pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

noise

noise

Ostatnie 10 wpisów
Pierwsza umowa (od dłuższego czasu) sprzedaży...

www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

Cytat:
W nawiązaniu do informacji zamieszczonych w ostatnim raporcie okresowym za I kwartał 2020 r. dotyczących inwestycji kapitałowej w HealthUp oraz informacji komunikowanych w tym zakresie raportami bieżącymi, w szczególności raportem bieżącym nr 2/2020, Zarząd Adiuvo Investments S.A. [Spółka] informuje, że w dniu 31 lipca 2020 r. pomiędzy udziałowcami spółki portfelowej funduszu Joint Polish Investment Fund C.V. [JPIF] tj.: HealthUp Sp. z o.o. [HealthUp], w tym JPIF, a kanadyjską spółką Trudell Medical Limited będącą międzynarodowym liderem produkującym i dystrybuującym urządzenia medyczne [Inwestor] została zawarta umowa przewidująca zaangażowanie kapitałowe Inwestora w HealthUp [Umowa]

Cytat:
Adiuvo Day – relacja z dnia inwestora Grupy Adiuvo Investments
Adiuvo Investments zorganizowało otwarty dzień inwestora, podczas którego zaprezentowane zostały kluczowe projekty z portfolio inwestycyjnego, a uczestnicy spotkania mieli możliwość bezpośrednich rozmów nie tylko z zespołem zarządzającym, ale również z wynalazcami i zarządem spólek celowych. Grupa Adiuvo Investments weszła już w okres komercjalizacji najbardziej zaawansowanych technologii, które w dedykowanych prezentacjach zostały zaprezentowane inwestorom.
- W latach 2014-2017 stworzyliśmy portfolio innowacyjnych technologii z zakresu żywności funkcjonalnej, suplementów diety, urządzeń nasobnych, algorytmizacji, a także z zakresu urządzeń medycznych i sensorów. Dwie technologie już sprzedaliśmy, a w najbliższych 12-18 miesiącach spodziewamy się kilku kolejnych transakcji. Jako akcjonariusz Adiuvo spodziewam się pierwszej dywidendy w przyszłym roku – powiedział dr Marek Orłowski, twórca, prezes i wiodący akcjonariusz Adiuvo Investments.

pandl.pl/aktualnosc/items/adiu...

Prośba do adminów o podłączenie notowań do wątku.

Spółka nie doczekała się jeszcze swojego wątku, więc zakładam Angel
Cytat:
Adiuvo to biznesowe dziecko Marka Orłowskiego, inwestorom giełdowym znanego z dermokosmetycznego Nepentesa. Spółka ta została w 2010 r. ściągnięta z GPW przez koncern farmaceutyczny Sanofi-Aventis za 420 mln zł. Przedsiębiorca, do którego kieszeni przy tej okazji wpłynęło ponad 100 mln zł, szybko zaczął inwestować w inne projekty, a w 2015 r. wprowadził na giełdę Adiuvo — najpierw na NewConnect, potem na główny parkiet.

Cytat:
Adiuvo rozpoczęło działalność w połowie 2013 r. Działania skupia na selekcji, rozwoju, finansowaniu i komercjalizacji innowacyjnych projektów na rynku międzynarodowym.
Projekty realizowane przez Adiuvo podążają̨ za trendami światowymi. W szczególności są to wzrastająca potrzeba wzmocnienia działań́ profilaktycznych, a nie leczenia skutków choroby, jak również̇ uczestniczenia pacjentów w procesie monitorowania stanu zdrowia i ich aktywnego udziału w leczeniu. Rozwijane przez Adiuvo nowe technologie koncentrują̨ się na:
• zarządzaniu chorobą (ang. ‘diseases management’), monitorowaniu zdrowego trybu życia i leczenia przy pomocy urządzeń mobilnych;
• suplementacji i żywności funkcjonalnej, czyli żywność́, która oprócz właściwości odżywczych ma także właściwości zdrowotne.
Dzięki zapewnieniu ochrony własności intelektualnej, walidacji technologii w badaniach klinicznych w standardzie farmaceutycznym oraz pozyskiwaniu certyfikatów dopuszczających produkty do obrotu na rynku Adiuvo jest w stanie komercjalizować projekty w różnorodnym modelu biznesowym i w skali międzynarodowej.
Prace badawczo – rozwojowe dla posiadanych w portfolio projektów prowadzone są w różnych krajach, w tym w UK, Izraelu, Stanach Zjednoczonych, Polsce, Niemczech i innych. Dotyczy to zarówno lokalizacji laboratoriów badawczych, które najczęściej prowadzone są przez głównych wynalazców poszczególnych produktów i technologii, jak również badań klinicznych prowadzonych przez renomowane ośrodki badawcze.
Aktualnie w portfolio Adiuvo znajduje się ponad 25 projektów. Wybrane produkty Grupy komercjalizowane są na ponad 20 rynkach światowych.

Póki co akcjonariusze nie mają powodów do radości, ale podobno może się to zmienić...
Cytat:
— Spotykamy się na rynku ze strony niektórych inwestorów ze zniecierpliwieniem tempem komercjalizacji naszych projektów, ale w rzeczywistości działamy zgodnie z harmonogramem — w większość spółek wchodziliśmy w latach 2013-16. Pierwsze dwa lata to okres „proof of concept”, potem przychodzą 2-3 lata weryfikacji klinicznej i użytkowej projektów, a dopiero potem można myśleć o komercjalizacji. Teraz właśnie wchodzimy w okres żniw, który potrwa do 2021 r. — zapowiada Anna Aranowska-Bablok.

Cytat:
W ciągu najbliższych 12 miesięcy zamierzamy skomercjalizować 5 projektów — w części z nich prowadzimy już rozmowy z potencjalnymi nabywcami — mówi Anna Aranowska-Bablok.
Dwa projekty na sprzedaż ma Airway Medix. To system do czyszczenia jamy ustnej u intubowanych pacjentów i system do stabilizacji i monitorowania ciśnienia w mankiecie rurki intubacyjnej.
— Oba urządzenia są skończone i gotowe do właściwych badań użytkowych, które rozpoczną się w najbliższych miesiącach i potrwają około 8 tygodni. Mamy kilku globalnych partnerów, którzy są zainteresowani współpracą po zaprezentowaniu przez spółkę rezultatów pierwszych wdrożeń w szpitalach na terenie Unii Europejskiej (Polska, Niemcy, Włochy). Rozważamy scenariusz sprzedaży licencji na produkty lub sprzedaży całego pakietu w Airway Medix — mówi Anna Aranowska-Bablok.

Źródło:
www.adiuvoinvestments.com/pl,1...
www.pb.pl/adiuvo-przebiera-w-p...

Kasa na spłatę obligów będzie właśnie z tej brzydkiej akcji i z kolejnych emisji. Czechowicz byłby skończony na rynku za samo przesunięcie wykupu nie mówiąc o default.

"MCI Capital nie kryje, iż w kolejnych latach może mieć równie wysokie potrzeby kapitałowe, co zmusi spółkę do ponownego wykorzystania swojego przywileju. Z naszej wiedzy wynika, że pieniądze pozyskane z funduszu grupa przeznaczy na spłatę zapadajacych obligacji o wartości 75 mln zł. W tym roku MCI również posługuje się finansowaniem dłużnym. Plany emisyjne zakładają sprzedaż obligacji (prawdopodobnie trzyletnich) na 100 mln zł."
businessinsider.com.pl/finanse...

Wspomniany przeze mnie Airway sprzedał pierwszą technologię CSS za 10 mln euro. Druga OC według zapowiedzi ma być sprzedana na początku 2019.

Przyjrzałem się trochę bliżej spółce i rzeczywiście wygląda to intersująco. Natomiast z doświadczenia wiem, że rynek ma problem z wyceną spółek z nieregularnymi przychodami. Wystarczy spojrzeć na AWM, branża pokrewna, model biznesowy podobny (sprzedaż gotowej technologii). Wspomniana spółka sprzedała już pierwszą technologię a dwie następne są na finiszu a i tak kurs blisko minimów.

Mam wrażenie, że takie spółki docenia się tylko za konkrety (sprzedaż technologii i podział zysku z akcjonariuszami) i oby one nastapiły. SCPFL życzę jak najlepiej ale do certyfikacji (połowa 2020) to mogą być jeszcze cuda z kursem akcji.

Mam jakiś taki niedosyt po ostatnim raporcie rocznym. Sprzedaż technologii za 10,5 mln euro i ani złotówki w przychodach. Masa kasy wpłynęła do spółki a w raporcie strata netto. Co prawda widać tą transakcję w przepływach i w gotówce, ale to wszystko jakoś dziwnie zaraportowane. Mógłby ktoś ze SW spojrzeć na ostatni raport i spróbować ocenić/wycenić taki niecykliczny biznes?

Kolega wyżej dosyć szczegółowo opisał zagadnienia omówione na warsztatach. Ze swojej strony mogę dodać kilka zdań na temat ostatniej części .

IV. Ryzyka podatkowe. Marcin Żuk

Generalnie było to omówienie podstawowych kwestii podatkowych związanych z inwestowaniem w obligacje:
-rodzaje zysku (kupon, wykup obligacji kupionych z dyskontem, sprzedaż obligacji kupionych z dyskontem
-koszty uzyskania przychodu ( Ciekawy przypadek różnic pomiędzy otrzymaniem obligacji w spadku i poprzez darowiznę. W pierwszym przypadku możemy rozliczyć koszty uzyskania przychodu, czyli koszt zakupu. W drugim przypadku nie możemy odliczyć kosztów zakupu, czyli płacimy podatek od całości: nominał + kupon
-rozliczenie straty – analogicznie jak w przypadku akcji czyli 5 lat
-przeniesienie inwestycji do zagranicznych podmiotów
Ostatni punkt zajął tak naprawdę 2/3 czasu a możliwość jego zastosowania wydaje się mocno ograniczona przez wysoko ustawiony pułap opłacalności. Koszt takiej zabawy w spółki w rajach podatkowych to 20-30 tys euro (info od prelegenta), czyli uśredniając 100 tyś zł rocznie. Zakładając 5% kuponu z obligacji możemy się zastanawiać nad takim rozwiązaniem mając portfel obligacji na 2 mln zł. Trochę mi jeszcze brakuje blah5 więc nie byłem zbyt dociekliwy w tym temacie.

Po zakończeniu cześci IV okazało się, że została jeszcze godzina wolnego czasu. Korzystając z okazji że pani Justyna Czekaj była jeszcze na sali poprosiłem o dokończenie części II którą przerwała nam… przerwa obiadowa angel4
Wnioski:
- w nowej ustawie o obligacjach pojawia się nowe ciało – Zgromadzenie Obligatariuszy, cos na kształt Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy.
- większość bezwzględna obligatoriuszy ( ważona kwotą wierzytelności) a nie tak jak do tej pory 100% może podejmować wiążące decyzje
- wycena zabezpieczenia musi być dostarczona obligatoryjnie każdemu obligatoriuszowi
- wraz z wyceną musi być podany podmiot, który dokonał wyceny
- odnośnie dobrych zabezpieczeń dodałbym jeszcze oświadczenie w trybie art. 777 KPC

Ja również chętnie wezmę udział w warsztatach.

Zdaję sobie sprawę, że Hajdarowicz ma złą opinię u drobnych inwestorów i wcale mnie to nie dziwi...sam pamiętam wiecznie niedowartościowanego Jupitera blah5 W przypadku Compressu widzę jednak szansę że spółka skorzysta na obecności w grupie mediowej. Reklama i kampania PR są to usługi w pewien sposób komplementarne i daje spore szanse pozyskania nowych klientów. A jak wyniki się mocno poprawią to nie trzeba znajomości w rządzie żeby kurs zareagował wave

www.parkiet.com/artykul/143247...

Cytat:
Poza tym to udziały w e-Kiosku (dystrybucja tzw. e-wydań gazet), Uważam Rze (wydawca miesięcznika pod tym samym tytułem) oraz notowanych na NewConnect MM Conferences (organizator warsztatów i konferencji) i ComPress (agencja public relations).

Cytat:
Prognozy finansowe MM Conferences, ComPress odzwierciedlają natomiast dodatkowy potencjał, jakie te spółki uzyskały, stając się częścią grupy mediowej dysponującej silnymi markami.

I znowu ktoś zarobi na tej panice...

4 lata bez wpisu blah5 Jest parę nowych faktów i po drodze nowe minima.Zastanawia mnie po co Hajdarowiczowi agencja PR. I jeszcze pytanie do obeznanych w temacie - czy jest jakaś korzyść z posiadania spólki na NC jeżeli sie planuje debiut giełdowy(Parkiet i Rzeczpospolita) na głównym parkiecie?

Cytat:
Zarząd ComPress SA informuje, że 19 maja 2015 roku podjął uchwałę o sprzedaży akcji własnych Emitenta w liczbie 315.000 sztuk na rzecz Presspublica Sp. z o.o. po cenie 0,30 zł za jedną akcję. Zbywane akcje stanowią 6,3 proc. kapitału akcyjnego Emitenta i uprawniają do tylu samo głosów na WZA.
Akcje własne Emitent kupował na podstawie Uchwały Walnego Zgromadzenia, w celu dalszej odsprzedaży. Cena sprzedaży zawarta w Uchwale Zarządu przewyższa cenę skupu.
Podjęta uchwała jest konsekwencją podpisanej z Gremi Media SA umową o współpracy w zakresie marketingu i Public Relations.

Cytat:
15-06-10 14:42
Zarząd ComPress SA informuje, że powziął wiadomość od głównych akcjonariuszy ComPress SA, iż podpisali oni z Presspublica Sp. z o. o. umowy opcji nabycia przez Presspublica Sp. z o.o. akcji Compress SA. W przypadku zrealizowania umów opcji Presspublica Sp. z o.o. wejdzie w posiadanie pakietu akcji ComPress SA dającego jej ponad 50 proc. akcji/głosów na WZA.

Ktoś wie czemu tak dzisiaj poleciała w dół seria 0916 ta ze stałym oprocentowaniem? Są jakieś przecieki, że jest do wykupu?

Ratyn, Eques miał akcje i obligacje. Akcji już nie ma, ale obligacje tak.

PRE0814 dzisiaj wykupione

Anty zdaję sobie sprawę że jest sezon wyników, ale może za jakiś czas...Natomiast co do monitora spółki to jeszcze nie jest idealnie bo kroczące C/Z powinno być w okolicach 4 a wyświetla się -8 Sick

ok. że nie jest ujęty III kwartał 2013 to zauważyłem love4 Chodzi mi bardziej o to że ostatni kw. ze stratą netto to IIIq 2011

PS Anty, a może omówienie ostatniego raportu? Nieliczna spółka z branzy OZE która konsekwentnie kwartał po kwartale idzie do przodu...

Dawno tu nikt nie zaglądał love4 Mam pytanie, pobieżnie przejrzałem ostatnie raporty i ostatnie 4 kwartały zakończyły się zyskiem netto a w automacie SW ZN jest ujemny. Coś przegapiłem. Moim zdaniem powinno być kilka mln pln (w przeliczeniu) zysku za ostanie 4 kwartały.

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi. Oczywiście przyjrzę sie bliżej tym emitentom i czekam na kolejne podpowiedzi wave

Zakładam wątek trochę z lenistwa a trochę przez fakt, że słabo znam rynek Catalyst.
Planuję trochę zmienić strukturę moich inwestycji, tych bezpiecznych i dodać nieco korpo-obligacji.
Szukam papierów jak w tytule, w miarę bezpiecznych, z zabezpieczeniem, ale z YTM netto> 5%
Znalazłem Kruka, macie jakieś inne typy? Czekam na podpowiedzi love4

diR napisał(a):
cyt osobę odpowiedzialną za relacje inwestorskie - "Jeżeli zostanie nam mały procent który nie wymieni to tak jak informowaliśmy w ogłoszeniu, wzywający rozważa squeeze-out czyli wyciśnięcie mniejszościowych akcjonariuszy zgodnie z prawem czeskim.

Jest potwierdzenie w raporcie rocznym o przygotowaniach do rozpoczęcia squeeze-out'u. Ktoś się orientuje jak wygląda w prawodastwie czeskim odszkodowanie dla "wyciskanych". Cena jest w tej chwili znacząco niżej od średnich z 3 i 6 miesięcy więc teoretycznie jest pole do zarobku, tylko że czeskie prawo może to regulować zupełnie inaczej...

Nie posiadam tych obligacji, ale ciekaw jestem wykupu. Proszę o któtkie info posiadaczy czy te obligi zostały dzisiaj wykupione.

Miałem nie odpisywać bo nie ma co specjalnie bronić spółki, ale niech tam...
Cytat:
Jeśli chodzi o produkty, to już nie wiem bo dali się zepchnąć z rynku tak bardzo, że trudno ich zauważyć

Przychody znacząco spadły dopiero w ostatnich miesiącach, bo jeżeli chodzi o lata to cały czas kręcą się w okolicach 100 mln, raczej obstawiam że twój lokalny rynek nie ma dystrybutora ich produktów.
Cytat:
Szkoda, bo kiedyś, zapewne w czasach kiedy firma "dawała zarobić" była to naprawdę silna i rozpoznawalna marka

Mnie dała zarobić niedawno bo w 2009-10 a Ty chyba mówisz o legendzie alpinusa z lat 90-tych. EMK jest włascicielem znaku alpinus od 2004 roku i raczej jeszcze nie zarobił.
Cytat:
zadłużenie krótkoterminowe piętnastokrotnie (!!) przekracza kapitalizację

Raczej ostrożnie podchodziłbym do takich zestawień bo ten kij ma 2 końce - albo zadłużenie jest duże albo kapitalizacja mała (czyli okazja blackeye )
Cytat:
co skutecznie uniemożliwia jakiś większy obrót nimi.

ING wychodzi akurat z akcjonariatu i mozna kupić w zasadzie dowolną ilość Angel
Cytat:
W zasadzie nie wiem, czego ta spółka szuka na giełdzie, bo kapitału to już nikt im raczej nie

Ta spółka jest na giełdzie bo już wzięła kapitał w IPO i to niemały, coś ze 40 mln chyba. Niestety nie potrafiła go sensownie wykorzystać. 10 baniek za alpinusa (I rata), nowa marka Stir Crazy którą i tak wygasili i sporo sklepów własnej sieci, chyba niezbyt rentownych.

Ale co chciałem napisać. Tu jest prosta sytuacja. Będzie normalna pogoda jesienią i zimą, czyli zimno, mróz i śnieg to jeszcze pociągną. Będzie ciepło a śnieg spadnie pod koniec stycznia to leżą.
Przy pierwszym wariancie kapitalizacja 3 mln długo się nie utrzyma i raczej mocno podskoczy, przy drugim ... wiadomo.

Dzięki irfy. Dziadowska?, ale co masz na myśli wyniki czy produkty? Angel Dała sporo zarobić kiedyś i mam do niej sentyment. Teraz sytuacja w EMK dużo trudniejsza niż 3 lata temu, ale kapitalizacja 3 mln to też lekka przesada...

Cytat:
W nawiązaniu do raportu nr 8/2012 z dnia 29 lutego 2012 r. dotyczącego zawarcia z BNP Paribas Bank Polska S.A. ("Bank") aneksu do umowy wielocelowej linii kredytowej z dnia 25 czerwca 2010 roku (Umowa), Zarząd Euromark Polska S.A. (Spółka) informuje, iż w dniu 7 września 2012 roku otrzymał od Banku informację iż działając w oparciu o zapisy Umowy Bank odmawia zatwierdzenia, począwszy od dnia 6 września 2012 roku, udostępnienia środków z ww. umowy kredytowej powyżej kwoty ok. 3,5 mln zł. Bank podjął powyższą decyzję pomimo negocjacji prowadzonych między Spółką a Bankiem od początku lipca 2012 r. w zakresie harmonogramu całkowitej spłaty kredytu.

Mam prośbę niech ktoś mi to przetłumaczy bo nic nie rozumiem z tego...Think
Czy to znaczy że BNP nie przedłuża tej linii kredytowej (chociaż pierwotnie umowa była do lutego 2013) i wymaga natychmiastowej płatności, czy obniża limit z 4 mln (pierwotna umowa) do maksymalnie 3,5 mln. Czytam to już piąty raz i nic Sick

Raport za ostatni kwartał skutecznie pogrążył kurs. 5 baniek straty to nawet ja się nie spodziewałem, ale z drugiej strony w kwartale marzec-maj jeszcze nigdy nie byli na plusie. Po dzisiejszym kursie kapitalizacja 7 mln i c/wk 0,14.
Kapitalizacja ponizej wartości jednego znaku czy to campus czy alpinus, a przecież mają jeszcze trochę wartościowych nieruchomości. Na 0,55 historyczne minimum z 2009 roku - może się zatrzyma Think

Mocny artykuł podsumowujący sytuację w Europie.
Cytat:
Gdyby Grecja rzeczywiście dostała całą pomoc, jaką zadeklarowała Bruksela, MFW i inni wierzyciele, byłaby dziś bardzo bogatym państwem. Łączny zastrzyk 470 mld euro, jaki kraj otrzymał od wybuchu kryzysu, pozwoliłby Atenom nie tylko na spłacenie długu z 2010 r. (170 mld euro), lecz wystarczyłby także na podwojenie jego dochodu narodowego, który dziś wynosi 240 mld euro.

forsal.pl/artykuly/627089,euro...

Zgodnie z biznesową zasadą, że lepiej być pierwszym niz lepszym (w tym wypadku w typowaniu) stawiam
5:1 dla Polski. Tak, tak wynik jak z Peru na MŚ 1982 - szczyl byłem wtedy, ale oglądałem Angel

Szutnik, Lecha i Wojciecha ja również mocno cenię. A ja wrzucę...
coś zimnego na zbliżające się lato...

Ponawiam prośbę o omówienie ostatniego raportu kwartalnego. Spółka według średniej wycen SW pokazuje największe niedoszacowanie z całej GPW i potencjał wzrostu coś koło 1300% Angel i chociażby z tego powodu warto bliżej wniknąć w raport.

Z sentymentu proszę o analizę ostatniego raportu + prognozy na przyszłość odnośnie sytuacji finansowej spółki.

noise napisał(a):
Też mam kilka spółek, ale tylko jedna ma szansę zaistnieć w kategorii "rakieta" Angel.
Think Nie wiem czy będzie rakietą w 2011, ale w 2012 jest bardzo duża szansa. Mam na myśli Photon...
PS. Ale naganiacz ze mnie Angel a pisałem to przy kursie 5,54

Wyciągnąłem mój wpis z przed ponad roku w celach edukacyjnych głównie dla siebie. Kandydat na rakietę miał awarię silników i zarył w ziemię. 14 miesięcy i sytuacja odwróciła się o 180 stopni. Lot koszący z 5,5 zł na 66 gr. Na szczęście dawno już nie mam, ale i tak straciłem na tym ze dwadzieścia procent.Co gorsza w pewnym momencie miałem w tym prawie połowę porfela. Jak pomyślę, że korciło mnie żeby to trzymać do skutku sam nie wiem jakiego to aż mnie zimny pot oblewa...

Dzisiaj wyszedł raport za I kw. już po konsalidacji Semaxu. Wiem, że analitycy SW nie lubią analizować funduszy PE/VC ale proszę o szerszy komentarz do obrazu spólki po konsolidacji Semaxu. Zdaję sobie sprawę , że jest szczyt sezonu raportowego, więc spokojnie zaczekam w kolejce Angel

Semax będzie konsolidowany przez Skyline od tego kwartału. Moje pytanie jest takie zakładając że działalność operacyjna Semaxu pozwoliła wyjść w I kw tego roku na zero na poziomie netto. W pozostałych przychodach mamy 53 mln które stanowią czysty, papierowy zysk,ale mamy również ujemne kapitały własne na prawie -49 mln. Czy dobrze rozumiem, ze w raporcie za I kw. Semax będzie miał już dodatnie kapitały własne, ale i zobowiązania na 27 mln?

Dodam tylko informacyjnie, że Skyline zapłacił za Semax( sieć 52 sklepów outletowych) w 2009 roku 600 zł!!! więc jak uda się wyjść na prostą z rentownością, zwrot z inwestycji będzie imponujący.

Mam pytanie do załogi SW,co w rzeczywistości oznacza księgowanie tych 53 mln umorzenia i jaki to będzie miało wpływ na raport za I kw?

Cytat:
W wynikach za ten okres uwzględnione zostanie również zdarzenie jednorazowe, związane z umorzeniem, w efekcie zawartego układu, około 2/3 wierzytelności sięgających 80 mln zł. – Jesteśmy w trakcie księgowania tego zdarzenia – mówi Paweł Maj, członek zarządu Skyline Investment.

www.parkiet.com/artykul/9,1216...

Ponad rok temu była na tym wątku ciekawa dyskusja o tym jak dotacje wpływają na kapitały własne.
Wiemy już, że w przypadku Orła będzie to zmniejszenie amortyzacji tzn. nie będą amortyzować całkowitego kosztu fabryki granulatu a jedynie tą część po odjęciu dotacji czyli jak dobrze pamiętam 25 mln - 17 mln = 8 mln.
Mniejsza amortyzacja oznacza mniejsze koszty a więc większe zyski i w ten sposób wzrost kapitałów własnych.
A teraz mam pytanie do załogi SW jak oddanie fabryki do użytku w I kwartale tego roku wpływa na bilans spólki?

Kasia poprosimy o omówienie wyników za ostatni kwartał, oczywiście w wolnej chwili.

kliknij, aby powiększyć

Fatalny zeszły rok napewno jest już w cenie, ale co z przyszłością. Niby mamy jakąś zimę,ale trochę późno. Wszędzie są teraz wyprzedaże i marża będzie wyraźnie niższa. Po zimie przyjdzie wiosna na której EMK chyba jeszcze nigdy nie zarobił. Zawsze była mniejsza lub większa strata (stary QI marzec-maj).Z pozytywów to stosunkowo niska baza do porównań na początku tego roku,bo w styczniu 2011 zimy nie było zupełnie. Moją opinią się nie kieruj, bo nie jestem obiektywny - czekam z zakupem na moją cenę Sick

Cytat:
Przychody, a właściwie ich spadek jest odzwierciedleniem nastrojów konsumentów i co chyba ważniejsze pogody. Jesieni w zasadzie nie było, w szczególności opadów deszczu, a początek zimy też pozostawia wiele do życzenia.

Anty,to prawda cała branża outdoor cierpi...

Cytat:
Pomimo tego, że polska gospodarka rozwija się w dobrym tempie, a GUS odnotowuje dwucyfrowe wzrosty sprzedaży detalicznej, outdoorowe sklepy od stycznia 2011 notują spadki sprzedaży liczonej rok do roku

4outdoor.pl/news/8915/barometr...

Nowy akcjonariusz się nam ujawnił.Oby na nieco dłużej niż Ipopema ostatnio...

Cytat:
Zarząd Skyline Investment S.A. ("Spółka") informuje, iż dnia 23 stycznia 2012 r. otrzymał od Caspar Asset Managament S.A. zawiadomienie, iż w wyniku zawarcia i rozliczenia transakcji zakupu 34 163 akcji spółki Skyline Investment S.A. na rynku regulowanym w dniu 13 stycznia 2012 r., klienci Caspar Asset Management S.A., których rachunki są objęte umowami o zarządzanie, stali się posiadaczami akcji w liczbie powodującej przekroczenie 5% udziału w ogólnej liczbie głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy Spółki.

Zdrowych i wesołych świąt

Można prosić o kilka słów komentarza do aktualnego ratingu (po raporcie za III kwartał) i nowej emisji obligacji ORL0814

Futro napisał(a):
I bardzo ładnie;). Raport za 4 dni, liczę na ~5 mln zysku netto.

Hmm 5 mln na samym prądzie d'oh! - odważna prognoza...

Nawet nie wiem kiedy to się stało, ale EMK znowu na podwójnym fixie. Pewnie znowu obroty zanikną, ale może znowu będzie 55 groszy Think

hiisi napisał(a):
Niestety, za trzy lata upłynie mi nakaz zachowania poufności. Oby Euromark jeszcze istniał bym mógł się podzielić raportem.

Chyba za dużą wagę przykładasz do tego raportu. Domyślam się, że wszystko rozbija się o wizję przyszłości tego rynku, ale nie sądzę żeby można się było z niego dowiedzieć więcej niż z raportów spółki a ja tam bankructwa nie widzę...

SirHoe napisał(a):
jak dobrze rozumiem to będą sprzedawać Słowację, żeby podbić kurs do wk, tak?

Grześ napisał(a):

z tą Słowacją to jest chyba tak że chcą oodać część elektrowni inwestorom, aby za ta kasę budowac nowe elektrownie.

Ta część komunikatu rzeczywiście trochę enigmatyczna. Ja to rozumiem tak, że chcą sprzedać tą część elektrowni które nie realizują planów produkcyjnych po cenie bilansowej, która jest gdzieś tam zbliżona do rynkowej (koszty budowy+przyszłe przepływy(TCI)) a pieniądze zainwestować bardziej efektywnie.

Pocieszające jest przynajmniej to:
Cytat:
Mimo spadających cen surowców, w tym m.in. ropy i miedzi, notowania kauczuku syntetycznego w ostatnich miesiącach pozostają na zbliżonym poziomie.

www.parkiet.com/artykul/110256...

Tym samym cena granulatu gumowego powinna też trzymać obecny poziom

Taurus80 napisał(a):
Ja tak samo nie ide na wybory mowiac stanowcze nie obecnej polityce.
A najwieksza bzdure jaka slyszalem to IDZ NA WYBORY i jezeli sie nie zgadzasz oddaj niewazny GLOS :)
Po co mam isc na wybory i tracic wlasny cenny czas ktory wole spedzic z dzieckiem i cofnac sie o pare lat w rozwoju bawiac sie klockami blackeye

Taurus czuję się wywołany do tablicy, więc odpowiem. Uważam, że warto oddać nieważny głos dlatego że:
- jednak spełniłem swój obywatelski obowiązek
- jest to moja forma protestu przeciwko "zabawom na podwórku"
- głosy nieważne są policzalne i przy odpowiedniej skali mogą zrobić wrażenie ile osób "nie ma wyboru"
- nie oddając głosu (bez względu na powód) jesteś anonimowy i trafiasz mimo wszystko do "wielkiego kotła" razem z tymi którym się nie chciało pójść na wybory, albo mają wszystko w d...e
- jestem w stanie wygospodarować te 15 min żeby oddać głos i jeszcze pobawić się z dzieckiem

PS Też zdarzało mi się kiedyś nie chodzić na wybory więc nie chcę już nikogo na nic namawiać...salute

pop napisał(a):
...

Pop (Amol zresztą też) przydałoby się trochę dystansu do polityki... taki wierszyk na szybko można ułozyć o każdym co bardziej wyrazistym polityku z każdej strony sceny politycznej. Tyle tylko że moim zdaniem nawet kibolskie "Donald Ma Tole" miało więcej polotu...Nie jestem zwolennikiem pisu, po prostu tej wojny polsko-polskiej mam już po dziurki w nosie angry3 angry3 angry3

sss thumbright to jest jakieś wyjście, ale ja twardo obstaję przy swojej strategii, czyli oddaję nieważny głos.
Prawda jest taka że duża część wyborców nie ma na kogo zagłosować. Trzeba być ślepym i mieć bardzo krótką pamięć żeby zagłosować na kogoś z obecnej sejmowej czwórki i ich odłamy...Większość głosem chce wybrać mniejsze zło albo głosować negatywnie - przeciw komuś.
Ale jest rozwiązanie...możemy sobie dopisać swoich kandydatów na liście wyborczejthumbright i na nich oddać swój głos . Mój typ to Shrek Angel - jeżeli nie ma szans żeby było normalnie to niech przynajmniej będzie śmiesznie... a przy odpowiedniej skali (głosów nieważnych) może da to myslenia naszym "elitom" politycznym...

Frog napisał(a):
PIT powinien wynosić 10%. I najlepiej to zrobić metodą obniżenia stawki do 10%. Cała filozofia.

Najpierw ustawiamy optymalny system podatkowy (nie patrząc na UE i na historyczne wydatki). Potem liczymy ile państwo będzie miało z tego pieniędzy, a następnie myślimy jak to wydać.

Niestety wygląda u nas to zupełnie odwrotnie. Najpierw patrzymy ile trzeba wydać, potem maksymalizujemy dochody zaciskając ludziom pętlę (ale tak żeby jeszcze mogli oddychać) a na końcu dopożyczamy ile brakuje. Żenua.

Frogu, ale czemu nie 5%??? Celowo podałem 5% jako coś nie osiągalnego na tą chwilę (Twoje 10% raczej też) a stawki rzędu 12-15% funkcjonują u naszych sąsiadów, więc mam nadzieję że prędzej czy później będą i u nas.
Trzeba jednak pamiętać że narazie mamy garb sztywnych wydatków budzetowych, ciągle ogromny deficyt i podwyższanie podatków - tak więc długa droga przed nami angry3 . Szansą może być mądre wykorzystanie przyszłej dobrej koniunktury (zrównoważony budzet) albo może modny ostatnio termin - "reset systemu" Liar

mila napisał(a):
KRUS i ZUS trzeba likwidować a nie uszczelniać...

Mila jako plan długoterminowy zgadzam się z Tobą, ale moja wypowiedź odnosiła się do perspektywy kilkuletniej. a ciągu kilku lat to chyba nawet Ty przyznasz że to jest nie możliwe.
Poza tym takie tezy maja sens jak zaproponujesz konkretne rozwiązanie jak do tego dojść, bo jak ja napiszę, że podatek PIT powinien wynosić 5% to też większość się ze mną zgodzi... tylko co z tego wynika jak nie wiadomo jak to zrobić.

W 100% zgadzam się z mrk, kluczem jest uszczelnienie systemu, wprowadzenie różnych stawek i przede wszystkim weryfikacja tych wszystkich pseudo rolników którzy kilka lat temu kupili parę hektarów ziemi i korzystają z taniego krusu pracując na umowach zlecenie i o dzieło. Sam kilku takich delikwentów znam,wave którzy zarabiając po kilka tysięcy na umowie zleceniu płacą te chyba 250 zł/kwartał krusu. Wszystko było zgodnie z obowiązującym wtedy prawem więc nie mam im tego za złe, ale normalana sytuacja to to nie jest...

Simban napisał(a):
noise napisał(a):
...
Dlatego ja pójdę na wybory i oddam nieważny głos ...

Prawicy ci u nas dostatek wielki, szpilki nie ma gdzie wetknąć.

Tak to pokaż choć jedną taką prawicową partię "w czynach" a nie w statucie...

A tutaj (trochę po łebkach, ale zawsze) podsumowanie naszych głównych "ugrupowań"...

Jeżeli kryterium stanowi wzrost przychodów o 100% to Orła nie powinno być na tej liście.
Obecnie cały przychód (ok. 25 mln)pochodzi z handlu oponami w różnych kanałach (plus 2 serwisy samochodowe). Niebawem powinny pojawić się pierwsze przychody z fabryki granulatu, ale to nie będzie 25 mln/rok, ale bardziej 7-8mln/rok z marżą około 50%. Podsumowując wzrost przychodów będzie mniejszy niż 100%, ale skok w zyskowności (granulat) powinien być olbrzymi...

i jeszcze mały dopisek o którym zapomniałem tzn w wyniku niedługo zaczną być konsolidowane przychody (78%) Astora i da to kilka milionów dodatkowo przychodu, ale rozumiem że Tobie chodzi o wzrost tzw. organiczny bez przejęć.

Niebawem wybory parlamentarne i poważny dylemat...
Poprzednie dwa razy były dla mnie jakieś takie łatwiejsze bo był POPiS, więc najpierw PIS angry3 później PO angry3 . W obydwu przypadkach WIELKIE ROZCZAROWANIE. Po cichu liczyłem, że PJN to będzie coś na co czekam, ale znowu rozczarowanie.
Korwina zawsze traktowałem z przymrużeniem oka, ale ostatnio zainteresowałem się tym KNP i znowu rozczarowanie. Od kogoś kto tyle lat się kręci koło polityki oczekuję że program partii będzie przemyślany w każdym szczególe z gotowymi rozwiązaniami a tymczasem wygląda to jakby trzech kolesi wpadło na pomysł założenia partii i w jeden wieczór przy piwku napisali program.

www.nowaprawica.org.pl/info/do...

Chociaż sam kierunek liberalno-konserwatywny jest mi dosyć bliski to ciężko się nie zgodzić z komentarzami pod programem - szczególnie komentarz z 2 sierpnia.

Dlatego ja pójdę na wybory i oddam nieważny głos i namawiam do tego wszystkich którzy zamierzaja nie iść na wybory. Będzie to taka czynna forma protestu przeciwko postawie polityków którą reprezentują od dłuższego juz czasu "naobiecywać, załapać się i bujać się przez 4 lata po sejmowych korytarzach za pieniądze podatników". Sądzę, że takich osób którzy nie mają na kogo oddać głos może być więcej i aż się dziwię, że nie powstał jeszcze jakiś ruch społeczny "Nie Mam Wyboru" czy coś w ten deseń Angel

Sprzedałem 80% akcji licząc od początku lipca.Te z początku lipca ze względu na urlop, reszta w sierpniu. Ciężko o sensowne prognozy na średni termin. Równie mało prawdopodobne wydają się i nowy dołek i nowe szczyty...

Tak mnie jakoś wzięło i przejrzałem pierwszych parę stron wątku a tam tadekmazur napisał:
Cytat:
Wysłane: 1 marca 2009 12:48:13

Ta wielka przyszła hossa z 750 na 1500 punktów to jednak zbyt czarny scenariusz żeby miał szanse na realizację.
Raczej z 1200 na 3000 brzmi bardziej prawdopodobnie. Polska giełda prawie na pewno będzie liderem wzrostów gdy już przyjdzie światowa hossa.

Jeżeli to wszystko co się obecnie dzieje jest nową bessą (chociaż sam uważam, że to będzie naprawdę duża korekta i zniesie połowę wzrostów tej hossy) to Applause Applause Applause dla tadka

Frog napisał(a):
Oprócz 11B mam jeszcze tylko trochę Photonu.

Oooo no to witamy po zielonej stronie mocy...blackeye

debet napisał(a):
Nikt mi nie odpowiedział, ale poszperałem w necie, na bankierze znalazłem taki opis TCI...

debet, ty to jednak leń jesteś. Cofnij się na wątku do 12 lutego - i wszystko wiesz blackeye

Scarry napisał(a):
@noise
używanie PKC na spółkach o niskiej płynności i z małym freefloat jest po prostu marnowaniem kasy ;) zawsze lepiej poczekać cierpliwie i patrząc na tygodniowe AT zakupić spokojnie większy pakiet na minimach przy aktywnym WUJ (tak jak sam zrobiłem akurat na Remedisie i tu na Photonie)..... tym bardziej że Photon to NC... a tu PKC/PCRO nie działa Angel

hmm, Scarry raczej nie zrozumiałeś o co mi chodziło...

bB86 napisał(a):

p.p.s. noise, podziałka podziałką? Sytuacja wygląda tak, jak powtarzam, dachy bez dopłat w pasmie zwrotnikowym (m.in Azja/Australia) + południowe stany USA/Italia/Hiszpania/Grecja tego typu nasłonecznie etc,
duże instalacje ze stosunkowo niewielkim wsparciem finansowym w pasmie zwrotnikowym+kraje jak wyżej,
+ ew. duże instalacje w strefie umiarkowanej z umiarkowanymi dopłatami typu Niemcy.

To wszystko jest *dziś* zyskownym biznesem PHO. W Italii dopłaty są dużo wyższe niż potrzebujemy. To znowu są konfiturki. W sumie nawet dobrze, że tego nie ma więcej, bo mamy czas nabrać rozmiarów i naprawdę dużego bilansu i struktur międzynarodowych.

bB, ja to wszystko wiem, chciałem tylko ostudzić "gorące głowy" potencjalnych czytaczy o świet(l)nych perspektywach PHO, że to nie jest "towar" na miesiąc czy 3-miesiące, bo wyjdzie jak poprzednio - w grudniu zlecenia K PKC a w lutym S PKC...blackeye

...jak nie piszą to przez miesiąc żadnego wpisu, a jak się rozpiszą to nie mogę znaleźć ostatniej czytanej strony...Angel

debet napisał(a):
Czy porównanie rozwoju elektrowni słonecznych do rozwoju przemysłu motoryzacyjnego, internetu, komputerów i komórek jest prawidłowe?

debet, porónanie motoryzacyjne było dla Scarr'ego a sens był taki, że technologia która ma 30 lat (ogniwa) niekoniecznie musi być zła na przykładzie technologi/wynakazku który działa od 100 lat (silnik spalinowy).
Przykłady pozostałe, które podałem są takimi "ikonami" niedoszacowania potencjalnego popytu i w tym sensie je podałem. Fotovoltaika nigdy nie "urodzi" żadnego Microsofta czy innej Nokii (i dlatego jej sukces nie będzie tak spektakularny) bo to nie jest biznes oparty na pomyśle. Tu można być co najwyżej znaczącym graczem i mam nadzieję że Photon nim będzie.
Globalny trend w energetyce (OZE)jest oczywisty i nie ma co tu dyskutować. Bardziej martwi mnie jako akcjonariusza PHO, że jeszcze wiele rysunków, które wklejł bB ma podziałkę co 5 a nawet 10 lat...Silenced

Scarry napisał(a):
noise napisał(a):
Cytat:
O ile sama technologia jest kulawa

A co jest nie tak z technologią? d'oh!

a no to że jest de facto stara technologia, ogniwa fotowoltaiczne nie są moim zdaniem na poziomie na którym technologia mogłaby być gdyby więcej inwestowano w jej badania. Tutaj postęp zatrzymał się 30la temu i przez Niemcy nic się nie zmienia. Dlaczego przez Niemcy? Ano olbrzymie dofinansowania do obecnych rozwiązań, powodują że firmom opłaca się sprzedawać to co jest niż inwestować i szukać nowych technologicznie zaawansowanych produktów. Czytałem uważnie wywiad z prezesem Photona w którym bardzo wyraźnie narzekał na niemiecki rynek, niemieckie firmy z branży i ich skrzywienie przez właśnie uzależnienie biznesu fotowoltaicznego od wsparcia państwa.

Dlaczego np wykorzystanie nanotechnologii w ogniwach tak bardzo kuleje? Dlaczego ciągle nie wprowadzono organicznych warstw polimerowych? Bo opłacalniej jest, póki największy odbiorca rozwiązań dopłaca i tak do każdego dealu, po prostu produkować i sprzedawać to co jest.

No i kwestie ekologii - ogniwa niestety nie rozkładają się w pare lat ;) a tu też postęp leży, bo np organiczne polimery rozkładały by się szybciej.

Ciężko mi się zgodzić choćby z jednym zdaniem, które napisałeś. Nie znam się na nanotechnologii, ale wiem jak się kręci świat i nawet gdyby nowa technologia oznaczała mniejsze koszty paneli o 50% to byłby to proces rozłożony w czasie. Kto będzie chciał obniżyć ceny o 50% z dnia na dzień kiedy wystarczy obniżka o 10% i znajdą się klienci...
Cytat:
Fotowoltaika to niesamowicie ciekawa technologia, ale jeszcze sporo czasu upłynie nim stanie się realnym zamiennikiem dla prądu przemysłowo produkowanego przez elektrownie atomowe i weglowe. Jest w tej chwili za mała presja na postęp technologiczny. Więc wszystko przed nami

Nie wiem co dla Ciebie znaczy dużo czasu w tym przypadku, ale ja mam w pamięci takie liczby (niestety nie poparte żadnym linkiem):
-10 tyś to globalny popyt na komputery - założenia z czasów kiedy komputer był wielkości dużego pokoju...
-100 tyś globalny popyt na telefony komórkowe - założenia z początku lat 90

Osobiście sądzę, że po osiągnięciu efektu skali i spadku cen komponentów, kiedy ten biznes zacznie się spinać bez FITów, sprawy potoczą się naprawdę szybko...

Scarry takie porównanie mi się nasuwa do tego co napisałeś. Silnik spalinowy ma już grubo ponad 100 lat i w lekko zmodyfikowanej wersji ciągle jest w użyciu. Benzyna jest droga. W samochodach stosuje się co prawda hybrydy, ale to zgniły kompromis. Dopiero samochody do których będziesz wlewał wodę będą przełomem. Tak więc 100 lat biznesu motoryzacyjnego nie ma żadnego znaczenia bo przełom dopiero przed nami...wave

Cytat:
O ile sama technologia jest kulawa

A co jest nie tak z technologią? d'oh!

Cytat:
W związku z uruchomieniem
Zakładu Produkcji Granulatu Gumowego Zarząd Spółki planuje w czerwcu spotkanie m.in. z
Akcjonariuszami, Analitykami i przedstawicielami Mediów podczas którego nastąpi uroczyste
otwarcie Zakładu. Spotkanie odbędzie się w Poniatowej w ZPGG.

To zdanie z ostatniego raportu miesięcznego. Coś czuję, że nie będzie dwóch otwarć: "technicznego uruchomienia" i "uroczystego otwarcia" tylko w raporcie bieżącym ze spółki dostaniemy termin uroczystego otwarcia pewnie po konferencji w Zakopanem, czyli drugi tydzień czerwca.

bankrucik bierzesz się za politykę...blackeye

ucofb napisał(a):
money.pl/portfel/publiczne_informacje/portfel,informacje,11823.html
Wszelkie uwagi mile widziane.

linka coś nie teges...Angel

O widzę, że masz mocno przeważonego Orła - u mnie 33%. Domyslam się, że masz dobrą średnią zakupu i spory margines bezpieczeństwa skoro az ponad 60% w jednym papierze.
Powodzenia w inwestycjach i wytrwałości w prowadzeniu kroniki...

PS. Od 2009 na SW, a na wątku Orła to czemu się kolega nie udziela?

@anty
w monitorze BGSu jest cos nie tak, bo oprócz kapitalizacji pozostałe dane ma na poziomie KGHMu Angel - stąd chyba się wskaźniki nie wyliczją.

To zdanie z omówienia raportu przez anty_teresę
Cytat:
Jeśli uznać za prawdziwą wartość księgową z obecnego sprawozdania to kapitał własny wynosi 15,3 mln EUR

no i mam pytanie bo w ostatnim raporcie stoi, że equity to chyba coś koło 3,2 mln euro?

Nie pogniewam się jak już jutro na zamknięciu dopiszą nam te 10 baniek do kapitalizacji blackeye

Kilka nowych fotek z fabryki...
www.orzelsa.com/?module=Defaul...

Pop nie mogę się z Tobą zgodzić. Obecna wycena Orła oddaje co prawda zrealizowanie prognozy na ten rok, ale zupełnie nie uwzględnia:
-faktu, że wynik prawdopodobnie będzie zrobiony działaniem fabryki przez 7,8 m-cy a nie pełny rok
-sposobu finansowania tej fabryki (dotacja a nie środki własne),
-kolejnej fabryki w planach z przyznaną dotacją - prace maja ruszyć pod koniec tego roku
-kolejnych możliwych dotacji na produkcję maszyn rolniczych

Moim zdaniem jeszcze dużo dobrych informacji czeka nas w tym roku. Nie czekam na wzrosty kilkaset %, ale wierzę w 8 zł na koniec roku. Obecna wycena na koniec roku to juz tylko w czarnym scenariuszu...

Nie sprawdzałem tych Twoich wyliczeń,ale mam wrażenie, że sam sobie odpowiedziałeś na ostatnie pytanie...
generation napisał(a):
Przy cenie 20 pln C/Z waha się w okolicach 505 a to już całkiem sporo.
Biorąc pod uwagę ich plany na 2012 rok przy cenie 20pln C/Z może spaść do 195 o ile wygenerują taki zysk jaki założyli w prospekcie.

Jeżeli Twoje pytanie jest na serio (choć trudno mi w to uwierzyć) to wycena przed tą pompą czyli chyba 1,15 oddaje typową wycenę jak dla NC. Ja osobiście nie kupiłbym tego nawet znacznie poniżej 1 zł, bo jest wiele bardziej perspektywicznych i tańszych spółek niż Smoke

41,50

ynwestor, pochwaliłem dzisiaj Twój blog, bo jest naprawdę ciekawy i...wpis znikął. Jeżeli jeszcze mogę zrozumieć moderowanie na wątkach spółek to w kronikach zupełnie nie rozumiem Not talking

Widzę, że mamy podobny sposób wchodzenia w nowe spółki wave Poza elementem poznawczym lubię nową spółkę "uśredniać w czasie". I właśnie takim małym pakietem rozgryzam ostatnio ten twój BMP. Zdaje się, że BMP masz rozłożone na czynniki pierwsze i stąd moja prośba. Mógłbyś zebrać do kupy wszystkie + i - BMP ze szczególnym naciskiem na - "zagrożenia"

Mathu nie mam nic przeciwko thumbright ale już tak mam, że wolę się mile zaskoczyć niż niemile rozczarować...
No i pod koniec roku prawdopodobnie bedziemy na głównym a tam już pewne "rzeczy/wskaźniki" nie przystoją. Silenced

Bankrucik giełda dyskontuje przyszłość, ale czy aż na 2 lata naprzód. Według mnie tych 10 zł na koniec roku nie będzie (spodziewam się 8-9 zł), za to na koniec 2012 będzie ok. 15 zł. Przejściowo może być nawet 20 zł, ale 15 zł to będzie zdyskontowanie tego wszystkiego co już wiemy (2 fabryki, broker, astor i maszyny) i na realizację czego czekamy.Oczywiście to wszystko w wariancie optymistycznym, jeżeli nie będzie żadnych wpadek...

Mathu nie miałbym nic przeciwko, ale kapitalizacja 80 mln to kurs 10+, a to jeszcze chyba nie w tym roku...chociaż gdyby w odpowiednim momencie pojawiły się informacje o podpisaniu umowy na II dotację, przyznaniu tej ostatniej dotacji na 10 mln, komentarz spółki do sytuacji na rynku gumy + lekkie podniesienie prognoz na 2011 to kto wie...Think

Ja jestem, ale się nie odzywam bo i nie ma o czym. Ten papier się chyba uparł, że będzie trenerem mojej cierpliwości Think. A że po ostatnich spadkach spadł na pozycję nr2 u mnie to i więcej uwagi poswięcam obecnemu nr1 Angel

Wariantów z pakietówkami może być kilka, a ja wierzę w najprostszą czyli jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę. Nabywca pakietówki zaproponował 4,28 za 70k, ale za więcej akcji może chciał zapłacić znacznie mniej? Natomiast ten który to skupuje z rynku (sądzę że to ktoś inny) może nie zaproponował zakupu dużego pakietu, bo woli sam decydować o tym kiedy jego pozycja będzie na tyle duża, że trzeba będzie poinformować o tym innych Think . To tylko takie gdybanie, ale wszystkie znaki mówią, że oprócz Agio ktoś jeszcze się zainteresował spółką...

czarownica napisał(a):

...a tak zostanie spółka której w wolnym obrocie będzie 20% wartych 2 mln zł. czyli spółeczka idealna dla spekuły ( tylko że oni mogą grać na spadek albo wzrost), która i tak za rok lub dwa zostanie wchłonięta przez oponeo bo nie ma sensu utrzymywania jej na giełdzie.

I tu muszę przyznać, że podobnie to widzę. Raczej żaden większy inwestor, tym bardziej instytucjonalny długoterminowy przy takim FF i płynności tutaj nie wejdzie. A wejścia spekulacyjne to już inna para kaloszy...

Eh magnat, widzę że nie tylko ja zauważyłem twoje stylistyczne i nie tylko podobieństwo do czarownicy. Rozumiem "drugie życie" na forum, ale te pieśni pochwalne dla samego siebie...chcesz zostać drugim Mroczkiem z P?

bB86 napisał(a):
a coś w tym dziwnego? ;-)

to już było, to jest zawsze, X 1987, IX 2001, te same emocje, te same ruchy niewspółmierne do wpływu na notowane firmy, te same okazje na krótki termin.. tym razem na Nikkei.

Nie mówię, że powinni spaść tak mocno jak samuraje, ale -10% u skośnych i nawet symboliczny plus na S&P to jakby "rozdwojenie jaźni" Angel , tego w końcu globalnego rynku...

Hmmm jeszcze chwila a usiaki będą po zielonej stronie...Think

pop napisał(a):

Jest nią Marketeo.

Pop Ty obstawiłeś MKO ja PHO a zdaje się, że obaj mamy ORŁA którego chyba nie docieniliśmy... a on bach prawie 100% do góry i zdaje się,że to nie było jego ostatnie słowo Think

Hmmm, a o grid parity słyszałeś?

Cytat:
Przed pięcioma laty prezydent George W. Bush ogłosił, że w 2015 roku Stany Zjednoczone osiągną tzw. Grid Parity, czyli dojdzie do takiej sytuacji, że ceny obu rodzajów energii się zrównają. Zasada rządząca Grid Parity jest prosta. Im w danym miejscu trudniej o konwencjonalne źródła energii i łatwiej o dużą ilość słońca, tym szybciej się go osiągnie. Niektóre archipelagi już teraz balansują na jej granicy. Na przykład mieszkańcy Hawajów w zasadzie od paru lat za 1 kWh płacą
20 centów, nieważne z jakiego źródła. Niebawem powinna do nich dołączyć południowa Kalifornia.

Pojawia się coraz więcej opinii, że rozpoczynająca się dekada będzie przełomowa dla energii solarnej – m.in. taką tezę postawili analitycy szwajcarskiego Banku Sarasin w jednym z ostatnich raportów.
– Rozwój energii fotowoltaicznej nie ominie także Polski. Powinniśmy się przygotować, że w drugiej połowie dekady stanie się ona ekonomicznie uzasadnionym źródłem odnawialnej energii – przekonuje Wojciech Hann, partner zarządzający zespołu energii i zasobów Deloitte.

zobacz ile jest jeszcze do z(a)robienia;

Cytat:
Problemem pozostanie skala produkcji. Dziś technologie słoneczne to około 0,1 proc. globalnej produkcji prądu. Aby w następnym ćwierćwieczu dojść choćby do 5 proc., trzeba zwiększyć produkcję paneli z obecnych 10 gigawatów do średniorocznego poziomu 75–80 GW.

www.forbes.pl/artykuly/sekcje/...

Czytałem gdzieś, że 20 lat temu wstępnie szacowany popyt na telefony komórkowe wynosił ok. 100 tys w skali świata...Angel

mathu napisał(a):
Moim zdaniem nie uda się tego zrobić, bo nie wolno otwierać przeciwstawnych pozycji z jednego rachunku maklerskiego. WARSET nie wpuści takiego zlecenia.

Jak najbardziej można składać zlecenia przeciwstawne. Wygenerować stratę najlepiej zleceniem koszykowym pierwsze K drugie S na tą samą ilość i ceną z przedziału pomiędzy najlepszym aktualnym S i K. I tak kupujemy własne akcje jest tylko warunek zabezpieczenia gotówką bo pierwsze musi być K.

Powoli ruszamy z podzespołami do linii...

Cytat:
RB nr 10/2011 2011-02-23
ORZEŁ SA: Odbiór pierwszych elementów linii technologicznej do produkcji granulatu gumowego

Zarząd ORZEŁ S. A. informuje, że w dniu 23 lutego Spółka otrzymała pierwsze elementy linii technologicznej do produkcji granulatu gumowego w zakładzie w Poniatowej. Pozostałe elementy maszyn będą na bieżąco dostarczane do Spółki. Wartość budowanego Zakładu Produkcji Granulatu Gumowego wynosi ponad 25 mln zł z czego 17,4 mln pochodzi ze środków unijnych. Uruchomienie produkcji planowane jest na przełomie marca i kwietnia, dokładny termin zostanie podany po otrzymaniu pozostałej części drugiej zaliczki.

orzelsa.com/relacje-inwestorsk...

Tak coś czułem, że to nie może być takie prosteAngel No to cięcie.

Anty_ a jeżeliby ostrożnie założyć, że 30% z planowanych 100MWp (do końca 2012) będzie zbudowane dla siebie, czyli dla równego rachunku po 15 MWp na rok. To jest mniej więcej tyle ile było przeszacowanych w 2010 (słowacja 2010 dopiero w Iq 2011), to można to potraktować jako zysk powtarzalny? Oczywiście te liczby są wyssane z palca, ale Photon ma skopiować model czeski i będzie trochę EPC i trochę proprietary. Proporcji podejrzewam jeszcze sami nie znają do końca.

I jeszcze pytanie o fiskusa. Skoro przeszacowanie nie rodzi skutków podatkowych to można upraszczając powiedzieć, że w równaniu TCI = zysk netto + OCI, podatek CIT jest tylko od zysków netto?

anty_teresa napisał(a):

W uproszczeniu w Photonie można mierzyć szybkość wzrostu np jako średnią zmianę wk w czasie. I jeśli to średnie tempo jest większe niż na lokacie to za to płacić premię.

Anty, ale z tą miarą to chodzi mi o takiego typowego drobnego inwestora, który wchodzi na jakąś stronę i patrzy c/wk i c/z i to wszystko. Sądzisz, że bedzie śledził zmiany c/wk w czasie - to prędzej odkryje, że istnieje coś takiego jak ROE Angel

I ponowię jeszcze pytanie - myślisz, że jest szansa aby kiedyś C/TCI stał się takim wskaźnikiem "pierwszego kontaktu" Angel jak c/z i c/wk?

Anty to i ja się dorzucę z pytaniem Angel bo nie jestem zbyt biegły w rachunkowości i sprawozdawczości.

1.Czy TCI zamiast zysku netto pozwala na ominięcie fiskusa? Czy i w którym momencie ten podatek (od zysku) trzeba zapłacić? Czy można tak w nieskończoność budować kapitały własne i rolować zyski?
2.Jeżeli nie ma żadnego popularnego wskaźnika, który oddaje szybkość rozwoju w Photonie (a nie każdy może być księgowym Angel) to czy widzisz szansę (w związku z MSR) na popularyzację medialną wskaźnika C/TCI?

Czekamy z niecerpliwością na tą analizę rafsty wave

Anastasiya Stankevych z Photona pisze, że George Hotar mówi, że wyniki qIV były jednak dobre Angel

Cytat:
„Czwarty kwartał 2010 r. to kamień milowy w rozwoju Photon Energy. Portfel spółki w Czechach powiększył się o elektrownie fotowoltaiczne o łącznej mocy 14,2 MWp, a na Słowacji o 4,7 MWp (3,1 MWp po uwzględnieniu proporcjonalnego udziału Photon Energy)” powiedział Georg Hotar, wiceprezes zarządu (CFO) Photon Energy. Firmie udało się przekształcenie z dostawcy usług w dużego inwestora w aktywa związane z produkcją energii. Wszystkie nowe elektrownie zostały ukończone i podłączone na czas, dzięki czemu spółka zapewniła sobie wpływy z taryf gwarantowanych (feed-in tariffs) na rok 2010 pomimo niekorzystnego klimatu na rynku czeskim, gdzie widmo naliczanego wstecznie podatku od instalacji solarnych zepsuło klimat wśród zarówno banków finansujących inwestycje, jak i innych uczestników rynku energii słonecznej. „Stuprocentowy sukces Photon Energy jest nagrodą za całoroczną, ciężką pracę doświadczonego zespołu pracowników we wszystkich jednostkach organizacyjnych grupy.” dodał Georg Hotar.
Dochody całkowite, wynoszące 435,6 (68,9 mln PLN) milionów koron czeskich, stanowią 632 proc. zwrotu z początkowego kapitału własnego w 2010 r. wynoszącego 68,9 milionów koron czeskich na początku, a 505,8 milionów koron na koniec 2010. „To jasno pokazuje, że 17 milionów CZK kapitału własnego zainwestowanego w spółkę w 2008 r. zostało pomnożone prawie 30-krotnie” dodał Georg Hotar.

LINK - click!

2.Widzę aktualne wskaźniki po raporcie i chyba C/Z będzie wyższy niż 6
3.No i rating nic nie drgnął a chyba po tych zmianach w KW powinien?

mrk napisał(a):
Ten zysk za sam 4 kwartał jest pewnym rozczarowaniem ...

Zeby nie było,ja również jestem rozczarowany tym wynikiem, bo przecież coś tam budowali dla klientów i cały czas się głowię skąd taki wynik na poziomie netto. Jedyne co mi przychodzi do głowy to wysokie koszty dotrzymania terminów Angel Wiele budów jednocześnie, pod presją czasu to rodzi koszty...których efekty na poziomie netto będą widoczne dopiero za jakiś czas. Ale to takie moje gdybania.

Widzę sporo nowych osób na wątku, którym nie chce się cofnąć kilka stron wcześniej...To jest post z parkietu człowieka o nicku photon.Swoją drogą szkoda że przestał się udzielać.Sporo ten wpis wyjaśnia odnośnie TCI. W qIV było mało kontraktów EPC (dla klientów) a głównie budowa własnego portfolio stąd taka kwota TCI. Najważniejsze, żeby budować wartość firmy (kapitały własne)i mieć kasę na dalszy rozwój a czy to będzie zrobione zyskiem netto z EPC czy kasą (TCI) z leasingu zwrotnego to już sprawa drugorzędna.

Cytat:
Z mojej perspektywy TCI jest zdecydowanie tożsamy z tym co uznajemy zwyczajowo za zysk netto spółki. Spółka buduje elektrownię po czym przekazuje ją po cenie rynkowej instytucji leasingującej (Raiffeissen zazwyczaj)-ma realny wpływ gotówki do kasy w wysokości ceny rynkowej elektrowni- po czym leasinguje swoją elektrownie pokrywając w całości (z nawiązką)raty leasingu wpływami jakie uzyskuje z dopłat do wytworzonej elektryczności. Prosty mechanizm, ale jako,że Photon nie tyle sprzedaje czyste aktywo, ale przekazuje zależną spółkę z o.o.,która jest właścicielem elektrowni,to nie przestaje konsolidować tejże w bilansie i nie wykazuje tego jako zysk netto.
Dla mnie zresztą budowa do własnego portfolio ma większy sens jako,że bieżąca cena rynkowa, którą dostaje od Raiffeissena nie uwzględnia całości przepływów pieniężnych jakie elektrownia wytworzy przez 20 lat dopłat. Im więcej spółka będzie miała własnych (leasingowanych) elektrowni tym większe będą zyski (powtarzalne) w dłuższym terminie związane z różnicą przychodu ze sprzedanego prądu a zapłaconych rat leasingowych.
Zyski te w konsekwencji będą pracować dalej, a spółka skorzysta z dźwigni finansowej dynamizując swój rozwój

www.parkiet.com/forum/viewtopi...

Coś na poparcie mojego wyboru powyżej...Angel

forsal.pl/artykuly/485459,saxo...

Informacje
Stopień: Elokwentny
Ostatnia wizyta: 28 października 2020 20:31:27
Liczba wpisów: 280
[0,08% wszystkich postów / 0,06 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,916 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +158,21% +31 642,98 zł 51 642,98 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d