pixelg
Rozwalone inwestowanie - Indywidualne kroniki giełdowe - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2

Rozwalone inwestowanie

rozwal
0
Wpisów: 43
Wysłane: 8 lutego 2011 22:53:45
Witam,

I ja chcialbym sie przylaczyc do zabawy, zatem na poczatek przedstawiam jeden z moich portfeli. Wszelkie komentarze i uwagi mile widziane :-)

kliknij, aby powiększyć

Zmiana portfolio od 09.11.2010: +15.7%*.

*Zmiana portfolio podana od momentu jego stworzenia (09.11.2010). Cena kupna KGHMu przyjeta do obliczen to 173,5 zl czyli cena z 09.11.2010 pomimo faktu, ze zostal zakupiony za ok. 20 zl przed wieloma laty. Tego dnia zdecydowalem sie go wlaczyc do tego portfela zatem swoja decyzje o przylaczeniu zaklasyfikowalem do obliczen jako kupno po cenie z 09.11.2010.

Podana cena kupna stanowi oczywiscie srednia roznych zakupow.

Od stworzenia portfolio zdazylem juz sprzedac zdecydowana wiekszosc KOVu (+ 20.1%) oraz wszystkie udzialy w ZST (-8.3%) i SNS (+35.3%).

pozdrawiam,
rozwal
Edytowany: 8 lutego 2011 23:04

Abner1984
Abner1984 PREMIUM
0
Wpisów: 696
Wysłane: 9 lutego 2011 12:38:38
Dobrze widzieć kolejną kronike. Z każdej indywidualnej kroniki można się czegoś nauczyć, więc im więcej tym lepiej.

Powodzeniathumbright

"Ekonomista to ekspert który będzie wiedział jutro dlaczego nie sprawdziło się dzisiaj to co prognozował wczoraj..."

Kamil
0
Wpisów: 637
Wysłane: 9 lutego 2011 16:06:10
rozwal napisał(a):

*Zmiana portfolio podana od momentu jego stworzenia (09.11.2010). Cena kupna KGHMu przyjeta do obliczen to 173,5 zl czyli cena z 09.11.2010 pomimo faktu, ze zostal zakupiony za ok. 20 zl przed wieloma laty. Tego dnia zdecydowalem sie go wlaczyc do tego portfela zatem swoja decyzje o przylaczeniu zaklasyfikowalem do obliczen jako kupno po cenie z 09.11.2010.

Z tego co wiem to listopadzie Kghm nie chodził jeszcze po 173.50. Jeśli kupowałeś po 20zł to naprawdę gratuluję: wyczucia jeśli kupowałeś w dołku z 2008, lub doświadczenia jeśli łapałeś jeszcze wcześniej. Kiedy planujesz się pozbyć tych akcji? Masz ustalony poziom lu okres?

To chyba pierwszy podręcznikowo ułożony portfel jaki widzę na tym forum:) fundamenty portfela to blue chipy które (w teorii) są obciążone najmniejszym ryzykiem, plus agresywniejsze spółki jako dodatek.

Po za tym zauważyłem że praktycznie wszystkie spółki portfela zaliczyły już kilkaset % wzrostów od dołka bessy. Nie twierdzę że są przewartościowane, fajnie będzie widzieć efekty takiego (celowego?) wyboru.
Aktualnie: MRB(100%)

>> Ponad 160% zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego Cztery Fazy Rynku w StockWatch.pl

rozwal
0
Wysłane: 9 lutego 2011 17:12:53
"Kamil" napisał(a):
Z tego co wiem to listopadzie Kghm nie chodził jeszcze po 173.50.
Masz oczywiscie racje, zakrecilem sie przy pisaniu postu:) Te akcje wlaczylem do tego portfolio bardzo niedawno, na poczatku lutego, a nie w listopadzie tak jak napisalem.

"Kamil" napisał(a):
Jeśli kupowałeś po 20zł to naprawdę gratuluję: wyczucia jeśli kupowałeś w dołku z 2008, lub doświadczenia jeśli łapałeś jeszcze wcześniej. Kiedy planujesz się pozbyć tych akcji? Masz ustalony poziom lu okres?
Zakupione zostaly bodaj w roku 2001, nawet nie jestem juz teraz pewien dokladnej daty, moglbym wygrzebac stare notatki lub dokumenty ale nie mam zbytnio motywacji a dom inwestycyjny nie prowadzi tak starego rejestru (ostatnio pytalem). Co zas do ewentualnej sprzedazy to nie mam ani limitu cenowego ani czasowego - traktuje takie bariery jako 'metafizycznie' i staram sie ich unikac. Probuje oceniac sytuacje na biezaco i decydowac czy wydaje mi sie, ze zyskam wiecej wartosci na ich utrzymaniu czy sprzedazy i reinwestycji srodkow w inny papier. Poki co ceny miedzi i srebra dobrze sie rozwijaja i z nadzieje patrze w przyszlosc KGHMu. Przedwczoraj rozwazalem dokupienie kolejnego pakietu, ale zabraklo srodkow na ta chwile :-)

"Kamil" napisał(a):
To chyba pierwszy podręcznikowo ułożony portfel jaki widzę na tym forum:) fundamenty portfela to blue chipy które (w teorii) są obciążone najmniejszym ryzykiem, plus agresywniejsze spółki jako dodatek.
Ciesze sie, ze sie podoba :) to jeden z moich dwoch portfeli i ten jest pomyslany jako portfel z duzo mniejszym ryzykiem anizeli drugi. stad zamysl posiadania wiekszosci akcji w blue chipach.

"Kamil" napisał(a):
Po za tym zauważyłem że praktycznie wszystkie spółki portfela zaliczyły już kilkaset % wzrostów od dołka bessy. Nie twierdzę że są przewartościowane, fajnie będzie widzieć efekty takiego (celowego?) wyboru.
Zgadza sie i sam jestem ciekaw, co z tego wyjdzie. Wydaje mi sie, ze z odpowiednimi i na biezaco uaktualnianymi stop lossami mozna tym mocno-ostatnio-wzbogaconym statkiem plynac, poki zegluje w odpowiednia strone :-) Zasadniczo nie boje sie kupowac spolek po duzych wzrostach o ile wierze w dalszy wzrost (wiem, ze to zdanie malo wnosi - aczkolwiek dla niektorych istnieje psychologiczna bariera w kupowaniu po wzrostach pomimo, ze uwazaja, ze dalszy wzrost jest prawdopodobny). Jaka jest Twoja opinia?

Abner, Kamil: Dzieki za posty!

pozdrawiam,
rozwal
Edytowany: 9 lutego 2011 17:18

rozwal
0
Wysłane: 10 lutego 2011 21:47:53
W moim drugim portfelu, w ktorym 16% stanowi KOV sprzedalem go dzisiaj za 1.89 ok. 14:50 - godzine przed pokazaniem sie infa z Ukrainy z nadzieja na wkupienie sie pare groszy nizej. Ustalilem cene kupna na 1.84 ale kurs tylko lekko zachaczyl o 1.85. Zamknal sie na 1.89 po zachaczeniu o 1.95.

I teraz mam zagwozdke.. Wywiad z Redfacem jutro w TVNie wydaje mi sie, ze pozytywnie wplynie na kurs, ponadto wiele osob przetworzy dzisiejsze info z Ukrainy, wiec spodziewalbym sie dalszych wzrostow. Wydaje mi sie, ze sa 2 opcje: o 8 rano wrzucic zlecenie PKC albo tez wkupic sie pomiedzy 9 a 9:45 - jeszcze przed wywiadem. Jakies sugestie?

Tutaj wydaje mi sie, ze pokutuje z powodu wzrostu godzine przed infem w wyniku, ktorego postanowilem zaspekulowac. Nie spodziewalem sie zadnych informacji, szczegolnie ze WBK i Redface sugerowali, ze raport bedzie do 10 dni (a nie tego samego dnia, sic!). Raz woz, raz przewoz.

Jakies uwagi? blackeye

pozdrawiam,
rozwal
Edytowany: 10 lutego 2011 21:48

del-201504191
0
Wpisów: 854
Wysłane: 13 lutego 2011 03:17:11
Z KOV nigdy nie wiadomo kiedy Ci z infem wyskoczą takie próby odkupowania mogą się więc z definicji naciąć na taki właśnie moment, że człowiek wyjdzie i nie zdąży wejść. Generalnie na tej spółce polecałbym spokój i rozłożone w czasie zajmowanie pozycji.
W moich wypowiedziach staram się zachować zarówno umiar jak i obiektywizm. Jestem otwarty na konstruktywną krytykę każdego postu. | Polecam: http://www.ampfutures.pl

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
249
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 10 653
Wysłane: 13 lutego 2011 08:41:31
Rozwal, a mógłbyś podać powodu dlaczego akurat dokładnie te spółki a nie inne? Jakimi kryteriami się kierujesz? Czuję, że ten portfel może mieć sporą wartość edukacyjną dla innych...wave

rozwal
0
Wysłane: 26 lutego 2011 13:13:59

kliknij, aby powiększyć

Wzgledem poprzedniego update'u:

1/ Sprzedalem Marketeo (MKO) na gorce po ogloszeniu wynikow kwartalnych notujac 20% w przeciagu pol miesiaca.

2/ Sprzedalem Amice (AMC) notujac 6.3% straty. Niestety brakowalo mi doswiadczenia i ustawilem stop loss na 44 zl z groszami i na sesji 22 lutego w ciagu dnia nastapilo chwilowe prawie 10% tapniecie i Amica sie sprzedala. Kosztowny material do nauki thumbright A szkoda, bo chcialem ta spolke dluzej potrzymac.

3/ Za pieniadze ze sprzedazy MKO i AMC zrobilem day-trading na Oponeo (OPN) kupujac akcje pol godziny przed ukazaniem sie wynikow i sprzedajac po ich ukazaniu sie z 4.1% zysku. Chcialem sprzedac rowniez reszte Oponeo przy cenie 14.1-14.2 zl ale niestety przez przypadek zablokowalem internetowy system skladania zlecen i kiedy zorientowalem sie, co zrobilem (po wyjasnieniach na infolonii biura) bylo juz po wszystkim. Takze nie zdazylem sprzedac i wkupic sie po korekcie wzrostu. Trzymam zatem dalej.

4/ Jednak zmienilem cene zakupu KGHMu (KGH) na cene z 9 listopada, pod wzgledem mojego mental accounting ma to wiekszy sens.

5/ Ustawilem sprzedaz Lotosu na poziomie ponad 42 zl. Jednak popelnilem blad wkupujac sie na poczatku lutego, moglem poczekac i poobserwowac baczniej. Kurs czasem zachacza w okolice 42zl, wiec mam nadzieje na korzystna sprzedaz.

6/ Wzgledem stanu od stworzenia porfolio 9 listopada notuje ono na ta chwile 28.7% zysku, co w skali roku daje rezultat wzrostu o 99%. Utrzymanie takiego rezultatu mozna jednak wlozyc miedzy bajki, no ale probujemy! Pray

Anty-teresa: z checia to wkrotce zrobie Angel

pozdrawiam,
rozwal
Edytowany: 26 lutego 2011 13:18

rozwal
0
Wysłane: 9 kwietnia 2011 21:10:37

kliknij, aby powiększyć

Witam po dluzszej przerwie. Chcialbym sie podzielic kolejnym przygodami z GPW :)

1/ W polowie marca dokupilem jeszcze jeden pakiet Oponeo aby sprzedac calosc z 5.8% zysku tuz przed wybiciem. Niestety nie popisalem sie cierpliwoscia i spore mozliwe zyski uciekly d'oh! Moze w przyszlosci bedzie jeszcze okazja wskoczyc na ta spolke, poniewaz fundametalnie mysle, ze ma bardzo dobre perspektywy.

2/ Sprzedalem tez KGHM w okolicach 192 zl ostatnio realizujac bardzo dobra stope zwrotu. (Wczesniej niestety stracilem pare procent na tym, ze przestraszylem sie problemow w Japonii i sprzedalem na dolku po to aby sie wkupic nastepnego dnia po ochlonieciu).

3/ Kupilem Synthos w okolicy 4,10 co okazalo sie jednak za wczesnie, gdyz kurs nurkowal jednak dalej. Dokupilem pozniej za 3,90 i sprzedalem za 4,18 robiac 2.5% na obu pakietach. Niestety tak jak w przypadku Oponeo zabraklo mi cierpliwosci aby poczekac do 4,4 ktore przyszlo jeszcze na tej samej sesji.

4/ Jak widac w portfelu mam wiekszosc nowych spolek. Ze starych wskoczylem znowu na Marketeo i Amice. Z nowych jest Mieszko, MWTrade, MNI, Protektor, Kopex i Gino Rossi. Podstawa moich wyborow sa tutaj sugestie analitykow bankowych, co do najbardziej obiecujacych sie spolek na dany kwartal (pb.pl). Pozniej przegladam wszystkie spolki, czytam o nich, patrze na wykresy i wybieram te, ktore mi najbardziej przypadaja do gustu.

Jak widac z udzialu w protfelu Protektor wyglada dla mnie najlepiej, bardzo fajne plany na rozwoj, poprawiajace sie wyniki, walka o lepsza marze - wydaje mi sie, ze jest tutaj szansa na dobre ruchy w gore na przestrzeni najblizszych 2 miesiecy.

Gino Rossi niedlugo sfinalizuje sprzedaz Simple, ciekawe wiadomosci o mozliwym przejeciu przez Kazar (choc formalnie to GRI przejmie Kazara nie na odwrot ;) i super wyniki sprzedazy (ostatni kwartal 2010 byl swietny i jezeli 1 bedzie rownie dobry to moze byc milo).

Dla innych spolek logika podobna :) Planuje portfel trzymac mniej wiecej w takim ksztalcie jakim jest teraz az do polowy maja i reakcji rynku na wyniki kwartalne. W miedzyczasie pewnie cos pohandluje tak czy siak. Moze w poniedzialek City Interactive, bo korekta byla mocna a powod nie wydaje sie wystarczajacy, wiec mozna sprobowac :)

Calosc portfelu przebila 30%, teraz czas probowac przekroczyc 35%.

pozdrawiam,
rozwal
Edytowany: 9 kwietnia 2011 21:11

rozwal
0
Wysłane: 13 kwietnia 2011 19:02:01
Wyglada na to, ze inwestycje w Protektora i Marketeo sie odplaca. Na Protektorze na dogrywce dzisiaj dobrze rokujace sprawdzania a Marketeo coraz blizej finalizacji umow z Oponeo - musi byc dobrze salute Z kolei niepokoi mnie troche sytuacja na Gino, no ale coz trzeba poczekac na wiadomosci z firmy Think

W CityInteractive nie wszedlem, a szkoda na tej jednej sesji mozna bylo 3% zrobic (byle sie wyszlo przed ostrymi spadkami dnia nastepnego) Shame on you

pozdrawiam,
rozwal
Edytowany: 13 kwietnia 2011 19:03

Kamil
0
Wysłane: 13 kwietnia 2011 19:14:24
Szkoda wysypałeś się z kghmu, planujesz powrót jak potanieje? Mni długoterminowo czy liczysz na wybicie w najbliższych dniach?:)

rozwal
0
Wysłane: 13 kwietnia 2011 19:36:37
Co do KGHMu to mysle, ze ogolnie po zlej cenie nie sprzedalem. Sprzedajac mialem zamiar wrocic po korekcie ktorej sie spodziewalem i rzeczywiscie byla taka okazja przy 189, wiele bym nie zyskal, ale spodziewalem sie troche wiekszego spadku no i odrobine za wczesnie wyszedlem. Badz co badz rozlokowalem srodki po innych spolkach i obecnie nie za bardzo wiem, co ruszyc, wiec narazie od powrotu na KGHM sie wstrzymam. Gdy zdecyduje sie na sprzedaz czegos to wowczas spojrze znow na KGHM - taki jest plan :-)

Co do MNI to na analizie technicznej sie praktycznie nie znam, ale z tego, co patrze na wykres to powstaje ciekawy trojkat zapowiadajacy, ze kurs moze sie ruszyc niebawem w ktoras strone. Nie bede tutaj zmyslal i prorokowal kiedy, ale wydaje mi sie, ze fundamentalnie jest obiecujaco (zgodnie z rekomendacja BZ WBK) i patrzac na wykres tez zacheca, stad moje wejscie. Moze uda sie osiagnac cos kolo 3.9? Pozyjemy - zobaczymy :-)

Interesujesz sie MNI? I jaka sam masz strategie wzgledem KGHMu?

pozdrawiam,
rozwal

Kamil
0
Wysłane: 13 kwietnia 2011 22:42:38
Do kghmu mam duże oczekiwania, liczę na solidny długoterminowy zysk. Będę trzymał dopóki powody dla których kupiłem ten papier wciąż będą aktualne. Te powody to głównie rozpędzająca się inflacja, przedłużająca się bierność fedu w sprawie stóp i co za tym idzie wysokie ceny miedzi i srebra. Co raz bardziej liczę na srebro, koszt wydobycia uncji to 3$, średnioroczna cena zawarta w prognozach kghu to 25$, tymczasem srebro przebiło 40$ i nawet się nie spociło:) Miedź co prawda nie ma takiej dynamiki, ale wystarczy że cena będzie utrzymywać się powyżej 9000$ i jest dobrze. W perspektywie dużo wiadomości które mogą ciągnąć kurs do góry: podwyższanie prognoz, spekulacje w temacie dywidendy, info o przejęciach, sprawa polkomtela i wiele innych o których na razie nie mamy pojęcia:)

Niestety gram na sporym lewarze i muszę podchodzić asekuracyjnie do każdej groźnej sytuacji, dlatego jeśli kurs wyraźnie złamie linię wsparcia (która obecnie leci coś koło 182zł) będę musiał się katapultować:( Jeśli linia nie pęknie i/lub kurs oddali się od niej to moja chciwość kończy się na 280zł (perspektywa conajmniej 6 miesięcy).

MNI od zawsze wyglądał ciekawie pod kątem fundamentalnym, ale dużo w tym makijażu i photoshopa. Tak naprawdę ciężko sie rozeznać ile spółka jest naprawdę warta, więc lepiej zaufać wykresowi. A tutaj widać przełamanie trendu spadkowego i linię wsparcia, o którą myślę że można się oprzeć. Myślę że to może być lider twojego portfela w najbliższych miesiącach.

rozwal
0
Wysłane: 22 kwietnia 2011 15:26:17

kliknij, aby powiększyć

4 Listopad - 22 kwiecien:
WIG: 5,79%
rozwal: 33,7%

Kolejny update. Wejscie w Marketeo, MW Trade i Mieszko okazaly sie trafnymi decyzjami. Rozwazam dalsze zaangazowanie w Marketeo na dluzszy termin (tak do konca roku np?). Na pozostale spolki licze w kontekscie najblizszych 2 tygodni. Zobaczymy, gdzie beda w polowie Maja po kwartalnych wynikach i wowczas bede podejmowal dalsze decyzje (choc mysle, ze bede wychodzil z Kopexu i Amici i wowczas moze np KGHM).

W kregu zainteresowan pozostaje KGHM, Helio oraz Orzlopony. Mozliwe, ze w najblizszym czasie przeniose czesc srodkow na te 3 spolki.

Kamil: na KGHM wszedlem ale w drugim portfelu, ktorego tutaj jeszcze nie relacjonuje - rzeczywiscie mozna miec dobre nadzieje wzgledem starego dobrego kagiehu. Mysle, ze w ciagu miesiaca go tutaj przedstawie, gdy skoncze go kompletowac. Ten drugi portfel mam zlewarowany na ta chwile w 40%, takze pewnie podobnie do Ciebie? Portfel tu omawiany jest z kolei czysty.

pozdrawiam,
rozwal
Edytowany: 22 kwietnia 2011 15:45

Kamil
0
Wysłane: 28 kwietnia 2011 12:13:09
Mieszko dzisiaj po 4.30, maksima hossy, pogratulować. Mam z tą spółką zatarg psychologiczny ponieważ frajersko oddałem w trakcie ostatnich "japońskich" spadków (średnia K 2.92 średnia S 3.80). Tak naprawdę obawiałem się że ceny kakao (i cukru poniekąd też) z 1Q 11 mogą wpłynąć negatywnie na wyniki, ale patrząc na to z perspektywy "out of stock" moja reakcja wydaje się nieco przesadzona:)co o tym myślisz? jakieś plany wobec tego papieru?

rozwal
0
Wysłane: 5 maja 2011 11:53:07
Dzieki, zeby jeszcze inne spolki tak galopowaly :-) Masz racje, ceny spowodowaly spadki i korekte, ale pamietajmy, ze od 1 marca brane sa juz pod uwage wyniki Vilniaus Pergale, wiec pomimo wplywu cen wyniki Q/Q powinny byc sporo wyzsze. Dlatego spokojnie czekam narazie na wyniki 16 maja i mam nadzieje na mile zaskoczenie thumbright

A przy okazji czas na maly update:

kliknij, aby powiększyć

4 Listopad - 04 maj:
WIG: 5,3%
rozwal: 35,9%

1/ Sprzedalem Marketeo w okolicy 2,50 (jedyne pocieszenie ze druga transze z drugiego portfolio sprzedalem w okolicy 3,00) na wiszacym zleceniu z dnia poprzedniego, ktore zostawilem jeszcze na dzien sprzedazy, a wowczas ruszylo w gore. Kolejna wazna lekcja! Tak czy siak kolejne 15% na tym papierze.

2/ Sprzedalem Kopex wczoraj za 19,82 ze strata 4,3%.

3/ Sprzedalem MWTrade po 20,29 z zyskiem 11,8%. Wyglada na to, ze sprzedalem w idealnym momencie.

4/ Ze wszystkich sprzedazy kupilem Orzlopony.

pozdrawiam,
rozwal

pop
0
Wpisów: 3 427
Wysłane: 5 maja 2011 12:15:38
OrzełOpony...?
A nie boisz się? Orła to trzeba było kupować w grudniu po 2,50,teraz to ryzyko spore...salute
Ze spółek oponiarskich to jedynie Motoricus jest tak zdołowany,że można go przynajmniej poobserwować,Orzeł raczej już swoje zrobił...Think
Edytowany: 5 maja 2011 12:18

bankrucik
54
Wpisów: 4 316
Wysłane: 5 maja 2011 15:00:17
w perspektywie roku orzełopony to będzie dobry ruch
Pogromca bajkopisarzy giełdowych:-)))

Brak kary w przeszłości rozzuchwala na przyszłość..

teraz również na twitter.com

rozwal
0
Wysłane: 7 maja 2011 23:55:24
pop: Coz moge powiedziec, wrecz bardzo ryzykowny ruch. Jak widac na pewno pospieszylem sie z wejsciem; a co do samej zasadnosci, hmm, dodatkowe dotacje oraz ambicje przejscia na glowny parkiet przekonaly mnie, zeby sprobowac. Nie myslisz, ze te czynniki moga jeszcze spowodowac wzrosty?

pozdrawiam,
rozwal

pop
0
Wpisów: 3 427
Wysłane: 8 maja 2011 00:28:53
Orzeł wg mnie wykonał swój plan na ten rok,ja już nie widzę specjalnie potencjału wzrostu,wg mnie co do faktycznych zysków z projektów Orła-teraz przyszedł czas na odkrycie kart,czyli klasyczne:
SPRAWDZAM...
Żeby ta cena była utrzymana,Orzeł musi udowodnić to w raportach kwartalnych,z tym że jesli będzie dobrze (czego spółce życzę ze względu na b.ładne podejście do inwestorów)-to albo nie zmieni to kursu,albo zmieni w niewielkim zakresie,natomiast jeśli coś nie pójdzie tak optymistycznie jak wielu założyło,to zostawiam w domyśle co dalej...
Edytowany: 8 maja 2011 00:30

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2