pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

march88

march88

Ostatnie 10 wpisów
Przy obecnej cenie daje to dywidendę na poziomie 11%.

Jest szansa że wyjdzie z konsolidacji i wybije ponad 20,00

3 mln zysku w q4
18 mln w 2020.

Post wyżej do usunięcia

A nie bierzecie pod uwagę, że promocja w końcu się skończy, ale klienci będą już na tyle leniwi i nie przejdą do "porównywalnej prowizyjnie" lub nawet ciut droższej konkurencji?

Na razie tylko za niecałe 3,5mln PLN ale powinno nam się wsparcie techniczne i psychologiczne tworzyć na poziomach koło 340-350PLN za akcje

Widać ewidentnie, że Mercator jest beee dla inwestorów i nawet najlepsze info nic w tym momencie nie zmienią, Nawet jakby w espi podali, że cały zysk zainwestowali w BTC po 5K i odsprzedali za 40k lub, że nitryl leczy COVID pewnie by kurs nie drgnął :)

Moim zdaniem trzeba przeczekać, aż nastroje się odwrócą (gospodarka w tym momencie przypomina tonącego Titanica, a my tańczymy i gramy), być może jak 80% firm z GPW pokaże straty a Merc nadal rekordowe zyski wtedy karta się odwróci.

Najlepszą informacją byłoby jakby opracowali i opatentowali technologię rękawic hybrydowych (mieszkankę nitrylu z lateksem/winylem) przy zachowaniu wszystkich walorów nitrylu. Zwiększyło by konkurencyjność oraz marże w pocovidowej rzeczywistości. Jeszcze jakby poszli w ekologię (dodatki otrębów owsianych) to myślę, że rynek byłby usatysfakcjonowany. Tylko czy oni chcą iść w badania i mają do tego zasoby oraz kapitał ludzki

rafik1 napisał(a):

Zgodanie z
www.parkiet.com/Medycyna-i-zdr...

BOS szacował 902 MLN w całym 2020, więc wychodzi ok 330 MLN na Q4.
Mamy 370MLN więc wynik znacznie powyżej prognozy..

Oczekiwania 400-500 MLN to chyba bardziej życzeniowe oczekiwania większości użytkowników formu tego i Bankiera :).

Dodatkowo BOS szacował 890 MLN w 2021 i przy tych szacunkach cenę ustalił na 653 zł.
Już wiemy, że w 20 było znacznie powyżej ich prognoz, a w 21 będzie pewnie ok 2 razy więcej niż ich prognozy.. Więc jak sie ma obecna cena do ceny z powyższej rekomendacji ?

No to wszystko rozbije się o konsensus rynkowy.

Z drugiej strony BOŚ w połowie października wycenia kurs spółki na 653zł przy 902mln zysku.

Zysk jest większy, a nowe reko BOŚia z 3 z przodu...?

To się kupy nie trzyma

Nikt nie twierdzi, że wynik jest słaby.

Wręcz przeciwnie, patrząc na to co się dzieje w gospodarce jest rewelacyjny. Mało jest firm, które są w stanie generować takie zyski.

Niemniej oczekiwania co do tej spółki są bardzo wysokie. Tak jak za sukces uważano to, że Małysz dostał się do drugiej serii konkursu w 1998 roku, tak w 2001 porażką było drugie miejsce...

Owszem wynik swietny, ale ja sie spodziewalem conajmniej 4 z przodu w zysku netto. Myślę, ze sporo inwestorow również...

No i są szacunkowe wyniki: 370mln za q4.

Moim zdaniem trochę mało...

DonG napisał(a):
[quote]
Dużo łatwiej będzie to zrobić Mercatorowi inwestując zarobioną w czasie pandemii gotówkę i korzystając ze zmiany podejścia do środków ochrony. Przeciętny analityk w Polsce uważa odwrotnie (ok, w przypadku MRC mamy za małą próbę, bo tylko jedna osoba).

I ciekawe czy bierze pod uwagę to, że w czasie pandemii, kiedy większość branż ma kłopoty, Cash is king i MRC może czuć się na zakupach jak na Black Friday. Co innego podczas hossy gdzie znacznie trudniej (drożej) jest przejąć inną firmę, zrobić inwestycję, etc...

No właśnie ciekawy jestem prognozy "rynku" wartości zysku netto za q4.

Czy zysk na poziomie 400-500mld spowoduje wzrost cen akcji czy jest już uwzględniony w wycenie?

A co jak się okaże że zysk netto będzie na poziomie 550-650mln?

Zgadza się,
Tylko czy inwestorzy są świadomi tego co sie wyczynia na rynku rekawiczek nitrylowych? Reglamentowanie towaru przez 3 kwartały i klienci skłonni zaplacic 4,5 razy więcej niż placili rok temu. Branże ktore korzystaly z rekawic zuzywaly ich duzo więcej. Na początku w szpitalach COVIDOWYCH potrafili zakladac 3 pary rekawiczek jednoczesnie jako zabezpieczenie (w razie jakby któraś pękła). Ludzie w sklepach spozywczych i galeriach w rekawiczkach... Takie anomalia nie zdążają się czesto

Cały q4 2020 w Polsce to byla znaczna przewaga popytu nad podaża. Łatwiej bylo sprzedać rękawice niż kupić. Ceny x4,5 od cen ze stycznia 2020. Myślę że w USA i Australii bylo podobnie. Wyniki za q4 (jezeli nie mieli problemow w fabrykach i z surowcem - a tak deklarowal prezes) będą kosmiczne

Dodam jeszcze do tego, ze często jednostka budzetowa nie jest świadoma jak zmienil sie rynek rekawiczek i np. maja na rękawiczki przeznaczone 100k PLN. startuje 5 firm i najtańsza oferta to 500k...

Handluję m.in. rękawiczkami w b2b od ponad 7 lat i jak na razie nie zaobserwowałem spadku cen. Nadal bardzo trudno jakikolwiek nitryl dostać poniżej 50zl netto za 100szt, o mercatorze w tej cenie można zapomnieć. Co do allegro to ceny byc moze spadly ale za rozmiary mało chodliwe - XS, S. Proszę pamiętać że sporo nieuczciwych chce sie dorobić na naiwności klienta i po prostu po wpłacie pieniędzy na konto człowiek sie rozmywa w powietrzu. Znane mi są przypadki, że ktoś oferuje rekawiczki w cenie niższej o jakieś 10% od ceny rynkowej a później okazuje się że "dosłownie przed chwilą klient przyjechał i zabrał cały stok magazynowy ale moze zaproponować coś innego". Cały czas popyt przewyższa podaż choć widać delikatnie zmniejszenie zapotrzebowania w jednostkach budżetowych - na koniec roku dosłownie wykupowali wszystko co bylo dostępne na rynku. Patrząc na to co się dzieje na rynku to myślę ze 450-500mln zysku netto w q4 jest bardzo prawdopodobne. Jeżeli w 1q2021 będzie około 350mln to c/z liczone q2 2020 do q1 2021 będzie przy dzisiejszej cenie około 3. Wiem że c/z przy spółce typu Mercator nie jest najważniejszy niemniej nadal wyglada to bardzo atrakcyjnie. Jeżeli wierzyć zapewnieniom, że popyt będzie się utrzymywał co najmniej do końca 2022 i spółka rozsądnie zainwestuje ponad 1mld gotówki to ath na tej spółce wydaje się kwestią czasu

Informacje
Stopień: Ośmielony
Ostatnia wizyta: 26 marca 2021 14:12:00
Liczba wpisów: 18
[0,00% wszystkich postów / 0,08 postów dziennie]
Punkty respektu: 5

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,090 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +168,16% +33 632,53 zł 53 632,53 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło