pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Zielarz

Zielarz

Ostatnie 10 wpisów
"test strategii niedowartościowania fundamentalnego" ... ależ to był wątek ...
Oby nigdy więcej drzewa nie przysłoniły mi lasu ...
It’s just money. It’s made up.

Dzień dobry salute

Oplaty tranzakcyjne, niby tak ALE ta oplate tranzakcyjna pasowalo by zaplacic komu ? kazdej (bylej) koparce ktora sklada sie na "kworum" do uwierzytelnienia tranzakcji ...
System jest taki ze im wiecej koparek tym lepiej czyli wiarygodniej i szybciej mozna zawrzec tranzakcje. Stoi to w sprzecznosci z oplata tranzakcyjna bo kazdej koparce pasuje zaplacic prowizje czyli im wiecej koparek tym drozsza tranzakcja albo mniejsza prowizja. To samo w sobie doprowadza do sytuacji kiedy istniejace koparki beda niechetnie patrzyly na jakiekolwiek powstajace nowe poniewaz to odbierze im dochod a za prad placic bedzie trzeba ... w czym wlasciwie ? Jezeli w bitcoinie (scenariusz utopijny kiedy producenci energii akceptuja bitcoin) to zarobione prowizje musza wystarczyc na zaplacenie za energie (a czy tak bedzie to nie wiadomo). Jezeli jednak w starej walucie to sutuacja dla mnie robi sie metna. Jezeli wlasciciele koparek nie beda mieli ochoty wydawac bitcoinow zarobionych z prowizji (bo w srodowisku gdzie dalej istnieje i dominuje waluta paierowa bitcon jest skazany na deflacje wiec lepiej go akumulowac) to stana sie one czarnymi dziurami zasysajacymi bitcoiony do ostatniej tranzakcji.

Nawet jezeli nie bitcoin, to mechanizm innych kryptowalut jest chyba ten sam.

nie bede sie wypowiadal w temacie mozliwosci spekulacji na bitcoinie ale podzieje sie jedynie paroma watpliwosciami co do samej konstrukcji tego "walora"

1. czemu autor pozostaje anonimowy i co to zwykle oznacza ?
2. jaki interes beda mialy koparki by uwierzytelniac dalej tranzakcje kiedy za pare lat dojdzie sie do punktu kiedy definitywnie zakonczona bedzie emisja, kto je wtedy przejmie i jakie beda tego skutki ?
3. zakladajac ze projekt sie przyjmie i bedzie respektowany przez banki centralne, powiedzmy panstwa czy inne socjalistyczne konglomeraty, zakladajac ze ilosc bitcoinow jest/bedzie skonczona a wszystko w kolo sie drukuje jak i wydobywa z pod ziemi (dolary, zloto czy cos), zastanowcie sie co bedzie mozna kupic ze te "podobno zgubione" milion bitcoinow zalegajacych na anonimowym koncie z poczatku projektu ? caly kraj ? caly kontynent ? czy wtedy nagle okaze sie ze autor tego (genialnego jednak) podejscia przypadkiem ma cos wspolnego np z goldman sachs tylko narazie "sie wstydzi" przyznac a caly interes ma wygladac na oddolny, niezalezny i antysystemowy ?
4. skoro bitcoin jest podobno fajny to czemu powstaja kolejne kryptowaluty i szukaja poparcia ?

byc moze mam nieaktualne informacje i powyzsze watpliwosci to tylko moje niedoinformowanie.
Nawet jezeli to przekret stulecia nie twierdze ze nie mozna na tym zarobic :)
Pozdro.

ktos napisal:
Cytat:
I'm marathoning his videos and it's not helping at all...

Sluchac, nie patrzec. Ostrzegalem.
http://youtu.be/LatorN4P9aA
A w ogole, gdzie jest Buldi ??

www.youtube.com/watch?v=MXPMbi...

W sumie chyba faktycznie bedzie lepiej jak zglosi sie inny pomyslodawca.
Pozdro.

1. ja nie chce google charts bandhead
Sa fajne ale trzeba byc online (no dobra, jestem online ale nie chce by mi to sie komunikowalo i sciagalo cos za kazdym razem zwlaszcza ze nie wystawiam tego w sieci a jestem jedynym ogladaczem)

2. chcesz qt - moze byc qt blob3 Na tym poziomie to juz mozna by wykrywac czy dane sa 3d i rysowac przestrzenny wykres z mozliwoscia obrotu ... mniam. Ale aby to w ogole mialo sens to to musi byc szybsze niz uruchomienie matlaba, przedragowanie csv dla importu zmiennej, klikniecia PPM i wybraniu "plot" ...

stop, stop, stop. Program ktory robi wykres google charts z csv to ja juz mam (skrypt w tcl'u) i dziala. mi chodzi o jakis wlasnie inny engine "wykresowy" w javie/javascripcie ktorych ja tez nie znam.

Edit: Poza tym C++ nie jest najlepszym jezykiem to w sumie prostego obracania stringami. Do tego sie nadaja wlasnie tcl, perl czy moze inny jezyk wyzszego poziomu. Problemem w tym "tasku" jest znajmosc tego engine'u do wykresow a nie odczyt i parsowanie pliku textowego. jak sie dobrze zakrecic to pewnie sa biblioteki ktore to robia w jednej linijce ;)

Doprecyzuje. Mamy plik csv ale nie z baza bossa, plik csv z jakimikolwiek danymi, w dowolnej liczbie wymiarow. aplikacja wczytuje to, okresla czy dane sa 2d,3d czy wiecej serii, czy sa spojne i zapisuje html.niczego nie pokazuje w gui, czysty batch. W sczegolnym przypadku moga to byc ceny oczywiscie. Wtedy mozna je spbie ogladac w ami czy innym metastocku ale jak to jest wynik jakichs innych obliczen, jakis histogram np, rozklad prawdopodobienstwa to juz ami tego nie pokaze. Do tego trzeba matlaba albo chociaz excela.
Mysle o zastosowaniu technologii dyskutowanej np tu:
stackoverflow.com/questions/26...

Jak nie bedzisz mial ochoty podjac sie takiego dosc specyficznego zadania to oczywiscie nie ma sprawy, ale sam pytales o pomysl na "co by tu napisac". Do implementacji grala moze dojedziemy pozniej, narazie tylko taka mala Liar rozgrzewka.

Potrzeba pomysly na program ? Puosze baudzo Whistle
przydal by sie program ktory konwertuje plik .csv na htmla z FAJNYM i SZYBKIM wykresem np w javascripcie czy javie. Szybkim wiec dzialajacym no lokalnym engine a nie jak google charts. Przykladowo ja mam "skrypcick" ktory generuje cos na ten ksztalt przykladowo.
Kod:
<html>
    <head>
        <script type="text/javascript" src="www.google.com/jsapi">...
        <script type="text/javascript">
            google.load("visualization", "1", {packages:["corechart"]});
            google.setOnLoadCallback(drawChart);
            function drawChart() {
                var data = google.visualization.arrayToDataTable([
                    ['nr','ser0','ser1'],
                    [0,5,0.0986667],
                    [1,10,0.125621],
                    [2,15,0.156498],
                    [3,25,0.206758],
                    [4,40,0.268355],
                    [5,65,0.368846],
                    [6,105,0.472385],
                    [7,170,0.653677],
                    [8,275,0.848432],
        ]);
    var options = {
         title: 'TITLE',
         fontSize:10,
         lineWidth:1,
         chartArea:{left:"1%",top:"1%",width:"90%",height:"98%"},
         vAxis: {'logScale':false,'textPosition':'in', gridlines: {count: 20,}},
         hAxis :{'textPosition':'in', gridlines: {count: 20,}}
    };

var chartmain = new google.visualization.LineChart(document.getElementById('vis_chart_main'));
        chartmain.draw(data, options);

var data_ser0 = new google.visualization.DataView(data);
        data_ser0.setColumns([0,1]);

var chart_ser0 = new google.visualization.LineChart(document.getElementById('vis_chart_ser0'));
        chart_ser0.draw(data_ser0, options);

var data_ser1 = new google.visualization.DataView(data);
        data_ser1.setColumns([0,2]);

var chart_ser1 = new google.visualization.LineChart(document.getElementById('vis_chart_ser1'));
        chart_ser1.draw(data_ser1, options);

var data_XY = new google.visualization.DataView(data);
        data_XY.setColumns([1,2]);

var chart_XY = new google.visualization.LineChart(document.getElementById('vis_chart_XY'));
        chart_XY.draw(data_XY, options);

}
        </script>
    </head>
    <body>

<div id="vis_chart_main" style="width: 1800px; height: 800px;"></div>

<div id="vis_chart_ser0" style="width: 1800px; height: 600px;"></div>
        <div id="vis_chart_ser1" style="width: 1800px; height: 600px;"></div>
        <div id="vis_chart_XY" style="width: 1800px; height: 600px;"></div>

</body>
</html>

ten jest oczywiscie trywialny, przy wiekszych trzeba poczekac az google zassa i uruchomi cale swoje miecho a koncepcja jest taka ze mam csv, wciskam enter i widze. blah5

www.youtube.com/watch?v=c56vEg...

love4

farnick napisał(a):
Zresztą z moich doświadczeń i badań wynika, że umieszczenie stop losów zawsze pogarsza wyniki systemów. Należy po prostu cierpliwie czekać aż system wygeneruje sygnał sprzedaży

Farnick - jak zatem kontrolujesz ryzyko jezeli mialoby nie byc stopow ? Jakis mechazm oparty o opcje ?

Cytat:
postawione warunki zbyt wolno "działają"

Dla mnie jednym z najwiekszych atutow tego portfela jest uswiadamianie pospieszalskim nadgorliwcom (jak ja) ze gra na danych dziennych albo i wolniejszych moze prowadzic do sukcesu (jak narazie). W dzisiejszych czasach nie jest to dla mnie takie oczywiste.

http://stooq.pl/q/s/?e=bre
po bossowemu to jest teraz MBANK i jest w danych (np z wczoraj)

Buldi, moglbys podawac DD max i ewentualnie aktualne ? Narazie tak na oko z wykresu jest jakies 15% zgadza sie ? (czyli dalej swietny wynik jak dla mnie)

Cytat:
Słabo, coraz słabiej

Buldi nie denerwuj ludzi blackeye
A tak na powaznie - swietna robota.

napisac pol ekranu na temat jakiego sie nie zna, bezcenna umiejetnosc na kierunkach humanistycznych ...
joker

Colaaaaaa !! Fantaaaaaaaa !!
ColAAAAAAA !! FantaaaaAAAAA !!
love4

Cytat:
Po różnych kombinacjach doszedłem do wniosku, że najbardziej obiektywny sposób to taki, że równolegle do zakupu każdej spółki, w tym samym momencie, dokonuję inwestycji takiej samej kwoty w WIG.

Nie jestem pewien czy to jest ok. chcesz "porównać wartość portfela do WIG". Czyli wydaje mi sie porownac wlasne osiagniecia do czegos, powiedzmy, obiektywnego. Wprowadzajac moment zakupu "paczek wig" dodajesz wlasny element do benchmarku. Rownie dobrze mozna porownywac kupowanie i sprzedawanie w tych samych mometach np boryszewa i tepsy. Co z tego wynika ? chyba niewiele. IMO trzeba porownywac swoje dokonania do niech bedzie wigu (ja tam wole co innego ale nie wazne) w czasie kiedy po prostu zaczales gre (w czasie eksozycji swojego muzgu na stres hehe blackeye ) czyli cos jakby buy&hold na wigu.

Cytat:
Rozpoczynamy cykl analiz spółek amerykańskich w StockWatch.pl.

Super. Juz sie martwilem o tych wszystkich polskojezycznych inwestorow-forumowiczow SW ktorzy nie wiedza co zrobic z kapitalem i dla ktorych GPW jest zdecydowanie za mala by rozwinac skrzydla ...
Sick
Dziwie sie tylko ze nie zamkneliscie tej doglebnej analizy pod abonamentem.

Szybka pilka - w jakim DM u nas sa obecnie najlepsze warunki do spekulacji na NYSE / NASDAQ ?

salute

Tutaj mamy idealne polaczenie: dla jednych porywajaca muzyka, dla innych obcisle rajtuzy i nagie spocone torsy ...
Sick

Szacun, szacun ale moze przewietrzmy ten watek blackeye

podkrecamy glosnoc ! hello1 hello1 hello1

Czy w sytuacji gdy jakis podmiot skorzysta z uslugi kolokacji / High Performance Access bedzie to upubliczniona informacja ?

Czy zlecenia z limitem aktywacji (np stoploss'y) sa widoczne dla inwestorow / biur maklerskich ?

Jaka jest obecnie minimalna prowizja dla "wielkich graczy" ? To samo z innej strony - od jakiego minimalnego ruchu procentowego ceny ZACZYNA SIE IM oplacac realizowac zysk w DT / HFT ?
king

Czy istnieje lub czy moze legalnie zaistniec jakis podmiot ktory bedzie dowiadywal sie o nadchodzacych zleceniach zanim trafia one do arkusza dostepnego dla wszystkich inwestorow ?

O ile dostep do GPW podrozal z puntu widzenia biur maklerskich ? Domyslam sie ze ta roznica z czasem moze zostac przeniesiona na inwestorow w postaci wyzszych oplat.

Serio odpowiadam - bezposrednio sam system tego nie zmieni, posrednio - mysle ze jest to mozliwe. Na pewno sie ta kwestia nie pogorszy.

Frog - tak postawione pytanie przypomina mi narzekania "parkietowego" tradera starej daty z filmu floored ktory wyklinal pojawienie sie komputerow na gieldzie.

"I hate email ! I hate computers !"

On by dalej wolal przekrzykiwac sie w tlumie i wymachiwac papierkami ...

Ty chyba dalej chcesz miec obroty na wiekszosci papierow na poziomie warzywniaka.

Byc moze warto PO LATACH odswiezyc temat hello1
na stronie bossa.pl/edukacja/rynek/utp/zm... wyczytalem potencjalnie fajny detal (w sumie dwa):

Cytat:
System Animatora Rynku

Zupełną nowością w systemie UTP jest System Animatora Rynku. Nowy segment przeznaczony jest do notowania instrumentów, dla których będzie istniał obowiązek posiadania animatora. Są to m.in. instrumenty strukturyzowane i warranty. W SAR każdy instrument może mieć tylko jednego animatora, a jego brak powoduje całkowite zawieszenie możliwości zawierania transakcji. Notowane instrumenty nie mają dynamicznych i statycznych ograniczeń kursów, tj. widełek. Tę rolę spełniają oferty kupna i sprzedaży wystawiane przez animatora.

UWAGA: Zlecenia STOP są aktywowane kwotowaniem animatora, a nie transakcją!

Byc moze poprawi to troche sensownosc gry certyfikatach aczkolwiek jak animator bedzie chcial robic dranstwo to pewnie tez zrobi ...

Czy sa w ogole obecnie dostepne jakies certyfikaty akcyjno-krotko-pozycyjne ? Co polecacie ?

tommac napisał(a):
Mam pytanie ...
Czy to jest poprawny mechanizm?

Proponuje bys wyswietlil sobie kurs i tranzakcje na pojedynzych skladnikach portefela. Okaze sie czy gra wyglada tak jak sie spodziewales. Idealnych rozwiazan nie ma.

W temacie Cypr blah5 - czy Wam tez nie dziala strona http://www.leggmason.pl ? Ktos wie czemu ?

edit: widze ze to forum jest czytane przez szersze grono niz myslalem. samo zadanie tego pytania pomoglo Dancing A nie dzialala mi od wczoraj z roznych miejsc.

Juz sie balem Buldi ze zostales jednym z nich Sick Fajna wokalistka, bródka jej pasuje ...

dla odmiany proponuje troche Muzyki blackeye

Skotan, no tak, przypomnialem sobie wlasnie czemu wykluczylem go mojej puli danych treningowych blah5
Jezeli bylo to symulowane bez re-inwestycji srodkow to liczby wygladaja faktycznie troche lepiej. Jednak brak re-inwestycji oznacza jednak tez brak "re-straty" blackeye w realnej grze (no bo przeciez przyjdzie dzien, ze trzeba bedzie wyjsc poza startowy tysiac per papier)

7k% zysku na pojedynczej tranzakcji ? Whistle co to byl za papier ? malo danych ale cos czuje ze ta jedna tranzakcja robi caly wynik (swoja droga wydaje mi sie slaby, zwlaszcza jak na symulacje). mozesz zapodac jakkis wykres krzywej kapitalu wraz ze skladowymi ?

edit: hmmm Think chyba ze uwzgledniasz belkowizne przez te 10 lat ? Ja w swoich symulacjach tego nie uwzgledniam (zakladam ze zarobie na nia "w tyrze" hehe)

No wlasnie - tak jak pisze Pink - nie sztuka napisac system co zarobi 10% rocznie jezeli wszystkie inne zjawiska na krzywej kapitalu pominiemy...
O ile zrozumialem zapodajesz na wejscie jakies tam dane fundamentalne, czy masz historyczne te dane fundamentalne ? Czestym czynnikiem o ktorym sie zapomina/ignoruje w testowaniu systemow jest grana na spolkach "dzisiejszych" to znaczy tych ktore przetrwaly do dzisiaj. czy te co sa dzisiaj przetrwaja kolejne lata tego nie wiemy. pelne testowanie wymagaloby gry na tych wszytkich spolkach ktore rowniez polegly - uwzgledniles to ?

trzymam kciuki, jak poprzednicy i ja chcialbym przeczytac o jakichs zasadach, zalozeniach itd. jako ze sam ide ta droga bede sledzil uwaznie ten watek. Jezeli nie chcesz zdradzac zasad systemu (co jest dla mnie calkowicie zrozumiale) to moze zdradzisz chociaz CELE gry ? mam tu na mysli co ma realizowac dany system ? kontrolowac calkowite ryzyko ? jakie dokladnie ryzyko ? portfela ? papierow skladowych ? na jakim poziomie ? a moze kompletnie inne cele ?

konkretniejsze pytania na poczatek
- skad mozna dostac dobra serie danych z gield zachodnich do testow ? ( z uwzglednieniem dywidend, splitow itd) ?
- na jakiej puli papierow z gpw grasz (testujesz) ? Eliminujesz jakies z zalozenia ?
- nie czujesz klopotow w zwiazku z mala iloscia tranzakcji i malymi obrotami na niektorych papierach z obecnego potfela ? Grajac "na tzw paue" czy "na czuja" mozna sobie wyobrazic nabycie czegos co mialo 11 tranzakcji 1 40 kilo dziennego obrotu ale z systemem mechanicznym ...
- mozesz pochwalic sie jakimis wykresami z testow na danych z USA ? Co spowodowalo ze na obecnym etapie uznales system za wystarczajaco dobry ?

taaa, alkohol bylby calkiem spoko, pol biedy ze uzaleznia, w koncu drogi nie jest, szkoda ze czlowiek od niego glupieje. Polecam na wieczor - zwlaszcza tym ktorzy ida ta droga

Prawdziwe mistrzostwo Gajosa.

Po wizycie w "przychodni" mi sie przypomnialo:

Irfy - po jakim czasie melatonina przestala u Ciebie dzialac ? ja stosuje moze od roku i jak dobrze popic 3 mg to po 0.5h chec zasniecia jest trudna do opanowania ...
Pytam z czystej ciekawosci, po nic ciezszego nie zamierzam nawet siegac.

edit: ehh, z tym popiciem ktos moze zle zrozumiec - "mela" + woda na pusty zaladek - tylko tyle mialem na mysli.

Bardzo przyzwoite brzdąkanie blackeye
Przypomnialo mi sie to:
w18.wrzuta.pl/audio/777IrSsilq...

frekwencja slabawa ale genetalenie - TAK ! Jest szansa ze nie zwariowalem jeszcze joker i widze sprawy takie jakie sa.
Swietowanie (to narzucone w pewnym sensie z zewnatrz) wybija czlowieka z rytmu i opoznia wykonanie Planu.

Z giełdą to nie ma bezpośrednio za wiele wspolnego ale ciekaw jestem co powiecie. Chodzi mi wyłącznie o subiektywne odczucia. Nie wspomnienia z dzieciństwa czy z kiedykolwiek, nie wyidealizowane wyobrażenia ale Wasze aktualne zdanie w tym temacie. No i "Wesołych !" oczywiście blah5

ehh cos nie idzie tego wkleic ..
www.youtube.com/watch?feature=...

Kod:
mod: idzie idzie

Powodzenia. Trzymam kciuki thumbright
A teraz prowokacyjne pytanie retoryczne - proponuje - postaw je sobie sam i sam odpowiedz.
Co Cie bardziej interesuje. pisania oprogramowania czy granie na gieldzie ?
A przydala by mi sie jakas ... wielowymiarowa wizualizacja portfela. puke_l

Ja poprosze o to "cos tam jeszcze" tylko nawet wlasnie nie wiem o co king. Ja w swoim systemie (under permanent development)kombinuje z innym wliczaniem drowdownu, jeden sposob dla zjazdu z poziomu kasy zainwestowanej a inny dla wartosci biezacej-"ugranej" (ponad zainwestowana) bo zasadniczo DD 40% gdyby zdazylo sie na dziendobry to jest jakas maskara przeciez. Zadawalem juz to pytanie ale a nuz tym razem mi cos skapnie blackeye - jakie proponujecie parametry jeszcze liczyc dla systemu "akcyjnego" wylacznie "dlugopozycyjnego" z czesciowym dokupywaniem i czesciowym wywalaniem ? Przy takich zalozeniach trudno chyba nawet liczyc stosunek tranzakcji udanych do nieudanych ... Think

poza tym oczywiscie gratulacje i dzieki za te watek. salute

@Darkest A mnie zawsze ciekawi kiedy w koncu sie kompletnie (ale sensownie) odejdzie od koncepji podzialu na "trendzie" i "bez-trendzie". blackeye

bardzo przyzwoity wykladzik

Jaka jest Wasza opinia o Billu Williamsie i "Trading Chaos" ? Widzialem wideo z wykladu, przekartkowalem ksiazke i jakos kupy mi sie to nie trzyma. Pojedyncze hasla maja sens i daja do myslenia, ale najpierw gosc mowi ze AT nie dziala a potem podeje przyklady pieciu-szesciu "swiec" (zwanych tu naukowo fraktalami) ktore podobno dzialaja zawsze i niezaleznie od skali czasowej ...
Wiem ze pare lat ten material ma. Warto czytac ponownie i az do skutku ? Think

ta Pania znacie ? Bo ja jeszcze nie king Przypadkiem tu trafilem jak szanty szukalem Dancing

salute

jak to zobaczylem opadla mi szczena
google-developers.appspot.com/...

dla kogos kto majstruje nad systemem i generuje sobie prywatne raporty w html'u to cos fantastycznego. Ja obok raportow (w bezustannie opracowywanym systemie ...) w htmlu, generowalem sobie pliki z danymi csv a gapilem sie na nie zwykle w matlabie albo excelu. teraz zamiast tego moge wygenerowac sobie dane opaczkowane w troche tej magii i pozostawac tylko w przegladarce ...
aaaaa czemu doba ma tylko 24 godziny !? czemu ?! blah5

ktos sie bawil takimi technologiami ? jakies sugestie ?

salute

Krewa czy moglbys rozwinac ten temat ? Przeciez wszystkie te korekty wprowadza sie na tej samej zasadzie czy to split czy dywidenda. O ile dobrze rozumiem dla dywidendy pojawi sie problem np do fibonow tak ? bo nie wyobrazam sobie jak liczyc np srednie kroczace i stawiac kreski czy inne gusla bez skorygowania kursu o dywidende ... Think
Cale szczescie blackeye sa one zwykle male.

LMGTFY
en.wikipedia.org/wiki/The_Dogs...

Swoja droga, ciekawe jak sprawdzilo by sie to w naszych warunkach. Buldi, skoro testujesz juz jedna prostack ... Silenced , przepraszam, "oszczedna w zasady" strategie niedowartosciowania fundamentalnego to moze przez te pare kolejnych planowanych lat jedna kolumna w excelu wiecej nie robila by roznicy ? Dancing

O ile pamietam to dawalo sie tam kiedys bezbolesnie edytowac historyczne tranzakcje. Nawet na ceny nie majace miejsca. Zreszta to szczegol. Wada tego portfela bylo tez to ze nie splituje/dywidenduje automatycznie. Pozwole sobie ponowic istotne dla mnie pytanie:
A czemu zakupiles "tyle" (tego papiera) ?

rychu22 napisał(a):
Nie było takiej ceny dzisiaj jak 17.50. Minimum to 17.61:

ale moze bedzie hehe jak w tym dowcipie:
Cytat:
Dzwoni Putin do Miedwiediewa i mówi: wiesz ,coś się pochrzaniło.Bedziemy chyba musieli zmienić strefy czasowe.
Dlaczego?
Wyobraź sobie , dzownię do Chin i składam premierowi życzenia urodzinowe a on mi mówi,ze to było wczoraj..
E tam, jeden raz się mozna pomylic- rzekł Miedwiediew.
Putin : żeby raz. Potem dzownię do Polski do Tuska ,zeby złożyc kondolencje z powodu wypadku, a on mi na to,ze delegacja leci dopiero jutro..

masakryczna prowizja 1% chyba pozwala pominac problem "realnosci tranzkcji" aczkolwiek np ja u siebie w symulacjach zawsze zaklada kupno za H a sprzedaz za L.
Szutnik rozumiem ze nie bedzie scislych i mechanicznych zasad doboru papierow - o wszystkim bedzie decydowal "glos wewnetrzny" Angel. Bede musial jakos (znowu) sie z tym pogodzic. A czemu zakupiles "tyle" ?

To tak na poczatek, na leniwe popoludnie ...

Piszac "trywialne" mialem na mysli wylacznie moja propozycje w kontekscie tego watku. absolutnie nie ta Muzyke. blah5

przpraszam, teraz to bedzie troszke ... trywialne, wszyscy to znamy ale to przeciez znakomite kawalki.

moze to cos pomoze
www.thepatternsite.com/MoneyMg...

pytanie podchwytliwe:
czy ten X na tydzien to kwota wyrazona jakos w stosunku do wartosci portfela ? Whistle
Bo jezeli nie to, liczac optymistycznie ze zarabiamy, bedziemy zarabiac coraz wolniej, stale wartosci (statystycznie) kwotowo czyli coraz mniej procentowo CZYLI w pewnym momecie przestanie to miec sens.

Edit:
no i sprawa stopa "na tzw paue". kupic za wszystko i postawic 1% nizej to faktycznie za dobre nie jest ale dla mnie nie jest takie oczywiste czy to stop powinien wynikac z "aspektu technicznego" i implikowac wielkosc pozycji czy odleglosc od stopa powinna raczej wynikac np z "kontekstu portfelowego".

Edit 2:
i nawet jezeli zaczelismy od stopa wynikajacego z "aspektu technicznego" to zakladajac ze rosnie pytanie brzmi co z tym stopem dalej Think

Caly albo i nie caly. jak kto woli. Van Tharp wypuscil pare wykladow w tym temacie. mozna za baze obliczen wziasc pozostala gotowke zsumowana nie z caloscia wartosci akcji ale z wartoscia akcji zabezpieczona przez stopy (czyli troche nizej). Obawiam sie (i mowil to sam Van Tharp) ze mozliwosci jest nieskonczenie wiele a efekt i przyjete zalozenia zaleza od wlasnej tolerancji ryzyka - i to ja trzeba przede wszystkim jakos przed samym soba okreslic.

mapy, streetview, duze konto pocztowe, przestrzen dyskowa, wspoldzielone dokumenty, androida ...

jak zaczne sie powtarzac to mnie powstrzymajcie king

Dancing

Dave'a chyba tu jeszcze nie bylo.

salute

Dobrej nocki. wave

z filmu "Dead Man"

nie mam pojecia czemu przypomnial mi sie teraz ten kawalek Dancing

WD - nie znamy sie prywatnie ale o ile rozumiem sytuacje to Buldi nie jest z "Flight Crew". On jest po prostu Opetany blackeye
Ja rowniez wszystkich po staropolsku przepraszam, robmy swoja robote tak jak to uznajemy za sluszne. salute

nie ma za co przepraszac, ja tu tylko od czasu do czasu wbijam jakis kij w mrowisko poniesiony wlasnymi watpliwosciami. To przeciez nie ja naklepalem te 27 stron tego watku blah5 10 lat testowania strategii ... przypomina mi sie ze ktos tu napisal ze "nie jestesmy zolwiami z galapagos" king Zalozmy optymistycznie ze koncepcja jest sluszna i ze przez pozostale 7 lat planowanego testowania strategia rozwinie skrzydla. Nie zmieni to jednak faktu ze dotychczas inwestor musial przyjac z godnoscia i na klate chyba pelny drowdown - identyczny jak byl na wigu. Nie chce niczego tu psuc. jezeli uwazasz ze jeszcze cos wiecej sie z tego wykluje to ok. Powodzenia thumbright .
na dalsza czesc tego wieczoru proponuje sie przeniesc na watek muzyczny occasion5

o ile dobrze widze to mija trzeci roczek testow - poczatek badan to byl chyba maj 2009.

buldi napisał(a):
Tak z dzięsięć lat, może dłużej.

Po pierwsze - ten wątek jest powiązany ze strategią wg bety, a tam to wygląda trochę bardziej zachęcająco.
Po drugie - uważam że uzyskanie wyniku porównywalnego z WIGiem w inwestycjach długoterminowych wcale nie jest takie łatwe z powodu "konstrukcji" indeksu, dlatego fundy tworzą swoje własne zaniżone benchmarki do których się porównują.
Po trzecie - by ocenić czy coś działa czy nie dobrze by było przejść pełny cykl koniunkturalny.
A po czwarte ta strona to nie jest wyskakujące okienko, można ją sobie najzwyczajniej odpuścić jeżeli kogoś nie interesuje.

Tworząc swoje systemy też się tak szybko zniechęcasz?

spokojnie, to nie byl zaden atak. regularnie wchodze na ten watek by w koncu zobaczyc jakies konstruktywno/destruktywne wnioski blackeye. Watek o becie sledze caly czas. Tam cos sie dzieje ciekawego trzeba przyznac (zwlaszcza dzis). Tworzac swoje systemy (czy raczej permanentnie tworzac system ktory kiedys bedzie warty "zagrania") wydaje mi sie ze wiem co zrobic jak "wszystkie kreski wygladaja tak samo". Trzeba sobie powiedziec ze to nie dziala i badac sprawe glebiej i dalej. Dokonac modyfikacji. Powiedziec jasno ze sam rating nie wystarczy do sukcesu.

Z calym szacunkiem - jak dlugo trzeba bedzie jeszcze ciagnac ten eksperyment by jasno powiedziec ze nic z tego nie bedzie (lub moze delikatniej - ze byc moze czegos tu brakuje) ?

kolejny kwiatek z tej tabelki:

Cytat:
Waluta certyfikatu PLN
Instrument bazowy WIG20
Rodzaj kontrakt futures
Waluta PLN
Ryzyko walutowe tak

normalnie juz ide kupowac te certyfikaty puke_l

w pdfie do sciagniecia z tamtad jest pare cyferek
www.gpw.pl/plik?ph_content_sta...

ale, ale ..

Cytat:
WIG20, CERTYFIKAT INDEKSOWY SHORT
.
.
.
Przykład działania
Certyfikat indeksowy na WIG20 mnożnikiem 100:1 kosztuje PLN 28 przy poziomie indeksu 2,800 punktów. Jeżeli indeks wzrośnie do poziomu 3,600 punktów, wartość certyfikatu wzrośnie do PLN 36. Jeżeli WIG20 spadnie do poziomu 2,200 punktów certyfikat będzie wart zaledwie PLN 22.

czy ja dzis znow wypilem za malo kawy czy to kardynalny blad copy-paste z certyfikatu na wzrost ?

instrument bazowy to chyba to
http://stooq.pl/q/?s=wig20short

aktualnie "animowana" cena w okolicy 120 ...

Think

Fajne hello1 Teoretycznie ...
Szkoda ze nie bylo jeszcze ani jednej tranzakcji dzis ...
info jest np tu
www.gpw.pl/info_produkty_struk...
trafilem tam przez google ale wyszukiwarka strony gpw u siebie juz tego znalezc nie potrafi ... co za szajs.

Jeden z najlepszych soundtrackow jakie slyszalem

Informacje
Stopień: Elokwentny
Ostatnia wizyta: 26 stycznia 2021 15:12:30
Liczba wpisów: 457
[0,12% wszystkich postów / 0,10 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,616 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +159,06% +31 812,36 zł 51 812,36 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło