pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

adamura

adamura

Ostatnie 10 wpisów
Podziel się czego się dowiedziałeś.

Na to wygląda, pytanie kto trzyma resztę?

1ketjoW napisał(a):
Myślę, że nie wszyscy czekają tyle lat co Ty i że większość przyjmie cenę w wezwaniu. Wiem, że to przykra sprawa. Ja swój pakiet sprzedałem w tym roku po podbitce jaka miała miejsce.

Czasem trzeba brać co dają.

Skoro wcześniej nie sprzedali, to teraz też bym nie ryzykował ze stwierdzeniem, że większość sprzeda.
Jeżeli nie mają ustawionych brakujących 2% to może być ciężko.
Czekanie to żadne ryzyko, najwyżej wycisną

Joker napisał(a):
Moderatorze wybacz off topic. Ale zastanawia mnie nagly przyrost nowych nickow na forum. Jezeli to efekt marcowych spadkow i dostrzezenia przez inwestorow-amatorow potencjalu GPW to mamy jasny sygnal, ze bedziemy testowac ponownie marcowe dolki na calej gieldzie. A jezeli to efekt Twojej pracy i banow to bede spokojniekszy. ;) Wiec jak z tym jest? :)

Moderator:
moderator jest człowiekiem o gołębim sercu i nie rozdaje banów na prawo i lewo, a więc obowiązuje scenariusz re-testu marcowych dołków

Pytanie, czy nowe nicki, to nowi inwestorzy?
A drugie pytanie, to czy ta relacja zainteresowanie nowych -> ostatnia faza ruchu wzrostowego/przewartościowanie ma zastosowanie na takich poziomach? Bo, że ma zastosowanie na wysokich poziomach to wiadomo.

Zapewne chodzi o to, czy Ci nowi wytrzymaja psychicznie jak walor spadnie o kolejne np. 30% od ich ceny kupna. Jeżeli nie, to poniosa straty.

Moderator:
usunięto treść sprzeczną z regulaminem

Hmm, skoro ma XXX mln gotówki, to CCC nie jest wszystkim co ma, natomiast jak utopi tę kasę w CCC, a ono jednak padnie, to wtedy może stracić wszystko.

To trochę pytanie, czy uśredniać w dół i ratować pozycję czy ucinać stratę?
Wydaje się, że Miłek MM powinien jednak kojarzyć. Nie zmienia to faktu, że oczywiście, jak każdy, może się pomylić. Zobaczymy.

Kwestia renegocjacji czynszów i 'cięcia kosztów siekiera' + rozwój e-commerce.

mackopl napisał(a):
Faktycznie, kogo obchodzi rentowność? Co najwyżej spółka zbankrutuje, no ale cena akcji jest "tania".

Pytanie czy Miłek chce utopić kolejne XXX mln swojej kasy, czy nie. A może wie więcej?

Vox napisał(a):
raczej buy gamedev - tu wieczna hossa trwa i u nas. Nie jestem w stanie wyobrazić sobie bessy w tej branży. Im większy kryzys - tym więcej ludzie grają bo to tania rozrywka.

Polska to śmieciowe spółki i wyjątek - blue-chipy growe. Nie zdziwi mnie gdy CDPROJEKT będzie odpowiadac za 50-70% kapitalizacji wig20

Od jakiegoś czasu jest tylko game dev, game dev, każdy o tym mówi. Pytanie, ile jeszcze może rosnąć? Czy CD projekt może zwiększyć zyski 10 krotnie? Obecnie C/Z = 200.

www.codozasady.pl/nabywanie-ak...

"Inwestor, który przekroczył próg 33% poprzez nabycie akcji pośrednio (tj. w wyniku oferty publicznej, w ramach wnoszenia ich do spółki jako wkładu niepieniężnego, połączenia lub podziału spółki, w wyniku zmiany statutu spółki, wygaśnięcia uprzywilejowania akcji, zajścia zdarzenia prawnego innego niż czynność prawna lub objęcia akcji nowej emisji) ma obowiązek w ciągu 3 miesięcy ogłosić wezwanie do zapisywania się na sprzedaż lub zamianę akcji tej spółki (wezwanie przymusowe) w liczbie powodującej osiągnięcie 66% albo zbyć akcje tak, aby zejść poniżej progu 33%.

Podobnie przekroczenie progu 66% z powyższych przyczyn powoduje obowiązek ogłoszenia wezwania na wszystkie pozostałe akcje tej spółki w ciągu 3 miesięcy od dnia przekroczenia powyższego progu, chyba że w tym czasie udział w ogólnej liczbie głosów zmniejszy się do nie więcej niż 66%."

Mam pytanie.
Czy jeżeli Orlen zrobił wezwanie na 100%, ale uzyskają tylko 70% ( przekroczony próg 66%), to czy mają obowiązek ogłosić kolejne wezwanie?
Art 74 w KSH nie dał mi jednoznacznej odpowiedzi.

Teraz pozostaje kwestia rozegrania tej końcówki.
Czy będzie drugie wezwanie?
Czy uda im się skupić na rynku do 95% poniżej ceny wezwania ( w przypadku wyższej ceny, musieli by wyrównywać) i wyciśnięcie?
Czy zostawią tak, jak jest?

Chwila, ale kto powiedział, że to ostateczna cena?
Ostatnio, 7zl miało być kwotą odpowiednią i ostateczną.

Ja kojarze 3 platformy CCC - w kolejności popularności wg mnie:
- eobuwie.pl
- ccc.pl
- modivo.pl

Kupowałem buty typu Converse, NB na dwóch pierwszych.

Czyli drobni mają 7%? Coś dużo. Wezwanie skończyło się z wynikiem ~93% dla Cordii.

Oho, nie ma amatorów do oddawania akcji za 7zł. Pytanie czy będą chętni do oddawania po 8,35.

Według mnie, wygląda na to, że powinno być wezwanie z podniesioną ceną, ponieważ muszą się dogadać z Hanapetą, a fakt, że drobnicy zostało niewiele (zdecydowanie mniej niż ma Hanapeta), to nie będzie im się chciało kombinować, żeby zadowolić Hanapetę, a drobnych wysiudać.

Informacje
Stopień: Ośmielony
Ostatnia wizyta: 1 marca 2021 23:08:19
Liczba wpisów: 16
[0,00% wszystkich postów / 0,04 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,386 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +168,25% +33 649,63 zł 53 649,63 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło