Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

siekoo

siekoo

Ostatnie 10 wpisów
to ja dorzuce to:

www.zerohedge.com/news/2015-03...
Zawżdy znajdzie przyczynę, kto zdobyczy pragnie...

Serpico, tylko wytlumacz jakos sensownie, po co car mialby zajmowac cala Ukraine, innych Baltow i do tego jeszcze Moldawie, Polske i co tam jeszcze sugerowales. cos wiecej niz 'Putin oszalal, chce odejsc z hukiem' itp.

ja jestem zdania, ze carowi jak wrzod na zyci potrzebne jest uwiklanie sie w okupacje jakichs wiekszysh terytoriow, co wiaze sie z dalszymi sankcjami, rozproszeniem sil po kontynencie, kilkudziesiecioma milionami potencjalnych 'separatystow' czy wrecz terrorystow, jak swego czasu w Czeczenii, czy Afganistanie, byc moze w koncu militarna odpowiedz NATO, bo niebezpiecznie blisko zblizy sie do Niemiec.
korytarz do Krymu - ma sens. cos wiecej - po co?

nie znam portalu, znalazlem przypadkiem, a ze narracja taka a nie inna... stad tez ta 'Pravda' w mojej wypowiedzi blackeye

ale, ale...
Cytat:
(...)Gen. Stanisław Koziej „nie wyklucza”, iż Rosja mogłaby zaatakować Polskę i byłaby na to gotowa w ciągu dwóch lat, gen. Waldemar Skrzypczak ripostując, zauważa z iście żołnierską delikatnością, iż jest to zwykłe „pieprzenie”. (...) Pragnę zauważyć, iż nikt ze zwolenników tezy o rychłym wkroczeniu armii putinowskiej do Polski i dalej w głąb Europy nie zadaje niezwykle ważnego pytania: w jakim celu Rosjanie mieliby zajmować terytorium Polski wchodzące do Unii Europejskiej i najsilniejszego sojuszu militarnego na świecie, jakim jest Pakt Północnoatlantycki? Ryzykując III wojnę światową, zająć niewielki z perspektywy FR skrawek ziemi urodzonych buntowników i rusofobów, aby w zamian wejść w posiadanie mazowieckiego piachu, gleby V i VI klasy niemalże całkowicie pozbawionej przemysłu? Jeżeli Rosjanie nie zaatakowali Zachodu będąc potęgą militarną w szczytowej fazie Zimnej Wojny, pomaszerują dzisiaj w kierunku Berlina i Paryża, dysponując o wiele mniejszym potencjałem wojennym i demograficznym? Po co wreszcie mieliby maszerować na Berlin i Paryż, z którym robią doskonałe i intratne dla obu stron interesy i zdaje się mają ochotę porozumieć się w sprawie Ukrainy ponad głowami Ukraińców? (...)

geopolityka.net/michal-siudak-...

juz pomijajac ta czesc o zimnej wojnie, sam poczatek jest dla mnie spojny - po co?
bo Car oszalal? eee...

pamietacie historie z Donaldem.. nie, nie Tuskiem. Donaldem Kucharzem (Donald Cook), ktory to rzkomo zostal spacyfikowany elektromagnetycznie przez jakiegos Mig'a?
taka ciekawostka (co w tym z prawdy.. lub Pravdy blackeye) - nie wiem.

Russian Military Unveils Revolutionary Electronic Warfare System
sputniknews.com/military/20150...

ciekawostka:

www.forbes.com/sites/williampe...

edit:
wlasciwie, to dorzuce jeszcze to:

econimica.blogspot.de/2015/02/...

oraz przeczytane w sieci:
Cytat:
We have reached the tipping point in the use of oil. We will soon use only a fraction of the oil we are presently using.

Let’s look at some examples of what is happening to demand and learn why demand will not return to its former level nor increase again. Here are some examples of what has occurred, what is occurring, and what will occur in the world of oil:

1. Every year Boeing and Airbus each build 700 aircraft. These new aircraft are 20% more efficient than the airplanes they replace. The airplanes being replaced were designed in the 1960s and the 1070s.
2.
In addition, airlines are switching from petroleum fuel to a 50/50 blend of bio fuel and petroleum fuel. This results in a fuel reduction of an additional 10%.

3. A similar thing is occurring in the shipping industry. Today, ships are being fitted with what is called an AIR LUBRICATION system. Cruise lines are currently testing air lubrication systems on their ships with outstanding, almost unbelievable results in terms of fuel consumption. RCCL has the system installed on several of their cruise ships and they anticipate that when the system is installed on all their ships they will reduce their fleet fuel consumption by 10%. This will reduce their fuel bill by 10 million dollars per year.

The reduction of fuel consumption for other large ships such as fuel carriers and cargo ships is expected to be as much as 20%.

It takes about two weeks to install an air lubrication system on a ship. Shipyards will soon be filled with ships undergoing system installs.

4. The automobile industry is continually improving the fuel consumption of vehicles. I recently traded in a 10 year old auto for a new vehicle. The old car got 24 mpg. The new car is larger and gets 34 mpg. A total fill up of my new car is now 10 gallons.

5 The trucking industry is doing its part. Look at the 18 wheelers you pass on the highway and take note of the air deflectors attached to the bottom of the trailers. Those air deflectors reduce drag and result in fuel savings of 10%.

How big is this you ask? There are 300,000 18 wheel trucks in the US and Canada. They each drive 250,000 miles per year. They typically get six miles per gallon at highway speed. Do the math and this is a potential fuel use reduction of 125,000,000 gallons per year.

It is truly astounding that a simple and inexpensive wind deflector installed on 18 wheeler trailers will result in a fuel savings of more than $3,750,000,000 each year for the North American trucking industry. When the avoided production and distribution costs of this much fuel is included in the equation the potential annual savings come to $4,000,000,000.

6. The future of oil just became immensely bleaker.

wiem, ze to nie do konca w temacie polskiej energetyki - sorry za OT, ale jakos tak mnie natchnelo, by sie tym podzielic blackeye

mnie ciekawi jedno, a mianowicie - skad wezma na to srodki?

btw:
en.interfax.com.ua/news/econom...

Szutniku, ja niezorientowany? wiecej - zdezorientowany blackeye

zwyczajnie nie widze sensu w zabijaniu opozycjonisty automatycznie czyniac z niego meczennika. tym bardziej przeddzien demonstracji.
w dzien sluzb specjalnych - no i? data jak kazda inna.
bo mial opublikowac raport? ukazuja sie setki artykulow, raportow, etc. ten mialby zrobic przelom?

po co kogos zabijac, jesli mozna go zdyskredytowac? a skoro Niemcow bywal na kolacjach z 23 letnia przyjaciolka, to mysle, ze bez problemu mozna jakis brud na niego spreparowac. albo wsadzic do obozu gdzies na Syberii jak Chodorkowskiego. a zabijac - tak po prostu? nie... zniszczyc czlowieka, odebrac mu majatek, zdrowie, reputacje - ma sens, ale zabic w ten sposob i uczynic symbolem opozycyjnej walki? eee...

ktos zrobil carowi niedzwiedzia przysluge.

oj tam duraki, sie w ogole nie znacie... zagadka rozwiazana:

Poroszenko: "Niemcow chciał opublikować fakty o agresji Rosji. Ktoś bardzo się tego przestraszył"
wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosc...#Czolka3Img

nie wiem, smiac sie? pic? skopac grzadke poki aura pozwala?

@Irfy, zeby sie nie rozpisywac- uwazam, ze bardzo trafnie opisane.

troche OT - spoleczenstwo w sieci podzielilo sie na dwa obozy: 'antyupainskie' i 'antykacapskie' (cytujac ich jezyk). jezyk jakim oba obozy sie posluguja podczas wzajemnego opluwania to zwykly rynsztok.
juz nie wnikam, czy to zwyczajna glupota, czy jakies web-brygady, ale przeraza fakt, ze niemal nie ma normalnych komentarzy. jezeli ktos nawet proboje napisac cos konstruktywnie, to zaraz zostanie okreslony 'kacapem' lub 'ukrem' - zalezy to chyba tylko od tego, ktorego obozu przedstawiciel pierwszy skomentuje.

dzisiaj w koncu mamy wyczekiwana pozytywna wiadomosc, o ktorej wszedzie mowia i co mozna znalezc w polskim necie? ten sam rynsztok. co mozna znalezc w niemieckim necie? umiarkowana/ostrozna radosc.
u nas trollowanie to 99% komentarzy, za Odra trollowanie od razu napotyka na ostracyzm.

z czego to wynika? zamiast cieszyc sie z takiego obrotu sprawy, my dalej plujemy. nie potrafie tego zrozumiec.

Informacje
Stopień: Złotousty
Ostatnia wizyta: 17 grudnia 2018 10:30:29
Liczba wpisów: 1 745
[0,53% wszystkich postów / 0,48 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,396 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d