pixelg
FERRUM - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4

FERRUM [FER]

AKTUALNY KURS: 4,14 zł (+0,98%) 26-02-2021 17:00
Szczepan Łangowski
0
Dołączył: 2010-08-01
Wpisów: 446
Wysłane: 8 maja 2011 22:11:28 przy kursie: 14,64 zł
Omówienie sprawozdania finansowego Grupy Kapitałowe Ferrum za I kwartał 2011

Zarząd Ferrum o ładnych kilka dni przyspieszył termin publikacji raportu za pierwszy kwartał 2011. Po kilku bardzo słabych kwartałach spółka pod względem przychodów oraz rentowności odżyła i głównie dzięki realizacji zleceń pod inwestycje Gaz Systemu wyniki pierwszych trzech miesięcy br. są zdecydowanie lepsze niż te wygenerowane w analogicznym okresie 2010. Tak dobry raport powinien dać chyba odpowiedź na moje pytanie otwarte odnośnie marż na wykonywanych dla Gaz Systemu kontraktach…

Przychody Ferrum w porównaniu do 1Q 2010 wzrosły o prawie 75%. Spółka tak wysoką dynamikę zawdzięcza realizacji zleceń dla Gaz-System przez co znacząco wzrósł udział rynku krajowego w generowanych obrotach – po pierwszym kwartale jest już ponad 80%, kiedy w 1Q 2010 było to tylko 57%. Zdecydowana część przychodów generowana była przez segment rur, co ważne spora dynamika sprzedaży w tej grupie produktów wynika ze wzrostu wolumenu oraz cen jednostkowych. Niestety żeby nie było tak różowo, ciągle kuleje segment konstrukcji spawalnych. Co prawda po załamaniu w 2010 ma on już niewielki wpływ na poziom sprzedaży GK Ferrum, jednak brak dynamiki obrotów w tej grupie produktów można uznać za porażkę i jak na razie zarząd chyba nie ma do końca pomysłu co dalej z tym fantem zrobić.

Pod względem rentowności w porównaniu do 2010 zdecydowana poprawa. Spółka zwiększyła rentowność na core businessie, marża EBITDA zbliżyła się do 10%, co jest poziomem porównywalnym do lat z przed kryzysu. Jest tylko jedno małe ale.., po dokładnym przeczytaniu okazuje się, iż tak wysoka dynamika zysku wynika w dużej mierze wynika z odwrócenia odpisu aktualizującego wartości zapasów gotowych ok. 5,6 MPLN. Szczerze powiem dla mnie ta operacja nie do końca jest poprawnie rozliczona. Przede wszystkim powinna ona być przedstawiona w pozostałej działalności operacyjnej a nie na poziomie zysku ze sprzedaży, dodatkowo powinna ona być uwzględniona w cash flow jako niegotówkowa korekta a takiej operacji nie znalazłem. Szczegółowy raport po pierwszym półroczu powinien przynieść więcej informacji na ten temat, wtedy całe rozliczenia stanie się bardziej przejrzyste. W dalszym ciągu bardzo słabe wyniki generuje segment konstrukcji spawalnych. W dużej mierze wynika to z braku efektywności w tej grupie produktów oraz niskim wykorzystaniem mocy produkcyjnym – wysokie koszty stały znacząco obciążają wynik tego segmentu.

W bilansie brak istotnych zmian w porównaniu do ostatniej analizy. Na sumę bilansowa po równo składają się aktywa trwałe oraz obrotowe. Wysoki poziom tych drugich wynika głównie z realizacji zleceń dla Gaz Systemu, czyli sporego fakturowania w ostatnim czasie przez co znacząco wzrosły należności oraz ciągle wysokich zapasów co prawdopodobnie wynika z konieczności utrzymania określonego asortymentu rur dla głównego kontrahenta. Spore zapotrzebowanie na kapitał obrotowy powoduje, iż Ferrum na wysokim poziomie utrzymuje wykorzystanie kredytów obrotowych, co generuje spore koszty finansowe. Po względem przepływów pieniężnych w końcu niewielki plus na działalności operacyjnej porównywalny z wygenerowana EBITDA, tutaj będzie jeszcze trzeba poczekać na spore nadwyżki jak zacznie spływać gotówka za realizację kontraktu z Gaz System. Ferrum w pierwszym kwartale skupił się głównie na produkcji, inwestycje w majątek produkcyjny miały tylko charakter odtworzeniowy, co potwierdza niewielki minus w przepływach na działalności inwestycyjnej. No i działalność finansowa - spora dziura, ale na dzień dzisiejszy znaczna część środków będzie szła na redukowanie sporego zadłużenia.

W ostatnim kwartale po dobrych wynikach Ferrum zrewidowało również prognozę na cały 2011. Przychody w bieżącym roku powinny wynieść około 389 MPLN, czyli o 6% więcej niż zakładał pierwotny plan. EBITDA 45 MPLN tj. o 10% więcej niż pierwotnie planowano. Zysk netto 25 MPLN, czyli o 4 MPLN więcej. Jednym słowem zarząd liczy na dalszą poprawę wyników, docelowo marża EBITDA powinna wynieść około 12%

Podsumowując, po kilku kwartałach posuchy w końcu niewielka odwilż. Spółka wymiernie korzysta z realizacji kontraktu z Gaz System, co jest szczególnie widoczne w wysokiej dynamice przychodów. Spory znak zapytania to ciągle rentowność, szczególnie iż wyniki 1Q zostały zawyżone przez jednorazowe transakcje. Przed Ferrum jeszcze sporo problemów do rozwiązania m.in. redukcja zadłużenia oraz segment konstrukcji spawalnych, których ciągle obciąża wyniki całej grupy. Poniżej link do wycen, które wskazują na spore przewartościowane, dochodowo brak możliwości wyceny, ale do wynika ze sporych strat które były wygenerowane 4Q 2011.

www.stockwatch.pl/gpw/ferrum,w...

Powyższa treść przez 60 dni była zarezerwowana tylko dla osób posiadających abonament.
Edytowany: 8 maja 2011 22:25

diR
1
Dołączył: 2009-07-21
Wpisów: 973
Wysłane: 25 stycznia 2012 18:55:54 przy kursie: 9,40 zł
Może dzięki nowej umowie -

" Powzięcie informacji o wyborze oferty ”FERRUM” S.A. jako najkorzystniejszej w zakresie dostaw rur stalowych na rzecz Operatora Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. / 2012-01-25 17:46 "

oraz spodziewanemu przychodowi ok. 37 mln zł. netto - RENTOWNOŚĆ Ferrum się poprawi salute
Nie nauczysz się pływać - nie wchodząc do wody

arcy
0
Dołączył: 2012-05-17
Wpisów: 2
Wysłane: 17 maja 2012 11:22:36 przy kursie: 10,39 zł
Wygląda na to, że w kwestii przychodów coś drgnęło:

"Blisko 165 mln zł wyniosły w I kwartale 2012 r. skonsolidowane przychody Grupy Kapitałowej Ferrum. Oznacza to wzrost o 75 proc. w stosunku do I kw. 2011 r. i o ponad 50 proc. w stosunku do poprzednich trzech miesięcy."

Wynika z tego, że na brak popytu nie mogą się skarżyć. Ostatnio pojawiły się bodajże dwa komunikaty o wygranych przetargach Gaz-Systemu i jakiejś umowie eksportowej. W zeszłym tygodniu odbyło się WZA, przerwane na prawie miesiąc, ale zdążyli udzielić absolutorium zarządowi i zatrzymać zysk za 2011 w kasie, mają nadal skupować swoje akcje.

Komentarz do wyników kwartalnych - w tym do wielkości zysku: hutnictwo.wnp.pl/ferrum-sa-sko...

Raport: ferrum.com.pl/files/KHebda/FER...


arcy
0
Dołączył: 2012-05-17
Wpisów: 2
Wysłane: 21 maja 2012 09:40:45 przy kursie: 9,99 zł
Dzisiaj w Parkiecie wywiad z prezesem zarządzającym Ferrum. Mówi m. in. że pomysł łączenia z HW Pietrzak został odłożony na półkę, a na współpracę z BSK Return nie narzeka.

Muchine_Gun_Man
0
Dołączył: 2011-12-31
Wpisów: 2
Wysłane: 20 sierpnia 2013 19:06:09 przy kursie: 7,50 zł
witam wszystkich,

Czy nie uważacie że dzisiejszy wzrost na spółce feRRum ponad 16% jest "błędem" inwestorów? Dzisiaj podano rekomendacje kupuj dla spółki fEErum z ceną 19,11 ale to jest inna firma tylko bardzo podobna nazwa. Jestem ciekaw czy ktoś myśli podobnie ponieważ nie widzę żadnej informacji dzisiaj która miałaby tak szarpnąć kursem.

Szczepan Łangowski
0
Dołączył: 2010-08-01
Wpisów: 446
Wysłane: 5 listopada 2013 21:59:53 przy kursie: 6,90 zł
Omówienie sprawozdania finansowego GK Ferrum za Q3 2013

Bardzo słaby rok w wykonaniu GK Ferrum. Od kilku kwartałów systematycznie spadają przychody ze sprzedaży. Grupa dość mocno odczuła mniejszą liczbę zamówień zlecanych przez głównego kontrahenta. Dodatkowo w ostatnim czasie znacznie spadły marże na sprzedaży przez co Ferrum wygenerowało gorsze wyniki w porównaniu do zeszłego roku. Analizując raport za trzeci kwartał trzeba mieć na uwadze jednorazowe operacje księgowe, które miały miejsce w drugim kwartale, kiedy Ferrum urealniło wartość zapasów i należności, a odpisy obciążyły wyniki bieżącego roku.

Rok 2013 przyniósł znaczny spadek obrotów generowanych przez GK Ferrum. Po trzech kwartałach grupa zaraportowała ujemną dynamikę przychodów ze sprzedaży w wysokości -34%. Powodów tak słabego wyniku należy szukać w segmencie rur, który w porównaniu do zeszłego roku spadł o 38%. Tłumaczenie zarządu ogranicza się do lakonicznego stwierdzenia, iż jest to wynik zmiany struktury sprzedaży i niższych przychodów realizowanych z Gaz System. Tutaj w mojej ocenie materializuje się ryzyko koncentracji portfela klientów i duże uzależnienie od zamówień zlecanych przez głównego kontrahenta. Tegoroczna współpraca z Gaz System wygląda zdecydowanie gorzej niż w 2012. Ferrum stara się zdywersyfikować sprzedaż, jednakże wychodzi to na razie dość słabo. Dodatkowo ewidentnie widać, iż współpraca z pozostałymi podmiotami jest mniej korzystna dla grupy.


kliknij, aby powiększyć


kliknij, aby powiększyć


Analizując sprzedaż warto zagłębić się jeszcze bardziej w analitykę generowanych obrotów. Poniżej dwa wykresy obrazujące podstawowe parametry przychodów segmentu rur i profili. Tutaj jak na dłoni widać problemy z jakimi boryka się Ferrum. Za znaczny spadek obrotów w pierwszym kwartale 2013 odpowiada zdecydowanie niższa średnia cena na realizowanych zleceniach. Co ciekawe na początku roku nie było widać jakiegoś zdecydowanego spadku wolumenów. Przy założeniu niższej współpracy z Gaz Systemem można dojść do wniosku, iż grupa chciała zdywersyfikować sprzedaż, jednakże odbiło się to na cenie i realizowanej marży. Znaczny spadek średniej ceny w segmencie rur i profili to zapewne główny powód urealnienia wartości zapasów, które miało miejsce w drugim kwartale. Ferrum zaksięgowało prawie 30 MPLN odpisów aktualizujących zapasy, zarówno wyrobów gotowych jak i materiałów. Oczywiście operacje te miały charakter jednorazowy i pozostały bez wpływu na rachunek przepływów pieniężnych.


kliknij, aby powiększyć


kliknij, aby powiększyć


Analizując strukturę sprzedaż warto jeszcze zwrócić uwagę, iż w trzecim kwartale 2013 do spadku średniej ceny dołączył dość duży regres, jeżeli chodzi o wolumeny. W mojej ocenie jest to bardzo niepokojący sygnał. Utrzymanie tego negatywnego trendu może mieć duży wpływ na rentowność działalności podstawowej. W ostatnim kwartale wykorzystanie mocy produkcyjnych spadło do niewiele ponad 70%, kiedy rok temu przekraczało 90%. To przy działalności produkcyjnej, charakteryzującej się dużym udziałem kosztów stałych może spowodować, iż core business będzie miał problemy z przekroczeniem progu rentowności.


Spadek przychodów, niższa średnia cena, mniejsze wykorzystanie mocy produkcyjnych nie mogło pozostać bez wpływu na rentowność core businessu. Wynik na poziomie operacyjnym jest gorszy niż w analogicznym okresie roku poprzedniego. Po wyłączeniu jednorazowych operacji tj.
• Odpis aktualizujący zapasy (około -30 MPLN) - II kwartał
• Odpis aktualizujący należności (-7 MPLN) – II kwartał
• Odwrócenie odpisu aktualizującego zapasy (+6,3 MPLN) – III kwartał

EBITDA za trzy kwartał wyniosła około 4 MPLN, kiedy rok temu było to 19 MPLN. Ewidentnie widać, iż przy spadających przychodach Ferrum na problemy z pokryciem kosztów stałych. Co ciekawe pomimo regresu przychodów rosną koszty zarządu, co szczerze powiem trudno wytłumaczyć.

Pogorszenie wyników nie pozostaje bez wpływu na wskaźniki długu. Co prawda zdecydowana większość zadłużenia odsetkowego to kredyty obrotowe na finansowanie bieżącej działalności, jednakże trzeba mieć na uwadze, iż wygenerowane w bieżącym roku zyski nie wystarczają nawet na spłatę odsetek i obsługę umów leasingowych (ok. 7,4 MPLN).

Warto jeszcze rzucić okiem na ostatnie raporty bieżące informujące o podpisaniu aneksów do umów kredytowych. Ewidentnie widać, iż banki widzą pogorszenie wyników grupy. Ferrum musiało podstawić dodatkowe zabezpieczenia. Gorszą informacją jest konieczność spłaty 25 MPLN limitu w Millenium Bank do końca pierwszego kwartału 2014, a limit w wysokości 12 MPLN w PEKAO będzie miał charakter nieodnawialny. To wszystko powoduje, iż Ferrum będzie miało zdecydowanie gorsze warunki w zakresie finansowanie bieżącej działalności.

Warto jeszcze rzucić okiem na cash flow. Tutaj czeka nas zaskoczenie, gdyż grupa wygenerowała solidną nadwyżkę na działalności operacyjnej. W dużej mierze wynika ona ze zmian na kapitale obrotowym. Spory plus w pozycji zmiana zapasów wynika z korekty bezgotówkowego odpisu, który miał miejsce w drugim kwartale. Jeżeli chodzi o należności, to w bilansie zmniejszyła się pozycja pozostałe należności, która po pierwszym półroczu zawierała głównie wpłacone zaliczki, niestety szczegółowego wyjaśnienia dla tej pozycji w sprawozdaniu nie znalazłem.

Na koniec jeszcze dwa słowa na temat akcjonariatu i współpracy z podmiotami powiązanymi. Brak porozumienia między akcjonariuszami kładzie się ciągle cieniem na całej grupie. Dodatkowo w mojej ocenie sporym znakiem zapytania pozostaje współpraca handlowa z HW Pietrzak, który jest głównym dostawcą materiałów potrzebnych do produkcji. Pomimo zapewnień o rynkowym charakterze transakcji, istnieje ryzyko transferu marży do spółki matki. Najlepszym rozwiązaniem byłoby fuzja z głównym udziałowcem, dzięki czemu akcjonariusze mieliby informacje na temat wyników generowanych w całym łańcuchu produkcyjnym. Niestety na razie te plany zostały odłożone, za pewne ze względu na pat jeżeli chodzi o strukturę akcjonariatu.

Podsumowując, rok 2013 na pewno nie będzie miło wspominany przez zarząd Ferrum. Grupa zanotowała spory regres przychodów i znaczne pogorszenie wyników na wszystkich poziomach rachunku zysków i strat. Spółce zaczyna ciążyć zadłużenie i koszty jego obsługi. Mnie najbardziej niepokoi dość konserwatywne podejście banków przy odnawianiu kredytów obrotowych przez co Ferrum będzie miało mniej korzystne warunki, jeżeli chodzi o finansowanie bieżącej działalności.

Słabe wyniki nie pozostały bez wpływu na wyceny akcji spółki. Strata z drugiego kwartału pozostawiła sporą wyrwę w WK przez co metody majątkowe są zdecydowanie poniżej aktualnej wycenie na GPW. Wycena dochodowa jest nie możliwa, gdyż grupa generuje straty na poziomie netto. Po korektach EBITDA co prawda jest dodatnia, jednakże nie wystarcza nawet na obsługę zadłużenia odsetkowego.www.stockwatch.pl/gpw/ferrum,w...
www.attrader.pl/pl/akcje/FERRU...


>> Więcej analiz najnowszych raportów finansowych jest tutaj
Powyższa treść przez 60 dni była zarezerwowana tylko dla osób posiadających abonament.

norbert80
1
Dołączył: 2014-10-30
Wpisów: 258
Wysłane: 18 lipca 2015 21:47:33 przy kursie: 5,75 zł
z artykulu ponizej wynika ze ferrum ma szanse mocno zaoszczedzic,poki co nie widac tego w notowaniach

www.parkiet.com/artykul/143408...

Avocado
Avocado PREMIUM
0
Dołączył: 2013-06-23
Wpisów: 370
Wysłane: 25 lipca 2015 13:08:57 przy kursie: 5,12 zł
tak myslisz? a ja uwazam, ze rynek juz dawno uwzglednil nie tylko ta obnizke kosztow, ale tez i inne dzialania, ktore spolka w logiczny sposob powinna wykonywac, a ktorych ewentualne efekty zobaczymy w nastepnym sprawozdaniu... lub nie i wtedy nie bedzie zadnych argumentow dla tak absurdalnie wysokiej wyceny.

norbert80
1
Dołączył: 2014-10-30
Wpisów: 258
Wysłane: 21 listopada 2015 00:41:17 przy kursie: 5,59 zł
juz wiemy skad takie duze wzrsoty!!! pietrza ma 47% akcje ferrum wiec pewnie je sprzeda komu > moze weglokoks bo nie daj Boze rosjanom ,sadze ze zainteresowanie bedzie spore tak mi to wyglada

hutnictwo.wnp.pl/ferrum-o-oglo...

norbert80
1
Dołączył: 2014-10-30
Wpisów: 258
Wysłane: 24 grudnia 2015 13:49:41 przy kursie: 4,10 zł
Juz wszystko wiemy,czesc pakietu pietrzaka kupil najwiekszy producent stali na swiecie ARCELOR MITTAL

http://stooq.pl/n/?f=1015316

Kod:
mod: notoryczne wrzucanie linków bez cytatów - wszystkie kolejne będą kasowane
Edytowany: 26 grudnia 2015 10:39


Avocado
Avocado PREMIUM
0
Dołączył: 2013-06-23
Wpisów: 370
Wysłane: 28 grudnia 2015 00:05:46 przy kursie: 4,10 zł
slowo 'kupil' jest conajmniej eufemizmem - to przeciez klasyczne przejecie zastawionych akcji, ktore przygarneli, bo pewnie spolka nie regulowala swoich zobowiazan.

dla mnie dosc oczywiste jest tez to, ze zbyt dlugo tym akcjonariuszem nie beda - wezma ile sie da z rynku i rozlicza strate ksiegowo jeszcze w 2015 roku.

1ketjoW
1ketjoW PREMIUM
69
Grupa: SubskrybentP1
Dołączył: 2012-08-02
Wpisów: 1 303
Wysłane: 28 grudnia 2015 10:19:49 przy kursie: 4,69 zł
Witam,

warto pamiętać również dlaczego dostawca ARCELOR MITTAL zdecydował się na przejęcie udziałów. GK Pietrzak złożyła do sądu wniosek o upadłość z możliwością zawarcia układu. Wszelkie zobowiązania GK Pietrzak w związku z toczącym się postępowaniem zostaną częściowo umorzone. Co to oznacza dla GK Ferrum, która ma około 15 mln należności od GK Pietrzak. Konieczne będzie dokonanie odpisu na należności jeżeli układ zostanie zawarty. Jak duży będzie odpis na należności od GK Pietrzak w Ferrum? 10-13 mln. Nie wiem ale na 100% bardzo duży. ARCELOR MITTAL przejął udziały GK Ferrum za dług aby zmniejszyć straty bo musiałby inaczej odpisać należności.

Za 4 kwartał 2015 r. GK Ferrum będzie miała potężną stratę netto. Co zrobi ARCELOR MITTAL z udziałami nie wiem ale pewno będzie je chciał sprzedać, bo nie pasują do jego podstawowej działalności. Spółka ciągle liczy na zamówienia ale liczenie to nieco za mało.

norbert80
1
Dołączył: 2014-10-30
Wpisów: 258
Wysłane: 29 grudnia 2015 20:23:27 przy kursie: 4,70 zł
Wez mi wytlumacz po co pko bp 21 % akcji ferrum?

W dniu 28 grudnia 2015 r. PKO Bank Polski S.A. przekroczyła 20% głosów w ogólnej liczbie głosów Spółki w związku z przejęciem na własność przez PKO Bank Polski S.A. przedmiotu zabezpieczenia w postaci akcji Spółki w trybie art. 22 ustawy z dnia 6 grudnia 1996 r. o zastawie rejestrowym i rejestrze zastawów.

2. Liczba akcji posiadanych przed zmianą udziału i ich procentowego udziału w kapitale zakładowym Spółki oraz liczba głosów z tych akcji i ich procentowego udziału w ogólnej liczbie głosów

Przed zdarzeniem, powodującym obowiązek zawiadomienia, PKO Bank Polski S.A. i jej podmioty zależne nie posiadały akcji Spółki.

3. Liczba aktualnie posiadanych akcji oraz ich procentowy udział w kapitale zakładowym Spółki oraz liczba głosów z tych akcji i ich procentowy udział w ogólnej liczbie głosów

• liczba posiadanych akcji: 5 147 730

• udział procentowy w kapitale zakładowym Spółki: 20,97%

• liczba głosów z posiadanych akcji: 5 147 730

• udział procentowy w liczbie głosów na walnym zgromadzeniu: 20,97%

4. Informacje dotyczące zamiarów dalszego zwiększania udziału w ogólnej liczbie głosów w okresie 12 miesięcy od złożenia zawiadomienia oraz celu zwiększania tego udziału - w przypadku gdy zawiadomienie jest składane w związku z osiągnięciem lub przekroczeniem 10% ogólnej liczby głosów.

W okresie 12 miesięcy od dnia zawiadomienia PKO Bank Polski S.A. nie wyklucza zmniejszenia udziału w ogólnej liczbie głosów w Spółce, może również zwiększyć udział w ogólnej liczbie głosów w Spółce w wyniku przejęcia na własność przedmiotu zabezpieczenia w postaci akcji Spółki.

1ketjoW
1ketjoW PREMIUM
69
Grupa: SubskrybentP1
Dołączył: 2012-08-02
Wpisów: 1 303
Wysłane: 29 grudnia 2015 21:12:23 przy kursie: 4,70 zł
Witam,

nie mam pojęcia. Zakładam, że mamy do czynienia z takim samym przypadkiem jak wyżej. Pewno akcje stanowiły zabezpieczenie udzielonego kredytu zaciągniętego przez HW Pietrzak Holding sp. z o.o. Jeżeli umowa kredytowa przewidywał jego natychmiastową wymagalność w przypadku postawienia spółki w stan upadłości lub upadłości z możliwością zawarcia układu to masz odpowiedź.

Pytanie skąd te akcje. Znamy tylko dwóch udziałowców, którzy mają ponad 20% akcji. Niedługo powinien ukazać się komunikat o którego chodzi. Podejrzewam, że HW Pietrzak Holding sp. z o.o. stracił kolejne akcje.

norbert80
1
Dołączył: 2014-10-30
Wpisów: 258
Wysłane: 29 grudnia 2015 21:37:05 przy kursie: 4,70 zł
aktualny akcjonariat

Pan Sławomir Bajor wraz z BSK Return S.A. oraz podmiotami powiązanymi
28,44 %
6.979.732 szt. akcji
Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski S.A.** 20,97 % 5.147.730 szt. akcji
ArcelorMittal Poland S.A.* 12,72 % 3.121.877 szt. akcji
ArcelorMittal Flat Carbon Europe S.A.* 8,87 % 2.177.123 szt. akcji
HW Pietrzak Holding S.A.*** 5,01 % 1.229.112 szt. akcji
Akcje własne
5,65 %
1.386.386 szt. akcji
Pozostali
18,34 %
4.501.292 szt. akcji
Razem: 100 % 24.543.252 szt. akcji

* stan posiadania na podstawie informacji zawartych w raporcie bieżącym 85/2015 z 24 grudnia 2015 r.

1ketjoW
1ketjoW PREMIUM
69
Grupa: SubskrybentP1
Dołączył: 2012-08-02
Wpisów: 1 303
Wysłane: 30 grudnia 2015 17:47:05 przy kursie: 4,96 zł
Komunikat na jaki się powołujesz dotyczył wyłącznie ArcelorMittal. Miałem rację umowa kredytowa dawała prawo zajęcia zastawu (akcji Ferrum) przez bank w momencie rozpoczęcia postępowania upadłościowego z możliwością zawarcia układu. Osobiście wywalił bym prawników, którzy tak doradzili firmie Pietrzak. stracił kontrolę nad spółką. Zaoszczędził 10-13 mln zł ale wartościowe aktywo poszło w siną dal.

Uważam, że porozumienie o restrukturyzacji długu obowiązuje. Do jego realizacji Pietrzak nie jest potrzebny.

Mimo wszystko spodziewam się teraz zmian w Zarządzie spółki. Czyszenia bilansu przez nowy zarząd i odpisu aktualizującego na należności jakie Ferrum ma wobec Pietrzaka. Strata za IV kw. 2015 r. będzie bardzo duża.


1ketjoW
1ketjoW PREMIUM
69
Grupa: SubskrybentP1
Dołączył: 2012-08-02
Wpisów: 1 303
Wysłane: 5 marca 2016 02:05:16 przy kursie: 3,54 zł
W tym wypadku niestety duża strata tak jak to przewidziałem 30 grudnia 2015 r.

norbert80
1
Dołączył: 2014-10-30
Wpisów: 258
Wysłane: 12 kwietnia 2016 19:30:34 przy kursie: 3,35 zł
UMOWA FERRUM z pge na 82 mln pln

Spółka zależna Ferrum zawarła z PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna umowę ramową o wartości do ok. 82 mln zł na dostawy materiałów hutniczych w latach 2016-2017 - poinformowała spółka Ferrum w komunikacie.


ZOBACZ TAKŻE

Kim są nowi członkowie zarządu PGE Obrót?
Kim są nowi członkowie zarządu PGE Obrót?
Prezes PGE: kwestie związane z węglem mają najwyższy priorytet
2016 r. będzie dla energetyki znacznie gorszy niż 2015?
PGE wraz z Lasami Państwowymi posadzi nowe drzewa
Przedmiotem umowy ramowej jest ustalenie warunków dotyczących zamówień na dostawy materiałów hutniczych w zakresie części zamówienia obejmujących: blachy ze stali konstrukcyjnych, rury ze stali kwasoodpornych, rury z powłoką izolacyjną, rury stalowe precyzyjne oraz rury zgrzewane, które mogą zostać udzielone w okresie jej obowiązywania - głosi komunikat.

Umowa ramowa została zawarta na 24 miesiące, przy czym maksymalna wartość netto umów wykonawczych zawartych w ramach realizacji umowy ramowej nie przekroczy łącznej kwoty ok. 82 mln zł. Zamawiający jest uprawniony do wydłużenia okresu obowiązywania umowy ramowej do czasu wykorzystania ww. kwoty, lecz nie dłużej niż na okres 12 miesięcy.

norbert80
1
Dołączył: 2014-10-30
Wpisów: 258
Wysłane: 13 kwietnia 2016 08:35:16 przy kursie: 3,35 zł
WEGLOKOKS KUPI FERRUM? ZACZYNA SIE "UPANSTWOWIANIE" PRZEMYSLU

Ferrum i Węglokoks podpisały został list intencyjny, którego przedmiotem jest „chęć współpracy i zamiar zainicjowania i prowadzenia prac w celu przeprowadzenia analiz możliwych scenariuszy konsolidacji sektora przetwórstwa stali w Polsce” przy wykorzystaniu aktywów Ferrum oraz Węglokoksu, a także powiązanych z nimi grup kapitałowych.hutnictwo.wnp.pl/ferrum-i-wegl...

1ketjoW
1ketjoW PREMIUM
69
Grupa: SubskrybentP1
Dołączył: 2012-08-02
Wpisów: 1 303
Wysłane: 14 kwietnia 2016 12:56:02 przy kursie: 3,76 zł
wskaźnik C/WK po emisji akcji to 1,57 przy cenie 3,80 zł. Cena nowych akcji z emisji to 3 zł. Wartość księgowa na akcję po emisji to około 2,42 zł. Czy to się opłaci? Trzeba będzie długo poczekać w mojej ocenie.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4

Nie możesz tworzyć nowych wątków.
Nie możesz odpowiadać w wątkach.
Nie możesz usuwać swoich wpisów.
Nie możesz edytować swoich wpisów.
Nie możesz tworzyć ankiet.
Nie możesz głosować w ankietach.

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,872 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +168,43% +33 685,15 zł 53 685,15 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d