pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Taurus80

Taurus80

Ostatnie 10 wpisów
konris napisał(a):
@ irfy
@ taurus

Rozumiem Wasze krytyczne podejście i w pewnym sensie je podzielam, ale spójrzcie dla odmiany inaczej:
jakie zdarzenia, przesłanki, okoliczności itp. musiałyby zaistnieć w spółce i jej otoczeniu, byście uznali, że boryszew, własnie teraz, jednak jest dobrą inwestycją (co najmniej średnioterminową)?

Nie ma żadnych przesłanek i nie potrafię sobie ich wyobrazić. Takie przesłanki były X lat temu głośno o tym mówiłem i się z niektórymi sprzeczałem czas zweryfikował rację.
Niestety też mówiłem ze przed ostatnią emisją trzeba okręt opuścić co uczyniłem i nadal uważam że potencjalne ryzyko przewyższa możliwości zysku.

O co wy się sprzeczacie jest jak kiedyś powiedziałem na dodatek każdy mógł sobie porównać albo przynajmniej wziąć poprawki na własne scenariusze :) A dla nowicjuszy przypominam że Boryszew w tej hossie dał już zarobić ponad 1000% i nie liczyłbym na więcej a jeżeli już to uważam ze ryzyko w tą spółkę jest nieadekwatne do ewentualnych zysków.

Porównajcie sobie zachowanie spółki podczas poprzedniej hossy do obecnej a będziecie wiedzieli o czym mówiłem.

Mnie nie ma na żadnym forum moja aktywność ogranicza się tylko do inwestycji i czytania SW przyczyn jest kilka niektóre wymieniłem kiedyś kiedy moja aktywność przygasala. Swoją droga brakuje mi nieraz burzy mózgów jaką prowadziliśmy z niektórymi już też niestety nieaktywnymi kolegami :)
A jeśli chodzi o boryszew to poprostu jest dla mnie nieatrakcyjna inwestycyjne spółka dał zarobić 1000% i trzeba poczekać parę lat na następne okrążenie :)

Spróbowałbym ci wytłumaczyć tą ROZBIEŻNOŚĆ ale owy prezes zapomniał powiedzieć o drugiej połowie szklanki :) zasada jest prosta kieruj się zasadą popytu i podaży. Wtedy będzie ci znana przyczyna danej ceny i ewentualnych problemów. Oczywiście mówimy tutaj o rynku hurtowym a nie detalicznym i nie o rynku paliw w europie gdzie sezonowość ma największy wpływ.
( Chyba oczywistym dla wszystkich jest ze koncerny paliwowe w sezonie letnim i spadających cenach paliw na świecie maja największy zysk :) )

Wyniki nie będą takie jakby chciał rynek bo rynek wycenia spółkę na nie zadowalającym was poziomie :)
Pozatym największe zagrożenie z naszego rynku likwidacja OFE która jest pewna :) ze świata branża na która najbardziej stawiacie czyli motoryzacyjna kuleje do tego dochodzi potężne zagrożenie z chin tam mogą dostać podwójne baty, motoryzacja i surowce najlepsze jest to ze spadające surowce żle wpłyną na boryszew ale bardzo pozytywnie na rozwój na świecie, w pierwszej fazie zarobimy wszyscy ale w konsekwencji rozwoju dostaniemy ostro po tyłkach przynajmniej ci którzy nie zrozumieją powagi sytuacji.

Tak czytam i czytam i się śmieje co to de javu czy co :) minęło X lat od poprzedniego razu jak boryszew był w w20 i kompletnie nic się nie zmieniło ani zachowanie borka ani myśli a raczej życzenia jego posiadaczy.
A teraz tak poważniej boryszew wszedł w nowa branże kupując (okazyjnie) parę firm i teraz musi minąć dużo czasu zanim wszystko pouklada na dodatek okazało się ze branża zaczela ponownie kulec :) zgodnie z tym co się działo wcześniej to teraz aby spółką znów zaczęła rosnąć musi najpierw wymyślec nowy sposób rozwoju tak zawsze było a branża automotive jest dawno w cenie przecież pod automotive borek dał zarobić 1000% kto nie wiedział kiedy wysiąść dzisiaj zaklina :)
Według mnie cena w przedziale 40-50groszy utrzyma się bardzo długo i na więcej bym nie liczył no chyba ze zaczną sie nowe przejęcia w jakiejś nowej branży.
A co do skupu akcji to impex zawsze był dojna krowa borka i zamiast wypłacać dywidendę to udzielał pożyczek lub skupowal akcje tak zawsze bylo i bedzie tylko nigdy nic z tego nie wynikało.

Z tego co pamiętam pan karkosik nigdy bez sensu kasy w kibel nie wyrzucał a akcje skupowal w celu dalszej odsprzedaży oczywiście z zyskiem najczęściej były one puszczane w rynek w odpowiednim momencie.

Dzięki za brawa ale poczekajmy z nimi do końca inwestycji a to trochę potrwa :) pozatym przewidzenie tego posunięcia było strasznie proste wystarczyła zwykła matematyka.

Majama spółki ze stajni pana karkosika sprzedaje się jak mają jakieś fundamenty tak zawsze było i jeszcze długo bedzie :) istotą jest odgadnąć na której spółce będą owe fundamenty tworzone.
Co do pytania kolegi to głównym kołem zamachowym każdej spółki były emisje :) co do tworzących się fundamentów to jest za wcześnie aby tak twierdzić przyczyna jest prosta jak nie ruszy drozdzownia to te wszystkie dotacje pójdą się ..... Bo wszystkie badania oparte są na owych drożdżach za to jak już ruszy to i karkosikowa machina ruszy o ile się orientuje dotacje są max do kwoty 80% wartości projektów więc na dzień dzisiejszy wygląda na to ze skotan bedzie potrzebował około 50mln własnej gotówki i tutaj się zaczyna dla nas zabawa.

Po boryszewie jest to moja kolejna inwestycja dlugoterminowa ze stajni pana karkosika niestety wrozyl z fusow nie będę i podobnie jak kiedyś na boryszewie tak teraz żadnych poziomów nie przewiduje za to będę próbował przewidywać wydarzenia :) jeżeli drozdzownia w końcu ruszy a teraz o ile dobrze kojaze jest to koniec marca to następne posunięcie jest dla mnie oczywiste :) zawsze na spółkach pana karkosika jest tak samo dlatego tak je lubię :)

Świat zawsze się zmienia ale chciwość zawsze jest taka sama :) wystarcza wzrosty na giełdzie a jej postrzeganie diametralnie się zmieni zawsze tak było i bedzie a jak w20 przebije historyczne szczyty okaże się ze gpw to kraina mlekiem i miodem plynaca :) dlatego mówi się ze na giełdzie zarabiają nieliczni a najwięcej ludzie z psychopatycznymi sklonnosciami przyczyna wydaje się prosta tylko nieliczni mają odwagę postawić się większości :)

Masz na myśli bankructwa durnej budowlanki :) popatrz na inne branże ja pracuje w pokrewnej od stoczniowej zamówień na pół roku do przodu i ciężko bedzie terminów dotrzymać tylko w ostatnich trzech miesiącach zatrudnienie zwiększone o kilkadziesiąt etatów a nadal trzeba zwiększyć najciekawsze jest to ze zamówienia praktycznie z wszystkich krajów europejskich i azji czyli tam gdzie jest najgorzej :) znam również kilka innych firm przemysłowych co mają problemy z realizacja zamówień niestety część z nich jest sobie sama winna bo nie zatrudniają nowych obawiając się realizacji kasandrycznych zapowiedzi :)
Czas spać dobranoc :)

Kannoniers bo glowe stracisz :P
W czerwcu mowilem ze max na koniec sierpnia bedzie 2400-2450 to jak zwykle z blotem niemal mnie zmieszano na dodatek rzeczywistosc byla tak zaklinana ze calkowicie przestalem fora czytac :)
Zamiast zaklinac i probowc zmieniac rzeczywistosc oderwijcie sie od rynkow idzcie z rodzinami na spacery wyjedzcie na jakies wakacje itd itp zapomnijcie na jakis czas a zobaczycie wiecej niz patrzac codziennnie w gowniana rzeczywistosc king ostatnio od dluzszego czasu wystarczy ze spojrze raz na 2-3 dni na wykresy i widze wiecej anizeli spedzajac cale dnie i zasmiecajac umysl salute
Zycze wszystkim powodzenia bede zagladal nadal co jakis czas :) dla rozrywki.

A i kolujcie kase im wiecej tym lepiej bo zblizaja sie czasy DUZYCH zyskow.

Widzę ze prowadzicie ciekawa dyskusję i sprzwczacie się czy USA brało udział czy nie w obaleniu tyranii czy dyktatury jak kto woli na bliskim wschodzie i te sprzeczki są bez sensu bo od drugiej wojny światowej nie ma ani jednego konfliktu czy obalenia jakiegokolwiek rządu na świecie bez udziału USA czy to ich wojaka czy CIA i o tym wie każdy tak samo bedzie z ostatnimi wydarzeniami tyle że dowiemy się o tym oficjalnie za parę lat. Druga kwestia to co lepsze tyrania czy najlepsza :) amerykańska demokracja :) zaloze się że tych krajach max za 5lat ta gowniana demokracja dupami im wyjdzie tymbardziej że tam jest co kraść oczywiście kto i przy pomocy kogo bedzie kradł każdy z nas wie.

Mowilem ze moge sie zalozyc ze takie info sie pokaze :) nawet obstawialem najwiekszego krzykacza :) teraz czekam na info o zejsciu ponizej 5% ktore ukaze sie max w ciagu 5 dni, i najprawdopodobniej o zmniejszeniu zaangazowania przez reszte.

wasilewski napisał(a):
Scarry napisał(a):
@irfy
litości z tym forexem... d'oh!
to o czym piszesz nie ma nic do lewarów o jakich mowa przy IDM SA. Nie wiem po co opisujesz lewary forexowe (z czystej ciekawości jaki DM pozwala grać na rynku forex bez lewara, pierwszy raz słyszę.... ?? Gdzie grałeś na forexie bez lewara ?? )

W wypadku IDM SA chodzi o dużo mniejszy lewar na inwestowanie. Wkładając na konto maklerskie pieniądze każdy inwestor może poprosić bank o dodatkowy kredyt maklerski, którego jedynym zabezpieczeniem są akcje. Bank wybiera jakie akcje i w jakim stopniu są zabezpieczeniem i udziela kredytu.

Co to za problem nie korzystać z lewara? Wystarczy że załadujesz na konto lewarowane 1:100 X PLN i otwierasz pozycję tylko za (1/100)X PLN resztę trzymając na uzupełnianie depozytu.

To prawda, że w przypadku akcji lewar jest wielokrotnie niższy, ale mechanizm bardzo podobny, więc irfy chyba dobrze opisał temat.

Pozdrowienia

EDIT: a tak BTW, ile klienci DM Alior mogli mieć tych papierów IDM w kredycie maklerskim? Biorąc pod uwagę, że Alior to jednak niszowy DM, a z kredytu korzysta mało kto, wytłumaczenie prezesa jest mocno naciągane, moim zdaniem i bez głębszego wgłębiania się w temat...

Bez glebszego wglebiania sie w temat najpozniej za pare dni bedziesz wiedzial w jakim bledzie jestes a wyjasni ci to info o zmianie zaangazowania :P ide o zaklad ze lewar pekl ktoremus z glownych akcjonariuszy lub co gorsza akcjonariusza.

Serpico co z tego ze maja?? Obecnie oni zarabiaja nie dzieki temu wszystkiemu o czym piszesz a dzieki bankruta czyli slabej walucie :) jezeli niemcy wrocili by do marki to to wszystko o czy mowisz mogliby se w buty wsadzic bo nikogo na to stac by nie bylo :) nawet nie jezdzilbys zlomem sprowadzonym z niemiec :) tylko z wszystkich bankrutow :) malo tego ludzie w tych krajach niezle na tych zlomach by zarobili, a i nie zapominaj ze w tych technologiach pracuja ludzie z calej europy i bardzo latwo by bylo spapugowac :) i produkowac owe towary w innych krajach UE (znam taka firme co w madry sposob zdobyla owa nawa technologie z niemiec :P oczywiscie dzieki zdobyciu doswiadczonego pracownika) gdzie waluta bylaby DUUUZO bardziej atrakcyjna :) Jezeli strefa euro sie rozpadnie i niemcy wroca do marki to japonia bedzie pikus do tego co ich spotka. Beda mogli za free kase pozyczac tyle ze beda musieli ja za free rozdawac aby ich firmy przetrwaly.

Niemcy graja twardo ale jak przyjdzie pkt krytyczny i okazaloby sie ze stefa euro napawde sie rozpadnie to dlugoterminowo bankruci najwiecej zyskaja a niemcy najwiecej straca, to jest oczywiste dla kazdego laika.
Wiec pytanie komu zalezy aby na wlasne rzyczenie stracil??
Wkurzajace jest to granie na czas bez konkretnych rozwiazan, bomba tyka a czas sie konczy wiec predzej czy pozniej dojdzie do konkretnych rozwiazan, patrzac na poczynania niemcow coraz bardziej kibicuje bankruta, i mam coraz wieksza nadzieje ze odejda od stolu z pokerem gdzie wygrywajacy ma wiekszy kapital od reszty razem wzietej :) wtedy wygrywajacy przegra i to z kretesem, a pani Merkel z twardej damy stanie sie najwieksza przegrana w historii.

Ja tez zakladam wzrosty max na koniec sierpnia mysle ze dojda w przedzial 2400-2450 na w20 a pozniej zobaczymy. Ogolnie zakladam "hosse" powody banalne wszedzie slychac tylko o armagedonie Rogers i inni widza tylko na czarno oczywiscia maja racje problemem jak zwykle jest czas zanim nastapi ow armagedon czekaja nas duze wzrosty albo hossa jak kto woli, czas plynie a kasa jest rozdawana za free jednak malo kto wspomina ze w koncu kiedys ta kasa zacznie byc sciagana z rynku i wtedy to wlasnie bedzie armagedon ale na to mamy jeszcze troche czasu w ktoym zmiesci sie hossa.

Czytam sobie i czytam i co widze znow Pioneer blah5 oni maja talent jestem ciekaw czy oni zarabiaja kiedys sprawdzac mi sie nie chce ale nigdy nie tkne nic co ma pioneer wave
Gdzie wielkie spadki tam widze ten fundusz maja talent do ......

Przypomne kolego pare faktow potwierdzonych i niepotwierdzonych w poprzedniej hossie Pionier ladowal sie na szczycie pozniej boryszew na kwartal wszedl do w20 jednak tych wymazonych kosmicznych szczywow nie osiagnal za to zaczal mozolne opadanie na zlotowke.

Porownujac do dzisiaj pionier juz jest wszystko wskazuje ze znow zaladowal sie na szczycie Liar niektorzy nigdy sie nie myla king no i boryszew wlasnie wchodzi do w20 pytanie czy bedzie sklonny potwierdzic wczesniejsze wyczyny.

Oczywiscie podaje to jako cekawostke a raczej powtarzam bo mowilem juz o tym przed ostatnia emisja i wlasnie z tych powodow z ostatniej zrezygnowalem Speak to the hand

Jak bedzie hossa na szerokim to i boryszew pojdzie do gory a narazie wieksze szanse na spadki i nie mowcie ze mamy hosse bo bananowa po spadku ponad 20% nie odrobila 20% czyli dalej nie rozsrzygniete salute

andryus nie znalazles terminu notowania PDA bo jest nieznany :) jeszcze sie cyrki z zapisami nie skonczyly a ty juz chcesz miec notowane??
Teraz podadza jakie byly zapisy itp a jezeli nie wszystkie akcje beda objete teszte dostanie kolega wskazany przez pana solorza ktory bedzie mogl sie zapisac 16 marca na resztki dopiero wtedy beda mogli ubiegac sie o notowania PDA a to tez potrwa X dni

Onchi sa tez dobre strony zawsze stalem w duzych korkach teraz nie widze korkow :P jedynie od swieta przed weekendem albo swietami jak ludzie musza po zakupy jechac a na codzien jest bardzo zauwazalny spadek ruchu blah5
Co do cen zawsze mielismy zblizone do zachodu a zarobki 4-5 razy mniejsze :) az dziw bierze ze nikt tego wczesniej nie zauwazal salute

onochi napisał(a):
Szutnik napisał(a):

Nie wiem, co to będzie, ale to "coś" powinno przygnębić typowego inwestora

Wiesz co może przygnębić inwestora. Cena paliwa. Dziś zapłaciłem za litr 5,80 na stacji. Jak cenę zobaczyłem to stwierdziłem że chyba kogoś Bóg opuścił.

Ja za rope na orlenie place juz od miesiaca 5.93-5.98 king w ciagu 1.5roku poszlo do gory o ponad 1.50zl nie bede mowil ile wiecej co miesiac musze placic za paliwo :) wolalbym ta kase wydawac na browarek a wyszloby wiecej jak 3 dziennie :) z drugiej strony mniej leczonych z alkoholizmu :) a rzad ma wiecej kasy pewnie zaraz podniosa VAT bo skoro mamy o np 1mld wiecej kasy to dlaczego nie miec nastepnego 1 mld d'oh! przeciez ludzie na ulice nie wychodza.

W Bydgoszczy wcale nie ma duzo galeri takie z prawdziwego zdarzenia sa 2 Focus i Galeria Pomorska reszta to maluchy typu Real, Auchan, itp Focus jest duza galeria w centrum przy PKS jest tam kilkadziesiat sklepikow Galeria pomorska jest mala jak na galerie i lezey troche dalej bo miedzy centrum a Fordonem wiec wiekszosc bydgoszczan jezdzi do Focusa raz ze jest duzo wiekszy dwa ze maja blizej, lokalizacja nowej galeri jest ok ma ty byc najwieksza w miescie wiec ludzi bedzie tam zawsze mnostwo straci na tym niewatpliwie Focus pytanie kiedy ruszy budowa w zeszlym roku krzyczeli ze juz zaczynaja przebudowe drogi a jest to wazna droga ktora pozwala mieszkanca ominac scisle centrum miedzy zachodem a wschodem miasta czyli miedzy Osowa Gora a Fordonem tymczasem tam sie kompletnie nic nie dzieje wiec nie wiem kiedy oni maja zamiar zaczac a tym bardziej skonczyc pierwotny termin oddania do uzytku z tego co gazety pisaly byl poczatek 2014 ale cos mi sie zdaje ze to bedzie pozniej

Mowicie panstwo ze ilus klientow kozysta u was z automatow ja mam takie pytanie czy prowadzicie jakies statystyki jak wygladaja zyski-straty tych klientow ??
Chodzi mi czy wiekszosc zarabia czy traci :) oczywiscie wiem ze zyski lub straty zaleza od wielu rzeczy, ale ja osobiscie sadze ze najwiekszymi wygranymi korzystania z automatyzacji sa biura maklerskie bo to oni najwiecej kasuja na prowizjach bez zadnego ryzyka a im wiecej transakcji tym wieksze zyski, mam racje ?? Jezlei nie to prosze mnie w logiczny sposob wyprowadzic z bledu.

Tak musisz zlozyc 2 osobne pity jako ciekawostke podam ze np pit 37 mozesz zlozyc dzisiaj a 38 ostatniego kwietnia :) tak sie robi jezeli np masz zwrot z pit 37 a podatek do zaplacenia z 38 :)
Nie musisz ich skladac jednoczesnie. Zwrotu z pit 37 nie odpiszesz od pita 38

Niestety na obydwu rachunkach podatek do wybulenia ale w oczekiwaniu na pity naszlo mnie takie zagadnienie Angel ladnych pare lat na rynku a nigdy sie nad tym nie zastanawialem salute

Swoja droga jak to w polsce nic logicznie :) dochody wspolmalzonkow mozna rozliczac razem ale od zyskow kapitalowych nie :) swoja droga jezeli ktos zaciagnie kredyt pod akcje i utopi majatek to przy wspolnocie majatkowej drugi wspolmalzonek rowniez do konca zycia bedzie bulil dlugi :) ah ta MUNDRA polska blackeye

Ja mam pytanie z innej beczki :) jeszcze nigdy nie widzialem aby ktos o to pytal wiec:
Malzenstwo z wspolnota majatkowa posiada 2 rachunki na zone i meza zakladajac ze na jednym jest zysk a na drugim strata idzie to polaczyc czy trzeba jednak oba rachunki osobno rozliczac ??
Pewnie znajac polskie popaprane realia trzeba bedzie zlozyc 2 odrebne pity :)

Tak sobie dywaguje ostatnio, moze kiedys sie przyda za poprzedni rok niestety podatki do zaplacenia d'oh! choc z drugiej strony powinienem sie cieszyc bo podatek jest od zysku a o to w naszej zabawie chodzi salute

Bedziesz mogl sie zapisac ale za 2 dni czyli w srode popoludniu wynika to z rozliczenia transakcji w KDPW D+2 oczywicie bedzie to zapis podstawowy.

USA wynalazlo nowa technologie blackeye

Dla PP czas rozliczenia jest D+2 a nie jak na akcjach D+3

broker albo mnie zle zrozumiales albo ja sie zle wyrazilem :) chodzi mi o wskaznik cena/przychody 10
Co do umowy z plusem mysle ze bedzie na kwote 100-200mln obecnie najwazniejsze jest jak im idzie sprzedaz LTE z tego co czytam tablety z LTE ciezko dostac wiec albo jest duze zapotrzebowanie albo mieli bardzo mala ilos mimo ze zapewniali iz dysponuja kilkudziesiecioma tysiacami egzemplarzy.

Jak potrzeboje mobilizacji do walki z gieldowymi silami zla :) to buzuje sie tym i kilkoma innymi z serii Sabatonu :)

dla uspokojenia

Rowniez w miare zapotrzebowania na dany nastroj lubie dence lat 90tych

Nie jest mi obca muzyka operowa ale wole jej sluchac w wykonaniu orkiestrowym bez piania :)
Choc mialem okazje pracowac w operze a z racji wykonywanej pracy bylem zmuszony uczestniczyc w probach oczywiscie jako widz :) i musze przyznac ze niektorzy spiewacy robia potezne wrazenie :)

Taurus80 napisał(a):
Mam takie pytanie czy ktokolwiek próbował liczyć parametry emisji podstawiajac fikcyjną cenę za nowa akcje?
Według moich obliczeń wychodzi ze kto kupował w dołku po 0.6-0.7 nie ma możliwości straty i to nawet biorąc pod uwagę ze nie wykupi ne ani nie sprzeda pp no chyba ze ktoś bedzie sprzedwal stare akcje poniżej ceny ne która zakładam na minimum 0.70zl za nowa akcje bo tyle potrzeba na zapłacenie za aero a gdzie kasa na inwestycje :)
Zagatkowa jest ta spółka :) ciekawe czy kiedyś zacznie odrabiać stracony czas :)

Wpis z 2 lutego jednak matematyki nie da sie oszukac :)
Oczywiscie marzenia o pipkach za 1grosz tez jak zwykle okazaly sie tylko marzeniami, jak podejrzewalem nigdy wiekszosc nie ma racji.

Czekamy na umowe z plusem, powtorze sie jeszcze raz dla mnie jako parametr oplacalnosci inwestycji w spolke bedzie przychodzy razy 10 :) nawet ostatnio sobie policzylem i biorac pod uwage umowe z CP wedlug tych obliczen cena akcji z pipek wychodzi niemal idealnie mysle ze zabawa zacznie sie po umowie z plusem :)

A moze certyfikat RCSFW20OPEN na spadek w20 index spada zarabiasz index rosnie tracisz bez lewara.
Plynnosc zadna ale jezeli nie potrzebujesz do spekulacji czy DT a potrzymac rok lub dluzej moze sie nadawac.
Jezeli zakladasz spadki innych indexow swiatowych rowniesz masz certyfikaty na spadek tych indexow tylko tam dodatkowo dochodzi roznica walutowa czyli dwa czynniki maja wplyw poziom owych indexow i ceny danej waluty.

Widze ze ktos zwrocil uwage na najwiekszego bankruta swiata :)
Ostatnio sie zastanawialem czy zwiekszony limit dlugu USA o ile pamietam o 1.2bln starczy im do wyborow :) powiem szczerze ze mialem i mam watpliwosci oni z zadluzeniem pedza z predkoscia swiatla i przyspieszaja a swiat nic sobie z tego nie robi patrza tylko na malutka Grecje ktora nic nie znaczy :) podejzewam ze wiekszosc stanow w USA maja wieksze problemy niz malutka Grecja :)

Mysle ze nie tylko udana emisje mysle ze zaczyna sie gra pod umowe z polkomtelem pan Pytel ostatnio w jakims wywiadzie zapewnil ze bedzie ona ujawniona do 11 marca wiec czasu niewiele, a chyba od 12 marca zaczyna sie zapis kierowany do ... wszystkich nie sprzedanych akcji w zapisie podstawowym i dodatkowym.
Wiec patrzac na te fakty mozna z pewnoscia stwierdzic ze emisja zostanie w calosci sprzedana zostaje kwestia umowy z plusem a moze i ktos jeszcze sie niebawem pokaze.
Ja osobiscie mysle ze cena akcji w duzym stopniu bedzie zalezala od umow na transfer osobiscie bede bral jako brenchmark przychody razy 10

Nie wiem jak dzisiaj sie tam ksztaltuja ceny musialbym sie przejechac odwiedzic stare katy realia cenowe znam z samego szczytu banki.
Ale oczywiscie ze jak w kazdej stolicy sa ulice gdzie ceny za apartament nie schodza ponizej kilku milionow euro.
Jednak tam bardzo duza czesc mieszkan ma normalne ceny i w duzym stopniu sa to mieszkania wynajmowane ceny za wynajem kawalerki od okolo 350 euro w gore.
Nie wiem ile kosztuje wynajecie w w-wie ale podejzewam ze jak porownamy te dwie stolice to sie wcale nie zdziwie jak u nas bedzie droZej :) co byloby strasznie dziwne biorac pod uwage ze minimalna pensja we francji jest ponad 1000 euro a u nas 1000zl nasza srednia krajowa nie dobija ich minimalnej :)

Na zachodzie normalka jest ze ludzie mieszkaja poza centrami miast np Paryz w ktorym mialem okazje spedzic troche czasu szacuje sie ze okolo 80% mieszkancow to imigranci mowie oczywiscie o samym paryzu a nie aglomeracji.
Rodowici Francuzi mieszkaja glownie w okregu do 80km wokol Paryza :) jednak miasta zachodnie to inna bajka i polska im nie dorowna nawet za 1000lat mieszkajac w Paryzu stwierdzilem ze nigdy w zyciu nie bede chcial miec auta przyczyna prosta wszedzie gdzie sobie zamarze jechac w obrebie do 80km od ceentrum najszybciej dojade metrem lub kolejka podmiejska nie bede pisal ze tam sie nie czeka jak u nas godzine na autobus :) niektorym zapewne ciezko uwierzyc ale metro jezdzi co 2-3 minuty a jezeli w weekend wchodzisz na stacje i patrzysz ze przyjedzie za 6 minut to jak wiecznosc kolej podmiejska srednio co 15minut :) u nas autobusy w szczycie tak nie jezdza :)

Inny przyklad bylem na poludniu Francji i musialem sie dostac do Paryza przyzwyczajaony do polskich reali pomyslalem sobie pewnie ze dwa dni mi zejdzie :) doszedlem na stacje TGV i sie okazalo ze pociag jedzie co 30-40minut dodam ze to skromne 900km :) oczywiscie czas podrozy tez smieszny bo cos w przedziale 5-6h cena 120 euro uwazam ja za smieszna patrzac na nasze zarobki to w PKP za 900km musialbym zostawic pewnie z pol pensji a jechalbym 24h
Podejzewam ze pociag z w-wy do gdanska ma problem sie wyrobic w 5h a na dodatek jada 2 albo 3 na dobe :)

To co przeczytales o spolce to najprawdziwsza prawda a jedynym i najwiekszym zartem jest TA spolka az dziw bieze ze taki wynalazek ma prawo byc notowany na gieldzie.
A z machlojami w spolce pewnie juz sam rysio sie pogubil :) no chyba ze FED dla niego zielone drukuje :)

Sbyszek oczywiscie ze zapomnialem bo dla mnie to oczywista oczywistosc tak samo jak czarne to czarne :) niestety przez to zapominam pisac o waznych rzeczach ktorych leniwi nowicjusze nie znaja.

noorbi napisał(a):
Mam dylemat który strasznie mnie gryzie a mianowicie intryguje mnie te PP.
postanowiłem objąć przysługujące mi prawa poboru a ich cena to 70 gr. Teraz moje pytanie jaki jest tego sens skoro w notowaniach spadaja one i są już po 28 gr a każdy krzyczy że to i tak dużo. jak jest więc sens kupowania ich po 70 groszy skoro można ich wziąść 60 % taniej. Wchodzę pierwszy raz w emisje z prawem poboru więć nie wylejcie na mnie wiadra pomyj gdyż napewno nie jedna osoba przewertowałą już fora w szukaniu na to odpowiedziProszę o rzeczową odpowiedź.

Szanowny kolego widze ze chcesz objac cos ale nie wiesz co konkretnie moze kobieta bedzie najsensowniejszym wyjsciem :)

Jezeli postanowiles objac nowa emisje a konkretnie skozystac z wykupu praw poboru czyli posiadajac jedno PP ktore kosztuje 0.26groszy a nie 0.70 mozesz lub tez musisz zakupic 4 nowe akcje po 0.70gr za sztuke co daje kwote 2.80zl na jedno posiadane PP dodatkowej kasy.
Jezlei nie wykupisz nowych akcji lub tez nie sprzedasz PP to tracisz kase czyli ilosc PP razy na dzien dzisiejszy 0.26 groszy np 1000PP*0.26=260zl
Inaczej jezeli masz 1000pp to musisz posiadac 2800zl na wykup nowych akcji.

Zakladajac oczywiscie czysto hipotetycznie bankructwo to w obecnej sytuacji zawieszenie najlepsze z mozliwych wyjsc. Trzeba w koncu unormowac reguly gry na bananie i KNF razem z GPW powinni sie wziasc ostro do roboty kazdy inwestor wie ze banan to banan tylko bardziej doswiadczeni wiedza do ktorego kasyna nie wchodzic a ci mniej zawsze topia majatki dlatego tez zasady powinny byc wprowadzone i jasne oczywiscie poczatki sa ciezkie ale jakby zrobili 2-3 takie przypadki to kazdy nawet niedoswiadczony omijal by spolki zagrozone upadloscia z daleka i tak powinno byc na normalnym rynku.

A nie ze wtajemniczeni wiedza wczesniej i zawsze jeszcze na tym zarabiaja i to czesto niemalo.
Moze jestesmy swiadkami wprowadzania normalnosci Sobol zapowiadal ze wezmie sie za porzadki wiec kto wie, nie wiem co jest powodem zawieszenia na tej spolce ale jezeli jest to istotne info i nawet KNF wie to mozna stwierdzic ze duzo osob zna insida wiec najlepszym wyjsciem jest zawieszenie obojetnie czy info dobre czy zle.

Moze spolka bankrut i chcieli podbitke zrobic :) a moze ktos chce przejac mozliwosci jest wiele i najprawdopodobniej KNF wie co jest na rzeczy dlatego zawiesili :)
Powinni tak robic czesciej nie mialibysmy dziwnych ruchow na GPW a jest wiele spolek ktore powinni wieszac wszystkie petroparowy rowniez petrola za wiercenie w niczym albo i nie wiercenie a raczej produkcje papieru toaletowego :) itd itp pare razy by zawiesili rozne spolki to by rynek nauczylo aby nie inwestowac w smieci a zarzady owych spolek zmusiloby to do normalnosci i przejzystosci.
KNF i GPW powinni rowniez dla przekladu usunac z rynku najgorsze przypadki moze wrocilaby normalnosc ktorej nigdy nie bylo ale przynajmniej mielibysmy zludzenie normalnosci :) dzisiaj nawet zludzen nie ma.

Niech się przekwalifikuje jeżeli idzie na emeryturę przed 65rokiem to albo emerytura albo praca jak to kuzwa jest ze ktoś się nie nadaje do pracy a na drugi dzień ma emeryturę i nagle okazuje się ze pracować może? Emeryt w wieku 40-50 lat to jest chore i obojętnie czy strażak policjant czy inny weź takiego górnika praca ciężka i z jednej strony rozumiem wcześniejszą emeryturę ale po przejściu na nią okazuje się ze ten górnik wcale ciężkiej pracy nie ma bo dalej robili pod ziemia jak nie w kraju to w czechach albo gdzie indziej te chore przywileje powinny być ograniczone do minimum a ze mam szacunek do tych zawodów to uważam ze nie powinni im wieku wyrównywać do reszty a dawać im wybór albo dalej pracuje i zwiekszam emeryturę albo na nią idę i w wieku 40-50lat zbijam baki a jeżeli mi się znudzi to idę do pracy ale mam zawieszona emeryturę na czas pracy jeżeli skończę pracować to mi emeryturę nadal wypłacają chyba proste i tak będą uprzywilejowani do reszty bo w razie utraty pracy będą mmieli emeryturę reszta nic nie ma to wyjście powinno być wprowadzone razem z zwiększeniem wieku emerytalnego takie jest moje zdanie oczywiście po osiągnięciu wieku emerytalnego dzisiaj 65lat każdy powinien mieć i emeryturę i możliwość pracy bez zawieszenia emerytury czy uważasz ze takie prawo byłoby nieuczciwe?

Z zwiekszaniem wieku emerytalnego to wszyscy przesądzają a szczególnie politycy krytykujacy reformę wiek powinien zostać zwiększony bo już dzisiaj wielu emerytów ma emeryturę i pracuje o ILE uważam ze ci co szli w wieku emerytalnym powinni mieć możliwość pracy o tyle uważam ze każdy kto szedł na wcześniejszą powinien mieć absolutny zakaz pracy do 65 roku a jeżeli idą do roboty to zaeobienie choćby złotówki powino zawieszać emeryturę powinno się to głównie tyczyc wszystkich szczególnie uprzywilejowanych policjant górnik strażak wojskowy itd itp
Chyba każdy średnio rozgarniety wie dlaczego a i wprowadzając takie prawo nie trzebaby się apuszczac nad reforma uprzywilejowanych emerytur bo jak wiemy przy reformie powinni od nich zacząć

Ja tam znawca nie jestem ale wszyscy chcą wywalic na open a kupić po 1gr będę się śmiał jak ktoś na open odbierze i podbije jakoś nie wierzę ze wszyscy będą mieli rację i dostaną za free będę obserwował zabawę z wielkim zainteresowaniem :)

A może knf wymaga podania jakiś informacji o ILE mnie pamięć nie myli przy poprzedniej emisji warunkiem zatwierdzenia prospektu było podanie wyników finansowych.
Bez powodu nie podali ceny emisyjnej myślę ze prospekt został cofnięty z jakiegoś powodu i spółka wie ze zostanie zatwierdzony po odcieciu ja osobiscie stawialbym ze knf wymaga aby została podana cena kontraktu z plusem ta umowa na podpisanie umowy to chyba ewenement na skalę światowa kto daje kozystac z usługi dowolnie a dopiero później negocjuje ceny to jest możliwe chyba tylko w spółkach pana solorza

A z innej beczki ciekawe jak się sprzedaje dostępny od piątku tabletki samsunga w LTE cena wydaje się atrakcyjna a jak wiemy takie nowości lubią się sprzedawać

Dlaczego się obawiasz przecież to jest pewne nie ma najmniejszych szans na przebicie 2450 na w20 z biegu bedzie korekta i to pewne myślę ze 2300 to minimum a co dalej zobaczymy w USA te poziomy też się nie utrzymają korekta wisi w powietrzu a w marcu jak się okaże ze benek nie da darmozjada kasy za free to może być nie ciekawie ale puki co czeka nas zwykła zdrowa korekta

Mam takie pytanie czy ktokolwiek próbował liczyć parametry emisji podstawiajac fikcyjną cenę za nowa akcje?
Według moich obliczeń wychodzi ze kto kupował w dołku po 0.6-0.7 nie ma możliwości straty i to nawet biorąc pod uwagę ze nie wykupi ne ani nie sprzeda pp no chyba ze ktoś bedzie sprzedwal stare akcje poniżej ceny ne która zakładam na minimum 0.70zl za nowa akcje bo tyle potrzeba na zapłacenie za aero a gdzie kasa na inwestycje :)
Zagatkowa jest ta spółka :) ciekawe czy kiedyś zacznie odrabiać stracony czas :)

A pewnie ze w długim terminie przenosiny produkcji do USA i europy to najlepsze co świat może spotkać bo gospodarki wrócą do korzeni i bedzie dobry podkład pod długoletnią hossę ale w krótkim terminie giełdy i surowce mogą czekać ostatnie duże spadki
Chiny mają dość kasy i wydaje się rozumu aby sobie poradzić i przestawić gospodarkę jednak jak rynki zareagują jak się okaże ze chiny zwolniły do 6-7% pkb

Frogu nie zastanawialbym się ktory index wyrówna bo to rzecz drugorzedna najważniejsze pytanie co się wydarzy w światowej gospodarce :) osobiście myślałem ze chiny w 4q bardziej zwolniły a tu mile zaskoczenie jednak patrząc na BDI myślę ze w połowie roku mogą niemilo zaskoczyć i tego się najbardziej obawiam a do tego wszystkiego coraz więcej ludzi mówi ze produkcja z chin zaczyna się ulatniac do rodzimych krajów dokladajac do tego widmo pekajacej banki na nieruchomościach :(
Nasze europejskie dane niby lepiej wyglądają w USA niby też ale po wczytaniu się w nie również coraz więcej osób w czrnych a nie kolorowych barwach widzi i kto ma rację :) niebawem się przekonamy

WTF o co ci chodzi :) z ta bessa na nią nie musimy czekać 10lat bo ona jest faktem :) od szczytu do dołka zjechało około 30% a aby mówić o bessie wystarczy 20% za to nie widzę aby od dołka wzrosło ponad 20% więc cały czas jesteśmy w bessie dodatkowo popatrz na w20 i konie a zobaczysz ze za chwilę będą spadki w najlepszym wypadku 10-15% jeżeli na tym się skończy i powrocimy do wzrostów to po przebiciu 2450-2500 optymiści będą mogli krzyczeć ze mamy hosse a poki co każdy kto tak twierdzi mija się z prawda albo próbuje wyprzedzić rynek :)

Panowie wy się tak nie zachwycajcie europejskimi danymi bo przypominam ze w zeszłym roku już w grudniu albo nawet w listopadzie europa była paralizowana przez zimę :) w tym roku zimy nie ma więc i dane są lepsze od oczekiwań ale wcale tak kolorowo nie jest patrzą nawet na polskie dane o pp wzrosty większe ale dynamika spadła czy dużo czy mało niech każdy sam osądzi :) pozatym idę o zakład ze najpóźniej w lutym zaczną się większe spadki powodu nie znam ale BDI w tym roku nie zaliczył ani jednej sesjiwzrostowej a najmnoeszy dzienny spadek był -2.4% i to tylko raz :) średni dzienny spadek z 13sesji jest około -4.5% chyba robi wrazenie tym bardziej ze świat się tak pięknie rozwija i zaskakuje :) moim zdaniem chiny hamują dużo szybciej iniebawem się o tym dowiemy co w połączeniu z innymi zagrożeniami dobrze nie wróży a bank światowy ze swoimi katastroficznymi wizjami może mieć rację. Dzisiaj trzeba trzymać rękę na pulsie i w razie co nie wachajcie się ciąć strat bo niebezpieczeństwo jest gigantyczne ai jak wiemy straty bolą strasznie.

Szanowny kolego powiem ci ze wzrost tonazu w 2011r był na poziomie 13% a szacowany wzrost na 2012 jest na poziomie 7%.
Pozatym widzę ze zamiast podawać konkrety walisz banalem ale to twoja sprawa. No nic temat uważam za zakończony dziękuję za dobitne wytłumaczenie i ży ze aby wszystkie analizy były tak doglebne.

Nie będę aż tak zły i podam choć obraz maleńki wycinek całokształtu,

www.gospodarkamorska.pl/artyku...

Nie wiem dlaczego link nie przekierowuje do artykułu ale polecam 2pozycje od góry w artykułach.

BDI nigdy nic więcej nie pokazywał jak cen transportu. Co do wzrostu tonazu to takie tłumaczenia też słyszałem rok dwa i trzy temu i oprócz gadania nic to nie zmieniło.A jeżeli masz czas i chcesz poświęcić te 5min to bardzo bym prosił o twoja interpretację i udzielenie odpowiedzi na zadane przez ciebie pytania mam nadzieję ze odpowiedzi znasz bo jeżeli nie to zajmnie ci to nie 5min a 5godzin

Kanoniers mam niestety wrażenie ze reszta nas dogoni skoro jest tak dobrze w USA niby rynek pracy jest lepszy a dlaczego anale prognozuj wzrost bezrobocia? Zobaczymy jakie dane naprawdę będą. A z innej beczki BDI w tym roku w ciągu 3 pierwszych sesji ma zapaść :) jest to kolejno strata dzienna ponad -6% później -4% później -8% zważywszy na to ze na indeks kompletnie nie mają wpływu spekulanci chyba każdy przyzna ze spadki robią wrażenie :) myślę ze chińskie dane będą najważniejsze.

Dzisiaj dane makro są na drugim miejscu liczy się coinnego :) na przykładzie USA dane mają poprawiające się ale patrząc technicznie rynek nie zachęca s&p walczy z 200sesyjna na dodatek mamy niby orgr ktory daje zasięg niemal na podwójny szczyt co w obliczu zagrożeń jakie są na horyzoncie zaleca szczególną ostrożność :) przyczyn zrealizowania się owego szczytu może być mnóstwo głównie z europy np obniżenie ratingow w europie tak naprawdę nikt nie wie jakie będą efekty takiego wyrażenia dodatkowo do dzisiaj nie wiadomo co z grecja wygląda ze na gadaniu się skończyło do tego obligacje no i najlepsze banki do czerwca muszą zwiększyć kapitały własne o kilka drobnych :) no i dla mnie oczywiście dochodzi niewiadomą w postaci chin

Jeżeli obligacje zostaną sprzedane chiny nie zawiodą a s&p pokona 200sesyjna i po odbiciu od szczytu nie powróci poniżej niej to rynki zapewne rusza i nasza giełda ma szansę pobić rynki jeżeli natomiast coś pójdzie nie alo to bedzie mega zabawa a gpw pójdzie z szybkością światła ty bardziej ze ostatnie wymysly podatkowe ryzego nie zachęcają zachodnich inwestorów do naszego rynku.

Jeszcze pamietalbym o BDI przed sierpniowymi spadkami z dużym wyprzedzeniem sugerował spadki patrzac n wykres odbicie też było wcześniej sugerowane a ostatnio co pokazuje niech każdy sam zobaczy i wnioski wyciągnie.

Oczywiście ze pan Rogers nie jest wyznacznikiem trendu i może się mylić przykład podałem jako ciekawostkę. Jednak patrząc na całokształt to euro wobec niby gigantycznych problemów i widma upadku strefy nie osłabiło się jakoś za bardzo :) a amerykanie nadal zadluzali się w zastraszającym tepie o ILE zwiększyli im limit zadłużenia w sierpniu? A parę dni temu o kolejne drobne 1.2bln jak tak dalej pójdzie to do wyborów im nie starczy :) pozatym ja się nie znam ale jak dobrze pamiętam to aby dane państwo było konkurencyjne to powinno mu zależeć na osłabieniu a nie umocnieniu waluty przynajmniej zawsze tak myślałem.

ANTY jak proboje przewidzieć kierunki na gpw i pod tym kątem na wszystko patrzę oczywiście ze chinom kataklizm nie grozi ale w obliczu ich większego spowolnienia na gpw już to takie oczywiste nie jest. Co do niepokojów na świecie pewnie ze będą się nasilaly nierówności pomiędzy bogatymi a biednymi jeszcze szybciej rosną co do europy chory system musi upaść prędzej czy później popatrz co się dzieje już w grecji hiszpani i włoszech rządzi GS myślisz ze komu oni poproszą. Do tego popatrz co za chory system ma UE pomine kwestie podatków i akcyz który jest debilny ale taki przykład z dzisiejszego dnia idę rano do kibelka a tam w radiu reklama jeżeli masz +45lat mieszkasz na wsi albo w malym mieście i pracujesz mamy dla ciebie szkolenie spawacza pokrywamy koszty wyżywienia noclegu i wyplacimy wynagrodzenie za udział w szkoleniu :) powiedz mi czy to nie jest głupota i marnowanie naszych pieniędzy a może wytlumaczysz mi po co np piekarzowi po 45roku życia kurs spawacza? Wystarczy przeczytać parę ogłoszeń o pracę i zobaczyc jakie s wymagania na to stanowisko i odrazu wiadomo ze owy delikwent i tak nigdy nie bedzie pracował na tym stanowisku a ten kurs zapewne kosztuje duzo powyżej 5000zl takich przykładów jest mnóstwo codziennie a wiem bo takie reklamy szczególnie mnie bolą.
Co do konfliktu z iranem mam podobne zdanie co Szutnik uważam ze Obama ma dość własnych problemów dodatkowo uważam ze niedługo zacznie się zabawa przeciw USA oni mają dużo większe problemy z zadłużeniem niż europa dodatkowo wybory w tym roku dzisiaj nawet rogers ktory zawsze wolał surowce i rolnictwo powiedział ze obstawil jedyny słuszny kierunek na umocnienie euro więc coś jest n rzeczy i zabawa może się zacząć szybciej niż nam się wydaje.

anty_teresa napisał(a):
Taurus80 napisał(a):
anty_teresa napisał(a):
Taurus80 napisał(a):
Ja mam małe pytanko czy ktokolwiek wie czy i kiedy zostanie umozone skromne 100mld greckiego długu? Mieli to uczynić na początku stycznia a tu cisza. Inna kwestia jak myślicie kiedy i w jaki sposób zostaną obniżone ratingi państw europejskich?
A z wszystkich danych napływających w ty miesiącu dla mnie będą najważniejsze te chińskie za tydzień i dwa :) coś mam wrażenie ze wszyscy anale chiny olewaja najgorsze jest ze jak ktoś pyta to mówią chiny jak zawsze jakoś sobie poradzą :)

O jakich konkretnie danych myślisz?

Kompletnie wszystkie aby mieć obraz ich gospodarki chyba zgodzisz się ze spadek cen nieruchomosci o ponad 35% w jeden miesiąc nie wróży nic dobrego a tym bardziej wglebiajac sie w ich rynek z tego co wyczytalem sam rynek mieszkaniowki szacowany jest na 10% PKB a cala bydowlanka to podobno nawet 25% PKB pozatym patrzac logicznie jezeli peka banka nieruchomosciowa to mysle ze predzej czy poznie spowolni sprzedaz detaliczna ciekaw jestem czy chinczycy tez sprzedawali badziewia finansowe oparte na nieruchomosciach niestety tego nie znalazlem.
Patrzac jednak na prognozy anali do danych to wszystko ma spowolnic a skala spowolnienia moze przesadzic o kierunku na surowcach do tego ratingi europy i branzlowanie powietrza europejskich politykow i bomba gotowa.
Jezeli spowolnienie w chinach nie bedzie za duze to mysle ze. Obnizenie ratingow mozna bedzie potraktowac jako okazje do zaladunku.
Jednak mam wrazenie ze chinski problem moze byc duzo wiekszy niz nam sie wydaje ciekawe beda rozwiazania jakie chinscy politycy zastosuja ja osobiscie dalbym klapsa amerykanom tym bardziej ze w obliczu wlasnych problemow a?erykanie beda dalej bez opamietania szmacili chinskie rezerwy wiec po co je trzymac???

Z pewnością istnieje problem nieruchomości, ale jak sam podajesz to nie budowlanka jest motorem napędowym gospodarki, a eksport. Jeśli mieszkaniówka to 10% PKB, to nawet jak spadnie jeszcze o 50%, to będzie to raptem 5%PKB, a więc chiny nadal pozostaną w fazie wzrostowej.

Anty słusznie zauwazyles ze w najgorszym scenariuszu PKB obniży się tylko o 5% a powidz mi kiedy to chiny ostatnio rozwialy się w tepie 3-4% wzrostu PKB pozatym problem jest dużo większy bo budowlanka to nie tylko developerzy a cały przemysł wokół tego więc dużo ludzi może być bez pracy a jak wszyscy zauważyli chiny ostatnio chciały się przestawić z eksportu na popyt wewnętrzny pozatym według prognoz export za grudzień ma być mniejszy a w obliczu problemów europejskich też dobrze na przyszłość nie wróży itd itp
Oczywiście ja nie twierdzę ze tak bedzie zwracam jednak uwagę na ewentualny problem.
A jeszcze najważniejsze jak myślisz jak się zachowaja surowce jak developerów chińska stanie i co to bedzie oznaczało np dla naszej bananowej?

anty_teresa napisał(a):
Taurus80 napisał(a):
Ja mam małe pytanko czy ktokolwiek wie czy i kiedy zostanie umozone skromne 100mld greckiego długu? Mieli to uczynić na początku stycznia a tu cisza. Inna kwestia jak myślicie kiedy i w jaki sposób zostaną obniżone ratingi państw europejskich?
A z wszystkich danych napływających w ty miesiącu dla mnie będą najważniejsze te chińskie za tydzień i dwa :) coś mam wrażenie ze wszyscy anale chiny olewaja najgorsze jest ze jak ktoś pyta to mówią chiny jak zawsze jakoś sobie poradzą :)

O jakich konkretnie danych myślisz?

Kompletnie wszystkie aby mieć obraz ich gospodarki chyba zgodzisz się ze spadek cen nieruchomosci o ponad 35% w jeden miesiąc nie wróży nic dobrego a tym bardziej wglebiajac sie w ich rynek z tego co wyczytalem sam rynek mieszkaniowki szacowany jest na 10% PKB a cala bydowlanka to podobno nawet 25% PKB pozatym patrzac logicznie jezeli peka banka nieruchomosciowa to mysle ze predzej czy poznie spowolni sprzedaz detaliczna ciekaw jestem czy chinczycy tez sprzedawali badziewia finansowe oparte na nieruchomosciach niestety tego nie znalazlem.
Patrzac jednak na prognozy anali do danych to wszystko ma spowolnic a skala spowolnienia moze przesadzic o kierunku na surowcach do tego ratingi europy i branzlowanie powietrza europejskich politykow i bomba gotowa.
Jezeli spowolnienie w chinach nie bedzie za duze to mysle ze. Obnizenie ratingow mozna bedzie potraktowac jako okazje do zaladunku.
Jednak mam wrazenie ze chinski problem moze byc duzo wiekszy niz nam sie wydaje ciekawe beda rozwiazania jakie chinscy politycy zastosuja ja osobiscie dalbym klapsa amerykanom tym bardziej ze w obliczu wlasnych problemow a?erykanie beda dalej bez opamietania szmacili chinskie rezerwy wiec po co je trzymac???

Co ciekawego prezes mówi?

NIC nigdy nie jest przesądzone i lepiej zeby to nie był podwójny szczyt bo dopiero wtedy zobaczysz co to bessa a ja wolałbym tego nie widzieć. Takze mam nadzieje ze bo wielkich bojach przejda przez te 1350pkt

Verto właśnie tego chciałbym się dowiedzieć bo jeżeli są to z powodu ich istnienia bedzie pozamiatane. Jeżeli nie to jest szansa na nieco lepsza sytuację.
Jednak jeżeli bańka pękła to surowce muszą zareagować prędzej czy później. I to pewnie bedzie impuls do oczekiwanej przez wielu fali spadkowej zmuszajacej banki centralne do QE a co później zobaczymy. Dzisiaj z jednej strony mamy pozytywy z drugiej wielkie zagrożenie mam nadzieję ze s&p nie zrobi podwójnego szczytu bo bedzie pozamiatane na bardzo długo.

Z rynkiem nieruchomości pewnie zniknie 90% chińskich oszczędności.
Poczytaj w necie np. bialychinczyk.bolx.pl/tagi_b/6...
Albo http://bialychinczyk.blox.pl/html
Niestety narazie nic nie mam o zadnych instrumentach ktore banki mogly kupowac ale taki HSBC na zapewne tego mnostwo znajac zycie kazdy bank na swiecie troche ma. Pozatym z tego co wyczytalem to najwiecej straca samorzady chinskie na peknieciu banki bo od 40 do 50% ich dochodów stanowiła sprzedaż ziemi :)
Ciekawa analiza sprzed roku www.bankier.pl/wiadomosc/Co-be...

Sevenseas a czy przypadkiem nie ma wielkiego zagrożenia z rynku chińskich nieruchomości? Pomijam fakt mniejszego wzrostu pkb bo znając życie i tak bedzie powyżej 5% a takie wzrosty są nieosiagalnym marzeniem amerykanów i europejczykow. Ale pekajaca bańka n nieruchomościach bedzie miała ogromny wpływ nie tylko na ich sektor bankowy ale pośrednio i na światowa gospodarkę jestem pewien ze nie bedzie tak dużej sprzedaży aut i wielu innych dóbr luksusowych. Pozatym jestem pewny ze w chinach tak samo jak w europie i USA sprzedawano pięknie pomalowane instrumenty kredytów hipotecznych a banki lykaly jak pelikany bo przecież to pewny zysk i to może być gigantyczny problem. Nie ich pkb pozatym już jakieś doniesiena są ze zaczybja się protesty ludzi inwestujących w nieruchomości którzy straciliw miesiąc 35% wartości na nieruchomościach a pojawiają się doniesienia ze w ostatnich 3 miesiącach spadek sięga nawet 50% przecież po takich spadkach nie ma szans aby ten rynek wrócił do wzrostów z najprosyrzych powodów każdy kto chciał kupić na pewno nie kupi bo stwierdzi ze jak spadło tyle w takim czasie spadnie jeszcze. Pozatym myślę ze ich banki też wstrzymają się z udzielaniem kredytów hiotecznych a to napewno spowoduje jeszcze większą lawinę. Pozatym o ILE mi wiadomo to ich rynek nieruchomości był największym konsumentem surowców więc jak bańka pęka to i surowce powinny zareagować odpowiednio a to powinno raczej wpływać negatywnie a nie pozytywnie na światowe giełdy.
Jest jeszcze parę innych niewiadomych ale o nich powinno rozmawiać większe grono zainteresowanych bo co dwie głowy to nie jedną.

Dla mnie nie ma znaczenia czy spółka spadła 50 czy 90% może zawsze jeszcze spaść o 99.9% jedyne co się liczy to sytuacja i zagrożenia lub pozytywy globalne niestety na dzień dzisiejszy wice dużo większe zagrożenia. Jeżeli się mylę będę się cieszył bo będę mógł w końcu zarobić i wolę kupisz spółkę 20% drożej niż dzisiaj bo zagrożenie w mojej ocenie przewyższa możliwość zysku.
Jeżeli zacznie się hossa to nie ma znaczenia czy kupisz jakąś spółkę dzisiaj po 1zl czy za miesiąc po 1.20zl bo jeżeli zacznie się prawdziwą hossa to i tak większość spółek na bananowce pójdzie po kilkaset %
Ot całą filozofia trzeba ocenić ryzyko do zysków.

Dla mnie ważne jest jakie pozycję miały amerykańskie i europejskie banki na rynku chińskich nieruchomości a jestem pewien ze są to kwoty kilkukrotniewieksze niz te skromne 500mld
Ze problem jest powinien każdy widzieć przecież nie dla europy chińczycy obnizyli stopy rezerw myślę ze zabawa się zacznie po nowym roku jak problem pekajacej banki zacznie być naglasniany.
Ciekawi mnie bardzo jak wtedy zachowa się rynek surowców, jeżeli ta bańka naprawdę pęka to i europa dostanie niemieckie koncerny motoryzacyjne ładnie dostaną nagle się okaże ze ich sprzedaż mocno spadła oczywiście o sektorze bankowym lepiej nie wspominać bo może się okazać ze to co było poprzednio to betka do obecnych problemów.

Szutnik o obniżce ratingu USA było wiadomo dokładnie dwa tygodnie wcześniej a burza jest do dzisiaj jakie były tego konsekwencje każdy wie. Jeżeli nie wiezysz co mówię to wygogluj a się dowiesz ze na 100% było wiadomo ze ich rating padnie.
Co do reszty zakladasz ze grecka giełda bedzie nadal w bessie a nasza idzie na rekordy historyczne?
Więc powiedz mi jak się zapatrujesz na pęknięcie chińskiej banki nieruchomosciowej czy bedzie miała jakiś wpływ na giełdy światowe ?
Bo dla mnie to pęknięcie jest faktem wrzuc w gogle spadek cen nieruchomości w pekinie o 35% w listopadzie

Ja tez sie spodziewam najpierw jeszcze jednej fali spadkowej. Patrzac na analize bialka jeszcze sie w tym utwierdzilem zreszta w niektorych przykladach sam bialek mowi ze mozliwe jeszcze sa spadki.
A powodow bedzie mnostwo np obnizenie ratingow francji gb czy niemiec nastepnie grecja widac ze anale zapomnieli o nich ale to w styczniu ma nastapic ich restrukturyzacja. Dodatkowo ecb po cos wpompowal te 500mld mysle ze jako zabezpieczenie zawirowan zwiazanych z powyzszym bo jezeli jakis inny trup wypadnie to o hossie mozemy zapomniec. Nie zapominajmy o chinach i ich bance na nieruchomosciach gdzies czytalem ze ceny nieruchomosci w pekinie w listopadzie spadly o ... Nawet nie bede pisal bo jezeli to prawda to problemy dopiero nas czekaja.
Obecnie mysle ze do konca roku albo wzrosty albo trzymanie kursow a na pocztku stycznia down pytanie do ilu moze do 2000 pkt a moze... Nikt nie powie dzisiaj.

Jezeli w chinach nie peknie banka to w przyszlym roku wzrosty.

W styczniu wylatuje skromne 100mld euro z wirtualnego systemu powód o ILE pamiętam to w stycznia ma być umozony dług grecji ciekaw jestem jakie będą wyniki banków za 1 q

A co myślicie o orbanie gość z jajami czy szaleniec? Ciekawe czy taki maluszek jak węgry wytrzyma napór finansistów bedzie to chyba jedyne państwo które zabrało władze bańka i finansista.

mankomaniak napisał(a):
Taurus80 napisał(a):
sevenseas napisał(a):
Ta przyszla pozyczka dla IMF to jest rzecz dobra dla Polski. Szkoda ze tak pozno. Jak zwykle na forum nie wiecie ze tak naprawde to sie w praktyce nie pozycza NIC, a dostaje odsetki. Ponadto zapomnieliscie ze to my mamy pozyczke od IMF poprzez FCL.

Swoja droga ciekawe czy przeprosi kogokolwiek za swoja pomylke skoro domagal sie przeprosin od innych :) czas niestety pokazal kto sie myli i KGHM jest po 100 a nie 200.

Wydaje sie ze indexy predzej zjada na minima niz na maksy. Ale co tam kiedys i tak beda maksy i wtedy wyjdzie mistrz i powie ze sie nie mylil oczywiscie bedzie mial racje tylko duzo czasu uplynie.

Po pierwsze mam honor. Powiedziałem, że jeśli nie został osiągnięty dołek, to więcej się nie odzywam na forum. Wprawdzie ani WIG, ani indeksy amerykańskie i europejskie, ani miedź nie przebiły swoich dołków, lecz KGHM przebił minimum, zatem nie powinienem się już w ogóle odzywać, a robię tylko ze względu na Ciebie oraz faktu nieprzebicia dołków przez indeksy. W przeciwnym razie buzia by mi się nie otworzyła. Miałeś rację, że wzrosty KGHM były tylko korektą, chociaż nie jest to oczywista racja. Raczej powiedziałbym, że to nie jest trend spadkowy, a zwykłe przypadkowe obsunięcia spowodowane fatalną informacją, której nie dało się w żaden sposób przewidzieć, bo nie miała związku z finansami spółki. Zupełnie inaczej sprawa wygląda w skali makro, a nawet mikro w finansach KGHM. Tutaj nie mam kogo w niczym przepraszać, bo wszystko co przewidywałem się sprawdziło - spadek bezrobocia i poprawa PKB w USA. Mało tego, bezrobocie wpada w trend spadkowy, w co nikt nie chciał uwierzyć parę miesięcy temu. I jest to trend spadkowy bez najmniejszych wątpliwości: http://www.multpl.com/unemployment/ ! Wzrost PKB czyli powrót ożywienia USA jest bezapelacyjny w świetle tego faktu. Mało tego, każdy kolejny spadek o 1 pkt proc. bezrobocia oznacza coraz wyższy procentowy wzrost PKB, więc nawrót recesji będzie możliwy dopiero za parę lat. Silne USA pociągnie prędzej czy później Europę, czyli nasze WIGi.

Moim błędem było to, że prognozowałem zmiany kursu KGHM tylko w oparciu o wewnętrzne finanse, które są znakomite (rekordowe wyniki) oraz zewnętrzne warunki makro. Nie brałem pod uwagę ryzyka wprowadzenia podatku od miedzi. I tak rynek jest znacznie nadreaktywny, bo w świetle ostatnich wydarzeń przejęcie Quadry przez KGH powinno właśnie spowodować wzrost kursu, a nie taki spadek, bo jest to przecież ucieczka od podatku, który został nałożony tylko na polskie złoża miedzi.

Mam Cię przeprosić, bo miałeś farta?

Mnie osobiscie przepraszac nie musisz bo nie ma za co tym bardziej ze to nie ja oczekiwalem 100 na KGHM a rynek i tak cie nauczyl ze za pewnym siebie niemozna byc.
Ja zakladalem zjazd na w20 w przedzial znany wszystkim jednak zaczynam miec watpliwosci bo widze pewne oznaki ze trend mzoe sie zmienic. Jednak dzisiaj swig80 ustanowil dolek i lampa pali. W przyszlym tyg bede. Mial jasnosc czego sie spodziewac jezeli swig bedzie poglebial dolek to na w20 bedzie nas czekala lawina duzo wieksza niz w moj wyimaginowany przedziial jezeli natomiast swig sie wybroni to istnieje prawdopodobienstwo ze pojdziemy w gore.

Dla mnie z pkt inwetora malo mni interesuja czary jakich uzywaja jednak wedlug mojej tepej logigi jezeli NBP daje gwarancje na zaplacenie skladki 7mld USD to te srodki i tak musi zablokowac. Co to kwesti oprocentowania to powiedz mi ile procent MFW zaplaci za wykozystana sume? Mysle ze bedzie to max 2~3% a u polsce inflacja jest okolo 5% zakladajac ze swiat bedzie uzywal czrodziejskiej rozczki do znajdywania nastepnych bilionow inflacja wzrosnie bardziej wiec NBP zrobi piekny interes do tego pozostaje kwestia skad wyczaruja nastepne setki mld zielonych na ratowanie EURO bo przciez 200mld kompletnie nic nie zmienia.

A na horyzoncie mamy niebezpieczenstwo gry przeciw dolarowi ktore jestem pewien nastapi w przyszlym roku ichnie wybory beda doskonalym czasem pod taka zagrywke a problemy USA sa takie same jak nie wieksze niz w europie.

sevenseas napisał(a):
Ta przyszla pozyczka dla IMF to jest rzecz dobra dla Polski. Szkoda ze tak pozno. Jak zwykle na forum nie wiecie ze tak naprawde to sie w praktyce nie pozycza NIC, a dostaje odsetki. Ponadto zapomnieliscie ze to my mamy pozyczke od IMF poprzez FCL.

Tylko dostaje odsetki ciekawe a czasem nie placi sie tez?
Tak wogole to swoja arogancja przypominasz mi pewnego mistrza co to jest najlepszym analitykiem.
Swoja droga ciekawe czy przeprosi kogokolwiek za swoja pomylke skoro domagal sie przeprosin od innych :) czas niestety pokazal kto sie myli i KGHM jest po 100 a nie 200.

Wydaje sie ze indexy predzej zjada na minima niz na maksy. Ale co tam kiedys i tak beda maksy i wtedy wyjdzie mistrz i powie ze sie nie mylil oczywiscie bedzie mial racje tylko duzo czasu uplynie.

mdtrader napisał(a):

Ja tak sie zastanawiam czy MFW te 200mld zlewaruje czy ktos moze dolozy nastepne kilkaset mld bo jak pomoc ma polegac na zebraniu 200mld od 27 panst a pozniej na rozdysponowaniu ich tym panstwom to bedzie to szczyt debilizmu i finansowej glupoty doprowadzajacej do ekonomicznego absurdu :) najpierw panstwa. UE beda musialy sie jeszcze bardziej zadluzyc aby wplacic skladke tylko po to aby dostac ta kase spowrotem oczywiscie jeszcze nie wiadomo kto i ile dostanie ale wyglada to jak piramida finansowa na ktorej mozna tylko stracic najpierw trzeba zaciagnac dlug na x oprocentowania aby poznie dostac taka sama pozyczke na nastepne x oprocentowania :) czy ktos jeszcze mysli ze swiat nie upadnie :)

test

Sprawdzam, WD a cy mieliscie jakis problem z antywir NOD32 Antyvirus 5

A np ceny paliw na stacjach to co jak nie przezucenie kosztow na konsumenta??? Za cenami paliw ida ceny innych produktow.

Co do wybitnosci tego osobnika to uwazam ze jest ona wzgledna. A jego wypowiedzi o OFE podwazyly jego wybitnosc ktora i tak byla juz wzgledna oczywiscie moim zdaniem.
Co do reszty swoje napisalem na koniec dodam ze ni moge sie doczekac kiedy rynek zacznie sie dobierac do amerykanskiej dupy :) a jezeli UE nie zrobi druku to amerykanie beda w czarnej d....ie bo oni robia wszystko aby UE w koncu zaczela drukowanko bo bez tego nie mozna ruszyc z QE 3 u nich :) a tak po czasie okaze sie ze aby dola utrzymal swoj status to nie dosc ze trzeba bedzie zapomniec o QE to trzeba bedzie deficyt zmniejszyc do zera :)

Na tym wszyskim najwiecej zyskac moga chiny a aby ich waluta stala sie glowna jest bardzo prosty i tani sposob ktory wymaga mysle max 5 do 10 lat

Nie wiem co wy tak biadolicie dodruk to najgorsze wyjscie i dobrze ze do tego nie doszlo. Merkel dobrze kombinuje biorac na czas spekulantow a przy tym EBC da pozyczki banka zapewniajac plynnosc. Predzej czy pozniej spekulanci odpuszcza a jedyna amunicja jaka im zostala to retingi :) niech obniza jak najszybciej i bedzie spokoj. W przyszlym roku bedzie gorsza gra bo beda grali problemy USA a wybory beda doskonala okazja bo politycy sie nie dogadaja :)

Te 50 gramow to jest populizm palidurnia, nigdy to nie przejdzie nawet nie ma najmniejszych szans i pewnie o to chodzi Palikotowi bedzie o czym gadac w teliwizorni jaka to koalicja rzadzaca jest glupia.

O ile pamietam nawet w Holandi nie ma takich ilosci a juz na pewno nie mozna legalnie kupic bo maja ograniczenie do 2 albo 3 gramow jednorazowo w sklepie!! Pozatym nawet dla nalogowego palacza 50 gram zielska jest to ilosc nie do zjarania przez miesiac chyba ze bedzie sie dzielil z cala dzielnica :) a jak wiemy dobrych wujkow naswiecie nie ma salute

GregGoldi napisał(a):
Mnie najbardziej bawi to tłumaczenie o "próbie zmotywowania rządów UE". Gdyby tak było wystarczyłby komunikat agencji "w przypadku braku porozumienia na szczycie UE przyjrzymy się ratingom państw". Zresztą kim do cholery Oni są żeby "motywować" państwa??? Komuś się w głowie coś poprzestawiało.... Powiem szczerze że czekam na komentarz Kuczyńskiego.
Od wczoraj gdy zacząłem wierzyć w wojnę w wojnę walutową coś Mi się nie zgadzało.. Tradycyjna wojna walutowa polegała na osłabianiu własnej waluty tymczasem amerykanie robią odwrotnie.. Robią wszystko żeby wzmocnić dolara względem euro... Właśnie mnie olśniło.. Tu nie chodzi o konkurencyjność, Moim zdaniem rozgrywka idzie o zaufanie do waluty, czyli o to żeby Azjaci, Arabowie i inni którzy śpią na pieniądzach spali na ich Dolarach a nie patrzyli w stronę Euro... Zaufanie do dolarów zostało dość mocno naruszone więc aby je odbudować mogą poświęcić swój przemysł który i tak opiera się na popycie wewnętrznym. Gdy plan Amerykanom się powiedzie przez następne dwadzieścia lat będą mogli drukować pożyczać i nie myśleć o konsekwencjach bo świat nie będzie miał wyboru...

Eureka :)szybko zajazyles o co chodzi :) Przeciez przynajmniej od kilku lat USA walczy o byt wlasnej waluty a przypomne ze ostatnimi latami coraz czesciej sie mowilo o zmianie swiatowej waluty rozliczeniowej :) myslisz ze Saddam dlaczego niezyje ?? Dlaczego za Iran sie biora ??
A z europa walcza od ostatniego kryzysu bo USA drukowalo tony smieci a UE smiala sie przeciwstawic zadaniom USA aby ECB tez drukowal :)
TO sa fakty znane od lat.
A co do gospodarki USA to oni produkcji juz prawie nie maja zyja z uslug wiec sila ich waluty im lataa nawet im mocniejsza waluta tym taniej kupuja od wlasnych koncernow ktore wiekszosc produkcji wykonuja w azji salute

Paszul napisał(a):
Przyglądam się dyskusji i jestem pełen podziwu dla waszej wiedzy, którą mam nadzieję kiedyś zdobędę. Póki co jednak kilka kwestii jest dla mnie nieco niezrozumiałych, dlatego pozwolę sobie przedstawić jak widzę obecną sytuację.

Wariant pierwszy: ECB nie "drukuje" pieniędzy wobec czego rośnie oprocentowanie włoskich i hiszpańskich obligacji (ze względu na znikome szanse wykupu obligacji?). Wobec tego Włochy i Hiszpania ogłaszają po krótkim czasie niewypłacalność, co oznacza problemy z płynnością dużych baków europejskich, które posiadają śmieciowe obligacje. Wobec rosnącej nieufności do banków państwa są zmuszone znacjonalizować i dofinansować banki, aby zapobiec masowemu wycofywaniu pieniędzy i upadku systemu finansowego. Nacjonalizacja doprowadza jednak do "oczyszczenia" systemu, kraje pogrążają się w panice, jednak w wyniku reform, być może powrotu do walut krajowych, są w stanie wrócić na ścieżkę zdrowego rozwoju.

W drugim wariancie ECB decyduje się na "druk" pieniędzy a Niemcy gwarantują włoski dług. ECB wykupuje obligacje od banków europejskich (?), więc dodrukowane pieniądze nie trafią do gospodarek tylko do banków (?). Na krótko poprawia to sytuację, jednak jest to tylko iluzja, ponieważ nie rozwiązuje kluczowego problemu. Dług Włoch i Hiszpanii w relacji do PKB dalej się powiększa, kraje ogłaszają bankructwo, jednak w tej sytuacji ECB nie ma już możliwości pomocy, ponieważ jest "wypchany" ogromną ilością śmieciowych obligacji.

Jakby więc nie patrzeć, nie mamy przed sobą żadnego dobrego rozwiązania. W wariancie drugim ratujemy właściwie prywatne banki i bankierów, nie dbając o przyczyny problemu. Pierwszy wariant to "terapia szokowa". Odważna, ale dająca w długim terminie szansę na poprawę sytuacji zadłużonych państw.

Jak już wspomniałem, dopiero zaczynam interesować się tą tematyką, dlatego proszę o wyrozumiałość :)

Ten pierwszy wariant jak dla mnie jest kompletnie niezrozumialy i nie wiem dlaczego anale i ekonomisci biora go pod uwage :) nikt nie tlumaczy w jaki sposob panstwa w szczegolnosci strefy euro beda w stanie znacjonalizowac owe banki :) skad wezma na to pieniadze ???
Przeciez poprzednie pomoce dla bankow powiekszyly deficyty owych panstw wiec jezeli dzisiaj mamy kryzys zaufania w jaki sposob te panstwa pozyskja gotowke na dokapitalizowanie bankow :) przciez juz dzisiaj nikt smieci od nich kupowac nie chce a nacjonalizacja w jeszcze wiekszym stopniu bedzie musiala pociagnac za soba zwiekszenie dlugu. A pewnie ECB im da lub pozyczy :) ale skoro ECB nie chce wylozyc 1-2bln euro aby dzisiaj zalagodzic sytuacje to skad wezmie wielokrotnosc tej sumy.

Drugi wariant to tylko kupienie czasu i nic wiecej :) glownym zalozeniem jest NADZIEJA ze gospodarki rusza z kopyta. Tylko znow wszyscy zapominaja o pewnej kwesti ze nawet w tym wariancie panstwa beda musialy ograniczac deficyty co bedzie sie laczylo z duzymi cieciami a to na pewno nie wplynie pozytywnie na rozwoj gospodarczy :) od dziesiecioleci swiat zyl na kredyt i era dobiega konca jednak finansisci jeszcze sie nie poddali co widac w przejmowaniu wladzy w niektorych panstwach :) dzisiaj swiat jest tak stworzony ze mysli sie tylko o dzisiaj a co bedzie jutro nikogo nie interesuje przeciez to dzisiaj potrzebuje kasy wiec premia sie przyda :) tak mysla finansisci a ze za rok czy 2 a moze dzisiec wszystko sie rozsypie malo kogo interesuje przeciez jutro moge niezyc:) wiec niech sie inni martwia.

Tak patrzac na caloksztalt mysle ze "wszystkim" oprocz Merkel zalezy na inflacji i w niej widza jedyna mozliwosc wyjscia z sytuacji bez wyjscia :) wielokrotnie zadawalem pytanie czy ze wzrostem inflacji pensje beda rosly w rownie szybkim tepie odpowiedzi nie uzyskalem :) wiec sam sobie odpowiedzialem nie ma takiej mozliwosci z prostego powodu szczegolnie w europie nie brakuje sily roboczej i nawet jak firmy dzieki inflacji beda wiecej zarabialy zaloze sie ze z pracownikami niechetnie sie podziela :) no maze poza jednostkami wysokiego szczebla ktore beda dostawaly gigantyczne premie wiec dysproporcja bedzie rosla w jeszcze wiekszym tepie.

Wiec mozna dzisiaj probowac przewidywac co sie stanie w najblizszych 5-10 latach ja stawiam ze w europie zaczna sie duze zamieszki itd itp pytanie do czego to doprowadzi.

BZ WBK uruchomil krotka sprzedaz dla wszystkich :) dla zainteresowanych lista spolek na ktorych mozna grac na krotko:

dmbzwbk.pl/_items/dmbzwbk.pl/t...

v3nom w chinach za taki walek łagry to byloby marzenie :P zaloze sie ze delikwent dostalby czape i to w trybie pilnym a maksymalnie po roku po delikwencie nie zostaloby nawet wspomnienie blah5
My zyjemy w panstwie kapitalistycznym Sick gdzie mozna wszystko, a skala fanaberii zalezy od stanu portfela i liczby znajonosci, takie niestyty sa realia a potwierdzenie takiego stanu widzimy niemal codziennie w zyciu publicznym :) np wstawienie sie politykow pewnej opcji za kibolem Legii :) nastepny przyklad pana rezysera chyba Polanskiego :) przeciez to nic ze zlamal prawo bo jest fantastycznym kolega i kreci "swietne" filmy wiec nie powinien odpowiadac za wlasne czyny thumbright takich przykladow mozna wymienic conajmniej dziesiatki jak nie setki :)

Compaq info o konferencji jest znane oficjalnie od 2-3 tygodni wiec zadne nowosci i wplywu na kurs nie mialo :) zapewne odrobina techniki i oczywiscie oczekiwanie na samo wydazenie zadzialalo prowzrostowo blackeye

Teraz pytanie co dalej ?? Przydalaby sie jakas pozadna analiza techniczna :) wiec o nia prosilem oczywiscie fundamenty znane i nic sie nie zmienilo :)

- czekamy na zamowienie z polkomtela
- widmo utraty czestotliwosci (obydwu) nadal takie same nawet nie znamy terminu rozprawy w NSA
- oczywiscie nie znamy wartosci nowej emisji moze sie do 15tego wyjasni w co bardzo watpie jezeli odciecie ma byc w lutym to cene za nowa emisje mysle ze poznamy najwczesniej pod koniec stycznia.
- nie wiemy jak aero splaci dlugi :) warunek w umowie byl ze zadluzenie spadnie o jakies 500mln :) o ile pamietam.
-no i ostatnie kwiatki pan Falenta ostatnio glosno krzyczy w mediach ze na dniach Aero 2 ma podpisac umowe kupna swiatlowodow za skromne 150mln :) skad bedzie kasa skoro aero musi najpierw pozbyc sie dlugu Think

Jak zwykle u pana Solorza same niewiadome nie znam ani jednej chocby najmniejszej odpowiedzi na nurtujace mnie pytanie :)

Widze ze mamy technikow wiec prosze o analize wzrostowa wszytkie opory po kolei.
Dla mnie glowna przyczyna wzrostow jest zapowiedziana konferencja na ktorej dowiemy sie wszystkiego co planuje Plus w zwiazku z LTE a co za tym idzie w najblizszych dniach dowiemy sie jaki transfer zamawia polkomtel.
Oczywiscie nie bede sie sprzeczal z technikami kto ma racje bo racje maja wszyscy technika zawsze idzie z "fundamentami" co do emisji i gra pod nia to zacznie sie w pozniejszym terminia dzisiaj gramy pod polkomtel.

Frog napisał(a):
Co Wy żeście się tak Merkel uczepili? Że się nie zgadza na dodruk? To chyba dobrze?
Z tego co pamiętam chyba każdy tutaj, a co najmniej większość jest zdania, że drukowanie pustego pieniądza w dłuższym okresie przyniesie więcej złego niż dobrego? Chyba że coś się zmieniło w rozumowaniu i ważniejsze jest żeby giełdy i surowce rosły. Think

Frogu rok temu wystarczylo aby berta zgodzila sie na dodruk zapewne do dodruku by nie doszlo same obietnice by starczyly niestety muchy w smole mialy gleboko w d.... Co rynki mowily dzisiaj drukowanie niestety jest nieuniknione w innym wypadku panstwa beda padaly jak muchy i to te najwieksze.
Najgorsze jest to ze USA wygra batalie juz 2 lata temu sie klucili z ECB ze tez powinni drukowac ECB postawil na swoim co skutkowalo coraz glosniejszymi rozomowami czym zastapic dolara :) wiec USA przystapilo do kontrataku :) efekt mamy widoczny dzisiaj zaloze sie ze jak w koncu ECB zrobi drukowanko niemal natychmiast rusza maszyny w USA oni dzisiaj maja rece zwiazane i czekaja na ECB.

W tym wszystkim najgorsze jest ze UE zamiast dzialac robi jeszcze wieksze problemy.
Powinni jak najszybciej zwiekszyc plynnosc na rynkach a co zrobili? A no zmniejszyli plynnosc poprzez zwiekszenie kapitalow bankow :) totalna paranoja :)
Do tego trzeba dodac ze w europie jest juz recesja a panstwa musza wprowadzac oszczednosci co zaowocuje jeszcze gorszymi efektami laczac to ze spadajaca plynnoscia. Co najlepsze finansici i bankierzy przejmuja wladze w kilku panstwach :) bedzie arcy ciekawie banki nas wycyckaja do cna :)

GregGoldi napisał(a):
No dobra żarty się skończyły.... Pomimo tego że spodziewałem się tych spadków i tak się cały czas ustawiam na giełdzie to jednak jestem co najmniej przestraszony skalą i szybkością tego co się dzieje.....

Szanowny kolego co cie tak straszy? Te powolne spadki :) Jak roslo z szybkoscia TGV to bylo ok a jak spada z szybkoscia zepsutej lokomotywy parowej to zle :)
Pewnie spadki przyspiesza bo rynki musza dac nauczke pani Merkel a ze ona ciezko wiedze przyswaja to i my oberwiemy rykoszetem :( tak to juz jest a w zanadzu jeszcze zostaje obalenie napoleona :)

Test ponowny!!!
WD dzieki nie wiem co bylo ale po miesiecznej walce albo cos zmieniles albo samo sie naprawilo :)

Juz nie pamietam kiedy moglem tak szybko cos napisac i wyslac edytuje post2 raz i laduje w mgnieniu oka king

Cos gdzie musialo byc nie alo.

test

Nie smiejcie sie z Pradziwego ekonomisty bo dzisiaj nie czas na to:) popatrzcie na wykres a zobaczycie ze na dzien dzisiejszy jest bardzo prawdopodobne dojscie do nawet 240 o ile zrealizuje sie twozony wlasnie ORGR dzisiaj jest szansa ze badzie prawe ramie :) oczywiscie warunkiem jest ze nie pekna poziomy z ramion :) czyli juz na spadki praktycznie miejsca nie ma.

Tez nie lubie butnych ludzi ale moze manko sie zmieni choc troche jak damy mu szanse salute

mdtrader do tych smiesznych 1900 zabraklo 100pkt jak dla mie tylko dla ciebie pewnie AZ :)
mozesz wypominac i pokazywac a ja nadal sadze ze te 1900 bedzie tyle ze pozniej moze nawet w przyszlym roku za to bedzie nizej.

Ciekawe dlaczego nie powiesz jak mowilem ze borka mozna ladowac najwczesniej w przdziale 0.35-0.40 a bylo to gdy borek byl grubo powyzej 0.60 zawsze sie pokazuje jeden nietrafiony przyklad ale nie pokazuje sie wielu trafionych Think polecam abys przesledzil watek z 2-3 ostatnich lat zobaczysz jak wiele razy sie pomylilem i jak wielkie to pomylki byly :)

Zycze wszystkim aby mieli choc tak mala skutecznosc.

A teraz mozecie sie dalej sprzeczac kto jest najmadrzejszy, ja juz nie bede sie udzielal ani pisal swoich bzdur bo widze ze mamy wielu MEGA ekonomistow. Ostatnio prawie nie pisze i czuje sie duzo zdrowiej wave

A czy przypadkiem wzrosty na to info nie sa przedwczesne :)
Czy uwazacie ze pan płemieł zabieze ulgi, podniesie podatki itd itp i pozwili KGHM zmarnowac skromne i drobne 3 mld zl :) juz to widze jak SP zgodzi sie na ten skup :) wszystko co bedzie tylko mozliwe wyjma w dywidendzie aby nie przekroczyc 55% dlugu.

Jezlei tak sie stanie zjazd bedzie rownie efektowny ale na dzisiaj czas na wzrosty ciekawe czy jutro starczy pary aby chociaz utrzymac kurs Whistle

Frog napisał(a):
Taurus80 napisał(a):
Co jest przyczyna tego malego tapniecia ??
Berlusconi jednak nie rezygnuje ? A moze Berlusconi zrobi referendu czy podac sie do dymisji??

Zna ktos odpowiedz bo nawet szukac mi sie nie chce Sick

Może odwołali pożegnalne bunga-bunga w jego willi i to jest rodzaj protestu rynków finansowych salute

A tak serio to mnie też zaskoczyli. Think

Mnie nic nie zaskakuje bo z kasyna wyszedlem dawno :) jednak jak juz rosnie to licze ze S&P podciagna pod 1300 z czyms tam a pozniej zaczna KOREKTE Angel byloby to najbardziej wiarygonym potwierdzeniem pewnej teori :) wiec siedze patrzac na notowania z nadzieja ze wyciagna na maxa :)

Co jest przyczyna tego malego tapniecia ??
Berlusconi jednak nie rezygnuje ? A moze Berlusconi zrobi referendu czy podac sie do dymisji??

Zna ktos odpowiedz bo nawet szukac mi sie nie chce Sick

sss56 napisał(a):
narysuj se rgr który nie zadziałał :) i już będziesz miał tego psa
dobrze Greg napisał
Cytat:
a tam się nie znam ale pies baskerwill to formacja wymyślona po to żeby udowodnić że nawet jak AT nie działa to i tak działa

nie kpie - czyli jednak myliłem się AT jest ciężką i tajemna wiedzą :), Kiedyś podobno jakaś małpa przebiła analityków pod względem zysków ze spekulacji a na pewno nie znała AT (nawet tego prostego)

już nic więcej nie pisze

Poniewaz analitycy inwestuja a nie spekuluja i zazwyczaj przy pomocy AF mozna tez stwierdzic ze malpa byla madrzejsza od wszystkich ktorzy stosuja inna technike inwestycji niz owa malpa Angel

Informacje
Stopień: Kaznodzieja
Ostatnia wizyta: 8 grudnia 2019 19:13:45
Liczba wpisów: 2 936
[0,78% wszystkich postów / 0,66 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,358 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +159,35% +31 869,56 zł 51 869,56 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d