pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

jarek1111

jarek1111

Ostatnie 10 wpisów

witam. po pierwsze to wzrost mamy zainicjowany w ostatnich dwoch sesjach (czwartek ,piatek) .ostatni max zostal przebity a do konca miesiaca zostalo 6 dni lub 3 sesje gieldowe .infa zadnego wspierajacego te wzrosty jak na razie nie ma wiec moim zdaniem jest opcja taka ze papier jest zbierany przez podmiot ktory wie jakich mozemy spodziewac sie wynikow za trzeci kwartal lub tez jakies info jest w drodze .ktos powie ze jest zawiedziony skala wzrostow po przebiciu ostatniego szczytu . a na jaki up liczyliscie ? czy wzrost o 20 proc nic nie znaczy ? czy to malo ? z drugiej strony kto powiedzial ze to juz koniec wzrostow ? ludzie to nie spolka krzak na ktorej sa jazdy gora - dol po 20 proc .bedzie dobrze a moja rada to trzymac .pozdrjesli ktos chce widziec kolor czarny to bedzie go widzial bo ... go lubi (nawet ja choc nie w tym kontekscie) :) co do mercatora to caly czas przypominam ze maja gore kasy ktora jeszcze przybedzie z raportem za 3 i 4 kwartal a z wypowiedzi prezesa tylko czesc z tych zyskow bedzie przeznaczona na dywidende (chociaz ma byc godziwa) natomiast "wiekszosc" poleci na inwestycje . jakie ? o tym juz pisalem w poprzednich postach . jak bedzie to oczywiscie czas pokaze .zawsze jest jeszcze opcja ze wszyskie zyski przechulaja i wroca do poziomu zero czyli okresu sprzed pandemii na co tez wielu sceptykow liczy :) jest i druga droga ale czy ktos ja widzi oprocz prezesa to juz inna bajka .pozdr i zycze spokojnej nocki bo sie tutaj troche naprodukowalem a sa tez inne zadania do wykonania jeszcze tego wieczora :)

.


i jeszcze jedno mosci panowie .wiekszosc sceptykow spolki zaklada jeden blad : przyjmuje ze spolka w kolejnych latach nie bedzie mogla osiagac podobnych zyskow co w tym roku wychodzac z zalozenia ze jej rozwoj bedzie zaden (inaczej zaklada prezes) a wypracowane duze zyski beda przejedzone .jesli idziemy w tym kierunku to fakt faktem spolka za rok moze byc droga .pozdr


.

Adagio napisał(a):
Kolega widze lubi hazard... gemdev polecam.. super sentyment, nikt nie patrzy na zyski, tam niektore firmy musza juz ponad 1000 lat zarabiac na kapitalizacje... a kursy rosna...czyli mozna - mozna a jedna zasadnicza zasada na naszym grajdole ktory jest w zalozeniu wielka szulernia to grac z trendem i tego tylko sie trzeba trzymac .zadne lotne wykresy ,opisy , elaboraty tego nie zmienia .na AT mozna patrzec szukajac wsparc i potencjalnych oporow i tyle w temacie .patrzac na mercatora czekamy oprocz wynikow za pierwsze polrocze na ewentualne kierunki rozwoju firmy , rozbudowe mocy lub wejscie spolki w jakias koperacje z innymi podmiotami .jesli zas chodzi o sama wycene to jesli cos jest tanie nie znaczy ze nie moze byc tansze a jesli cos jest drogie nie znaczy ze nie moze byc drozsze .patrzac na zyski mercatora przewidziane na ten rok oraz biorac pod uwage obecne wskazniki cena/zysk , wk czy inne w kontekscie porownan do spolek swiatowych tej branzy to mercator nadal jest spolka cenowo tansza od spolek z branzy pozdr

.

do poczytania :

Pandemia otworzyła niektórym furtkę do wyższych zysków

www.parkiet.com/Analizy/308089...

Moderator:
do poczytania: regulamin forum
www.stockwatch.pl/forum/wpis-n...

Dzisiejsze spotkanie z inwestorami w punktach:


prezes tez przyznal ze wynik za 2 kwartal nie byl wynikiem jednorazowym .

i jeszcze co powiedzial prezes to cyt :
„W czasie wojny powinniśmy się przygotować na pokój” - powiedział we wtorek na wideokonferencji Zyznowski, doktor filozofii. „Pracujemy nad scenariuszami dla firmy na czas, kiedy Covid-19 zostanie ostatecznie oswojony”.

a tutaj macie artykul z blomberga

www.bloomberg.com/amp/news/art...

.

Dzisiaj o 17.30 prezes Żyznowski w Biznes24 tv

nowe umowy mercatora na espi :

dla pewnego uporzadkowania tych dzisiejszych umow wklejam :

www.gpw.pl/komunikat?geru_id=3...

Zawarcie znaczących umów MERCATOR MEDICAL SPÓŁKA AKCYJNA (PLMRCTR00015)


Zarząd spółki Mercator Medical S.A. _"Emitent"_ informuje, że powziął wiadomość o zawarciu przez Mercator Medical _Thailand_ Ltd. _"MMT"_, jednostkę zależną od Emitenta, dwóch umów, których przedmiotem są dostawy rękawic produkowanych przez MMT:
1_ Umowa z Unispace Health Pty Limited z siedzibą w Sydney, Australia na dostawy rękawic za łączną cenę, w przeliczeniu na złote, ok. 168.997 tys. zł. Umowa reguluje m.in. zasady odbioru produktów, płatności, reklamacji, rozwiązywania ewentualnych sporów oraz rozwiązania umowy.
2_ Umowa z Unispace Health Limited z siedzibą w Londynie _"Unispace UK"_ regulująca zasady odbioru produktów, płatności, reklamacji, rozwiązywania ewentualnych sporów oraz rozwiązania umowy w odniesieniu do części dostaw, o których Emitent informował w raportach bieżących nr 25/2020 z dnia 7 czerwca 2020 r. oraz 27/2020 z dnia 15 czerwca 2020 r. Łączna wartość wszystkich umów zawartych przez MMT z Unispace UK uległa przy tym obniżeniu do kwoty, w przeliczeniu na złote, ok. 159.301 tys. zł.
Dostawy objęte tymi umowami realizowane będą do stycznia 2021 r.
Jednocześnie Zarząd Emitenta informuje, że zgodnie z powziętymi informacjami łączna wartość umów dostawy rękawic zawartych przez MMT z Unispace of North America _który również jest podmiotem powiązanym z Unispace UK_ wyniosła, w przeliczeniu na złote, ok. 3.014 tys. zł.
Wartość powyższych umów przekracza 10% wartości skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży Emitenta za okres czterech ostatnich kwartałów obrotowych. Warunki, na jakich zostały zawarte te umowy nie odbiegają od warunków powszechnie stosowanych dla umów tego typu.
www.gpw.pl/komunikat?geru_id=3...

Zawarcie i zmiana znaczących umów MERCATOR MEDICAL SPÓŁKA AKCYJNA (PLMRCTR00015)

Zarząd spółki Mercator Medical S.A. _"Emitent"_, w nawiązaniu do raportów bieżących nr 6/2020 z dnia 28 lutego 2020 r. oraz 13/2020 z dnia 3 kwietnia 2020 r. dotyczących umów zawartych przez Mercator Medical _Thailand_ Ltd. _"MMT"_, jednostkę zależną od Emitenta, z Ammex Corp. z siedzibą w Kent, Waszyngton, USA _"Ammex"_, informuje, że:
1_ łączna wartość umów zawartych przez MMT z Ammex objętych raportami nr 6/2020 i 13/2020 uległa zwiększeniu o ok. 44.421 tys. zł, co wynika w szczególności z podwyższenia cen jednostkowych realizacji niektórych dostaw oraz z wycofania oraz zawieszenia części zamówień;
2_ łączna wartość nowych umów dostawy rękawic zawartych przez MMT z Ammex po dniu 3 kwietnia 2020 r., tj. po przekazaniu raportu bieżącego nr 13/2020 wyniosła, w przeliczeniu na złote, 58.202 tys. zł,
w związku z czym łączna wartość nowych umów oraz zwiększenia wartości wcześniej zawartych umów przekroczyła 10% wartości skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży Emitenta za okres czterech ostatnich kwartałów obrotowych. Umowy są zawierane na warunkach nie odbiegających od warunków powszechnie stosowanych dla umów tego typu.


osobiscie czekalem juz jakis czas na kolejna umowe z Ammex-em i wreszcie ja podali :)

jest dobrze a nawet lepiej .teraz kolejny krok ze strony zarzadu mercatora to ewentualna rozbudowa zakladu w celu zwiekszenia mocy produkcyjnych 8)

Koronawirus sprzyja ekspansji Mercatora

cyt
- Pandemię zauważyliśmy w naszych systemach na początku lutego jako zwielokrotnienie zamówień. Wszyscy producenci tzw. sprzętu PPE (Personal Protection Equipment – środki ochrony osobistej) są znaczącymi beneficjentami tej sytuacji. Im większa firma, tym jest większym beneficjentem – powiedział Wiesław Żyznowski w trakcie sesji „Międzynarodowy handel, eksport, ekspansja” w ramach EEC Online.

www.wnp.pl/finanse/koronawirus...

tutaj link do congresu online :

www.facebook.com/EECKatowice/v...

skupili okolo 36 proc zakladanego skupu po cenie 54zl. czy bedzie kolejne zaproszenie to trudno zakladac a jesli tak to po wyzszej cenie . moga natomiast skupowac akcje z rynku i maja na to rok czasu .pozdr


.

zwiekszenie umow z Unispace Health Limited z siedzibą w Londynie :
www.bankier.pl/wiadomosc/MERCA...

cyt :
W nawiązaniu do informacji przekazanej w raporcie bieżącym nr 25/2020, Zarząd spółki Mercator Medical S.A. („Emitent”) informuje, że powziął wiadomość, że Mercator Medical (Thailand) Ltd. („MMT”), jednostka zależna od Emitenta, zawarła z Unispace Health Limited z siedzibą w Londynie kolejne kontrakty na dostawę rękawic w łącznej wartości, w przeliczeniu na złote, 86.056 tys. zł, tj. przenoszącej 10% wartości skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży Emitenta za okres czterech ostatnich kwartałów obrotowych. Umowy są zawierane na warunkach powszechnie stosowanych dla umów tego typu.

czyli 7 czerwca bylo 83,7 mln a teraz jest 86 mln

zmiana ceny skupu cyt:

Zarząd spółki Mercator Medical S.A. z siedzibą w Krakowie _"Emitent"_, w ślad za raportem bieżącym nr 23/2020 z dnia 3 czerwca 2020 r. w przedmiocie ogłoszenia Zaproszenia do składania ofert sprzedaży akcji Mercator Medical S.A. _"Zaproszenie"_ informuje o zmianie ceny zakupu z 50,00 zł na 54,00 zł za jedna akcję oraz o wydłużeniu terminu na składanie ofert sprzedaży akcji do dnia 15 czerwca 2020 r. do godz. 17:00.

biznes.pap.pl/espi/pl/reports/...

podali podpisanie nowej umowy :

www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

cyt
Zarząd spółki Mercator Medical S.A. ( Emitent ) informuje, że powziął wiadomość, że łączna wartość umów zawartych przez Mercator Medical (Thailand) Ltd. ( MMT ), jednostkę zależną od Emitenta, z Unispace Health Limited z siedzibą w Londynie wyniosła, w przeliczeniu na złote, 83.714 tys. zł, tj. przekroczyła 10% wartości skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży Emitenta za okres czterech ostatnich kwartałów obrotowych. Przedmiotem tych umów są dostawy rękawic. Umowy są zawierane na warunkach powszechnie stosowanych dla umów tego typu.

Biomed-Lublin i Mercator zastąpią Forte i Stalprodukt w indeksie mWIG40

www.bankier.pl/wiadomosc/Biome...tofik a historie elektimu znasz i jak sie ta zabawa skonczyla . jeden byl tylko wygrany w tej zabawie : solorz .pozdr

a troche z innej beczki : spolka ma na walnym 3 czerwca przyklepnac ewentualny skup akcji w celu ich umorzenia w liczbie do max 1 mln sztuk .czy jest w tym sens biorac pod uwage ze jest to pierwszy rok w ktorym spolka zaczela powaznie zarabiac i to w glownej mierze dzieki pandemii ?czy moze jest w tym skupie jakies drugie dno o ktorym jeszcze nikt z malych nie wie ?

jazda w dol pytanie do ilu ?

anty_teresa napisał(a):
tomcio46 napisał(a):
Tego się pewnie nie dowiemy. Ale na 31.03 mają spore stany magazynowe w bilansie to wygląda na to że cały czas je wyprzedają (jest o tym wspomniane w komentarzu Zarządu). Z drugiej strony swoją produkcję cały kwartał mogą sprzedawać już po "koronomarżach". No i odchodzi ten jednorazowy odpis na 9 baniek chyba że USD znowu podrożeje.Trochę ta sesja słaba była, ale chyba wpisuje się w trend innych spółek - schemat jest podobny - zwyżka kursu i zwała. Poza tym euforia na bankierze słabo wróżyła, jakieś mariole zapakowały się w papier blah5 Jutro konferencja to może się czegoś dowiemy.

O jakim odpisie na 9 baniek mowa? Co prawda jestem nieco padnięty, ale takich odpisów nie zauważyłem...cyt z raportu kwartalnego :

Analizując sukces finansowy minionego kwartału należy mieć na uwadze obniżenie wyników z tytułu aktualizacji wartości bilansowych (należności, zapasy, aktywa trwałe) oraz zaksięgowania wyższych kosztów finansowych z powodu wyceny kredytu dolarowego w złotych – łącznie było około 9 mln zł. Co ważne, były to zdarzenia o charakterze jednorazowym i niegotówkowym

www.gpw.pl/komunikat?geru_id=3...

.

jakie macie prognozy co do jutrzejszego kursu mercatora ?

cytat :

Zysk operacyjny wyniósł 30,77 mln zł wobec 2,24 mln zł straty rok wcześniej. Wynik EBITDA wyniósł 35,29 mln zł wobec 1,7 mln zł rok wcześniej.

"EBITDA (wynik na działalności operacyjnej powiększony o amortyzację) osiągnął w I kw. 2020 roku wartość 35,3 mln zł - to poziom rekordowy w historii grupy, który jest ponad 20-krotnie wyższy od wyniku z roku poprzedniego (1,7 mln zł za I kw. 2019). Wartość ta wyrażona jako odsetek przychodów ze sprzedaży za pierwszy kwartał bieżącego roku wynosi 17,4% i wzrosła r/r o 16 pkt proc." - czytamy w raporcie.

www.money.pl/gielda/mercator-m...

moim zdaniem teraz wzrostow zadnych nie bedzie .mozliwe wzrosty dopiero przed samymi wynikami za 2 kwartal .do tego czasu mozliwa wieksza korekta. roslo z 10 na 50 i teraz jest realizowany zysk.

a kto wam powiedzial ze oni ten 1 mln akcji beda sciagali z rynku po aktualnym kursie ? Not talking

.


pewnie odbije pytanie tylko czy warto z papierem zostawac na weekend jak wirus jest juz przy naszych granicach .

.jak bedzie cieplo to dobiero sie epidemia rozwinie.

kokospl napisał(a):
www.wnp.pl/gornictwo/w-jsw-chc...

No i sie zaczyna puke_l
Dobrym pomyslem bylyby bonusy w postaci akcji pracowniczych wtedy moze Ci ludzie zaczeli by powiazywac kondycje firmy z wlasna sytuacja finansowamoim zdaniem sprzedali by te akcje w wiekszosci na pniu .

.

Naukowcy z USA twierdzą, że opracowali szczepionkę na koronawirusa. Czeka nas przełom w walce z epidemią?

pacjenci.pl/szczepionka-230220...

Vox jesli chodzi o koronawirus to juz sie wypowiadalem choc niekoniecznie tutaj. ogolnie uwazam ze jesli temat sie rozwinie na kraje z niska opieka medyczna ( np afryka) to mamy bombe zegarowa i zadne analizy spolek na tym forum nie beda mialy sensu .nie bedzie mialo znaczenia to czy spolka jest tania ,, z niskimi wskaznikami, perspektywami i w jakim segmencie dziala. bedzie ogolnie rzecz biorac odwrot i to globalny. moze to co pisze jest na max pesymistyczne ale sorry jest taka opcja .pozdrawiam

.no to jutro zapowiada sie ciekawa piatkowa sesja .

ogolnie lipa i mozna spodziewac sie kolejnych spadkow jak nie jutro to w nastepnych sesjach .bogdanka wali rowno do samego konca po infie o ograniczeniu wydobycia .jesli oni ograniczaja to moga ograniczac tez inne kopalnie .pozdr

zabawa jest taka panowie ze stany maja maxy i maja sie z czego korekcic (upuszczac powietrza) wiec kazdy powod ku temu jest dobry .niestety nasz grajdol tak jak nie szedl do gory wraz z trendem z zachodu tak moze spadac jak zagranica bedzie sie korekcila .taki mamy sentyment i tak to niestety wyglada Think pozdr

.


ja obstawialbym z rana w dol a potem odrabianie ile i do ilu to juz kazdy niech sobie sam obstawia .

zobaczymy jak jutro bedzie ale co by nie pisac papier jest prowadzony przez konkretny kapital i to nie kapital z naszego podworka co zreszta bylo widac na samej koncowce dzisiejszej sesji .pozdra o czym tu pisac jak wiekszosc bez akcji Think

.

u mnie jest tak ze : w gre nie gralem a ksiazek nie czytalem ale serial mi sie spodobal z tym ze akcja ruszyla jak dla mnie dopiero od odcinka trzeciego .nie jest to tolkien czy howard a wiec wladca lub gra o tron ale ten serial naprawde ma to cos jak dla mnie .pozdr

.


cZyli reasumujac kurs leci na pysk czytaj nowe minima - tragedia


.


szach i mat

.


spolka sama sie obroni chyba ze politycy pokombinuja jak ja z zyskow wydrenowac (przyklad kopalnia janina) .wegiel energetyczny to nie wegiel koksowy i tutaj jest glowna roznica. ogolnie spolka zdolowana i to ladnie i nie jest to moim zdaniem przypadek .czy jeszcze spadnie ?bardzo mozliwe ale moim zdaniem juz nie duzo .pozdr


.

le rom a tak po ludzku dla mniej rozgarnietych inwestorow :)

trzeba tylko rozgraniczyc jedno : wegiel koksowy to nie wegiel energetyczny .a propo ciekawy reportaz tylko troche stary :
www.wnp.pl/gornictwo/jsw-wzros...

allemange napisał(a):
Ale w piec wygaszają w hucie w Krakowie, gdzie jest potrzebny ten węgiel koksowy, a jak wygaszają to nie kupią tyle węgla od JSW co wcześniej, No i powoli wchodzą piece elektryczne, oczywiście to wszystko będzie wchodzić bardzo powoli, ale może tak się stać że JSW będzie wydobywać więcej węgla niż jest wstanie sprzedać....a huta katowice kogo jest ? ArcelorMittal juz jakis czas temu dal znac ze zmniejsza na obecna chwile zapotrzebowanie na wegiel koksowniczy bo spada zbyt na stal itd .dzis jest tak a jutro inaczej .oczywiscie ryzyko jest ze jsw bedzie wiecej wydobywac niz byc w stanie sprzedac ale wlasnie na tym ryzyku jada fundusze obstawiajace spadki na kursie (czytaj krotkie na knf) .gra interesow jest a kto na tym wygra to sie dopiero okaze .


o zbyt wegla koksowniczego to bym sie nie martwil bo juz takie przestoje zbytu mieli i potem wszystko sprzedawali z nawiazka .wydobyty wegiel nikt im nie ukradnie a stal zawsze bedzie potrzebna .tak jak kolega wczesniej zaznaczyl wegiel koksowniczy to nie wegiel energetyczny i dlatego mamy taka a nie inna sytuacje w tauronie (zadluzenie spore) .problem jest tylko taki ze kopalnia janina bedaca w rekach tauronu ktora ta spolka chce sie pozbyc wydobywa wegiel energetyczny a ten pasuje do jsw jak .... jesli jednak skarb panstwa odgornie zarzadzi to jsw bedzie kupujacym (tylko ona ma taka kase na przejecie bo weglokoks niestety kasa nie smie...) .moim zdaniem kurs akcji jest ladnie dolowany z wykorzystaniem takich czy innych inf tylko po to by w odpowiednim momencie przestawic wajche w druga strone .hmm skarb panstwa w tej dobrze prosperujacej spolce niestety nie pomaga .kasa spora na koncie czeka ,spolka kredyty i zobowiazania w wiekszosci ma splacone , cena wegla koksowniczego nie spada az tak jak sam kurs spolki .czy w sprawie kopalni janina cos juz wiadomo o jej przejeciu ? jesli skarb panstwa wpakuje ja w aktywa jsw to raczej nie bedzie to pozytywne info dla spoki .

poczekajcie sobie do 4 pazdziernika jak juz chcecie cos kupowac na naszym grajdole .

piszecie i piszecie a co ciekawe wazne tematy poruszacie .problem jest tylko taki ze tu jest gra grubych graczy i nie ma znaczenia o czym sa wasze wywody :) sternik ustali kurs na 300 zl i zadne wpisy tego nie zmienia .pozdr


.

nowy to lepiej sprzedaj jak masz te akcje bo wcale nie jest powiedziane ze ta date podadza :)
.


a czy jest szansa ze na tegorocznych targach E3 redzi podadza date premiery cyberpunka ? jak myslicie ?

Był short squeeze na CD Projekcie. Gigant dał się wycisnąć
Adam Torchała

Jeden z rynkowych gigantów poinformował dziś o zmniejszeniu swojej krótkiej pozycji na CD Projekcie, co oznacza, że musiał on kupować papiery producenta "Wiedźmina". Rzuca to nowe światło na wczorajsze wzrosty spółki.
W Rejestrze Krótkiej Sprzedaży prowadzonym przez KNF pojawiła się w czwartek informacja, że 23 stycznia (a więc w środę) Marshall Wace LLP - fundusz hedgingowy z Londynu - zmniejszył swoją krótką pozycję netto na akcjach CD Projektu do 0,66 proc. Wcześniej (ostatni wpis pochodził z 9 stycznia) krótka pozycja netto Marshalla na akcjach producenta "Wiedźmina" wynosiła 0,77 proc. Informacja ta rzuca trochę nowego światła na ostatnie ruchy na akcjach CD Projektu, przypomnijmy bowiem, że w środę podrożały one przy podwyższonych obrotach aż o 11,8 proc.

Krótka sprzedaż to operacja pozwalająca zarabiać na spadkach kursu akcji. W tym celu - upraszczając - inwestor najpierw sprzedaje akcje, by później je odkupić. Tego właśnie dokonał Marshall Wace, który licząc na spadki notowań CD Projektu, otworzył krótką pozycję na spółce. Teraz jednak, w związku z dynamicznym wzrostem kursu spółki, zmuszony był odkupić akcje, które posłużyły do zbudowania krótkiej pozycji. Takie zjawisko ma w giełdowym slangu nawet swoją specjalną nazwę: to "short squeeze", czyli - swobodnie tłumacząc - wyciśnięcie krótkich pozycji.
Dlaczego "short squeeze" mógł się wydatnie przyczynić do skali środowych wzrostów CD Projektu? W teorii wygląda to tak, że gdy trend się odwraca na wzrostowy, grający na spadki, by ciąć ewentualne straty, zamykają pozycję, odkupując akcje. Tym samym jeszcze bardziej napędzają wzrosty, na rynku pojawia się bowiem dodatkowy popyt.

W jakim dokładnie stopniu "short squeeze" wpłynął na środowe notowania CD Projektu? To ocenić trudno. Po pierwsze w rejestrze znajdują się tylko podmioty, których krótka pozycja netto przekracza 0,5 proc. wyemitowanych akcji, nie znamy więc ruchów podmiotów o mniejszym zaangażowaniu. Po drugie do rejestru raportowane są zmiany o każde 0,1 proc. (oczywiście powyżej progu 0,5 proc.), nie wiemy zatem, czy wszystkie transakcje zostały dokonane jednego dnia.

Upraszczając jednak Marshall zmienił swoją pozycję o 0,11 pkt. proc., co przy wycenie CD Projektu na poziomie 18 mld zł oznacza, że odkupione musiały zostać akcje warte ok. 20 mln zł. To rachunek pobieżny, jednak mniej więcej pokazuje skalę operacji. Średnie dzienne obroty CD Projektu za ostatnie 12 miesięcy to 48 mln zł, tymczasem w środę licznik pokazał aż 232 mln zł.
Warto dodać, że jedną z sił napędzających środowe wzrosty była pozytywna rekomendacja Morgan Stanleya wyceniająca papiery spółki na 240 zł. Co ciekawe w czwartek pojawił się inny raport - tym razem autorstwa Alphavalue - wyceniający CD Projekt na... 129 zł. Sam CD Projekt traci w czwartek "ledwie" 2,5 proc., co można uznać za niewielki ruch w porównaniu do środowych wzrostów. Tym bardziej, że na rynek trafiła także inna negatywna informacja. Z CD Projektu odszedł dyrektor kreatywny "Cyberpunka", który pracował będzie teraz dla Blizzarda.
Ile Marshall Wace stracił na operacji?
Ciężko dokładnie ocenić, jak sam Marshall Wace wyszedł na krótkiej pozycji na CD Projekt. Nie jest bowiem niestety wiadomym, kiedy następowała sprzedaż akcji, która doprowadziła do wzrostu krótkiej pozycji netto do poziomu 0,5 proc. Późniejsze zmiany są już jednak dostępne w rejestrze i wynika z nich, że Brytyjczycy zwiększali swoją krótką pozycję przede wszystkim w listopadzie, gdy cena wahała się od około 160 zł do około 130 zł. 20 grudnia Marshall miał krótką pozycję netto sięgającą aż 0,89 proc. kapitału CD Projektu.
Później Brytyjczycy zaczęli odkupować akcje. Pierwszą transzę na początku roku nabyli zapewne w okolicach 150 zł, teraz odkupował z pewnością drożej. Ostatnie transakcje to więc inwestycyjne porażki (odkupili drożej, niż sprzedawali). Marshallowi do odkupienia pozostają jednak jeszcze akcje odpowiadające 0,66 proc. kapitału CD Projektu, których obecna cena to 189,7 zł. Debiut Brytyjczyków w rejestrze KNF (przekroczenie progu 0,5 proc.) miał miejsce 4 października, gdy akcje CD Projektu wyceniano na około 180 zł, już po spadkach z sierpniowego szczytu (222 zł). Ciężko zatem ocenić, czy te pozycje są obecnie ponad kreską czy nie, jeżeli jednak CD Projekt miałby dalej rosnąć, może się okazać, że Marshall zmuszony zostanie do odkupowania kolejnych pakietów.

no i po tych zapowiedziach zakladam ze jednak dywidendy za rok 2019 jednak nie bedzie :(

.

co myslicie o najnowszych pomyslach TCHORZEWSKI-ego jesli chodzi o cala energetyke ?


dzieki krewa za at play-a :)

.

krewa mozna prosic o analize tech spolki play na obecna chwile ? z gory dzieki :)

Wyniki PlayWay w II kw. 2018 roku vs. konsensus PAP

biznes.pap.pl/pl/news/listings...(tabela)

thumbright

pelna zgoda z ostatnim postem Elemis-a wave ogolnie nasz rynek znajduje sie w takim miejscu w ktorym kazde dobre info ze spolek jest wykorzystywane przez rynek do wywalania ich papiera i kurs nawet jesli w jedna sesje jest na plusie to w nastepnych juz wraca do miejsca startu lub okresla zamki na nizszych poziomach .co do gamedevu to ostatnie lata byly jakie byly i mozna bylo sporo zarobic a gdzie byl w tym czasie globalnie nasz rynek i gdzie jest teraz to kazdy widzi jak szural na dolku to szura dalej z malymi podrygami :) pozdr

a ja sie zastanawiam nad jednym : leci w dol caly sektor spolek gamingowym na naszym grajdole w wiekszym lub mniejszym stopniu co widac po kursach . tylko redzi odnotowali dzis wzrost ale (pomijajac wczorajsze info) spolka cd projekt jest w w20 a tam ostatnio mamy pompke wiekszego kapitalu. czyzby wiekszy kapital wychodzil z naszego grajdola z sektora ktory ostatnio byl tak holubiony ? pozdr


witam . naskrobaliscie w ostatnich dniach dosc sporo jesli chodzi o spolke :) co do gry PD to wierzcie mi lub nie ale ona na siebie zarobi .to nie jest gra ktora da od pierwszego dnia super zyski i zachwyt wszystkkich .dajcie jej troche czasu i zobaczymy jak bedzie sie trzymala na steam po pierwszym weekendzie (obecnie jest na 13 miejscu) .co do spolki playway to jedni sobie chwala ich podejscie do produkcji malych gierek w duzej ilosci a inni wola polityke 11 bit lub cd projekt i wydawanie gry raz na kilka lat .punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia a wydaje mi sie ze wielu wywalilo akcje playwaya bo liczylo na duze spadki a tutaj okazalo sie ze za bardzo nic z tego nie bedzie i troche glupio byc bez papiera .pozdr

House Flipper - aktualizacja: 10.08.2018

steamcommunity.com/games/61310...

krewa bardzo dziekuje i pozdr :)

.

krewa jesli to nie problem mam pytanie czy mozna prosic o analize techniczna spolki PLAYWAY ? ostatnia byla dosc dawno (prawie miesiac temu) i troche od tego czasu sie juz pozmienialo :) pozdrsalute


.

Team HF nie próżnuje, duży update w drodze. Super jest to, że powoli realizują prośby graczy.

www.facebook.com/HouseFlipperG... ... =3&theater

Dancing

wiec tak pakiety sprzedazy poszly w sumie 10 tys akcji hmm .dla kogo czyli w czyje rece nie wiadomo gdyz poszly w pakietach poza sesja . ogolnie kwota tranzakcji to okolo 4,5 mln zl wiec szalu nie ma pod warunkiem ze nie bedzie kolejnych inf o sprzedazy .ktos to kupil to fakt i nie odebral tych akcji zwykly kowalski bo po pierwsze nie dysponuje taka kasa a po drugie sprzedaz musiala byc dogadana miedzy sprzedajacym a kupujacym (poza sesja) .dlaczego sprzedawali glowni udzialowcy w jednej chwili tego nie wiemy ale pewnie wkrotce sie dowiemy (choc to gdybanie) .co by jednak nie pisac takie info o sprzedazy moze spowodowac pewna nerwowa reakcje miedzy slabszymi inwestorami spolki tak wiec zakladam ze w pon moze by minus na kursie a w jakim stopniu to sie obaczy . w srednim zas terminie nic sie nie zmienia czyli powinno byc ok .pozdr

.

baks czy ty wiesz ile juz sprzedali frosta na obecna chwile ? nie wiesz a oni wiedza i widza jaka jest sprzedaz pomimo obnizek - jakichkolwiek .jest jeden problem w tym gdybaniu : my nic nie wiemy a kierownictwo wie duzo :) pozdr

.

Frostpunk Update 1.1.0 | SURVIVOR MODE is here!


steamcommunity.com/games/32319...

witam. Na podstawie zrzutu ekranu udostępnionego w subreddicie Steam , letnia wyprzedaż 2018 rozpoczyna się 21 czerwca o godzinie 9:55 rano i potrwa do 5 lipca o 10:05. biorac pod uwage to co podawano na forum inwestorow 11 bit
cyt :

Premiera zapowiadanej przez nas na czerwiec aktualizacji "Frostpunka" zostanie połączona z wypuszczeniem patcha do tej gry. Oczywiście, podtrzymujemy czerwcową datę premiery aktualizacj .

w oparciu o te infa najlepszym terminem na wypuszczenie aktualizacji i patcha do frosta bylby okres przed otwarciem summer sale a wiec przed 21 czerwca .czy dadza rade ? a moze maja inne plany ? pozdr

.
Patch do Moonlighter juz jest. Poprawia sterowanie i resztę.

steamcommunity.com/games/60615...

,

spinor1 napisał(a):
Nie wiem za bardzo co masz na myśli. Spółka podała plany rozwoju Frostpunka na 2018 rok, jakby miała zamiar wydać płatne DLC to by się tam znalazło. Nawet spółka podkreśliła, że wszystkie te dodatki będą darmowe, wiec jeśli mieli by w planach płatne to na roadmapie by się znalazło.spinor1 moim zdaniem to nie jest calosciowy plan rozwoju frosta i w tym jest caly problem :)
cyt :

Dzień dobry

Informacja na temat, jak będziemy chcieli rozwijać i monetyzować "Frostpunka" zostaną przekazane komunikatem ESPI.

Nadal pracujemy nad tym planem dlatego nie chcemy podawać konkretnej daty, kiedy informacja trafi na rynek. Chcemy jednak przypomnieć, że we wtorek 29 maja jest premiera "Moonlightera". Zastanawiamy się zatem, czy lepszym rozwiązaniem, z marketingowego punktu widzenia, nie byłoby lekkie rozsunięcie obu tematów, żeby nie kanibalizowały się wzajemnie. Decyzje jeszcze nie zapadły.

Pozdrawiamy.

ja zakladam ze podane bedzie glowne danie ale na espi ( tak jak spolka podawala) i w nim beda calosciowe dane dotyczace rozwoju frosta .pozdr

.spinor1 gdzie masz na tej stronce podane ze to sa DLC nie mowiac juz o 5 sztukach ? to jest info dotyczace wypuszczenia road mapy i jej rozwoju przewidzianego na ten rok .co do calego rozwoju i monetyzacji frosta trzeba czekac na info ze spolki ktore pojawi sie na ESPI .tam podadza wiecej szczegolow jak np info o platnym dlc jak rowniez o froscie na konsolki :) tylko tyle i az tyle .pozdr

.

Rif napisał(a):
Otrzymaliśmy obiecany roadmap. Wygląda dobrze, ale w tym roku wychodzi na to, że nie będzie płatnego DLC.
Kilka nowych trybów i mniejszych aktualizacji pojawi się w najbliższych miesiącach, a to wystarczy, aby podstawowa wersja była już optymalna.
Żadnej wzmianki o wersji konsolowej, no ale to w końcu info na Steam, więc to nie miejsce do tego.
Dobrze, gdyby wersja konsolowa zawierała wszystkie zapowiedziane ficzery i wyszła w tym roku.

steamcommunity.com/games/32319...

Szkoda, że nie reklamują Frostpunka jako idealną grę na upały laughing6Rif to jest info dotyczace road mapy a nie info jak beda monetyzowac frosta :)

cyt :

Dzień dobry

Informacja na temat, jak będziemy chcieli rozwijać i monetyzować "Frostpunka" zostaną przekazane komunikatem ESPI.

Nadal pracujemy nad tym planem dlatego nie chcemy podawać konkretnej daty, kiedy informacja trafi na rynek. Chcemy jednak przypomnieć, że we wtorek 29 maja jest premiera "Moonlightera". Zastanawiamy się zatem, czy lepszym rozwiązaniem, z marketingowego punktu widzenia, nie byłoby lekkie rozsunięcie obu tematów, żeby nie kanibalizowały się wzajemnie. Decyzje jeszcze nie zapadły.

Pozdrawiamy.

w tamtej informacji bedziesz masz wszystko podane w tym np info o froscie na konsolki :) pozdr

cyt

Dzień dobry

Games Republic od 11 kwietnia 2017 roku nie jest już częścią grupy 11 bit studios S.A. Z naszego punktu widzenia to tylko jeden z wielu sklepów sprzedających "Frostpunka". Nie ma, z tytułu zaszłości historycznych, żadnych preferencji. To, że Games Republic chwilowo sprzedaje "Frostpunka" taniej niż konkurenci oznacza, że sklep zrezygnował z części własnej marży. Nasz dochód z każdej sprzedanej za pośrednictwem Games Republic kopii "Frostpunka" jest taki sam jak za pośrednictwem Steam czy też innych platform.

Pozdrawiamy.

.

aircanada15 napisał(a):
Twoje dane się nie spinają.
Wskazówka: gdy na Steam było 3550 komentarzy, sprzedaż przekroczyła 250 tys. Przecież to jest łatwa proporcja, a można też jednak trochę obniżyć współczynnik kopii na komentarz z 70 na 65.czyli idac tym tropem wychodzi 10861 komentarzy na steam (teraz) ktore dzielimy przez 3550 i mamy 3,06 razy 250 tys wychodzi 764800 sztuk sprzedanych ogolem (steam + gog itd) .pozdr


.ogolnie rzecz biorac czekamy na content plan dla Frostpunka .

cyt – W maju ujawnimy content plan, co dalej będziemy dodawać we Frostpunku. Na konkrety jeszcze chwilę trzeba poczekać, ale mogę obiecać, że będzie się jeszcze dużo działo we Frostpunku. (…) Chcemy by ‚Frostpunk’ przez lata dostarczał nowe emocje. Będzie się dużo działo. – powiedział zarząd podczas konferencji.

wiadomosci.stockwatch.pl/11-bi...

patcha juz dodali w piatek a do konca maja lub w najblizszym tygodniu dodaja road mape :)
oprocz tego na koniec maja jest premiera gry Moonlighter oraz z tego co pamietam w maju maja wejsc nowe scenariusze ktore moga gre rozruszac .Frost na steam caly czas w okolicach pierwszej dziesiatki wiec jest bardzo dobrze biorac pod uwage premiery innych gier (obnizki) oraz to ze w czwartek zamykamy pelny miesiac sprzedazowy .pozdr
.

cyt :
śr maja 16, 2018 12:44 pm

Dzień dobry

Mapa drogowa dla "Frostpunka", tak jak zapowiedzieliśmy na niedawnej Konferencji Inwestorskiej, zostanie zaprezentowana w maju. I tego terminu się trzymamy :) .

Pozdrawiamy.

czyli albo w najblizszym tygodniu albo w kolejnym . jesli na steam podaja ze w najblizszym to jeszcze lepiej .czy aby ktos z zagranicy nie wchodzi do spolki tylnymi drzwiami ?

.

chris_martin napisał(a):
andy_dufresne napisał(a):
krewa napisał(a):
Można jakoś sensownie ekstrapolować dane o dotychczasowej sprzedaży?


Kiedyś, chyba przy okazji prezentacji wyników za 4Q 2014, prezes Bitów szacował, że w kwartale premierowym sprzedaje się ok. 10%-20% docelowego wolumenu danej gry.


Prezes Grzesiek Miechowski na ostatniej Konfie przezetowal ten wykres gdzie "sky is the limit'',
Zakładając sprzedaż FP 1mln w Q2 to oznaczałoby potencjał 5-10mln long-term. TWom potwierdził ten trendprezes odnosil sie do estymacji w oparciu o sprzedaz twom w pierwszych 14 dniach ktora w kolejnych 3 latach wzrosla bodajze 11 krotnie w stosunku do pierwszych 2 tygodni. jesli zalozyc ten sam wariant w stosunku do frosta (sprzedaz w pierwszych 14 dniach byla chyba w ilosci 500 tys sztuk) to mielibysmy w 3 latach sprzedaz w okolicach 5,5 mln sztuk .oczywiscie moze byc wiecej bo jest to tylko ewentualne szacowanie sprzedazy .pozdr

broker12 napisał(a):
kunoj napisał(a):
Frostpunk około 9-tej, czyli na moment osiągnięcia 250 tys. miał około 3550 recek czyli wychodzi na to że miał przelicznik idealnie x70. Jak w aptece ??


Jesteś pawny, że dobrze zanotowałeś? Ja nie mam zanotowanej ilości recenzji z godziny 9:00, ale notowałem później i mam tak:

16:00, 3322 recenzji, 86% pozytywnych
17:00, 3343 recenzji, ...

Więc coś za dużo ci wyszło. Czy ktoś ma notatki z godziny 9:00 z piątku?broker12 kolega kunoj bral dane ze strony steamdb.info/app/323190/graphs... stad ta roznica .pozdr


witam. nie wiem jak wy ale u mnie frost na steam jest na pierwszym miejscu store.steampowered.com/search/...

pozdr

Informacje
Stopień: Obeznany
Dołączył: 28 czerwca 2009
Ostatnia wizyta: 29 września 2020 22:14:31
Liczba wpisów: 92
[0,02% wszystkich postów / 0,02 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,086 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +168,25% +33 649,63 zł 53 649,63 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło