pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

FiRy

FiRy

Ostatnie 10 wpisów
bbartt napisał(a):
bies napisał(a):
[bbartt]. Napisz proszę co dla Ciebie byłoby "mocne"
Po pierwsze-skończyli ....

eh. mocne to by było, jakby astronautom ze SpaceX wykonali rękawice albo jakby w gamedev weszlid'oh!
a tak serio, to przemyślałem swój wpis i OK, jeśli tę nową fabrykę postawią i z niej załapią się na covid jeszcze to szybko ta wydana kasa się zwróci. ale śniłem, że prezes coś bardziej przełomowego wymyśli i faktycznie jakąś 2 nogę odpali, bo tu ewidentnie tego brakuje. jako akcjonariusz domagam się dywidendy i już. prywatnie, jakbym wiedział ile rękawiczki dadzą zysku, to nie sprzedawałbym prawie rok temu po 15,20 ze stratą!!! tylko wszystko to trzymał. masz rację, to forum jest chłodne dla MRC i woli gry, wnioski wyciągaj sam. no i pozdrowienia, mam nadzieję, że obaj jesteśmy po właściwej stronie błoń.

tych info broniących kurs coś sporo ostatnio, nie?

Przypominam, że fabryka (zgodnie z ESPI) ma produkować rękawice industrialne. I w tym kontekście nie rozumiem, po co ma załapywać się na COVID.
Jeśli posiadasz inne informacje, np. plan chwilowej produkcji rękawic medycznych przez fabrykę w początkowej fazie - podeślij proszę źródło.

"Projekt przewiduje budowę w bezpośrednim sąsiedztwie istniejących zakładów produkcyjnych należących do MMT nowego zakładu produkcyjnego o mocach produkcyjnych ok. 65 mln sztuk rękawic industrialnych miesięcznie. Emitent zakłada, że nowa fabryka uzyska pełną zdolność produkcyjną w pierwszym półroczu 2022 r."

www.bankier.pl/wiadomosc/MERCA...

anty_teresa napisał(a):
I prawdopodobna przyczyna ostatnich spadków:

kliknij, aby powiększyć

Jeszcze to udzielanie się wejdzie mi w krew i zostanę bywalcem salute

Trochę linków by się przydało na poparcie swoich wykresów (przynajmniej link do danych z ost. pozycji).
Brak linku jest o tyle niefortunny, że TOP GLOVE wyjaśnia z jakiego powodu czas się skrócił. Więc pozwala w miarę zrozumieć co się dzieje a nie spekulować o tym co się wydarzyło.

"Nitrile glove delivery time shortened due to additional new nitrile glove capacity, sufficient NBR raw material and conversion of production lines from NR glove to Nitrile glove."

www.topglove.com/App_ClientFil...

Od siebie dodam, że ban od USA na ich produkty też pewnie "zmagazynował" im trochę produktów, podobno starają się petycjami by ban został zdjęty, więc jest to dla nich ważny klient. Art. o ich staraniach poniżej.

www.reuters.com/article/us-top...

Pozdrawiam.

Adagio - to właśnie Twoją wypowiedź widziałem. Nie ma większej różnicy w prorokowaniu strat a przytakiwaniu takim proroctwom tylko, że w dalszej prognozie bez żadnych danych, którymi można poprzeć takie prognozy. Uważam, że Twój post był równie szkodliwy.

Na obiad mam curry z Lidla, jakaś nowość. Dam znać czy dobre ;)

Adagio napisał(a):
Musisz wyjrzec zza polskiego plotu, moze zobaczysz wiecej...

Nie udzielałem się i bacznie obserwuję. Na giełdzie przeszło 5 lat. Wiem, że to nadal początki i są tu prawdziwi weterani.

Usunięto już Twoją wypowiedź (wzięta z czapy) o "powrocie do strat".
A właśnie to ona zmotywowała mnie aby się po raz pierwszy udzielić. Czy w ogóle zadałeś sobie trud sprawdzenia skąd była strata w 2019r?
Czy tak po prostu doradzasz z dobrego serca jako specjalista od przemysłu rękwiczkowego Dancing ?

Podsyłam wyjaśnienia firmy i link do prezentacji korporacyjnej. Można im wierzyć lub nie, przesyłam jedynie link do tego co publikuje Mercator. (W podpunkcie "Prezentacje korporacyjne" jest ta z datą 19.01.2021)

pl.mercatormedical.eu/inwestor...

"Wynik za 2019 r. obciążony czynnikami wewnętrznymi i zewnętrznymi, które przyczyniły się do zmniejszenia EBITDA i wzrostu kosztów finansowych w związku z inwestycją w zakład produkcyjny rękawic nitrylowych."

Widziałeś jak wygląda ich zakład? To jakiś stary garaż, czy fabryka z najnowocześniejszymi technologiami produkcji rękawic? Myślisz, że to kosztuje jakieś solidne pieniądze czy za 50% ceny rynkowej na tajlandzkim OLX znajdziesz?

Nie mam nic przeciwko głosom za i przeciw dot. inwestowania w spółkę. Lubię widzieć dwa poglądy, co więcej uwielbiam czytać te, które przeczą moim założeniom, jeśli nie mogę im zaprzeczyć to znaczy, że pora zrewidować ponownie swój pogląd.

Ale tutaj od jakiegoś czasu same hasła bez poparcia, jakbyś nawet nie zadał sobie 1 minuty trudu by sprawdzić czemu wykazali stratę w 2019r. Nie przeszkadza jednak w 30 sekund skonstruować twierdzenia, że możliwy jest do tego powrót. Na deser do tego tarota co Pan stawia proszę mi powiedzieć co jem dzisiaj na obiad.

Informacje
Stopień: Ostrożny
Ostatnia wizyta: 22 stycznia 2021 13:08:59
Liczba wpisów: 4
[0,00% wszystkich postów / 0,02 postów dziennie]
Punkty respektu: 1

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,500 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +168,16% +33 632,53 zł 53 632,53 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło