pixelg
HERKULES - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6 7

HERKULES [HRS]

AKTUALNY KURS: 1,67 zł (-1,18%) 12-04-2021 13:24
Shatzay
0
Dołączył: 2008-09-28
Wpisów: 17
Wysłane: 3 listopada 2008 22:17:22 przy kursie: 9,20 zł
spolka dzisiaj pokazala raport za III kw, potwierdzajacy tylko pozytywny trend w spolce.

Po kolei:
1) na gieldzie od 2006 roku, cele emisji (zakup zurawi) juz zrealizowane (!)
2) wejscie na gielde umozliwilo gwaltowny rozwoj firmy wlasnie wkutek zwiekszenia parku maszynowego. Skutek: roczne przychody miedzy 2006 rokiem a suma ostatnich 4 kwartalow wzrosly czterokrotnie, z 10 mln do 40 mln zl, zysk ponad 7-krotnie.
3) dzialalnosc wysoce rentowna, rentownosc zysku operacyjnego w okolicach 35-40%, zysku netto 30% i na tym poziomie trzyma sie od III kw 07.
4) co od razu rzucilo mi sie w oczy - bardzo niskie zadluzenie. Obecnie ewentualny rozwoj firmy po wyczerpaniu pieniedzy z emisji bedzie dokonywal sie w oparciu o kredyty bankowe, a pole do dzialania jest bo obecne zadluzenie na poziomie ok 19% wartosci aktywow, wiec mozna bezpiecznie zwiekszyc je nawet dwukrotnie.

W moim odczuciu ta firma to przyklad tego, w jak madry sposob mozna wykorzystac mozliwosci jakie daje gielda. Emisja => pieniadze => ekspresowa realizacja celow emisji => skokowy rozwoj firmy. Bez owijania w bawelne, krecenia i sciemniania. Widac, ze zarzad wie co robic. Generalnie wszystko potoczylo sie chyba szybciej niz sie spodziewano, wystarczy spojrzec na prognozy z 06.11.06 a obecna - odpowiednio 20mln i 40 mln jesli chodzi o przychody, czyli jakby nie patrzec dwa razy wiecej.

Teraz troche realizmu:
1) bylo nie bylo spolka zalezna od koniunktury w budownictwie, a o tym obecnie nie wypada glosno mowic :-#
2) rozwoj spolki zostanie obecnie zatrzymany, wlasnie wskutek oczekiwanego spowolnienia gospodarczego. Park maszynowy ma poki co nie byc powiekszany, co mimo wszystko nosi znamiona rozsadku. W koncu lepiej poczekac na pewniejsze czasy niz zadluzyc sie, kupic duzo sprzetu i dopiero zastanawiac sie czy bedzie on mial gdzie byc wykorzystany czy tylko pochlanial kase na utrzymanie.
3) jest w tym wszystkim tez cos pozytywnego - gorsza koniunktura = tansze przejecia. Zarzad zamierza szukac dobrych okazji i w razie czego dzialac, o czym stoi w informacji uzupelniajacej do raportu.

no i oczywiscie nie moze sie obyc bez wskaznikow - c/z = 7,6, c/wk = 1 przy kursie ok 1,8.

jakies opinie?
Edytowany: 15 grudnia 2011 23:05

raul07
0
Dołączył: 2008-10-25
Wpisów: 198
Wysłane: 16 stycznia 2009 00:48:09 przy kursie: 7,15 zł
Cytat:
Żurawie Wieżowe coraz bliżej zakupu Grohmanna
Piotr Gośliński

Negocjacje w sprawie przejęcia niemieckiego konkurenta zbliżają się do finału.

Żurawie Wieżowe zamierzają sfinansować zakup Grohmanna z emisji nowych akcji.

Prezes polskiej spółki liczy, że przyniesie ona 50-80 milionów złotych


Wnajbliższych dniach Żurawie Wieżowe mogą otrzymać wyłączność na negocjacje w sprawie zakupu 100 proc. udziałów niemieckiej firmy Grohmann - wynika z informacji "Parkietu". O tym, że giełdowe przedsiębiorstwo jest na krótkiej liście kandydatów do przejęcia konkurenta (obie spółki zajmują się wynajmem dźwigów budowlanych) pisaliśmy już w listopadzie.

Niemcy dołączą do polskiej

grupy już w lutym?

Kwestia zakupu Grohmanna przez Żurawie Wieżowe powinna rozstrzygnąć się w najbliższych tygodniach. Nieoficjalnie mówi się, że transakcja zostanie sfinalizowana do końca lutego. Co na to zarząd giełdowej spółki? - Trwają negocjacje w tej sprawie. To bardzo interesujący gracz, pasujący idealnie do prowadzonej przez nas działalności - mówi Grzegorz Żółcik, prezes i akcjonariusz polskiej firmy (ma ponad 6,6 proc. kapitału).

Nasze ustalenia, że rozmowy są na bardzo zaawansowanym etapie, potwierdza Eberhard Dummen, większościowy udziałowiec i dyrektor generalny Grohmanna. Dodaje jednocześnie, że jego firma "z przyjemnością powita polskiego inwestora".

Grohmann działa we wschodnich Niemczech i w kilku krajach Europy Środkowej i Wschodniej (w tym w Polsce, poprzez spółkę Żuraw-Grohmann). W 2007 roku firma zatrudniała ponad 400 osób, a jej przychody wyniosły około 55 mln euro, czyli około 230 mln zł (w 2008 r. miały być na zbliżonym poziomie). Zysk operacyjny Grohmanna przekroczył wówczas kilkanaście milionów złotych (danych za ubiegły rok Niemcy nie ujawniają).

Istotny wzrost

skali działania

Pod względem sprzedaży Grohmann jest więc pięciokrotnie większy od giełdowej spółki (jej przychody miały w 2008 r. wynieść 40 mln zł). Niemcy ponadto mają mocną pozycję na rynku żurawi samochodowych, w których nie specjalizuje się polskie przedsiębiorstwo. Jeżeli dojdzie do transakcji, Żurawie Wieżowe umocnią pozycję na krajowym rynku i wejdą na zagraniczne (poza Niemcami, m.in. do Bułgarii, Rosji czy na Litwę). Będą mogły też wykorzystać efekty synergii związane z działalnością operacyjną (np. przenoszenie sprzętu pomiędzy krajami, w których jest aktualnie największe zapotrzebowanie na wynajem żurawi).

Żurawie Wieżowe nie posiadają jednak pieniędzy na tak dużą akwizycję (na koniec września miały nieco ponad 4 mln zł środków pieniężnych). Przejęcie zamierzają sfinansować gotówką, jaką chcą pozyskać z planowanej emisji akcji. Na zgromadzeniu akcjonariuszy, które odbędzie się 23 stycznia, zarząd starać się będzie o upoważnienie do podwyższenia kapitału w ramach kapitału docelowego i emisji do 36,6 mln akcji. Teraz kapitał zakładowy spółki dzieli się na 48 mln papierów.

Prezes: są zainteresowani

sfinansowaniem przejęcia

Kto obejmie nowe akcje, dające 43-proc. udział w podwyższonym kapitale Żurawi Wieżowych? - Zainteresowanie udziałem w emisji wyrażają inwestorzy finansowi oraz inwestor branżowy z Europy Zachodniej - twierdzi prezes Żółcik. Nie zdradza jednak ich nazw.

Firma zamierza sprzedać nowe akcje po cenie zbliżonej lub nawet wyższej od obecnego kursu giełdowego (w czwartek za akcje Żurawi Wieżowych płacono po 1,43 zł). - Liczymy, że uda nam się zebrać z tej oferty od 50 mln do 80 mln zł - informuje prezes. - Jeśli nawet właściciele Grohmanna nie wybiorą naszej oferty, chcemy mieć możliwość szybkiego dostępu do kapitału z przeznaczeniem na konsolidację polskiego rynku - dodaje.

Optymizm prezesa, że uda się sprzedać akcje powyżej ich wyceny rynkowej, można uzasadniać tym, że w przypadku powodzenia transakcji firma zwiększyłaby kilkakrotnie przychody, przy znacznie mniejszym (o 75 proc.) podwyższeniu kapitału. Żurawie Wieżowe chcą ponadto posiłkować się kredytem inwestycyjnym.

WatchDog
WatchDog PREMIUM
33
Grupa: Bus Driver
Dołączył: 2008-07-25
Wpisów: 8 582
Wysłane: 16 lutego 2009 21:32:41 przy kursie: 6,50 zł
Raport za IV kwartał pokazuje niezłe wyniki i konsekwentne budowanie działalności firmy.
Wzrost przychodów jest nieznaczny, ale jest. Rok zamykamy na prawie 40 mln zł, podczas gdy 2007 był wart 24 mln zł. Końcówka roku nie wypadła rewelacyjnie, bo tylko na 8,6 mln, ale tempo wzrostu jest utrzymane. Pewnie najgorszy sezon bo zima.
Marża utrzymana, równy dodatni zysk, dodatnie przepływy operacyjne: zdrowy, stabilny i rosnący biznes, choć ciągle niewielki. Taki biznesik w fajnej niszy, z której ciężko byłoby tę spółkę wypchnąć. Już prędzej kupi ją jakiś Budimex albo inny Polimex.
Za IV kwartał Żurawie wyprztykały się kompletnie z gotówki, kupując kolejne 7 dźwigów. W ten sposób spełniły cele emisyjne i teraz mają ucisk, żeby zarządzać tym co już mają. Jednak generując gotówkę operacyjną i pomału się zadłużając są w stanie jeszcze trochę inwestować, natomiast ten wzrost, mam wrażenie, niedługo będzie się kończył. W ogóle obawiam się o jego tempo, w związku z wszechobecnym kryzysem i zamrożeniem budów wielu wysokościowców. Na branży się jednak nie znam, więc się nie będę mądrzył. Na finansach się znam i to co widzę ma sens.
Wycena metodą szwajcarską: 2,12 zł na akcję.


Shatzay
0
Dołączył: 2008-09-28
Wpisów: 17
Wysłane: 16 lutego 2009 22:44:24 przy kursie: 6,50 zł
O, fajnie WD ze rzuciles okiem. Mysle, ze w obecnych czasach nie ma co oczekiwac szalenczego rozwoju, najwazniejsze aby calo przejsc przez te gospodarcza zawieruche. Sadzac po cenie akcji niczego wiecej sie raczej rynek nie spodziewa, w koncu spolka notowana sporo ponizej wartosci ksiegowej (obecne WK cos kolo 1,8), a jakby nie patrzec zysk netto jest. Pytanie jak beda wygladac najblizsze kwartaly, ale to sie okaze.
Mnie sie podoba sposob zarzadzania spolka - robienie swojego po cichu, bez snucia utopijnych planow i gadania glupot. Jakos budzi moje zaufanie, choc wiadomo ze na gieldzie trzeba z tym ostroznie (pan duda pewnie tez czyjes zaufanie kiedys budzil Whistle ).
Obecnie kurs osiadl na pulapie 1,3, i dosc dzielnie sie trzyma mimo ostatniej ogolnej przeceny (ciekawe czy z okazji tego ze to napisalem jutro zwali sie o 10% Anxious ) a ze maly obrot, mozna wnosic ze juz/poki co nie ma komu sprzedawac na tym poziomie. Osobiscie obserwuje spolke, mysle ze jakiekolwiek info w stylu tego dwa posty wyzej, tyle ze bardziej skonkretyzowane, moze wywolac spory ruch w gore. szczegolnie jesli sie uwzgledni rozmiar firmy przejmowanej.
No i chyba nie ma sie co ludzic ze w czasach spowolnienia i bessy jestesmy w stanie stwierdzic ktora spolka po polepszeniu konunktury da sobie najlepiej rade - dlatego ja skupiam sie na spolkach, ktorych zarzad udowodnil ze potrafi nimi skutecznie kierowac, a cena jest mocno zdolowana.

Bartosz
0
Grupa: SubskrybentP1
Dołączył: 2008-11-12
Wpisów: 364
Wysłane: 16 lutego 2009 23:04:55 przy kursie: 6,50 zł
Co do mozliwosci pracy budowlancow w zime, to najwazniejsze zeby pluchy nie bylo i bardzo mocnego mrozu, bo ciezko będzie się przebić przez warstwę zmrożonej ziemi i maszyny mogą nie wytrzymywać. Co do uniedogodnień pluchy to tłumaczyć nie trzeba. Także dla budowlańców to albo plusowa temperatura albo stały mróz.

Wydaje mi się, że w związku z wstrzymywaniem inwestycji budowlanych obroty w 2009 roku mocno siądą. Firma posiada tylko żurawie wieżowe, co w przypadku dużego spowolnienia budownictwa istotnie wpłynie na odsetek wypożyczanego sprzętu. Natomiast Grohmann posiada dużą flotę żurawi samochodowych (które tak przy okazji są wykorzystywane przy stawianiu każdego żurawia wieżowego:) ), co pozwoli umiejętnie zdywersyfikować wachlarz oferowanych usług.

Nie będę pisał tego samego co przedmówcy odnosnie strony finansowej- zgadzam się z Nimi:) Firma dobrze zarządzana i konsekwentnie robiąca "swoje".

addi
0
Dołączył: 2008-10-03
Wpisów: 1 086
Wysłane: 16 lutego 2009 23:41:56 przy kursie: 6,50 zł
Shatzay lukrujesz!!!
Spółka mocno nadszarpnęła swój wizerunek poprzez:
a) wywalanie papiera przez zarząd przy każdej nadarzającej się okazji,
b) ukryte NE pn. "Program motywacyjny",
c) zupełnie paranoiczny split! (niech się uczą od Warrena na przykładzie Berkshire Hathaway!!!),
d) duuuuuże prawdopodobieństwo NE z PP jeżeli tylko okoliczności na to pozwolą,
a tak w ogóle rynek to wszystko widzi! Vide kurs lecący na łeb! Duda też podobnie kombinował.
Edytowany: 16 lutego 2009 23:46

WatchDog
WatchDog PREMIUM
33
Grupa: Bus Driver
Dołączył: 2008-07-25
Wpisów: 8 582
Wysłane: 16 lutego 2009 23:44:54 przy kursie: 6,50 zł
Tak, raport warto przeczytać, szczególnie o obligacjach motywacyjnych po 1 grosz. Ale to nie zmienia faktu, że wyniki są OK, tylko nie spieszą się żeby otwierać portfele i dzielić się z rynkiem Not talking

Shatzay
0
Dołączył: 2008-09-28
Wpisów: 17
Wysłane: 16 lutego 2009 23:51:49 przy kursie: 6,50 zł
wielce prawdopodobne ze czegos nie doczytalem, w koncu w te klocki dopiero zaczynam sie bawic. Wiec jesli moj punkt widzenia jest dla kogos zbyt przerysowany to od razu nadmieniam ze wynika to nie z checi manipulacji lecz raczej zwyklej niewiedzy. Ale dobrze, ze zwracacie uwage. przyda sie wszystkim.

Jurek28
0
Dołączył: 2009-03-03
Wpisów: 43
Wysłane: 3 marca 2009 19:55:17 przy kursie: 5,40 zł
Shatzay napisał(a):
O, fajnie WD ze rzuciles okiem. Mysle, ze w obecnych czasach nie ma co oczekiwac szalenczego rozwoju, najwazniejsze aby calo przejsc przez te gospodarcza zawieruche. Sadzac po cenie akcji niczego wiecej sie raczej rynek nie spodziewa, w koncu spolka notowana sporo ponizej wartosci ksiegowej (obecne WK cos kolo 1,8), a jakby nie patrzec zysk netto jest. Pytanie jak beda wygladac najblizsze kwartaly, ale to sie okaze.
Mnie sie podoba sposob zarzadzania spolka - robienie swojego po cichu, bez snucia utopijnych planow i gadania glupot. Jakos budzi moje zaufanie, choc wiadomo ze na gieldzie trzeba z tym ostroznie (pan duda pewnie tez czyjes zaufanie kiedys budzil Whistle ).
Obecnie kurs osiadl na pulapie 1,3, i dosc dzielnie sie trzyma mimo ostatniej ogolnej przeceny (ciekawe czy z okazji tego ze to napisalem jutro zwali sie o 10% Anxious ) a ze maly obrot, mozna wnosic ze juz/poki co nie ma komu sprzedawac na tym poziomie. Osobiscie obserwuje spolke, mysle ze jakiekolwiek info w stylu tego dwa posty wyzej, tyle ze bardziej skonkretyzowane, moze wywolac spory ruch w gore. szczegolnie jesli sie uwzgledni rozmiar firmy przejmowanej.
No i chyba nie ma sie co ludzic ze w czasach spowolnienia i bessy jestesmy w stanie stwierdzic ktora spolka po polepszeniu konunktury da sobie najlepiej rade - dlatego ja skupiam sie na spolkach, ktorych zarzad udowodnil ze potrafi nimi skutecznie kierowac, a cena jest mocno zdolowana.


Nie ma tutaj utopijnych planów i gadania głupot bo na to już się nikt nie nabierze.W 2007 roku żeby kurs wyciągnąć na wyżyny
były utopijne plany i gadanie głupot.Mam na myśli projekty deweleperskie razem z EFH,wszystko tylko fantazje.
Uwazam że władze spółki olewają swoich akcjonariuszy mam na myśli tanie akcje pracownicze które trafiały bardzo szybko
na giełde.
"Tradycyjne mądrości mogą zawierać dużo tradycji i mało mądrości."

martinezo
0
Dołączył: 2008-11-23
Wpisów: 498
Wysłane: 24 marca 2009 01:25:21 przy kursie: 7,30 zł
Mógłby się ktoś odnieść do tego komunikatu? Ile takich akcji chcą jeszcze wprowadzić i jaki to ma skutek dla akcji już notowanych?binky

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO

Raport bieżący nr 15 / 2009
Data sporządzenia: 2009-03-24
Skrócona nazwa emitenta
EFH ŻURAWIE WIEŻOWE S.A.
Temat
Złożenie przez EFH Żurawie Wieżowe S.A. wniosku o wprowadzenie akcji serii
Podstawa prawna
Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe

Treść raportu:
Zarząd EFH Żurawie Wieżowe S.A. informuje o złożeniu w dniu 23 marca 2009 r. do Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. wniosku o wprowadzenie do obrotu w trybie zwykłym na rynku podstawowym 152.300 (sto pięćdziesiąt dwa tysiące trzysta) akcji zwykłych na okaziciela serii D, o wartości nominalnej 0,40 zł (czterdzieści groszy) każda.

Złożony wniosek jest kolejnym etapem realizacji Programu Opcji Pracowniczych EFH Żurawie Wieżowe S.A. Informacje na temat Programu Opcji Pracowniczych zostały przedstawione w prospekcie emisyjnym akcji serii C Emitenta w Rozdziale IV - Dokument Ofertowy pkt 6.2.

Powoli do celu
Edytowany: 24 marca 2009 01:42


Jurek28
0
Dołączył: 2009-03-03
Wpisów: 43
Wysłane: 30 czerwca 2009 21:43:42 przy kursie: 7,50 zł
krystek napisał(a):
Nadal trzymamy się na linji trendu i już chyba pora by poszybować w górę :) Odwagi koledzy


Zurawie były hitem końca poprzedniej hossy i myśle że historia się powtórzy w tej hossie.W deweloperce nadal recesja,w wielu miastach w Polsce w blokach wybudowanych w ubiegłym roku jest sprzedanych tylko 25% mieszkań.Na reszte mieszkań nie ma chętnych,banki obecnie przy kredytach hipotecznych żądają większych zabezpieczeń.
"Tradycyjne mądrości mogą zawierać dużo tradycji i mało mądrości."

enforces
0
Dołączył: 2009-01-19
Wpisów: 1 506
Wysłane: 10 lipca 2009 13:20:16 przy kursie: 7,05 zł
drukarnia działa. wypuścili po 40gr dla pracowników nieco papiera.

kurs nie chce zejść trwale poniżej 1,4. to dobrze rokuje.

dominikk11
0
Dołączył: 2009-03-10
Wpisów: 45
Wysłane: 12 lipca 2009 16:48:33 przy kursie: 7,05 zł
enforces napisał(a):
drukarnia działa. wypuścili po 40gr dla pracowników nieco papiera.

kurs nie chce zejść trwale poniżej 1,4. to dobrze rokuje.


skąd info o tych akcjach po 40 gr bo jakoś nigdzie znaleźć nie mogę? byłbym wdzięczny za info ile tego dodrukowali

enforces
0
Dołączył: 2009-01-19
Wpisów: 1 506
Wysłane: 12 lipca 2009 19:54:23 przy kursie: 7,05 zł
dominikk11 napisał(a):
enforces napisał(a):
drukarnia działa. wypuścili po 40gr dla pracowników nieco papiera.

kurs nie chce zejść trwale poniżej 1,4. to dobrze rokuje.


skąd info o tych akcjach po 40 gr bo jakoś nigdzie znaleźć nie mogę? byłbym wdzięczny za info ile tego dodrukowali


proszę bardzo www.bankier.pl/wiadomosc/EFH-Z...

Xtzapa
0
Dołączył: 2009-01-23
Wpisów: 19
Wysłane: 15 lipca 2009 21:31:45 przy kursie: 7,20 zł
Witam. W mojej ocenie - życzeniowo, obliczeniowej - idzie na 1,64 - 1,65 i tam zrobi przystanek. Może to wykonać "za jednym zamachem", że tak powiem (napiszę) ale niekoniecznie już jutro. Czy ktoś wie ile jeszcze akcji w ramach programu opcji pracowniczych czeka na wejście na giełdę? Z prospektu emisyjnego wynika, iż programem objęte jest 1.633.000 akcji (326.600 x 5 (split)) Wprowadzono już 114.905. Czy były jakieś uprzednie asymilacje które przegapiłem? P.S. To mój debiutancki wpis.salute
Edytowany: 15 lipca 2009 21:41

enforces
0
Dołączył: 2009-01-19
Wpisów: 1 506
Wysłane: 21 lipca 2009 15:16:24 przy kursie: 8,75 zł
Cytat:
Treść raportu:
Zarząd EFH Żurawie Wieżowe S.A. informuje, iż w dniu 21 lipca 2009 roku Emitent i Gastel S.A. z siedzibą w Warszawie podpisały list intencyjny w sprawie połączenia posiadanego potencjału będącego w dyspozycji Gastel S.A. oraz EFH Żurawie Wieżowe S.A. w zakresie usług sprzętowych w zamian za wydanie akcji EFH Żurawie Wieżowe S.A., wprowadzenie tych akcji do publicznego obrotu, a następnie dopuszczenie do obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie S.A.

Celem połączenia potencjału sprzętowego jest doprowadzenie do powstania największej firmy w Polsce oferującej kompleksowe usługi sprzętowe w zakresie transportu pionowego tj. żurawi wieżowych i hydraulicznych-samojezdnych.

EFH Żurawie Wieżowe S.A. jest czołową firmą w Polsce oferującą wynajem żurawi wieżowych. Oferta spółki obejmuje pełen zakres żurawi wieżowych w różnych klasach udźwigu od 70 do 330 tm (150 jednostek).

Gastel S.A. to jedna z największych firm w Polsce w branży żurawi hydraulicznych-samojezdnych (40 jednostek), dysponuje żurawiami gąsienicowymi (3 jednostki) o udźwigu do 600 t oraz posiada w swojej ofercie żurawie wieżowe (45 jednostek) i samochody do transportu ponadgabarytowego (20 jednostek).

Warunki połączenia potencjału sprzętowego winny zostać ostatecznie uzgodnione przez Zarządy spółek do 16 października 2009 roku.

W ramach procesu EFH Żurawie Wieżowe S.A. i Gastel S.A. zakładają następujące terminy:

1.Podpisanie przez strony Term Sheet w terminie – 21 sierpnia 2009 roku,
2.Przeprowadzenie procesu due diligence w terminie – 25 września 2009 roku,
3.Sfinalizowanie procesu w terminie - 30 listopad 2009 roku,

Dalsze informacje o ustaleniach będą podawane w trybie § 5 ust 1 pkt 13 i § 19 Rozporządzenia w sprawie informacji bieżących i okresowych.


jedziemy king king king

fuzja z liderem. fundamentalnie bajeczka
Edytowany: 21 lipca 2009 15:16

rmz
0
Dołączył: 2009-03-03
Wpisów: 51
Wysłane: 27 lipca 2009 12:19:40 przy kursie: 8,85 zł
Moja wycena tych akcji jest następująca:
Wartość księgowa 1,84 + zysk bieżącego kwartału ok. 0,06 czyli minimum 1,9 za samą wartość księgową.
Przy nieco niższej wartości księgowej rok temu kosztowały te akcje ok.4zł (po split 5:1)
Firma cały czas przynosi zyski, czym nie mogą się pochwalić inne firmy a ich wartość jest wyższa.
Dochodzi do tego połączenie tej firmy z Gastel co może podnieść jej przychody o 200%.
Podsumowując wartość tej firmy to minimum 3-5zł, a jeśli fuzja się uda to nawet 20zł.

edit:
jeśli mi nie wierzycie zobaczcie co pisałem o Amice gdy kosztowała 3zł, a teraz dochodzi do 10zł
Edytowany: 27 lipca 2009 12:21

dominikk11
0
Dołączył: 2009-03-10
Wpisów: 45
Wysłane: 29 lipca 2009 12:47:48 przy kursie: 8,60 zł
to zależy od horyzontu czasowego jaki przewidujesz dla tej inwestycji (jak zresztą w każdym przypadku) w krótkim okresie trochę niezbyt inwestycja- kurs się kisi, insiderzy wywalają, ale w dłuższej ( ja liczę że 2011/2012) to będzie mocny lider rynku i spora perła mojego portfela:)

Jasio
0
Dołączył: 2009-05-21
Wpisów: 71
Wysłane: 29 lipca 2009 12:57:21 przy kursie: 8,60 zł
Dokładnie, jeśli jeszcze dojdzie do tej fuzji tej jesieni.. to w dłuższej perspektywie może być bardzo bardzo ciekawie ;)
A jeśli nie to.. cóż.. spółka zysk regularnie wykazuje więc jej wartość będzie rosła.

KrzysztofJerzy
0
Dołączył: 2009-02-12
Wpisów: 114
Wysłane: 29 lipca 2009 13:07:35 przy kursie: 8,60 zł
Jasio napisał(a):
Dokładnie, jeśli jeszcze dojdzie do tej fuzji tej jesieni.. to w dłuższej perspektywie może być bardzo bardzo ciekawie ;)
A jeśli nie to.. cóż.. spółka zysk regularnie wykazuje więc jej wartość będzie rosła.


Rzeczywiscie myslałem bardziej długoterminowo (może nie do 2012). Ale jek sie nad tym zastanowic, to wyjscie z zapasci plus Euro2012 - i mamy taki termin.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6 7

Nie możesz tworzyć nowych wątków.
Nie możesz odpowiadać w wątkach.
Nie możesz usuwać swoich wpisów.
Nie możesz edytować swoich wpisów.
Nie możesz tworzyć ankiet.
Nie możesz głosować w ankietach.

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,976 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +160,10% +32 020,45 zł 52 020,45 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d