pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Arkadiusz Balcerski

Arkadiusz Balcerski

Ostatnie 10 wpisów
Proszę odpowiedzieć dokładniej co było powodem usunięcia posta? Wasza odpowiedź "mod: usunięto informację o zamiarach inwestycyjnych użytkownika" to żadne uzasadnienie, gdyż treść posta "o zamiarach inwestycyjnych" nadal jest widoczna. Czy podsuwanie pomysłów na zagrywanie, które z dużym prawdopodobieństwem ma szansę wypalić, uważacie za coś złego?? Może tylko uważacie, że rekomendacje banków są warte uwagi?? Czy ktoś z was analizuje owe rekomendacje, prowadzi statystyki?? (jeśli tak to bardzo proszę o link). Przypuszczam, że chyba jednak nie bo, jak pisał w książce "W transie inwestowania" Mark Douglas-".. większość najlepszych w branży analityków rynku to najgorsi inwestorzy, jakich można sobie wyobrazić." i wg mnie analitycy bankowi zaliczają się do takich.

Kod:
mod: www.stockwatch.pl/forum/wpisy-...

3. Wątki spółek nie służą do zapisu własnych transakcji, ani podawania własnych warunków wejścia czy wyjścia z papieru. Na tego rodzaju zapiski przeznaczony jest dział Indywidualne Kroniki Giełdowe.

Na wykresie dziennym utworzył się nowy trend. Ciekawym ewentualnym poziomem wejścia będzie 70zl a SL pod dołkiem okolice 64zł.
Kod:
mod: usunięto informację o zamiarach inwestycyjnych użytkownika

@lesgs - Z moich obserwacji polskiej giełdy to raczej tutaj to się słabo sprawdza. W Stanach czy na innych rynkach typu FX jest odpowiedni obrót i wiele osób to stosuje więc jest szansa by to działało. U nas? nie sądzę by zbyt wiele osób to obserwowało.

Nie oszukujmy się, polskie górnictwo trzeba w końcu zamknąć. Pytanie kto będzie miał na tyle odwagi by to zrobić, bo przecież nikt nie powie o tym w obietnicach wyborczych bo zostanie zlinczowany...

@anty_terasa - ktoś, powiedział mi kiedyś, że "wykres jest warty więcej niż 1000 słów" blackeye
Jeśli natomiast chodzi o opis to napisałem go komentarz wcześniej (zapomniałem tam dodać zdjęcia). Chodziło mi o to, że Goldman wcześniej prognozował poziom 63.00, teraz 58.00 (gdzie się niechybnie zbliżamy. Pytanie co będzie następne, dołki z 51.00?

Btw. jeśli chcesz poznać moją analizę KGHM to wystarczy porównać go z miedzią i wszystko jest jasne ;)

kliknij, aby powiększyć

Dziś spółka praktycznie tonie... Ciekawe czy jeszcze coś z tego będzie?

@sasky dzięki za analizę. @lesgs dlaczego akurat poziom 31%? Nie spotkałem się jeszcze aby ktoś wykorzystywał ten współczynnik Fibonacciego (w ogóle nie spotkałem się z takim współczynnikiem). Nie chodziło o 38.2%? Btw. Jak tak dalej pójdzie to za niedługo państwo przejmie wszystko (zaczynając od OFE) więc inwestorów nawet polskich tutaj nie zobaczysz a co dopiero zagranicznych :)

Nawiązując do tego co wspomniała aircanada15, chciałbym pokazać jak dla mnie wygląda technicznie CD Project. Zgodnie z tym o czym mówiłaś dotarliśmy właśnie do bardzo ważnych szczytów gdzie widzimy wyraźną reakcję cenową. Moim zdaniem warto więc zaczekać na korektę i wtedy dokupić. Jakie rejony są najistotniejsze? Moim zdaniem okolice równości korekt oraz zasady zmiany biegunów, czyli poziom 26.00 i osobiście tam będę szukał kupna. Tobie chce natomiast podziękować za na prawdę dobre przedstawienie fundamentów, które tylko utwierdzają mnie w przekonaniu, że warto kupować CDR hello1

kliknij, aby powiększyć

"Prezes włoskiej spółki UniCredit (właściciel Banku Pekao) poinformował o ustąpieniu ze stanowiska. Zmiana na czele ma nastąpić płynnie – Federico Ghizzoni zakończy swoją karierę w firmie z dniem, w którym rozpocznie ją nowy prezes banku." Tymczasem kurs znajduje się w okolicach potrójnego dna. Dobra zmiana? :)

mdd napisał(a):
W sytuacjach gdy rząd podaje silne informacje cenotwórcze ktoś powinien dokładnie, z urzędu analizować transakcje na papierach spółki przez wszelkie osoby mogące mieć wcześniejszy dostęp do informacji z panem ministrem Krzysztofem Tchórzewskim na czele, brane pod uwagę powinny być rodziny a nawet znajomi.

No cóż jakoś zarabiać trzeba, a kto tam ministra będzie sprawdzał...

Dla zainteresowanych jeszcze mój wykres. Macie jakieś opinie jak to widzicie?

kliknij, aby powiększyć

Wiem, ze wszystko zależy od inwestora i jego decyzji. Ja po prostu pytałem o Twoją opinię :) Osobiście chciałem kupować w okolicach zaznaczonego wsparcia ale wtedy nie podjąłem takiej decyzji głównie ze względu na piątkową decyzję Moody's odnośnie ratingu, która mieliśmy poznać. Szkoda bo cena ładnie odbiła...

kliknij, aby powiększyć

Dawno nikt nie pisał tutaj o Biotonie. Jak myślicie co dalej? Jak dla mnie silny trend spadkowy jak najbardziej zostanie utrzymany. Docelowy poziom to 9.30 i tam cena najprawdopodobniej zawędruje ale co dalej? Odbicie czy utrzymanie spadków? Jak wyglądają fundamenty dla tej spółki?

Czyli uważasz, że kupno jest dobrą decyzją i ostatnie spadki są przesadzone? A gdzie byś widział docelowy poziom dla wzrostów w dłuższym terminie?

"Goldman Sachs w raporcie z 23 maja obniżył cenę docelową akcji KGHM do 58 zł z 63 zł poprzednio, podtrzymując rekomendację "sprzedaj". Chyba nie ma co się dziwić. Niedługo ostatni dołek i 51 zł? :)

"Zarząd PZU rekomenduje, by z zysku osiągniętego w 2015 roku na dywidendę trafiło 1,79 mld zł, co da 2,08 zł na akcję - poinformowała spółka w piątkowym komunikacie. Na dywidendę za 2014 rok trafiło 2,59 mld zł, co dało 30 zł dywidendy na akcję." Kurs jak na razie pikuje w dół. Jak myślicie utrzyma się ta tendencja?

Glodman Sachs rekomendował już jakiś czas temu, że notowania KGHM spadną do 63.00. Nie wiem jak to się stało ale dotarli wręcz idealnie w punkt po czym odbili. Ciekawe czy duże, zagraniczne banki rzeczywiście mają taką siłę aby sterować kursami naszych polskich spółek w dłuższym terminie? Silenced

Informacje
Stopień: Ośmielony
Ostatnia wizyta: 1 lipca 2016 10:00:56
Liczba wpisów: 17
[0,00% wszystkich postów / 0,01 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,545 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +160,00% +31 999,59 zł 51 999,59 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło