Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

enforces

enforces

Ostatnie 10 wpisów
No to moi drodzy mamy w końcu bardzo ciekawą informację o zakupie kolejnej firmy na wyspach. Koszt ok. 40 mln. Już wiadomo po co było gromadzenie gotówki. Lepsze to moim zdaniem niż trzymanie na 1% lokatach.

trzymanie tego papierka jednak opłaca. Najpierw w marcu niezłe wyniki, a teraz taka niespodzianka - 100% udziałów brytyjskiego producenta czekolady premium.

Czyżby kolejny przyczółek do dalszego powiększanie eksportu?

od wielu lat posiadam papier Coliana i bywało tu różnie. Ale od kupna Solidarności jest bardzo fajnie i kurs, jak i wyniki się poprawiają. Zarząd widać że pracuje etc.

Dzisiejsze zachowanie jest bardzo dziwne i ogólnie jestem dobrej myśli że wrócimy na dobry tor.

Do admina stockwatch - jest błąd w analizie. Rating spadł z AAA do B+. W historii wyników spółki z 2014-09-30 chyba w przychodach jest błąd (przychody na minusie).

Sam skok ratingu jest dość nienaturalny.

Jak dla mnie to przebiliśmy 200 sesyjkę, zniesienie fibo oraz linię trendu spadkowego. Więc w ostatnich sesjach byliśmy świadkami zmiany trendu.

Na omówienie raportu można liczyć? Wydaje się być ciekawy:
- zysk operacyjny wyższy
- zysk netto niższy przez odpis za grześki
- spłacone solidnie zadłużenie
- hellena solidny zysk
- solidne wydatki marketingowe
- słabe zyski z 4Q

Rynek odebrał negatywnie raport, a ja oceniam go na +

Przypuszczam, że pewne byki w raporcie są wynikiem niechlujnie prowadzonej rachunkowości, pośpiechu lub braku wiedzy / kontroli. Audyt powinien takie rzeczy wychwycić i nakazać im korekty (inaczej nie da podpisu pod całym raportem).

odnośnie tej analizy i działki, to chyba trochę błędne założenie. Oni sprzedali działkę za 6,4mln zł w ŻARACH i jest to w raporcie na 46 str. Nie było to przekazanie pod inwestycje, tak jak Anty Teresa wskazał w omówieniu raportu.

Informacja na ten temat powinna być moim zdaniem na dniach.

Btw. Można liczyć na jakąś analizę raportu skonsolidowanego?

Może warto napisać do prezesa. Z tego co wiem to aktywnie odpisuje na pytania akcjonariuszy.

Informacje
Stopień: Złotousty
Ostatnia wizyta: 8 czerwca 2018 15:17:53
Liczba wpisów: 1 506
[0,46% wszystkich postów / 0,39 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,423 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d