Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

11 bit studios: Frostpunk był inny niż TWoM, Projekt8 będzie inny niż Frostpunk

Opublikowano: 2018-05-09 12:29:06

Omawiane walory:

Na środowej konferencji prasowej zarząd 11 bit studios podsumował premierę najnowszej gry oraz zarysował plany na przyszłość. Jeszcze w maju spółka zamierza przedstawić content plan dla Frostpunka. Przy okazji prezes zasygnalizował, że kolejna premiera ma się odbyć za trzy lata.

Grzegorz Miechowski, prezes 11 bit studios podczas spotkania z dziennikarzami powiedział, że Frostpunk sprzedaje się świetnie. Po 14 dniach od premiery sprzedaż najnowszego tytułu jest 4 razy większa niż w wypadku poprzedniego hitu This War of Mine (TWoM).

– Frostpunk sprzedaje się doskonale. Gra od razu po premierze trafiła na pierwsze strony bestsellerów we wszystkich sklepach na świecie. Nie jest to przypadek – potwierdza to wysoka średnia ocen od mediów i dziennikarzy. Frostpunk to trzecia najlepiej oceniana gra w tym roku, a było ich już kilkaset na świecie. – powiedział Grzegorz Miechowski, prezes 11 bit studios.

(Źródło: Prezentacja spółki)

Na bazie dynamiki sprzedaży Frostpunk vs. TWoM i TWoM vs. Anomaly prezes 11 bit studios stwierdził, że „estymując sprzedaż Frostpunk na 3 lata naprzód wychodzą bardzo fajne liczby„. .

– Co z tego wyjdzie, zobaczymy. Mam nadzieję, że będę mógł się pochwalić [wynikami] za trzy lata, przy okazji następnej premiery – mam nadzieję – i podsumowania Frostpunka. – powiedział prezes warszawskiego studia.

Zespół 11 bit studios zasygnalizował, że jeszcze w maju przedstawi „content plan” dla Frostpunka. W planie pojawi się szereg wydarzeń, kamieni milowych, które odbędą się jeszcze w tym roku.

W maju ujawnimy content plan, co dalej będziemy dodawać we Frostpunku. Na konkrety jeszcze chwilę trzeba poczekać, ale mogę obiecać, że będzie się jeszcze dużo działo we Frostpunku. (…) Chcemy by ‚Frostpunk’ przez lata dostarczał nowe emocje. Będzie się dużo działo. – powiedział zarząd podczas konferencji.

Tak wyglądał Frostpunk kilka lat temu. Jako ciekawostkę spółka zaprezentowała pierwszą wersję, na której bazował zespół tworząc grę. Fot. prezentacja 11 bit studios

Równolegle spółka zamierza wspierać rozwój gry This War of Mine. >> Dołącz do dyskusji na forumowym wątku dedykowanym akcjom 11 bit studios

– Na ten rok szykujemy kolejną niespodziankę w TWoM i dwie kolejne części historii – wskazano podczas prezentacji.

Docelowo 11 bit studios chce realizować jednocześnie trzy ‚coraz większe’ gry. Obecnie studio deweloperskie składa się z zespołu Frostpunka, zespołu This War of Mine i zespołu Projekt8. Ten ostatni skupia się na produkcji kolejnej dużej gry. Przedstawiciele spółki ujawnili, że zespół już testował pewne rozwiązania Projektu8.

– Powiemy więcej o ‚Projekt 8’ jak będziemy gotowi. Trwają prace – to nowa gra, w której będziemy znów bazować na emocjach graczy, rozwiązywaniu dylematów – wskazali przedstawiciele spółki podczas konferencji prasowej.

Zarząd zapewnił, że Projekt8 będzie inną grą niż Frostpunk.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

    - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
    - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
    - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
    - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o 11bit)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku