pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Morasek

Morasek

Ostatnie 10 wpisów
cmc napisał(a):
Nic nie poprawili, miasto jest puste auta i NPC głupieją, policja pojawia się z nikąd, strzelasz cały magazynek do policji i nic się nie dzieje, i tak cię załatwia, gra skopana totalnie, nie widzę tu żadnych przesłanek do zarobku w przyszłych kwartałach

Ale chwileczkę, wypisujesz rzeczy które w ogóle nie byly poprawiane w tym patchu. Czytałeś patchnotes czy po prostu powielasz to, co znajdziesz w internecie i piszesz kolejne posty o tym samym?

Ilekroć czytam Twoje posty, jestem pod wrażeniem Twojej niechęci zarówno do gry jak i spółki. Rozumiem że pozycje krótkie założone?

Cytat:
Wydaje mi się, że bezgraniczne zaufanie może się skończyć, pojawiły soę spore rysy na wizerunku.

Ubisoft (tak wiem, zupełnei inne studio) przy wypuszczeniu AC:Unity zebrało niemiłosierne baty a mimo to, ludzie rok do rok kupują kolejne ich produkcje.

Cytat:
Chociaż w sklepie gogoogle play mnóstwo narzekania, że nie działa

Ale 3.8/5 jest. Zresztą, jak wide komentarz że ktoś by kupił grę gdyby nie była karcianką i dał ocenę 2 to poddaję w wątpliwość resztę ocen...
Cytat:
Tworzyli na gre na ps4 i cos nie pyklo

Nie umiem teraz znaleźć ale jeśli mnie pamięć nie myli to sami powiedzieli, że za bardzo skupili się na tworzeniu gry na PC a potem przeniesieniu jej na konsole.

Cytat:
Każdy jest zapatrzony w CP2077 bo cdr to była spółka w zasadzie jednej gry, a na pewno jednego uniwersum

Teraz ma dwa uniwersa z których śmiało będzie mogło korzystać jeszcze przez długi czas.

Cytat:
Wiedźmin jest dość starym produktem i następuje nasycenie rynku - serial na netflixie go odświerzył.

Patrząc na ilość graczy W3 oraz wyniki sprzedaży nie wydaje mi się aby rynek był nasycony wiedźminem.

Cytat:
Thronebreaker, monster slayer itd. - super. Jednak nie sądzę żeby miały (mogę się mylić) jakiś kolosalny wynik na wyniki sprzedażowe. Innymi słowy żeby przynosiły więcej dochodów niż CP lub Wiedźmin.

Nie wydaje mi się aby ktokolwiek liczył, że obie te gry przyniosą jakieś astronomiczne wyniki finansowe. Bardziej kolejna promocja uniwersum Wiedźmina.

Cytat:
Mam za to kilku kuzynów w wieku od 16-22 lat i oni gry nie kupili i nie zamierzają z różnych powodów. Najogólniej ujmując wydaje mi się, że gra nie chwyciła wśród tego pokolenia jak lody "ekipa"

No cóż, można by się kłócić że czemu 16 i 17 latkowie mieliby kupić grę 18+... ale sami wiemy jak jest. Natomiast jeśli ktoś został 'chwycony' przez coś takiego jak lody 'ekipa'... Komentarz zostawię dla siebie :)

I znowu przepychanki na temat gry, nie spółki...

Jak co kilka stron mamy te same posty:

Odnośniki do tego że konsola ma X lat wiec nie bedzie gra działała super.

Potem ktoS wrzuci posty i filmiki z RDR2 żeby udowodnić że się myli. Tak, dało sie tworzyć wymagające tytuły na PS4.

Gra jest źle zoptymalizowana na konsole.

Ale fabuła jest świetna.

CDR sam powiedział ze będzie starał doprowadzić grę do stanu po prostu grywalności, zaznaczajac żeby na PS4 nie oczekiwać fajerwerków.

Wydaje mi się, że serio nie ma sensu pisać tego samego poraz n'ty.
Nic to nie zmieni, nie wnosi to nic do dyskusji.

Każdy (obojętnie czy liczy na spadki czy longi) zapatrzony ślepo w CP2077 a tymczasem pojawiła się Thronebreaker na androida - ot, kolejna promocja Wieśka a dodatkowo ostatnio pojawił się mini zwiastun Netflixowego serialu :)

A i jeszcze fajna promocja na pakiet gier CDR na GoG'u co również może odbić się pozytywnie na ilości sprzedaży :)

Cytat:
Ja się z wami w pełni zgadzam, tylko dlaczego Sony odcięło CDR od milionów zysków blokując grę, a skoro już patch drugi czy trzeci robił to samo co obecny, to tym bardziej, dlaczego Sony teraz odblokowało dostęp do CP?

Hmm no nie wiem, może dlatego że CDR (zapewne) bez uzgodnienia tego z Sony stweirdził, że będzie przyjmował refundacje bezwzględu na cokolwiek? :)

www.cdprojekt.com/pl/media/akt...

Cytat:
Niniejsza wiadomość dotyczy ataku hakerskiego na nasze serwery, do którego doszło w lutym tego roku. Weszliśmy dziś w posiadanie nowych informacji dotyczących tego ataku i mamy powody by sądzić, że dane wewnętrzne pozyskane nielegalnie w jego trakcie są obecnie rozpowszechniane w internecie.

Niby wszyscy o tym już wiedzą od kilku dni ale... ciekawe jaka reakcja jutro.

igen napisał(a):
I wiele z tych osób zwróciło ją

Podasz źródło?

Tymaczasem nowy Hotfix 1.21 do CP

Cytat:
Hotfix 1.21 dla Cyberpunka 2077 jest już dostępny na PC, konsolach i w usłudze Stadia.

W tej aktualizacji skupiliśmy się na dalszych poprawkach ogólnej stabilności gry i naprawieniu najczęstszych błędów, które uniemożliwiały postęp.

Scarry napisał(a):

W tej chwili RDR 2 (premiera PC 2 lata temu) ma na Steamie więcej graczy niż Cyberpunk, a moduł RDR2-online jest liczony osobno.

Nie mam zainstalowanego RDR2 u siebie ale czy czasem nie jest tak, że ci którzy kupili RDR2 odpalając online dalej są w RDR2 a nie RDR2-online? Myślę że śmiało można sumować te dwie pozycje (i z wielkim prawdopodobieństwem przyjąć że jednak zdecydowana większość gra w online).

Cytat:
a tymczasem w rejestrze krótkiej 4ty gracz (ujawniony)

Ujawniony już wczoraj :)

tgolik napisał(a):
Wiedźmin 3 przez 80% roku jest w pełnej cenie w sklepach cyfrowych, czyli obecnie ok. 150 zł na PC i 199 zł na konsole. Myślę, że w okolicach premiery wersji na PS5 CD Projekt powstrzyma sie od promocji cenowych.

Czy czasem gry na PS5 i X nie są dużo droższe niż na PS4 i X? Wydaje mi się że mimo wszystko powinni utrzymać cenę jak na starą geenracje...Tylko czy te nie są też jakoś narzucane przez Sony i MS.

Cytat:
Trailer do Cyberpunka wyszedł w 2013 roku.

Niby taki gracz a jednak nie odróżnia teasera od trailera. blah5

igen napisał(a):

Kolejny cyrk:

Jak idzie nanoszenie poprawek do „Cyberpunka" w wersji na konsole? Zdaniem analityków gra do końca tego kwartału powróci do sklepu Sony, czy jest to rzeczywiście możliwe?

W odpowiedzi na atak hakerski odcięliśmy zdalny dostęp do sieci wewnętrznej oraz dostęp z sieci wewnętrznej do internetu. Rozpoczęliśmy także skanowanie komputerów wszystkich pracowników w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania, tak aby mieć pewność, że wszystkie źródła ataku zostały wyeliminowane. Choć działania te utrudniały codzienną pracę nie tylko deweloperów, ale i innych działów firmy, ich przeprowadzenie było niezbędne.

Dziennikarka pyta o powrót do sklepu Sony, a Kiciński o skanowaniu komputerów i odcięciu sieci...

Pełna odpowiedź, nie ucinaj i nie wprowadzaj w błąd:

Cytat:
W odpowiedzi na atak hakerski odcięliśmy zdalny dostęp do sieci wewnętrznej oraz dostęp z sieci wewnętrznej do internetu. Rozpoczęliśmy także skanowanie komputerów wszystkich pracowników w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania, tak aby mieć pewność, że wszystkie źródła ataku zostały wyeliminowane. Choć działania te utrudniały codzienną pracę nie tylko deweloperów, ale i innych działów firmy, ich przeprowadzenie było niezbędne

W efekcie przerw w działaniu powstało dwu-, trzytygodniowe opóźnienie w większości toczących się obecnie procesów. Dlatego zdecydowaliśmy o przesunięciu wydania aktualizacji na drugą połowę marca.

Niestety, w tym momencie nie możemy potwierdzić, że Patch 1.2 pozwoli wrócić „Cyberpunkowi 2077" do PS Store, decyzja w tym zakresie leży w gestii Sony.

cmc napisał(a):
Obecnie największym problemem dla CDR jest, bardzo słaba sprzedaż CB

Są gdzieś już podane jakieś dane dotyczące sprzedaży? Podaj linka jak możesz

No popatrz... a Outsiders jeszcze nie wyszedł a już ma przecenę 30% :) Czyli można zakładać że w sumie gra słaba jak przecena przed premierą :)

Z tym że CP2077= W1 to po prostu chodziło mi o początek serii. A nie porównanie sprzedaży, ilosci graczy itp. :)

W pełni się z Wami zgadzam - najważniejsze że kupili i nie zwrócili :)

Myślę, że sporo ludzi zapomina właśnie jak wyglądał W3 (W1 i W2 też ale one nie stały sie tak popularne) i że swoją popularnosć zdobył tak naprawdę dopiero po jakimś czasie.

Tak samo ilosć graczy - nie wiem po co wypisaywać ilosć gracz skoro nie wyszedł żaden dodatek, aktualizacja która miała by graczy przyciagnąć.

W3 ostatnio był na promocji, co zresztą dzieje się często, stąd takie zaitneresowanie a też sam content jest większy.

CP2077 należałoby wedlug mnie traktować jak W1 - pierwszą grę z serii :)

Zachowanie kursu - wydaje mi się to celową próbą zaniżenia przed ogloszeniem strategii :)

Zawsze mnie zastanawia jak to jest, że ludzie spedzają nawet 50h grając w grę, którą potem piszę że jest słaba... W sumie to smutne życie mają tacy ludzie - spędzać wolny czas robiąc/grając w coś, co im się w sumie nei podoba blah5

pivovarit napisał(a):
Next-gen update ma być za darmo dla tych, co kupili wersję last-gen..

Nie było to informacją odnośnie CP2077?

Jak już przy ciekawostkach jesteśmy to dla Xboxa też jest na pierwszym miejscu (strr. 2 z linka podanego przez Canade).

cmc napisał(a):
Ipopema z nową słabiutką reko.

Jak już wrzucasz taki post to warto podać źródło :)

www.stockwatch.pl/wiadomosci/i...

Cytat:
Ipopema Securities obniżyła prognozy sprzedaży gry Cyberpunk 2077 przez CD Projekt do odpowiednio 16 mln kopii w 2020 roku i 9 mln kopii w 2021 wobec prognozowanych wcześniej odpowiednio 25 mln i 10,3 mln.

igen napisał(a):
Ciekawy artykuł:

www.reddit.com/r/cyberpunkgame...

Aby uratować tytuł, grę należy napisać ponownie od podstaw.
Pisałem o tym wielokrotnie.

Pytanie - czy to ma ekonomiczny sens i czy CDR jest w stanie to zrobić ?

Bardzo ciekawy POST randoma na reddicie :)
Miesiąc temu wrzucił bardzo podobny i zbyt wielu komentarzy to nie ma ;)

To się nazywa chęć zabłyśnięcia w internecie ale niestety nie wychodzi :)

Nie bardzo widzę sens podawania ilości graczy w godzinach porannych dla europy i nocnych dla stanów... I oczywiście rozumiem że każda gra singleplayer powinna mieć dziennie 100k graczy :)

Cytat:
Do ilu moze spasc? Na jakim poziomie jest opor? Wytrzyma 250? :(

Jak tak czytam to dochodzę do wniosku że powinieneś dać se spokój z giełdą... Za dużo stresu.

Spadnie - dobierzesz.

Nie przełożyli premiery gry - źle.
Przekładają patch - źle.

Zaraz po ataku była informacja że wpłynie w krótkim terminie na plany firmy, to jest znane już samego ataku. Przesunięcie patcha nie powinno nikogo dziwić Whistle

Taka cisza... Zaskakujące no ale w sumie to taka lekka konsola ;)

www.stockwatch.pl/wiadomosci/c...

Cytat:
CD Projekt potwierdza wydanie aktualizacji strategii w I kwartale 2021 r., poinformowała ISBtech dyrektor relacji inwestorskich firmy Karolina Gnaś.

cmc napisał(a):
Cyberbug to totalna porażka, obecnie na steam więcej osób gra w Wiedźmina i to o ponad 1000 osób

cmc napisał(a):
widać po ilości graczy i komentarzy, .

Ilość komentarzy:
Wiedźmin 3 - 480k od 2015r.
Cyberpunk - 392k od 2020r.

Gracze na godzine 9 (mniej wiecej godzina Twojego posta):
Wiedźmin 3 - 17.1k
Cyberpunk - 16.5k

Swoją drogą, czemu nie traktować CP2077 jak W1 - pierwsza odsłona serii?

Ale to chwila, Luty się już skończył? :)

igen napisał(a):
Na Steamie już tylko 17k graczy w CP2077 (co prawda piątek 8 rano ale i tak poziom rekordowo niski).

Wczoraj, w czwartek rano było większy rekord- poniżej 16k!

Zaskakujace jest że jak była konsola od kilku dni to cisza na forum. Lekkie wzrosty i już krzyki, że przecież ma spadać blah5

Przecież to wali ściema na kilometr Silenced Prezes jest w składzie 'rady ds. przedsiębiorczości' od dudy ( www.prezydent.pl/kancelaria/ra... ). A firma która zajmuje się fotowoltaiką robi nagle urządzenie do wykrywania wirusa Liar

Ciekawą kwestią, jeśli już faktycznie jakoś to działa, jest dezynfekcja urządzenia... Wymieniamy sam ustnik a co z przewodem? Chory przyjdzie, dmuchnie a potem zdrowy do tej samej rury tylko z innym ustnikiem? 😅

No tak... przecież słowo złodzieja jest gwarantem Whistle

Na GoGu od wczoraj.
Nie powinno to dziwić ze względu na Nowy Rok Chinski :)

krewa napisał(a):
Morasek napisał(a):
Wiadomo, to tylko twitter...

twitter.com/vxunderground/stat...

Cytat:
Rumors suggest that the auction was a success and someone has purchased the stolen CD Projekt Red data.

We do not know the amount in which the materials were purchased for.

We cannot provide screenshots of the auction at this time.

Jasne, twitter wszystko przyjmie (sprawdzić, czy nie Trump), tylko jak to się ma do tego:
End of bidding - 48 hours after the last bid.

Chodziło mi bardziej że tak jak to jest w internecie - trzeba z pewną dozą dystansu podchodzić do informacji, obojętnie z jekiego źródła.

Nie mniej jeśli chodzi o zakończenie aukcji 48h po ostatnim zgłoszeniu:

Cytat:
AUCTION IS CLOSED. #Hackers auctioned off stolen source code for the #RedEngine and #CDPR game releases, and have just announced that a satisfying offer from outside the forum was received, with the condition of no further distribution or selling.

I jeszcze jeden news

Cytat:
CD Projekt RED nie chciał odkupić swoich danych, ale najwidoczniej ktoś bardzo chętnie zapłacił wielką kwotę za kody źródłowe do między innymi Cyberpunka 2077 oraz Wiedźmina 3: Dziki Gon. Hakerzy zamknęli aukcję i sprzedali wykradzione dane.

KELA (organizacja monitorująca dark web) potwierdziła, że aukcja założona w celu sprzedaży plików została zakończona po tym, jak złożono „satysfakcjonującą ofertę” spoza forum, na którym odbywała się transakcja.

Kto wie, może jednak CDPR kupił? Zbyt wiele zgadywanek tutaj.

Wiadomo, to tylko twitter...

twitter.com/vxunderground/stat...

Cytat:
Rumors suggest that the auction was a success and someone has purchased the stolen CD Projekt Red data.

We do not know the amount in which the materials were purchased for.

We cannot provide screenshots of the auction at this time.

Tesla ma tyle BTC że sobie kupili. Przecież reklamowali ostatnio że pójdzie CP i W3 w nowych modelach ;)

Rif napisał(a):
Rozłożyli nogi i całe know-how może teraz sobie każdy podejrzeć, skopiować.
Ciekawe czy hakerzy ujawnią coś cenotwórczego, np. jakieś projekty gier z plików tekstowych.
Byłoby miło, aczkolwiek obawiam się, że nic nie wyjdzie, bo projekty są na tablicach/wczesnych fazach.

Nie ma to jak liczyć że coś skradzionego zostanie upublicznione... Spoko. Mentalność pierwsza klasa Speak to the hand

Moze faktycznie źle siewyraziłem i patrzyłem przez pryzmat mojego działu który faktycznie nei am kontaktu z zewnątrz.

Nie miałem w intencji nikogo zaatakować, jeśli ktos tak sie poczuł - przepraszam i mam nadzieję że nikt nie czuje urazy Silenced

Cytat:
Najbardziej prawdopodobną wersją wydarzeń jest to, że któryś z pracowników (w sieci wewnętrznej) otworzył załącznik z poczty z wirusem.

Śmiechłem. To to jest akurat najmniej prawdopodobna wersja... Nie wiem jak w Twojej firmie (gdzieś chyba pisałeś że masz jakąś) ale u mnie (międzynarodowe korpo) jakiekolwiek maile zewnętrzne z automatu trafiają do spamu, ewentualnie od razu są usuwane.

Ktoś kto nawet by kliknął w link to musiałby być naprawdę ograniczony umysłowo...

igen napisał(a):

Na GameStop mamy już - 55%
Na CRR jutro może być też ciekawie....

Ale wiesz dlaczego GME tak poszło?
Czemu na CDR ma być ciekawie?

Skąd tak nagłę spadki dzisiaj?
Patrząc od początku miesiaca to mamy co sesje to -.

Są jakieś przesłanki ku temu?

To ciekawe bo raczej jest przekonanie że Tencent planuje wykupić Take-Two lub EA a najbardziej prawdopodobne jest wykupienie południowokoreańskich firm NetMarble i/lub Nexon.

2 lub 3 dni temu wykupili Klei Entertainment.

Bardziej byłbym skłonny uwierzyć że, jak już to będą chcieli wykupić jakiś pakiet (20-30%) niż większościowy.

xazer napisał(a):
@Morasek, dzięki za podanie tego linka. Artykuł jest z kwietnia 2020, napisany po przesunięciu premiery CP na wrzesień

Dokładnie, dlatego tym bardziej powinno się wstrzymać od wspominania o jakiś oczekiwaniach na pojawienie się CP multi.. Angel

baks napisał(a):
Jednak byłbym ostrożny z oczekiwaniem na wersję multi.

Cytat:
Jeśli zaś chodzi o datę premiery Cyberpunk 2077 Multiplayer, to w wyniku opóźnienia podstawowej wersji gry należy oczekiwać przesunięcia również tego terminu. Pierwotnie zakładano, że moduł wieloosobowy pojawi się w 2021 r. Teraz szanse są na to już niewielkie.

(...) biorąc pod uwagę spodziewaną premierę Cyberpunka 2077 we wrześniu oraz wydarzenia, które nastąpią po tej premierze, wydaje nam się, że premiera wersji multiplayer Cyberpunka w 2021 jest raczej mało prawdopodobna - powiedział Michał Nowakowski.

spidersweb.pl/2020/01/cyberpun...

Nie rozumiem skąd twierdzenie, że ktoś wyczekuje multi już w 2021... Wstrzymałbym się z pisaniem o tym dopóki nie zostanie oficjalnie zapowiedziane.

patch już jest :)

Patch notes

Cytat:
Patch 1.1 for Cyberpunk 2077 is now available on PC, consoles and Stadia!

In this update we focused on various stability improvements, which you can find outlined in the patch notes below. We will continue this work in patch 1.2 and other upcoming updates. At the same time we will keep fixing the bugs you encounter and listening to your feedback on how to improve the overall game experience.

Ciekawostka odnośnie estymowanej liczby sprzedanych kopii cyfrowych

Link do twórców estymacji

Cytat:
Cyberpunk 2077 had the biggest game launch of all time based on digital revenue and digital units sold (10.2M)*.

Cyberpunk 2077 had the biggest game launch of all time based on digital revenue and digital units sold (10.2M)*.

Link do PPE

Cytat:
CD Projekt RED potwierdził oficjalny wynik sprzedaży Cyberpunka 2077 do 20 grudnia, ale wciąż nie otrzymaliśmy pełnych danych, które przedstawiłyby szczegóły dotyczące sprzedaży w całym miesiącu. Studio ujawni pełne wyniki pewnie dopiero podczas przedstawiania rezultatów za pierwszy kwartał 2021 roku lub na zakończenie roku fiskalnego.

Mimo to informacje ciekawe informacje przedstawiło Nielsen's SuperData – według raportu z rynku cyfrowego, gracze kupili 10,2 mln egzemplarzy Cyberpunka 2077 w samym grudniu. Aż 80% kopii gry przypadło na komputery osobiste.

Moze mój angielski kuleje ale gdzieś w tekście jest napisane że może dalej grać? Bo ja widzę tylko info że nie musiał póki co nic odsyłać.

Czy nei wystarczy że kod aktywacyjny zostanie dezaktywowany.? W takim wypadku nic tej osobie po płycie jeśli nie będzie mógł jej aktywować.

Ale może ktoś bardziej ogarnięty w tej kwesti się wypowie?

Zresztą jeszcze nei tak dawno ludzie byli oburzeni że gra im znika z biblioteki po tym jak zgłosili się po refundacje... W co tu wierzyć :|

Otrzymanie zawiadomienia o złożeniu pozwu zbiorowego w USA

Cytat:
Treść raportu:
Zarząd spółki CD PROJEKT S.A. z siedzibą w Warszawie _"Spółka"_ informuje, iż otrzymał od współpracującej ze Spółką kancelarii prawnej potwierdzenie złożenia przed Sądem Okręgowym Stanów Zjednoczonych dla okręgu Centralnej Kalifornii drugiego cywilnego pozwu zbiorowego, przez kancelarię działającą w imieniu grupy posiadaczy amerykańskich papierów wartościowych notowanych pod symbolami “OTGLY" oraz “OTGLF" i opartych na akcjach Spółki. Treść pozwu w tym jego przedmiot i zakres jest tożsama z pozwem, o którym Spółka informowała w RB 68/2020 z dnia 25 grudnia 2020 roku.

Treść pozwu nie określa wartości roszczenia.

Spółka podejmie aktywną obronę przed wszelkimi tego typu roszczeniami.

igen napisał(a):

Po drugie - o czym pisałem wielokrotnie:

Nie sądzę, aby CDR był w stanie znacząco poprawić CP2077 na konsole.
Łatki, patche i inne aktualizacje nie zmienią tak spapranego produktu jakim jest CP2077.
Dlaczego ?
Swoje przekonanie opieram na faktach.
A te są takie, że skoro przez tyle czasu (przed premierą) tego nie zrobili to oznacza, że :

- zespół CDR nie potrafi tego zrobić,
- gra jest źle napisana od podstaw i w obecnym kształcie to jest niemożliwe,
- kierownictwo CDR całkowicie zlekceważyło sygnały płynące z QA (co może być pochodną dwóch powyższych).

Czyli skoro to są 'fakty' to czym są one podparte? Znasz zespół CDR? Znasz kod źródłowy gry, wiesz jak została napisana itd?

Co do ostatniego podpunktu - przecież sam Iwiniśki powiedział że on i cały zarządz są odpowiedzialni...
Mało tego, sformuowanie 'our testsing didn't show all issues' nie oznacza zrzucenia winy na zespół testerów :|

Pisałeś wielokrotnie, myślę że czas już przestać chociaż na parę dni...

Kilka słów od CDR odnośnie jakości, obecnych prac nad grą

www.cyberpunk.net/pl/news/3730...

Cytat:
Drodzy gracze,

Zobowiązujemy się do naprawy błędów i zawieszeń gry, i będziemy kontynuować prace nad poprawkami dla Cyberpunka 2077 w przyszłych aktualizacjach, żebyście mogli cieszyć się grą niezależnie od platformy.

W tej miejscu chcemy poinformować Was o naszych postępach w rozwoju Cyberpunka 2077, w tym o planowanych aktualizacjach i poprawkach, darmowych DLC i nie tylko.

Poniżej znajdziecie osobiste wyjaśnienie współzałożyciela CD PROJEKTU jak wyglądały dni poprzedzające premierę Cyberpunka 2077 i naszą perspektywę na sytuację związaną z grą na konsolach poprzedniej generacji.

Dziękujemy

CD PROJEKT RED

igen napisał(a):

Dane trzeba śledzić.
Od momentu premiery (ponad 1000 k grających) do teraz (ok. ~ 50 k grających) - masz tendencję spadkową...

No dobra ale czego Ty oczekujesz ? Ze gra będzie caly czas kręciła wynik w setkach tysięcy graczy?
Od samego początku było wiadomo że gra jest krótka, że większość ludzi przejdzie raz i odłoży tak samo jak robi się to z każdą inną grą single...

Szukanie sensacji tam gdzie jej nie ma...

Z tego co mi gdzieś mignęło przed oczami to mają wyjsć 4 dlc do CP2077 wielkości 'Krew i wino' i mają wychodzi w odstępie 6 miesięcy.

Ale nie brałbym póki co żadnego info za prawdziwe dopóki nie zostanie to zakomunikowane przez CDR.

@Wojetek czy mógłbyś skomentowac jakoś aktualne zachowanie kursu? Śledzę portfel i chciałbym wiedzieć jak się zapatrujesz na obecną sytuację i wyniki.

Dzięki!

igen napisał(a):

Problemem podstawowym jest to, że nikt o zdrowych zmysłach nie uwierzy, że firma CDR, której lata zajęło przygotowanie CP2077, w ciągu kilku miesięcy usunie problemy związane z ta grą.
Bo gdyby tak faktycznie miało być, to przegrają każdy proces, w każdym sądzie...
Bo to by oznaczało, że faktycznie "źle" pracowali i "źle" się przygotowali do premiery gry.
Wg mnie jest to nie możliwe.

Czytając Twoje posty dochodzę do wniosku że firmy takie jak EA, Bethesda, Ubisoft to już dawno powinny zniknąć patrząc na ilość źle zoptymalizowanych, zbugowanych, niedopracownych gier które wypuściły...
Może się mylę ale chyba pisałeś kilka stron wcześniej że sam proces tworzenia gier, jak i śrowdowisko gamingowe jest Ci obce... Takze no, tego się trzymaj ;)

swiezaczek napisał(a):
Tylko ten patch bedzie pewnie pod koniec stycznie a co do tego czasu bedzie sie dziac z kursem? ehhh :(

Gdzieś mi mignęło na necie że 15.01 albo 22.01 - ale nie mam źródła więc brałbym tą datę z ostrożnością.

Info z 23.12 więc jakby trochę już znane :) zresztą, co to jest w porównaniu do BoA i ich 100 pln ;)

tgolik napisał(a):

Co do spadającej liczby grających. Jest to naturalne, w sytuacji, gdy większość już skończyła grę lub jest bliska końca (średni czas gry obecnie wynosi 31 godzin, co jest wynikiem kosmicznie wysokim jak na tak krótki czas od premiery).

Warto też dodać, że jest to gra singleplayer. Więc to nie będzie tak, że cały czas będą grały w to setki tysięcy.
Nie prowadze żadnej statystyki ale jak sprawdzam wieczorem, czasem w ciagu dnia Twitch to CP2077 jest pierwsza jeśli chodzi o ogladalność wśród gier single a niejednokrotnie wyprzeda gry multi :)

Faktycznie, wyprzedaż na steam rozpoczęła się wczoraj. GoG chyba już pare dni trwa, tak samo Epic.
Cyberpunk nie jest objety żadną prmocją, przynajmniej ja nie widzę więc może być ciężko utrzymać się na topie.

szco napisał(a):
No ja jestem zdziwiony tym otwarciem bardzo

Patrząc na naszą giełdę to nic nie powinno nas dziwić...

knoker1 napisał(a):

- Kluczowi pracownicy, którzy pewnie w dużej mierze opuszczą pokład korporacji jaką stał się CDR

Jakieś źródło? Czy może to jednak wróżenie z fusów?

Zresztą taka sytuacja w branży IT nie jest niczym nadzwyczajnym. Kończy się projekt, ludzie przechodzą do innych fim, nowych projektów itd itd.

Stany chyba całkiem zadowolone z takiej sprzedaży:
kliknij, aby powiększyć

Link do wykresu

Przemtrad napisał(a):
Co o tym sądzicie:
Cytat:
Szykuje się pozew zbiorowy przeciw zarządowi CD Projekt. SII: "Informacje wpłynęły na kurs"

businessinsider.com.pl/gielda/...

Gra to specyficzny produkt ale np takie nie wydanie do recenzji gry na PS czy Xbox gdy ma ona tyle błędów (czy czego tam że jest taki s..sztorm) można by porównać do zatajenia przez zwykłą spółke np KGHM czy Orlen wiadomości o jakiejś nieudanej inwestycji która przyniesie straty a to już wpływa na zysk firmy (wpływy ze sprzedaży gry) a co zatem idzie na wycenę akcji.

Już było :) parę stron wczesniej.

Cytat:
"Na forum bankier.pl osoba podająca się za adwokata poinformowała, że zbiera chętnych do uczestnictwa w pozwie zbiorowym, uznając, że został wprowadzony przez zarząd producenta gier w błąd"

Forum bankiera rzetelnym źródłem informacji... Dodatkowo brak podania z jakiej rzekomo jest kancelarii, mail z jakiś domeny ze stanów. A no i podoba mi się podkreślenie że jest warszawskim adwokatem! Bo to rpzecież od razu daje +10 do repa ;)

Cytat:
(niestety nie udało nam się bezpośrednio skontaktować)

Skoro ktoś rzuca taki pomysł (który wzbudził aż takie zainteresowanie) to dziwne, że odrzuca kontakt z mediami :) W końcu chyba po to to zrobił?

A tak dla roźluźnienia: ludzie zaczynają się oburzać że po wysłaniu wniosku o refundacje (refund) z ich konta... znika gra! Link do twittera

Z ciekawostek - Death Stranding w wersji na PC aktualnie zbiera baty na metarciticu. To w sumie pokazuje jak nie warto przywiązywać wagi do każdej jednej oceny :)

A wiadomo - powód to kolaboracja z CP2077 :)

Kwestia czy ludzie faktycznie rzucą się do zwrotów, tym bardziej że mają na to tylko tydzień.

Plus obiecane poprawki mogą odsunąć ludzi od zwrotów. A nawet jeśli - to równei dobrze po poprawkach ludzie mogą wrócić, kupić nową gre :)

Myślę też że dużo ludzi nei widzi szerszego horyzontu - nowa uniwersum któa da z pewnoscia sporo nowych możliwości.

Najbardziej co mnie nie przestaje zadziwiać to radość wśród ludzi na widok, jakby nie byo, porażki CDP i CP2077. To chyba takie polskie, kibicowanie żeby komuś coś się nie udało. Smutne.

WoW może nie miał bugów ale nie miał też działających sprawnie serwerów przez kilka h ;)

Gamspot oceniła laska (która uwielbia pokemony i animal crossing) na 7/10. W minusach wpisała że jest 'za dużo do robienia' i decyzje które podejmujesz nie dają poczucia wazności - szkoda że wielokrotnie redzi mówili że kazda decyzja ma znaczenie i podkreślaja to inni recenzienci... Także nie przywiązywałbym wagi do tych mniej pozytywnych recenzji.

Dodatkowo zdecydowana większość recenzji była na podstawei gry bez day1patch. CI któzy mieli, nei narzekją na tak wielką ilość bugów :)

IMO sprzeda się świetnie, nie ma co się martwić :)

Nie, Alior też ma oferte. Trigon jak dobrze zrozumiałem pomagałprzy tworzeniu IPO :)

bankowiec_wawa napisał(a):
-jakość tekstów na poziomie produkcji kina przemocy klasy C, wygląda jak produkt dla tępych 12-latków, w komentarzach najczęściej pojawiające się słowo to chyba "żenujące", pokrywa się z moimi odczuciami ale ja mam 45 lat więc przyznaję że nie muszę być miarodajny dla grupy docelowej.
Nie usłyszeliśmy tych dialogów niewiadomo ile. Według mnie fragmenty które były prezentowane trzymająpoziom GTA :)
-gra nominalnie to FPS (czyli niby dla mnie ) ale strzelanie na pierwszy rzut oka mocno drewniane.
I znów, na podstawie filmików przypomina mi to GTA więc poziom wysoki :)
-sporo brutalności i krwi (scena z obcięciem głowy lasce ostrzami na przedramionach trochę razi) (nie chcę moralizować ale jak małolat zażąda lepszego PC-ta bo cyberpunk nie chodzi, to rodzice sprawdzą po co on tego chce a wtedy może to być problem).
Śmiechłem :) Gra nie jest przeznaczona dla małolata. A jak już bedzie chciał kompa to raczej nie będzie mówił że słabo krew widać na ekranie ;)
-poruszanie się pojazdami ( nie zachwyca).
Cięzko stweirdzic, zbyt wiele z tej jazdy nei widzieliśmy.
-gra ma mocny podtekst polityczny, pewnie niezamierzony . Mam na myśli to co się dzieje w stanach aktualnie. Obawiam się że ktoś może pod byle pretekstem ją uwalić w USA . Ten producent filmowy co go ostatnio przeczołgali pewnie nie był ani pierwszym ani ostatnim ani najgorszym kreatorem karier aktorek ale miał zły timing i odpowie w dwójnasób. Zastanawiam się czy nie zbierze się tam pewna koalicja do "walki z przemocą" , która tę grę uwali pod pretekstem przemocy choć wcale nie będzie o to chodziło. Będzie chodziło o futurystyczne przesłanie tej gry ale tego nikt na głos nie powie.
Gra chyba powstaje nieco dłuzej niż obecna sytuacja w stanach.

Ogólnie ciężko wyciagać wnioski oglądając tylko fimiki na yt, każdy ma inne odczucia, inne oczekiwania. Ja jestem zadowolony z tego co widziałem. Wszyscy recenzenci zgodnie przyznają że gra wymaga jeszcze szlifów stąd jeszcze jedno opóźnienie. Ja czekam - zarówno jako inwestor jak i gracz :)

Cześć,

Czy ktoś mógłby łopatologicznie wytłumaczyć skąd aż takie wzrosty? Czy sprzedaż GH pozwala wynieść kurs na taki poziom?

Nie mam spółki w swoim portfelu, wiadomo że szkoda ale chciałbym zrozumieć skąd taka cena.

Jeśli to pytanie jest nei na miejscu to proszę admina o usunięcie :)

Miejcie wspaniały dzień!

Exar napisał(a):
Znając historię wydawania W3 i ostatnie komunikaty, nikt racjonalny nie uwierzy już w 2020.

Czy czasem W3 nie był też tylko dwukrotnie przesuwany? :)

Informacje
Stopień: Rozgadany
Ostatnia wizyta: 18 czerwca 2021 16:02:47
Liczba wpisów: 118
[0,03% wszystkich postów / 0,21 postów dziennie]
Punkty respektu: 30

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,359 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +168,16% +33 632,53 zł 53 632,53 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło