pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

dario_z

dario_z

Ostatnie 10 wpisów
wiem, czytałem ale tam jest podanych szereg różnych scenariuszy, a to że proporcje dlugu do majątku złe, a to przepisują miejsca w hipotece itd.

Tutaj sprawa jest prosta, obligatariusze na 1 miejscu zawsze, proporcja długu do wartości zabezpieczenia zdrowa, firma zainwestowała swoją kasę przy umowie przedwstępnej (udokumentowane), ma inwestora który dokłada reszte ale nie obciąża hipoteki, biznesplan zakłada dobry zysk dla firmy.

Czego tu sie bać?

Chce tylko wiedziec jak jest z tymi 130%...

Papiery nie są notowane na catalyst.

Temat dotyczy segmentu nieruchomosci, a dokładniej renowacji i komercjalizacji kamienic. Tego rodzaju projekty realizowane są przez spółki celowe a więc nie mają żadnego zadłużenia jeszcze a majątek stanowi zakupiona nieruchomość, która w trakcie prowadzenia prac renowacyjnych zyskuje na wartości.

Wartość z dnia oględzin 19 mln, dług obligacyjny 11 mln, w poźniejszych etapach refinans kredytem, gdzie w PN jest napisane że refinans obejmuje spłate obligatariuszy i dopiero bank może wejść ze swoją hipoteką.

W PN jest napisane,że zabezpieczenie wynosi przynajmniej 130% kapitału i należnych odsetek.

Witam wszystkich, dostałem propozycję objęcia obligacji spółki, która z jednej strony płaci 8%, z drugiej proponuje zabezpieczenie hipoteczne na 1 miejscu, na fajnej nieruchomości w centrum Wrocławia (hipoteka czysta).

Wartość zabezpieczenia wynosi 130% wartości zainwestowanego kapitału oraz należnych odsetek w okresie zapadalności. Wychodzą następujące wartości:

100.000 --->116.000--->150.800

k--->k+o--->130% k+o

Czy to oznacza, że w przypadku konieczności egzekwowania zabezpieczenia, kwota jaka mi się należy ze zlicytowanej nieruchomości to 150.800?

Wolumen emisji: 11 mln PLN, wycena nieruchomości wg operatu 19 mln PLN.

Dzięki,Darek Think

Informacje
Stopień: Ostrożny
Ostatnia wizyta: 12 kwietnia 2017 00:07:04
Liczba wpisów: 3
[0,00% wszystkich postów / 0,00 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,562 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +127,31% +25 462,05 zł 45 462,05 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d