pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1ketjoW

1ketjoW

Ostatnie 10 wpisów
Czekamy cierpliwie na spadek kursu.

Poniżej informacja ze sprawozdania z działalności spółki za 2019 r.

Według danych ważonych udziałem Polnord w poszczególnych spółkach Grupy, w wyniku finansowym za 2019 r. rozpoznanych zostało 571 lokali, przy 1017 w odniesieniu do roku 2018. Przychody ze sprzedaży na koniec grudnia 2019 r. wyniosły 147.530 tys. zł przy 307.621 tys. zł w odniesieniu do 2018 r. W analizowanym okresie Grupa zanotowała 121,9 mln zł straty z działalności operacyjnej. Grupa sprzedała w 2019 r. na podstawie zawartych umów rezerwacyjnych i przedwstępnych 479 lokali, przy czym przy po uwzględnieniu 157 anulacji wynik netto wyniósł łącznie 322 lokale (dane ważone udziałami Polnord S.A w poszczególnych spółkach Grupy.)

Wiadomo więc w jakim kierunku spółka zmierza. Problemem jest oczywiście popyt, który zdechł. Niedługo będą wyniki sprzedaży za I kwartał 2020 r. które to jak przewiduję potwierdzą.

Osobiście zadaje sobie jedno za()ie ważne pytanie. Co musi się stać aby podział POPIS lub PISPO w społeczeństwie przestał istnieć.

Ludzie mają różne przekonania polityczne. Nie rozumiem natomiast jak można z tego powodu pluć na drugiego człowieka - tym bardziej w czasach pandemii. To że politycy na siebie plują. To rozumiem.

Ludzie chorują i umierają - w Polsce, za to bez zmian. Liczy się tylko MOJA RACJA i MOJA PRAWDA.
ZAMIAST TEGO MOŻE WARTO ZAPYTAĆ KOGOŚ STARSZEGO Z SĄSIEDZTWA CZY NIE POTRZEBUJE POMOCY, ZAKUPÓW NA ŚWIĘTA ETC.

Ja tam nie będę pytał lekarza jak zachoruję na kogo głosował.

Może wyjaśnijmy co to jest:

Contango to sytuacja, gdy cena spotowa (dzisiejsza) danego towaru jest niższa od ceny przyszłych kontraktów (kontrakty futures).

Odwrotnie ma to miejsce w wypadku backwardation. To ma miejsce wtedy, gdy obecna cena danego towaru na rynku rzeczywistym jest wyższa od ceny przyszłych kontraktów terminowych.

Pytanie jakie mam, czy wycena rezerw obowiązkowych ma decydujący wpływ na wyniki spółki i jaki sposób spółka księguje rozchód tego zapasu. Metoda LIFO czy FIFO czy średnia ważona. Ten zapas też podlega obrotowi i im szybszemu obrotowi podlega tym wycena ma mniejszy wpływ na wyniki. Wszystko jeżeli rozumiem poprawnie zależy do tego na jakie okres są zawierane kontrakty terminowe i czy spółka trafnie przewidzi ruch cen na rynku im kontrakt zawierany jest na dłuższy okres tym ryzyko jest większe.

Paweł,

obawiam się, że nie tylko ja czasem mam problem ze zrozumieniem o 23.30 co piszesz. thumbright

W 2017 r. mieli bodajże 8,5% udział w imporcie paliw do Polski. Ciekawe jak kształtuje się ten wskaźnik za 2019 r.

Ponadto w sprawozdaniu z działalności za 2019 r. znajduje się poniższa informacja:

Wycena zapasu obowiązkowego oleju napędowego i uzasadnione przesunięcia Ceny oleju napędowego magazynowanego przez Unimot pod zapas obowiązkowy Grupa zabezpiecza za pomocą transakcji futures, w związku z czym nominalna zmiana poziomu cen paliw nie ma na nie wpływu. Wpływ na wycenę ma natomiast różnica pomiędzy ceną natychmiastową (po takiej Grupa obowiązana jest wyceniać stany magazynowe) a ceną terminową (po takiej Grupa obowiązana jest wyceniać zabezpieczające transakcje finansowe). W dniu zapadalności transakcji ceny terminowe zrównają się z cenami spot i wpływ wycen będzie neutralny.
W związku z powyższym poziomem zapasów obowiązkowych oraz sytuacją rynkową – wyniki księgowe uzyskiwane przez Grupę zawierają wpływ wyceny zapasów w związku ze zmianą różnicy pomiędzy ceną natychmiastową a ceną terminową.
W przyszłości, przy założeniu fizycznego utrzymywania zapasu obowiązkowego, także należy spodziewać się obciążeń wyniku księgowego z tego tytułu (w długim terminie, w momencie zapadalności zabezpieczających kontraktów terminowych, różnice w wycenie zapasu oraz kontraktów zostaną zniwelowane).

Polecam też przeczytanie rozdziału 2.5 ze sprawozdania zarządu. Bardzo ciekawy materiał.

Jakaś spora ta marża wychodzi?

mackopl napisał(a):
Wracając do tematu wątku. Jaki scenariusz wyceniany jest obecnie na WIGu? Czy bieżący poziom zakłada wstrzymanie gospodarki do najbliższych świąt wielkanocy, czy już zakłada przedłużenie do końca kwietnia? A może dłużej?

kliknij, aby powiększyć

W Polsce zakładam zamknięcie do wyborów 10 maja w optymistycznym wariancie.

W wariancie pesymistycznym zmiany będą obowiązywać do znalezienia lekarstwa lub szczepionki. Nikt z rządzących nie podejmie decyzji o zniesieniu obostrzeń bez pewności, że poradzi sobie ze wzrostem zachorowań nie mówiąc o przypadkach, które zakończą się śmiercią z powodu zbyt wczesnego otwarcia gospodarki. To byłoby polityczne samobójstwo i broń dla przeciwników politycznych.

Spodziewam się, biorąc pod uwagę jak długo mogą trwać pracę nad szczepionką czy lekiem, że gospodarka będzie zamknięta jeszcze kilka miesięcy, a kryzys z USA rozleje się zaraz na cały świat.

Polska walczy o to aby było jak najmniej chorych i aby można było jak najszybciej zacząć normalnie operacyjnie działać po pandemii.

Dobrze. Podaje źródło:

www.msn.com/pl-pl/zdrowie/nasz...

Niestety nie mogę już z edytować wpisu

Dalej mi się nie skleja. Wątpię aby kraje, które robią testy wykonywały wszystkie testy w ciągu 1 dnia czy dwóch dni. Gdyby tak było i w ten sposób skutecznie walczono z epidemią nie byłoby tak istotnych wzrostów zachorowań w takich krajach jest Niemcy, Francja czy UK etc.

Po drugie. Wskaźnik na 1 mln obywateli danego kraju nie jest miarodajny. Norwegia ma 5,4 mln, Słowenia 2 mln ludzi, Estonia 1,3 mln ludzi. To top Twojej listy. Te kraje maja mało ludności więc nawet niska liczba wykonywanych testów dziennie powoduje, że są wysoko w rankingu.

Nie bez znaczenia jest również okres objęty testami. Nie wszystkie kraje zaczęły testowanie tego samego dnia. Liczba bezwzględna wykonanych testów też nie jest więc miarodajna.

Sugeruję porównanie dziennej liczby testów jakie są wykonywane, dla krajów od 20 mln obywateli w górę.

Norwegia/ 11 410/ 61,2 tys.
Słowenia/10 040 /20,8 tys.
Estonia /8 472/11,3 tys.
Hiszpania/7 715/360 tys.
Niemcy /5 837/483,3 tys.
Austria /5 605/49,5 tys.
Czechy /4 084/43,5 tys.
Litwa /4 037/ 11,3 tys.
Dania /3 862/21,7 tys.
Finlandia/3 809/21 tys.
Szwecja /2 525/24 tys.
Białoruś /2 419/23 tys.
Wielka Brytania /2 031/135 tys.
Belgia /1 754/20 tys.
Chorwacja /1 571/6,4 tys.
Węgry /1 360/13,4 tys.
Słowacja /1 320/7,2 tys.
Polska /1 353/51,5 tys.
Rumunia /1 182/23,2 tys.
Rosja /1 079/156 tys.
Turcja /953/77 tys.
Francja /896/ 60 tys.
Ukraina / 63/2,6 tys.

Byłbym ostrożny jeżeli chodzi o podawanie GW jako miarodajnego źródła informacji.

Faktem jest natomiast, że od rana mamy informację o rekordowej liczbie nowych zarażeń w Polsce - 203 osoby (źródło poniżej). Jak mniemam nie da się tego stwierdzić bez robienia testów:

www.worldometers.info/coronavi...

Tak więc nie skleja mi się to "sensacjami" GW. Skoro nie robią testów albo robią ich coraz mniej to dlaczego rośnie liczba chorych - mieli zapas Angel

Informacje
Stopień: Krasomówca
Ostatnia wizyta: 8 kwietnia 2020 11:26:36
Liczba wpisów: 538
[0,16% wszystkich postów / 0,19 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,540 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +80,96% +16 191,67 zł 36 191,67 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d