AMICA - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6 7

AMICA [AMC]

AKTUALNY KURS: 109,60 zł (+0,00%) 20-08-2019 17:00
Wlodek
Wpisów: 4
Wysłane: 25 września 2008 12:46:54 przy kursie: 10,75 zł
Co sądzicie o Amice? Spółka ma wieloletnią tradycję, wyrobioną markę i jest mocno przewartościowana. Chciałbym kupić na dłuższy okres trochę jej akcji, ale ciekaw jestem waszych opinii o tej firmie.
Edytowany: 25 września 2008 19:09

rekin
Wpisów: 16
Wysłane: 25 września 2008 18:45:57 przy kursie: 10,75 zł
Chyba chciałeś powiedzieć niedowartościowana... Zgadza się ma wieloletnią tradycję, wyrobioną markę tylko co z tego. Bawiłem się jakiś rok temu w jej analizowanie i nic sensownego z tego nie wyszło - firma ma niby w miarę sensowną zyskowność na tym co robi tylko rynek dużego agd to nie małe agd i na taki skok jak zelmer nie ma nawet co marzyć. Firma po pierwsze ma fatalne wskaźniki płynności znajdujące się poniżej albo w dolnych rejonach minimów. Spowodowane jest to ogromnym zadłużeniem. Sama spłata odsetek pochłania lwią cześć zysku operacyjnego. Niby teraz gdy marże są nawet nawet to nie jest jeszcze aż takie straszne ale jak tylko sie one pogorszą Amica szybko zbankrutuje. C/WK to nie wszystko czym się należy kierować.

WatchDog
WatchDog PREMIUM
Grupa: Bus Driver
Wpisów: 8 601
Wysłane: 25 września 2008 21:27:07 przy kursie: 10,75 zł
Zaiste, rating ma marny i to nie od dziś, tylko od dawna. Jeśli spadnie na B- to szkoda by mi było czasu na czytanie raportów, gdyż takich akcji nie kupuję. Zasady.

Potwierdzam słowa rekina. Celna zwięzła analiza.
Od ponad ośmiu kwartałów nie jest w stanie wyjść na plus z zyskiem brutto. Gdyby nie ta trwale stratna działalność, cenę można by niedługo uznać za atrakcyjną: kapitalizacja zbliża się do poziomu kapitału obrotowego. Ale na cuda nie liczę, bo fundamentalnie spółka jest w bardzo trudnej sytuacji. Mimo bardzo ładnych przychodów jest pod wodą: jej problemem jest nierówny popyt na produkty AGD oraz potężne koszty stałe. Traci rynek w pralkach i lodówkach (historycznie filary działalności) i najwyraźniej zostaje z towarem, bo wartość zapasów przekroczyła 200 mln zł. Niestety, fajnie się mówi o handlu sprzętem, a trudniej się robi. Największym bólem w tyłku jest serwis: trzeba dawać co najmniej roczną gwarancję, naprawiać lub wymieniać na nowe, a jak człowiek ma w domu kilkudziesięciokilogramowego kloca to trzeba do niego wysyłać serwisanta. A to wszystko kosztuje i boli nawet najbogatsze firmy.
Rynek jest ciężki, bo niby rośnie, ale przegrupowuje się: drogie markowe towary tanieją, wchodzi coraz tańsza chińszczyzna, a firmy środka zostają w rozkroku: ich produkty są za słabe by konkurować jakością i za drogie by konkurować ceną.

Cheed
Wpisów: 136
Wysłane: 26 września 2008 10:48:31 przy kursie: 10,01 zł
Jeśli chcesz kupić spółkę patrząc na fundamenty to oczywiście powyższe analizy są poprawne i radziłbym unikać spółki. Technicznie na takich spółkach można zarobić najwięcej.

Od siebie dodam, że kupiłem ostatnio pralkę Amica(lubię wspierać polski przemysł) i załapałem się na promocję, dzięki której uzyskałem 5 lat gwarancji door to door. Dla klienta jest to bardzo użyteczne, natomiast spółkę będzie to drogo kosztować i nie rokuje poprawy wyników w przyszłości. Dla fanów sportu przypomnę, że Amica bardzo mocno zaangażowała się w klub piłkarski Lech Poznań i patrząc na ich ostatnie poczynania i atmosferę na stadionie inwestycja ta z pewnością będzie dochodowa.
Inwestycje Giełdowe - blog o skutecznym pomnażaniu pieniędzy

rekin
Wpisów: 16
Wysłane: 26 września 2008 20:22:04 przy kursie: 10,01 zł
To świadczy tylko świadczy o jednym - cholernie im zależy na sprzedaży swoich produktów. Aż tak bardzo że gotowi są ponieść wygórowane koszty serwisu. A to akurat dobrze nie świadczy o nich - z resztą z ich płynnością gotówkową to zalegające wyroby to jest wyrok śmierci i stąd to się bierze.

Co do kupowania klubów piłkarskich to jestem zdecydowanie przeciw. NIKT nie zarobił na czymś takim w polskich realiach, z resztą za granicą też nie bardzo (wystarczy spojrzeć na wykres Manchesteru United - nie wiem jak teraz ale widziałem go jakiś czas temu i ludzie którzy kupili akcje na debiucie dużo dołożyli). Niby tak Groclin jednego roku miał nawet pokaźny zysk ale to było związane ze sprzedażą piłkarza. Zresztą nawet jeśli chodzi o promocje to nie wiem czy kibice odpowiadają w swoich domach za wybór marki sprzętu AGD, ale z tym może się ktoś nie zgodzić.

Cheed
Wpisów: 136
Wysłane: 27 września 2008 10:46:02 przy kursie: 10,01 zł
Cytat:
Blisko 50 tysięcy kibiców obejrzy w Poznaniu dwa niezwykle interesująco zapowiadające się mecze Lecha - z Austrią Wiedeń w Pucharze UEFA i ligowy szlagier z Legią Warszawa.
Za tydzień poznaniacy w rewanżowym spotkaniu pierwszej rundy Pucharu UEFA podejmować będą Austrię Wiedeń. W Austrii Lech przegrał tylko 1:2 i awans do fazy grupowej rozgrywek jest sprawą otwartą. A to tylko wzmacnia zainteresowanie pojedynkiem. - W tej chwili sprzedaliśmy ponad trzy tysiące wejściówek. Pierwszeństwo mają posiadacze karnetów, którzy bilety na mecze Pucharu UEFA (w cenie 70 i 55 zł - PAP) kupują z 20-procentowym rabatem. Od piątku rozpoczynamy sprzedaż otwartą biletów na mecz z Austrią - wyjaśnił Michał Lipczyński, dyrektor ds. marketingu w poznańskim klubie.

Znacznie mniejsze zainteresowaniem spotkaniem Pucharu UEFA jest ze strony austriackich fanów. Klub z Wiednia zamówił tylko 300 biletów dla swoich kibiców.

Na mecz z Austriakami dostępna dla kibiców będzie druga trybuna, na której dobudowane zostało trzecie piętro. Nowy fragment trybuny nie jest jeszcze oddany do użytku, bowiem obecnie trwają odbiory techniczne. Pojemność obiektu przy ul. Bułgarskiej na najbliższych spotkaniach wyniesie ok. 24 tys. miejsc.

Trzy dni po meczu z Austrią, 5 października, na Bułgarską przyjedzie Legia Warszawa. To spotkanie od lat elektryzuje sympatyków Lecha, a stadion zawsze wypełnia się do ostatniego miejsca. Kibiców nie odstraszają nawet wysokie ceny biletów - normalne kosztują 90 i 75 złotych. Jak poinformował Lipczyński, przez trzy dni sprzedano siedem tysięcy biletów. O wejściówki na to spotkanie natomiast nie musi martwić się blisko 12 tysięcy posiadaczy karnetów.

Dla klubowej kasy takie mecze to spory zastrzyk gotówki. Na samych biletach za spotkanie z Austrią Lech powinien zarobić ponad milion złotych.

- Nie kierujemy się chęcią zarobku, ale zawsze staramy się dostosować cenę biletu do możliwości kibica - zaznaczył Arkadiusz Kasprzak, wiceprezes Lecha.

- Zależy nam przede wszystkim na tym, aby na tych meczach był komplet publiczności. Oczywiście, że zyski z biletów też stanowią istotną część budżetu. Przeznaczamy je jednak wyłącznie na cele sportowe, na przykład na transfery, by do Lecha trafiali coraz bardziej wartościowi piłkarze - dodał.

Ten klub to naprawdę perełka dla spółki. Generuje olbrzymie jak na polskie realia wpływy z biletów, dzięki którym inwestor wydaje mniej na transfery. Zarząd ma niepisaną umowę z kibicami, dzięki której na trybunach panuje wspaniała atmosfera i nie ma mowy o żadnych bójkach. Wartość drużyny ciągle rośnie po przez ich dobre występy w lidze i pucharze Uefa. W przyszłości(jeśli tylko Amica przetrwa ciężkie czasy) przy sprzedaży tych zawodników stopa zwrotu z inwestycji może być pokaźna. ITI z Legii ma praktycznie same straty...
Inwestycje Giełdowe - blog o skutecznym pomnażaniu pieniędzy

gorrd
Wpisów: 14
Wysłane: 21 lutego 2009 20:29:28 przy kursie: 4,29 zł
spółka leci na łeb na szyje jest mocno zadłużona i co chwile emituje obligacje
czy to oznacza że banki nie chcą już dawać kredytów spółce i może zbankrutować?

a i ukazał się
raport

majama
majama PREMIUM
Wpisów: 1 072
Wysłane: 26 lutego 2009 14:27:31 przy kursie: 3,39 zł
spory spadek tu dzisiaj, ktos może wie o co chodzi z tą dzisiejsza informacją?
notowania.pb.pl/espi/1707090/p...

fragment:
"KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 12 / 2009
Data sporządzenia: 2009-02-25
Skrócona nazwa emitenta
AMICA
Temat
Powołanie osoby nadzorującej
Podstawa prawna
Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe "

To jest gra. Zabawa na pieniądze.

addi
addi PREMIUM
Wpisów: 1 100
Wysłane: 26 lutego 2009 20:28:40 przy kursie: 3,39 zł
majama napisał(a):
spory spadek tu dzisiaj, ktoś może wie o co chodzi z tą dzisiejsza informacją?

A czy to ważne o co chodzi? Jest kicha i ... tyle. Wykres prawdę Ci powie:

kliknij, aby powiększyć

majama
majama PREMIUM
Wysłane: 27 lutego 2009 10:33:37 przy kursie: 3,68 zł
kicha nie kicha trzeba bylo brac, dzisiaj juz w góre

szooler
szooler PREMIUM
Wpisów: 2 112
Wysłane: 2 marca 2009 01:10:45 przy kursie: 3,68 zł
Hmm...Think
edit.pilnie śledzę ewolucje kursu tej dogorywającej(jeżeli idzie o wycenę rynkową) spółki.Dziś znowu w dół.
"Fortuna favet fortibus"
Edytowany: 2 marca 2009 18:16

rmz
Wpisów: 51
Wysłane: 3 marca 2009 16:30:52 przy kursie: 3,37 zł
KUPIŁEM - czekam na zyski

szooler
szooler PREMIUM
Wysłane: 3 marca 2009 21:19:51 przy kursie: 3,37 zł
A czym się sugerowałeś,kupując akurat dziś?Przeczucie,taniość,nastrój na giełdzie?
W tej ryzykownej sztuce łapania spadającego noża istotne jest obranie linii obrony,może to być np 10% poniżej ceny zakupu,lub bardziej popularne szukanie wsparcia(jak jest gdzie go szukaćblackeye ).Takim jest ostatnie minimum na 3.3,ciut poniżej bym wklepał SL.
"Fortuna favet fortibus"

rmz
Wysłane: 3 marca 2009 21:37:54 przy kursie: 3,37 zł
taniością, analizą techniczną, dla bezpieczeństwa poniżej 3.2 będę jednak sprzedawał, jak na razie 800 zeta jestem do tyłu
Edytowany: 3 marca 2009 21:42

szooler
szooler PREMIUM
Wysłane: 3 marca 2009 21:53:54 przy kursie: 3,37 zł
Może też być,ze w ciągu dnia jest 3.1,pozjada wszystkie stopy i zamknie na 3.33.blackeye
Tego nigdy nie wywąchasz,tu jest miejsce dla loterii.
"Fortuna favet fortibus"

rmz
Wysłane: 3 marca 2009 22:00:31 przy kursie: 3,37 zł
więc co proponujesz? nie bawić się w kupowanie i sprzedawanie tego? czy ktoś z tego forum ma te akcje?
Ponadto więksi akcjonariusze się nie wyprzedają - a kupili to sporo drożej.
Edytowany: 3 marca 2009 22:02

majama
majama PREMIUM
Wysłane: 3 marca 2009 22:16:24 przy kursie: 3,37 zł
Jak na moje oko te akcje sa bardzo tanie, firma calkiem sympatyczna (chyba jedyna polska tak znana w tym sektorze). Jednak niepokoi mnie zadłużenie i ostatni ujemny bilans, bardzo mnie to kusi, ale jakbym to kupil to pewnie bym sobie zapodal sporo emocji (i nici z leczenia nałogów). Więc mam ciagle rozterki, rezerwy finansowe sa juz potopione w innych akcjach i musze teraz rozsądnie wybierac, a to mi pachnie wielkim hazardem, jak firma wyjdzie z problemów to bedzie wielki zysk, jak padnie to... wiadomo.
Wycena wartości księgowej taka niska że nawet jakby firma padła to jest szansa na odzyskanie pieniedzy po tej cenie, co myślicie?
Jeszcze 3 dni temu chciałem to kupić, teraz troche mój zapal ostygł bo widze ze jednak bym wtopił, ale może zaraz znowu skoczyć... HGW co robić, nie lubie firm które sa zagrozone, mam od takich za duzo siwych włosów.

szooler
szooler PREMIUM
Wysłane: 3 marca 2009 22:17:23 przy kursie: 3,37 zł
Do RMZ(w międzyczasie się wstrzelił kolega.)

Twoje pieniądze ,Twoja decyzja.Nie mam tych akcji,jak kupię to na kilka dni,pod odbicie,jak szeroki rynek pozwoli.Długoterminowo już jestem ubrany na innych cudachblackeye .
"Fortuna favet fortibus"
Edytowany: 3 marca 2009 22:19

rmz
Wysłane: 3 marca 2009 22:39:20 przy kursie: 3,37 zł
jest ryzyko, jest zysk

rmz
Wysłane: 4 marca 2009 10:07:32 przy kursie: 3,25 zł
ale jak narzazie jest moja strata ;(

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6 7