pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

v3nom

v3nom

Ostatnie 10 wpisów
Odpalił dzisiaj krótkoterminowy ORGR. Podejście pod linię trendu spadkowego (2200-2200) wydaje się w zasięgu? Towarzysze? wave
Klika się i sprzedaje ;-)

Na pierwszy rzut oka widać, że Nicolas Games to solidna firma. Mają 450+ pozytywnych komentarze i żadnych negatywów. Zgodność przedmiotu z opisem na piątkę, bardzo dobry kontakt ze sprzedającym, krótki czas realizacji zamówienia oraz niskie koszty wysyłki. Kto wie, może dorobią się etykietki "Super sprzedawca" i "Standard Allegro" Angel

EDIT: Cztery sztuki foli 3M na poliwęglanie do projekcji w cenie 4k ze sztukę Whistle

allegro.pl/3m-vikuiti-folia-do...

krewa napisał(a):
jest!!! occasion9 wav Applause occasion5

01.06.2012 12:32 0,99

Ładnie to tak Krewa cieszyć się z cudzego nieszczęścia? Angel

Ja tam się dużo dzięki Pe-troll-owi nauczyłem, chociaż straciłem tutaj tyle co na prowizjach. Ze 3 razy spekulacyjnie obróciłem tym walorem, jak kosztował jeszcze ok 40-45zł. Śledzę za to wpisy w miarę możliwości i obserwuję spółkę raczej pod kątem psychologicznym. To cenny wątek, włącznie z "alpejsko-tyrolskimi epizodami" Angel

mathu napisał(a):
Investment Friends Capital SA love4

Na okładce jest chyba literówka. Czy druga spółka nie powinna się nazywać Investment Fiends Capital? king

Natrafiłem przypadkiem na fragment, który porusza sprawę cen koncesji. Bardziej dociekliwi musieliby to jednak zweryfikować, bo na szybko nie udało mi się potwierdzić tych informacji na googlach. Najlepiej byłoby się skontaktować z dziennikarzami albo odszukać ten materiał z Timesa.

Cytat:
Co w takiej sytuacji robią polskie władze? Koncernom, które planują odwierty w rejonach występowania gazu łupkowego, przyznawane są licencje po stawkach o wiele niższych niż te obowiązujące na świecie. Niedawno dziennikarze RMF FM dotarli do umów licencyjnych jednego z takich przedsiębiorstw. Wynika z nich, że Polska dostanie w postaci opłaty licencyjnej góra 1 proc. przychodu z wydobycia gazu. Dla porównania w USA stawki te wynoszą 20 proc. Nawet przedstawiciele firm wydobywczych przyznają, że stawki te są bardzo niskie. W rozmowie z „The Times” jeden z nich podkreślił, że warunki finansowe w Polsce są wręcz najkorzystniejsze na świecie.

biznes.onet.pl/zloza-lupkowe-w...

Do tej sytuacji jak ulał pasuje komentarz Dżordża Angel

Szutnik, zależy w jakie liki się klika:

kliknij, aby powiększyć

vantagepointtrading.com/archiv...

Drugi wykres na tej stronie jest ciekawy - długa średnia, a wykres idzie w górę albo w bok - po prostu piękny Angel

Szutnik napisał(a):
"Sell in May..." - ostatnio zbyt często czytam podobne uwagi w sieci pod różnymi adresami, żeby to miało być prawdą. Zbyt wielu na raz tak uważa, a nastroje już wyraźnie siadły, więc...powinno być inaczej.

Statystka statystyką. Średnia stopa zwrotu na rynku amerykańskim dla maja nie kłamie. Z drugiej strony zniechęcenie jest spore, a strategia "sell in May" w 2010 oraz 2011 była bardzo skuteczna. Nie będzie tak w nieskończoność.

Na rynku jest mnóstwo badziewia do srajfona. Sam taki panel fotowoltaiczny kosztuje dosłownie grosze na allegro. Lepiej najpierw kupić sam panel i pomierzyć ile potrzebuje tygodni, żeby naładować baterię pod korek Angel

Nie jestem eko-oszołmem, tylko myślę racjonalnie. Moim zdaniem technologia nie jest na tyle zaawansowana i bezpieczna, aby wydobywać ten gaz teraz. Do tego jest mnóstwo niedociągnięć prawnych.

Szutnik,

1) Sektor poszukiwawczy/wydobywczy to ryzykowny biznes, wiemy to nie od dziś. Co nie oznacza, że można rozdawać koncesje za pół darmo. Niedawno było głośno o raporcie finansowym pewnej kanadyjskiej spółki (Talisman Energy? nie podam źródła), w której był fragment (z pamięci) "koncesje w Polsce poszły po cenach koncesji z krajów trzeciego świata".

2) Z tą większością to faktycznie chyba przesadziłem, ale jest tych krajów więcej niż jeden, jak sugerujesz. We Francji były protesty społeczeństwa, a Niemcy planują zaostrzenie przepisów w obawie o skażenie środowiska. Bułgaria zakazała szczelinowania niedawno. Z tego co się orientuję przeciwne wydobyciu są także Szwecja i Finlandia. Prawda jest taka, że strategicznym wydobyciem są zainteresowane głównie kraje dawnego bloku wschodniego, które są "podatne na różnego rodzaju wpływy".

3) Z tego co wiem hydroszczelinowanie znacznie różni się od tradycyjnego wydobycia. Połowa tej płuczki nigdy nie wraca na powierzchnię, a mówimy o milionach litrów pompowanych w odwierty próbne. W przypadku produkcyjnych prawdopodobnie to będą ilości znacznie większe. Każdorazowo wtłaczana płuczka wprowadza masę dodatków nieobojętnych dla zdrowia. Mniej lub bardziej kompletna lista w Gasland. Z tego co pamiętam 500 róznych związków, które choć nie stanowią procentowo dużej wartości, nominalnie idą w dziesiątki ton/płukanie. Do tego przypominam, że w Polsce mamy deficyt wód (ktoś już o tym wspomniał wcześniej), który wzrasta z każdym rokiem. Firmy wydobywcze dostają zielone światło na jej darmowe wykorzystanie i skażenie.

4) Skoro technologia jest bezpieczna, nie ma możliwości, aby wody gruntowe uległy skażeniu. Ponadto oficjalne raporty amerykańskie stwierdzają, że hydroszczelinowanie (nawet w pokładach które wymieniłeś, bo tego dotyczą min. ich raporty) nie powoduje skażenia wód gruntowych. Ktoś tu kłamie. Pytanie retoryczne: kto? Angel

5) Zniszczenia powodowane przez ciężarówki nie są pewnie duże. Nie chodziło mi dokładnie o to, tylko o hipokryzję i korupcję albo brak kontroli i wyobraźni. Jest bardzo restrykcyjne prawo, ale pojawiają się znikąd firmy typu Super Clean Carbon-Srarbon Energy i prawo jest zmieniane, a nikt z wyższych urzędników nie widzi nigdzie problemu.

JTB, a zatem komu mam wierzyć? Tuskowi i firmom wydobywczym? (konflikt interesów). Nie mam czasu, żeby lecieć do Pensylwanii i sprawdzić jak tam jest dokładnie. Może faktycznie jest to kraina mlekiem i miodem płynąca, a autor Gasland wyssał wszystko z palca. Ale staję po stronie tamtych ludzi, bo jestem w stanie sobie wyobrazić taką sytuację i u nas.

Informacje
Stopień: Kaznodzieja
Ostatnia wizyta: 14 sierpnia 2016 21:05:51
Liczba wpisów: 3 045
[0,87% wszystkich postów / 0,74 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,602 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +128,48% +25 696,22 zł 45 696,22 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d