pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

pivovarit

pivovarit

Ostatnie 10 wpisów
Lepsze to niż ładowanie się po pachy i zakładanie, że to rynek jest w błędzie.

https://www.pzu.com.ua

Ale czy to sytuacja na Ukrainie przekłada się na dzisiejsze spadki... to nie jestem przekonany.

Cytat:
Nowe informacje od spółki uzyskane na maila w związku z moim wcześniejszym zapytaniem z adnotacją, żeby były to informacje jawne dla pozostałych akcjonariuszy

NewConnect jednak potrafi zaskakiwać każdego dnia :)

Ale każdy z tych funduszy może przecież pożyczyć więcej w każdym momencie, więc nie ma co się tym sugerować.

Na podstawie tego wykresu możesz głównie spodziewać się zwiększonej podaży w okolicach 400 jak już tam dobijemy. Tak samo jak ostatnio, kiedy spodek się stłukł.

Powiem tak, jeśli po tych wszystkich obietnicach odegrają powtórkę z Anthema, to chyba na zawsze pożegnają się z łatką "gamers first". Teraz być może jest to do odratowania.

To nie jest takie oczywiste. Jeśli przejdziemy w stan permanentnej pandemii, to marże też się uspokoją pod napływem konkurencji, która zwęszy interes.

Skup nie jest problemem, ale styl komunikacji pasuje raczej do krzaka z NC niż spółki z WIG20.

Jestem przekonany, że zarząd sam teraz załamuje ręce jak na to patrzy.

W rejestrze masz przecież datę obliczenia pozycji i nie trzeba gdybać.

W tym wypadku byłaby to historia Feniksa wstającego z popiołów tak jak w przypadku No Man's Sky.

Polecam obejrzeć całe, bo opisuje bardzo podobną historię (tylko znacznie mniejszego studia)

hal80 napisał(a):
Czy Wiedzmin 3 na nowe konsole waszym zdaniem będzie kosztował tyle ile obecnie kosztuje dostępna wersja czy będzie droższa? Obecnie cena gry na PS to 39,80

Będzie zapewne kosztował tyle samo. Dla obecnych właścicieli to ma być darmowy upgrade

topfacet napisał(a):
Zmiana pracy - szczególnie w game devie nie jest niczym nowym

5 lat to i tak dużo

Trochę komedia z tymi ruchami Marshalla. Rzucałem się tak na początku mojej przygody z giełdą.

kliknij, aby powiększyć

Czy padło tam w ogóle słowo "scrum"? Bo ja wyłapałem tylko, że mowa o metodykach zwinnych.

Swoją drogą, ja pytałem o konkretne wymagania Sony, które firma musi spełnić, żeby CP77 wrócił do sklepu, ale się nie dopchałem.

_olo_ napisał(a):
Na stronie nowo zakupionego studia przez firmę jest oferta pracy, która odsyła do strony z ogłoszeniami firmowanymi przez CD w jednym z 4 ogłoszeń dot. pracy w Vancouver znajduje się taka informacja:
Cytat:
they are currently exclusively working with CD PROJEKT RED on Cyberpunk 2077

dla mnie to ten zakup nie jest zwiększeniem "mocy" produkcyjnych wbrew temu co mówią członkowie zarządu skoro firma i tak już pracowała nad CP2077. A może się mylę?

Tu chodzi ewidentnie o zdobycie zespołu, który ma doświadczenie w implementacji rozwiązań sieciowych pod kątem gier multiplayer(potwierdzone na czacie). W Polsce nie mamy dużo ludzi, którzy się tym zajmują.

vladinho napisał(a):
(...) przypominam, że 2 dni przed premierą prezes sprzedawał akcje!

Źródło?

Czyli OML nigdy nie posiadali praw do Ghostrunnera i w całej tej machinie byli tylko wyrobnikami i teraz zostają bez tytułu, który był ich złotym strzałem?

No to jutro może być niewesoło, ale w sumie nie znamy wielu szczegółów, więc wstrzymam się z oceną, bo nie znam sytuacji.

Rufusinski napisał(a):
misiekstok napisał(a):
Jest ubrany to robi pod siebie jakieś tezy, jakieś bajki o raporcie 19 kwietnia tak jakby to był dzień, w którym CD projekt wystrzeli na 400. Mam nadzieję, że moderator posprząta te bzdury.

Pokaz mi prosze chociaz jeden post w ktorym napisalem, ze po raporcie wystrzeli na ponad 400? Jedyne co moze zapewnic powrot na te poziom w relatywnie krotkim czasie to doskonala sprzedaz platnych dodatkow nabijajaca rowniez sprzedaz podstawki. Zobaczymy tez jak rynek zareaguje na oficjalne info o Wiedzminie RTX.

Oficjalne info o odświeżonym wiedźminie już było...

Cytat:
Developed to take advantage of the most powerful gaming hardware, the next-gen edition of the game will feature a range of visual and technical improvements — including ray tracing and faster loading times — across the base game, both expansions, and all extra content.

The next generation edition of The Witcher 3: Wild Hunt will release as a standalone purchase for PC, Xbox Series X and PlayStation 5, as well as a free update for everyone who already owns the game on PC, Xbox One and PlayStation 4.

thewitcher.com/en/news/32792/t...

Sam to wytłumaczyłem pięć postów powyżej swojego. Jest to "wada" skupu, ale nawet jak redukcja wypchnie mniejszego, to i tak jest beneficjentem umorzenia, więc nie widzę problemu.

A tutaj kurs poleciał 15% z tego powodu. Czyżby sama drobnica siedziała na papierze?

Realnym "problemem" jest fakt, że jeśli komuś jest potrzebny dodatni cashflow, to będzie musiał nabiegać się trochę więcej niż w przypadku dywidendy.

hukers napisał(a):
orzech napisał(a):
a mógłby kolega uściślić co ma na myśli mówiąc o pozornie fajnym infie - byłbym wdzięcznyThink

Tak jak pisalem wczoraj i jak widzisz powyżej - problemem nie jest cena skupu tylko sam kup. Jestem pewien, że gdyby tą samą kwotę oglosili w formie dywidendy to kurs byłby teraz gdzie indziej. Nawymyslali, nacudowali i teraz pozostaja dziwaczne komunikaty jak to zwiększają cene na prośby indywidualnych (chociaż prosta kalkulacja wskazuje że najwiecej na skupie właśnie drobni są stratni vs dywidenda).

Jeśli problemem jest to, że wybrano skup zamiast dywidendy, to chyba jednak bardzo źle świadczy o akcjonariacie Mercatora.

Do dywidendy w sumie też się można przyczepić, że większość kasy zgarnia większościowy Boo hoo!

Takie tam przecieki z Epic Store:

Cytat:
Redzi najwyraźniej szykują cyberpunkową kontrofensywę. Ktoś złapał skriny z Epica, zawierające placeholdery pod dziewięć darmowych dodatków i prawdopodobnie trzy duże rozszerzenia. Zakładamy, że oficjalnie info zostanie podane po tym wielkim patchu, co miał niby się pojawić do końca marca.

www.facebook.com/grynieznane/p...

Bo wyższa cena skupu, to mniej skupionych akcji i większa redukcja, która powoduje, że chętni z małymi pakietami mogą się w ogóle się nie załapać (jeśli chcieliby wziąć udział).

Przypominam, że PCF nie wydają swoich gier i warto wziąć to pod uwagę podczas oceniania kapitalizacji

sahar napisał(a):
Tak się zastanawiam, czy poza kreskami, formacjami, RSI i innymi wskaźnikami analizy technicznej,
bierzecie pod uwage Analize fundamentalna.

Rozumiem, że zysk po Q1 w wysokości 1mln, lub 1mld, nie będzie miał wpływu, bo wszystko rysują kreski :-)...

Czy na tej spółce, jakakolwiek analiza technizna się sprawdziła?Not talking

Było kilka stron gadania o tym. Analiza fundamentalna to nie tylko "niskie C/Z", ale również całej sytuacji biznesowej. I tu jawnie wychodzi, że ten poziom marż nie może się utrzymać długo.

Zysk po Q1 będzie miał znaczenie jeśli będzie bardzo odbiegał od Q4.

tgolik napisał(a):
d2fan napisał(a):
No właśnie, jest końcówka marca a strategii wciąż nie ma. Czyż to nie jest zastanawiające? Chyba, że spółka sama nie wie co może wypuścić w tym roku i w jakich terminach...

Mam nadzieję, że nie ogłoszą Wiedźmina 4. Wg mnie powinni dać jasny przekaz, że Cyberpunk jest ciągle bardzo ważny dla przyszłości firmy i skupić się na poprawie postrzegania i rozwoju gry.

Ale ogłoszenie Witchera 4 w żaden sposób nie wyklucza tego. Cyberpunk został ogłoszony przed wydaniem Witchera 3 a pierwsze lata pracy, to robota głównie koncepcyjna.

Tyle, że on nie obiecywał, że nie sprzeda akcji, tylko, że nie pozbędzie się pakietu większościowego, bo chce żeby to zostało w rodzinie. Czy korygował tę wypowiedź potem?

Akurat prezes powiedział podczas prezentacji, że zakłada, że wszyscy się zgłoszą na skup (wliczając jego samego).

A ja głowy nie dam. Jesteśmy teraz w specyficznym okresie, gdzie dużo osób wstrzymuje się z zakupem, bo czekają na poprawki + promocje. Jak kogoś nie ciśnie, to opłaca się poczekać.

Cytat:
...jak tu pochwalać pomysł skupu akcji C/WK >1 ???

Z tym bym poczekał do wyników za Q1, które pewnie będą na poziomie wyników Q3/Q4 2020

Slavvvos napisał(a):
Czy ktoś liczył przy ilu szt akcji w portfelu wychodzi korzystnie finansowo dla akcjonariusza ulicznego skup względem div , zarówno po cenie min oraz maks przy szacunkowej ale prawdopodbnej redukcji.

Skup to zysk na dwóch poziomach: zysk z fizycznej odsprzedaży akcji + zysk z umorzenia akcji.

Tutaj nie ma co liczyć, bo skup powoduje, że zmniejsza się ilość akcji, na które dzieli się kapitalizacja spółki (odwrotność rozwodnienia poprzez emisję), co z automatu zmienia wycenę wskaźnikową, co rynek powinien skorygować.

Różnica polega głównie na tym, że zamiast pewnej wypłaty dostajemy niepewny wzrost kursu w przyszłości. I tutaj w grę wchodzą indywidualne preferencje.

Nawet jak kogoś fizycznie redukcja wypchnie ze skupu, to wychodzi tak jakby otrzymał kasę z dywidendy i natychmiast ją reinwestował, ale bez utraty 19% na Belkę. Czyli tak jakbyś miał IKE.

Niech ktoś zweryfikuje moje wypociny, bo nie wiem czy pominąłem coś istotnego, czy po prostu intuicja matematyczna w narodzie leży (mam wykształcenie techniczne i mogę być biased).

Cytat:
Przypomnę tylko tutaj że zadawałem pytanie o dokładnie taką sytuację na czacie ze spółką i otrzymałem odpowiedź, że tak nie będzie, bo będzie dywidenda! Na szczęście nie zaufałem prezesowi :)

Możesz przytoczyć ten fragment?

Przypomnę, że celem skupu jest umorzenie akcji i podzielenie się zyskiem poprzez zmniejszenie ilości kawałków tortu do podziału. Nie ma znaczenia od kogo te akcje zostaną skupione. Jest cała masa informacji w internecie na ten temat. Wystarczy pogooglać.

Mam wrażenie, że niektórzy spodziewali się, że buyback miał zdjąć ich z haków poprzez skup całych ich pakietów po cenie mocno wyższej od rynkowej.

Nawet jak ktoś nie weźmie udziału w skupie, to taka sama ilość akcji zostanie skupiona z rynku i umorzona, co powoduje, że na jedną akcję przypada większy kawałek tortu.

A prezes wspominał, że to będzie dywidenda albo buyback.

A jak dla mnie to był ukłon w kierunku hakowiczów, bo skup powinien pozytywnie wpłynąć na kurs.

Podatkowo wychodzi na to samo, bo zysk ze sprzedaży akcji i z dywidendy jest objęty tym samym podatkiem. Różnica polega na tym, że w przypadku skupu płatność podatku jest odroczona.

Osobiście mi to wszystko jedno.

Markos2277 napisał(a):
Dokładnie , prezes zgłosi na skup 60%akcji , będzie jego głównym beneficjentem,jest to dymanie mniejszościowych, a jeszcze te baśnie że czekamy do 3kwartalu że skupem( prezesowi kończy się lockup).

Dymanie mniejszościowych byłoby również wtedy jakby wszystko poszło na dywidendę, bo przecież prezes też by tę dywidendę odebrał, co nie?

W tej całej rozpaczy zapominacie, że Żyznowski ma już pakiet ponad 60% akcji i dostęp do większości tortu

tomcio46 napisał(a):
Ja nie pamiętam by jakikolwiek skup akcji miał dobry wpływ na kurs. Gdyby była dywidenda o czym mówił od roku to nie mielibyśmy takiego pasztetu z kursem. Rynek daje odpowiedź gdzie ma skup akcji z redukcją ponad 90 procent.

Można dyskutować na temat tego czy skup ma wpływ czy nie, ale wypłata dywidendy na pewno ma ;)

tomcio46 napisał(a):
longterm napisał(a):
tomcio46 napisał(a):
hukers napisał(a):
Minimalna cena skupu została ustalona na 400 zł, mało razy to była napisane powyżej?

Tylko pytanie czy będzie maksymalny limit zapisu. Bo jak nie to kiepsko to widzę.

przeciez to ma byc alternatywa dla dywidendy, dyw jest dla wszystkich, takze zadnych limitow zapisu nie bedzie

No to jak nie będzie to prezes zapisze wszystkie swoje akcje i redukcja zapisów 95% czy coś koło tego. To ja wolę dywidendę.

Zdradzę Ci sekret: dywidenda też dzieli się na wszystkie akcje wliczając w to akcje prezesa ;)

Skup to nie jest metoda na dobroduszne ściąganie ludzi z haków.

Jeszcze trochę kiszenia i zaraz ktoś zacznie rysować spodek zaczynając od ATH Boo hoo!

yellowshadow napisał(a):
niedźwiedź napisał(a):
yellowshadow napisał(a):
Tutaj ciekawą opcją mogłoby być wykorzystanie skupionych przez spółkę akcji do przejęcia innego podmiotu. Gdyby udało się kupić dodatkową sporą część akcji w rozsądnej cenie teraz i kurs w dłuższym terminie by wzrósł, to, nawet biorąc pod uwagę dużo wyższe ceny aktywów produkcyjnych z uwagi na pandemię, przejęcie za akcje MRC mogłoby właśnie zostać skompensowane tańszym zakupem swoiuch akcji i przejęciem akcjami wycenionymi wyżej.
przecież jest napisane, ze akcje będą umorzone

A ile było przypadków, że spółki pisały, że akcje mają być umorzone i finalnie zmieniały zdanie? A sam prezes MRC nie pisał, że zysk miał być podzielony na dywidendę oraz skup, a teraz robi tylko skup bo się Warrena Buffeta naczytał?

Z tego co pamiętam to miała być dywidenda LUB skup.

Cytat:
Moim zdaniem mało prawdopodobne jest to, że Zarząd obecny pomimo, że mam o nim bardzo niskie zdanie jeśli chodzi o sprawnych menadżerów dopuścił się przekrętu wpisując 5 mln w raporcie jako podpuchę...

Po cyrku z AQT nic już nie powinno dziwić.

Masz może pod ręką wyniki tego badania? :)

Przecież w liście było napisane czarno na białym, że nie będą brać z rynku tylko będzie wezwanie/zaproszenie.

yodyod napisał(a):
Zaproszenie do składania ofert sprzedaży to dokładnie zaproszenie do składania ofert sprzedaży akcji, nie wezwanie

A zaproszenie to nie jest to samo, co dobrowolne wezwanie?

List do Akcjonariuszy napisał(a):
...na skup akcji własnych w przedziale 400 – 770 złotych, w ramach zaproszenia zaadresowanego do wszystkich akcjonariuszy Spółki.

Brzmi jak wezwanie

DJ1910 napisał(a):
Wszyscy wtapiają - i grubi i ulica.

I tak samo jedni i drudzy zarabiają. Kwestia propocji na osi czasu.

Na mnie to C/Z nie robi żadnego wrażenia.

W odwrotną stronę - MRC ma C/Z jakieś bliskie zeru i co z tego ? Kurs się zwalił z ponad 500 zł na 300 z hakiem w kilka sesji w styczniu.

Ostatnio odbił na 400 ale ile to potrwa ? Nie liczy się to, ile MRC zarobił w 2020 roku ale ile zarobi w 2022, 2023 i później. A poprzeczka jest wysoko postawiona, coś jak bycie "królem sedesów" ;)

Jaka jest moja puenta ? Analizę fundamentalną opartą na C/Z de facto można sobie wsadzić między bajki.

Oczywiście, dla każdej branż estymuje się "godziwe" zakresy C/Z ale to takie...wróżenie z fusów ;) Coś jak AT ;)

Wiadomo, że albo wzrośnie albo spadnie. Jedynie możemy starać się estymować kiedy spadek lub wzrost może ulec zahamowaniu.

Analiza fundamentalna to trochę więcej niż C/Z, więc wskazywanie na Mercatora o zupełnie innej sytuacji fundamentalnej nie jest poważne. Najniższe C/Z też nie gwarantuje, że "nie zwali się z 500 na 300 w kilka sesji".

W sumie to zgadzam się z Twoją puentą, ale nie wnosi ona dużo istotnego do dyskusji, bo wyciąganie wniosków na podstawie danych bez kontekstu nie jest wiele warte.

DJ1910 napisał(a):
Tak na zakończenie off-topic'u.

Zaobserwowałem, że wszyscy pieniacze internetowi na bankrucie itp forach jak chcą naganiać na spadki to zawsze przytaczają argument obecnego / zeszłorocznego C/Z.

I jaka by to spółka nie była, zawsze to C/Z jest dla nich za duże ;)

Kto gruby chciałby kupić akcje allegro za 60 zł z perspektywą, że to swoje szczyty ma już zasobą ?
Tych akcji z ABB nie kupiła przecież ulica.

Trochę logicznego myślenia polecam włączyć...a mniej czytać wątków na bankrucie ;)

Czyli ci co policzyli są naiwniakami, bo przecież nie kupiła tego ulica?

Toż to bankierowa klasyka :) a grubi wtopili nie jeden raz

Czy ktoś już ustalił o co chodzi z tym ponowionym raportem za Q3 2020? :)

A przepraszam, doczytałem, że chodziło o fixing a nie końcówkę sesji.

Daytraderzy pewnie realizują zyski.

groldominika napisał(a):
Przede wszystkim jeśli ktoś z Was jeszcze zakłada że do CP wyjdzie multiplayer to powinien jednak ochłonąć. Cyberpunk jest na równi pochyłej i nic kolejne patche nie zmienią. Powinni się skupić na powrocie do korzeni które spółce dały rozgłos i zacząć "od nowa" pracować na swój sukces.

Multiplayer to jest oddzielny produkt umieszczony w świecie CP77 a nie "multiplayer do CP"

Jak to się ma do "Portfel niepoprawnego inwestora "inwestuj, nie graj""?

Jak ktoś nie ma akcji, to pewnie będzie na rękę. Jak ma, to trochę gorzej.

Nie wiem czy jest sens porównywać debiuty PCF i HUGE, bo to są dwie totalnie różne sytuacje.

Nie znam się, ale debiut PCF był chyba mega udany.

Ale mając tyle gotówki to mogliby to śmiało skupić z rynku a nie dalej rozwadniać akcjonariat.

I to starczyło, żeby podbić PZU o 5%? Trochę nie chce mi się wierzyć.

Ale nie zamierzam płakać, bo siedzę w pociągu w pierwszej klasie.

Tyle, że _prawda na dziś_ nie ma żadnego znaczenia, bo QIV 2020 trochę tutaj namiesza.

baks napisał(a):
Tak więc gra z premierą nie toczy się tylko o aktualne wskaźniki. Bardzo dobra dalsza sprzedaż może pozwolić na szybkie dogonienie kapitalizacji PLW a może nawet Hugee.

Tak tylko dodam, że Huuuge mają obecnie kapitalizację niższą od PLW o jakieś pół miliarda.

niedźwiedź napisał(a):
Poza tym zarząd Top Glove też dobiera akcje

Warto tutaj wspomnieć, że zarząd Mercatora je wywala od jakiegoś czasu ;) z jednym małym wyjątkiem - syn prezesa dobrał mały pakiet przy kursie na poziomie ~400

Tak, ale czy można spodziewać się stałej podbitki z tego tytułu? To trzebaby prześledzić historyczne zmiany w WIG20 i czy jest korelacja z kursem tych spółek.

Osobiście bardziej czekam na nową strategię firmy. Patch poprawi trochę rzeczy, ale nikt nie powinien oczekiwać rewolucji.

grabson napisał(a):
do tego wycofanie dystrybucji na najliczniejsze na ten moment konsole

Gwoli ścisłości... CP77 ciągle można nabywać na PS4/PS5 tylko nie można zrobić tego przez sklep PS (postać cyfrowa).

yellowshadow napisał(a):
W przypadku Wiedzmina była to jedna gra, którą w pewnym sensie doskonalili przez dekadę oparta o zewnętrzne, wybitne źródla od strony story telling oraz samego świata.

W Cyberpunk również świata przedstawionego nie biorą z czapy ;)

To dotyczy zarówno Wiedźmina jak i CP77

Cytat:
The next generation edition of The Witcher 3: Wild Hunt will release as a standalone purchase for PC, Xbox Series X and PlayStation 5, as well as a free update for everyone who already owns the game on PC, Xbox One and PlayStation 4.

thewitcher.com/en/news/32792/t...

Next-gen update ma być za darmo dla tych, co kupili wersję last-gen. Ale w połączeniu z kolejnymi sezonami serialu od Netflixa buduje to solidne fundamenty pod sprzedaż w przyszłych latach.

Oddaje/nie oddaje, to kwestia subiektywna, ale jak PZU zrobili odpis na ich aktywa bankowe w 2020, to teraz pora na aktualizację wartości pakietów akcji.

pitr23 napisał(a):
Kolejna rekomendacja od BOŚ widnieje na stronie. Pytanie do bardziej doświadczonych użytkowników - jak często można ( bardziej adekwatne, jaki jest sens) wydawać rekomendacje tej samej spółki? Czy to nie stawia osoby, która je wystawia w złym świetle?
Czy Pan Rodak rozmyślił się już z twierdzeń, że jednak marż ujemnych w tym roku nie będzie i wycenę trzeba poprawić in plus?
Czy może jednak pandemia, która już się przecież kończy (trzecia fala) przyczynia się do kategorycznego odwrotu od rękawic i wycenę należy obniżyć?

No każda fundamentalna zmiana powinna prowadzić do zmiany rekomendacji. Osobiście bardziej bym się skupiał na analizie niż na cenie docelowej, gdyż sytuacja rozwija się dynamicznie.

Absolutnie nie dziwi biorąc pod uwagę zakończenie wczorajszej sesji w USA.

Niech sobie spychacze, fundy, grubi i inne bajkowe stworzenia spychają... byleby dywidenda była Boo hoo!

igen napisał(a):
Pytanie - czy to ma ekonomiczny sens i czy CDR jest w stanie to zrobić ?

Przypominam, że przed Wiedźminem 3 był jeszcze Wiedźmin 2 i Wiedźmin 1 ;)

micmak napisał(a):
Pytanie mam, czy jest ryzyko, że przez bardzo agresywny marketing, każdy kto miał grę kupić to już kupił...?

Chwilowo raczej tak, ale po to zainwestowano tyle w budowanie uniwersum, żeby dało się je doić co najmniej tak jak Witchera, więc tutaj byłbym spokojny - w ciągu najbliższych lat wyjdzie pewnie kilkanaście DLC + wersja na next-geny, płatne dodatki, serial na Netflix, wznowienie papierowego oryginału, multiplayer... trochę pomysłów jest.

swiezaczek napisał(a):
I tak wszystkie rekomendacje mowia ze spółka jest warta dużo więcej i jest teraz niedoszacowana a ty byś chciał poniżej 250?

Polemizowałbym. Aczkolwiek trochę komiczne są skrajne emocje, które się tutaj manifestują ze stron zwolenników rakiet i wodospadów.

Osobiście obstawiam raczej męczącą konsolidację przez wiele miesięcy z okazjonalnymi emocjonalnymi szarpnięciami. Trochę czasu im zajmie doprowadzenie Cyberpunka do ładu i składu.

Nie ma w tym nic dziwnego, że spółka-matka zarejestrowana jest w jednym kraju a decyzyjność odbywa się w drugim. Sam pracowałem w dwóch takich firmach.

swiezaczek napisał(a):
Czy to spółka amerykańska? Tak nie do końca chyba biorąc pod uwagę to co na goworku piszą i kogo tam szczególnie lubia

Spółka ma biura rozsiane po całym świecie, ale formalnie HQ mają w USA.

Cytat:
Kolejne IPO spółek gamingowych będą wyglądać tak że będą błagać aby ktoś wziął akcje za ułamek ich wartości.

Tak jak wczorajszy debiut Kool2Play? Dancing

Cytat:
W poniedziałek na małej giełdzie zadebiutował Kool2Play. Notowania producenta i wydawcy gier wystartowały na 50-proc. plusie, a w ciągu kolejnych 30 minut akcje drożały nawet o ponad 100 proc. względem kursu odniesienia.

www.stockwatch.pl/wiadomosci/k...

Stabilizacja ma zawsze miejsce na koniec sesji czy może się też dziać w trakcie?

No nie wiem, widzieli debiut Kool2Play? ;)

Otwieranie szortów w dniu otwarcia IPO z tak dużą redukcją, to też chyba dosyć odważne zagranie. Już podbitka o 100% wydawała się mniej absurdalna niż ubranie stabilizatora i dalszy zjazd.

Slyvek napisał(a):
No chyba kazda krotka sprzedaz powinna byc zarejestrowana i dostepna publicznie.
Rejestr krotkiej sprzedazy na GPW jest tutaj, i na razie Huuuge na liscie nie ma:
https://rss.knf.gov.pl/RssOuterView/

Powinna, ale kij wie co obowiązuje spółkę z Delaware :)

Na podstawie czego widzisz ten kurs?

Nie mam akcji, chętnie bym przygarnął za stówkę, ale wolałbym usłyszeć jakieś argumenty :) a Wiedźmin miał ostatnio dużą promocję, więc nic dziwnego, że jest podbitka w ilości grających

Potwierdzenie mamy. Nie ma natomiast zaprzeczenia ;)

Dobra, a dlaczego spółka z Delaware pakuje się na GPW a nie na NASDAQ?

Miras napisał(a):
Wartość zapisów w IPO na kwotę 2,7 mld zł oraz ilość ilość inwestorów którzy złożyli zamówienie w pakiecie dla indywidualnych - 20329 osób daje średnią zamówienia ponad 123 tyś. zł na inwestora. To pokazuje skale "zapakowania" na kredyt.

Skąd ten wniosek, że to oby na pewno na kredyt?

DJ1910 napisał(a):

Nadchodzi czas post-pandemii. Wiosna w gospodarce światowej po kryzysie.

A przed pandemią to gaming źle sobie radził?

DJ1910 napisał(a):

Debiut Huuuge totalna lipa.

Ale dzień wcześniej krzak SimTeract już pofrunął.

DJ1910 napisał(a):

WIG Games na punkcie zwrotnym:
https://stooq.pl/mol/?id=17295

I co z tego? to tylko 5 spółek z czego najważniesza dostała bardzo mocno po łapach ostatnio

Christof_martin napisał(a):
kholat napisał(a):
toa napisał(a):
Nie wiadomo czemu wyleciało sporo wpisów.

to specyfika tego forum Anxious blackeye

Tzn ????

Ludzie piszą dużo głupot a potem się dziwią, że to wylatuje.

grelmann napisał(a):
No i chyba mamy pierwszą klapę IPO od miesięcy - miały być jak we wszytkich ostatnich IPO minimum kiludziesiącio procentowe przebitki a tu 3x więcej chętnych do sprzedaży niż zakupu i cena już na minusie (chyba już sie włączył skup intyerwncyjny). Słabo to wygląda i chyba jest przestrogą na przyszłość, że nie każdy debiut to gwarancja sukcesu...

Aczkolwiek jest to zastanawiające biorąc pod uwagę tak dużą skalę redukcji

Ktoś chyba nie doczytał:

Cytat:
Tak to powinno wyglądać w teorii, a na rynku jest znacznie więcej czynników kształtujących wycenę niż wartość wewnętrzna spółki.

eclipse napisał(a):
czy będzie taniej jak dodrukują akcji?

To ja też poproszę o jakieś sensowne info od doświadczonych wróżbitów.

tgolik napisał(a):
pivovarit napisał(a):
Ale ja mówię o możliwościach silnika a nie jakości assetów czy wsparcia dla RT, które nie jest niczym unikalnym. W czym Red Engine jest lepszy od chociażby Unreala, który jest ogólnodostępny?

A grałem na PS5.

Myślę, że to silnik sprawił, że budowle wyglądają tak monumentalnie i są tak świetnie oświetlone.

Jeśli grałeś na PS5, to jeszcze nie widziałeś Cyberpunka. Grasz w wersję z PS4pro, tylko płynniej. Poczekaj do wersji dedykowanej Twojej konsoli, żeby ocenić ten silnik.

Dzięki za troskę, ale mam internet i widziałem jak gra potrafi wyglądać na full detalach.

Natomiast powtórzę po raz kolejny, że game engine to nie tylko grafika. W czym Red Engine jest lepszy od Unreala?

Technologicznie mamy możliwości robić grafikę na znacznie wyższym poziomie, tylko jesteśmy ograniczeni sprzętowo.

Ale ja mówię o możliwościach silnika a nie jakości assetów czy wsparcia dla RT, które nie jest niczym unikalnym. W czym Red Engine jest lepszy od chociażby Unreala, który jest ogólnodostępny?

A grałem na PS5.

xazer napisał(a):

Jeżeli w czymś mieli przewagę konkurencyjną, to właśnie się ona kończy.

Nie wiem czy to kogokolwiek pocieszy, ale Red Engine nie ma żadnych rewolucyjnych rozwiązań. A przynajmniej nie pokazuje tego w Cyberpunku, więc bardziej boję się, że jakieś brudy wypłyną.

vladinho napisał(a):
Zupełnie nie rozumiem Twojego argumentu o braku dostępu do internetu dla programisty. Programista, który przychodzi do pracy ma posiadać wiedzę i wszystko ma określone w ramach danego projektu, włącznie z nazewnictwem zmiennych ;P. Jak sobie nie radzi, to ma szkolenia albo dokształca się poza pracą.

Dla swojego zdrowia psychicznego postanowiłem uznać, że to był sarkazm

Ale tak ogólnie to:

pivovarit napisał(a):
Ciekawie się czyta te wyobrażenia ludzi odnośnie tego jak takie rzeczy powinny wyglądać. Zwłaszcza wtedy, kiedy widać, że ktoś wysysa sobie to wszystko z palca.

Ciekawie się czyta te wyobrażenia ludzi odnośnie tego jak takie rzeczy powinny wyglądać. Zwłaszcza wtedy, kiedy widać, że ktoś wysysa sobie to wszystko z palca.

Vox napisał(a):
Cytat:
Nie ma opcji, żeby nie mieli backupów albo przynajmniej developerzy nie mieli lokalnych klonów repozytoriów. Nie powinno to wpłynąć na nic z punktu widzenia developerki.

Gdyby używali gita, to i owszem... Ale oni woleli jakieś perforce. Ktoś zna tego toola?

Tak, Perforce jest standardem w gamedevie właśnie ze względu na to, że przewala się olbrzymie ilości assetów.

swiezaczek napisał(a):
Pytanie czy ten kod wycieknie, czy ktos przestraszy sie konsekwencji i nic nie zrobi. Jesli wycieknie to kompromitacja kompletna - zobaczymy czy nie ma luk bezpieczenstwa, ocenimy jakosc kodu, jak bedzie historia to porownamy czy gra na konkretnym etapie byla na ukonczeniu takim o jakim wspominal zarzad, inni beda mogli byc moze stworzyc wlasne wersje gry (jesli stworza modele graficzne, bo te waza najwiecej i zakladam, ze one nie wyciekly).

Jeśli dobrali się do Perforce, to raczej na bank wyciekły wszystkie assety. Perforce wykorzystywany jest w gamedev jako alternatywa dla gita, bo radzi sobie lepiej z olbrzymią ilością plików binarnych.

Bardziej bym się martwił o wszystko inne oprócz kodu.

Nie ma opcji, żeby nie mieli backupów albo przynajmniej developerzy nie mieli lokalnych klonów repozytoriów. Nie powinno to wpłynąć na nic z punktu widzenia developerki.

Cytat:
Ja zaangażowalem dużą kasę bez lewarow , więc wiem.,że zarobie

pl.wikipedia.org/wiki/Efekt_po...

To nie wina Huuuge, że masz mało kapitału :)

Jak to policzyłeś?

A ja pamiętam. Wiedźmin dorobił się swojego statusu dopiero po solidnym wygrzaniu go za pomocą DLC i dodatków.

Bugów też trochę było, ale nie było tak źle jak w przypadku CP77.

Tutaj przypominajka:

Teraz trzeba patrzeć na to ilu klientów konwertuje na hazardzistów bawiących się na instrumentach pochodnych od XTB

NPPKMI napisał(a):

Tyle tych poziomów, że statystycznie ciężko, żeby wokół jednego z nich się cena nie zatrzymała.

Ja nie wiem, ale się domyślam.

Informacje
Stopień: Elokwentny
Ostatnia wizyta: 16 kwietnia 2021 16:59:52
Liczba wpisów: 222
[0,06% wszystkich postów / 0,58 postów dziennie]
Punkty respektu: 43

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,571 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +158,56% +31 712,84 zł 51 712,84 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło