Run, Forest! Run! - Kozetka - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3

Run, Forest! Run!

myamlak
Wpisów: 85
Wysłane: 14 lipca 2013 21:49:42
siekoo napisał(a):

pol roku przygotowan - niezle. ja robilem 3-miesieczny 'kurs'. objetosciowo srednio 100km/w, w szczytowe tygodnie cos ponad 120km/w. czasem nogi w nocy chcialy odpasc blackeye

Objętość, przynajmniej dla nie-wyczynowca, jest prawdopodobnie najpoważniejszym bodźcem. I pewnie najcześciej lekceważonym. Nie wątpię, że da się pobiec przyzwoicie maraton na kilkudziesięciu kilometrach tygodniowo, ale do tego albo trzeba mieć nieprzeciętne predyspozycje albo bardzo solidną wytrzymałość tlenową zbudowaną innym sportem.

siekoo napisał(a):

@Kamil, poprawic o kwadrans? o 3 kwadranse! jezeli uwierzysz, ze mozesz, to tego dokonasz. nie obejdzie sie bez dziesiatek litrow wylanego potu, ale dasz rade.
inne pytanie, czy jest Ci to do czegos potrzebne, bo koszt (pozafinansowy) takiego wyniku jest spory.

Zawsze jest pytanie o koszt alternatywny. Ja jestem w tej szczęśliwej sytuacji, że po pierwsze mam z tego sporo przyjemności i satysfakcji, po drugie jestem w stanie treningi w miarę nieźle godzić z pracą i rodziną, ale w naszym wieku ledwie 24-godzinna doba może być najpoważniejszym problemem ;) Zwłaszcza, że dbanie o unikanie kontuzji u człowieka w średnim wieku oznacza zwykle dodatkową sporą porcję niebiegowych ćwiczeń, które też czas zajmują.

daab007 napisał(a):

Tę niewiastę maratony wciągnęły na dobre

Szacunek wielki. Przy zastrzeżeniu, że sportowo to bez sensu.

siekoo
Wpisów: 1 745
Wysłane: 15 lipca 2013 20:54:07
nie powiem, mi tez bieganie sprawia dzika frajde blackeye

wlasnie o koszt alternatywny zwiazany z rodzina mi chodzilo, bo to ze sprawia przyjemnsoc, to chyba jasne. jesli nie, to po co sie meczyc?

z ta objetoscia, to chyba najwazniejsze jest dac szanse organizmowi jak najlepiej nauczyc sie nowego stanu, czyli tego co sie zaczyna gdy po glikogenie nie zostalo juz nawet wspomnieniem - organizm ropzaczliwie (przy pierwszych takich doznaniach) szuka energii wszedzie gdzie sie da, do tego stopnia, ze moze sie to skonczyc sensacjami zoladkowo-jelitowymi blackeye

osobiscie najbardziej zaluje z ostatnich przygotowan i samego biegu - ze nie kupilem jakiegos forerunera czy polara. lecialem na najprostszym pulsometrze przez caly trening jak i bieg wlasciwy - jednak mozliwosc kontrolowania parametrow juz podczas samego biegu to baaardzo duzo.
sam trening teraz tez inaczej juz bym rozlozyl, tak samo zywienie. niesamowite jest, jak w pewnym momencie organizm sie wyczula na najmniejsze zmiany, czy to w zywieniu, czy niedospania pol godziny...

ostatnio prawie nie biegalem za duzo (urlop, kontuzje itp), ale za tydzien zaczynam przygotowania do sztafety 5x5km (ekipa z pracy) - plan to w zasadzie same interwaly (8) przez 4 tygodnie - niesymetryczna piramida ze zluzowaniem w ostatnim tygodniu. jak sobie o tym pomysle, to juz mi sie nie chce, bo tak beda sie konczyc treningi: puke

fajnie, ze watek choc troche odzyl hello1
Zawżdy znajdzie przyczynę, kto zdobyczy pragnie...

stoqq
Wpisów: 67
Wysłane: 16 lipca 2013 21:40:37
Gratuluję wytrwałości :) Ja niestety zmagam się z brakiem motywacji ostatnio... Jakoś niczego mi się nie chce, a w końcu lato jest Eh?

siekoo
Wysłane: 16 lipca 2013 22:12:05
dzisiaj sie zorientowalem, ze walnalem sie z data biegu o... tydzien.
znaczy sie: sroda (jutro) - witajcie interwaly Anxious

@stoqq - e tam motywacja... kazdemu czasem sie nie chce, wlacznie z autorem watku, ale... nawet jak mi sie wybitnie nie chce, wystarczy ze zaloze buty do biegania i juz dostaje adrenaliny - odruch jak u psow Pavlova blackeye
a po kilkudziesieciu metrach, to juz w ogole... blackeye

jak juz sie chociaz troche rozruszalo na watku - ma ktos doswiadczenia z GPSami do biegania?
Edytowany: 16 lipca 2013 22:13

siekoo
Wysłane: 14 sierpnia 2013 23:05:15
plan sie powiodl: 5km 18:15 blackeye

myamlak
Wpisów: 85
Wysłane: 15 sierpnia 2013 14:04:22
Gratulacje hello1

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3