pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

goral09mat

goral09mat

Ostatnie 10 wpisów
FiRy, niestety wszystkie rodzaje rękawiczek mają niższy czas oczekiwania. To niestety przeczy tezie iż surplus wynika z konwersji jednego rodzaju na drugi.

Podczas webinara CFO Mercatora mówił, że ten czas oczekiwania to jest wtedy kiedy chcesz coś zamówić poza kolejnością/poza umówionym dealem.

Czas oczekiwania spadał nawet podczas zamknięcia 12/49 fabryk?

micmak napisał(a):
ludzie jakie 2mld gotówki w kasie... zakłamujecie rzeczywistość.

Stan na grudzień to nieco ponad 500mln

Zostało już wczoraj wyjaśnione – sporo zostało użyte do zapłaty zaliczek na dostawy rękawicze pod dystrybucje.

TG w podobnym tempie rozbudowywał swoje moce produkcyjne również przed pandemią.

Easy, panowie. Jestem tu bo też mam akcje Mercatora i chciałbym wiedzieć co się dzieje. Patrzenie na wszystko przez różowe okulary nie pomoże Wam w podjęciu dobrej decyzji. Trzeba być krytycznym. To, że spółka ma w kasie 1mld nic nie zmieni jeśli zysk z tej gotówki będzie zerowy.

5-krotny spadek do 200mln przy C/Z 7~12 daje kapitalizacje na poziomie 1.4mld~2.4mld i cenę akcji między 120zł a 200zł.

pandorinium napisał(a):
Oho, teraz to już gadki o stratach za rok. Coraz lepiej.

Może to dlatego, że jesteśmy w 2021 od jakiegoś czasu? O zmniejszeniu się zapotrzebowania w 2022 mówi się od początku i tu się nic nie zmieniło.

Wy ludzie czytacie poprzednie komentarze? Mercator buduje fabrykę rękawic industrialnych nie medycznych – to raz. Dwa – stawianie fabryki trwa miesiące a nie tydzień. Trzy – prezes mówił wczoraj że fabryki, które powstały teraz to "dżungla" i to się zgadza – widziałem fabryki które powstały w USA na czas pandemii, to jest garaż. Cztery – wszyscy są zgodni, że zapotrzebowanie będzie wyższe niż przed pandemią (gdzie już przed pandemią brakowało). Pięć – oficjalne komunikaty płynące z samego USA to brak 15mld rękawiczek w zapasach.

Adagio napisał(a):
jest to raczej symboliczne zwiekszenie mocy o 700 mln szt rocznie... trzeba by zapewne zainwestowac w automatyzacje produkcji.
Z raportow konkurentow wynika, ze zeby dzialanosc w przyszlosci w normalnej sytuacji rynkowej byla oplacalna trzeba by inwestowac rocznie ok 20% przychodow w automatyzacje i optymalizacje produkcji...

Jeśli dobrze rozumiem to jest to zwiększenie mocy o 30% w porównaniu do tego co mają teraz. No i tak jak pisałem – są to rękawice industrialne czyli droższe.

Co do automatyzacji produkcji – widziałeś video z fabryki Mercatora? To jest automatyzacja na światowym poziomie. Mówił o tym też wczoraj prezes.

Adagio napisał(a):
156 mln za 700 mln szt rocznie... pytanie w ile lat to sie zwroci... w 2022 beda raczej inne ceny...

Zapewne. Szkoda, że wcześniej się nie zdecydowali na budowę.

Myślę, że to też dlatego Mercator uruchamia tylko 1 fabryką (a za kasę z 2020 mógłby ich postawić z 6) i to rękawic industrialnych (a nie medycznych).

Do takich wniosków można dojść patrząc na kursy amerykańskich spółek z tej branży. Tylko, że Polska to nie USA.

Tak chciałem tylko zauważyć, że JSW po zwolnieniu prezesa rośnie bardziej jak Mercator po informacjach o budowie fabryki i dwóch o dealach na 330mln xD

Big Bee napisał(a):
Jeszcze gwoli podsumowania między prezentacją z 13 stycznia a dzisiejszą:

13 stycznia:

2) Monthly increasing trend for ASP following strong demand, as well as higher raw material and operating

19 stycznia:

2) ASP will be adjusted to reflect on demand and supply situation.

Ten wording się zmienił, strong vs robust, increasing trend for ASP... vs ASP will be adjusted...no i ten krtószy delivery time.

Zwłaszcza ten punkt brzmi jakby ASP zaczynał się zmieniać

Big Bee napisał(a):
Webinar webinarem, ale dzisiaj jest bardzo ważna informacja w prezentacji Top Glove, strona 9. Delivery time to 300 dni dla nitryli. Ostatnio było 560.

www.topglove.com/App_ClientFil...

i komentarz w tej samej prezentacji:
Cytat:
Nitrile glove delivery time shortened due to additional new nitrile glove capacity, sufficient NBR raw material and conversion of production lines from NR glove to Nitrile glove.

Wciąż można znaleźć taki krótki wykaz kiedy, jaka na stronie https://bossa.pl/analizy/rekomendacje

kliknij, aby powiększyć

www.bankier.pl/wiadomosc/ULTIM...

Cytat:
[…] Jednocześnie w nawiązaniu do raportu bieżącego nr 61/2020 z dnia 25 października 2020 r. Emitent informuje, iż w okresie IV kwartału 2020 r. Spółka dokonała zbycia na rzecz podmiotów trzecich tj. deweloperów, kluczowego personelu oraz inwestorów w sumie: 22.069 szt. akcji Manager Games S.A. za kwotę 250.000,50 zł, 315.000 akcji ConsoleWay S.A za kwotę 3.520.100 zł, 380.858 akcji Demolish Games S.A. za kwotę 2.578.006 zł, 250 akcji UF Games S.A. za kwotę 3.000 zł, 50 udziałów Golden Eggs Studio sp. z o.o. za kwotę 10.000 zł, 10 udziałów Games Box sp. z o.o. za kwotę 50.000 zł. […]

Manager Games S.A. 250.000,50zł
ConsoleWay S.A. 3.520.100zł
DemolishGames S.A. 2.578.006zł
UF Games S.A 3.000zł
Golden Eggs Studio 10.000zł
Games Box 50.000zł

Czyli łącznie wpada do kasy 6.411.106,5

myster77777 napisał(a):
Zawarcie znaczącej umowy na kwotę 205.638.124.66 zł Cardinal Health

biznes.pap.pl/espi/pl/reports/...

Chyba ratują dzisiaj kurs Think

Umowa jest na 178.331.349,60 zł. 205mln to jest wartość wszystkich kontraktów z Cardinal Health z ostatnich 12 miesięcy.

Informacyjnie tylko chciałem wrzucić:

Cytat:
👉 Już jutro, tj. 19 stycznia, między 16:00 a 17:00, zapraszamy do udziału w spotkaniu z Zarządem Mercator Medical S.A.! Link do spotkania: https://bit.ly/38VdrMm 👈

krewa napisał(a):
Cytat:
czyżby duża wymiana akcjonariatu

Czyżby? 1,1% akcji zmieniło właściciela przy miesięcznej średniej 1,36%

Tylko, że to się wydarzyło w 1.5h a średnia jest wyciągana na podstawie całego dnia zapewne.

tomcio46 napisał(a):
Akurat tym co wymieniłeś spółka się nie podoba od marca blah5

Nie powiedziałbym "nie podoba się", bo to raczej implikuje wpływ emocji. Ja to interpretuję jako chłodną analizę sytuacji i tego bym się po tych użytkownikach spodziewał.

Liczyłem, że wejście do MSCI coś zmieni ale nic takiego się nie stało. Teraz wątpię, żeby wejście do WIG20 również coś mogło zmienić.

Zaczynam się przekonywać do tego co @anty_teresa, @krewa i inni piszą tu od kilku tygodni. Spółka, w aktualnym środowisku (czyli pandemia, szczepionki etc.), wydaje się być za droga. Musi się wydarzyć coś na prawdę niespodziewanego (załamanie się programu szczepień, problemy ze skutecznością szczepionki, kolejny szczep etc.) żeby zmienił się sentyment a kurs wzrósł. Podbitka przed Q3 mogła być wywołana hurra-zakupami ulicy, która chciała się załapać na kolejną przejażdżkę.

Ale piszesz
Cytat:
Pokazane materiały z rozgrywki to nagrania z PS4 Slim, pewnie z wersji przed patchami.

co nie jest do końca prawdą.

Nawet nie przeczytałeś opisu pod filmem:

Cytat:
All gameplay footage is original, recorded on PC (ultra settings) and console (PS4 Slim).

Właśnie to mnie martwi na tej spółce. FF to trochę ponad 30% ale nie ma żadnego funduszu z większą ilością akcji. NN się już wystrzelał (zostało mu 0.2%), czyli praktycznie wszystko czym jest handlowane idzie przez ręce drobniaków. A jakie GPW jest to wszyscy już wiemy. Nie przez przypadek nazywa się ją prześmiowczo "bananową giełdą".

To ten fundusz co zaproponował podniesienie maksymalnej ceny skupu z 1000zł do 1300?

Zaczynam myśleć, że to było celowe zakranie pod ulicę, żeby podbić cenę i lepiej wyjść. Od czasu tamtego spotkania cena nawet się nie zbliżyła do połowy tej kwoty a skup nie został wykonany.

Czyli twierdzisz, że to co mówią mamy rozumieć wspak?

march88 napisał(a):
Cały q4 2020 w Polsce to byla znaczna przewaga popytu na podaża. Łatwiej bylo sprzedać rękawice niż kupić. Ceny x4,5 od cen ze stycznia 2020. Myślę że w USA i Australii bylo podobnie. Wynik za q4 (jezeli nie mieli problemow w fabrykach i z surowcem - a tak deklarowal prezes) będą kosmiczne

Tylko tak jak potwarzano już tu wiele razy i do mnie dopiero teraz zaczyna to docierać – inwestorzy patrzą w przyszłość a nie na wyniki za najbliższe dwa kwartały.

Na ostatnim webinarze powtarzali w kółko, że sytuacja spółki jest świetna, marże coraz wyższe a o rekomendacji BOŚ-a mówili, że są zaskoczeni i wg niech jest zbyt niska.

Nie mogą mówić nieprawdy bo to podpada pod paragrafy w przypadku osób na ich stanowiskach. Tak jak orzech pisze – czekam.

Te ograniczenia dotycza wyników a nie szacunków. My ciągle czekamy na szacunki.

orzech napisał(a):
@West17 napisał
Cytat:
Nie jest istotne ile szt, sprzedał , chodzi o to że za kilka dni zostaną podane wyniki szacunkowe za 4 kw a on ma dostęp do tych danych . Jeśli te dane są bardzo dobre to mógłby sobie te 1000 akcji za kilka dni sprzedać pewnie dużo wyżej . Dlatego dla wielu inwestorów to nie jest pozytywne info . Chyba że pan Solorz potrzebował mega pilnie te kilkaset tysięcy i nie zależało mu na większej kwocie lub też wie że rynek wyniki odbierze jako słabe.

Albo jeszcze inaczej odwracając kota ogonem...
sprzedał teraz by po podaniu szacunków nie było larum, że wywala na podbitce i to już sufitwave
Twoim zdaniem więc kiedy by lepiej było sprzedać? która opcja lepsza?
Ja nie wiem jaki będą wyniki, ale podaj mi jakieś przesłanki ku temu, że mogą być kiepskie?
Jakie są oczekiwania, jak zareaguje rynek i ulica to już inna bajka...

Gdyby sprzedał te tysiąc akcji po świetnych wynikach, które spodowowałyby wzrost kursów i rozluźniły inwestorów to nikt by mu tego nie miał za złe. Tutaj akcjonariat dostał cały kwartał słabych PR-owo ruchów:
* wysypywanie się zarządu
* ABB
* obiecany skup, który się nie odbył

a na kilka dni przed szacunkowymi wyprzedaje się kolejna osoba.

orzech napisał(a):
dla długich do których chciałbym się zaliczyć to gra pod przyszłość i to co spółka zrobi z zarobioną gotówką...czy uda się wejść do WIG20 etc

czyli do kwietnia? :D

Wklejam treść posta użytkownika _jendrek z portalu na B. Jest to nowa i wartościowa informacja:

_jendrek napisał(a):

jednostki budżetowe kupują rękawic na przetargach. taki wymóg otwartego państwa. w końcu jesteśmy częścią UE.

wyniku przetargów są jawne, więc zajrzałem do nich. oto efekty krótkiego śledztwa. grudzień 2020.

1. Centrum Ginekologii,Położnictwa i Neonatologii w Opolu

kcgpin.opole.pl/zam-publ/pn-d-...

szpital kupuje 3300 paczek rękawic po 200 sztuk w cenie 379.500 zł netto - co daje cenę 57,50 zł / 100 sztuk albo 155 USD / 1000 szt

jedyna oferta złożona przez Zarys (znany importer z Chin, wygrywa najwięcej przetargów w Polsce)

2. Centrum Onkologii im. Franciszka Łukaszczyka w Bydgoszczy

e-propublico.pl/Ogloszenia/Dok...

szpital kupuje 400.000 szt rękawic w cenie 276.480 zł brutto co daje 256.000 netto czyli cenę 64 zł / 100 sztuk albo 170 USD / 1000 szt

jedyna oferta złożona przez Skamex (znany dostawca, lider rynku)

szpital oczekiwał ceny 59 zł netto / 100 ( budżet 254.880 zł brutto )

3. Uzdrowisko Rabka S.A.

www.e-bip.org.pl/uzdrowiskorab...

www.e-bip.org.pl/upload/00699/...

szpital kupuje 2480 paczek rękawic nitrylowych w cenie 136.598,40 brutto co daje 51 zł netto / 100 szt lub ok. 138 USD / 1000

2 oferty zostały złożone - Zarys ( przegrał z ceną 58 zł netto / 100 szt ) i TZMO ( wygrało za 51 zł )

4. Komenda Stołecznej Policji

przetargi.policja.waw.pl/zam/p...

kupuje ad hoc , co kilka dni w cenie 52 zł / 100 sztuk

5. Wojewódzki Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej im. Profesora Eugeniusza Wilczkowskiego w Gostyninie

bip.spzoz-zalesie.pl/index.php...

kupuje niewiele nitryli, bo tylko 800 paczek po 100 szt. (dużo więcej lateksów)

poszło w cenie 45.792 zł brutto czyli 53,00 zł netto za 100 szt czyli 143 USD / 1000

w przetargu uczestniczyli zarys, skamex i medaspet ( czyli same grubasy )

6. Wielkopolskie Centrum Onkologii

wco.pl/aktualnosci/zamowienia-...

malutki przetarg na 450 paczek po 100 szt nitryli. Najlepsza oferta to uwaga, uwaga!!! Mercator w cenie 24.750 / 450 = 55 zł netto za 100 szt. Czyli ok 148 USD / 1000 szt.

ufff, wystarczy na dziś

Jeśli chodzi o rękawice Mercatora to kupiłem ostatnio paczkę i jakość jest lepsza od wszystkich rękawic gumowych, których wcześniej używałem. To prawda, że jeśli chodzi o rękawiczki z tego linku to mogę swoją opinię opierać tylko na zdjęciach.

Jakieś normy są ale co to za normy? Te maseczki, które sprwadzili Antonowem też miały jakieś certyfikaty.

EDIT

Sprawdziłem i wygląda na to, że te rękawiczki spełniają standard niezbędny w rękawiczkach używanych przez lekarzy podczas operacji (tak zrozumiałem z tego opisu).

Dobra, chyba offtopic już. Jeszcze moderator usunie nasze posty.

Minimalne zamówienie – 500 pudełek. Te za niższą cenę to jest zamówienie min 1 milion pudełek. No i spójrzcie na jakość – to jest kilka klas niżej od rękawic Mercatora.

rss.knf.gov.pl/RssOuterView/fa...

Melvin dołożył wczoraj 0.12% do swojej krótkiej pozycji.

Deal na 13mln a kapitalizacja 500mln?

Poza tym wzrost kosztów surowca przerzuca się częściowo na końcowego odbiorcę (jak ze wszystkimi kosztami).

Nie wiem czy dobrze patrzę ale chyba znowu zwiększono szorta na CDR – 3,37% już.

kokospl napisał(a):
Moim zdaniem GPW nie da wejsc MRC do W20

A to można zablokować? gpwbenchmark ma dokument o tym jak są wyliczane wskaźniki wejścia do indeksu.

Kiedyś wysłałem maila z zapytaniem czy metodologie są publicznie dostępne i dostałem odpowiedź:
Cytat:

Szanowny Panie,

Metoda indeksów giełdowych, w tym indeksów WIG20, mWIG40, sWIG80, WIG itd. jest dostępna na stronie internetowej GPW Benchmark gpwbenchmark.pl/dokumentacja-i... w dokumencie Regulamin Rodziny Indeksów Giełdowych.

Pozdrawiam,

Małgorzata Odolińska

Kierownik Zespołu Wskaźników Rynku Kapitałowego

Dzięki krewa,

A to nie jest tak że szukasz techniki aż w końcu znajdziesz taką która Ci pasuje do wykresu? Tzw. confirmation bias.

Big Bee napisał(a):
To, że Top Glove będzie miało w przyszłym roku od 10 do 15 mld ringittów zysku to nic nadzwyczajnego (skoro w ostatnim kwartale zanotowało 2,4 mld)

Nie sądzę, żeby stwierdzenie nic nadzwyczajnego tu pasowało. Sam mówisz, że w ostatnim REKORDOWYM kwartale mieli 2,4mld a to oznacza że jeśli cały przyszły rok będzie rekordowy to byłby wynik 9,6mld a tu jest mowa o 10~15mld czyli nawet do 50% więcej.

Czy analizował ktoś jak zmienia się kurs spółki po wejściu do WIG20? Ciekaw jestem jakiego rzędu wielkość akcji muszą kupić takie fundy/ETF-y jeśli spółka wchodzi do tego indeksu.

A pierwsze informacje o sprzedaży już na dniach – CDR zapowiedział, że będzie jeszcze przed świętami.

Cytat:
Autorzy nie wypuścili oficjalnych danych o sprzedaży, więc musimy polegać na szacunkach płatnej wersji serwisu SteamSpy, według których produkcję na tej platformie cyfrowej posiada już ponad 15,2 mln osób. Dla porównania w zeszły wtorek było to niecałe 10 mln, a w miniony piątek – trochę ponad 11 mln. Od kilku dni codziennie wynik zwiększa się średnio o milion.

Źródło: www.gry-online.pl/newsroom/cyb...

Cytat:
Noble Securities, w raporcie z 16 grudnia, podtrzymali rekomendację "kupuj" dla CD Projektu i obniżyli ceną docelową akcji do 388,49 zł z 415,04 zł wcześniej.

Źródło: www.bankier.pl/wiadomosc/Noble...

mlutek68 napisał(a):
[…] Nawet jak ktoś nie jest nim zainteresowany to z ciekawości kupi i przetestuje gdyby nie te błędy to pewnie byłoby inaczej.
Pozdrawiam wszystkich i trzymajmy kciuki za firmę:)

Aha, jak ktoś nie jest zainteresowany to wyda 250zł na grę bo w mediach mówią, że jest &*ujowa ;)

Ja mam nadzieję, że w końcu przełamiemy ten sentyment i inwestorzy przestaną widzieć w Mercatorze COVID-ową "banieczkę". Wszystkie znaki na niebie i ziemii wskazują, że wyniki za Q4 mają być rekordowe a, jeśli wierzyć prezesowi i tym wszystkim analizom, również i cały 2021. Po wynikach za Q4 spółka będzie miała P/E na poziomie 2~3 przy aktualnej wycenie…

Podobno po cenie z IPO już było drogo (przypomina, 46zł) a co dopiero teraz Think

@Miras, miałem tak ostatnio w mbanu. Wygląda na to, że ich system nie jest zbyt wydajny. W moim wypadku było to kilka zleceń a końcowy stan był dość losowy – np jedno z nich zostało zrealizowane z pierwszą ceną (ale status zaktualuzowany godzinę później, do tego czasu wisiało w bliżej nieokreślonym stanie), inne z kolei zostało z realizowane po cenie z którejś z modyfikacji z kolei.

W tym roku czekają nas jeszcze dwie premiery, w tym jedna może być głośna – Ultimate Fishing Simulator na PS4.

kliknij, aby powiększyć

Czy ktoś z Was interesował się tą spółką? Wygląda na to, że to najlepiej działająca spółka w grupie PLW (słowa prezesa). Wydają mnóstwo gier, mają fajne premiery zaplanowane na przyszły rok, stały przychód, 1.87mln graczy ma wishlistach, 700k sztuk Thief Simulator-a sprzedane a kisi się od kilku miesięcy. Obroty śmieszne. Czyżby spółka umykała inwestorom przy tych zamieszaniach na banieczkach?

Na stronie BOŚ-a można znaleźć analizę techniczną spółki:

bossa.pl/sites/b30fx/files/202...

@buadib

O, patrz. Jak na zamówienie. Użytkownik znany z innego popularnego forum na B, wrucił na swój kanał fragment z dzisiejszego webinaru z CFO i prezesem Mercatora. CFO wypowiada się akurat o raporcie JP Morgana nt. branży produkcji rękawiczek:

www.youtube.com/watch?v=KYlM7w...

Warto może jeszcze przypomnieć to opracowanie. Tutaj, pokazane na jednym wykresie jest kurs akcji spółek produkujących rękawiczki a kalendarium rozwoju i walki z wirusem H1N1:

klse.i3investor.com/blogs/eber...

Jak widać, kurs rósł przez około rok od momentu zaakceptowania szczepionki przez WHO.

Cytat:

“Health and Human Services is woefully behind on reaching their goal of the number of gloves that they would like to stockpile,” Denigan-Macauley said. […] HHS set a goal to have on hand a 90-day supply in the stockpile, or 4.5 billion gloves. But as of this week it had 2 million, according to department officials. The department estimates the current demand to be at 8.7 billion a month, or 104 billion gloves per year. […] “We still aspire to have 4.5 billion in the stockpile,” Mango said. […] Cathy Denning of Vizient, […], said demand for gloves rose from 22.4 billion from January through July last year to 27.3 billion in the same time frame in 2020, a 22 percent increase. […] “If we don't have these products, people get sick and die,” he added […] The global demand for nitrile gloves has reached 585 billion this year, according to the Health Industry Distributors Association, but manufacturers are only capable of producing 370 billion at current levels -- a nearly 40 percent shortfall.[…]

Medgluv President Jerry Leong said “My orders right now are all the way to December of 2021,” he said. “And even then, they’re asking us to place orders for 2022 right now.” […] Another wrinkle could also be emerging soon in the glove supply chain. […]

www.nbcnews.com/politics/polit...

10 grudnia kilka banków/instytucji również wydało rekomendacje dla TopGlove – tym razem było to kupuj

kliknij, aby powiększyć

TopGlove zamierza zatrudnić 9tys dodatkowych osób w przyszłym roku:
Cytat:
On Dec 9, during a press conference to discuss its first-quarter earnings, Top Glove said it was planning to reduce its dependence on foreign workers and employ more locals. The company said then that in FY2021, it aims to recruit 9,000 new employees comprising 7,000 new or experienced hires as well as 2,000 interns and trainees.

źródło

krewa napisał(a):
Tak, to możliwe. Pokazywaliśmy to na przykładzie CEDC, kiedy bank rekomendował sprzedaż a jednocześnie nabywał akcje. Uzasadniali to tym, że pion wydający rekomendacje i pion inwestycyjny są od siebie niezależne. Z perspektywy czasu widać było, że pion analityczny miał rację.

Myślę jednak, że użytkownicy bankiera mieli na myśli że JPM prowadzi spisek – próbuje wywołać spadki, żeby dokupić taniej.

Swoją drogą, czy BOŚ nie wydał rekomendacji na CDR kupuj kiedy kurs już był grubo powyżej 400?

Wycena porównawcza im spadła bo C/Z TopGlove mocno spadło po zaraportowaniu rekordowych zysków. MRC też czekają rekordowe zyski ale wycena spadła. Mimo tego, że C/Z na MRC jest o 50% niższe niż na TG. Szukam gdzieś sensu.

Skoro wiadomo to od dawna to czemu JP Morgan dopiero teraz wydaje taką rekomendację? Albo BOŚ obcina swoje reko miesiąc po wydaniu poprzedniego. Też nie myśleli o tym wcześniej?

www.facebook.com/mercatormedic...

Cytat:
Szanowni Państwo, w związku z licznymi pytaniami do Zarządu, zapraszamy na otwarte spotkanie online w dniu jutrzejszym, tj. we wtorek, 15 grudnia, w godzinach od 11:00 do 11:45. W spotkaniu wezmą udział Wiesław Żyznowski, Prezes Zarządu, oraz Witold Kruszewski, CFO. Aktywny link do spotkania udostępnimy w tym poście w drugiej części dnia. Zapraszamy!

1ketjoW napisał(a):
aircanada15 napisał(a):
1ketjoW napisał(a):
Komunikat Sony dołożył swoje.

Jaki znowu komunikat ? Źródło ?

Proszę
gamingsociety.pl/artykul/cyber...

To przykładowe źródło. Jest więcej informacji na ten temat w internecie. Znajdziesz bez trudu.

Jest dużo informacji w internecie ale żadnego bezpośrednio od Sony.

BoloGTB napisał(a):
Cytat:
Może ktoś podać wiarygodne źródło o tych zwrotach? Np z oficjalnej strony Sony lub CDR?

A to tak trudno wejść na ich stronę?
en.cdprojektred.com/news/impor...

Dzięki. Nikt wcześniej tego nie wklejał (a przynajmniej nie zauważyłem). Pisać można wszystko.

Może ktoś podać wiarygodne źródło o tych zwrotach? Np z oficjalnej strony Sony lub CDR?

Jest poniedziałek – ludzie poszli do pracy/szkoły. Te 1 mln to było przez weekend a w USA jest teraz noc.

Big Bee napisał(a):
Tu natomiast mamy sytuację, gdy Kruszewski i Żyznowski wyśmiewają 650 PLN BOŚia (łudzą 1000-1300), a sami dwa miesiące później opychają odpowiednio po 450 i 400. Tego nie da się wytłumaczyć, po prostu nie da. Skoro ma być pięknie zawsze mogli poczekać na powrót do 600, 700 albo i wyżej.

Dokładnie… Szkoda, że nie było okazji jeszcze o to zapytać. Może przy następnym wywiadzie będzie.

I pytanie, które ja mam zamiar zadać – jak się ma ABB i zwiększanie FF do zapowiadanego skupu akcji w przyszłym roku.

@DocB

Komentujesz jako omnipotentny obserwator, który zna już całą historie, wszystkie skutki. To jakby patrzeć na wykres i mówić "o, gdybym tu zainwestował 10k a tu sprzedał to bym miał dzisia 150k!!!". Sam nie brałem nigdy udziału w produkcji gry ale jestem sobie w stanie wyobrazić przez analogię do każdego innego produktu w IT: kIlka lat temu ustalili sobie termin premiery na "jakoś w 2020". W między czasie poszła informacja, że w 2020 również wyjdzie PS5 i nowy Xbox (w sensie, że przy planowaniu premiery nie było tego wiadomo). W tym momencie CDR oczywiście dokłada do tego wszystkiego nowej pracy przy portowaniu gry na PS5. W między czasie konsole next-gen mogły stać się ich głównym targetem na konsole. Przenoszą tam większość zasobów, bo to jednak bardziej przyszłościowy rynek jak old-gen. Nie udaje im się na kwiecień, przenoszą premierę. Fala krytyki. Nie udaje im się znowu, przenoszą po raz kolejny. Znowu fala krytyki. W między czasie kontrahenci jak Sprite/Adidas/Sony/M$/etc. mogą zaczynać swoje naciski na CDR, żeby wypuścili co mają bo np. ich analitycy przewidują że lepiej wydać teraz niż np w marcu 2021.

I oczywiśćie, korporacje nie podejmują tylko dobrych decyzji ale chyba zapominasz jak wiele czynników jest w takim wielkim przedsięwzięciu. Skoro CDR wydał teraz to oznacza, że wg ich najlepszej wiedzy nie mogli zrobić tego później. To, że Ty jako gracz/inwestor życzyłbyś sobie inaczej to już ich mniej obchodzi.

Scarry napisał(a):
To może zróbmy zrzutkę na Patronite na biedne CDP, którego zaskoczyło pojawienie się nowych konsol?

No bez jaj - kalendarz wydawniczy produkcji takich urządzeń firmy jak CDP znają z dużym wyprzedzeniem. Można to było rozwiązać na dwa sposoby
1. w 2020 wersja na PC + w 2021 wersja na nowe konsole
2. w 2020 nic, zewrzeć poślady, wytrzymać krytykę i zająć się dopracowaniem gry do własciwego poziomu, i wypuścić na wszystkie urządzenia w 2021.

firmę pochłonęła chciwość, skupienie na maksymalizacji sprzedaży kosztem jakości, coś czego na CDP nigdy wcześniej nie widziano. Tego się nie cofnie, firma straciła na renomie okrutnie, spotka się teraz z kryzysem wizerunkowym jaki nawet w koszmarach właścicielom się nie śnił.

Nie czytasz ze zrozumieniem tego co piszę. Skoro oryginalna premiera była zaplanowana na kwiecień to jak sobie to wyobrażasz? Release tylko na PC w kwietniu 2020 a dopiero na konsole w 2021? Albo przenosić premierę o cały rok na 2021? Myślę, że w CDR wiedzą lepiej co jest lepsze dla biznesu jak my.

Ale zgadzam się z Tobą, z perspektywy czasu teraz też bym nie wypuszczał na stare konsole

Z tego co ja rozumiem to gra pierwotną premierę miała zaplanowaną na kwiecień 2020. W momencie ustalania daty premiery, nie było jeszcze mowy o nowej PS czy Xbox a wydawanie gry tylko na PC wydaje się dosyć mocnem ograniczaniem potencjalnych kupujących. A więc CDR zdecydował się ogłosić (jeszcze w 2019), że gra będzie działać na konsolach starszej generacji. Jak wiemy potoczyło się inaczej – premiera została przesunięta dwa razy i finalnie wyszło zaraz po premierzy konsoli next-gen. I teraz każdy płacze "bo przecież jest next-gen to po co na stare". Nie tak miał wyglądać kalendarz.

@orzech,

w jednym ze swoich komunikatów TG podał nawet, że z powodu tego zwiększonego popytu w najbliższych latach będą starali się zwiększyć moce produkcyjne.

Ale przecież już się podobno zwróciło wszystko:
www.stockwatch.pl/wiadomosci/c...

@Skimixa,

Chodzi mi o to że jest wiele pakietów za minimalną kwotę a 100tys EURO to nie jest poziom, na który mogą sobie pozwolić tylko fundusze. Osobiście wolałbym chyba ze by całość poszła do dwóch graczy. Miałbym wtedy nadzieję, że nie zrobili tego z zamiarem zrzucenia wześnie.

Na grupie FB Mercatora było parę osób, które pisały że dzwoniły do swoich DM i dostały inforamcję, że też mogą się zapisać. Czyli tak – ja i Ty moglibyśmy.

Na to wygląda. Minimalna kwota zapisu była 100tys EUR czyli akurat około 1110 akcji.

To akurat wg mnie źle, bo akcje kupiła drobnica :(

twojbyly napisał(a):
nie działa link

www.parkiet.com/Portfel-techni...

Ale jest też druga analiza:

kliknij, aby powiększyć

OK, o to mi chodziło. Ciekaw byłem jakie dyskonto było.

Czy ktoś z Was ma pojęcie jak taki process ABB mógł wyglądać? Info o rozpoczęciu/planowaniu poszło wczoraj a dziś już koniec. Czy te zgłoszenia były dzisiaj? Wczoraj zamknięcie było na 520 a cena w ABB 400 czyli około 25% poniżej wczorajszego zamknięcia. Czy może zgłoszenia do ABB były wcześniej już?

ABB zakończone. Poszło po 400:

biznes.pap.pl/espi/pl/reports/...

Czyli jutro czerwień?blackeye

Ja wiem ale kurs jakby się tego "słucha":

Cytat:
We maintain our positive stance toward medical gloves market. Top Glove Corporation, world’s largest rubber gloves producer, expects the demand for gloves to grow by 25%/ 15% in 2021/ 2022 after a 20% growth in 2020. Elevated demand is expected to be maintained also in the post-COVID-19 era. The drivers for demand are: (i) growing healthcare awareness, (ii) increasing healthcare expenditures in developing countries, and (iii) the resulting surge of gloves per capita consumption. The disequilibrium in supply and demand may last for another 2-3 years which should support the financial results of Mercator Medical.

4Q20E results. We assume that the average selling price of a glove grew by c. 24% qoq in 4Q20. This is related to the ongoing second wave of COVID-19 infections. We also assume c. 30% growth of cost of nitrile. We also expect a 79% increase in purchase prices of gloves in the distribution segment. All in all, we tentatively expect revenus and EBITDA at PLN 779 million (+32% qoq) and PLN 476 million (+22% qoq), respectively. Net profit should amount to PLN 420.7 million in 4Q20 (+19% qoq).

Chyba się muszę dużo jeszcze nauczyć:

* The disequilibrium in supply and demand may last for another 2-3 years which should support the financial results of Mercator Medical.
* assume that the average selling price of a glove grew by c. 24% qoq in 4Q20
* also assume c. 30% growth of cost of nitrile
* also expect a 79% increase in purchase prices of gloves in the distribution segment
* expect revenus and EBITDA at PLN 779 million (+32% qoq) and PLN 476 million (+22% qoq), respectively
* Net profit should amount to PLN 420.7 million in 4Q20 (+19% qoq)

ale reko obniżamy.

A BOŚ rekomenduje Trzymaj – 476

Utnapisztim napisał(a):
A wczoraj nie było żadnych informacji a kurs +14% To jest chore co się z kursem tej spółki wyprawia.

Wczoraj zapewne było wyczekiwanie wyników TG bo już plotki krążyły.

Ups, faktycznie źle to zapamiętałem. Liar Liar Liar

Przepraszam za wprowadzenie w błąd

Utnapisztim napisał(a):
Cytat:
Jeszcze miesiąć temu prezes mówił (abstrahuję):
Cytat:
Jeszcze nigdy nie sprzedałem akcji i nie zamierzam.

Poproszę o źródło tego cytatu - bo wydaje mi się że kłamiesz a takie słowa nigdy nie padły, a przynajmniej ja nie potrafiłem znaleźć takiej wypowiedzi prezesa Żyznowskiego.

Na jednej z konferencji z youtube. Nie kłamię. Jeśli nie chce Ci się szukać to ja za Ciebie tego nie zrobię.

Piotrek_87 napisał(a):
Mnie interesuje kto teraz chce wchodzić za taką kasę, gdzie mam nadzieję jesteśmy w połowie Pandemii, kiedy skup akcji? Czy nowy inwestor ma wziąść udział przy skupie:)

Skup miał być za 20mln, tu są sprzedawane akcje za 250mln (po aktualnej cenie).

Jeszcze miesiąć temu prezes mówił (abstrahuję):
Cytat:
Jeszcze nigdy nie sprzedałem akcji i nie zamierzam.

Spółka ma mnóstwo kasy, więc jej nie potrzebuje.

Po tej sprzedaży, do kieszeni prezesa trafi ponad 200mln. Z samej dywideny miałby ponad 100mln. Czemu więc sprzedawać?

A szacunki kiedy? Na początku stycznie jakoś pewnie?

Po co tak ostro, to nie bankier…

Korzystam z eMaklera od pół roku i była jedna awaria w godzinach pracy, która trwała jakieś 30minut.

Prezes sam przyznał, że działania marketingowe nie zostały jeszcze rozpoczęte ale nie skomentował dlaczego bo to robi ich wydawca.

To chyba jeden z głównym punktów, który mnie martwi. Do premiery już niecałe 3 miesiące a marketingu zero.

A szumowscy sprzedają www.bankier.pl/wiadomosc/Szumo...

Mogę się tylko wypowiedzieć jako odbiorca/gracz – porównywanie "This war of mine" do "Human Farm" ubliża "This war of mine".

Czyli oprócz CDR tylko 1 spółka? I to w dodatku ma C/Z >50 od trochę ponad miesiąca dopiero.

Jest drugi wąteo o PCF gdzie wklejono listę DM gdzie IPO jest dostępne.

Czy możemy prosić administratorów o zamknięcie jednego z wątków?

Ja jestem zaskoczony, że rząd zdecydował się na zamknięcie fabryki tak potrzebnego w dzisiejszych czasach produktu. Zamiast np wspomóc Top Glove pracownikami czy środkami. To tak jakbyśmy zamykali fabryki produkujące tlen medyczny teraz.

Niestety nie mam twardych danych, pamiętam tylko jak w wywiadach padało że sporo sprzedają na SPOT i założyłem że taki Mercator nie będzie podpisywał wielomiesięcznych kontraktów na rękawiczki których produkcji nie są w stanie kontrolować. To by było po prostu nieodpowiedzialne.

micmak napisał(a):
Slavvvos napisał(a):
A czy mercator nie sprzedaje rękawiczek topglove ?

Jak są w ofercie rękawiczki TG i to z przeznaczeniem na handel to jest ryzyko, ze nie zrealizują kontraktów.

Mercator sprzedaje pewnie to na SPOT a nie na kontraktach. Co też pozytywnie nie wpłynie na wynik.

orzech napisał(a):
goral09mat napisał(a):
Dobrze byłoby poznać odpowiedź Mercatora na pytanie w jaki sposób zabezpieczają swoje produkcje przed podobnym eventem.

A jakiej odpowiedzi byś oczekiwał?

O rygorze sanitarnym etc. Ciekaw po prostu jestem, chociaż w tym momencie to już i tak nie ma znaczenia pewnie.

O jakich warunkach pracy piszesz? W newsach jest, że chodzi o zakażenia:
Cytat:

Malaysia will close some of Top Glove's factories in stages as it moves to screen employees for COVID-19 following a big jump in infections, a senior minister said on Monday (Nov 23).

Dobrze byłoby poznać odpowiedź Mercatora na pytanie w jaki sposób zabezpieczają swoje produkcje przed podobnym eventem.

Nie kupiłeś gry bo pewna grupa ludzi się zmówiła, żeby wystawiać niskie oceny? Dziwne…

A czy mbank nie wyleciał ostatnio przy okazji wejścia Allegro?

Przecież miał być skup akcji do 1300zł. Nie lepiej było poczekać na wyższy kurs?

Tak sobie teraz główkuję, a może powtarzam coś co już przeczytałem, sprzedaż zaczęła się 16 listopada czyli w dni oryginalnej daty publikacji raportu za Q3. Finalnie, raport został przyśpieszony (prawdopodobnie po to, żeby MRC mógł wejść do MSCI). Podobno członkowie zarządu nie mogą sprzedawać na 30 dni przed publikacją. Czy może tak być, że sprzedaż była zaplanowana wcześniej, na dzień publikacji raportu, i po prostu została zrealizowana zgodnie z planem?

kunoj, nie wiem. Wydaje mi się, że nie można porównywać tych dwóch branż jednak. Tutaj, Mercator jest na fali. Ceny rękawiczek 5x większe niż normalnie. Po zakończeniu tego wysokiego popytu już nie będzie takich zysków (nie wiadomo kiedy ten popyt się zakończy oczywiście). Z drugiej strony, branża gier ma bardziej regularne przychody (tak jak regularnie wydają gry).

Informacje
Stopień: Rozgadany
Ostatnia wizyta: 21 stycznia 2021 18:29:05
Liczba wpisów: 156
[0,04% wszystkich postów / 0,63 postów dziennie]
Punkty respektu: 25

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,780 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +154,55% +30 909,35 zł 50 909,35 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d