pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

manoa

manoa

Ostatnie 10 wpisów
Dzięki za podpowiedź będę musiał się tym bardziej pobawić bo do pozycji : Przepływy pieniężne razem to wszystko mi się zgadza ale jak patrze na FCF to właśnie za cholere nie mam pomysłu jak oni to liczą i skąd te kwoty się tam biorą :)

Witam,
Mam pytanie odnośnie poprawnego rozumienia wartości free cash flow. Korzystam z biznes radaru i tam wykonuje analizy fundamentalne i zastanawia mnie o co chodzi z parametrem na ostatnim miejscu w tabeli mianowicie Free Cash Flow, jak należy go odczytywać i jak on jest liczony a dokładniej jak wartości tam przedstawienie odczytywać jako pozytywne czy negatywne bo opisy FCF z internetu jakoś mi tutaj nie pasują.

Jak jest możliwe że przepływy są ujemne a cashflow dodatni ?
lata : 2015, 2018

lub odwrotnie
bardzo duze przeplywy a maly cash flow np rok 2017

Dzieki za pomoc

kliknij, aby powiększyć

Wyraziłem się mało precyzyjnie i postaram się dokładniej opisać moje pytanie.
Wybieram spółkę którą chce potraktować jako lokatę na pare lat.
Ale zawsze jak akcje idą w górę czy w dól to jest to ruch z korektami chodzi mi o to że kurs skacze o kilka procent i wiadomo że na takie wachania dzienne stopa ustawić nie moge, ale czy ktoś z was robił kiedyś porównanie w perspektywie paru lat co jest bardziej opłacalne ?

- Kupno i trzymanie że tak powiem bez oglądania kursów przez lata, kryzys nie kryzys akcje mam

- Czy bardziej ustawienie stopów ale na te ruchy czy poziomy wsparcia na podstawie wykresów kilkuletnich, że jak już przebija pewne ekstrema to sprzedaje i kupuje na dołku.

Dzięki za pomoc, pozdrawiam

Witam,
Co sądzicie na temat stopów przy jakiś krytycznych poziomach przy inwestowaniu fundamentalnym ?
Może bardziej rozwine swoją myśl :)
Przy inwestowaniu technicznym kupuje spółke z zamiarem trzymania około miesiąca, i ustawiam stopy po przekroczeniu których akcje się sprzedają, a chciałbym kupić dwie spółki fundamentalnie czyli w moim rozumieniu z zamiarem zatrzymania ich na pare-parenaście lat... taka jakby lokata, tylko pytanie czy przy strategi kupna na lata i dokupywaniu co miesiąc akcji spólki czy mam sprzedać ją jeżeli zaczynają się spadki czy inwestycje tego typu trzyma się na zasadzie niech się dzieje co chce ?

Pozdrawiam

mathu, piszesz że pierwsza selekcja akcji jest na podstawie fundamentalnej... możesz napisać coś więcej na temat swojej selekcji - jak ją robisz, jakich wskaźników używasz itd... ?
Jeśli to nie tajemnica oczywiście :)

Witam,
Czy jest możliwe stworzenie systemu, który zostawiamy na włączonym komputerze i sam dokonuje transakcji bez naszej obecności ? Czy któryś program typu nol, sidoma umozliwia takie rozwiązania ? Czy wogóle jest możliwe takie cudo na polskiej giełdzie - a jeżeli nie to czy jest dostępny jakiś program który bedzie nam wyszukiwał spółek według własnych założeń opartych na oscylatorach, zmienności itp... ?

Witam,
Szukam od paru dni sposobu na uruchomienie tej aplikacji pod wine i ciągle nic. Troche siedze nad tym NOLem i mam dla was pare podpowiedzi.
Gdy ściagam wersje z mojego banku tj. Alior

nol.aliorbank.pl/install/NOL3S...

i instaluje, w menu Ubuntu - Wine - widnieje tylko opcja Odinstaluj NOL i żeby uruchomic program musze wejsc w dysk C, program files, i kliknac NOL.EXE i wtedy wywala ten błąd 200005. Ale pokombinowałem inaczej i sciaglem wersje NOL z oficjicjalnej strony programu tj statica i ta sama wersja zajmuje pare mega więcej i uruchamia sie od jednego kliknięcia bez zadnego problemu, a w menu ubuntu mam wiecej opcji tj. Notowania, Odinstaluj itp... :O tylko co z tego jak trzeba ja zarejestrowac wykupic itp.... Dlatego gorąca prosba o informacje czy da sie zrobic tak żeby ustawienia banku przerzucić do nola ze staticy albo podpowiedzcie mi co jest powodem ze nol ze staticy smiga bez problemu a nol z Aliora ni huhu.

A teraz zobaczyłem jeszcze jeden drobiazg, jak wchodze do opcji przegladaj dysk C: wybieram Nol Alior i opcje uruchom to wywala ten błąd jak wejde do folderu Statica Nol to i chce odpalic nol.exe tez wypluwa ten błąd a jak wejde do menu-wine-programy-statica nol to sie uruchamia

Prosze o pomoc

Witam,
Wpadłem na pomysł założenia topicu gdzie będziemy opisywać swoje techniki, sposoby na podstawie których dokonujemy segregacji spośród wszystkich akcji aby wybrać te które ostatecznie kupimy.

Proszę, opiszcie jak wygląda wasza "procedura" wyboru akcji.

Obserwujecie forum, gazety, następnie analizujecie spółki o których jest głośno. może polegacie tylko na analizie fundamentalne, a może tylko na technicznej.

Będe wdzięczny za opis na zasadzie punkt po punkcie co robicie aż do kupna - myślę że takie informację mogą wielu osobą pomóc w stworzeniu bądź ulepszeniu swojej strategi.

Z góry dzięki za wpisy.

Na dobry początek ja zaczne

1) Przeglądam wykresy w poszukiwaniu spółek z zarysem wyraźnych formacji, lub ostatnio bardziej spółek które wg mojej oceny osiągneły dno.
2) Sprawdzam wskaźniki księgowe spółki
3) Szukam informacji na temat spółki czy czasem nie jest w upadłości itp...
4) Z kilku takich spółek bawię się godzinami na wykresach rysuje jakieś cuda aż wkońcu wybieram jedna i kupuje.

Technika ostatnio zawodzi ponieważ mam szczęście kupować spółki które wyznaczyły swój ostateczny dołek tylko zamniast rosnąć poruszają się w trendzie bocznych co jest niby normalne i zdrowe bo muszą zbudować bazę pod ewentualne odbicie czy zmiane trendu. Ale trwa to zbyt długo i sprzedaję z zyskiem rzedu 1-2%. Zauważyłem że mam tendencję czy raczej szczęście albo pecha ładować się w spółki w trendzie bocznym. Dlatego muszę usprawnic swoją technike wyboru akcji, jak pewnie wiele osób na forum.

Watchdog, ty jako nasz guru i przywódca duchowy daj dobry przykład, a całą bandą stworzymu tu taki majstersztyk że na GPW powstanie nowe powiedzenie "ci z stockwatch'a rozbili bank" blackeye

karolhot napisał(a):
Dla PKC nie może pozostać niezrealizowana część. Jeżeli nie ma możliwości pełnej realizacji, to nie dojdzie do zakończenia równoważenia.

Ale jeżeli nie dasz opcji WuA to też tak jest ???

A co do tej ceny za 1zł, no to faktycznie masz racje o tym nie pomyślałem d'oh!

karolhot napisał(a):
Jeszcze musiałoby nie być chętnych do kupienia aż do 1 zł. :-)

nie no dlaczego ?
jako najlepsza oferta kupna pokazywana jest ta najwyższa a najlepsza oferta sprzedaży ta najtańsza tak ?
Więc sprzedaż 1szt za 1zł powinna byc widoczna na pierwszej pozycji, bo chodzi mi o to że ktoś to wrzuca jako zlecenie bezpośrednie bez zadnych limitów itp... poprostu cena 1zł.

lajkonik napisał(a):
Czyli np.jesteś sprzedającym i masz swoje 14,50 jako limit aktywacji. Pojawiają się w trakcie sesji OFERTY SPRZEDAŻY po 13 zł. Ale nikt nie chce akcji po 13 zł. Do transakcji nie dochodzi. To twoje zlecenie się nie aktywuje. Dopiero jak ktoś kupi akcje po dajmy na to 12 zł to pojawi się w arkuszu twoje zlecenie sprzedaży po 14,40.

Wielkie dzięki, o to właśnie mi chodzi 3some
Teraz to ma jakiś sens, czyli żeby moje zlecenie sie uaktywniło czyli było widoczne musi zostać !!! ZAWARTA !!! jakaś transakcja po cenie którą podałem albo poniżej.

hehe tylko naszedł mnie teraz taki ekstremalny pomysł - czarny scenariusz...
jakieś akcje XXX są w trendzie wzrostowym mają się dobrze i dużo ludzi je chce ale wiadomo że dużo ludzi już je ma, chce je trzymać ale ma poustawiane dla bezpieczeństwa jakieś stopy. I jakiś cwaniak kupi sobie pare akcji XXX po obojętnie jakim kursie np. powiedzmy że średnia cena to 20zł i jak kupił te akcje chodźby nawet 1sztuke to sprzedaje ją od razu za 1zł bo tak jak pisaliśmy powyżej żeby stopy sie uaktywniły musi być zawarta transakcja. Więc kosztem jednej akcji ktoś może uruchomić nasze stopy zobaczyć kto co i po ile i wtedy zabrać sie za zakupy ?

wiem że to może głupie, ale z technicznego punktu widzenia wszystkie warunki uaktywnienia stopa zostały spełnione - a cFaniaków nie brakuje ;]

dzięki za informację, faktycznie na bossa też jest napisane że z limitem można dać tylko PKC.
Jeszcze w temacie bossy i zamieszczonych tam opisów bo ciagle męczy mnie sprawa tego limitu tam jest taka informacja :

Cytat:

zlecenie nie pojawia się natychmiast po wprowadzeniu do systemu, ale dopiero, gdy TKO lub kurs ostatniej transakcji w notowaniach ciągłych osiągnie poziom określony przez inwestora jako limit uaktywnienia,

i potem podany przykład :

Napływa zlecenie kupna na 100 sztuk z limitem aktywacji 10,10 i realizacja po PKC. Zlecenie oczekuje na uaktywnienie.
Po zawarciu na rynku transakcji po 10,10 zlecenie z warunkiem LimAkt zostało uaktywnione i umieszczone w arkuszu.

Dlatego jeszcze raz jeżeli ktoś ma cierpliwośc do mnie, to prosze o wytłumaczenie jak to wkońcu jest z tym zleceniem i limitem czy musi zostać ZAWARTA transakcja na takim limicie jaki ja podałem czy wystarczy że ktoś z drugiej strony da zlecenie kupna na takiej cenie jaka ja mam w limicie. Czy jednak najpier musi być zawarta JAWNA transakcja, bo tak to dużo osób może kombinować i puszczac zlecenia kupna po nizszych cenach z nadzieją że trafia na jakiegoś stop-lossa a jeżeli działa to tak że najpierw musi być zawarta jawna transakcja tak jak pisze na bossie to wtedy takie kanty już odpadają. Więc jak to wkońcu jest DAJE limit np: 2,50zł z PKC i proszę napiszcie kwotowo jakie zlecenia są go w stanie uaktywnić.

Teresa napisał(a):
Jeśli ustawiamy stopa to lepiej być pewnym, że się zrealizuje

masz rację Teresa, dlatego zapytałem o PRC, bo w opcji po każdej cenie jeżeli będzie zlecenie tak jak na zamieszczonym wyżej obrazku na przykład za 12zł, ale kurs w rzeczywistości aż tak nie spadł to polecimy na dużej stracie. A w opcji PCR po cenie rynkowej będzie to sprzedane wg takich kursów jak faktycznie są realizowane transakcje tak ?

czy tez coś źle rozumie ?

lajkonik napisał(a):

Jeżeli twoja cena w s/l jest niższa od uaktywniającej (normalny przypadek) to szanse na realizację zlecenia rosną. Już nie tylko odpowiednio duży PKC, ale każde zlecenie z limitem wyższym od twojego S/L cię złapie. Tyle, że odpowiednio duży PKC zmyje cię z pokładu może nawet po wyższej cenie niż planowałeś. Jak ktoś dał wyższy limit, a ty masz niższą cenę to zrealizuje twoje zlecenie po jego limicie. Kolejne miłe zaskoczenieBoo hoo!

Po twoim ostatnim zdaniu to wiem że nic nie wiem salute
Spróbujmy ostatni raz, albo się uda albo olać tego stopa, to teraz najprościej jak się da binky

Kupiłem sobie akcje nieważne kiedy nie ważne za ile, i chcę je zabezpieczyć stopem i :

- aktywacje ustawiam na 14,50zl
- sprzedaż ustawiam na 14,40zł

To jakie zlecenie musi byc ze strony kupującego żeby mnie zmieść z pokładu, musi byc trafione dokładnie w aktywację żeby je uaktywnić czyli 14,50, czy wystarczy jak ktoś da 14,40. Chodzi mi oto jaka kwota musi paść żeby to zlecenia została "pokazane" wyszło z ukrycia bo z tego co wiem to dopóki nie zostanie aktywowane to go nigdzie nie widać.

I jeszcze ewentualnie drugi przypadek, kiedy :
- aktywacja 14,50
- sprzedaż PCR

jak wtedy to wyglada bo niewiem czy korzystniej jest dawać konkretną cenę na sprzedaż czy lepiej zabezpieczyć sie opcją po cenie rynkowej i mieć pewność że jakby co to się sprzeda ?

Mam prośbę o wyjaśnienie jeszcze jednej zagadki na konkretnym przykładzie.
Tak jak ustaliliśmy wczoraj, że w zakresie widełek cieni - które widać na wykresie gdyby był ustawiony stop - transakcja została by zrealizowana. A teraz powiedzcie mi co w sytuacji którą widać poniżej :

kliknij, aby powiększyć

Średnie ceny realnej sprzedaży to od około 14,70 wzwyż.
Ale jak widać paru cwaniaków wbiło zlecenie kupna nawet po 12zl a wiadomo że taka cena nie jest osiągalna i dochodzimy do sedna - jeżeli ktoś da stopa z aktywacją 13,55 i limit sprzedaży 13,56 to jak to działa ?

- ktoś kto wystawia zlecenie kupna musi trafic w naszego ukrytego stopa i dać cenę kupna dokładnie taka jak mamy wpisaną w aktywacji

- czy wystarczy że da cenę niższą i wtedy system odczytuje że nasza bariera została przełamana i ujawnia nasze zlecenie z podaną ceną - a wtedy już bardzo prosto ktoś je zauważa i bierze dla siebie ?

Na logike ta druga wersja nie ma żadnego sensu bo wtedy każdy bu wrzyucał cene zakupu 0,01zł i czyścił wszystkie stopy no ale wolę zapytać bo tak jak pisałem na początku stop to dla mnie nowa bajka - zawsze mogłem siedziec przy kompie ;)

Czyli w takim wypadku jeżeli stopa aktywuje już małe wachanie ceny to jakie macie sposoby i wyliczenia na ustawienie stopa ? Kierujecie się tylko liniami wsparcia i oporu, oknami i innymi formacjami ? No tylko problem polega na tym że można ustawić super poziom który nie został naruszony przez cene zamknięcia więc według wszelakich teori poziom jest aktyalny ale wachania ceny nas wywaliły ;) Więc jakie macie swoje tips&tricks na obejście czy zniwelowanie tego, dla podpowiedzi powiem że ustawienie stopa 20% poniżej to raczej nie wchodzi w grę :P Widziałem że przy ustawianiu zlecenia jest opcja aktywacji przy danej cenie i przy okreslonym wolumenie tzn określa sie minimalny wolumen czy ktoś z was stosuje to dodatkowe opcje ? możecie opisać w jaki sposób wybieracie poziom dla stopa ? Ja sprawdzałem nawet wzór na spirale z wykazaniem tępa itp... i może to wszystko działa ale nie bierze pod uwagę wachań które nas wywalą z rynku - więc jeszcze raz JAK ZROBIĆ ŻEBY BYĆ MĄDRZEJSZYM OD RYNKU hehe blackeye

Lubie czytać opinię guru i chętnie bym sie przejechał na północ ale na zdrowy rozsądek żeby miec siłę iść na północ to chyba najpierw trzeba się trochę przejść na wschód i narazie chyba tam idziemy ale to zawsze lepiej niż południe.

karolhot napisał(a):
Ważne, czy poziom kursu mógł aktywować twoje zlecenie.

No własnie o to sie rozchodzi, czy cień może aktywować zlecenie ?
Czyli z tego co napisaliście rozumiem że dla rynku niema większego znaczenia czy to cień czy korpus aktywuje moje zlecenie, więc w takim razie na jakiej zasadzie ustawiacie stopa ? Według wielu książek które ostatnia udało mi się pokonać, wszędzie gdzie zalecają asekuracje przez stopa jest podawany poziom około 2% poniżej zakupu. Wiadomo że najlepiej żeby zakup był na lini wsparcie i aktywacja była poniżej tej lini ale tak czy tak bardzo często zdarza się że cienie przebijają wsparcie ale cena otwarcia i zamknięcia pozostaje po stronie byków i w istocie wsparcie nie zostało naruszone a ja pozbyłem się pozycji tak ???

Więc albo ja czegoś nie kumam, albo stop loss to jak gra w totka bo może być naruszony przez cień a zamknięcie będzie na +10% , no chyba że macie jakies triki na przefiltrowanie tego problemu i poza aktywacja ustawiacie jakis poziom wolumenu no nie wiem ? Bo wg moich obserwacji wykresu sytuacja gdzie przy wielu ruchach zakresy czyli cienie są dosyc rozległe i tym samym nasze papiery ida papa ;)

Dzięki Teresa,
Ja doskonale znam te rodzaje świec i sposób ich tworzenia, tylko nie moge dojść do tego w którym miejscu ustawić Limit żeby się błędnie nie aktywował, dlatego pytam czy na poziomie cienia tez limit może być aktywowany ? Bo tak jak na załączonym obrazku gdybym wyznaczył limit odrazu pod korpusem młota to wtedy poprzez cień następnego młota zostałby zrealizowany a tego chcę uniknąć ;)

A właśnie w kwestii świec, bo widze że jestes w temacie, znasz może jakies pozycje przetłumaczone na polski poza książką Steva Nisona - Świece i inne techniki analizowania wykresow ?

dzięki za tak szybki odzew, ale nie do końca chyba jasno wytłumaczyłem.
Te wszystkie linki które podaliście doskonale znam, ale niestety dalej nie moge znaleśc informacji o która mi chodzi. Poniżej zamieszczam screena.

kliknij, aby powiększyć

Punkt oznaczony jako 1 to korpus świecy
Punkt oznaczony jako 2 to cienie świecy

Zawsze grałem "live" ale teraz nie będę w stanie siedzieć przy kompie dlatego chce dokładnie zrozumieć działanie aktywacji.
Limit jest aktywowany w momencie kiedy jakaś transakcja dojdzie do skutku na cenie która ja wyznacze ? Czy wystarczy że ktoś puści zlecenie kupna na tak niskiej cenie gdzie ja miałem ustawiony limit ? Z tego co ja rozumie transakcje są zawierane na poziomach korpusu a ostatnia transakcja na lini zamknięcia, cienie oznaczają górne i dolne wachania. I najbardziej chodzi mi o to aby zrozumieć czy w miejscu gdzie ja ustawie limit - powiem obrazowo "dojdzie cień" wystarczy żeby je zrealizować czy musi tam być wcześniej zawarta transakcja czyli dojdzie korpus ? Jest to dla mnie bardzo istotny detal bo jak sami widzicie na tym obrazku ceny stopa da sie przewidzieć na zasadzie korpusu świecy ale jeżli cienie mogą zrealizować zlecenie no to wymiękam - bo to chyba nie realne ustawić stopa na 2-3%poniżej bo jest prawie pewne że bedzie takie wahanie w trakcie dnia które nam uruchomi zlecenie.

owner napisał(a):
obstawiam w tym tygodniu NWR, GRAAL i MCI

No ogólnie wyglądają nieźle, ale ja bym obstawiał że będzie tam trend boczny. A co powiecie na Travel Planet wg. może tam być odpał ;)

Witam,
Mam do was pytanie pewnie okaże sie banalne ale najśmieszniejsze jest to że nigdzie nie jest to sprecyzowane. Wszędzie jest informacja że zlecenia z limitem aktywacji działa na zasadzie - gdy cena osiągnie wyznaczony limit zlecenie jest rzucane na rynek po ustalonej cenie lub PKC itp...

Tylko co to znaczy gdy cena osiągnie limit ?

Jeżeli otwarcie jest na 15zl, ja ustawiam limit na 14zl to czy w momencie kiedy na przykładzie świec japońskich "cienie" osiągna ten poziom zlecenie będzie realizowane czy dopiero jak korpus zejdzie na ten poziom czyli w chwili kiedy transakcje będą zawierane po cenie 14zł zlecenie zostanie aktywowane ?

niby drobiazg ale robi ogromną różnice bo cienie czasami są tak długie że mogą sięgać kilkunastu procent - natomniast transakcje po tych cenach nie są zawierane.

Dlatego mam ogromną prośbę o szczegółowy opis, jak to działa ;)

Dzieki, pozdrawiam

Witam,
Mam konto w BOSiu w darmowym pakiecie żółtym.
jako dostepne programy jest tam ISPAG
ISPAG
Dostępny chyba dla wszystkich nie zależnie czy ma się konto czy nie, oraz drugi program
tez ISPAG o nazwie intrawykresy pod linkiem :
ISPAG Intrawykresy

Bawie sie tymi programami jakis czas ale zaczyna mi tam brakować paru oscylatorów i paru opcji na przykład średnia VAMA i paru drobiazgów. A na stronie jest informacje że jest to pakiet demo i od poziomu konta zielonego jest ten program w pełnej wersi.

I tu mam pytanie do was bo na pewno dużo osób ma konto w BOSiu.

1) czym rózni sie IMSPAG Wykresy od IMSPAG Intrawykresy (w tych wersjach darmowych) bo dla mnie to wygląda jak jedno i to samo tylko kolorek inny.

2) Jakie zmiany są w tych programach w wersji pełnej czy tylko notowania online na bieżąco beż opóźnien czy też dochodzą jakies dodatkowe opcje ? Jeżeli tak to jakie ?

Z gory wielkie dzieki za pomoc.
Bo na stronie bosia ani wd software żadnej informacji niema ;)

Jaki napisali byście scenariusz na najbliższe 2-3miesiace ?
Z tego co ja widze na wykresie to były 3fale wzrostowe więc zapowiada sie korekta spadkowa czwartej fali, a wskażnik RSI pokazuje wyrazne osłabienie. Co o tym sadzicie ?

Informacje
Stopień: Ośmielony
Ostatnia wizyta: 20 czerwca 2020 15:38:28
Liczba wpisów: 24
[0,01% wszystkich postów / 0,01 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 3,125 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +156,55% +31 309,16 zł 51 309,16 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło