pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Kanoniers

Kanoniers

Ostatnie 10 wpisów
Hmmm fajnie ze wywiazala sie duskusja ale troche zeszla na boczny tor :/

Myslalem ze wydarzylo sie cos w Colianie spektakularnego bo takie spolki nie leca sobie ponad 12% w sesje bez powodu Think Dowiemy sie pewnie w przyszlosci ze ten ruch nie byl przyapdkowy ...

Czy ktośz kolegów i koleżanek śledzi sytuacje w Colian ??

Przyznaje że od jakiegoś czasu nie wiem co się dzieje w spółce ale spoglądam na jej notowania przez historyczny sentyment :)

Pytam bo widzę duże spadki na spółce i zastanawiam sie czy wydarzyło sie coś niezwykłego bo zawsze z tyły głowy miałem bardzo dobre zdanie o Colian a wczesniej Jutrzenka salute

a tak poza tym to widzisz porownujac keynsow do austriackiej szkoly ekonomii ..... austriacka szkola ekonomii zaklada ze to cena jest czynnikiem zmiennym .... i zmieniajac cene dazy sie do rownowagi rynkowej, i rynek osiaga rownowage przy pelnym zatrudnieniu i wowczas ingerencja rzadu w rynek pracy calkowcie nie jest potrzebna wrecz przeciwnie; rzad ma sie nie mieszac w wolny rynek. Keynsowie natomiast uwazaja ze cena jest czynnikiem nie zmiennym. Wtedy gdy popyt na cos spada to nie obniza sie ceny a raczej utrzymuje na tym samym poziomie w zamian obniza sie podaz i poprzez obnizenie podazy dazy do rownowagi rynkowej. I wowczas obnizenie podazy prowadzi do bezrobocia. Wiec rynek dazy do rownowagi kosztem zatrudnienia a nie przy pelnym zatrudnieniu. I wowczas wymagana jest ingerencja rzadu ktora prowadzi do niczego innego tylko do manipulacji rynkowych, rzad nie tworzy miejsc pracy tylko sektor prywatny a rzad to jedynie moze stworzyc miejsca pracy nikomu nie potrzebne, wiecej urzedow i urzednikow biurokratow czyli bezproduktywne miejsca pracy nie wnoszace zadnej korzysci dla spoleczenstwa a wrecz przeciwnie gnebiac spoleczenstwo absurdami

Sorry za maly chaos ale tak na szybko z braku czasu ...

Jak dla mnie to wlasnie bankierzy probuja nam wcisnac taka lipe bo to wszyscy sa keynsowie .... a to nie dziala ...
Zwiekszenie produkcji stworzy wiecej miejsc pracy i rynek bedzie darzyl do rownowagi ...
inflacja jest zawsze zla i utrata sily nabywczej pieniadza na ktory wszyscy pracuja to forma ukrytego podatku po prostu forma kradziezy.
Wraz ze wzrostem sily nabywczej wiecej by kazdy skorzystal nawet wtedy jakby i pensje szly w dol
bys mniej zarabial nominalnie ale realnie wiecej bys za to kupil w dodatku nie placilbys wiekszego podatku tylko mniejszy bo bys mniej zarabial.
System monetarny oparty jest na dlugu. Na dlugach bankierzy kreca ostre waly i zniewalaja spoleczenstwo, okradaja nas tworzac pieniadze z powietrza dlatego deflacja jest dla nich zla jak to dla wszystkich dluznikow wiec nie chca spadku cen wiec podazajac sladem keynsow, lepiej jest dla nich kiedy cena jest czynnikiem stalym Jesli juz to jedynie mozna ja zmieniac do gory a nie w dol wiec w przypadku obnizenia popytu nie chca obnizek cen bo sie tego panicznie boja wiec wola zeby w zamian obnizyc podaz ale to prowadzi do bezrobocia no i co z tego rzad zaingeruje i stworzy miejsca pracy tylko ze te sa nie produktywne oparte na biurokracji i nowych regulacjach.

@lesgs

A czy deflacja jest zjawiskiem korzystnym czy niekorzystnym dla nas wszystkich ?? bo z Twojego wpisu mozna wywnioskowac ze bardzo niekorzystnym

Powiem Wam szczerze ze tyle lat co obserwuje rynki to takiego zachowania Wig w zyciu bym nie obstawil ... Kto wie moze jest to dla mnie nawet najwieksze zaskoczenie w historii Think

Ja rozumiem wszystko, polityka , wycofanie sie kapitalu itd... itp... tysiace argumentow i ze wszystkimi sie zgadzam ale Panowie i Panie to jest mocna przesada zeby zachowywac sie jak kraj pograzony w nieustajacej wojnie

Ja nie mowie zeby korelowac sie z Dax czy Cac ale zeby nie odstawac od 3 ligi swiatowej o lata swietlne

@rafsty

To nie moja opinia tylko zaslyszane zarzuty odnosnie checi zamykania nierentownych kopalni.
Dla mnie osobiscie sprawa jest jasna bo ekonomia jest nieublagana ale jak widac sa inne opinie ...

Najbardziej jestem zblizony mentalnie do wypowiedzi Froga thumbright

Teraz mamy zupelnie inna sytuacje jak w przeszlosci bo nie spadaja wszyscy tylko nasz "banan".
Zobaczcie ile zapasu spadkow maja Usiaki czy Dax czy Cac40

Ale jesli ktos by powiedzial ze nie mozna porownywac sie do takich tuzow to jednak pragne przypomniec ze przez wiele lat wspolczynnki korelacji z Dax byl powyzej poziomu 90% a po drugie proponuje spojrzec chociazby na wegierski BUX -- ostatnie lata niemal blizniaczo i nagle przyszedl maj ( jak w piosence Whistle )

@sbyszek

Ladnie to wszystko opisales i w normalnej sytuacji moglybym sie zgodzic ale jakos nie przekonuje mnie ze spadki sie skoncza za 2-3 tygodnie Think
Ne patrze tu na technike tylko na fakt ze mamy koncowke roku i perspektywe podwyzki stop w Stanach ktora co prawda zostala juz przez Wall Street zdyskontowana ale i tak dziala na wyobraznie inwestorow.

Moze nie bedzie to klasyczny rajd Sw. Mikolaja ale jakis tam powinien byc -- w koncu przychodzi zawsze poza kilkoma naprawde wyjatkowymi sytuacjami

@Vox

Niby tak to wyglada i jest to logiczne ale spotkalem sie ostatnio z opinia ze przeciez podatek od wydobycia byl a mimo tego nie przeszkadzalo to KGHM fruwac powyzej 150zl ?? Czyli nie mozna tego uznac za przyczyne ...

Co do ratowania nierentownego gornictwa uslyszalem ze tak jest lepiej i bardzije oplacalnie bo inaczej jak zlikwidujemy to bedziemy w przyszlosci sciagac wegiel duzo drozej i mniej nam sie to placi niz ratowanie teraz.

Informacje
Stopień: Wykładowca
Ostatnia wizyta: 29 maja 2019 11:47:13
Liczba wpisów: 1 057
[0,31% wszystkich postów / 0,27 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,538 sek.

AD.bx ad3a
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d