pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

jarek1111

jarek1111

Ostatnie 10 wpisów
a troche z innej beczki : spolka ma na walnym 3 czerwca przyklepnac ewentualny skup akcji w celu ich umorzenia w liczbie do max 1 mln sztuk .czy jest w tym sens biorac pod uwage ze jest to pierwszy rok w ktorym spolka zaczela powaznie zarabiac i to w glownej mierze dzieki pandemii ?czy moze jest w tym skupie jakies drugie dno o ktorym jeszcze nikt z malych nie wie ?

jazda w dol pytanie do ilu ?

anty_teresa napisał(a):
tomcio46 napisał(a):
Tego się pewnie nie dowiemy. Ale na 31.03 mają spore stany magazynowe w bilansie to wygląda na to że cały czas je wyprzedają (jest o tym wspomniane w komentarzu Zarządu). Z drugiej strony swoją produkcję cały kwartał mogą sprzedawać już po "koronomarżach". No i odchodzi ten jednorazowy odpis na 9 baniek chyba że USD znowu podrożeje.Trochę ta sesja słaba była, ale chyba wpisuje się w trend innych spółek - schemat jest podobny - zwyżka kursu i zwała. Poza tym euforia na bankierze słabo wróżyła, jakieś mariole zapakowały się w papier blah5 Jutro konferencja to może się czegoś dowiemy.

O jakim odpisie na 9 baniek mowa? Co prawda jestem nieco padnięty, ale takich odpisów nie zauważyłem...cyt z raportu kwartalnego :

Analizując sukces finansowy minionego kwartału należy mieć na uwadze obniżenie wyników z tytułu aktualizacji wartości bilansowych (należności, zapasy, aktywa trwałe) oraz zaksięgowania wyższych kosztów finansowych z powodu wyceny kredytu dolarowego w złotych – łącznie było około 9 mln zł. Co ważne, były to zdarzenia o charakterze jednorazowym i niegotówkowym

www.gpw.pl/komunikat?geru_id=3...

.

jakie macie prognozy co do jutrzejszego kursu mercatora ?

cytat :

Zysk operacyjny wyniósł 30,77 mln zł wobec 2,24 mln zł straty rok wcześniej. Wynik EBITDA wyniósł 35,29 mln zł wobec 1,7 mln zł rok wcześniej.

"EBITDA (wynik na działalności operacyjnej powiększony o amortyzację) osiągnął w I kw. 2020 roku wartość 35,3 mln zł - to poziom rekordowy w historii grupy, który jest ponad 20-krotnie wyższy od wyniku z roku poprzedniego (1,7 mln zł za I kw. 2019). Wartość ta wyrażona jako odsetek przychodów ze sprzedaży za pierwszy kwartał bieżącego roku wynosi 17,4% i wzrosła r/r o 16 pkt proc." - czytamy w raporcie.

www.money.pl/gielda/mercator-m...

moim zdaniem teraz wzrostow zadnych nie bedzie .mozliwe wzrosty dopiero przed samymi wynikami za 2 kwartal .do tego czasu mozliwa wieksza korekta. roslo z 10 na 50 i teraz jest realizowany zysk.

a kto wam powiedzial ze oni ten 1 mln akcji beda sciagali z rynku po aktualnym kursie ? Not talking

.


pewnie odbije pytanie tylko czy warto z papierem zostawac na weekend jak wirus jest juz przy naszych granicach .

.jak bedzie cieplo to dobiero sie epidemia rozwinie.

kokospl napisał(a):
https://www.wnp.pl/gornictwo/w-jsw-chca-podwyzki-plac,374543.html

No i sie zaczyna puke_l
Dobrym pomyslem bylyby bonusy w postaci akcji pracowniczych wtedy moze Ci ludzie zaczeli by powiazywac kondycje firmy z wlasna sytuacja finansowamoim zdaniem sprzedali by te akcje w wiekszosci na pniu .

.

Informacje
Stopień: Obeznany
Dołączył: 28 czerwca 2009
Ostatnia wizyta: 29 maja 2020 15:14:44
Liczba wpisów: 74
[0,02% wszystkich postów / 0,02 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,520 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +106,74% +21 347,16 zł 41 347,16 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d