pixelg
COLIAN - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

COLIAN [COL]

AKTUALNY KURS: 4,08 zł (+0,00%) 19-07-2018 12:56
enforces
0
Wpisów: 1 506
Wysłane: 19 stycznia 2010 17:55:27 przy kursie: 4,55 zł
dolarman napisał(a):
Teraz dopiero zaczna sie spekulacjesalute

Kolański jutro powienien w parkicie coś powiedzieć. pewnie już był wywiad. a co do dzisiejszej sytuacji - zobaczcie na wykres który dawałem wcześniej ... idziemy idealnie po tym wsparciu co wyznacza nam trend górny.

Podobno dla Kolańskiego (jak sam stwierdził) pieniądze nie są problemem zeby znaleźć finansowanie. pytanie co miał dokładnie na myśli? emisję części akcji i objęcie niektórych z nich przez siebie a część przez jakieś fundy ? przy ewentualnej emisji chyba powinien dla siebie coś puścić zeby nie stracić kontroli, dobrze myśle?

tmsglc
1
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 173
Wysłane: 19 stycznia 2010 20:21:25 przy kursie: 4,55 zł
Taurus80 napisał(a):
I wyglada na to ze Kraft przejal Cadbury :) ciekawe kto sie zuci na Wedla

wyborcza.biz/biznes/1,100896,7...

Jak by Jutrzenka przejela oznaczaloby to nowa jakosc i polskiego mini giganta :)

No i moje przewidywiania wzięły w d... Widać Brytole tak, jak i my nie do końca lubią swoją własność.
Tak czy inaczej, może to duża szansa dla Jutrzenki... ciekawe.

dolarman
0
Wpisów: 594
Wysłane: 19 stycznia 2010 20:26:44 przy kursie: 4,55 zł
Myślę że przez najbliższy okres rynek bedzie żył w niepewności ( uważam, że możliwa wypowiedź prezesa nie będzie jednoznacza ale rozbudzi nadzieje), a jak kurs urośnie to pójdzie oficjalne dementi

>> Ponad 160% zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego Cztery Fazy Rynku w StockWatch.pl

tmsglc
1
Wysłane: 19 stycznia 2010 22:45:36 przy kursie: 4,55 zł
dolarman napisał(a):
Myślę że przez najbliższy okres rynek bedzie żył w niepewności ( uważam, że możliwa wypowiedź prezesa nie będzie jednoznacza ale rozbudzi nadzieje), a jak kurs urośnie to pójdzie oficjalne dementi

Pewnie tak, tym bardziej, ze stan "po przejęciu" (Cadbury przez Krafta) będzie trochę trwał a później przejdzie w stan "przed sprzedażą" (Wedla).

enforces
0
Wysłane: 20 stycznia 2010 09:30:31 przy kursie: 4,48 zł
dolarman napisał(a):

nie no co ty, Kolański to nie Krauze czy Karkosik który dużo mówi mało robi, nie sądze. Kolański jak już powie wprost że planuje to się za to zabierze, a jak nie wyjdzie to nie wyjdzie raczej z jego powodu że kłamał tylko z tego że druga strona miała dziwne warunki

a to z dzisiejszego parkietu:

Fuzja oznacza, że powstanie największa na świecie grupa działająca w branży słodyczy.

Cytat:
Kraft od pięciu miesięcy walczył o Cadbury. Jednak Brytyjczycy konsekwentnie odrzucali jego oferty. Ostatnia opiewała na 10,5 mld funtów. Ostatecznie Kraft zdecydował się ją podnieść o ok. 10 proc., do 11,7 mld funtów (ok. 55 mld zł). To oznacza, że jedna akcja Cadbury została wyceniona na 840 pensów. Udziałowcy brytyjskiej firmy mają też dostać specjalną dywidendę, co zwiększy łączną cenę do 850 pensów za papier. Kraft szacuje, że dzięki fuzji połączone podmioty mogą liczyć na 675 mln USD rocznych oszczędności. Jednorazowy koszt scalenia firm szacuje się na 1,3 mld USD.

Fuzja Krafta i Cadbury diametralnie zmieni układ sił na polskim rynku słodyczy. Zgodę na połączenie tych firm wydała już Komisja Europejska, jednak postawiła warunek: Cadbury musi pozbyć się działalności związanej z produkcją czekolady w Rumunii i Polsce. To oznacza, że właściciela musi zmienić należący do Cadbury Wedel. Zainteresowana przejęciem Wedla jest giełdowa Jutrzenka. Jej prezes i największy udziałowiec Jan Kolański nie chce się wypowiadać na ten temat, ponieważ podkreśla, że nie są znane jeszcze konkrety dotyczące m.in. wyceny Wedla. Z kolei giełdowy konkurent Jutrzenki – Wawel – twierdzi, że taka transakcja go przerasta. Jednak przyznaje, że byłyby zainteresowany zakupem poszczególnych marek.

Czy Kraft nie będzie potrzebować też zgody polskiego urzędu antymonopolowego na przejęcie Cadbury? – Jeśli spełni wymagania Komisji Europejskiej (czyli sprzeda Wedla – red.), będzie mógł dokonać koncentracji bez konieczności uzyskiwania odrębnych zgód organów antymonopolowych państw członkowskich – mówi Mariusz Łaszczyk, radca prawny z kancelarii Linklaters.

www.parkiet.com/artykul/889287...
Edytowany: 20 stycznia 2010 09:48

enforces
0
Wysłane: 22 stycznia 2010 19:57:23 przy kursie: 4,38 zł
sorki za odpisywanie pod swoim postem ale teraz sobie tak pomyslałem (dziś dobrałem korzystając z okazji) że przecież jest realne pozyskanie kasy na wedla. Wystarczy nowa emisja z prawem poboru, wtedy jeśli byłoby wiadomo że jest ona na wedla to ofe wchodzą w takim wypadku w ciemno, z zamknietymi oczami.

I tak jeszcze rozejrzałem się po starych infach i trafiłem na ranking najbogatszych Polaków, zastanowiło mnie czemu Kolański ma o wiele mniej majątku niż teraz. I po sprawdzeniu tego wyszło że utworzył specjalny fundusz (zapewne również ze względów podatkowych by ominąc podatek belki) do którego włożył celem darowizny wszystkie swoje udziały i pieniądze. otrzymał certyfikaty funduszu. I teraz tak na prawdę nie jesteśmy w stanie sprawdzić w co inwestuje i na czym zarabia. Bo może obrócił po lutym 2009 tak kasą że teraz bez problemu będzie go stać na wedla. Tego nie wiemy, ale wiem z niektórych publikacji że do dziś jest zainteresowany Mieszkiem, jednak jeśli akwizycja wedla jest bardziej prawdopodobna to może to się stać dla niego szansą, o ile zrobi to w sposób rozsądny, przy zachowaniu kontroli nad spółką (osobiscie uważam że jeśli jutrzenka będzie pod jego kontrolą będziemy obserwować wzrost na tej spółce, czyje pewną dozę zaufania do Kolańskiego, mimo że KNF ostatnio przestrzegał przed magią nazwisk).

Swierszczu
0
Wpisów: 299
Wysłane: 22 stycznia 2010 21:27:39 przy kursie: 4,38 zł
Kazdy tak dobiera.. a nikt nie zauwazyl ze sie rysuje RGR?

ChE
0
Wpisów: 4
Wysłane: 22 stycznia 2010 21:51:19 przy kursie: 4,38 zł
Na Jutrzence? Ja bym raczej zwrócił uwagę, że wzrost dla RGR z lutego na WIG20 osiągnął swój pułap...

enforces
0
Wysłane: 22 stycznia 2010 22:51:38 przy kursie: 4,38 zł
Swierszczu napisał(a):
Kazdy tak dobiera.. a nikt nie zauwazyl ze sie rysuje RGR?

rgr to ja nie widzę, może nie tu patrzę. zawsze jest jakaś opcja tyle ze juz jutrzenka nie raz pokazała ze AT ma gdzieś.

Taurus80
0
Wpisów: 2 936
Wysłane: 23 stycznia 2010 19:10:16 przy kursie: 4,38 zł
Co do RGRa aby mozna mowic o niebezpieczenstwie musi spasc przynajmniej 30gr a do tego daleko jeszcze.
A tak z innej beczki na ile szanowni inwestorzy wyceniaja wedla ???
W swiecie mowi sie ze jest wart okolo 200 mln euro :) a jakie jest wasze zdanie ??
Za ile Jutrzenka nabedzie ten interes?? (o ile transakcja dojdzie do skutku)

enforces
0
Wysłane: 24 stycznia 2010 12:30:19 przy kursie: 4,38 zł
Taurus80 napisał(a):
Co do RGRa aby mozna mowic o niebezpieczenstwie musi spasc przynajmniej 30gr a do tego daleko jeszcze.
W swiecie mowi sie ze jest wart okolo 200 mln euro :) a jakie jest wasze zdanie ??

z tego co tutaj dyskutowaliśmy to około 700mln zł dwa razy tyle co jutrzenka

to co Taurus będą prawa poboru?

btw. myślałem ze zaginąłeś w akcji, dawno cię nie było, w miedzy czasie dobrałem 2 razy więc srednia w okolicach 4,4
Edytowany: 24 stycznia 2010 12:30

Taurus80
0
Wpisów: 2 936
Wysłane: 24 stycznia 2010 14:34:44 przy kursie: 4,38 zł
Chodza sluchy ze cena ma byc duzo nizsza :) ciekawy jestem jak rynek zareaguje jak sie potwierdzi :)
Jezeli negocjacje sie pozytywnie zakoncza to i finansowanie jest wymyslone w czesci, a co do nowej emisji zobaczymy, reszte kasy skads beda musieli wziasc i mysle ze te 10% akcji dojdzie, na wiecej bym nie liczyl ze wzgledu na czas i procedury :)
Trzeba pamietac ze jak akcjinariusze Cadbury zatwierdza przejecie beda mieli bardzo malo czasu na zbycie Wedla a to dziala na kozysc kupujacych :) przynajmniej tak to widze.
Ten kto ma kase rzadzi.

tmsglc
1
Wysłane: 24 stycznia 2010 20:43:48 przy kursie: 4,38 zł
Taurus80 napisał(a):

Przychody Wedla to w chwili obecnej pewnie jakieś 160 - 180 mln EUR, więc 200ście baniek to wg mnie cena okazyjna. A może być jeszcze większa promocja - wszystko zależy jak bardzo będzie Kraftowi zależało na casie...

enforces
0
Wysłane: 25 stycznia 2010 01:12:14 przy kursie: 4,38 zł
a jeśli nie jutrzenka to kto? nestle? ferrero? Unilever?
Edytowany: 25 stycznia 2010 01:15

enforces
0
Wysłane: 25 stycznia 2010 15:39:31 przy kursie: 4,30 zł
chyba znalazłem odpowiedz media.onet.pl/media/TVN_Biznes...

tmsglc
1
Wysłane: 25 stycznia 2010 21:32:59 przy kursie: 4,30 zł
enforces napisał(a):
chyba znalazłem odpowiedz media.onet.pl/media/TVN_Biznes...

Dzięki za link, ale szczerze mówiąc to tylko gdybania jakiegoś anala (niezbyt składne z resztą). Szczerze, to na tym etapie sami możemy sobie lepiej pogdybać:-)
Moje gdybania:
1. Sprzedaż całości - najbardziej prawdopodobna - core business i tak raczej musi zostać w całości, nie widzę sensu dzielenia np. czekolad, batonów i Ptasiego:
a) Wawel - bardzo mało prawdopodobne - za słabi;
b) Jutrzenka - dużo "ale", ale mimo wszystko wydaje mi się, że to jeden z tych podmiotów który by zawalczył o kupno;
c) Unilever - nieprawdopodobne - nie pasuje do strategii; oni w ogóle albo praktycznie w ogóle nie zajmują się słodyczami;
d) Nestle - mało prawdopodobne - też nie pasuje do strategii;
e) Ferrero - ciężko powiedzieć, ale chyba również mało prawdopodobne - byli chwilowo zainteresowani całym Cadbury, ale szybko odpadli; jakaś niewielka cząstka globalnej układanki chyba nie będzie w kręgu ich zainteresowań
f) inwestorzy finansowi - (bardzo) prawdopodobne - nie będą mieli problemów z kasą, a mogą na tym sporo zarobić (jak tylko dopracują strategię i marketing)
2. Sprzedaż przez podział - wątpliwe - jedyne co mogliby odłączyć od kluczowej oferty to byłego Leaf'a, czyli sezamki, landryny i żelki; to jednak jakieś resztówki.

Konkluzja - brak.
Czekamy...

enforces
0
Wysłane: 26 stycznia 2010 00:16:00 przy kursie: 4,30 zł
czyli jeśli zaden z wielkich nie będzie chciał to może okazać się że będzie mega promocja na wedla. małe przeorganizowanie w wedlu też może być w pewnym sensie momentem w którym konkurencja może wykorzystać (zanim to wszystko w wedlu zorganizują też troche może potrwać, mimo iż pewnie padnie argument że ludzie w firmie nie próżnują)

napisałem do jutrzenki maila żeby mi odpowiedzieli na kilka pytań. jak odpiszą (o ile to zrobią) to tutaj wkleje

tmsglc
1
Wysłane: 26 stycznia 2010 21:17:36 przy kursie: 4,19 zł
enforces napisał(a):
czyli jeśli zaden z wielkich nie będzie chciał to może okazać się że będzie mega promocja na wedla. małe przeorganizowanie w wedlu też może być w pewnym sensie momentem w którym konkurencja może wykorzystać (zanim to wszystko w wedlu zorganizują też troche może potrwać, mimo iż pewnie padnie argument że ludzie w firmie nie próżnują)

napisałem do jutrzenki maila żeby mi odpowiedzieli na kilka pytań. jak odpiszą (o ile to zrobią) to tutaj wkleje

Wiesz, jeżeli nawet nikt z korporacyjnych nie będzie zainteresowany to myślę, że kasa fundów gotowych na taką inwestycję może być znaczącym czynnikiem podbijającym cenę.

dolarman
0
Wpisów: 594
Wysłane: 26 stycznia 2010 22:21:10 przy kursie: 4,19 zł
Widać że wiara w przejęcie Wedla wśród inwestorów ( przynajmniej tych drobnych) opada szybciej niż się rozbudziła. Kilka dni temu przewidywałem huśtawkę nastrojów i niestety sprawdziło się. Jesteśmy już nawet niżej aniżeli przed infomacją o potencjalnym zainteresowaniu JTZ akwizycją Wedla - spadamy nie mając ku temu żadnych przesłanekd'oh!

tmsglc
1
Wysłane: 26 stycznia 2010 22:48:33 przy kursie: 4,19 zł
dolarman napisał(a):
Widać że wiara w przejęcie Wedla wśród inwestorów ( przynajmniej tych drobnych) opada szybciej niż się rozbudziła. Kilka dni temu przewidywałem huśtawkę nastrojów i niestety sprawdziło się. Jesteśmy już nawet niżej aniżeli przed infomacją o potencjalnym zainteresowaniu JTZ akwizycją Wedla - spadamy nie mając ku temu żadnych przesłanekd'oh!

Eee tam, chyba się jeszcze nie rozbudziła. Poczekajmy tak przy najmniej tydzień, jak akcjonariusze Cadbury klepną przejęcie i będzie więcej informacji...
A huśtawka jest - co prawda to prawda, ale przecież wszystkie gałęzie rynku się bujają.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21