pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1ketjoW

1ketjoW

Ostatnie 10 wpisów
Anty,

dziękuję.

W sprawie marży masz rację, ale ja zakładam też wzrost wolumenów ponieważ spółka była wstanie utrzymać dane z 2Q2019 r. w 2Q2020 r. Im dłużej o tym myślę tym bardziej mi się to podoba. Co do rezerwy na premie dla Zarządu. Nie jestem pewny czy premia może wynieść 9,4 mln zł rocznie. Myślę, że w 1H2020 r. spełniły się raczej warunki do wypłaty premii i dlatego zawiązano rezerwę. Mam wątpliwości czy kwota będzie powtarzalna również w 2H2020 r. Kwestia otwarta to fotowoltaika.

Edit: Raczej kilka mln poniżej 50 mln niż powyżej.

Anty,

mi wychodzi zysk netto ponad 50 mln zł za 1H2020. Chyba, że coś źle liczę na bazie danych 1q i 2q 2020 r.

Obecnie rynek zakłada powtarzalny wynik spółki w okolicach 17,75 mln zł rocznie. Zakładające P/E na 20. Nie dyskutuje jednak z rynkiem.

Ciekawe jaki podział zysku występuje w tym wspólnym przedsięwzięciu.

Anty,

MSR 2 (dotyczy wyceny zapasów) obowiązuje, jeżeli spółka nie jest brokerem/traderem i nie stosuje wartości godziwej przy wycenie zapasów pomniejszonej o koszty doprowadzenia do sprzedaży. Jeżeli spółka stosowałaby wycenę zapasów według wartości godziwej to MSR 2 by jej nie dotyczył. Zatem to jest opcja jaki rodzaj wyceny zapasów może taka spółka zastosować - czy według wartości godziwej czy według zasad opisanych w MSR 2. Przy stosowanej przez spółkę zasadzie rachunkowości wyceny zapasów zapas wycenia po spot i odejmuje przewidywane koszty doprowadzenia do sprzedaży (opłaty, może transport itp.).

Osobną kwestią są zawarte kontrakty forward/future, i tutaj powstają dwie sytuacje:

1) Spółka nie stosuje rachunkowości zabezpieczeń – w takim przypadku takie instrumenty traktuje się jako „spekulacja”, pomimo, że operacyjnie spółka zabezpiecza się i wycenia się te kontrakty wg fair value z ujęciem efektu w P&L; Zapasy nie są korygowane do wyceny uwzględniającej przyszłą cenę wynikającą z instrumentu pochodnego. To robi Unimot.

2) Spółka stosuje rachunkowość zabezpieczeń – w tym przypadku prawdopodobnie mówimy o zabezpieczeniu wartości godziwej (w uproszczeniu efekty wyceny korygują wycenę zapasów) lub o zabezpieczeniu przepływów pieniężnych (wtedy zapas nie jest korygowany, ale wycena instrumentu pochodnego zamiast do P&L idzie w kapitały do momentu rozliczenia transakcji).

krewa napisał(a):
1ketjoW napisał(a):
Spółka która zarabia miliony nie płaci za obsługę księgową.

Nie pierwszy taki przypadek, jest mi doskonale znany jeden konflikt na linii biuro księgowe - spółka notowana na GPW. Dokumenty przekazano dopiero po uregulowaniu należności i spółka niewiele była w stanie zrobić z racji zapisu w umowie.

edit: zasięgnąłem informacji u źródła, w tamtym przypadku spółka nie była zainteresowana zawiadamianiem organów ścigania gdyż sama była obiektem ich zainteresowań. A więc przypadek nijak się ma do AQT

Ile może wynosić wynagrodzenie firmy księgowej? 10 tys. zł miesięcznie. Spółka poniosła takie straty wizerunkowe, że szkoda gadać. Zawsze jeżeli uważa się, że usługi są wykonywane nierzetelnie lepiej zmienić biuro księgowe. Teraz ile czasu, ludzi i pieniędzy trzeba będzie poświęcić i wydać, aby problem rozwiązać. Szkoda straconego czasu, na rozwiązywanie problemów nie związanych z biznesem.

Dzięki. Myślę że rynek tak to może odebrać. Z drugiej strony mimo lockdown przychody i marzą są prawie jak w zeszłym roku. To moim zdaniem dobre dane. Poza tym szykuje się kolejna korekta prognozy EBITA za 2020 r.

Anty i jak oceniasz wyniki za 1q2020.

Taki zapis nie ma żadnej mocy prawnej. Mi to wygląda na coś poważniejszego. Spółka która zarabia miliony nie płaci za obsługę księgową. Der Hund kann auch woanders begraben sein.

Uzasadnienie jest jedno - większa liczba potencjalnych inwestorów = większy popyt = wyższa cena akcji. Oczywiście w przypadku spółek wzrostowych.

To ta sama zasada co na rynku mieszkań. Mniejsze mieszkania są droższe bo jest na nie większy popyt.

Informacje
Stopień: Krasomówca
Ostatnia wizyta: 7 sierpnia 2020 11:25:32
Liczba wpisów: 752
[0,21% wszystkich postów / 0,26 postów dziennie]
Punkty respektu: 1

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,564 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +154,54% +30 907,39 zł 50 907,39 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d