Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Grafa

Grafa

Ostatnie 10 wpisów
Tak informacyjnie dla osób w podobnej sytuacji. Dzis wkońcu dotarlo do mnie nowe zaswiadczenie depozytowe wystawione przez PDM. Wniosek o wydanie wyslalam 14 grudnia.

MA napisał(a):
Grafa napisał(a):
Dziękuje Maupa w Niebieskim za informacje na temat PDM.

Pewnie nie zdąże się już wyłączyć spod kuratora, nie mam aktualnego swiadectwa (przeterminowalo mi sie niedawno). Skoro sa w trakcie przenoszenia ewidencji to pewnie juz mi nie wydadzą tylko każą zgłosić się do emitenta, czas na dopuszczenie do glosowania minie i zostane w grupie Ia... napisalam w tej sprawie do kuratora, jesli odpisze cos sensownego to dam do informacji dla osób w podobnej sytuacji....

Jeśli termin wykupu posiadanych obligacji już upłynął możesz spróbować we wniosku powołać się na art. 8 ust. 6 ustawy o obligacjach: „Po ustaleniu uprawnionych do świadczeń z tytułu wykupu obligacji niemającej postaci dokumentu prawa z tej obligacji nie mogą być przenoszone”.
Jeśli masz świadectwo, nawet nieaktualne, to znaczy, że nadal jesteś właścicielem, bo obligacji zdematerializowanych po terminie wykupu nie da się sprzedać, więc to sąd powinien uznać. Tu jest opisane dość przejrzyście, o co chodzi (przy czym to tekst z 2014 roku o ustawie z lipca 2015; która ponownie się zmieniła, ale nowe zmiany wejdą dopiero od lipca 2019):
www.sii.org.pl/8413/ochrona-pr...

Dziękuje za odpowiedź. Termin wykupu wypadłby w czerwcu 2019. Odpowiedź od kuratora jest w sumie oczywista, żeby przystąpić do głosowania trzeba udowodnić że jest się obligatoriuszem, a do tego potrzebne jest aktualne świadectwo, bo ono jest gwarancją że obligatoriusz nie zbył ich w między czasie i ktoś inny nie przystąpi do głosowania powołując się nie. Nie odniósł się do kwestii problemów z pozyskaniem takiego zaświadczenia. Wyślę chyba wniosek o wydanie zaswiadczenia do GB...

Maupa_w_niebieskim napisał(a):
@Mheavydrumm
Tamto głosowanie 2 dniowe zakończyło się układem (częściowym ) ale zostało to skutecznie zaskarżone.
@GetOblig
O sukcesie grupy p. Artioma będzie można mówić wtedy gdy ktokolwiek odzyska z IB pieniądze. A o ile wiem to takich osób które coś wydębiły od IB tam na razie nie ma. Ja tu widzę bardziej manewr PRowy ze strony prokuratury - jak są wnioski to trzeba się nimi zająć czyli przeanalizować. A czy ta analiza zakończy się faktycznymi pozwami i to uwieńczonymi skukcesem to się dopiero okaże.
Nie wiem czy zwróciliście Państwo uwagę, ale spośród wielu mądrych i utytułowanych prawników wypowiadających się w mediach na temat czego to poszkodowani w aferze GetBack mogą dochodzić, od kogo i gdzie żaden nie zaoferował pomocy 'pro bono'.

Wczoraj dyrektor IB oddziału w Szczecinie powiedział mi, że niedawno osobiscie podpisał ugodę z jednym z poszkodowanych w sprawie GetBack...nie wiem czy doszło do jakieś wypłaty ale .myślę że może być garstka szczęśliwców, którzy zostali jakoś zaspokojeni i już nie interesują sie tym tematem.

Dziękuje Maupa w Niebieskim za informacje na temat PDM.

Pewnie nie zdąże się już wyłączyć spod kuratora, nie mam aktualnego swiadectwa (przeterminowalo mi sie niedawno). Skoro sa w trakcie przenoszenia ewidencji to pewnie juz mi nie wydadzą tylko każą zgłosić się do emitenta, czas na dopuszczenie do glosowania minie i zostane w grupie Ia... napisalam w tej sprawie do kuratora, jesli odpisze cos sensownego to dam do informacji dla osób w podobnej sytuacji....

Czytam to forrum od samego początku, ciesze się że istnieje bo jako laik i nieszczęsny posiadacz obligacji to dla mnie jedyne sensowne źródło informacji....

Czy ktoś może wie w jaki sposób pozyskać zaświadczenie depozytowe z PDM? Przeterminowało mi się poprzednie, 14 grudnia wysłałam pismo do PDM po nowe i do dzisiaj cisza....nie mogę sie do nich dodzwonić, mieli przerwe swiateczną, ale moje pismo dostali tydzień przed swietami....dzis byłam w IB i tam powiedziano mi, że oni nie wystawiają takiego zaswiadczenia...nie wiem kto w takim razie to robi, skoro pdm stracił licencję....obawiam się, że przez brak tego papierka nie zdąże się wyłączyć spod kurateli....

Czy ktoś wie co w tej sytuacji robić?

Informacje
Stopień: Ostrożny
Ostatnia wizyta: 11 stycznia 2019 16:12:55
Liczba wpisów: 5
[0,00% wszystkich postów / 0,02 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,436 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d