dobre dane - gdzie zassac ? - Warsztat - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

dobre dane - gdzie zassac ?

Zielarz
Wpisów: 455
Wysłane: 26 czerwca 2009 23:46:06
chodzi o nasze GPW z zamkniecia sesji. Historyczne nie tylko dzisiejsze. Do wlasnego softu. Chce sobie wszystko oskryptowac, odpalic i czas poswiecac tylko na analize. Ja znam takie:

1)
bossa.pl/pub/ciagle/mstock/ses...
narazie pobieram recznie ale zrobienie automatu nie powinno byc trudne - wada: nie ma informacji o ilosci tranzakcji, obrot zlotowkowy trzeba sobie liczyc samemu, w sumie zaden problem ale nie beda to aptekarskie wyliczenia ;)

2)
www.gpwinfostrefa.pl/palio/htm...
mimo ze interfejs jest niespojny to da sie to zciagnac latwo programowo i zostalo to juz nawet zrobione
www.gieldolog.pl/2008/02/10/au...
sa dane o ilosci tranzakcji i kody ISIN wiec zrodlo wydaje sie pewniejsze ale ...

znacie cos lepszego, pewnego i darmowego ?
... no i usmiech w strone Pana Prezesa WatchDoga - kiedy bedzie to mozna pobierac z mojego ulubionego portalu gieldowego ? ;)
Oby nigdy więcej drzewa nie przysłoniły mi lasu ...
It’s just money. It’s made up.

Zielarz
Wysłane: 15 marca 2012 16:30:45
inne czasy, inne podejscie do analizy, masa doswiadczen, przemyslen i naklepanego kodu a problemy podobne blah5
Pytanie to samo z tym ze dotyczy rynkow zagranicznych. Czy istnieja tego typu zrodla danych dla rynkow zagraniczny ? Chodzi mi textowe dane, aktualne , dostepne codzienne i wiarygodne. Do pelni szczescia pasowaly by tez dane o splitach itd ...
Np z NYSE albo z Niemiec ?
a moze nasi brokerzy udostepniaja cos takiego "w standardzie" ? Pytam bo po prostu nie gram z zadnego "wypasionego" DM bo narazie nie byl mi po prostu taki potrzebny, wiec nie wiem. Systemik ktory stworzylem i aktualnie uznaje za bardzo obiecujacy najprawdopodobniej rozwinalby skrzydla przy duzej puli dostepnych walorow - walorow wystarczajaco plynnych. U nas jak wiadomo jest takich ok 40 ... zalezy jak na to patrzec.
Na zagraniczne rynki mnie specjalnie nie ciagnia ale gdyby cos takiego bylo mozliwe to moglby to byc istatny czynnik zachecajacy to opuszczenia naszego grajdolka. Podkreslam ze chodzi mi o plynnosc na akcjach a nie na pochodnych.

Pray
Edytowany: 15 marca 2012 16:31

karoldvl
karoldvl PREMIUM
Wpisów: 167
Wysłane: 16 marca 2012 00:36:22
Na zachodzie jest tego sporo, ale tam jest trochę inna mentalność i za większość porządnych danych trzeba też porządnie płacić. Ze źródeł darmowych de facto standardem jest http://finance.yahoo.com/.

Jeżeli interesują Cię też inne dane finansowe poza notowaniami, to może Ci się przydać ten temat: What data sources are available online? @ Quant.SE.

Szutnik
Wpisów: 1 666
Wysłane: 16 marca 2012 09:18:43
@ Zielarz

A tu próbowałeś? Lepszych bezpłatnych danych w PL nie spotkałem - masz akcje PL, US, D, H i JP. Format Metastock'a i tekstowy. Tylko płatne Reuters'y są lepsze, bo tam sami z automatu usuwają błędy:

http://stooq.pl/db/
"Od gry na giełdzie należy się powstrzymać w dwóch przypadkach:
kiedy nie ma się pieniędzy lub kiedy ma się pieniądze."

Mark Twain

Zielarz
Wysłane: 16 marca 2012 10:38:27
Dzieki Panowie salute No ten stooq wyglada soczyscie. Widze tez ze aktualizuja ostatnia paczke "dzienna" chyba co 5 min. Szutnik nie wiesz moze czy te dane sa "antysplitowane" tak jak to stooq automatycznie robi na wykresach ? Zreszta mozna to latwo sprawdzic w wolnej chwili ...
Bede sie musial tym zainteresowac.

_Tomo_
Wpisów: 47
Wysłane: 6 kwietnia 2012 06:45:43
Zielarz napisał(a):

bossa.pl/pub/ciagle/mstock/ses...
narazie pobieram recznie ale zrobienie automatu nie powinno byc trudne - wada: nie ma informacji o ilosci tranzakcji, obrot zlotowkowy trzeba sobie liczyc samemu, w sumie zaden problem ale nie beda to aptekarskie wyliczenia ;)

Jest taki soft QuotesUpdate do ściągania danych z bossy. Format Metastocka, lub zwykły tekst

blogi.bossa.pl/2008/12/06/boss...

Zielarz
Wysłane: 6 kwietnia 2012 22:44:18
Dzieki Tomo. Pociagniecie z bossy i GPWinf. oskryptowalem sobie osobiscie. Co do stooqa to zdaje sie ze te dane nie sa "antysplitowane" (sprawdzalem wstepnie na alchemii). czyli teoretycznie tozsame z pozostalymi zrodlami. Pozostaje problem pociagniecia dany o splitach, dywidendach itd. Dla polskich spoleczek biore to przez automatyczne parsowanie stron informacyjnych ze stooqa ale tam maja tylko kilka ostatnich operacji. Widze ze dla akcji amerykanskich dziala to tak samo. Taki przykladowo microsoft czuje ze wiecej niz 4 razy wyplacal juz dywidende blah5
http://stooq.pl/q/m/?s=msft.us
problem pozostaje otwarty.

j4c0bf
Wpisów: 2
Wysłane: 6 września 2018 22:02:38
coś się zmieniła na dzień dzisiejszy?

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość