Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

stanley2015

stanley2015

Ostatnie 10 wpisów
EBITDA - dlaczego polscy analitycy bankowi tak uwielbiają ten wskaźnik?

Zobaczcie co o tym wskaźniku napisano na stronie philtown.typepad.com/phil_town... : Valuing businesses based on Ebitda, a cash flow measure, "is nonsense," Mr. Buffett says. "I don't even like hearing the word," Mr. Munger adds.
Także Robert Kiaosaki pisze: " EBITDA jest bezsensownym wskaźnikiem, który zniekształca i fałszuje przychody biznesu. EBITDA nie jest dobrą metodą mierzenia przepływu pieniężnego przy określaniu wartości biznesu. Pomija kapitał obrotowy, wydatki kapitałowe oraz dług, czyli bardzo ważne czynniki, mające decydujące znaczenie dla długoterminowego stanu biznesu. Na przykład, jeżeli jakaś firma ma dużo długów, EBITDA nie wykaże kosztów związanych z odsetkami i może wprowadzić Cię w błąd".

Pozdrawiam

Wielkie dzięki za wyjaśnienia. Pozdrawiam

Wielkie dzięki za odpowiedź. Mam jeszcze kilka pytań. Prześlę je na PW

Witajcie jako początkujący inwestor mam do Was kilka pytań:
1. Jak emisja nowych akcji wpłynie na cenę starych akcji Kruka? (stare będą droższe od nowych czy na odwrót)
2. Czy kupować teraz akcje Kruka czy lepiej wstrzymać się i kupić je dopiero po emisji nowych?
3. Czy Ci, którzy teraz mają akcje Kruka powinni je sprzedać i kupić nowe po emisji?
4. Słyszałem o czymś takim jak prawa poboru. Gdyby w wypadku Kruka do czegoś takiego doszło to czy osoba korzystająca z takich praw zyska na tym czy straci? Jakie mogą być scenariusze?

Cieszyłbym się, gdyby ktoś z Was zechciał to wyjaśnić mi jak dla 7 latka.

Wielkie dzięki z góry za odpowiedzi na moje pytania. Pozdrawiam Stanley

Informacje
Stopień: Ostrożny
Ostatnia wizyta: 24 listopada 2016 09:48:33
Liczba wpisów: 4
[0,00% wszystkich postów / 0,00 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,340 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d