pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

siekoo

siekoo

Ostatnie 10 wpisów
BearHand napisał(a):
@Ammianus

Ciekawy wywiad.

Sadze ze poprawa pogody zalatwi sprawe szybciej, a do jesieni bedzie szczepionka.

Co nie zmienia faktu, ze w USA maja problem.

Dawno mnie tu nie bylo wave
Skutecznej, niezagrazajacej zyciu szczepionki nie bedzie do co najmniej konca 2020 - tutaj sa zgodni specjalisci z Niemiec, Wloch czy Szwajcarii.
Zawżdy znajdzie przyczynę, kto zdobyczy pragnie...

to ja dorzuce to:

www.zerohedge.com/news/2015-03...

Serpico, tylko wytlumacz jakos sensownie, po co car mialby zajmowac cala Ukraine, innych Baltow i do tego jeszcze Moldawie, Polske i co tam jeszcze sugerowales. cos wiecej niz 'Putin oszalal, chce odejsc z hukiem' itp.

ja jestem zdania, ze carowi jak wrzod na zyci potrzebne jest uwiklanie sie w okupacje jakichs wiekszysh terytoriow, co wiaze sie z dalszymi sankcjami, rozproszeniem sil po kontynencie, kilkudziesiecioma milionami potencjalnych 'separatystow' czy wrecz terrorystow, jak swego czasu w Czeczenii, czy Afganistanie, byc moze w koncu militarna odpowiedz NATO, bo niebezpiecznie blisko zblizy sie do Niemiec.
korytarz do Krymu - ma sens. cos wiecej - po co?

nie znam portalu, znalazlem przypadkiem, a ze narracja taka a nie inna... stad tez ta 'Pravda' w mojej wypowiedzi blackeye

ale, ale...
Cytat:
(...)Gen. Stanisław Koziej „nie wyklucza”, iż Rosja mogłaby zaatakować Polskę i byłaby na to gotowa w ciągu dwóch lat, gen. Waldemar Skrzypczak ripostując, zauważa z iście żołnierską delikatnością, iż jest to zwykłe „pieprzenie”. (...) Pragnę zauważyć, iż nikt ze zwolenników tezy o rychłym wkroczeniu armii putinowskiej do Polski i dalej w głąb Europy nie zadaje niezwykle ważnego pytania: w jakim celu Rosjanie mieliby zajmować terytorium Polski wchodzące do Unii Europejskiej i najsilniejszego sojuszu militarnego na świecie, jakim jest Pakt Północnoatlantycki? Ryzykując III wojnę światową, zająć niewielki z perspektywy FR skrawek ziemi urodzonych buntowników i rusofobów, aby w zamian wejść w posiadanie mazowieckiego piachu, gleby V i VI klasy niemalże całkowicie pozbawionej przemysłu? Jeżeli Rosjanie nie zaatakowali Zachodu będąc potęgą militarną w szczytowej fazie Zimnej Wojny, pomaszerują dzisiaj w kierunku Berlina i Paryża, dysponując o wiele mniejszym potencjałem wojennym i demograficznym? Po co wreszcie mieliby maszerować na Berlin i Paryż, z którym robią doskonałe i intratne dla obu stron interesy i zdaje się mają ochotę porozumieć się w sprawie Ukrainy ponad głowami Ukraińców? (...)

geopolityka.net/michal-siudak-...

juz pomijajac ta czesc o zimnej wojnie, sam poczatek jest dla mnie spojny - po co?
bo Car oszalal? eee...

pamietacie historie z Donaldem.. nie, nie Tuskiem. Donaldem Kucharzem (Donald Cook), ktory to rzkomo zostal spacyfikowany elektromagnetycznie przez jakiegos Mig'a?
taka ciekawostka (co w tym z prawdy.. lub Pravdy blackeye) - nie wiem.

Russian Military Unveils Revolutionary Electronic Warfare System
sputniknews.com/military/20150...

ciekawostka:

www.forbes.com/sites/williampe...

edit:
wlasciwie, to dorzuce jeszcze to:

econimica.blogspot.de/2015/02/...

oraz przeczytane w sieci:
Cytat:
We have reached the tipping point in the use of oil. We will soon use only a fraction of the oil we are presently using.

Let’s look at some examples of what is happening to demand and learn why demand will not return to its former level nor increase again. Here are some examples of what has occurred, what is occurring, and what will occur in the world of oil:

1. Every year Boeing and Airbus each build 700 aircraft. These new aircraft are 20% more efficient than the airplanes they replace. The airplanes being replaced were designed in the 1960s and the 1070s.
2.
In addition, airlines are switching from petroleum fuel to a 50/50 blend of bio fuel and petroleum fuel. This results in a fuel reduction of an additional 10%.

3. A similar thing is occurring in the shipping industry. Today, ships are being fitted with what is called an AIR LUBRICATION system. Cruise lines are currently testing air lubrication systems on their ships with outstanding, almost unbelievable results in terms of fuel consumption. RCCL has the system installed on several of their cruise ships and they anticipate that when the system is installed on all their ships they will reduce their fleet fuel consumption by 10%. This will reduce their fuel bill by 10 million dollars per year.

The reduction of fuel consumption for other large ships such as fuel carriers and cargo ships is expected to be as much as 20%.

It takes about two weeks to install an air lubrication system on a ship. Shipyards will soon be filled with ships undergoing system installs.

4. The automobile industry is continually improving the fuel consumption of vehicles. I recently traded in a 10 year old auto for a new vehicle. The old car got 24 mpg. The new car is larger and gets 34 mpg. A total fill up of my new car is now 10 gallons.

5 The trucking industry is doing its part. Look at the 18 wheelers you pass on the highway and take note of the air deflectors attached to the bottom of the trailers. Those air deflectors reduce drag and result in fuel savings of 10%.

How big is this you ask? There are 300,000 18 wheel trucks in the US and Canada. They each drive 250,000 miles per year. They typically get six miles per gallon at highway speed. Do the math and this is a potential fuel use reduction of 125,000,000 gallons per year.

It is truly astounding that a simple and inexpensive wind deflector installed on 18 wheeler trailers will result in a fuel savings of more than $3,750,000,000 each year for the North American trucking industry. When the avoided production and distribution costs of this much fuel is included in the equation the potential annual savings come to $4,000,000,000.

6. The future of oil just became immensely bleaker.

wiem, ze to nie do konca w temacie polskiej energetyki - sorry za OT, ale jakos tak mnie natchnelo, by sie tym podzielic blackeye

mnie ciekawi jedno, a mianowicie - skad wezma na to srodki?

btw:
en.interfax.com.ua/news/econom...

Szutniku, ja niezorientowany? wiecej - zdezorientowany blackeye

zwyczajnie nie widze sensu w zabijaniu opozycjonisty automatycznie czyniac z niego meczennika. tym bardziej przeddzien demonstracji.
w dzien sluzb specjalnych - no i? data jak kazda inna.
bo mial opublikowac raport? ukazuja sie setki artykulow, raportow, etc. ten mialby zrobic przelom?

po co kogos zabijac, jesli mozna go zdyskredytowac? a skoro Niemcow bywal na kolacjach z 23 letnia przyjaciolka, to mysle, ze bez problemu mozna jakis brud na niego spreparowac. albo wsadzic do obozu gdzies na Syberii jak Chodorkowskiego. a zabijac - tak po prostu? nie... zniszczyc czlowieka, odebrac mu majatek, zdrowie, reputacje - ma sens, ale zabic w ten sposob i uczynic symbolem opozycyjnej walki? eee...

ktos zrobil carowi niedzwiedzia przysluge.

oj tam duraki, sie w ogole nie znacie... zagadka rozwiazana:

Poroszenko: "Niemcow chciał opublikować fakty o agresji Rosji. Ktoś bardzo się tego przestraszył"
wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosc...

nie wiem, smiac sie? pic? skopac grzadke poki aura pozwala?

@Irfy, zeby sie nie rozpisywac- uwazam, ze bardzo trafnie opisane.

troche OT - spoleczenstwo w sieci podzielilo sie na dwa obozy: 'antyupainskie' i 'antykacapskie' (cytujac ich jezyk). jezyk jakim oba obozy sie posluguja podczas wzajemnego opluwania to zwykly rynsztok.
juz nie wnikam, czy to zwyczajna glupota, czy jakies web-brygady, ale przeraza fakt, ze niemal nie ma normalnych komentarzy. jezeli ktos nawet proboje napisac cos konstruktywnie, to zaraz zostanie okreslony 'kacapem' lub 'ukrem' - zalezy to chyba tylko od tego, ktorego obozu przedstawiciel pierwszy skomentuje.

dzisiaj w koncu mamy wyczekiwana pozytywna wiadomosc, o ktorej wszedzie mowia i co mozna znalezc w polskim necie? ten sam rynsztok. co mozna znalezc w niemieckim necie? umiarkowana/ostrozna radosc.
u nas trollowanie to 99% komentarzy, za Odra trollowanie od razu napotyka na ostracyzm.

z czego to wynika? zamiast cieszyc sie z takiego obrotu sprawy, my dalej plujemy. nie potrafie tego zrozumiec.

mnie tez fascynuja te liczby.

z jednej strony najpierw slyszymy od strony ukrainskiej, ze nie ma zadnego kotla, dzien pozniej - kilka tysiecy wojakow uwiezionych w kotle.
straty po stronie 'separatystow' prawie 3 tysiace, po ukrainskiej niecale 200 (czy jakos tak).
z jednej strony lament, ze 'separatysci' maja tak dobry sprzet, z drugiej - tyle a tyle sprzetu rozgromiono.
a juz calkiem rozckliwia mnie komunikat typu: rozgromilismy 'separatystow' i wycofujemy sie na 'z gory upatrzone pozycje'. he?!?

edit:
nie wierze w az tak ogromna dysproporcje strat. chyba, ze 'separatysci' zwalczaja Ukraincow rzucajac w nich lawendowymi kulkami na mole, liczac na to, ze akurat trafia w oko.

do poczytania

www.zerohedge.com/news/2015-02...

@Serpico, litosci... teraz Lawrow to ceniony przez ciebie specjalista?

Serpico napisał(a):
Cenie sobie kunszt Ławrowa, jako polityka międzynarodowego i specjalisty w swoim fachu(...)

vs

Serpico napisał(a):
@Siekoo, bardzo się ciesze, że nie ukrywasz swoich sympatii

Siekoo napisał(a):

a Lawrow... coz, nie o nim pisalem, ale odpowiem: nie zaskoczyl mnie niczym. bardzo dobrze robi swoja robote. bardziej niz cyniczny dyplomata razie mnie cyniczny laureat pokojowej nagrody Nobla.

i teraz juz nie popierasz sprzedazy broni Ukrainie, choc jeszcze niedawno miales przeciwne zdanie.
i nie podoba ci sie, ze polski polityk powiedzial slowa, ze 'boimy sie nieobliczalnosci Putina', a jeszcze niedawno do znudzenia rzucales cytatami zachodnich politykow mowiacych o tym, ze 'Putin najwyrazniej oszalal' (cytuje z pamieci).

teraz jeszcze ten telefon z informacja o stanie wojennym... moze w koncu trafisz.

a kasandryczne wizje globalnego konfliktu, to Jaceniuk i Poroszenko rozsiewaja juz od co najmniej maja lub czerwca ubieglego roku.

na wojnie prawda umiera za samym poczatku, a ty zdajesz sie ciagle dostrzegac tylko jedna strone medalu i w jedyny sluszny sposob interpetowac wypowiedzi innych czy tez zaistniale sytuacje.

no wlasnie kolego Keczler. kolega Serpico ma racje. trzeba ulozyc priorytety i zaczac od rozwiazywania najwazniejszych problemow i... dlatego reformy zaczeto od ustawy jezykowej wqr..c wiekszosc mieszkancow wschodniej Ukrainy.

Scarry, lzy mi pociekly jak czytalem. te biedne, wykorzystywane, nieswiadome studenciaki. te 'trolle wzbudzajace lek w innych wspolpracownikach' brrr... okropne.
aa, no i... takie rzeczy to tylko w Rosji, nieprawdaz? blah5

Serpico, yyy... jakze to? to jednak Majdan nie byl takim spontanicznym ruchem oddolnym, tylko ktos go finansowal? jednak car zajal Krym, bo nie chcial, zeby przypadkiem zaczely stacjonowac tam 'jakies' inne jednostki? i jednak faktycznie jest to rozgrywka Ukraina przez pewne wieksze sily sprawcze? interesujace... kilka miesiecy i dosc radykalnie zmienila sie Twoja optyka. oczywiscie, nie mowie, ze to zle.

pytales ostatnio kilka razy o Hollande'a - ja swego czasu pytalem o egzotyczne osoby zasiadajace na waznych stanowiskach, a przeszczepione na Ukraine ze Stanow. pytalem, co sie stalo z ukrainskim zlotem. zero odpowiedzi, a wydaje mi sie to ciekawszym tematem niz czolgi. Ukraincow okradziono z ich bogactwa, ale... w sumie to nic nowego. byl czas sie przyzwyczaic.

Poroszenko i Krolik zabiegaja o wsparcie Zachodu i uparcie staraja sie nam wmowic, ze to juz konflikt globalny - a, ze tak zapytam, ile % ukrainscy oligarchowie-patrioci zadeklarowali przeznaczyc swojego majatku na rzecz wielkiej Ukrainy? juz niewazne - na skarpety lub kalachy dla zolnierzy czy pomoc dla glodujacych. jak tam byznesy pana prezydenta Ukrainy w znienawidzonej Rosji? jak wspomniana juz walka z korupcja? co z oficjalnymi slowami Muzenko „Powiem tak, że w obecnej sytuacji ukraińska armia nie prowadzi walk z regularnymi oddziałami armii rosyjskiej – przyznał. – Mamy natomiast do czynienia z obywatelami rosyjskimi, którzy walczą w nielegalnych, zbrojnych ugrupowaniach.” (oczywista, car wspiera separatystow - na jego miejscu tez bym wspieral). to jest swiadoma destabilizacja kolejnego regionu w Europie i bynajmniej nie Rosja jest tego autorem. tez uwazam, ze zostalo to sprytnie rozegrane.

dla mnie dzialanie na Ukrainie to sa dzialania wymierzone przeciw EU, to, ze Rosja dostanie po 4 literach to juz tylko taki bonus.

pytanie jest, czy slaba, niestabilna Rosja jest komukolwiek na reke? uwazam, ze nie. oslabiona - tak, ale nie slaba. USA nie zalezy na slabej Rosji, tylko na Rosji slabszej niz jest teraz. tak samo na slabszej EU niz jest teraz.

@Serpico, faktycznie! Zyrinowski tez juz od lat grozi radioaktywnymi zmianami urbanistyce Warszawy blah5

myslalem, ze egzaltowanie sie newsami typu cytowana przez ciebie wypowiedz, tudziez fotka ukrainskiego oddzialu zamawiajacego na tle 2 piorunow 5 piw kazdy juz minelo.

jasne, przeciez my bylismy zawsze aniolkami - to ci niedobrzy Czesci, Rusy, Prusaki i inne gady wiecznie nas napadaly. my ich nigdy. my im nie zabieralismy ziem, kiedy akurat byli slabsi militarnie lub w wyniku wewnetrznych wasni rozbici. no przeciez kazdy to wie.

gazeta napisał(a):

- Niestety, mój kraj wkroczył w warunkach agresji rosyjskiej i brutalnego łamania norm prawa międzynarodowego w 70-lecie zwycięstwa nad nazizmem, w które Ukraińcy wnieśli kolosalny wkład, i w 40-lecie podpisania Aktu Helsińskiego - powiedział Poroszenko, cytowany przez swoje służby prasowe.

- Nie będę sięgał do oczywistych i jasnych porównań między tym, co działo się w Europie w latach 30. ubiegłego wieku, a tym, co dzieje się dziś. Groźba wojny kontynentalnej jest tak ogromna, jak nigdy. Nikt nie powinien mieć żadnych wątpliwości: ambicje i apetyty agresora są większe, niż rozmiary Ukrainy - podkreślił.

Krolik - sorry, jednak blado wypadles. ucz sie od Krola...

@Scarry, moze nie pamietasz, ale jeszcze nie tak dawno temu dokladnie dzien po ogloszeniu przez Obame wsparcia dla FSA, ta sama FSA poinformowala o pakcie z IS.
nie wiedzialem, ze teraz FSA juz zmienila zdanie i juz nie lubi IS. dobrze. popelnic blad to jedno, a trwac w nim to drugie.

www.voanews.com/content/us-tro...

www.defenseone.com/threats/201...

znajdz 5 szczegolow. i sam sobie odpowiedz na pytanie kto jest wrogiem nr 1 dla FSA - uzyja nowych zabawek w pierwszym rzedzie przeciwko IS czy Asadowi?

gdy USA miesza sie w wewnetrzne sprawy obcego panstwa to jest to ok, a jak robi to Rosja, to jest zle? dla mnie to czysta hipokryzja, bo nie ma usprawiedliwienia dla zadnego z tych przypadkow - gdzie tu jad?
chociaz w sumie, czemu ja sie dziwie. bydleta z IS zabily przed swietami ponad setke niczemu niewinnych dzieci - swiat sie zdobyl na minutowa wzmianke w serwisach informacyjnych. fanatycy zabili kilkunastu rysownikow szydzacych od lat m.in. z wiary - marsze z transparentami i glowami panstw, oraz transmisje przez caly dzien na wiekszosci kanalow.

i zupelnie nie rozumiem, jak inteligentny gosc jak ty zniza sie do personalnych wycieczek tylko dlatego, ze nie podoba mu sie czyjas wypowiedz d'oh!

PS. wiem, caly wpis nie na temat, ale...
- naprzemienne skrajne glupoty - coz, inni od miesiecy co 2 tygodnie wieszcza ofensywe Rosji, powoluja sie na blogi, jakiejs fake'i, opowiesci 'zaslyszane w knajpie', ale to ci nie przeszkadza?
- powolywanie sie na internetowe glosowania - tak, powolalem sie raz, w nieistotnym OT. inni powoluja sie na twitty - to ci nie przeszkadza.
- przekrecanie rzeczywistosci - ponownie, nie przeszkadza ci, ze inni naciagaja rzeczywistosci i neguja podawane im fakty,
- pseudopolskie konto... wiesz, naprawde nie sadze by inteligentny jak ty czlowiek powinien zarzucac komus bycia pseudo Polakiem. nie masz ku temu zadnych praw, za to ja mam pelne prawo do wlasnych pogladow. pewnie jeszcze stalem tam, gdzie ZOMO...

slowa Jerofiejewa sa zbiezna z tym, co mowil Tinkoff (zreszta, nie tylko on).
za to rozbiezne jest (przynajmniej dla mnie) jesli ktos najpierw mowi jak to car planowal co najmniej od lata 2013 atak na Ukraine, a teraz, ze car 'lyknal podsuniety mu Krym i Donbas'... zatem skoro juz 'lyknal' to po kiego ofensywa? a nuz car sie rozmysli i w 3.14zdu zostawi Ukrainie ten Donbas. a poza tym, to przeciez kosztuje - w ukrainskim budzecie zaczelo sie przelewac? maja juz wystarczajaco kasy by uregulowac dlugi za gaz, przeprowadzic reformy, nakarmic glodnych i jeszcze prowadzic ofensywe by odbic tereny, ktore planowane byly, by 'lyknal' je car... naprawde interesujace. i jakze logiczne.

a to ten odbity przez Ukraincow terminal?
www.youtube.com/watch?v=5FySoY...

i tak na marginesie - USA oficjalnie juz wspiera swoimi zolnierzami FSA. ta sama FSA ktora skumala sie z IS. i jakos nie slysze glosow oburzenia, ze to 'mieszanie sie w sprawy wewnetrzne suwerennego panstwa', czy tez 'wspomaganie sojusznikow mordercow dzieci'.

dwa wycinki tego samego, nienajnowszego juz, ale wciaz na czasie wywiadu:

www.bloomberg.com/video/what-t...

www.bloomberg.com/video/why-ru...~g.html

i niech kazdy sam wyciagnie wnioski czy 'Gospodin Tinkoff' mowi z sensem.

mysle, ze sporo osob jest skolowanych ostatnimi wydarzeniami - kto ma racje w kwestii nierentownosci kopalni wegla kamiennego: rzad, czy gornicy? w czym problem? przez przypadek natrafilem na ponizsze arty, wiec wklejam do samodzielnego wyrobienia sobie opinii.

ziemianarozdrozu.pl/artykul/29...

srodowiskowiec.salon24.pl/6262...

www.barchart.com/chart.php?sym...

Pan Krolik zapomnial jeszcze pokazac ta plansze:

kliknij, aby powiększyć

w temacie taniejacej ropy jako efektu sankcji gospodarczych i jak to uwolniona amerykanska ropa i gaz z lupkow wplywa na globalna cene.

www.zerohedge.com/news/2014-12...

@Serpico, nie mam pojecia jak strategiczne to lotnisko jest, ale mozesz napisac na watku, albo oswiecic mnie na priv. w koncu to ty jestes tam na miejscu i masz rozeznanie, wiec moze podziel sie wiedza?

dlaczego atakuja? moze dlatego, ze kazdy kolejny dzien wojny pograza Ukraine w coraz wiekszym dlugu? wydaje mi sie, ze przy obecnej technice wojskowej nie jest problemem zlikwidowanie takiego punktu oporu i zrownanie tego co zostalo z ziemia. moze i jednym i drugim jest to na reke - Ukraina pograza sie w dlugu, ale z drugiej strony buduje sobie mit bohaterskich obroncow - a mity dobrze sie sprzedaje prostemu czlowiekowi. bo jak widac, zycie tych zolnierzy nikogo zdaje sie nie obchodzic.

edit
to, ze moze jednym i drugim jest na reke - skrot myslowy. Ukraincom nie jest to na reke, ale moim zdaniem sa oni wykorzystywani i temu kto za tym stoi jest to na reke, bo sama Ukraina wydaje sie byc spisana na straty.

Serpico napisał(a):
(...) A może (dywagacja) za majdanem nie stoją Stany, a inny gracz? (...) Niestety (dla Niemców) wychodzi na to, że na Ukrainie nie UE rozdaje karty. (...)

Panie Serpico, Pan tak na powaznie? ze tam moze chodzi o ordynarne interesy, a nie zrywy serca Ukraincow?

dobry znak. powaznie. postanowilem nie udzielac sie przez jakis czas w tym temacie, ale skoro juz 'dywagujemy' ze ktos mieszal w kijowskim Majdanie, to proponuje zapoznac sie z tematem pt. 'co sie stalo z ukrainskim zlotem?' tudziez 'ukrainskimi waznymi personami nagle odnalezionych po latach na ziemi amerykanskiej' (bynajmniej nie tej pod listkiem klonowym). my, tj. Polska tez nagle kupujemy za gruba kase od naszych najlepsiejszych przyjaciol zza wielkiej wody rakiety o zasiegu 350km, ktore niedawno Finlandia kupila o polowe taniej (po co nam toto? nie wiem, chyba tylko po to by dac carowi pretekst na jeszcze wieksze zmilitaryzowanie Kaliningradu, bo, sorry, ale nasze 'jaszczembie' raczej nie polataja na tyle dlugo, by zagrozic nimi Moskwie, czy Rosji w ogole). Izrael tez w miedzyczasie dokonuje czynow srednio chwalebnych, o ktorych zachodnia prasa milczy, za to co chwile serwuje sie nam wiadomosci o 'prawdopodobnie rosyjskich peryskopach', 'przechwyceniu rosyjskich bombowcow' itp.
coz, wszytko ma swoj cel, nawet te cyborgi na lotnisku (bo ktos myslacy logicznie moglby zapytac, po kiego gnata ci ludzie gina walczac o zgliszcza?).

moim zdaniem z Rosji robi sie tego 'zlego i brzydkiego' w okreslonym celu. rozgrywaja nas jak chca. szpica i inne takie bzdety - ktos wierzy, ze w razie czego NATO zareaguje? mamy funkcje poduszki powietrznej - w razie konfliktu mamy sie nadac, zamortyzowac pierwsze uderzenie ktore nas rozpruje i jak flak opasc by juz nie przeszkadzac w rozmowach nieuszkodzonym w konflikcie gentlemen'om.

znam jednego polskiego iluzjoniste z Hamburga, robi genialne show sprzedajac gazetki w restauracjach - kiedys podczas jednego takiego show zmusilem sie, by usilnie patrzec nie na ta reke ktora 'magikowal' (naprawde trudne - nasza psychika jest strasznie durna) lecz ta druga i wiesz co? on nie 'zniknal' monety, lecz zwyczajnie wlozyl ja do kieszeni.

www.zerohedge.com/news/2014-12...

@Krewa
serio i z calym szacunkiem - rozwaz zamrozenie watku. moze do wiosny, kiedy to juz z pewna perspektywa bedzie mozna ocenic fakty, a nie doniesienia medialne. na razie zbyt wiele rzeczy jest niejasnych i kazdy moze je interpetowac po swojemu, i do tego byc przekonanym o swojej absolutnej slusznosci.

@Ammianus, masz niestety racje. dyskusja z Serpico jest zwyczajnie bez sensu, bo facet ma monopol na jedynie sluszny poglad, jedynie on zna historie, wie co kto mysli, lub co mial na mysli, tudziez planowal... ba, on wie nawet to, ze ja piszac o plotkach odnosnie ´czegos lub kogos´ u wod Szwecji wypowiadalem sie tak naprawde na temat obecnosci Rosjan na Ukrainie! ba! nawet jak sam sobie zaprzecza w co trzecim poscie, jak juz na drugi dzien wychodzi na naiwniaka napalajacego sie na sensacyjne doniesienia wyssane z palca gimbusow ktorym placom od wiersyowki, to i tak jest nieomylny i najmadrzejszy blackeye
rozumiem miec swoje zdanie i probowac przekonywac do niego w dyskusji innych, ale manipulowac, wybiorczo serwowac plotki jako fakty, ignorowac niewygodne pytania i przypisywac innym slowa ktorych nie wypowiedzieli - przedszkole puke_l

ehh, szkoda gadac, chyba skorzystam z tej ikonki z prawego gornego rogu, co to Krewa wspominal angry3

serpico napisał(a):

Siekoo
Cytat:
2. 98% достоверности... reszty nawet nie komentuje.

Poczekajmy co wypłynie, bądź już nie wypłynie.

no w koncu jakies rozsadne slowa, tylko... po co w takim razie robisz sensacje z kaczek dziennikarskich?

serpico napisał(a):

Natomiast szwedzka armia w oficjalnym stanowisku:

Cytat:
kontradmirał Anders Grenstad oświadczył, że "coś lub ktoś naruszył integralność terytorialną Szwecji". W wystąpieniu dla mediów sprawę nazwał "skrajnie poważną".

'cos lub ktos' -'cos'? niby 'co'? dron w formie niemrawego wieloryba? ufo?
poza tym, powiedzial, ze to Rosjanie? chyba nie, co? ale ty swoje wiesz...

a dzis?
pierwszy lepszy portal - art na onecie

onet napisał(a):

Szwedzkie siły zbrojne nie potwierdziły doniesień mediów

wiadomosci.onet.pl/szwecja-ope...

i zeby to byl pierwszy raz, kiedy juz na drugi dzien twoje rewelacje nadaja sie do powieszania na kolku w slawojce... ale nie jest.

wiem, wiem - przemilczmy to...

Szutnik napisał(a):
@ siekoo

Cytat:
I dlaczego Putin nie zajął Ukrainy w 2008 lub rok później?

Bo jak każdy dyktator, lubi stroić się w piórka legalisty i udawać, że został do tego najazdu zmuszony przez okoliczności zewnętrzne, co niektórzy biorą za dobrą monetę. Plany najazadu istniały już dawno, trzeba je było tylko uruchomić...

Zresztą, jak przeanalizujesz historię Rosji to okaże się, że Rosja (czy też ZSSR) praktycznie nigdy nie wypowiadała nikomu agresywnej wojny, zawsze działała " w obronie zagrożonej rosyjskiej państwowości" albo udzielając "bratniej pomocy zagrożonym przyjaciołom". A to, że rzeczywiste działania Rosji miały poza wojną sowiecko - hitlerowską najczęsciej charakter agresywny to już inna sprawa.
Nie należy się dawać nabierać na to, co Rosjanie mówią - trzeba patrzeć na to, co robią

uhm, czyli jednak potrzebny byl pretekst?

@Serpico
1. j.w.
2. 98% достоверности... reszty nawet nie komentuje.

@Serpico, gdzie widzisz rozbieżności? I dlaczego Putin nie zajął Ukrainy w 2008 lub rok później? I od kiedy kalasz się czytaniem RT? I chyba nie odmawiasz mi prawa do posiadania własnych poglądów?

serpico napisał(a):
siekoo napisał(a):
ludzie z tamtych ziem nie utozsamiali sie z Ukraina... biedne chlopstwo, nie wiedzialo, ze sa Ukraincami... przeczytales co napisales? dlaczego ktos sie nie utozsamial z Ukraina, a ktos nie wiedzial ze jest Ukraincem?

Tak samo jak wielu chłopów mieszkających w Polsce nie wiedziało, że są Polakami, bo się nimi nie czuli i to się działo w XX w. Powiem więcej w drugiej połowie XX w. A jako socjolog, napisze coś, co może mocno Cię zdziwi, ale w XXI w. wielu ludzi JUŻ nie czuje się Polakami, chociaż mieszkają w Polsce. Temat: globalna wioska. Gospodarka jest globalna, a ludzie stają się bezpaństwowcami, ale nie tu temat na dyskusje.

Cytat:
niepojete jest dla mnie, jak relatywizujesz i oceniasz.

Pytam po raz wtóry. Relatywizmem wg Ciebie jest to, że Rosja napadła na Ukrainę??? Ciekawe rzeczy opowiadasz Think Wcześniej pisałeś, że Ukraina ich sprowokowała Majdanem. Proszę o więcej takich złotych myśli!

relatywizmem jest, ze zle czyny jednych usprawiedliwiasz, innych potepiasz.

tak, ci polscy chlopi tez nie czuli sie Polakami, bo czuli sie (bo byli) niewolnikami. a kto tworzy narod? czy nie ludzie majacy poczucie przynaleznosci do okreslonej grupy? bo z jezykiem i kultura juz bym nie ryzykowal blackeye

co do obecnego poczucia przynaleznosci do jakiegos okreslonego narodu - dziwisz sie? jaki emigranci maja powod, by po ilus tam latach za granica czuc sie Polakiem, a nie np. Brytyjczykiem? co oferuje im ojczyzna, a co obczyzna? jak sie z nimi obchodzi?
zreszta, znam takich, co po kilku latach juz prawie 'nie potrafia' polskiego, znam tez takich, co od pokolen mieszkaja poza Polska i dalej czuja sie Polakami, wiec ja bym nie generalizowal.

jesli sie mnie o cos juz pytasz, to poczekaj chwilke - naprawde z checia udziele ci odpowiedzi. nie musisz sam sobie odpowiadac, bo wiesz, wowczas jest to twoja odpowiedz, nie moja. a przeciez pytasz, bo interesuje cie co ja mam na ten temat do powiedzenia. chyba...

moja odpowiedz - Majdan ma swoje konsekwencje i to co sie stalo wpisuje sie w nie.

@Serpico, niepojete jest dla mnie, jak relatywizujesz i oceniasz. nie ogarniam tego, powaznie. jedni maja prawo robic 'cos', bo przeciez 'na czyms musza budowac tozsamosc narodowa', za to innym nie wolno robic 'czegos' bo daza tym do bycia 'imperium'. he?!?
ludzie z tamtych ziem nie utozsamiali sie z Ukraina... biedne chlopstwo, nie wiedzialo, ze sa Ukraincami... przeczytales co napisales? dlaczego ktos sie nie utozsamial z Ukraina, a ktos nie wiedzial ze jest Ukraincem? dlaczego Bawarczyk na poczatku XX wieku wiedzial, ze jest Bawarczykiem, a nie wiedzial, ze jest jakims tam Niemcem?
mialem juz napisac, ze pojechales, ale ty zwyczajnie odjechales.

No tak, podobno... Ale nie o tym chciałem. Drogi Serpico, co ma słodziak Lenin i rosyjska propaganda do ukraińskich spotow, które równie dobrze można znaleźć na yt? d'oh!

A co do ceny ropy - a niech kosztuje i 50$.

@Serpico, wytlumacze ci najprosciej jak potrafie, bo widze, ze w emocjach przestajesz wiazac watki.
a) rozbawily mnie (do lez) klipy jego mrocznej ekscelencji Lorda, gdyz sa genialne z co najmniej 3 powodow love4 . to ze jedyne co zarejestrowales, to witryna RT... hmm, no coz, nie tak dawno wszedzie widziales Putina Shhh
b) cenie takie akcje, bo widac, ze czesc spoleczenstwa pomimo trudnej sytuacji zachowala poczucie humoru i zdrowy dystans, potrafi wykpic klase (khe, khe..) polityczna. i to jest super thumbright
c) kazdy ustroj wykorzystuje propagande, get real, sweetheart Angel
d) nie bardzo mam pojecie, co maja zamieszczone przez ciebie obrazki do ukrainskich spotow przedwyborczych d'oh!

no i najwazniejsze - nie napisales ani slowa, jak ci sie te aranzacje podobaly wave

edit:
w temacie RT - widzisz tylko propagande. twoj problem. a szkoda, bo maja naprawde duzo materialow niepolitycznych - nauka, kultura, gospodarka, reportaze. jak sie chce, to jest w czym wybierac. a najwazniejsze dla mnie jest to, ze tak samo jak np. iranski presstv czesto informuja o wydarzeniach, ktore 'jedynie sluszne media' calkowicie przemilczaja.

absolutnie niemerytorycznie:

rt.com/news/195272-ukraine-ele...

tym razem - a must see blackeye trzymac sie krzesla, bo filmiki zwalaja z nog i wcale nie pomagaja w powrocie do pozycji wertykalnej blackeye

serpico napisał(a):
krewa napisał(a):
Scarry,
ja obawiam się, że z takim podejściem "wybrańców narodu" do rządzenia krajem Ukraina nie dociągnie tych 20 lat. Obawiam się trzeciego Majdanu - tym razem nie zorganizowanego i opłaconego a w pełni spontanicznego i krwawego, niestety. Wówczas władza będzie zazdrościć ofiarom praskiej defenestracji i modlić się, by spotkało ich tylko to, co swojego czasu praskich radnych. Wątpię jednak, że naród skłonny będzie do okazywania litości.

Krewa, Ty się nie obawiaj, tylko pozwól Ukraińcom decydować o sobie, bo przez ostatnie 300 lat, to decydowali za nich Rosjanie, którzy nie tylko drenowali ten kraj i naród, ale również ich indoktrynowali pozbawiając tożsamości narodowej.

chyba nie tylko Rosjanie, co?

@Scarry, no wiec jak to szydzacy kolego jest z baza do Twoich wnioskow?

ah, zapomnialbym - masz bardzo madre slowa w stopce: "Tylko głupiec nie ma wątpliwości", Karel Čapek

@Scarry, moje wnioski wyciagnalem na podstawie, iz:
a) w niemieckiej prasie jakos sie nad tym tematem nie rozwodza,
b) w niemieckiej tv jakos sie nad tym tematem nie rozwodza,
c) ludzie jakos sie nad tym tematem nie rozwodza,
d) osoby z ruchu spolecznego mocno sceptycznego i krytykujacego rzadzacych przy kazdym potknieciu tez sie tym tematem specjalnie nie interesuja.

powiedz moze, na podstawie czego Ty uwazasz, ze jest inaczej?

Krótko nt stanu niemieckiej armii - otóż w DE jakoś nikt się tym zbytnio nie przejął. Wygląda na to, że po raz kolejny nasze media zrobiły z igły widły.

@Serpico, pozycja grupy moze byc silniejsza, ale... najpierw trzeba taka grupe stworzyc i to tego w momentach proby wszyscy musza mowic jednym glosem. EU ma wspolne przepisy, spieta jest wieloma ukladami, gospodarka, w duzej czesci wspolna waluta, po czlonkostwami w NATO i co? i pottytrain1
jaka szanse widzisz na to, ze utworzymy spojna interesowo grupe z... no wlasnie. z kim? kiedys Tito mial wizje panstwa poludniowych slowian, ale skonczylo sie miernie.
z kim mielibysmy budowac federacje? z Litwa, ktora nie szanuje praw polskiej mniejszosci? Bialorus na obecny moment odpada. Slowacja, Wegrami, Rumunia? Ukraina? nie widze tego. a ci wielcy i tak maja zamiar, w razie duzej draki, zrobic z nas radioaktywny pas ziemi niczyjej, wiec ten argument w ogole do mnie nie przemawia.

wole byc w parze z jednym naprawde silnym zawodnikiem, ktory w razie sytuacji krytycznej mnie poswieci (a postaralbym sie tak zbudowac nasze wiezi, by faktycznie zdecydowalby sie na taki krok tylko w ostatecznosci), niz byc w grupie wielu slabych zawodnikow, gdzie i tak nie mam pewnosci, czy ktorys sie nie wysypie i kiedy to nastapi, a jak nastapi, czy nie bedzie reakcji lancuchowej. ponadto latwiej dogadac sie z jednym partnerem, niz z kilkoma.
oczywisty minus - silniejszy parner rozdaje karty, no ale... kwestia priorytetow. albo jest lajba z kapitanem i plyniemy w jednym kierunku, ten slabszy wiosluje wiosluje, albo kapitana nie ma i kazdy wiosluje w swoim kierunku. co kto woli.

a od czasow Pilsudskiego uklad geopolityczny jakby troche sie zmienil - wowczas moglismy zaatakowac Niemcy i mielibysmy w pewnym momencie szanse wygrac. bolszewikow tez pogonilismy. wowczas federacja ze wschodnimi i poludniowymi sasiadami moglaby byc przeciwwaga dla ZSRR i III Rzeszy. teraz nie bardzo.
historia to fajna rzecz - warto ja znac, warto o niej pamietac, ale wolalbym zeby nikt sie nie opieral o historyczne dane w podejmowaniu biezacych decyzji. tak samo jak z AT na gieldzie - w ksiazkach sa piekne wykresy kiedy nalezalo kupowac, a kiedy sprzedawac. i wszystko jest taaakie proste.

prosze, przynajmniej w jednym sie zgadzamy - nie ma co liczyc na NATO, USA czy naszych, slabych jakby nie patrzec, sasiadow. owszem, mozna stosowac metode 'wrog mojego wroga jest moim sprzymierzencem', chociaz wydaje mi sie, ze to nie na nasze warunki - po prostu nie liczymy sie militarnie ani gospodarczo na tyle, by wchodzic w sensowne sojusze przeciwko tak silnym przeciwnikom. moim zdaniem lepsza metoda w tym przypadku to 'nie mozesz pokonac, to sie przylacz', zwlaszcza, ze mowimy o 2 bezposrednich, silnych sasiadach, z ktorych jeden jak widac jest, rzekomo, nieprzewidywalny. robmy na poziomie miedzynarodowym to samo, co robia obywatele - zyja ze soba, handluja ze soba i kazdy jakos jest raczej zadowolony, bo jesli by nie byl, to by zmienil partnera/ow w interesach.

z tym, ze w 'ukladzie geopolitycznym strategii Niemiec i Rosji nie ma miejsca dla Polski' to moim skromnym zdaniem baaardzo odwazna teza.

a co do stanu niemieckiej armii - bez obaw, jak bedzie trzeba, to sie obronia, chociaz... kto i po co mialby ich atakowac? i do takiego stanu powinnismy i my dazyc.

jeszcze mi ak przyszlo do glowy odnosnie zamieszek - widzialem troche przykladow zamieszek w Polsce, Niemczech i Hiszpanii, i powiem jedno - ludzie sa tylko ludzmi. pod kazda szerokoscia geograficzna sa w sumie tacy sami i tak samo blyskawicznie i spontanicznie w miare spokojny tlum moze sie przeistoczyc w niszczacy na swojej drodze wszystko i bez powodu zywiol. nie wiem skad masz wiedze na temat psychologii tlumu i sklonnosci poszczegolnych narodow do zamieszek, ale uwierz mi, na zachodnich ulicach czesto-gesto plona opony i nie bynajmniej dlatego, ze 'zgasili swiatlo'. fakt, ze tamtejsze sluzby porzadkowe calkiem sprawnie radza sobie z takimi sytuacjami.

@Serpico
to juz bylo wklejane, ale dla przypomnienia i zeby nie bic piany:

kliknij, aby powiększyć

i owszem, Niemcy na obecny moment nie maja sensownej alternatywy dla gazy z Rosji. zreszta, nie po to budowali NS.

co do doniesien o stanie niemieckiej armii - DE nie chce mieszac sie militarnie w to co sie dzieja blisko i daleko na wschodzie. Bild, to brukowiec, ktory cieszy sie popularnoscia w pewnej sferze spoleczenstwa. jest klasycznym przykladem przewagi prasy nad innymi mediami, bo mozna nim pacnac muche, tudziez zawinac w niego wedzona makrele.

imho DE takim 'wyciekiem do prasy' daje sygnal, zeby nawet nie myslec o tym, by ich pytac o pomoc w dzialaniach militarnych. przynajmniej oficjalnie, chociaz watpie, by mieli zamiar zrobic np. w Syrii cos nieoficjalnie, bo jakby to wyszlo na jaw, to obecnie rzadzacym wyborcy przypomna o tym przy nastepnych wyborach.

USA, podobbnie jak kilka miesiecy temu Rosja, zlamala prawo miedzynarodowe i dokonala bombardowan (dalej dokonuje) na terenie suwerennego kraju bez jego pozwolenia. teraz USA chca to zakryc wytrychem interpretacyjnym:

Rosja stworzyla zielonych ludzikow ktorym trzeba pomoc, a USA - ktorych trzeba zabic...

tyle w kwestii hipokryzji i swietego oburzenia odnosnie poczynan Rosji (ktorych nie pochwalam, ani nie uwazam, ze powinny miec miejsce - to do Ciebie Serpico)

@Serpico

ru.m.wikipedia.org/wiki/Юго-Во...

A teraz trochę śmieszne, trochę strasznie

rt.com/news/189420-ukraine-nuc...

@Serpico

www.rferl.mobi/a/ukraine-east-...

www.theguardian.com/world/2004...

Tu co prawda nie bezpośrednio o ewentualnym rozłamie, ale wiele tłumaczy w kwestii tożsamości.

www.washingtonpost.com/blogs/w...

@Serpico, nie mam zwyczaju zmyslac. czytalem kilka miesiecy temu o dazeniach do uzyskania autonomicznosci regionalnej w poprzednich latach. bez obaw, jak znajde to wkleje, zebys tez mogl sobie poczytac.

czy teraz sugerujesz, ze za ISIS stoi Putin? moze na wszelki wypadek nie kupuj konserw.

@Serpico, masz racje, to nie forum bokserskie i na tym zakończmy ten temat. Każdy z forumowiczów wyciągnie swoje wnioski.
Nie podoba mi się natomiast to, ze znowu wciskasz mi w usta ci innego niż napisałem (w poście do Scarry'ego).
Dla sprostowania dodam: tak, uważam, ze to było głupie zajmować się ustawa języków w obliczu dużo grubszych problemów,i tak, należało rozmawiać o jakimś stopniu autonomii, zwłaszcza, ze to nie problem 'pomajdanowy', lecz sięgający kilka lat wstecz.

@Serpico, naprawde idąc z rodzina naraziłbyś ją dla paru złotych lub 'zasad'?? To albo miałeś szczęście, ze nie spotkała cię poważna sytuacja, albo żenisz nam ładna ściemę żyjąc w świecie fantazji gdzie pijane łajzy mają jakieś zasady lub opory moralne.

@Serpico, nie o sympatie chodzi, lecz o ocene.
lubisz porownania - co z takim: wracasz z rodzina wieczorem z kina, idziecie przez park, a tu nagle wyrasta przed wami kilku lekko agresywnych gentelmenow domagajacych sie drobnego wsparcia finansowego. co robisz? a) mowisz 'alez nie! nie macie prawa! domagam sie przestrzegania jego litery, wszak jestesmy w demokratycznym kraju!',
b) dzwonisz do przyjaciela,
c) skladasz 'dobrowolny' datek i notujesz w pamieci, by na przyszlosc bardziej uwazac?

a co do Moskwy - co to zmienia? niby nic. tak samo jak niby nic nie zmieniala pomajdanowska ustawa jezykowa (czytaj miedzy wierszami Shhh ).

@Serpico, USA chca wspierac kumpli ISIL i bombardowac suwerenny kraj. podziel sie z nami, co wyczytujesz spomiedzy tych wierszy?
co, poza draznieniem Rosji ma na celu podawanie przez ministra info 'NATO juz wysyla nam bron'? w uspokojeniu sytuacji nie pomaga, wrecz przeciwnie.

a Lawrow... coz, nie o nim pisalem, ale odpowiem: nie zaskoczyl mnie niczym. bardzo dobrze robi swoja robote. bardziej niz cyniczny dyplomata razie mnie cyniczny laureat pokojowej nagrody Nobla.

i masz wisienke na torcie:

przeczytaj i powiedz mi, czy nie mozna bylo tak q..wa od razu? musialo zginac tylu ludzi?
choc i tak to palcem na wodzie pisane. widocznie nie tylko Polacy ale i Ukraincy maja w sobie cos z rycerza...

mam pytanie - dlaczego ukrainski minister obrony obwieszcza wszem i wobec, iz panstwa NATO zaczely dostarczac im bron, czyniac automatycznie NATO strona w konflikcie (ciekawe, co na to samo NATO?). lipa, panie. lipa, bo bedac Rosja uznalbym to za przepiekny prezent w postaci ewentualnej karty do zastosowania w razie-jakby...

ah, zapomnialbym - Mr Obama oswiadczyl niedawno (piatek? kiedy to ja linkowalem..), iz USA w zwiazku z kolejna dekapitacja USA bedzie m.in. wspierac antyasadowska opozycje (FSA)... glupio wyszlo, bo FSA spiknelo sie z ISIL... hmm. ponownie glupio wyszlo - Obama chce wspierac antyasadowskich rebeliantow wspierajacych ISIL uzynajacych glowy niewiernym... powtorze sie: lipa panie, lipa...
wychodzi na to, ze Obama to takie przeciwienstwo krola Midasa - czego sie ostatnio nie tknie, zanienia sie w g...o.

no i tak sie zastanawiam - co z opozycyjnym gabinetem cieni na Ukrainie? bedzie traktowany jako opozycja i wspierany przez Zachod (no bo demokracja i takie tam pierdy)? cos watpie...

www.bnowire.com/2014/09/10/raw...

warto przeczytac - dla mnie to niesmaczny stek bzdur polany hipokryzja (w kontekscie tego watku, bo to, ze kazde grabie grabia do siebie jest naturalne).

@Irfy, rozumiem ta subtelna roznice, tylko... my od stuleci lubimy walczyc 'za nasza i wasza'. gdziekolwiek. po co car odparowujac Wawe mialby sobie stworzyc kilkanascie milionow potencjalnych terrorystow? i to jeszcze z tak upierdliwej i z absurdalnym zrozumieniem rownania zyskow i strat nacji? z niektorymi da sie dogadac, a my? my lubimy odmrazac sobie uszy na zlosc mamie - przeciez caly czas to robimy. do tego dorzuc jeszcze martyrologiczna ideologie 'za Wawe' bo 'najgorsze juz nas spotkalo'.
eee, nieee.

ale to tylko moj pokorny poglad blackeye

polityka to interesy. reszta, to tylko srodki - adekwatne do sytuacji. przynajmniej zazwyczaj. swoja droga, jestem zaskoczony, ze Serpico nie bulwersuje sie na slowa o Nord Stream, Gruzji czy znaniu swojego miejsca w szeregu, ale moze to dobry symptom Think

odnosnie Gruzji - nie dosc, ze nasza owczesna glowa panstwa sie zblaznila (dajac sie wystawic na odstrzal spanikowanego soldaciny jak i inne, jeszcze glupsza akcja zwiazana z 3 waznymi osobami z roznych panstw i samolotem) i w swojej antyrosyjskosci sprzedala (lub darowala?) Sakaszwilemu nasze strategiczne zapasy przeciwlotnicze (dzieki czemu zostalismy bez oslony na 'w razie jakby'), dzieki czemu spalila wieloletnie wysilki chlopakow z wywiadu. wszystko w imie 'my im pokazemy!'.

@Irfy, nie twierdze, ze zrobienie z Polski radioaktywnego pasu ziemi niczyjej jest scenariuszem niemozliwym, lecz bardzo malo prawdopodobnym, bo tak naprawde lepiej nas postraszyc mniej nieodwracalnymi w skutkach metodami, lub tolerowac pewne niedogodnosci, niz zeby wszystkie tiry mialy olowiane plyty. ciezkie to, nieporeczne, wydatnie wplywa na zuzycie paliwa... no i trzeba by kierowcow wymieniac do pare miesiecy. dlatego tez sadze, ze akurat nuke'i nam nie groza. przynajmniej, jesli nie dojdzie do wojny Rosja-NATO.
a okupacja Polski? sorry, tu nawet kryzys sie nie udal. komu by sie chcialo meczyc z narodem, ktory za punkt honoru ma walke z urzedujaca wladza. chocby najlepsza i wlasna, a co dopiero jakiegos okupanta. bez sensu. to ma taki sam sens, jak nasze wygrazanie motyka Rosji, tyle ze inni chyba jakos rozsadniej podchodza do tematu, bo to (jak w zydowskim kawale), jak calowanie tygrysa pod ogon - niby odwazna rzecz, ale... przyjemnosc watpliwa, a ryzyko spore.

czym jest zdesperowany? bo nie bardzo rozumiem d'oh!
ze nie przejdzie do historii jako wszechgalaktyczny imperator kosmicznych sojuzow? ze go Narod nie kocha tak mocno, jak on by tego sobie zyczyl? bo Obama jest przystojniejszy, a przynajmniej mocniej opalony?

jak do tej pory, nie ma raczej powodow do desperacji - robi co i jak chce, a Zachod jak zwykle robi... nic. a co do kwesti nuklearnej - pomijajac slowa Zyrinowskiego, tak naprawde to zachodnie oraz ukrainskie media zaczely straszyc III wojna swiatora, oraz rosyjskim atakiem nuklearnym. Putin podchwycil i w to mu graj - przeciek z rozmow tu, jakas sugestia czy manewry tam... wywlekli bezmyslnie niebezpieczny temat, oskrazyli Rosje o ewentualne checi/plany uzycie nuke'ow, a teraz sie dziwia?

bez obaw, nikt zadnych atomowek nie odpali, a juz na pewno nie przez wzglad na lokalna awanture na Ukrainie. z jednego mozna sie cieszyc, a mianowicie, ze Ukraina oddala swoja czesc arsenalu za gwarancje granic. bo, szczerze mowiac, o ile nie obawiam sie uzycia atomowek przez Rosje i Putina, o tyle nie bylbym tego taki pewien w kwestii wladz Ukrainy.

Serpico napisał(a):
Reasumując, islamiści w różnych rejonach świata stali się mocno aktywni. Aktywność ta, moim zdaniem, jest sterowana przez Rosję. Putin nie musi straszyć Zachodu swoimi żołnierzami, wyśle tam islamistów, (...)

uhm, a dla niepoznaki najpierw kaze im zaatakowac Rosje.

RT napisał(a):

‘This message is to you, Vladimir Putin’: ISIS threatens ‘to liberate Chechnya and Caucasus’

rt.com/news/184836-isis-putin-...

US-think-tank (Council on Foreign Relations): Kryzys na Ukrainie jest wina Zachodu

deutsche-wirtschafts-nachricht...

w sumie nic odkrywczego - pisalismy o tym juz kilka miesiecy temu, ale teraz sa to slowa think-tanku Anxious
niekoniecznie trzeba sie z tym zgadzac, warto przeczytac.

Irfy, nawet mam wizualizacje do popelnionego przez Ciebie tekstu:

www.youtube.com/watch?v=7YyBtM...

nawet nie wiem, jak to skomentowac d'oh!
odlecial nam kolega... totalnie.

@Serpico, oczywiscie, ze rakieta balistyczna leci bardzo dlugo - w koncu ma do pokonania spory dystans. a sztab siedzi i dlubie w nosie przez pierwsze pol godziny obserwujac monitory, a nastepnie idzie przy kawie obgadac opcje - wystrzeliwujemy cos tez, czy jeszcze z godzinke poczekamy? a moze zadzwonimy i zapytamy Think

i co ma do wymiany ladunkow nuklearnych system zelaznej kopuly majacej za zadanie zestrzeliwac nadlatujace hamasowskie rakiety? nie ta bajka... nikt nie bedzie czekal, by taki ladunek zestrzelic w poblizu swojego terytorium. i nikt nie bedzie dawal szansu przeciwnikowi, by mogl odpalic kilkadziesiat/set kolejnych zestawow destrukcji.

owszem, Amerykanie maja juz system (tudziez bardzo nad nim pracuja) zestrzeliwania rakiet z nuke'ami za pomoca samej energii kinetycznej kontrpocisku, ale w Europie czegos takiego raczej nie mamy.

widziales/uzywales takich systemow do lokalizacji artylerii i rakiet. fajnie. okreslales miejsce gdzie sie znajduja. to 'ciutke' co innego, jak zaproksymowac tor lotu. zebys nie musial sie dlugo zastanawiac o co mi znowu chodzi - latwo namierzyc jame w ktorej siedzi zajac. teraz powiedz mi, w ktora strone ten zajac zacznie uciekac po jej opuszczeniu?

temat faktycznie zamkniety, bo najwyrazniej jestes/byles operatorem systemu, ktory nawet ani przez ulamek sekundy nie zastanowil sie 'a jak to funkcjonuje?'. nie masz pojecia, nie interesuje Cie to. Ty wiesz swoje - Amerykanie znalezli obejscie dla praw fizyki Newtona i matematyki. ok, w sumie mialem czas sie przyzwyczaic.

jeszcze jedno - rozczula mnie Twoje szufladkowanie nacji. my, Europejczycy to 'kolebka cywilizacji' (niewazne, ze jeszcze 300 lat temu mycie sie uznawalismy za zbedne, a wrecz niebezpieczne dla zdrowia), a reszta swiata to 'buszmeni'. w tym ci, od ktorych przejelismy matematyke, medycyne, liczby, kodeksy, nauczylismy sie zasad higieny i takich tam pierdol.

@Serpico, teraz to dopiero odjechales...

zasada dzialania funkcji trygonometrycznych (ktore zastosowane sa przy liczeniu krzywej balistycznej) nie zmienia sie, czy podam link z wikipedii, czy z ksiazki matematyki dla ucznia szkoly podstawowej.

zapewniam Cie, ze algorytmy liczace prawdopodobna trajektorie lotu pocisku oparte sa na tych funkcjach. nie wiem, czy wystrzelona rakieta jest sledzona przez satelity, czy centra radiolokacyjne, ale jednego jestem pewien - trajektorie liczy sie na podstawie kilku kolejnych pozycji, a wynik sie aproksymuje. im dalej oddalone od siebie punkty przez ktore przechodzi poczatek paraboli, tym dokladniej mozesz zaproksymowac jej koniec. a punkty oddalone beda od siebie tym dalej im wiecej czasu uplynie. z tego by wynikalo, z w pierwszych sekundach po odpaleniu mozna jedynie zgadywac cel. im wiecej czasu uplynie, z tym wiekszym prawdopodobienstwem mozna cel okreslic.
do tego wartosc nominalna w swiecie rzeczywistym nie wystepuje - dlatego kazdy wymiar ma swoja odchylke. kazdy przyrzad wykonany jest z czesci i jego dokladnosc okresla chociazby suma niedokladnosci z jaka wykonane sa jego czesci skladowe.

wskaz, w czym w powyzszych linijkach sie myle.

bladego pojecia nie masz o co mi chodzi z tymi poziomicami (nie wspominajac o reszcie), nieprawdaz?

czerpiesz wiedze z praktycznych systemow jakimi dysponuje armia... jasne.
pisales algorytm dla tych armijnych urzadzen? konstruowales ich mechanizmy? nie odpowiadaj, to pytania retoryczne. przeciez obaj wiemy, ze nie.

serpico napisał(a):
Przepraszam, będę złośliwy. Nie tylko lekcje historii opuszczałeś, ale jak mniemam z Twojej wypowiedzi, również i fizyki. Pazdrawaju salute

uhm... abstrahujac od tematu mozliwosci pozniejszego wplywania na trajektorie lotu rakiety, co powiesz na to:

pl.wikipedia.org/wiki/Krzywa_b...

slyszales o funkcjach trygonometrycznych?
wiesz dlaczego budowlancy uzywaja dlugich poziomic, a nie takich rozmiarow breloczka?
jak dokladnie zmierza kat poczatkowy wystrzelonej rakiety?
naprawde dlugosc probki w takim przypadku nie wplywa na dokladnosc pomiaru?

@Irfy - pelna zgoda. to co napisales w zasadzie wyczerpuje temat. moim zdaniem atak nuklearny Rosji na Polske jest scenariuszem o bardzo niklym prawdopodobienstwie zaistnienienia.

@Serpico, oczywiscie, ze trajektorie mozna wyliczyc, tylko cos mi sie wydaje, ze jest jeden problem - tym precyzyjniej mozna okreslic trajektorie im dluzej rakieta jest w powietrzu.
no i chyba mozna w pewnym stopniu taka rakieta sterowac?

@Irfy, oczywiscie, ze Polska nie moze odpowiedziec symetrycznie. pytanie j/w - czy np. Niemcy beda miec od samego poczatku 100% pewnosci, ze nie chodzi o Berlin? chociaz w sumie obaj macie racje - Putin nie zbombarduje ani Londynu, ani Paryza, ani Berlina. jedyne co moze wyparowac, to Warszawa. a Zachod poprawi. zatem... zmienilo sie cos od czasow zimnej wojny?

bo argument Serpico, ze Putin oszalal, jakos do mnie nie trafia d'oh!

a ja polecam poczytac komentarze pod tym artykulem salute

histeria... bo Rosja ma atom? no ma, nie od dzis. bo moze zanihilowac Warszawe? tak, moze. to tez wiemy nie od dzis. autorka zapomniala, ze nie tak dawno temu nasi obecni 'przyjaciele' tez mieli taki ewentualny plan?

uzycie bomby atomowej w momencie, kiedy ma ja kilka panstw, niesie za soba tak olbrzymie i nieprzewidziane konsekwencje, ze nie sadze, by ktokolwiek zdecydowalby sie na taki krok tylko po to, by 'pokazac ludowi, ze...'. to przekroczenie pewnego progu, zza ktorego nie ma juz powrotu do 'starego' porzadku. jak na razie tylko jedno panstwo zastosowalo takie srodki tylko dlatego, ze wiedzialo, ze przeciwnik nie jest w stanie odpowiedziec symetrycznie.

zreszta, tak technicznie rzecz biorac - jak mialoby do tego dojsc? pytam powaznie, bo jezeli wystrzeliliby rakiete, to chyba nikt nie tracilby czasu na telefon do Putina z pytaniem 'sluchaj Wladek, a ta rakieta to leci na Wawe czy Paryz? bo tak sie z Angie zastanawiamy, co zrobic...' i raczej nikt nie czekalby z ustaleniem dokladnej trajektorii w celu odetchniecia z ulga, ze to o Wawe chodzi. wysla bombowiec? kilka? z duza eskorta? d'oh!
i dlaczego nie mialby najpierw zanihilowac Kijowa?

eee, sianie histerii.

Priwiet Serpico - masz racje, to nie byles Ty, tylko Scarry i Szutnik. kajam sie i sypie glowe popiolem. Ty tylko wieszczyles weekendowe agresje i raz twierdziles, ze Ukraincy chcieli sie pozbyc Krymu i sprytnie zrobili to, ze Putin go 'lyknal', a raz drzesz szaty, ze agresja... i mozna tysiac razy pisac, ze nikt tutaj nie popiera tego co sie dzieje, a Ty dalej swoje.

odwrotnie od Ciebie odpowiem na zadane pytania (mimo, ze odpowiedziales pytaniem na zadane przeze mnie pytania...)
z kim mieli rozmawiac - z przywodca 'ruchu autonomicznego' kimkolwiek by sie on okazal. ja bym zapytal 'ok, kto Was reprezentuje? chce z nim porozmawiac' i takim glupim to zdaniem wysadzam cala misterna akcje Kremla w powietrze, bo przeciez 'wyrazam wole rozmow'...
animozje - nie, nie mam obecnie bezposredniego kontaktu ze znajmoymi stamtad, jesli o to pytasz. wiedze czerpie z tego co wyczytam z roznych zrodel. Ty masz, jak sadze?

@Serpico, juz nie raz bylem tu oskarzany o prace dla rosyjskiej ambasady - rowniez przez Ciebie...
'filozofia zachodu'? 'tym sie odrozniamy od dziczy'? masz na mysli 'dzicz' od ktorej nauczylismy sie medycyny i przejelismy cyfry? czy tej co zbudowala taki mur, widoczny nawet z kosmosu? hehehe, dobre...
a jeszcze lepsze jest to o potrzebach, szczesciu, godnosci i swobodnym rozwoju... a juz najlepsze jest to, ze Europejczycy nauczyli sie, ze napadactwo sie nie oplaca... no tak, na sasiada Europejczyka moze nie, co innego napasc na kogos w Afryce, a jeszcze lepiej wynajac kogos, by zrobil tam burdel, oplacic kacyka jednego plemienia, niech wyrznie sasiednie, a my po cichutku bedziemy sobie wydobywac to co tam u nich pod ziemia zalega. albo jeszcze lepiej - niech sobie zorganizuja niewolnikow i niech wydobywaja i sprzedaja nam za pol-darmo lub za kalasze i narkotyki... malo przykladow co robily cywilizacje 'filozofii zachodu'? popytaj legionistow co byli chociazby na Wybrzezu Kosci Sloniowej, co 'bialy czlowiek' tam zgotowal.
idealizujesz jedna strone jednoczesnie demonizujac druga, ale skoro tak lubisz.

jak zboj zlamie prawo, to jest zbojem - w pelni sie zgadzam. a co z tymi na Majdanie? hmm? Think

no i moze zamiast odnosic sie do pierdol, napisz co Ukraina Twoim zdaniem zyskala? co dalej z Ukraina? naprawde uwazasz, ze obecna sytuacja pozostanie bez skazy? bo to, ze Rosje czeka ostracyzm, sankcje - o to nie pytam.

pytasz, czy czytalem list zamieszczony przez Ciebie - tak, czytalem. czy podpisal sie pod nim kazdy
ieszkaniec tamtego regionu? reprezentuje zdanie wszystkich? manipulujesz tak samo paskudnie jak media - czy z zachodnie, czy wschodnie. wszystko pokazujesz bez cienie obiektywizmu, zeby tylko popieralo Twoj poglad.

Serpico, nawet jesli Putin przygotowywal sobie jakis plan 'od miesiecy', to czy to on byl inicjatorem Majdanu? i wszystkich tych niefortunnych decyzji zaraz po wykurzeniu Janukowycza? skorzystal prawem silniejszego - potepiam, ale... co zrobisz? bo to Rosja jest wyjatkiem w mieszaniu sie w sprawy innych panstw? sam wykazales sie spora doza hipokryzji najpierw wysmiewajac kwestie chociazby Syrii czy Libii, teraz nagle zmieniles zdanie, ale i tak Syryjczycy czy Libijczycy sa wg Ciebie 'mniej rowni' bo oni moga ginac dziesiatkami tysiecy i Ciebie to az tak nie wzrusza. tam nie trzeba wcale az tak koniecznie reagowac - niech sie wyzynaja. co innego Ukraina...

tez jestem zdania, ze Kijow na samym poczatku powinien podjac rozmowy z separatystami i ponegocjowac - moze autonomia, moze federacja, moze jeszcze inne rozwiazanie bez przelewu krwi... powiesz, ze to Rosjanie grali pierwsze skrzypce... no wiec checia rozmow tym bardziej wytraciliby Putinowi orez z reki, a co najmniej utrudnili to, co sie wydarzylo. ja mam nieodparte wrazenie, ze Ukraina zrobila niemal wszystko, by dac wszelkie mozliwosci Rosji na takie rozgrywanie sytuacji. tak przynajmniej wyglada to z boku. a najbardziej w oczy raza gloszone juz od tygodni przez ukrainska strone hasla o III wojnie swiatowej i proba wciagania na sile kolejnych panstw do konfliktu. 'po nas chocby potop'?

a teraz co? pokus sie o analize stanu Ukrainy jako panstwa i spoleczenstwa za pol roku - ogromne animozje miedzy wschodem a zachodem, zadluzenie, problemu z gazem, duzy sasiad, ktory teraz nie odpusci zadnej okazji by dowalic oraz wzajemne oskarzanie sie w nieskonczonosc o zaistniala sytuacje. do tego dotychczasowe problemy, ktore raczej nie wyparowaly. porzadni Ukraincy beda cierpiec w milczeniu, a ci mniej porzadni? mniej porzadni Polacy w latach 90-tych jak 'bylismy bardzo biedni' jezdzili 'jumac' do Niemiec, jako bogatszego sasiada (nie tylka auta) - bo 'nasza bieda nas rozgrzesza'. gdzie beda szukac srodkow do zycia mniej uczciwi Ukraincy? w Rumunii? Rosji? Bialorusi? Moldawii? to tylko taki prozaiczny przyklad, z cyklu 'gdy opadnie bitewny kurz'. a jak ich wymrozi, bo Moskwa im odetnie gaz, to nie zdziw sie, jak sobie przypomna, jak to polscy politycy na Majdanie zachecali ich do dzialania. skad Ukraina wezmie pieniadze na funkcjonowanie? od kogo sie uzalezni? komu i co bedzie sprzedawac? napisz mi prosze jedna pozytywna rzecz, ktory Ukraina zyskala na tej sytuacji.

masz swoja wizje swiata i poglad, ze 'lepiej umrzec na stojaco niz zyc na kolanach' - Twoje prawo. ja (pewnie nie tylko ja) mimo wszystko wole jednak 'zyc na stojaco, niz umrzec na kolanach', wiec nie pretenduj sobie prawa do jedynie slusznej wizji swiata.

@Bluefarm, ja tez moge napisac, ze 'nie sposob sie oprzec wrazeniu, ze czesc piszacych tu to malo rozarniete osobniki z gebami pelnymi frazesow i broniacych pieknych idealow cudza piersia'. moze jednak jakies konkrety?

serpico napisał(a):

Siekoo, było o tym w Twoje niemieckiej TV??? king

Niestety drodzy Panowie i Panie, niemiecka racja stanu i polska racja stanu w wypadku Ukrainy nie są tożsame.

nie ogladam TV, ale pisalem o tym (nie tylko ja), ze prawdopodobnie tak sie to skonczy juz kilka tygodni po euromajdanie - ze karty sa rozdane, ze w pewnym momencie EU da zielone swiatlo RF by posprzatali w zamian za Krym i moze jeszcze conieco. fajnie, ze w koncu i do Ciebie to dotarlo.
kolejna rzecz - niemiecka i polska racja stanu nie sa tozsame - naprawde?!? co Ty powiesz? polska i ukrainska tez nie sa. zrozumiale - kazde panstwo ma swoj interes i o niego dba w pierwszej kolejnosci. proste. i nie ma co lamentowac i krzyczec w nieboglosy 'Niemcy mnie bija', bo to zalosne i Rokity warte. znajmy swoje miejsce w szeregu i odpowiednio do pozycji grajmy.

jeszcze krotko do nie mieszania sie w wewnetrzne sprawy innych panstw - a co robili polscy politycy na Majdanie? dlaczego USA finansuje i dozbraja syryjskich rebeliantow? ani to sasiad, ani na tym samym kontynencie, a wlasciwie to nawet najkrotsze droga z USA do Syrii prowadzi przez srodek planety... nie widze powodu, by Rosja miala nie robic tego, na co pozwala sobie USA (co nie znaczy, ze to pochwalam czy usprawiedliwiam - niech to w koncu do Ciebie dotrze!), pomimo, ze tam sa/byli ludzie rosyjskojezyczni inastawieni prorosyjsko. i nie jest to argument 'a u was bija murzynow!' tylko 'wy mozecie robic co wam sie podoba, a my nie?'.

@Amol - naprawde dziwi Cie stopien poparcia dla Putina? dlaczego uwazasz, ze Rosjanie sa glupi (tudziez glupsi od nas)? maja silnego, sprytnego przywodce, ktory przywrocil im poczucie dumy oraz regularne pensje. porownaj to ze szlachetna III RP i naszymi wlodarzami. blado wychodzi, nie sadzisz? Putin i FR punktuje, a my? my zazwyczajjestesmy punktowani - a to Radek wstawiony do kata, a to mamy sie nie pojawiac na rozmowach zeby widokiem 'nie draznic Rosji'... co nam pozostaje? jesc jablka.

hipokryzja - fajna rzecz, nieprawdaz? mieszanie sie Rosji w kwestie ukrainska jest nieakceptowalne, ale jak USA mieszaja sie w kwestie syryjska, no coz... widocznie maja powod. juz pomijam fakt, ze w kwestie ukrainska tez sie mieszali i to przed tym, jak Rosja zaanektowala Krym. puke sie chce czytajac co niektore wpisy.
tak jak pisal Krewa - nikt nie pochwala tego, co sie dzieje. wskazcie kto na tym forum popiera dzialanie Rosji. bede wdzieczny. jedyna osoba ktora wypowiedziala sie bardzo, naprawde bardzo krytycznie i ostro, to yayurek, ale nawet on nie pisal, ze popiera dzialania Rosji (o ile dobrze pamietam).

moze czas wyjsc z piaskownicy?

ps. co wlasnie czytam - Poroszenko sprzedaje swoj 'byznes'. za czyja pomoca? dlaczego? bo kwestia ukrainska jest (obawiam sie i o czym pisalem tygodnie temu) juz dawno rozwiazana. wierzcie sobie w co chcecie, w swiete oburzenie co znamienitszych cial, ich slodkie pierdzenie o niezbywalnych prawach, obowiazujacych umowach, moralnosci i innych takich. jak kto lubi. ja pozostane przy wilczych prawach rynku i ze kraje nie maja przyjaciol tylko interesy. a wy wierzcie sobie w co tylko chcecie.

@Serpico, pokazales klase...

Adagio napisał(a):
(...)
Ukraina jest tylko efektem ubocznym polityki i poligonem doswiadczalnym.
Europa nie zrobi nic. Ukraincy musza sie dogadac z Rosja i zakonczyc ten konflikt. Niestety byc moze na rosyjskich warunkach.

dokladnie. a to, ze Rosja postapila w sposob godny potepienia - i co z tego? ani oni pierwsi, ani ostatni, ani jedyni. byznes ys byznes.

@Serpico - to jest ten smok? ok, to inna bajka stosujac Twoja paralele: poklociles sie z zona, w nerwach zostawiles otwarta komorke w piwnicy w ktorej od lat staly rupiecie Twojego dobrze zbudowanego i znanego z bezposredniego i prostego sposobu rozwiazywania spraw sasiada. sasiad sie ucieszyl, bo od lata mial chrapke na ta komorke, zalozyl wiec swoja klodke i w odpowiedzi na Twoj protest uslyszales slowa 'i co mi zrobisz?'. poszedles po porade do dzielnicowego, a ten mowi 'no wiesz, chcialbym Ci pomoc, ale mam zwiazane rece - wiesz, powiem cos i juz mi wiecej bimbru nie zalatwi... wiesz, najlepiej to dogadaj sie z nim jakos'. a sasiedzi w gescie solidarnosci z Toba beda niechetnie temu zloczyncy mowic 'dzien dobry', a nawet podczas podlewania kwiatkow beda o nim myslec z jak najwiekszym obrzydzeniem. tez fajna bajka, nieprawdaz?

stalo sie - opuscili garde i dostali w nos. nie bronie Rosji, ale wiedziec jakiego ma sie sasiada, siedziec z nim w ukladach i naiwnie myslec, ze bedzie stal z boku i przygladal sie jak traca na zmianach jego interesy... co najmniej naiwne.

@Szutnik - ciagle zapominam... przeciez wy wszyscy macie dostep do notatek Putina Anxious
a demokracja wg was polega na tym, ze 'narodowo-patriotyczny trzon Majdanu' moze decydowac o losach calego narodu i zupelnie nieistotne jest, czy ten trzon byl oplacany, czy nie. oczywiscie, jezeli to 'nasi' stanowia ten trzon.

a ogolnie ta najbardziej mnie w tej chwili w tej awanturze interesuje, jakie bedzie mial wyniki Scarry za 2-3 tygodnie. salute

@Serpico, jest niezmiernie interesujace, ze zauwazasz to, ze rebelianci tyraja za dniowki, a wypierasz ze swiadomosci, ze na Majdanie schemat byl identyczny. piszesz, ze rebelia to nie rebelia, gdyz, parafrazujac, nie odzwierciedla woli wiekszosci, ale ze Majdan tez nie odzwierciedlal woli wiekszosci, juz nie wspominasz. Putin wspomaga rebelie, ale Majdan to czysty ruch obywatelski?

Serpico, ja mam pytanie kiedy z Twojej bajki wyjdzie smok?

bo zarowno Krym jak i rebelianci to konsekwencja Majdanu. to, ze potem pojawily sie zielone ludziki z gadzetami ze sklepu outdoor, to jest pochodna. skutek, nie przyczyna. nie byloby przewrotu i z nim zwiazanych zmian - Putin moglby sobie co najwyzej pograc na okarynie i poprzegryzac kartoszkiem z parnika, a nie wlazic na Krym, czy 'inspirowac' zielone ludziki do czynu.

Serpico, nie wywolujcie wilka z lasu blackeye
otoz, drogi Serpipco, jakbys czytal ze zrozumieniem co pisalem, zauwazylbys, ze odnosilem sie 'wydaje nam sie, ze...'. fakty sa faktami. jestem troche staroswiecki i jestem zdania, ze wine trzeba najpierw udowodnic. co do inwazji - juz pare miesiecy temu pisales o wejsciu Rosjan w weekend, kiedy to 'NATO ma wolne' blah5
sytuacja sie zmienia caly czas, Rosji winy o zestrzelenie Boeinga jakos nikt nie kwapi sie na sile udowadniac, nieprawdaz? tak samo teraz - wejda... coz, nie bede sie zastanawial czy wejda, czy nie - po prostu poczekam i zobacze.

ps. wybiorcza (niezamierzona gra slow king ) macie pamiec Serpico
wave

rt.com/politics/174604-russian...

(...) The draft suggests that personal income tax for people making 12 million rubles (about $343,000) per year or more should be raised from the current 13 percent to 30 percent. (...)

Szutnik napisał(a):
@ siekoo

Cytat:
dobrze, zapytam inaczej - jaki cel mialaby Rosja lub separatysci, by zestrzelic cywilny samolot

Żadnego. Ale to, że nie mieli w tym żadnego celu nie oznacza, że tego nie zrobili!

Moim zdaniem to skutek typowo wojennego błędu/bałaganu. W tej kwestii zgadzam się z Irfym.
Wbrew pozorom wojna = bałagan, ktorego głównym powodem jest brak wystarczającej ilości wiarygodnych informacji i brak możliwości sprawdzenia/zweryfikowania tychże informacji pod presją czasu i zagrożenia życia.

Przykład: nikt nie ma intencji mordowania własnych oddziałów, a jednak przypadki friendly fire występują podczas większości wojen...

oczywscie Szutniku - tez uwazam, ze najprawdopodobniej byl to tragiczny blad. jak pisalem, ktos wydal polecenie, ktos wcisnal przycisk - i tych powinno sie postawic przed sadem. i dlatego uwazam, ze Rosja wzglednie milczy w tej sprawie - najpierw chce sprawdzic co dokladnie sie stalo.

@Serpico, naprawde nie ma przyzwolenia? Irak, Afganistan... a moze sa rowni i rowniejsi?

Serpico napisał(a):

Problem w tym, że brak działań Europy, to otwarte zaproszenie Moskwy do innych inicjatyw geopolitycznych.

nadinterpretacja. czy zgodzilbys sie na slowa 'brak dzialan Europy (np. po inwazji na Irak) to otwarte zaproszenie Waszyngtonu do innych inicjatyw geopolitycznych'? chociaz czekaj, w sumie to masz racje. przeciez dokladnie tak jest.

@Szutnik
ad.1. zachowania i slowa politykow... uhm... a na koniec postu przypominasz o tasmach...
jak dotad to nie tyle 'mamy silne argumenty', co 'mamy silne przekonanie z pelnym zaufaniem' (tak to ujal Kerry?). to i tak juz zrobili postepy bo w Iraku mieli dowody twarde dowody, a Syrii juz tylko dowody...
ad.2. Rosja zostala wcisnieta w naroznik i musi bardzo uwazac co robi, bo duzego marginesu na blad nie ma. tez bym nic zdecydowanego nie mowil, dopoki nie upewnilbym sie, co dokladnie sie wydarzylo i czy przypadkiem ktos z moich ludzi nie jest w to umoczony.
ad.3. samolot spadl w rejon objety walkami, separatysci sa nieufni po poprzednich przypadkach obserwatorow OBWE, do ktorych OBWE za bardzo nie chcialo sie przyznac, mozemy miec pewnosc, ze wsrod obserwatorow beda agenci wywiadu ukrainskiego , bo to idealna okazja by spenetrowac teren wroga i nie wiemy co dokladnie oznaczaja te 'obstrukcje' ze strony separatystow. wybacz, ale zachowanie separatystow raczej nie przeczy zdrowemu rozsadkowi.

pytanie o korzysc
dobrze, zapytam inaczej - jaki cel mialaby Rosja lub separatysci, by zestrzelic cywilny samolot tak, by wszystko wskazywalo na nia (lub separatystow)? debile, czy jak? przeciez to zwroci caly swiat przeciwko nim.
a Ukraina? caly swiat zwroci sie przeciwko Rosji/separatystom, przy odrobinie szczescia moze da sie kogos wciagnac w konflikt po swojej stronie, a juz na pewno latwiej bedzie wysunac zadania wsparcia finansowego, lub sprzetowego.

@Serpico - a rozmawiamy teraz o calej aferze pt. 'Majdan i jego skutki', czy tylko o tragedii MH17? zauwaz tez, ze gdyby nie Majdan, nie byloby zajecia Krymu. czekaj, czekaj, jak to Szutnik napisal? a, juz wiem:
Szutnik napisał(a):

To, ze ktoś zyskuje na danym obrocie spraw, nie jest żadnym dowodem na to, że jest ich sprawcą - abecadło dochodzeniówki!Angel
Przykład z Polski - na "taśmach" najbardziej zyskuje PiS. Czy PiS stoi za nagraniami? Nie...

co do hipokryzji, to odsylam do Kerry'ego i Obamy. nie, moment - to tez jest dobre
Serpico napisał(a):

Nie, a nawet dzisiaj o poranku, Putin w sposób dyplomatyczny, w gołębiej wypowiedzi przyznaje się do zestrzelenia samolotu

i Ty mowisz o hipokryzji wkladajac co rusz innym w usta slowa, ktorych nie wypowiedzieli... bo Tobie sie wydaje, ze wiesz lepiej od autora slow, co mial na mysli...

@Szutniku, oczywiscie, ze jestem niesamowity. dopiero teraz to zauwazyles? Shhh

nie ja jestem rusofilem, raczej Ty jestes rusofobem - ja tak samo lubie i traktuje moich przyjaciol Rosjan, jak Ukraincow.

do rzeczy - kanclerz Niemiec ma oczywiscie racje, gdyz Rosja jest czesciowo winna tej tragedii - w koncu jest zamieszana w cala ta sytuacje. a kto jeszcze czesciowo ponosi wine?

piszesz o niepodwazalnych dowodach - to sa juz takie?

Is fecit, cui prodest - Twoja kolej: kto zyskal?

@Serpico... przeczytaj raz jeszcze dokladnie co napisalem. podpowiem - skoncentruj sie na literkach z trzeciej linijki.

Cameron belkocze - to nie rosyjska obsluga naziemna kontrolowala MH17 i to nie Rosja pozwolila (nakazala) przelot nad terenami objetymi walkami, gdzie samoloty spadaja jak ulegalki.
winny jest ten, kto rozkaz wydal i wykonal - mogli to byc separatysci, ale nie musieli.

a dzisiaj Pan Krolik bryluje z piesnia 'to juz konflikt miedzynarodowy'. od tygodni Kijow ma retoryke obliczona na eskalacje, ale teraz to juz czyste wciaganie innych panstw wojny, ktorej nie chce.

i kto zyskal na tej tragedii?

@Szutnik - to 'w polityce' tez jest sowiecka gadzinowka? bo stamtad przekleiles linki d'oh!

wybaczcie, ale nie moge sie powstrzymac

@Krewa - az dziwne, ze nie lecial lotem MH17 Silenced

a tak na powaznie - linki Szutnika wzajemnie sie wykluczaja. pierwszy mowi o tym, ze separatysci zestrzelili Boeinga BUKiem, drugi, rzekomo ekspercki, ze BUKi na taka wysokosc 'nie lataja'. ah, ten profesjonalizm pismakow...

z niemieckich mediow, ktore bez egzaltacji za to z chlodna ocena faktow, pisza (streszczajac do meritum), ze najprawdopodobniejsze jest to, ze separatysci popelnili tragiczny w skutkach blad, gdyz chcieli zestrzelic ukrainski transportowiec (owszem, wyszkoleni jak sie poslugiwac BUKami, ale bez wiekszego doswiadczenia - biala kropka na zielonym radarze pozostaje biala kropka bez wzgledu na to, czy to ukrainski transportowiec, czy malezyjski pasazerki). dopiero na drugim miejscu stawiaja teze, ze mogli to zrobic wyszkoleni zolnierze - i tu uwaga! - ukrainscy lub rosyjscy. fifty-fifty!
www.sueddeutsche.de/politik/abschuss-des-fluges-mh-wer-kann-ein-flugzeug-in-zehn-kilometern-hoehe-treffen-1.2053301

w ogole zarowno Niemcy jak i Francja dziwnie spokojnie podchodzi do tematu, nie zas jak my - Komorowski juz powiedzial co wiedzial, 'eksperci' zarowno cywilni jak i wojskowi tez juz bryluja w mediach opowiadajac tak samo prawdziwe rzeczy jak Szutnikowy francuski ekspert, 'nasz amerykanski' radar bezsprzecznie wykryl i wskazal sprawcow podajac nie tylko lokalizacje, czas, ale i numery PESEL, grupe krwi i traumatyczne przezycia z dziecinstwa co niektorych...

kolejna rzecz - zginelo mnostwo ludzi zwiazanych z badaniem AIDS.
www.sueddeutsche.de/wissen/abs...

a tor lotu zostal zmieniony przez kontrole lotow - zmieniono trase i pulap, ponoc ze wzgledow meteo.
i tu tez Niemcy slusznie sie dopytuja jak to jest, ze strefa dzialan militarnych, w ktorej zestrzelono juz iles tam maszyn, nie jest objeta zakazem lotow?!?
www.zeit.de/wissen/2014-07/mal...

Strielkow podaje, ze znalezli surowice i szczepionki, a 'ciala juz byly martwe'... podobnie jak Irfy - nie wierze, by facet mial zacmienie i nie wiedzial jak wypowiadane przez niego slowa brzmia.
w jednym na 100% mu wierze - tam smierdzi.

i na koniec, tak jako kontra dla polskich-amerykanskich sensacji radarowych:
Cytat:
„Russische funktechnische Mittel haben am 17. Juli den Betrieb der Radarstation Kupol registriert“, teilte die Behörde am Freitag mit. Diese Radarstation gehöre zur ukrainischen Batterie der Fla-Raketensysteme Buk-M1, die im Raum Styla, 30 km südlich von Donezk stationiert sei. „Die technischen Eigenschaften von Buk-M1 ermöglichen einen Datenaustausch zwischen mehreren Batterien über Luftziele. Deshalb hätte die Rakete von jeder der Batterien abgefeuert werden können, die in Awdejewka (acht km nördlich von Donezk) oder Grussko-Sorjanskoje (25 km östlich von Donezk) stationiert sind", so das Verteidigungsministerium Russlands.Am Donnerstag war ein Passagierflugzeug über der Ukraine abgestürzt.

german.ruvr.ru/news/2014_07_18...

tak samo wiarygodne...

ahh... wroc... zerohedge tez powoluje sie na te slowa...
www.zerohedge.com/news/2014-07...

coz, opcje sa 2 - tragiczny w skutkach blad lub cyniczna kalkulacja. jesli blad, to wskazuje raczej na separatystow, lecz jesli cyniczna kalkulacja - hmm... kto mialby tu wiecej do zyskania/stracenia przy przekonaniu swiata, ze 'oni' to zrobili?

Szutnik napisał(a):

Najprawdopodobniej prorosyjscy separatyści zestrzelili samolot Malaysia Airlines za pomocą rakiety typu BUK, dostarczonej im przez Rosję (...)

jak podaje druga strona, separatysci utrzymuja, ze zwyczajnie nie sa w posiadaniu uzbrojenia za pomoca ktorego mogliby stracic samolot linii pasazarskich, ze maja tylko 'MANPADs (portable anti-aircraft missile complex)' ktore moga razic na 3-4km, za to wlasnie ukrainska dywizja z BUKami w srode zostala zrelokowana do regionu donieckiego.

propaganda z kazdej strony. jak mowi rzymska maksyma - ten winien, kto najwiecej zyskal...

Mark Franchetti u Savika Szustera, jak rowniez Sakaszwili, Krawczuk, i inni - link

juz tam nie przebywam Shhh
nie odwazylbym sie jeszcze porownywac Polski z Niemcami - nie to spoleczenstwo, nie ta swiadomosc, nie ta dojrzalosc polityczna blackeye
po prostu uwazam, ze to, ze nagle sie o czyms dowiedzielismy nie oznacza, ze wczesniej takich rzeczy nie robili.

no i napisalem wyraznie 'jesli beda dbali' - czas przyszly.

niniejszym znikam z watku, zeby nie zasmiecac moja obecnoscia wave
zdrowia zycze love4

@Szutniku
jak sam zacytowales propozycja zmiany przepisow dotyczyc 'prezesa NBP' a nie osoby 'Marka Belki' - wiecznie prezesem NBP nie bedzie. mamy konstytucje - i co? ktos sie nia przejmuje? nie badzmy hipokrytami.
dobrze dzialajace gospodarka - napisalem wyraznie, ze jak dlugo beda to robic dbajac o slupki poparcia przez pryzmat dobrze dzialajacej gospodarki - czas przyszly.
to, ze jakis system mamy, nie oznacza, ze nie mozna go zmienic.

@mrk
srednio bedzie mnie interesowac, kto bedzie u wladzy, jezeli beda dbac o gospodarke - oczywiscie wylacznie z mysla o wlasnych stolkach (tu nie mam zludzen, ale jesli beda zalezni od efektow...). coz, prezes firmy tez stara sie jak najlepiej dla firmy, zeby zostac na stolku, prawda? zatem oczywiscie, ze dostrzegam interesy partyjne, a nie dbanie o maluczkich. oczywiscie, ze jest to w swietle obecnych przepisow nielegalne. pytanie, co dokladnie i jak chcieliby zrobic. jezeli zrobia nielegalnymi badz nieeleganckimi metadami cos, co wyjdzie gospodarce (czyli nam wszystkim) na dobre, to ja mowie - zmienic przepisy (bo najwyrazniej te co teraz mamy nie dzialaja jak nalezy), zeby nie bylo to nielegalne i dalej tak panowie.

za duzo razy w praktyce spotkalem sie z koniecznoscia obchodzenia lub wrecz lamania przepisow czy procedur, by w ogole moc uratowac projekt, ktory mial nierealny termin realizacji. i tez nikt nie zamierzal nic zmieniac, bo 'przeciez sie udalo', 'nie ma potrzeby, bo system funkcjonuje', 'zawsze tak robilismy' itd.

mrk napisał(a):
(...) nastepnie BS przedstawia drugi wariant:

"albo jednak rozumiemy, że między polityką a stabilnością finansową państwa jest pewien związek",

czyli NBP interweniuje nawet jak nie ma zagrożenia kryzysem, by nie dopuścić do cięć w budżecie w roku wyborczym (...)

tego nie wiesz, zgadujesz. zainterweniuje, albo nie...

poza tym ciesze sie, ze dostrzegaja, ze miedzy polityka a stabilnoscia finansowa jest pewien zwiazek.

uwazam podobnie jak Serpico - sens tej rozmowy jest raczej pozytywny i dla mnie tez pokazuje, ze pare osob jednak kieruje sie troche szerszym interesem niz wlasna kieszen. i nie ma sie co oburzac, ze PO chce zostac u wladzy - jak dlugo beda to robic dbajac o slupki poparcia przez pryzmat dobrze dzialajacej gospodarki, nie mam z tym problemu (w miejsce PO mozecie wstawic jakikolwiek skrot). az mi sie cytat z Clinton'a przypomnial blackeye

Szutniku, to nie Pan Belka dostalby wieksza swobode dzialania, tylko prezes NBP. co do zmian w RPP - czy to naprawde taki zly pomysl? mamy ustroj parlamentarno gabinetowy - jak mamy sytuacje jak w latach 2007-2010 to co chwile mamy prezydenckie veto i kopanie pod soba dolkow. teraz jestesmy w 'szczesliwej' sytuacji, ze prezydent i rzad ide w podobnym kierunku.
tutaj podobnie - moze 'podstrojenie' wspolpracy na linii rzad-NBP-RPP jest metoda na szybsze i sprawniejsze rzadzenie, reagowanie na biezaco. mozna powiedziec, ze proponowany system moze sklaniac do patologicznych sytuacji - ale czy obecny nie stwarza takiego zagrozenia?

wyborcza napisał(a):
(...) Jeżeli ta restauracja była wiele razy odwiedzana przez ochraniane osoby, to powinna zostać zabezpieczona, a jej personel dokładnie sprawdzony - mówi oficer BOR. Dodaje, że jego zdaniem służby nie zrobiły tego, bo bały się, że wywoła to niezadowolenie polityków, którzy tam bywali. (...)

to chyba nasza polska przypadlosc. sluzby nie robia tego, co do nich nalezy, bo boja sie, ze politykom moze sie to nie spodobac. i ten strach przed niezadowoleniem politykow jest wiekszy od strachu przed poniesieniem konsekwencji w wyniku zaniechania. chyba, ze nie bedzie konsekwencji...

i tak tez z podsluchami - politycy sami to zaczeli, eskalowali, przyzwyczaili nas, ze to nic zdroznego czy niemoralnego - ze to cos wrecz normalnego, zdrowego. no i mamy, co mamy.

i z bezpodstawnym rzucaniem oskarzeniami - takie oskarzenia w stosunku do osob pelniacych stanowiska panstwowe powinny byc z urzedu brane pod opieke prokuratora, bo chodzi przeciez o urzednika. jesli cos w tym jest - skompletowac dowody i wyciagnac konsekwencje. jesli nie - rzucajacy bezpodstawnie takimi oskarzeniami powinien publicznie przeprosic, dostac dotkliwa kare pieniezna oraz minimum 50h prac spolecznych do odpracowania w wybranej przez poszkodowanego instytucji.

ujme to tak - potepiam to co sie stalo, aczkolwiek dopuszczam mysl, ze czasem pewne zachowania jakkolwiek naganne, gdy zostana ujawnione publicznie, sa usprawiedliwione i logiczne, z punktu widzenia szerszego interesu panstwa (vide cytat z Bismarck'a). odnosze sie wylacznie do rozmowy Sienkiewicz-Belka.
na reszte, czyli poziom wypowiedzi, lekkomyslnosc doboru miejsca takich rozmow i o czym to swiadczy - spuszczam litosciwie zaslone milczenia.

a wplyw na GPW? he? ze jak? jaki to ma miec wplyw? pierwsza to afera w kolejnej juz wersji RP? blagam...

zupelnie inna kwestia - kto dokonal nagran. i w jakim celu.

@Serpico, dziekuje za napisales w grzeczny sposob.

obejrzalem kilka zdjec obu modeli czolgow i szczerze - nie potrafie powiedziec jaki to model przedstawiony jest na nagraniach. oba maja lufe, gasienice, wiezyczke i mnostwo innych dodatkow. z odleglosci potrafie rozroznic Corse od A6, ale na czolgach sie nie znam i mam nadzieje, ze nie bede musial uczyc sie ich rozrozniac. a poniewaz sam nie potrafie rozpoznac, a czytam glosy sceptyczne - sam pozostaje sceptyczny. ot, nic nowego, nieprawdaz? a jakos nikt nie pokusil sie o udowodnienie, ze to naprawde T72.
za to czytalem tez o 'wtargnieciu' dwoch ukrainskich wozow opancerzonych na teren Rosji - ponoc chlopaki sie zgubili, nieswiadomie przekroczyli granice, po czym zabawka im sie rozkraczyla na wrogim terenie. chlopcy zostali zatrzymani i pozbawieni gadzetow. drugi woz przyjechal szukac tego pierwszego, druga ekipa rowniez zostala rozbrojona, po czym wszystkich zolnierzy ukrainskich wyprawiono z powrotem do macierzy.
nie dosc ze krwiozercze to jeszcze bezczelne te Ruskie - nieprawdaz? tylko, ze oni nie nazwali tego prowokacja (istotnie, nie byla to zadna prowokacja - prowokacja byloby, gdyby to rosyjskie wozy wjechaly na Ukraine). tak bys czytal o tym w Wyborczej.

propaganda drogi Serpico, propaganda. siana z obu stron. jedni nie lepsi od drugich. obstaje przy moich wczesniejszych slowach - wschodnia propaganda jest szyta nie tak grubymi nicmi. nasze media pisza w tym tygodniu jedno, a po tygodniu, dwoch cos zupelnie przeciwnego. skleroza? problemy z logicznym mysleniem? a moze uwazaja odbiorcow za totalnych debili kojarzacych fakty tylko do 2 godzin wstecz?

czolg pomnikowy - moje wina, wybacz nieporozumienie. nastepnym razem uprzedze 'a teraz uwaga, dla rozluznienia atmosfery wrzucam akcent humorystyczny'.

co do rakiet - Grad, Igla, czy inne tego typu. w porzadku tylko, ze nie to podawaly polskie media - polskie pismaki pisaly o zestrzeleniu Iła rakieta Zenit. do tego sie odnosze, chcac Ci pokazac, ze nieco 'dziwnie' wyglada Twoje krytykowanie RT jednoczesnie cytujac Wyborcza jako rzetelne zrodlo informacji.

Serpico, znam Twoje zdanie na temat RT jak i jakiegokolwiek zrodla cytowanego przeze mnie. poza tym, moze odnies sie do tresci artykulu, a nie do portalu ktory go zamiescil?

rakiety piszesz... masz na mysli rakiete Zenit, ktora to ponoc zestrzelono Ił-76? bo tak podawali m.in. w Wyborczej... d'oh! albo czolgi Think T72 czy T64? bo ja przyznam - nie rozrozniam, acz niektorzy ponoc tak. ale wiem, ze separatysci faktycznie maja przynajmniej jeden czolg - ten pomnikowy blackeye

czy takie w/w kwiatki sa wg Ciebie jest rzetelnym informowaniem? bo wg mnie nie.

Cohen on Ukraine civil war: ‘Lincoln didn’t call Confederates terrorists’

proponuje zignorowac tytul i bes emocji przeczytac calosc.

wiesz, nie do konca sie zgodze - brak mi wiedzy nt zycia w USA, bo moj pobyt tam traktuje jako epizod nie dajacy mi jakichs wiekszych podstaw do formulowania wnioskow, ale patrzac na naszych zachodnich sasiadow stwierdzam, ze tam sytuacja kredyt-praca jest duzo zdrowsza. z obu stron kredytu. mysle, ze blizej nam mimo wszystko do znormalnienia w stylu niemieckim niz amerykanskim. a przynajmniej za to trzymam kciuki thumbright

rozumiem. poprzedni wpis odebralem wlasnie jako 'te zle banki zniewalajace biednych ludzi, nie majacych innego wyboru, jak zakredycic sie do konca zycia'.

mysle, ze z czasem i u nas to znormalnieje - spoleczenstwo dojrzeje, okrzepnie, moze nawet troche nauczy sie na wlasnych bledach. moim zdaniem nie jestesmy ani glupsi ani madrzejsi od innych narodow - po prostu pewnych spraw dopiero sie uczymy.

@lesgs, kredyt to nic innego jak narzedzie, trzeba umiec sie nim poslugiwac.
przedsiebiorstwa tez korzystaja z kredytow, dzieki nim moga sie dalej rozwijac - zarabiaja na tym i oni, i banki.

nie tylko Polacy maja kredyty na mieszkanie. roznica w tym, ze np. taki Anglik uznaje kredyt za normalna czesc zobowiazan, tak jak racunki za prad - pewnie dlatego, ze rynek pracy jest tam dojrzalszy.
pamietam rozmawialem kiedys z pewna maklerka od nieruchomosci, ktora to w przyplywie szczerosci opowiedziala mi, jak to jej corka ledwo co skonczyla studia i zaczela prace, a juz wziela kredyt i kupila mieszkanie. tyle, ze dalej mieszka 'po studencku' - mowi, ze pomieszka tak jeszcze troche, popracuje, a mieszkanie od razu wynajela, zeby na siebie pracowalo. po chwili moja rozmowczyni dodala 'w sumie, to chyba ma racje'. oczywiscie inne sa relacje zarobkow do cen nieruchomosci, ale to przeciez ksztaltuje rynek, czyli my wszyscy. jezeli ktos chce zaplacic pol banki za dziure w ziemi, to znajdzie sie ktos, kto mu ta dziure sprzeda, jak i ktos, kto mu udzieli na to kredytu. i kazda okoliczna dziura w ziemi tez zacznie tyle kosztowac. i co gorsza, ludzie dalej beda te dziury kupowac.

z Niemcow smiejemy sie, ze ogladaja 1 Euro z obu stron zanim je wydadza. albo, ze tworza aplikacje lub strony www mowiace gdzie dzis taniej zatankowac. bo oni cenia swoj czas.
a my po prostu jeszcze nie szanujemy swojego czasu (pochodna ktorego sa pieniadze - przeciez zamieniamy 8h naszego zycia na dniowke). do tego wiekszosc z nas gapi sie w pudleko z ruchomymi obrazkami i nakreca sie na coraz to nowsze pierdoly, w ogole nam do zycia nie potrzebne.
a potem narzekamy...

fraza klucz to 'rozne rodzaje niewolnictwa' - obecnie im wiecej masz kasy, tym wolniejszym czlowiekiem jestes. oczywiscie jest to olbrzymie uproszczenie ze wzgledu, ze patrzymy ogolnie, gdyz oczywiscie sa jednostki biedne, ale wolne, gdyz prawdziwa wolnosc to stan umyslu, a nie posiadania. aczkolwiek o ile nigdy nawet najbogatszy czlowiek nie bedzie w 100% wolny, tak i w 100% nie bedzie wolny biedny 'wolnomysliciel' (proza zycia - rachunki, ograniczenia w podrozowaniu itd).
pod tym wzgledem faktycznie Polacy sa bardziej zniewoleni niz np. Niemcy, Francuzi czy Anglicy, ale to zniewolenie wynika wylacznie z naszej psyche - musze miec lepsze auto, musze miec dom, musze miec to czy tamto. z czasem to sie zmieni.
oczywistymi niewolnikami umyslu sa osoby najmniej zarabiajace, bo wiekszosc w nich porusza sie w zamknietym (wg nich) kregu - nie mam kwalifikacji, wiec malo zarabiam, ale ze malo zarabiam, to nie moge podniesc kwalifikacji. musze robic to, co dyktuje mi rynek. oczywiscie nie jest to do konca tak, bo wielu z nas tam zaczynalo. i tu pojawia sie pytanie - czy byt okresla swiadomosc, czy swiadomosc byt? jestem zdania, ze poczatkowo byt okresla swiadomosc (piramida Maslova), na szczescie zdobycze cywilizacji przesuwaja dosc szybko punkt, gdzie jednak to swiadomosc okresla byt. reszta to wymowki.

oczom nie wierze - czyzby co niektorzy zaczeli powaznie pojmowac role mediow jako nosnika informacji, a nie opinii? link

Szutnik napisał(a):
Patrząc na tę zbieraninę, jaką stanowią "separatyści" brzmi to dość sensownie. niektórym z tych ludzi brak elementarnej wiedzy w obchodzeniu się z bronią i zachowują się bardziej jak polscy rezerwiści, a nie sprawne wojsko.

powaznie? teraz zauwazyles? Anxious

Serpico - i nie protestujesz? Anxious

naprawde, wiecej wstrzemiezliwosci w doborze slow na temat innych dyskutantow, bo jak widac, po kilku tygodniach moze glupio wyjsc salute

Informacje
Stopień: Złotousty
Ostatnia wizyta: 25 marca 2020 21:42:56
Liczba wpisów: 1 746
[0,48% wszystkich postów / 0,41 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,121 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +158,21% +31 642,98 zł 51 642,98 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d