pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

mateush29

mateush29

Ostatnie 10 wpisów
No to się dzisiaj dowiedzieliśmy że PRONOX nie jest już w upadłości układowej:

pulsinwestora.pb.pl/2560499,94...

Pożyjemy zobaczymy

A co powiecie na taki scenariusz:

1.) Zmiana trendu do połowy października na poziomie 70-80 gr za akcję,
2.) Informacja o BuyBacku na poziomie np. 1.50 PLN za akcję,
3.) Szybki wzrost kursu na w/w poziomy,

a później:

4.) Nowa emisja akcji z prawem poboru.... (czyli kisimy kasę przez 4-6 m-cy)

Czyli DejaVu

Od długiego czasu jestem posiadaczem sporego pakietu akcji...

Ale zastanawia mnie fakt kto albo jaka siła sprawcza broni kursu przed zwyżką - przy BARDZO dużych dziennych obrotach ???

Co może być powodem takiego stanu rzeczy jednak co by nie mówić przy mocnych fundamentach spółki:

1.) Gra na spółdzielnię ?
2.) Przygotowaniania do kolejnej emisji akcji ?
3.) Niepewne otoczenie rynku (europa, usa itp..) ?
3.) ... Może ktoś ma jakieś spostrzeżenia ???

będę wdzięczny za wasze opinie, komentarze...

Pewnie wszyscy jesteśmy zmęczeni już tym nurkującym kursem...

Co sądzicie o raporcie ???

Minimalnie wyższe przychody ze sprzedaży,

Chroniczny brak gotówki (może to powód na wywalanie PP przez Górę)

Czy coś wam jeszcze wpadło w oko ?

A co sądzicie o tej wartości:

Wartość księgowa na jedna akcję (w PLN/EUR) 18,90

Dlaczego atrakcyjne C/WK - na poziomie 0.5 nie jest odbierane przez akcjonariat oraz przyszłych inwestorów pozytywnie !

Z AF można wyczytać że ta spółka ma perspektywy !

Ważne jest to że strata jest mniejsza w porónaniu rdr

Cierpliwość zostanie wynagrodzona - mam nadzieję salute

Panie i Panowie szacun dla Wszystkich w Akcjonariacie którzy jeszcze nie dawno gryźli paznokcie kiedy kurs akcji spadł do 1.27 (tu szczególnie pozdrawiam TadkaMazur).

Ja już wszystko sprzedałem z małym tylko ale jednak zyskiem i wszedłem w ZASTAL perspektywa 3.50 - 3.95 - także nadgoniłem kurs IDMu w ZASTALU (co prawda obroty dużo mniejsze ale sporo się tam dzieje !)

Pozdrawiam

i życzę wytrwałości

a z IDM-em nie mówię NIEsalute

angel4 Tylko uważajcie Panowie bo chodzicie po ZOMBIE bez ODDECHU

A po co Zarząd MWTRADE codziennie podaje Komunikaty "MWTRADE podpisanie znaczącej umowy...." przecież na Akcjonariacie to i tak nie robi już wrażenia ... a niczego dobrego w KURSIE akcji to nie przyniosło !

A poza tym czytałem komunikat na http://www.gpwinfostrefa.pl w depeszach że Zarząd Monnari chce odwołać się od decyzji Sądu i zmienić rodzaj upadłości na UKŁADOWĄ i to jest jakieś małe światełko w tunelu.

Pytanie Czy Syndyk razem Sędzią Komisarzem nie zacierają już rączek na majątku Shame on you

Wiem ze próbujesz być optymistą ale z tego co widzę jest to UPADŁOŚĆ LIKIWIDACYJNA (a nie z możliwością ZAWARCIA UKŁADU) i tu jest pies a raczej Moni pogrzebany.

Największą radość w tej sytuacji ma SYNDYK masy upadłościowej.

W przypadku UPADŁOŚCI LIKWIDACYJNEJ zadaniem syndyka jest likwidacja całego majątku firmy i podzelenie z tego co sprzedał wśród wierzycieli.

No i THE END Not talking

Przykro mi to pisać szczególnie w tej chwili - ale taka jest prawda.

OSTATNIĄ DESKĄ RATUNKU jest to że Zarząd przedstawił informację nieprawdziwą - ale chyba wiedzą jakie są tego KONEKWENCJE !

A tak z innej beczki: czy CHEMOSERVIS DWORY ma coś wspólnego z PKN ORLEN a jeśli tak to się dzieje w CHEMOSie ???

Co się dzieje - czyżby jakiś fund ???

Dziś info i nic :-) ale przy takim otoczeniu i tak jest ok !

A jak widzicie technicznie POLICE wasze opinie na temat POLIC ???

Mam nadzieję że cierpliwość popłaca thumbright

Ale info z AVIVĄ to kolejny sygnał do kupna akcji

tombar2 napisał(a):
tak dobry walek odchodzi wzrost malo realny raczej

Na ten moment kurs akcji jest dodatni i są pewne symptomy że może być wzrost

Komuś zależy żeby KURS ceny akcji VISTULI był coraz wyższy !!! To dobrze bo mi na tym również zależy (UKRYTY SKUP) thumbright

Panie i Panowie jest DOBRE info:

www.gpwinfostrefa.pl/palio/htm...

cela22 napisał(a):
danek197 napisał(a):
TheBlackHorse napisał(a):
mihara napisał(a):
to jak przewidywanie pogody, masz 50% ze trafisz, zroluja albo nie :)
bedzie ok

Wiadomo, że tak... Jednak znaki na niebie wskazują na pozytywną decyzję banku. Chyba aż tak perfidnie nie ubieraliby ludzi...

a dla czego by nie mieli perfidnie ubierac :) nie ma litosci na GPW np KRosno teraz Zklapy MONARI

Nie no tu jest sprawa troszke inna niz w wyzej wymienionych przez Ciebie spolkach. Vistula powiedziala wczesniej ze zrolowanie maja juz w kieszeni a ostatnia miesieczna zwloka to ze wzgledu na wymogi formalne. Poza tym sami kupowali akcje co mialo tez potwierdzac ta optymistyczna decyzje banku, takze gdyby tu to wszystko okazalo sie sciema to okazali by sie najgorszymi oszustami z tych wszystkich zagrozonych spolek.

Proszę o link do oficjalnego info że zarząd w ostatnich dniach kupował AKCJE Vistuli - bo jeśli to robił musieli o tym poinformować - będę wdzięczny za info

Życzę TRAKCJI jak najlepiej ale ja już wyszedłem z tego WALORU. Inwestycja długookresowa !

Czyżby pierwsze oznaki zmiany trendu na północ - warto to prześledzić pod kątem AT bo AF to solidny GRUNT. Tylko żeby otoczenie rynku jeszcze sprzyjało czego wszystkim inwestorom ŻYCZĘ thumbright

Panowie przecież to wyleszczanie spółki. Widać to gołym okiem. Nie powiem jestem trochę ubrany w papier - obecnie prawie na 0 ale po cenach dyskontowych tego papieru nie puszczę a pewnie wielu grubasów by Chciało Shame on you

Pozdrawiam Grupę 3mającą IDM !

WatchDog napisał(a):
bartekbb napisał(a):
(...) ludzie jeść muszą, kupować domy niekoniecznie.

Ludzie muszą spłacać kredyty na domy, a jeść niekoniecznie... Sick

Jeśli ludzie nie będą jeść - nie spłacą kredytów ;-)

Oprócz AT istotną sprawą jest otoczenie rynku a to dziś nie sprzyjało !!! bandhead

Widzieliście to info:

gornictwo.wnp.pl/grupa-famur-p...

hello1

No to teraz pozostaje nam przebić się ponad 1.90 Angel

Teresa napisał(a):
Aby wykres wstawić do wypowiedzi swej. Grafikę na serwerze najsamprzód umieścić musisz.

Link umieścić jak w przykładzie (img)http://*******.jpg(/img). Zmieniając nawiasy na kwadratowe.

I cieszyć się z piękna wykresu swego na forum. wave

Ano Dzienkujem za podpowiedź hello1

Niestety nie potrafię wstawić wykresu blah5

Ale uzasadnię swoją poprzednią wypowiedź

Obrona pierwszego spadkowego poziomu 1.81 PLN hello1
RSI 3 krotnie wskazał Dywergencje byka salute
Formuje się nam powoli trend wzrostowy

Ktoś też tak myśli wpakował 200Kilo

wav AT zaczyna ładnie wyglądać !!! odbicie od minimum - OBY

PROPONUJĘ spojrzeć na SYNTHOS-a spółkę z sektora - Duży potencjał !!!

WatchDog napisał(a):
Dane wyszły porządne - jak na kryzys.
Przychody spadły o 90 mln kwartał do kwartału, czyli o niecałe 20%. Sporo, ale branża dostała ostro po krzyżu. Widać to po segmentach (str. 20 raportu), gdzie Action podratował spadającą sprzedaż komponentów i peryferiów gotowymi komputerami, a także bardzo ładnie materiałami eksploatacyjnymi (ActiveJet'y i podobne) oraz elektroniką użytkową (m.in. telewizory, ale nie tylko - ogromny asortyment RTV i AGD). Dzięki temu w ujęciu kroczącym dwunastomiesięcznym utrzymał poziom przychodów. Uwaga: na lepszej marży. Widełki cenowe rozszerzył albo zarządzaniem cenami (podnoszeniem, winny oczywiście kryzys), albo marką własną. Albo jednym i drugim. Najważniejsze, że lepiej zarabia na sprzedaży, więc od razu jest jakiś niezgorszy wynik: 9,5 mln zysku netto.
Do tego trzeba zauważyć poprawę struktury bilansu. Ponad 23 mln zł poszło na dywidendę, czyli że tak powiem na PR inwestorski, ale jednocześnie spółka bardzo solidnie zeszła z kredytów i troszkę też z zapasów. Starannie ściąga należności, przez co wygenerowała sporą gotówkę operacyjną. Dzięki tym ruchom troszkę poprawiła rating, czyli zwiększyła swoją stabilność, co jest bardzo dobrym osiągnięciem w czasach, gdy np. Pronox pada. Czyli jednak można, ale "trzeba umieć".
W raporcie widzimy też ciągłe nieporadne próby uruchomienia detalu internetowego. Sklep A.pl znowu dostał pożyczkę, wyemitował obligacje i robi cuda na kiju, żeby tylko dalej żyć. Ale jednocześnie mamy inwestycję w gram.pl. Jak mówi ulica (dawniej giełda na Grzybie), Kiciński sprzedał Bielińskiemu gram'a, co jest nie lada osiągnięciem, bo wcześniej nikt go nie chciał. I to drogo sprzedał: wycenił na 4 mln zł niszowy sklep z grami. Tyle warte są teraz na rynku Zakupy.com, trochę jednak większe i szersze, poza tym publiczne. W każdym razie, ecommerce to przyszłość, a 3 mln to nie pieniądze. Niech im to wreszcie zacznie działać.
Co jeszcze nie działa: budowanie grupy kapitałowej. Znakomitą większość sprzedaży nadal robi główna spółka.

Dobrze że ACTION obronną ręką wychodzi z kryzysu bo o PRONOX-sie niestety nie można tego powiedzieć

carringtontomas napisał(a):
mateush29 napisał(a):
MOJA "trójca":

FAMUR - jak już Wam wiadomo WatchDog robił porównanie KOPEX vs FAMUR solidny fundament może nie na już ale w okresie dobrej koniunktury spółka ma BARDZO DUŻE szanse na powroty w okolcach 4 PLN (Stabilna Firma, Jasna strategia i misja firmy, a poza tym klienci - w 80% KOPALNIE zawszę były są i będą miały pieniądze na inwestycje !!!)

jeśli FAMUR jest bliski KOPEX'u, to dlaczego nie KOPEX?

Z prostej przyczyny - FAMUR ma niższą jednostkową cenę / akcję Dancing

Koniec korekty - wybicie poza 2.04 salute

MOJA "trójca":

SYNTHOS - Rekomendacje + Spółka z dużym potencjałem wzrostowym rating AAA - pomimo nienajlepszej sytuacji w
Przemyśle Chemicznym może przynieść spore wzrosty,

IDMSA - No tak No tak to pewne ryzyko co Leszczyńskiemu chodzi po głowie ale jeśli BANK na BANK to info nie pozostanie obojętne wśród inwestorów (nawet grubasów)

FAMUR - jak już Wam wiadomo WatchDog robił porównanie KOPEX vs FAMUR solidny fundament może nie na już ale w okresie dobrej koniunktury spółka ma BARDZO DUŻE szanse na powroty w okolcach 4 PLN (Stabilna Firma, Jasna strategia i misja firmy, a poza tym klienci - w 80% KOPALNIE zawszę były są i będą miały pieniądze na inwestycje !!!)

Straciłem cierpliwość do TRAKCJI qrcze jakiś grubas 3ma na tym walorze ŁAPĘ

Myślę że "wyleszczają" spółkę - oby tak było

Warto zauważyć jednak że kurs TRAKCJI to ma się nijak w stosunku do trendu jaki panuje na rynku...

jak widać na razie TAK ! :-)

Ktoś trzyma trakcję na spółdzielnię 3.95 - 3.96 Ciekawe komu zależy na utrzymaniu kursu może jakiś FUND ! (transakcje odbywają się K->S S->K)

Czy nie sądzicie iż komuś zależy aby 3mać nisko kurs TRAKCJI (dziś batony na WUJ-u nie do przebicia na 3.84 3.86 i 3.88) gdyby nie to, to po dzisiejszym dniu przy tym popycie 4.50 PLN

Z Kolą rozstałem się dłuższy czas temu kiedy papier po 4 PLN chodził - oby tak się znowu stało !

Famur przygotowuje ofertę przetargową na nowe instalacje i modernizacje urządzeń w kilku kopalniach w Australii - pragnę nadmienić iż FAMUR wygrał już przetarg na podobne realizacje w tym regionie.

Tadekmazur: Never Say Never ! binky Dancing

mateush29 napisał(a):
Chciałbym się wypowiedzieć o tej spółce jako odbiorca i konsument

Jako były klient tej spółki mogę powiedzieć że marka EasyTouch jaką wypromowało PRONOX z góry była skazana na porażkę.
Są to bardzo marne produkty z dolnej półki które mogłyby zaspokoić rynek krajów ubogich lub nasz na początku lat 90-tych.
W dobie wszechobecnej taniości setek lub tysięcy firm "trzaskanych" w Chinach ciężko przebić się z kolejnym takim samym produktem tylko z inną nazwą i logo !

Montownia LCD w Dąbrowie Górniczej to również wg mnie chybiony pomysł gdyż rynek tego typu produktami jest znacząco przesycony !

Oprócz tego profil firmy to hurtownia teleinformatyczna która zawsze posiadała niedobory magazynowe !

Pisłaem kilka dni temu do tego jeszcze że PRONOX TONIE w długach !

Nie mam broń boże z tego satysfakcji ale jeśli piszę to już prawdę !

A tak na marginesie: jaką sumą pieniędzy dsyponuje zarząd IDM na zakup banku ?

Pronox TONIE w długach wystarczy zobaczyć na bieżącą działalność spółki przez ostatnie 2 tygodnie - nie działo się za wiele niestety ! Shame on you

Oby tylko nie za dużo spekuły na tym walorze !

Chciałbym się wypowiedzieć o tej spółce jako odbiorca i konsument

Jako były klient tej spółki mogę powiedzieć że marka EasyTouch jaką wypromowało PRONOX z góry była skazana na porażkę.
Są to bardzo marne produkty z dolnej półki które mogłyby zaspokoić rynek krajów ubogich lub nasz na początku lat 90-tych.
W dobie wszechobecnej taniości setek lub tysięcy firm "trzaskanych" w Chinach ciężko przebić się z kolejnym takim samym produktem tylko z inną nazwą i logo !

Montownia LCD w Dąbrowie Górniczej to również wg mnie chybiony pomysł gdyż rynek tego typu produktami jest znacząco przesycony !

Oprócz tego profil firmy to hurtownia teleinformatyczna która zawsze posiadała niedobory magazynowe !

Informacje
Stopień: Obeznany
Ostatnia wizyta: 13 marca 2012 13:53:00
Liczba wpisów: 73
[0,02% wszystkich postów / 0,02 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,758 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +167,55% +33 509,13 zł 53 509,13 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło