pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

PandL

PandL

Ostatnie 10 wpisów
Maj 2021 r. w TIM SA: ponownie ponad 100 mln zł przychodów ze sprzedaży

Ze wstępnych szacunków wynika, że w maju 2021 r. miesięczne przychody TIM SA ze sprzedaży netto towarów i usług związanych bezpośrednio ze sprzedażą towarów wyniosły 101,5 mln zł (+33,4% r/r). Za nami już trzeci z rzędu miesiąc, w którym wskaźnik ten przekroczył barierę 100 milionów złotych.

Sprzedaż online przyniosła w maju 2021 r. 75,5 mln zł (+45,4% r/r). Po pięciu miesiącach 2021 r. całkowite przychody TIM-u ze sprzedaży wynoszą już 464,6 mln zł i są wyższe od osiągniętych w analogicznym okresie 2020 r. aż o 29,3%.

Cytat:
– W tym roku maj miał jeden dzień roboczy mniej niż kwiecień. Jednak dzięki temu, że w maju osiągnęliśmy historycznie najwyższą sprzedaż na 1 dzień roboczy – ponad 5 mln zł – to całkowite przychody ze sprzedaży w tym miesiącu były nawet wyższe niż te uzyskane w kwietniu – mówi Krzysztof Folta, prezes Zarządu TIM SA. – Kilka dni temu magazyn „Forbes” umieścił TIM na siódmym miejscu „Rankingu Najcenniejszych Polskich Firm E-commerce 2021”, opartego na wycenie wartości spółki na koniec kwietnia 2021 roku. Zostaliśmy też wymienieni jako przykład jednej z najbardziej udanych transformacji cyfrowych w Polsce. Transformacja już dawno za nami, a przychody ze sprzedaży, utrzymujące się trzeci miesiąc z rzędu na poziomie przekraczającym 100 milionów złotych, potwierdzają atrakcyjność i coraz lepsze dopasowanie naszej oferty do potrzeb rynku. Nieustannie się rozwijamy, tak jak i nasi klienci, którzy współpracują z nami chociażby w ramach alternatywnych modeli sprzedaży. Jestem przekonany, że to wszystko przełoży się na stały wzrost wartości naszej spółki, a więc i atrakcyjności dla inwestorów – dodaje Krzysztof Folta.


pandl.pl/maj-2021-r-w-tim-sa-p...

Grupa TIM mocnym akcentem rozpoczęła rok, celuje jeszcze wyżej - omówienie sytuacji Grupy TIM po Q1 2021

Grupa TIM zanotowała w pierwszym kwartale br. rekordowe rezultaty, które są kontynuacją długoterminowego trendu wzrostowego. Wiodącą rolę w tym sukcesie ma TIM, oferujący szeroki asortyment techniczny.

Cytat:
– Dynamicznie rośnie liczba użytkowników naszego e-sklepu, pozyskujemy nowych użytkowników i ich lojalizujemy, a co więcej – po okresie stabilizacji rośnie również średnia wartość zamówienia. Spadł nam współczynnik konwersji, ale jest to po prostu efektem coraz większego ruchu na stronie, coraz lepszego SEO – mamy dwa razy większą liczbę wyświetleń w Google i 40% więcej kliknięć rok do roku. Pracujemy nad przełożeniem tego na zakupy, ale wciąż utrzymujemy współczynnik konwersji powyżej 4% przy standardzie w e-commerce na poziomie 2-3% – wskazał Piotr Nosal, Członek Zarządu ds. Handlowych w TIM S.A.


Pełna relacja z konferencji + rozmowy wideo z Zarządem:
http://pandl.pl/

Kwiecień 2021 r. w TIM-ie: ponad 100 mln zł przychodów ze sprzedaży drugi miesiąc z rzędu, niemal 50-proc. dynamika r/r

Ze wstępnych szacunków wynika, że w kwietniu 2021 r. miesięczne przychody TIM SA ze sprzedaży netto towarów i usług związanych bezpośrednio ze sprzedażą towarów wyniosły niemal 101 mln zł. W porównaniu z kwietniem 2020 r. oznacza to wzrost o rekordowe 49,7%. Sprzedaż w kanale e-commerce urosła jeszcze szybciej – o 54,3% r/r.

Sprzedaż online przyniosła w kwietniu 2021 r. 73,8 mln zł, a to oznacza, że jej udział w całkowitych przychodach TIM-u wyniósł 73,1%. Przez cztery miesiące 2021 r. kanał e-commerce wygenerował już ponad ćwierć miliarda złotych (251,1 mln zł, +23,6% r/r). Całość obrotów TIM-u wzrosła w tym czasie o 28,2% w porównaniu z analogicznym okresem 2020 r., do niemal 363,1 mln zł.

Cytat:
– Nic dwa razy się nie zdarza, chyba że mówimy o przekraczaniu przez TIM granicy 100 milionów złotych miesięcznych obrotów – mówi Krzysztof Folta, prezes Zarządu TIM SA. – Jeśli spojrzeć na dane z poprzednich lat, kwiecień nie należał do miesięcy, w których osiągaliśmy najwyższe obroty, a dodatkowo w tym roku był krótszy o dwa dni robocze od rekordowego dotychczas marca, w którym po raz pierwszy została przekroczona granica 100 milionów złotych sprzedaży w jednym miesiącu. Marzec 2021 roku, w którym po raz pierwszy osiągnęliśmy dziewięciocyfrowe przychody ze sprzedaży, był niewątpliwie impulsem do jeszcze intensywniejszej i bardziej efektywnej pracy w kolejnym miesiącu, to jednak nie wszystko. Tegoroczny kwiecień stanowi dowód na to, że nasza oferta jest coraz bardziej uniwersalna, kompleksowa, a przy tym odporna na sezonowość. Nieustannie przybywa produktów z bardzo wielu gałęzi asortymentu w ofercie magazynowej, a więc z określoną dostępnością i czasem realizacji. Klienci dostrzegają to i doceniają. To w dużej mierze efekt intensywnego rozwoju alternatywnych modeli sprzedaży, w szczególności marketplace’u hybrydowego – dodaje Krzysztof Folta.


pandl.pl/kwiecien-2021-r-w-tim...

Celem Grupy TIM są dalsze dynamiczne wzrosty - Omówienie sytuacji finansowej i biznesowej Grupy TIM po roku 2020

Przekroczenie miliarda złotych rocznej sprzedaży i wzrost wyniku EBITDA o ponad 50% to tylko dwa osiągnięcia Grupy TIM z długiej listy sukcesów minionego roku. Z kolei w pierwszym kwartale br. TIM oszacował jednostkowo wzrost przychodów rok do roku na około 21,5% wobec zanotowanego w całym roku 2020 wzrostu o 17%.

Cytat:
– Za nami rekordowy rok i najlepsze wyniki na każdym poziomie. Jesteśmy firmą technologiczną, rośniemy permanentnie, a już od ośmiu lat działamy na rynku e-commerce. Podejmujemy wszelkie działania w oparciu o twarde dane, na bazie algorytmów i systemów. Synergia różnych koordynowanych działań daje takie efekty, jak widać. Jesteśmy z nich bardzo zadowoleni, a naszym celem są dalsze dynamiczne wzrosty – wskazał podczas konferencji online Krzysztof Folta, Prezes Zarządu TIM S.A.


Pełna relacja z wydarzenia + rozmowy wideo z Zarządem:
pandl.pl/celem-grupy-tim-sa-da...

Marzec i I kwartał 2021 r. w TIM SA: 100 milionów po raz pierwszy, ćwierć miliarda po raz drugi!

Ze wstępnych szacunków wynika, że w marcu 2021 r. po raz pierwszy w historii TIM SA miesięczne przychody ze sprzedaży netto towarów i usług związanych bezpośrednio ze sprzedażą towarów przekroczyły 100 mln zł, osiągając 106,5 mln zł. To aż o 35,5% więcej niż w marcu 2020 r. Pierwsze trzy miesiące 2021 r. są już kolejnym kwartałem, w którym szacowane obroty przekroczyły 250 mln zł (262,1 zł, tj. +21,5% rdr.).

Rekordową dynamikę rok do roku (+36,8%) zanotował kanał e-commerce, który przyniósł w marcu 2021 r. 72,2 mln zł, zaś w całym I kwartale 2021 r. – 177,3 mln zł (+14,1% rdr.).

Cytat:
– Ostatni kwartał 2020 roku był rekordowy, po raz pierwszy bowiem nasze obroty przekroczyły ćwierć miliarda złotych, a doświadczenie poprzednich lat uczyło, że udany czwarty kwartał przekłada się na bardzo dobry pierwszy kwartał nowego roku. Ponad 262 miliony złotych przychodów w pierwszym kwartale 2021 roku potwierdzają tę prawidłowość, a rekordowe obroty w marcu pokazują, jak skalujemy biznes – mówi Krzysztof Folta, prezes Zarządu TIM SA. – Nasza satysfakcja jest tym większa, że towarzyszy temu rekordowa dynamika marcowych przychodów ze sprzedaży online, a to wszystko łączy się z najwyższą w historii liczbą rejestracji nowych użytkowników platformy TIM.pl. W tym przypadku przekroczyliśmy inny, symboliczny próg: 2000 nowych potencjalnych klientów. Na siłę i potencjał naszych wzrostów składa się zatem zarówno atrakcyjna, coraz szersza oferta, jak i stale rosnące grono kupujących na TIM.pl. Za nami pierwszy kwartał 2021 roku, a więc dopiero się rozpędzamy – zapowiada Krzysztof Folta.


pandl.pl/marzec-i-i-kwartal-20...

TIM wypłaci rekordową dywidendę za 2020 rok, ale jednocześnie pozostaje spółką wzrostową

Przewidywalność, środki na rozwój i konserwatywne podejście do lewarowania – tak ogłoszoną właśnie politykę dywidendową Grupy TIM na lata 2021-2023 podsumował jej CFO Piotr Tokarczuk podczas spotkania online z dziennikarzami, analitykami i zarządzającymi funduszami.

Spółka zamierza wypłacać 1 zł dywidendy na akcję w sytuacji osiągnięcia co najmniej jednostkowego 15 mln zł zysku netto, a w sytuacji przekroczenia 22,2 mln zł czystego zarobku (1 zł na akcję) – dodatkowe 50% z nadwyżki ponad tę kwotę. Wypłaty dywidendy nawet ponad wypracowany zysk netto są możliwe dzięki około 30 mln zł na funduszu dywidendowym.

Cytat:
– Stąd wynika nasza odwaga co do deklaracji wobec wypłaty dywidendy. W najczarniejszym scenariuszu i tak nie skonsumujemy całego funduszu dywidendowego. Ale oczywiście zamierzamy zarabiać więcej. Chcemy rozwijać się ponad rynek, a jesteśmy przecież grupą opartą o e-commerce. Na najbliższe lata prognozy mówią o 26 proc. wzrostu tego rynku rocznie w Polsce, zatem naszym celem jest wzrost wyników i wzrost wypłacanej dywidendy – powiedział Krzysztof Folta, Prezes TIM-u.


pandl.pl/tim-wyplaci-rekordowa...

Na gorąco z konferencji prasowej nt. polityki dywidendowej:

CEO Folta: Nasze akcje mocno wzrosły w ostatnich 3 latach, ale są nadal mocno niedowartościowane. Samo zrównanie do stopy dywidendy WIG-Div daje około 40 zł wartości akcji TIM-u

CFO Tokarczuk: Przewidywalność, środki na rozwój i konserwatywne podejście do lewarowania długiem to fundamenty naszej polityki dywidendowej.

TIM zamierza wypłacić łącznie z zysku 2020 aż 2,2 zł na akcję (div.yield 11%) dzięki pozyskaniu gotówki ze sprzedaży zależnej spółki RotopinoRekord bez względu na kalendarz

Szacowane przychody TIM SA ze sprzedaży netto towarów i usług związanych bezpośrednio ze sprzedażą towarów wyniosły w styczniu 2020 r. 75,1 mln zł wobec 69 mln zł rok wcześniej (+8,8% rdr.).
Kanał e-commerce przyniósł niemal 53,5 mln zł (+1,4% rdr.), tj. 71,2% ogółu styczniowych obrotów TIM-u.

Cytat:
To pierwszy w naszej historii styczeń, w którym przychody ze sprzedaży przekroczyły – i to znacząco – 70 milionów złotych. Cieszy mnie to tym bardziej, że ten rekordowy poziom osiągnęliśmy pomimo mniejszej o dwa (21 vs 19) liczby dni roboczych w porównaniu ze styczniem ubiegłego roku. Oznacza to, że sprzedaż w przeliczeniu na dzień roboczy wzrosła z 3,3 mln zł do blisko 4 mln zł, a więc o ponad 20% – mówi Krzysztof Folta, prezes Zarządu TIM SA. – To bardzo dobre otwarcie roku, jeśli dodatkowo weźmiemy pod uwagę, że część klientów w pierwszym tygodniu stycznia była na urlopach.Jeśli spółka podejmie takie decyzje z radością je zakomunikujemy.

Obrotowy rekord wszech czasów w TIM SA

Ze wstępnych szacunków wynika, że przychody TIM SA ze sprzedaży netto towarów i usług związanych bezpośrednio ze sprzedażą towarów wyniosły w 2020 r. 935,3 mln zł, tj. o 17% więcej niż w 2019 r. Za TIM-em także rekordowy grudzień (75,9 mln zł), z drugą najlepszą miesięczną dynamiką wzrostu obrotów (+25,3% rdr.) w całym 2020 r.

Rok 2020 jest pierwszym w ponad 33-letniej historii TIM SA, w którym obroty przekroczyły poziom 900 mln zł i były wyższe o blisko 137 mln zł niż w rekordowym dotychczas 2019 roku. Prawie 70% tej kwoty, tj. 650,1 mln zł (+15,7% rdr.) przyniosła sprzedaż online. W samym grudniu 2020 r. szacowane obroty z kanału e-commerce wyniosły 50,4 mln zł (+17,8% rdr.).

Cytat:
– W 2020 roku stanęliśmy przed znacznie większymi wyzwaniami niż przypuszczaliśmy jeszcze 12 miesięcy temu. Co najważniejsze, osiągnęliśmy wszystkie zakładane wcześniej cele, a także te, które rzeczywistość postawiła przed nami dopiero w trakcie minionego roku – mówi Krzysztof Folta, prezes Zarządu TIM SA. – Tak więc choć w kategoriach ogólnoludzkich trudno zaliczyć rok 2020 do udanych, to w TIM-ie mamy za sobą najlepsze 12 miesięcy w historii spółki. Dynamika wzrostu rocznych obrotów pomiędzy rokiem 2019 i 2020 jest niemal trzykrotnie wyższa od zanotowanej pomiędzy rokiem 2018 i 2019 (17% vs 6,2%), a przychody ze sprzedaży w listopadzie były aż o 36,5% wyższe od zanotowanych rok wcześniej. Zgodnie ze średnioterminową strategią spółki w roku 2020 dynamicznie rozwijaliśmy alternatywne modele sprzedaży (marketplace hybrydowy, B2B2C). Znacznie zwiększyło się także grono naszych klientów. Podczas wiosennej i jesiennej fali pandemii na platformie TIM.pl rejestrowało się ponad 1000 nowych klientów biznesowych miesięcznie. Wielu z nich zaufało nam i wybrało e-commerce jako najbezpieczniejszy sposób dokonywania zakupów. To wszystko olbrzymia zasługa wszystkich pracowników TIM-u – przejście w marcu praktycznie z dnia na dzień na model pracy zdalnej miało, wbrew początkowym obawom, wręcz pozytywny wpływ na efektywność poszczególnych obszarów działania biznesowego TIM-u. Nie zakłóciło również procesów pozyskiwania nowych czy obsługi dotychczasowych klientów – dodaje Krzysztof Folta.

Mercator Medical po kolejnym rekordowym kwartale mierzy jeszcze wyżej - Omówienie wyników szacunkowych Q4 2020 oraz perspektyw Grupy Mercator Medical

Grupa Mercator Medical wstępnie oszacowała wynik EBITDA ostatniego kwartału 2020 roku na blisko 414 mln zł, a zysk netto – 370 mln zł. To absolutnie rekordowe rezultaty w historii spółki.

Cytat:
- Każdy kwartał minionego roku był dla nas rekordowy. Weszliśmy na nowy poziom działalności, na nowy poziom możliwości rozwoju. Działamy długoterminowo, a obecne trendy nam sprzyjają – powiedział Wiesław Żyznowski, CEO Grupy Mercator Medical.


Pełna relacja z wydarzenia + zapis wideo webinara dostępny na:
pandl.pl/aktualnosc/items/merc...

Informacje
Stopień: Ośmielony
Dołączył: 20 stycznia 2021
Ostatnia wizyta: 2 czerwca 2021 09:59:48
Liczba wpisów: 11
[0,00% wszystkich postów / 0,07 postów dziennie]
Punkty respektu: 1

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,479 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +168,16% +33 632,53 zł 53 632,53 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło