pixelg
ACTION - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6 7

ACTION [ACT]

AKTUALNY KURS: 11,90 zł (+2,15%) 14-06-2021 17:00
WatchDog
WatchDog PREMIUM
35
Grupa: Bus Driver
Dołączył: 2008-07-25
Wpisów: 8 584
Wysłane: 6 października 2008 17:16:56 przy kursie: 19,00 zł
Wzrost w taki dzień jak dziś...? pomału uwierzę w istnienie instytucji sternika.
Albo po prostu tak ochoczo skupują akcje własne, bo program już ruszył bodaj w piątek.
Fakt, że firma ma wreszcie parę milionów w kasie. Nie wyszły przejęcia, inwestycje idą swoim torem i nie potrzebują więcej gotówki, więc uchwalili osuszenie akcji (to takie moje przeciwieństwo do rozwodnienia).
Obserwuję tę spółkę, gdyż znam trochę branżę dystrybucyjną oraz elektronikę i IT, i jestem pełen podziwu dla niezłomności i konsekwencji prezesa (i głównego właściciela, założyciela). Jego obsesją jest stanie się numerem jeden w dystrybucji wszelkiej elektroniki w Polsce. A drogą: uzyskanie przewagi konkurencyjnej w logistyce: szybkości rotacji towaru i gotówki.
Niestety, branża jest nadal silnie konkurencyjna, a cały ten handel odbywa się na marniuteńkiej marży. Tak więc Action przewala rocznie towaru już za grubo ponad 2 mld złotych, a zysku ma z tego niewiele ponad 3% (przed podatkiem), i to jest dużo lepiej niż było w poprzednich latach.
Po co więc trzymać pieniądze w obrocie, gdzie jest ryzyko? Ano kapitału własnego ma tylko 157 mln, czyli zysk brutto na poziomie 50 mln to jest ze 30% stopy zwrotu dla akcjonariuszy. Reszta jest finansowana krótkoterminowymi pożyczkami (na koniec półrocza 120 mln zł) i kredytem kupieckim (kapitał obrotowy w handlu -50 mln zł).
Aktywa firmy są równie wątłe: ponad 11 mln to premia z nabycia jednostek zależnych (spółka skonsolidowała kawałek rynku grupując m.in. rozproszone firmy pod marką Action, jak również dystrybutora California Computers oraz sieć sklepów Sferis). Aktywa rzeczowe to 84 mln zł i wchodzą w nie obiekty biurowo-magazynowe na południu Warszawy.
Uwaga z tym entuzjazmem. Przepływy operacyjne spółki nie są trwale dodanie, co gorsza, wykazują często sporą wartość ujemną. Można to wiązać z sezonowością, ale nie jest uspokajające. Firma pogłębia zadłużenie krótkoterminowe i to mnie niepokoi. Zarazem przychody - mimo że rosną - jeszcze nie osiągnęły poziomu pozwalającego na stabilne zyski potwierdzone przepływami. Odnotowuję także rosnące koszty ogólnego zarządu. Świetnie jeśli służy dalszemu rozwojowi, ale nie świetnie jeśli jest marnowaniem kasy na poboczne kierunki. W górę w dystrybucji! - to powinien być kierunek.
No i nie wszystko im wychodzi. Operacje logistyczne są na piątke, ale nie jest sukcesem ani sklep internetowy mojepc.pl, ani tym bardziej a.pl. Słyszał ktoś o tym w ogóle? Marka własna ActiveJet jest może i znana z tuszów do drukarek, ale sprzedawanie pod nią myszek czy klawiatur to już chyba nie jest sexy. Druga marka własna IBOX też jakoś nie przebiła się do świadomości konsumentów. O innych nie wiem, może są jeszcze jakieś, ale wszystkie równie blade. Rozumiem próby obracania marką własną, bo tam jest dużo większa marża niż w dystrybucji. Ale jeśli nie wychodzi, to lepiej to zostawić i robić swoje, to w czym jest się najlepszym.
No i słabe jest raportowanie na chory amerykański styl, z przesuniętym rokiem obrachunkowym. Niczemu nie służy, tylko przeszkadza.
Wskaźnikowo spółka się nie wyróżnia, jest ani tania ani droga. Kapitalizację ma ciąglę potężną i ładnie obroniła się przed spadkami. Konkurenci dostali mocniej po krzyżu. Niskie C/P wskazuje na potencjał wzrostu kursu. Niestety, siada konsumpcja i jeśli ludzie nie będą kupować, to nie będzie tego po co wozić po Polsce...
Edytowany: 6 października 2008 17:18

Jarbas
0
Dołączył: 2008-07-30
Wpisów: 1 169
Wysłane: 6 października 2008 17:32:26 przy kursie: 19,00 zł
Jest jeszcze ACTINA (http://www.actina.pl)
Wcześniej głównie laptopy obecnie komputery i serwery...

Pamiętam te firme z lat 90 jak się jeździło po sprzęt na Grzybowską i Jana Pawła II
aa i po soft ;)

W chwili obecnej IT będzie miało ciężkie czasy i okazję aby zostali Ci najsilniejsi
Action ma dobrą sieć sprzedaży hurtowej, szybki czas realizacji i tp
Utrzymają się ale obecna cena jak dla mnie za wysoka...
Edytowany: 6 października 2008 17:32

WatchDog
WatchDog PREMIUM
35
Grupa: Bus Driver
Dołączył: 2008-07-25
Wpisów: 8 584
Wysłane: 6 października 2008 20:28:40 przy kursie: 19,00 zł
hehe, stałeś na giełdzie, czy kupowałeś warezy?
3/4 polskiego rynku IT powstało na Grzybie :albino:
Edytowany: 6 października 2008 20:28


Jarbas
0
Dołączył: 2008-07-30
Wpisów: 1 169
Wysłane: 6 października 2008 22:22:38 przy kursie: 19,00 zł
WatchDog napisał(a):
hehe, stałeś na giełdzie, czy kupowałeś warezy?
3/4 polskiego rynku IT powstało na Grzybie :albino:

Kupowałem.
Jezdziłem co niedziele, 2 lata z tego żyłem...
to były czasy...
Potem pozamykaliśmy się w budynkach.
Pod nos wszystko trafiało ;)
Ech... załóż na forum dział "o wszystkim" może po paru piwach się rozpisze ;)

raul07
0
Dołączył: 2008-10-25
Wpisów: 198
Wysłane: 28 listopada 2008 13:23:30 przy kursie: 15,69 zł
www.parkiet.com/news/art.jsp?i...


Cytat:
Action, Vobis i PC Factory podpisały porozumienie dotyczące konsolidacji

Warszawa, 28.11.2008 (ISB) - Spółki zajmujące się dystrybucją sprzętu komputerowego: Action, Vobis i PC Factory podpisały w czwartek porozumienia, które mają doprowadzić do konsolidacji tych podmiotów, podał w piątkowym komunikacie Action. Porozumienie przewiduje 3-miesięczną wyłączności na prowadzenie negocjacji, podano także.


"Podstawowym celem porozumienia jest uzgodnienie warunków, struktury oraz harmonogramu realizacji konsolidacji. Realizacja transakcji uzależniona jest przy tym od szeregu warunków w tym m.in. pozytywnego wyniku analizy stron oraz uzyskania odpowiednich zgód. Porozumienie przewiduje 3-miesięczną wyłączności na prowadzenie negocjacji" - głosi komunikat.

W ostatnim czasie spółka Action, obok AB i ABC Data, największy gracz na polskim rynku dystrybucji IT, informował, że jest bliski dużego przejęcia. Wcześniej Action prowadził negocjacje w sprawie fuzji z ABC Data.

W r. obr. 2007/ 2008 (1 sierpnia 2007 - 31 lipca 2008) Action miał 33,79 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 22,02 mln zł w poprzednim roku. Zysk operacyjny w skali grupy wyniósł 57,31 mln zł wobec 30,37 mln zł. Przychody wzrosły do 2 343,37 mln zł wobec 1 797,52 mln zł. Action zapowiedział, że wyrówna rok obrotowy z finansowym od początku 2010 r., w związku z tym jego najbliższy rok finansowy będzie miał 17 miesięcy.

Vobis planował przeprowadzenie pierwotnej oferty publicznej w tym roku, jednak wycofał się z tych planów po tym, jak Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zakazała przeprowadzenia oferty na podstawie prospektu złożonego jeszcze w zeszłym roku. Według informacji na stronie internetowej spółki, Vobis to największa detaliczna specjalistyczna sieć sprzedaży sprzętu cyfrowego w Polsce. Posiada 200 salonów sprzedaży zlokalizowanych na terenie całego kraju (placówki zarówno własne, jak i partnerskie) oraz sklep internetowy.

PC Factory to spółka zajmująca się produkcją i dystrybucja komputerów biurkowych, jest też dystrybutorem m.in. notebooków, drukarek i monitorów. Do Grupy PC Factory, oprócz firmy PC Factory SA, należy również MLS Sp. z o.o. - spółka zajmująca się produkcją urządzeń teleinformatycznych i usługami serwisowymi, prowadząca działalność w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Goleniowie pod Szczecinem. (ISB)


może być ciekawie, a kurs nie reaguje

WatchDog
WatchDog PREMIUM
35
Grupa: Bus Driver
Dołączył: 2008-07-25
Wpisów: 8 584
Wysłane: 28 listopada 2008 13:55:55 przy kursie: 15,69 zł
Bo Action mówi o przejęciach już od ponad roku. Zasadzał się na odkupienie ABC Daty od MCI, szykował się ponoć na przejęcie AB (o którym słychać że ma problemy), przyglądał się też mniejszym podmiotom i na razie wziął Vobis, który sam na giełdzie nie zadebiutował mimo że bardzo próbował.
www.google.pl/search?q=vobis+g...

Branża w złym stanie i rokowania też słabe. Action jest typowym "podawaczem" sprzętu na minimalnej marży. Mimo że bardzo chciałby robić marżę na marce własnej, to nie ma ręki do marketingu. Konsumpcja JUŻ siadła, a elektronika pierwsza pada ofiarą cięcia wydatków gospodarstw domowych.
Edytowany: 28 listopada 2008 13:57

bertfox
0
Dołączył: 2008-11-16
Wpisów: 17
Wysłane: 9 grudnia 2008 22:58:14 przy kursie: 13,47 zł
WatchDog napisał(a):
Bo Action mówi o przejęciach już od ponad roku. Zasadzał się na odkupienie ABC Daty od MCI, szykował się ponoć na przejęcie AB (o którym słychać że ma problemy), przyglądał się też mniejszym podmiotom i na razie wziął Vobis, który sam na giełdzie nie zadebiutował mimo że bardzo próbował.
www.google.pl/search?q=vobis+g...

Branża w złym stanie i rokowania też słabe. Action jest typowym "podawaczem" sprzętu na minimalnej marży. Mimo że bardzo chciałby robić marżę na marce własnej, to nie ma ręki do marketingu. Konsumpcja JUŻ siadła, a elektronika pierwsza pada ofiarą cięcia wydatków gospodarstw domowych.
na razie jak widać na handel z MCI zdecydowała się Tech Data...

Dystrybucja IT: powstanie branżowy gigant?
Parkiet - 09-12-2008 06:48
Międzynarodowy dystrybutor, Tech Data, chce wydać na przejęcia 250 mln USD. Czy przeznaczy część pieniędzy na zakup ABC Daty?
Konsolidacja polskiego rynku dystrybucji IT zdecydowanie przyspiesza. Giełdowy Action zamierza kupić Vobis i PC Factory, dzieki czemu zajmie drugą pozycję w rankingu. Teraz przyszła kolej na największych graczy na rynku: firmę ABC Data, należącą do giełdowego MCI Management, oraz Tech Datę Polska - czytamy w "Parkiecie".

Jak dowiedział się "Parkiet", amerykański dystrybutor przymieża się do kupna od MCI 80 proc. udziałów w ABC Dacie. Ireneusz Dąbrowski, dyrektor zarządzający Tech Data Polska, potwierdził "Parkietowi", że jego firma interesuje się kupnem konkurenta. Dodał jednak, że Tech Data nie została oficjalnie zaproszona przez MCI Management do złożenia oferty.
Gdyby doszło do połączenia obu firm, powstałby podmiot, którego łączne roczne przychody przekroczą 4 mld zł - wyliczył "Parkiet".


WatchDog
WatchDog PREMIUM
35
Grupa: Bus Driver
Dołączył: 2008-07-25
Wpisów: 8 584
Wysłane: 9 grudnia 2008 23:04:38 przy kursie: 13,47 zł
Fajny news.
Świat jest mały, na kursie MCI coś się ostatnio dzieje, a dystrybucja ma w sobie ogromną siłę. Byle zrobiona z sensem. Jest miejsce na dwóch dużych graczy, ale to wszystko co nasz rynek udźwignie. Jeśli gigaci powstaną i dadzą radę w tym swoim otyłym cielsku nie stracic dynamiki, to maluchy takie jak AB, NTT czy Pronox będą miały kłopot. Do skonsolidowania jest ciagle duży rynek, w tym także produktowo: lukratywnym małym AGD już zaczynają handlować od jakiegoś czasu.

WatchDog
WatchDog PREMIUM
35
Grupa: Bus Driver
Dołączył: 2008-07-25
Wpisów: 8 584
Wysłane: 10 grudnia 2008 13:34:42 przy kursie: 12,40 zł
PODSUMOWANIE WYNIKÓW na dzień 30-06-2008

Przychody kwartalne: 582 mln zł, wzrost o 37,6%

Przychody z 12 miesięcy: 2 343 mln zł, spadek o 7,3%

Zysk netto kwartalny: 8,25 mln zł, spadek o 0,2%

Zysk netto z 12 miesięcy: 36 mln zł, spadek o 0%

Stan gotówki w kasie: 9 mln zł, wzrost o 51,1%

Zaciągnięte kredyty długoterminowe: 15 mln zł, spadek o 9,4%

Stopień zadłużenia: 68% , spadek o 1,18 pkt.
Edytowany: 10 grudnia 2008 15:28

wojtas07
0
Dołączył: 2008-11-17
Wpisów: 209
Wysłane: 11 grudnia 2008 21:45:56 przy kursie: 11,50 zł
Zastanawiajacy jest ostatni spadek ACT, wg mnie moga byc 2 przyczyny:

1) ACT moze miec toksyczne opcje na PLN, o ktorych rynek jeszcze nie wie, a insiderzy owszem
2) cena przejmowanego Vobisu jest uzalezniona od rynkowej wyceny Action ... wiec im nizsza cena Actiona tym Vobis bedzie przejmowany taniej, co byloby w dluzszej perspektywie korzystne dla akcjonariuszy ACT. W przypadku ACT przychody roczne 2,34mld rynek wycenia na 189mln (aktualna kapitalizacja spolki). Vobis w 2007r mial 830mln przychodow, wiec jesli mialby byc wyceniony na poziomie C/P Action, to kosztowalby 67mln. Jesli porownac zyski operacyjne to ACT przy tych przychodach osiagnal 57,3 mln co daje wskaznik C/ZO 3,29. Vobis mial w 2007r 27,6mln zysku operacyjnego wiec jesli przyjac wycene porownawcza wg ZO, to mozna za Vobis zaplacic 91mln.

Niezalenie od tego czym ACT bedzie placil za Vobis (akcje wlasne, kredyt), to w tej chwili zarzadowi zalezy na jak najnizszej wycenie wlasnej firmy ...
Oczywiscie, te rozwazania maja sens jesli zarzad uzaleznil cene do zaplaty za Vobis od ceny ACT. A wydaje sie ze jest to jedno z rozwiazan najbardziej realnych.


WatchDog
WatchDog PREMIUM
35
Grupa: Bus Driver
Dołączył: 2008-07-25
Wpisów: 8 584
Wysłane: 11 grudnia 2008 22:04:40 przy kursie: 11,50 zł
Też sobie myślę co to się może dziać.
Walor jest strasznie słabo płynny, więc nawet wyjście małego kapitału, rzędu kilkaset tysięcy złotych, może bardzo poważnie dołować kurs przez wiele dni.
Powód ucieczki z akcji? Przypuszczalnie spadek wartości firmy. Branża strasznie siadła, podobno dystrybutorzy mają pełne magazyny, dostawcy zmniejszają produkcję, bo po prostu nie ma "odejścia z półki" - czyli konsumpcja elektroniki i IT spadła. To się od razu przełoży na zyski firm nie mających własnych marek.

Idąc Twoim tropem, Action rzeczywiście gotówki ma niewiele, emisji na pewno nie zrobi, więc może być wymiana akcji po jakimś parytecie. Nie sądzę jednak, żeby przed podpisaniem umowy już były wyczyniane takie hece. Inna rzecz, że po prostu nie warto kiwać przy żadnym dealu.

Co do wyceny: Vobis to detal, z 1 zł przychodów robi więcej zysku niż Action, bo ma większe marże w swoim segmencie. Jest wyżej pozycjonowany niż Sferis, a z połączenia byłoby trochę oszczędności operacyjnej. Zastanawia mnie integracja, bo to jest wielkie pytanie, czy i jak chce Action operować nową marką, może podlewarować nią produkty i wypuszczać markę własną myszek, klawiatur czy monitorów Vobis... To o kroczek lepiej niż Actina czy ActiveJet, ale ciągle daleko do Logitecha.


Jarbas
0
Dołączył: 2008-07-30
Wpisów: 1 169
Wysłane: 11 grudnia 2008 23:25:21 przy kursie: 11,50 zł
Komputronik też nie lepiej wyceniany a o Pronoxie nie wspomne
Mimo to uważam że jak ulegnie zmianie trend action da zarobić kwestia kiedy wejść ;)

wojtas07
0
Dołączył: 2008-11-17
Wpisów: 209
Wysłane: 12 grudnia 2008 18:36:59 przy kursie: 11,00 zł
czy zarzad podpisal umowe opcyjna? hmmmm? ...
Edytowany: 12 grudnia 2008 18:37

addi
0
Dołączył: 2008-10-03
Wpisów: 1 086
Wysłane: 12 grudnia 2008 20:30:53 przy kursie: 11,00 zł
wojtas07 napisał(a):
czy zarzad podpisal umowe opcyjna? hmmmm? ...

Popatrz na kreski i sam wyciągnij wnioski:

kliknij, aby powiększyć

wojtas07
0
Dołączył: 2008-11-17
Wpisów: 209
Wysłane: 12 grudnia 2008 22:27:05 przy kursie: 11,00 zł
to podziel sie swoimi wnioskami skoro ten wykres pozwala Ci cos zauwazyc. jakos na dniach powinien byc raport za okres sierpien-pazdziernik wiec zobaczymy jak biznes idzie.

WatchDog
WatchDog PREMIUM
35
Grupa: Bus Driver
Dołączył: 2008-07-25
Wpisów: 8 584
Wysłane: 15 grudnia 2008 19:25:35 przy kursie: 10,00 zł
Nie cierpię tych ich przesunięć roku obrotowego.

Cytat:
Po pierwszym kwartale roku rozrachunkowego Action miał 18,3 mln zł skonsolidowanej straty netto. Strata przypadająca na akcjonariuszy spółki wyniosła 18,4 mln zł.
Jako przyczynę znacznego pogorszenia wyniku spółka podała destabilizację rynków finansowych, której skutkiem było m.in. znaczne osłabienie złotego.
W pierwszym kwartale roku rozrachunkowego, kończącym się 31 października, Action miał 18,05 mln zł skonsolidowanej straty operacyjnej. Rok wcześniej było to 10,2 mln zł zysku. Przychody wyniosły 608,4 mln zł i były o 20,4 proc. wyższe niż rok wcześniej.


Tralala, akurat jak się kupuje z zagranicy to słaby złoty daje ekstra marżę. A eksport Actiona był zawsze śladowy.
Październik to jeszcze nie był kryzys i spowolnienie.
Niestety, ta ambitna i w sumie fajna spółka "trochę" się popsuła po odejściu Jacka Krawca do Orlenu. Przy praktycznym braku własnych marek i skupieniu na dystrybucji, wystawia się na bardzo duże ryzyko operacyjne, bo marże są mikro.

Za ostatnie 4 kwartały kroczący zysk netto będzie ciągle +12 mln zł. Ale wskaźnik C/Z pójdzie na orbitę.

Raport za ten ich dziwny "pierwszy kwartał roku rozrachunkowego" mówi tak:
Wydatki inwestycyjne: 8 mln zł
Bardzo duży, prawie dwukrotny wzrost zapasów.
Strata zdjęta natychmiastowo z kapitału.
Zaciągnięto dodatkowe 5 mln zł kredytu długoterminowego.
Duży wzrost zobowiązań handlowych, prawie 140 mln zł to nie żarty - wiszą dostawcom 377 mln zł.
Marża handlowa jest ponad 10% - najwyższa w kilkuletniej historii!
Koszty marketingu w górę o 6,5 mln zł.
Pozostałe koszty i straty: -46 mln zł.
Zarząd tłumaczy, że to z tytułu różnic kursowych. Fakt, że właśnie sierpień, wrzesień i październik to był czas jazdy z 2,10 na 3 zł. Co tu kryć, beznadziejnie to rozegrali, że przyjęli na klatę aż 46 mln zł, chociaż można spojrzeć inaczej; jest to tylko 7,5% przychodów. Mogło być gorzej.

Nie mogę też pominąć, że rating spadł na niefajny poziom BB-. A sezon w IT i elektronice, jak mówi rynek, jest marny.

EDIT: jest z tego taki wniosek, że sprowadzają towary na bardzo odroczoną płatność. W momencie importu księgują SAD po kursie dnia, a po jakimś tam czasie płacą za fakturę, nieważne czy z waluty posiadanej wcześniej czy kupionej specjalnie po to żeby przelać, i księgują różnice kursowe między kursem zapłaty a tym poprzednim kursem.
W zależności od wielu rzeczy, a konkretnie od tego czy i jakie mieli rezerwy walutowe, może być to mniej groźne niż wygląda.

EDIT2: nie, to nie koniec kosztów różnic kursowych. Przecież nie zapłacili 140 mln za towar, a zapłacić muszą. Jeśli to jest 140 mln po kosztach z SADu, i zatowarowali się jeszcze w sierpniu czy wrześniu, to teraz do zapłaty jest od 20 do 40% więcej -> będą z tego jeszcze dalsze straty na 30-50 mln zł.
Edytowany: 15 grudnia 2008 21:54

bertfox
0
Dołączył: 2008-11-16
Wpisów: 17
Wysłane: 15 grudnia 2008 21:15:08 przy kursie: 10,00 zł
tia;(
dziś -9%... 10 zł... w tym tempie do 9 (6) stycznia czterdziestoośmio groszowa dywidenda może się okazać atrakcyjna??o co chodzi w tej pozycji rachunku przepływów pieniężnych:
...Spłata kredytów i pożyczek -17 008...
nie kojarzę żadnego raportu o spłacie pożyczek... czy może to też związane z "kursami walutowymi"??WatchDog
WatchDog PREMIUM
35
Grupa: Bus Driver
Dołączył: 2008-07-25
Wpisów: 8 584
Wysłane: 15 grudnia 2008 21:20:03 przy kursie: 10,00 zł
Cwaniaki, zmieścili się poniżej progu 10% w kapitale własnym - nie musieli komunikować.
Coś będzie w półrocznym... za kwartał.

bertfox
0
Dołączył: 2008-11-16
Wpisów: 17
Wysłane: 15 grudnia 2008 22:47:36 przy kursie: 10,00 zł
15.12.2008 20:58
Action planuje odrobić stratę po dwóch kwartałach '09


15.12.Warszawa (PAP) - Grupa Action, która w I kw. 2009 roku (od
początku sierpnia do końca października 2008 r.) miała 18,42 mln
zł straty netto głównie z powodu ujemnej wyceny sald walutowych w
wysokości 14,15 mln zł, spodziewa się, że po II kw. będzie mieć
dodatni wynik netto - powiedział na spotkaniu z dziennikarzami i
analitykami prezes spółki Piotr Bieliński.
Prezes Action ocenia jednak, że w ujęciu rocznym trudno będzie
poprawić wyniki.
"Po dwóch kwartałach nie powinniśmy mieć żadnego problemu z
pokazaniem dodatniego wyniku" - powiedział prezes.
"W obecnej sytuacji należy powiedzieć, że będzie bardzo trudno
poprawić wyniki z roku 2007/2008" - dodał.
Do tej pory rok obrotowy Action kończył się 31 lipca. Obecny rok
obrotowy spółki został wydłużony o 5 miesięcy do 17 miesięcy, aby
skończył się 31 grudnia 2009.
Skonsolidowane przychody Action wzrosły w I kw.2009 roku o 20,4
proc. do 608,4 mln zł. PAP)
gsu/ epo/ osz/


normalnie nie poznaję tej spółki!!!! tak szybka reakcja konferencyjna????
wkładam spółeczkę do "poczekalni" ;)

Jarbas
0
Dołączył: 2008-07-30
Wpisów: 1 169
Wysłane: 17 grudnia 2008 23:57:30 przy kursie: 8,40 zł
Hamulce aż popaliło, na moje spowolniło bo dolatuje do dna
RSI 11... normalnie grzech nie brać ;)
Edytowany: 19 grudnia 2008 14:50

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6 7

Nie możesz tworzyć nowych wątków.
Nie możesz odpowiadać w wątkach.
Nie możesz usuwać swoich wpisów.
Nie możesz edytować swoich wpisów.
Nie możesz tworzyć ankiet.
Nie możesz głosować w ankietach.

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,895 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +170,17% +34 033,03 zł 54 033,03 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło