pixelg
Rozwalone inwestowanie - Indywidualne kroniki giełdowe - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2

Rozwalone inwestowanie

noise
0
Wpisów: 280
Wysłane: 8 maja 2011 10:59:14
Pop nie mogę się z Tobą zgodzić. Obecna wycena Orła oddaje co prawda zrealizowanie prognozy na ten rok, ale zupełnie nie uwzględnia:
-faktu, że wynik prawdopodobnie będzie zrobiony działaniem fabryki przez 7,8 m-cy a nie pełny rok
-sposobu finansowania tej fabryki (dotacja a nie środki własne),
-kolejnej fabryki w planach z przyznaną dotacją - prace maja ruszyć pod koniec tego roku
-kolejnych możliwych dotacji na produkcję maszyn rolniczych

Moim zdaniem jeszcze dużo dobrych informacji czeka nas w tym roku. Nie czekam na wzrosty kilkaset %, ale wierzę w 8 zł na koniec roku. Obecna wycena na koniec roku to juz tylko w czarnym scenariuszu...

pop
0
Wpisów: 3 427
Wysłane: 8 maja 2011 11:37:16
No wiesz,każdy kto kupuje po tej cenie ma nadzieję,że za kilka miesięcy będzie drożej. Ja akurat zdecydowanie nie,ale to tylko moje zdanie i się nim nie sugeruj,może będzie tak jak mówisz,a może nie,to czas zweryfikuje.Ja jedynie odpowiedziałem Rozwałowi na pytanie jak ja to widzę,zwłaszcza,że ze spółek oponiarskich,to bym spekulacyjnie akurat gdzie indziej zainwestował,bo kurs potwornie zdołowany,a informacje ze spółki coraz lepsze...Think
Edytowany: 8 maja 2011 11:52

bankrucik
54
Wpisów: 4 316
Wysłane: 8 maja 2011 19:36:11
chciałbym zwrócić uwagę, że trudno porównywać orzełopony do innych spółek "oponiarskich"
tutaj handel oponami staje się dla inwestorów działalnością poboczną, dla orzełopony patrząc przez pryzmat zainwestowanych środków, prognozowanych wyników finansowych itd głównym działem biznesu staję utylizacja opon i produkcja granulatu gumowego !!
a biznes oponiarski? jego znaczenie już dawno zmalało a po uruchomieniu 1 fabryki a potem drugiej będzie miało jeszcze mniejsze znaczenie..
więc porównanie do spółek oponiarskich nie jest najlepszym pomysłem, moje zdanie
Pogromca bajkopisarzy giełdowych:-)))

Brak kary w przeszłości rozzuchwala na przyszłość..

teraz również na twitter.com

>> Ponad 160% zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego Cztery Fazy Rynku w StockWatch.pl

pop
0
Wysłane: 8 maja 2011 20:34:46
No przecież gdyby nie ta fabryka,to Orzeł nie byłby wart więcej niż 1-1,3,rentowność z handlu opon jest tak śmiesznie niska,że wiadomo,że obecny kurs jest spowodowany wyceną możliwości fabryki granulatu,niczego odkrywczego tu nie powiedziałeś magnat...
Tylko,że kurs wzrósł mocno na wyrost,inwestorzy dali wysoki kredyt zaufania,więc teraz spółka musi wykazywać wreszcie spore zyski,by kurs się dalej utrzymał na tym poziomie...salute
A tak poza tym,to OrzełOpony jest dalej przecież spółką oponiarską (tak,jak bankrucik i czarownica-to dawny magnat...),bo co w końcu sprzedaje:OPONY,co utylizuje: też OPONY,jakie jest określenie produktu obok nazwiska założyciela (Orzeł): również OPONY...

bankrucik
54
Wysłane: 8 maja 2011 21:28:34
co do wątku oponiarskiego to na rynku mamy notowane:

oponeo - gdzie core biznes wszyscy znaja - handel oponami
motoricus - handel oponami

niestety w tej chwili juz orzełopony bardzo nie pasuje do tego zestawienia, ponieważ wartość tej firmy tworzy w 80% jej biznes recyclingu, dlatego porównywanie go do firm "oponiarskich" pozostałych jest bez sensu, jezeli już mamy go porównywać to poszukajmy firm z brazny ochrony środowiska i ekologii. bo tam jego core biznes jest.
gdyby nie recycling to bym sie tą firmą nie zainteresował... i pewnie z 95% inwestorów ktorzy wchodzili i są w tej spółce

co do pozostałych osobistych uwag to szkoda tracić czasu na odpowiedź pop/nasdaq/ i inni..

rozwal
0
Wpisów: 43
Wysłane: 8 maja 2011 23:01:54
panowie, nie ma co sie klocic o terminologie, bo przeciez nie jest ona nam dana jako cos obiektywnego, i tak naprawde nic nie zmienia w merytorycznej dyskusji o spolce thumbright

dziekuje Wam za uwagi na temat ORL, czas pokaze jak sie bedzie zachowywal kurs i kto lepiej zinterpretowal sytuacje. dla mnie osobiscie to troche bardziej hazard w stosunku do tej spolki, anizeli cokolwiek innego, wiec nawet nie staram sie za bardzo wlaczyc do merytorycznej dyskusji Anxious

pozdrawiam,
rozwal
Edytowany: 8 maja 2011 23:04

pop
0
Wysłane: 8 maja 2011 23:23:16
Cytat:
panowie, nie ma co sie klocic o terminologie

@Rozwal-święta racja,terminologia jest bez znaczenia,tylko to,czy dane ze spółki są już w cenie,czy nie..Think
A co do kłótni,to z magnatem kłócimy się REGULARNIE niemal na każdym wątkuwave - I to od pierwszego dnia mojego wpisu na SW (na wątku Oponeo-wyobrażasz sobie...? argue )
Ale na Twoim wątku już nie mam zamiaru ani z nim polemizować,ani cokolwiek o nim pisać,bo to nie ma sensu...
Trzymaj się Rozwal i pomyślnych inwestycji...wave
Edytowany: 8 maja 2011 23:24

bankrucik
54
Wysłane: 8 maja 2011 23:38:59
rozwal napisał(a):
panowie, nie ma co sie klocic o terminologie, bo przeciez nie jest ona nam dana jako cos obiektywnego, i tak naprawde nic nie zmienia w merytorycznej dyskusji o spolce thumbright

dziekuje Wam za uwagi na temat ORL, czas pokaze jak sie bedzie zachowywal kurs i kto lepiej zinterpretowal sytuacje. dla mnie osobiscie to troche bardziej hazard w stosunku do tej spolki, anizeli cokolwiek innego, wiec nawet nie staram sie za bardzo wlaczyc do merytorycznej dyskusji Anxious

pozdrawiam,
rozwal

tu nie chodzi o terminologię::-) dla mnie tu chodzi o błąd w założeniach, ktoś porównuje coś z czymś innym co jest już w tej chwili w innej branży, to tak jakby pórywnywać urodę kota w stosunku do psa nazywanego kotem. to jest wg mnie meritum sporu.

a na wycieczki personalne popa , nie mam ochoty odpowiadać, w każdym poście jego jest jakaś uwaga osobista pewnie za dawne moje wpisy na wątku oponeo, a przede wszystkim marketeo

rozwal
0
Wysłane: 11 maja 2011 18:18:06
pop, bankrucik: dziekuje Wam serdecznie za komentarze, poniewaz pomagaja mi one w moich decyzjach inwestycyjnych! aczkolwiek prosilbym o zaniechanie osobistych utarczek, z gory dzieki thumbright

pop, rowniez trzymam kciuki za Twoje inwestycje. nie myslales o prowadzeniu portfela tak jak inni uzytkownicy?

Kolejny update:

1/ Sprzedalem Mieszko po 4.26 notujac 14.5% zysku.
2/ Sprzedalem MNI po 3.31 notujac 2.6.% straty.
3/ Sprzedalem Amice praktycznie po cenie kupna notujac strate na kosztach tranzakcyjnych.
4/ Sprzedalem 1/3 udzialow w Protektorze po 5.45 notujac 1.6% straty na tej czesci.

5/ Wszystkie sprzedaze nastapily celem skorzystania na przed-raportowej przecenie na Gino Rossi z nadzieja na dobre wyniki kwartalne, ktore powinny byc opublikowane dzisiaj. 54% portfela na ta chwile to GRI (z czego 41% zakupione dzisiaj po sredniej cenie 3.89, skupowalem wszystko ponizej 3.95).

Na dzisiejsze zamkniecie (dzieki wzrostom na Orlzopony i Protektorze) portfel notuje 37.6% zysku. Teraz wszystko zalezy od wynikow kwartalnych GRI i sprzedazy Simple oraz rozwoju na Orzlopony i Protektorze (Orzlopony dostal nowa 10 milionowa dotacje, a na Protektorze dalej przepiekne ruchy - nowe zdolnosci produkcyjne w spolce zaleznej itd).

pozdrawiam,
rozwal
Edytowany: 11 maja 2011 18:22

pop
0
Wysłane: 11 maja 2011 20:36:21
Cytat:
pop, rowniez trzymam kciuki za Twoje inwestycje. nie myslales o prowadzeniu portfela tak jak inni uzytkownicy?

Wiesz,w sumie to i tak ci,co mnie znają,doskonale wiedzą czym handluję i co mam,nigdy się z tym nie kryłem.Zobaczę w przyszłości...Think

rozwal
0
Wysłane: 13 maja 2011 21:00:38

kliknij, aby powiększyć

Strasznie mi sie portfolio zmniejszylo, tylko 3 spolki. Po wyjasnieniach z Simple pewnie jednak sprzedam GRI i bede myslec dalej :-) Poki co sytuacja na GRI nastraja pozytywnie i bardzo jestem ciekaw poniedzialkowych informacji i wtorkowej sesji.

pozdrawiam,
rozwal
Edytowany: 13 maja 2011 21:02

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2