pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

noise

noise

Ostatnie 10 wpisów
Cytat:
Adiuvo Day – relacja z dnia inwestora Grupy Adiuvo Investments
Adiuvo Investments zorganizowało otwarty dzień inwestora, podczas którego zaprezentowane zostały kluczowe projekty z portfolio inwestycyjnego, a uczestnicy spotkania mieli możliwość bezpośrednich rozmów nie tylko z zespołem zarządzającym, ale również z wynalazcami i zarządem spólek celowych. Grupa Adiuvo Investments weszła już w okres komercjalizacji najbardziej zaawansowanych technologii, które w dedykowanych prezentacjach zostały zaprezentowane inwestorom.
- W latach 2014-2017 stworzyliśmy portfolio innowacyjnych technologii z zakresu żywności funkcjonalnej, suplementów diety, urządzeń nasobnych, algorytmizacji, a także z zakresu urządzeń medycznych i sensorów. Dwie technologie już sprzedaliśmy, a w najbliższych 12-18 miesiącach spodziewamy się kilku kolejnych transakcji. Jako akcjonariusz Adiuvo spodziewam się pierwszej dywidendy w przyszłym roku – powiedział dr Marek Orłowski, twórca, prezes i wiodący akcjonariusz Adiuvo Investments.


pandl.pl/aktualnosc/items/adiu...

Prośba do adminów o podłączenie notowań do wątku.

Spółka nie doczekała się jeszcze swojego wątku, więc zakładam Angel
Cytat:
Adiuvo to biznesowe dziecko Marka Orłowskiego, inwestorom giełdowym znanego z dermokosmetycznego Nepentesa. Spółka ta została w 2010 r. ściągnięta z GPW przez koncern farmaceutyczny Sanofi-Aventis za 420 mln zł. Przedsiębiorca, do którego kieszeni przy tej okazji wpłynęło ponad 100 mln zł, szybko zaczął inwestować w inne projekty, a w 2015 r. wprowadził na giełdę Adiuvo — najpierw na NewConnect, potem na główny parkiet.

Cytat:
Adiuvo rozpoczęło działalność w połowie 2013 r. Działania skupia na selekcji, rozwoju, finansowaniu i komercjalizacji innowacyjnych projektów na rynku międzynarodowym.
Projekty realizowane przez Adiuvo podążają̨ za trendami światowymi. W szczególności są to wzrastająca potrzeba wzmocnienia działań́ profilaktycznych, a nie leczenia skutków choroby, jak również̇ uczestniczenia pacjentów w procesie monitorowania stanu zdrowia i ich aktywnego udziału w leczeniu. Rozwijane przez Adiuvo nowe technologie koncentrują̨ się na:
• zarządzaniu chorobą (ang. ‘diseases management’), monitorowaniu zdrowego trybu życia i leczenia przy pomocy urządzeń mobilnych;
• suplementacji i żywności funkcjonalnej, czyli żywność́, która oprócz właściwości odżywczych ma także właściwości zdrowotne.
Dzięki zapewnieniu ochrony własności intelektualnej, walidacji technologii w badaniach klinicznych w standardzie farmaceutycznym oraz pozyskiwaniu certyfikatów dopuszczających produkty do obrotu na rynku Adiuvo jest w stanie komercjalizować projekty w różnorodnym modelu biznesowym i w skali międzynarodowej.
Prace badawczo – rozwojowe dla posiadanych w portfolio projektów prowadzone są w różnych krajach, w tym w UK, Izraelu, Stanach Zjednoczonych, Polsce, Niemczech i innych. Dotyczy to zarówno lokalizacji laboratoriów badawczych, które najczęściej prowadzone są przez głównych wynalazców poszczególnych produktów i technologii, jak również badań klinicznych prowadzonych przez renomowane ośrodki badawcze.
Aktualnie w portfolio Adiuvo znajduje się ponad 25 projektów. Wybrane produkty Grupy komercjalizowane są na ponad 20 rynkach światowych.


Póki co akcjonariusze nie mają powodów do radości, ale podobno może się to zmienić...
Cytat:
— Spotykamy się na rynku ze strony niektórych inwestorów ze zniecierpliwieniem tempem komercjalizacji naszych projektów, ale w rzeczywistości działamy zgodnie z harmonogramem — w większość spółek wchodziliśmy w latach 2013-16. Pierwsze dwa lata to okres „proof of concept”, potem przychodzą 2-3 lata weryfikacji klinicznej i użytkowej projektów, a dopiero potem można myśleć o komercjalizacji. Teraz właśnie wchodzimy w okres żniw, który potrwa do 2021 r. — zapowiada Anna Aranowska-Bablok.

Cytat:
W ciągu najbliższych 12 miesięcy zamierzamy skomercjalizować 5 projektów — w części z nich prowadzimy już rozmowy z potencjalnymi nabywcami — mówi Anna Aranowska-Bablok.
Dwa projekty na sprzedaż ma Airway Medix. To system do czyszczenia jamy ustnej u intubowanych pacjentów i system do stabilizacji i monitorowania ciśnienia w mankiecie rurki intubacyjnej.
— Oba urządzenia są skończone i gotowe do właściwych badań użytkowych, które rozpoczną się w najbliższych miesiącach i potrwają około 8 tygodni. Mamy kilku globalnych partnerów, którzy są zainteresowani współpracą po zaprezentowaniu przez spółkę rezultatów pierwszych wdrożeń w szpitalach na terenie Unii Europejskiej (Polska, Niemcy, Włochy). Rozważamy scenariusz sprzedaży licencji na produkty lub sprzedaży całego pakietu w Airway Medix — mówi Anna Aranowska-Bablok.

Źródło:
www.adiuvoinvestments.com/pl,1...
www.pb.pl/adiuvo-przebiera-w-p...


Kasa na spłatę obligów będzie właśnie z tej brzydkiej akcji i z kolejnych emisji. Czechowicz byłby skończony na rynku za samo przesunięcie wykupu nie mówiąc o default.

"MCI Capital nie kryje, iż w kolejnych latach może mieć równie wysokie potrzeby kapitałowe, co zmusi spółkę do ponownego wykorzystania swojego przywileju. Z naszej wiedzy wynika, że pieniądze pozyskane z funduszu grupa przeznaczy na spłatę zapadajacych obligacji o wartości 75 mln zł. W tym roku MCI również posługuje się finansowaniem dłużnym. Plany emisyjne zakładają sprzedaż obligacji (prawdopodobnie trzyletnich) na 100 mln zł."
businessinsider.com.pl/finanse...

Wspomniany przeze mnie Airway sprzedał pierwszą technologię CSS za 10 mln euro. Druga OC według zapowiedzi ma być sprzedana na początku 2019.

Przyjrzałem się trochę bliżej spółce i rzeczywiście wygląda to intersująco. Natomiast z doświadczenia wiem, że rynek ma problem z wyceną spółek z nieregularnymi przychodami. Wystarczy spojrzeć na AWM, branża pokrewna, model biznesowy podobny (sprzedaż gotowej technologii). Wspomniana spółka sprzedała już pierwszą technologię a dwie następne są na finiszu a i tak kurs blisko minimów.

Mam wrażenie, że takie spółki docenia się tylko za konkrety (sprzedaż technologii i podział zysku z akcjonariuszami) i oby one nastapiły. SCPFL życzę jak najlepiej ale do certyfikacji (połowa 2020) to mogą być jeszcze cuda z kursem akcji.

Mam jakiś taki niedosyt po ostatnim raporcie rocznym. Sprzedaż technologii za 10,5 mln euro i ani złotówki w przychodach. Masa kasy wpłynęła do spółki a w raporcie strata netto. Co prawda widać tą transakcję w przepływach i w gotówce, ale to wszystko jakoś dziwnie zaraportowane. Mógłby ktoś ze SW spojrzeć na ostatni raport i spróbować ocenić/wycenić taki niecykliczny biznes?

Kolega wyżej dosyć szczegółowo opisał zagadnienia omówione na warsztatach. Ze swojej strony mogę dodać kilka zdań na temat ostatniej części .

IV. Ryzyka podatkowe. Marcin Żuk

Generalnie było to omówienie podstawowych kwestii podatkowych związanych z inwestowaniem w obligacje:
-rodzaje zysku (kupon, wykup obligacji kupionych z dyskontem, sprzedaż obligacji kupionych z dyskontem
-koszty uzyskania przychodu ( Ciekawy przypadek różnic pomiędzy otrzymaniem obligacji w spadku i poprzez darowiznę. W pierwszym przypadku możemy rozliczyć koszty uzyskania przychodu, czyli koszt zakupu. W drugim przypadku nie możemy odliczyć kosztów zakupu, czyli płacimy podatek od całości: nominał + kupon
-rozliczenie straty – analogicznie jak w przypadku akcji czyli 5 lat
-przeniesienie inwestycji do zagranicznych podmiotów
Ostatni punkt zajął tak naprawdę 2/3 czasu a możliwość jego zastosowania wydaje się mocno ograniczona przez wysoko ustawiony pułap opłacalności. Koszt takiej zabawy w spółki w rajach podatkowych to 20-30 tys euro (info od prelegenta), czyli uśredniając 100 tyś zł rocznie. Zakładając 5% kuponu z obligacji możemy się zastanawiać nad takim rozwiązaniem mając portfel obligacji na 2 mln zł. Trochę mi jeszcze brakuje blah5 więc nie byłem zbyt dociekliwy w tym temacie.

Po zakończeniu cześci IV okazało się, że została jeszcze godzina wolnego czasu. Korzystając z okazji że pani Justyna Czekaj była jeszcze na sali poprosiłem o dokończenie części II którą przerwała nam… przerwa obiadowa angel4
Wnioski:
- w nowej ustawie o obligacjach pojawia się nowe ciało – Zgromadzenie Obligatariuszy, cos na kształt Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy.
- większość bezwzględna obligatoriuszy ( ważona kwotą wierzytelności) a nie tak jak do tej pory 100% może podejmować wiążące decyzje
- wycena zabezpieczenia musi być dostarczona obligatoryjnie każdemu obligatoriuszowi
- wraz z wyceną musi być podany podmiot, który dokonał wyceny
- odnośnie dobrych zabezpieczeń dodałbym jeszcze oświadczenie w trybie art. 777 KPC

Ja również chętnie wezmę udział w warsztatach.

Zdaję sobie sprawę, że Hajdarowicz ma złą opinię u drobnych inwestorów i wcale mnie to nie dziwi...sam pamiętam wiecznie niedowartościowanego Jupitera blah5 W przypadku Compressu widzę jednak szansę że spółka skorzysta na obecności w grupie mediowej. Reklama i kampania PR są to usługi w pewien sposób komplementarne i daje spore szanse pozyskania nowych klientów. A jak wyniki się mocno poprawią to nie trzeba znajomości w rządzie żeby kurs zareagował wave

Informacje
Stopień: Elokwentny
Dołączył: 3 grudnia 2008
Ostatnia wizyta: 26 lipca 2019 13:58:46
Liczba wpisów: 279
[0,08% wszystkich postów / 0,07 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,368 sek.

AD.bx ad3a
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d