Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Taurus80

Taurus80

Ostatnie 10 wpisów
konris napisał(a):
@ irfy
@ taurus

Rozumiem Wasze krytyczne podejście i w pewnym sensie je podzielam, ale spójrzcie dla odmiany inaczej:
jakie zdarzenia, przesłanki, okoliczności itp. musiałyby zaistnieć w spółce i jej otoczeniu, byście uznali, że boryszew, własnie teraz, jednak jest dobrą inwestycją (co najmniej średnioterminową)?

Nie ma żadnych przesłanek i nie potrafię sobie ich wyobrazić. Takie przesłanki były X lat temu głośno o tym mówiłem i się z niektórymi sprzeczałem czas zweryfikował rację.
Niestety też mówiłem ze przed ostatnią emisją trzeba okręt opuścić co uczyniłem i nadal uważam że potencjalne ryzyko przewyższa możliwości zysku.

O co wy się sprzeczacie jest jak kiedyś powiedziałem na dodatek każdy mógł sobie porównać albo przynajmniej wziąć poprawki na własne scenariusze :) A dla nowicjuszy przypominam że Boryszew w tej hossie dał już zarobić ponad 1000% i nie liczyłbym na więcej a jeżeli już to uważam ze ryzyko w tą spółkę jest nieadekwatne do ewentualnych zysków.

Porównajcie sobie zachowanie spółki podczas poprzedniej hossy do obecnej a będziecie wiedzieli o czym mówiłem.

Mnie nie ma na żadnym forum moja aktywność ogranicza się tylko do inwestycji i czytania SW przyczyn jest kilka niektóre wymieniłem kiedyś kiedy moja aktywność przygasala. Swoją droga brakuje mi nieraz burzy mózgów jaką prowadziliśmy z niektórymi już też niestety nieaktywnymi kolegami :)
A jeśli chodzi o boryszew to poprostu jest dla mnie nieatrakcyjna inwestycyjne spółka dał zarobić 1000% i trzeba poczekać parę lat na następne okrążenie :)

Spróbowałbym ci wytłumaczyć tą ROZBIEŻNOŚĆ ale owy prezes zapomniał powiedzieć o drugiej połowie szklanki :) zasada jest prosta kieruj się zasadą popytu i podaży. Wtedy będzie ci znana przyczyna danej ceny i ewentualnych problemów. Oczywiście mówimy tutaj o rynku hurtowym a nie detalicznym i nie o rynku paliw w europie gdzie sezonowość ma największy wpływ.
( Chyba oczywistym dla wszystkich jest ze koncerny paliwowe w sezonie letnim i spadających cenach paliw na świecie maja największy zysk :) )

Wyniki nie będą takie jakby chciał rynek bo rynek wycenia spółkę na nie zadowalającym was poziomie :)
Pozatym największe zagrożenie z naszego rynku likwidacja OFE która jest pewna :) ze świata branża na która najbardziej stawiacie czyli motoryzacyjna kuleje do tego dochodzi potężne zagrożenie z chin tam mogą dostać podwójne baty, motoryzacja i surowce najlepsze jest to ze spadające surowce żle wpłyną na boryszew ale bardzo pozytywnie na rozwój na świecie, w pierwszej fazie zarobimy wszyscy ale w konsekwencji rozwoju dostaniemy ostro po tyłkach przynajmniej ci którzy nie zrozumieją powagi sytuacji.

Tak czytam i czytam i się śmieje co to de javu czy co :) minęło X lat od poprzedniego razu jak boryszew był w w20 i kompletnie nic się nie zmieniło ani zachowanie borka ani myśli a raczej życzenia jego posiadaczy.
A teraz tak poważniej boryszew wszedł w nowa branże kupując (okazyjnie) parę firm i teraz musi minąć dużo czasu zanim wszystko pouklada na dodatek okazało się ze branża zaczela ponownie kulec :) zgodnie z tym co się działo wcześniej to teraz aby spółką znów zaczęła rosnąć musi najpierw wymyślec nowy sposób rozwoju tak zawsze było a branża automotive jest dawno w cenie przecież pod automotive borek dał zarobić 1000% kto nie wiedział kiedy wysiąść dzisiaj zaklina :)
Według mnie cena w przedziale 40-50groszy utrzyma się bardzo długo i na więcej bym nie liczył no chyba ze zaczną sie nowe przejęcia w jakiejś nowej branży.
A co do skupu akcji to impex zawsze był dojna krowa borka i zamiast wypłacać dywidendę to udzielał pożyczek lub skupowal akcje tak zawsze bylo i bedzie tylko nigdy nic z tego nie wynikało.

Z tego co pamiętam pan karkosik nigdy bez sensu kasy w kibel nie wyrzucał a akcje skupowal w celu dalszej odsprzedaży oczywiście z zyskiem najczęściej były one puszczane w rynek w odpowiednim momencie.

Dzięki za brawa ale poczekajmy z nimi do końca inwestycji a to trochę potrwa :) pozatym przewidzenie tego posunięcia było strasznie proste wystarczyła zwykła matematyka.

Majama spółki ze stajni pana karkosika sprzedaje się jak mają jakieś fundamenty tak zawsze było i jeszcze długo bedzie :) istotą jest odgadnąć na której spółce będą owe fundamenty tworzone.
Co do pytania kolegi to głównym kołem zamachowym każdej spółki były emisje :) co do tworzących się fundamentów to jest za wcześnie aby tak twierdzić przyczyna jest prosta jak nie ruszy drozdzownia to te wszystkie dotacje pójdą się ..... Bo wszystkie badania oparte są na owych drożdżach za to jak już ruszy to i karkosikowa machina ruszy o ile się orientuje dotacje są max do kwoty 80% wartości projektów więc na dzień dzisiejszy wygląda na to ze skotan bedzie potrzebował około 50mln własnej gotówki i tutaj się zaczyna dla nas zabawa.

Po boryszewie jest to moja kolejna inwestycja dlugoterminowa ze stajni pana karkosika niestety wrozyl z fusow nie będę i podobnie jak kiedyś na boryszewie tak teraz żadnych poziomów nie przewiduje za to będę próbował przewidywać wydarzenia :) jeżeli drozdzownia w końcu ruszy a teraz o ile dobrze kojaze jest to koniec marca to następne posunięcie jest dla mnie oczywiste :) zawsze na spółkach pana karkosika jest tak samo dlatego tak je lubię :)

Informacje
Stopień: Kaznodzieja
Ostatnia wizyta: 15 lipca 2019 10:04:45
Liczba wpisów: 2 936
[0,89% wszystkich postów / 0,75 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,931 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d