pixelg
Psychologia-klucz do sukcesu na giełdzie i nie tylko - Kozetka - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6

Psychologia-klucz do sukcesu na giełdzie i nie tylko

szooler
0
Wpisów: 2 112
Wysłane: 14 stycznia 2011 23:17:27
SzachMat napisał(a):
(...) Fakt, trafiłem na hossę, ale pozytywna postawa też powinna być (tak jak portfel) zdywersyfikowana. Tzn. powinny być w życiu inne różne dziedziny (zarówno te związane z zarabianiem jak i nie), które by ewentualną porażkę na giełdzie łagodziły. Po to, żeby szeroko rozumiany życiowy zapał nigdy nie wyparowywał.Dancing

Zostań małym Warrenem B. a nie będzie żadnej porażki.
Przeznacz jakąś tam konkretną kwotę,bez której możesz żyć,a która zaprocentuje za X lat.Jeśli taki horyzont inwestycji Cię przeraża a zarazem nudzi,no bo kupisz i trzymasz,zero inwestycyjnej pasji,to opracuj system i dziel się przemyśleniami.Ja,jeśli nie pomogę,przynajmniej będę się starał nie przeszkadzać.
Warunek wielkiego Warrena:kupujesz dobre(nie tanie!blackeye ) spółki po korzystnej cenie.Boo hoo! (
"Fortuna favet fortibus"
Edytowany: 14 stycznia 2011 23:18

constant
3
Wpisów: 267
Wysłane: 15 stycznia 2011 01:46:58
SzachMat napisał(a):
Jestem stworzoną przez siebie jednoosobową sektą dążenia do sukcesu i szczęścia w każdej dziedzinie życia

Zapalilbym to samo co Ty ;->

daab007
0
Wpisów: 448
Wysłane: 15 stycznia 2011 02:48:35
Dużo zależy od nastawienia. Wiadomo, dla każdego (większości) liczy się zysk, ale są wyjątki.. Mnie bardziej kręci cały ten "fun" z analizą, podejmowaniem decyzji i tą adrenaliną, kiedy mamy skoki rzędu kilkunastu procent w ciągu dnia (NC)..

Inna bajka, że wielu rezygnuje po kilku miesiącach (przynajmniej wśród moich Znajomych), kiedy to zamiast spodziewanych okrutnych zysków - kasa na minusie jest.. a to nie o to biega, trza być twardym binky

I never think of the future - it comes soon enough.
A. Einstein

>> Ponad 160% zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego Cztery Fazy Rynku w StockWatch.pl

del-15022018v14
0
Wpisów: 113
Wysłane: 15 stycznia 2011 16:20:48
constant napisał(a):
Zapalilbym to samo co Ty ;->

I to jest właśnie najpiękniejsze, że ja nic nie biorę - słowoDancing
"Bogactwo należy postrzegać jako środek służący jakiemuś celowi, a nie cel sam w sobie i źródło szczęścia"

del-15022018v14
0
Wysłane: 15 stycznia 2011 16:39:30
szooler napisał(a):
Zostań małym Warrenem B. a nie będzie żadnej porażki.
Przeznacz jakąś tam konkretną kwotę,bez której możesz żyć,a która zaprocentuje za X lat.Jeśli taki horyzont inwestycji Cię przeraża a zarazem nudzi,no bo kupisz i trzymasz,zero inwestycyjnej pasji,to opracuj system i dziel się przemyśleniami.Ja,jeśli nie pomogę,przynajmniej będę się starał nie przeszkadzać.
Warunek wielkiego Warrena:kupujesz dobre(nie tanie!blackeye ) spółki po korzystnej cenie.Boo hoo! (

Budowanie i opisywanie systemów pozostawiam bardziej doświadczonym ode mnie forumowiczom: Frog, Buldi, TheBlackHorse. notworthy
Ale nie jest tak, że jakiegoś tam swojego nie mam - cały czas się uczę i doskonalę swoje decyzje.
Nie wykluczam, że kiedyś stworzę strategię inwestycyjną opartą tylko na psychologii (taką jak opisałem wyżej) i będę ją opisywał na indywidualnych kronikach giełdowych . cheers
"Bogactwo należy postrzegać jako środek służący jakiemuś celowi, a nie cel sam w sobie i źródło szczęścia"

del-15022018v14
0
Wysłane: 15 stycznia 2011 17:12:43
Kolejna teoria: "Dekalog".

Na pewno wszyscy forumowicze znają dekalog, ale jako, że bardzo ładnie wpasowuję się on w inwestowanie w siebie, teorię przyciągania i stan alfa, postanowiłem przypomnieć tutaj dziesięć przykazań:

1. Będziesz na tyle mocnynaka , iż nic nie zakłóci spokoju Twojego umysłu.Angel

2. Z każdą spotkaną osobą będziesz rozmawiał o zdrowiutoothy4 , szczęściu toothy7 i powodzeniuthumbleft .

3. Sprawisz, iż w każdym z Twoich znajomych poczuje, że jest w nim coś wartościowego.3some

4. Zawsze będziesz dostrzegał jasne strony wszystkiego wokółsunny , aby Twój optymizm stał się rzeczywistościątoothy8 .

5. Będziesz myślał o wszystkim jak najlepiejjoker , pracował jak najlepiejread2 i spodziewał się rzeczy tylko jak najlepszychoccasion1 .

6. Sukces innych sprawi Ci taką samą radość jak sukces własny.wav

7. Zapomnisz o przeszłych błędach i będziesz dążył do jak największych osiągnięć w przyszłości.faroah

8. Zawsze będziesz nosił radość na twarzytoothy8 , i dasz uśmiech każdej żywej istociewave .

9. Poświęcisz na doskonalenie siebie tak wiele czasuclock , iż nie wystarczy go już na krytykowanie innychargue .

10. Będziesz zbyt wielki by się martwićidea1 , zbyt szlachetny by się złościćking i zbyt szczęśliwy by pozwolić sobie na kłopotyangel4 .

daab007
0
Wpisów: 448
Wysłane: 15 stycznia 2011 17:34:16
"SzachMat" napisał(a):
(..)spodziewał się rzeczy tylko jak najlepszych(..)

Druga Szlachetna Prawda o Przyczynie Cierpienia (Pierwsza Sutra) mówi:

Cytat:
Istnieje przyczyna cierpienia, którą jest przywiązanie do pragnień. Pragnienie powinno zostać puszczone.

Wyzbądź się pragnień, a rozczarowania będą Ci obce binky
I never think of the future - it comes soon enough.
A. Einstein

del-15022018v14
0
Wysłane: 15 stycznia 2011 17:47:03
daab007 napisał(a):
Wyzbądź się pragnień, a rozczarowania będą Ci obce

Zgadzam się. Podobnie mówi epikureizm: "Wyzbądź się potrzeb, bo one sprawiają przykrość".
Wynika z tego, że przykazanie 5. jest niezgodne z teorią przyciągania, a więc dokonujemy małej zmiany w dekalogu. Zasada 5. powinna brzmieć:

5. Będziesz myślał o wszystkim jak najlepiejjoker , pracował jak najlepiejread2 i nie spodziewał się nic w zamianoccasion1 .

Jordan
2
Wpisów: 155
Wysłane: 15 stycznia 2011 19:24:48
Tym razem muszę poprawić - epikureizm to nie wyzbywanie się potrzeb, bo to filozofia typowo buddyjska. Epikur głosił kontrolę własnych potrzeb, unikanie cierpienia, wyzbycie się lęku przed śmiercią, dążenie do szczęścia przez przyjemności zhierarchizowane od czystej radości samego życia, przez kontemplację piękna natury po dysputy filozoficzne, aż po dobre jedzenie i seks:)

plynacyzrynkiem
0
Wpisów: 1 349
Wysłane: 15 stycznia 2011 22:47:56
artykul o zbytniej pewnosci siebie (jako przyczynku zarazem do upadku jak i do chwaly)

losowy fragment by uniknac skasowania posta - artykul jest calkiem ciekawy

Cytat:
As Michael Jordan said, “You have to expect things of yourself before you can do them.” If confidence allows us to set expectations, then overconfidence might work as a kind of self-fulfilling prophecy, helping us to achieve even more. Consider the fantastically self-confident Muhammad Ali, who said he “never even thought of losing”

seedmagazine.com/content/artic...
Edytowany: 15 stycznia 2011 22:49

del-15022018v14
0
Wysłane: 16 stycznia 2011 20:35:24
Teoria: „Trzy czynniki sukcesu w dzisiejszych czasach”.

Gdzieś kiedyś ostatnio przeczytałem, że o sukcesie w dzisiejszych czasach decydują trzy czynniki:

1. wynikiread2

2. wizerunekwave
3. kontaktyoccasion5

Jako, że pkt. 2 oraz 3 określają nas na zewnątrz, wynika stąd, że nasz pijar odpowiada za 66% sukcesu. Dziwne, ale chyba prawdziwe. Oczywiście wyniki odpowiadające za pozostałą część stanowią tak naprawdę bazę i punkt wyjścia do czegokolwiek więcej. Co nie zmienia faktu, że można opierać sukces tylko na 2. i 3. zasadzie, ale takie coś to po prostu hipokryzja – patrz większość „gwiazd” showbiznesupuke_l . Natomiast sukces oparty na wszystkich zasadach to wywieranie pozytywnego wrażenia, popartego wartością swojej osoby.

1. Wyniki: wiedza, doświadczenie, zrealizowane projekty, umiejętności – czyli po prostu teoria inwestowania w siebie, autorozwoju, doskonalenia opisana na początku wątku.

2. Wizerunek: tutaj myślę wszystko zależy w jakim środowisku działamy. Załóżmy, że skupimy się na środowisku związanym z giełdą, czyli biznes, finanse, zarządzanie. Jak można tutaj zbudować swój pozytywny wizerunek. Tutaj przedstawię „Dekalog dobrego wizerunku”, który też gdzieś znalazłem:

1. Mów o sukcesach – fałszywa skromność jest przejawem słabości.
2. Graj zespołowo – sukces jako osiągnięcie wszystkich.
3. Nie działaj bez planu – zastanów się co chcesz o sobie usłyszeć.
4. Nie myl stylizacji z wizerunkiem.
5. Nie zapominaj o otoczeniu – buduj relacje z ludźmi sukcesu, unikaj ludzi o złej reputacji.
6. Nie idź na skróty.
7. Nie bądź niewolnikiem swojego wizerunku – nie oszukuj grając kogoś innego.
8. Nie wstydź się swoich błędów.
9. Nie zapominaj o przygotowaniu każdego wystąpienia.
10. Pamiętaj o najbliższych.

Jeśli chodzi o wizerunek, to myślę, że oprócz przedstawionych wyżej zasad, które opierają się w dużej mierze na etyce biznesu, chodzi tutaj również na umiejętności wywarcia wrażenia. Wiele jest osób, które mają wyniki, są geniuszami w jakichś dziedzinach, ale pozostają w cieniu, tak jakby praktykowali zasadę: „Siedź w kącie, a znajdą Cię”help bandhead . A chyba w dzisiejszych czasach ważny jest marketing i jego podstawowa zasada: „Wyróżnij się albo giń”violent3 . Brutalne, ale prawdziwe.

Więc jeśli chodzi właśnie o to wyróżnienie się z tłumu ludzi z wynikami, to polega to na posiadaniu wokół siebie jak największej ilości punktów zaczepiania, dzięki którym możemy zainteresować kogoś swoją osobą. Bardzo to jest wszystko podobne do relacji damsko-męskich i całej sztuki uwodzenia, gdyż w sensie ogólnym chodzi o to samo.

Myślę, że dobrym obrazem tego mogłoby być jakieś spotkanie biznesowe, konferencja, czy coś z tych rzeczy. Mamy wyniki, swoje osiągnięcia i teraz trzeba sprawić, żeby nas zauważono. Co w takim przypadku może być takimi punktami zaczepienia? Na pewno pewność siebie, bycie zadbanym i eleganckim, znajomość zasad savoir-vivre, znajomość języków, ale przede wszystkim bycie interesującą osobą, z poczuciem humoru, która ma swoje zdanie na różne tematy, swoje własne poglądy i teorie, nie boi się opinii innychargue , prowadzi ciekawe życie, bywa w ciekawych miejscachwalk , uprawia jakiś sport, umie tańczyć lub/i grać na jakimś instrumencieBoo hoo! . Myślę, że chodzi tu przede wszystkim o całą teorię wywierania wrażenia na innych, czyli zidentyfikowaniu rzeczy ważnych dla drugiej osoby, jej pasji, zainteresowań, a potem rozmawianiu o tym, celem nie zostawienia po sobie tylko wizytówki, ale także pozytywnych emocji związanych z naszą osobą. Szczytem było by chyba wprowadzenie się z taką osobą w stan alfa i wymiana pozytywnej energii. Wrażenie gwarantowane.

Oczywiście cały czas mówimy o pozytywnym wrażeniu, pokazaniu swojej wartości, którą cały czas budujemy.

Co to daje w dłuższej perspektywie? Tutaj dochodzimy do pkt 3.

3. Kontakty: tutaj jest chyba wszystko jasne, wszak największym kapitałem są ludzie. Ludzi mogą zainspirować, pokierować, pokazać możliwości, służyć radą, pomocą – albo tym, co najważniejsze na giełdzie, czyli informacjąShhh .

del-15022018v14
0
Wysłane: 16 stycznia 2011 23:09:19
Jordan napisał(a):
Próbowaliście kiedyś świadomego snu?? Jest to esencja stanu alfa, o którym wspomnieliście.

Jordan
Mógłbyś przybliżyć temat świadomego snu?

szooler
0
Wpisów: 2 112
Wysłane: 16 stycznia 2011 23:31:44
SzachMat napisał(a):
2. Graj zespołowo – sukces jako osiągnięcie wszystkich.

SzachMat,a jak sądzisz,dałoby się to zastosować do gry na giełdzie?
Tylko tak,żeby nie posądzono nas o zakładanie "spółdzielni". :))

Kod:
Szooler, litości. Skróciłem cytat ;-)
"Fortuna favet fortibus"
Edytowany: 17 stycznia 2011 20:38

constant
3
Wpisów: 267
Wysłane: 17 stycznia 2011 04:26:27
SzachMat napisał(a):
ja nic nie biorę - słowoDancing

Kiedy patrze sie na twoj post zawierajacy 20 smiley'i,
mysle ze jednak moze byloby lepiej gdybys cos bral :->

Jordan
2
Wpisów: 155
Wysłane: 17 stycznia 2011 09:36:47
Świadomy sen jak nazwa wskazuje jest snem, w którym wiesz, że śnisz a mimo to sen trwa. Daje wspaniałe możliwości podróżowania po projekcjach własnej podświadomości, a dla bardziej doświadczonych kreowanie otoczenia.. ja do nich nie należę ale latać mi się udało:)

del-15022018v14
0
Wysłane: 17 stycznia 2011 12:26:39
Jordan
Myślę, że wiem o czym mówisz. Aczkolwiek chętnie poznam Twoją metodę wprowadzania się w taki sensleepy2

del-15022018v14
0
Wysłane: 17 stycznia 2011 12:29:55
constant napisał(a):

Z jednej strony zabawne jest to co piszesz i sam się dobrze bawię czytając tohello1 , aczkolwiek z drugiej strony wskazuje to na smutny fakt, że w dzisiejszych czasach jak masz dużo radości i uśmiechu na co dzień, to od razu wzbudzasz podejrzeniaThink

del-15022018v14
0
Wysłane: 17 stycznia 2011 12:32:50
szooler napisał(a):
SzachMat,a jak sądzisz,dałoby się to zastosować do gry na giełdzie?
Tylko tak,żeby nie posądzono nas o zakładanie "spółdzielni". :))

A ja myślałem, że Stare Wygi tego forum, takie jak Ty, Buldi, Frog, Mathu, v3nom, Taurus80, Vox już dawno taką spółdzielnię założyłoking Shhh

v3nom
0
Wpisów: 3 045
Wysłane: 17 stycznia 2011 12:34:54
constant napisał(a):

Constant, nie rozumiesz. Szachmat właśnie ćwiczy proces kreowania wizerunku. Tym razem próbuje wykreować wizerunek nastolatka siedzącego na gimnazjalnym czacie na interii. Muszę przyznać, że jest w tym dobry Angel

Szachmat, nie obraź się. Wrzucasz ciekawe treści, keep on going thumbright Jednak stosuj umiar z tymi obrazkami. Posty będą po prostu łatwiejsze w odbiorze...

EDIT: Jaki stary wyga? Ja jestem zwykłym leszczem Angel
Klika się i sprzedaje ;-)
Edytowany: 17 stycznia 2011 12:36

del-15022018v14
0
Wysłane: 17 stycznia 2011 13:09:46
"Nastolatek"...To żem se zrobił wizerunekbinky d'oh!

"Gimnazjalny czat"... co na to WatchDog?wave

OK - myślałem, że obrazki wprowadzają więcej życia i energii do wypowiedzi (nie zaniżając przy tym ich poziomu), ale spoko rozumiem. Ważne, żeby innym dobrze się to czytało.thumbright

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6