pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

majama

majama

Ostatnie 10 wpisów
Forum Stockwatch zawsze było lepsze od tych zaszumionych i zaszczekanych manipulacjami. Przy okazji zdobywania wiedzy na tematy giełdowe i finansowe potrafiły się tu wytwarzać wyraźne więzi oparte na szacunku do innych. To w sumie chyba zdecydowało, że nawet tacy dorywczy gracze inwestujący w sumie dla samej zabawy sumy wartości roweru, jak ja, lubią tu zaglądać. Mam ogromny ładunek szacunku dla tych którzy od lat prezentują tu swoją fachowość. Brakowało mi wiele razy sposobu aby go jakoś wyrazić. salute
To jest gra. Zabawa na pieniądze.

Brak odpowiedzi to też odpowiedź. Ciekawy przypadek.

Na razie to sytuacja w kopalniach wygląda tak, że wydobywają mniej węgla bo chorują górnicy, ale jako społeczeństwo więcej im za ten węgiel płacimy. Wygląda na to że co by nie zrobili to narzucą ceny odpowiednie polskim elektrowniom i będziemy w rachunkach za energię dalej te kopalnie utrzymywać. Ot taki socjalizm, ale system działa.

www.cire.pl/item,199258,1,0,0,...
www.cire.pl/item,199197,1,0,0,...
www.cire.pl/item,199205,1,0,0,...

Wprowadzenie sieci 5G będzie wymagało dostawienia odpowiedniej ilości nadajników, więc będzie jakiś ruch w branży budowlanej, projektowej, elektrycznej, ale to nie będą jakieś wielkie inwestycje. Poza tym samo zużycie energii teoretycznie trochę napędzie firmy energetyczne, chociaż w skali kraju to pewni tego się nie zauważy.

Może Dino się stać celem rządowego planu?

link:
Rząd nie będzie budować sieci sklepów spożywczych od podstaw. Przejmie jedną z sieci

Dzięki za odpowiedź. Nie umknęło mi nic, poszukałem błędu i znalazłem. Przy skali strony powyżej 150% cała ta belka u mnie znika i nie ma górnego menu. Po zmniejszeniu skali przegladania strony wróciło do normy.

kliknij, aby powiększyć

Zauważam, że teraz na stronie głównej jest brak bezpośredniego odnośnika do forum. Siłą rzeczy prowadzi to do zmniejszenia aktywności forum i efektu ostatecznego wyłączenia go z uwagi graczy jako martwego.
Być może takie są założenia rozwojowe portalu i forum jest wygaszane. Jakby jednak było inaczej to wypadałoby to odkopać tak jakoś.

gordongekko napisał(a):
(...)

Do Ubisoftu to niestety jeszcze tej spółce daleko.

Dlaczego obstawiam spadki na CDR? W mediach pojawiła się informacja, że CDP pobił kapitalizacją inną spółkę z branży Ubisoft.
(...)

Ubisoft od wielu lat uparcie wydawał niedorobione gry za które kasował normalnie i nie dokańczał. zamiast zrobić cos porządnie za co gracze by go pokochali to wydawał kolejne wersje za które znowu kasował i które znowu były niedorobionymi bublami. Zdobyli mnóstwo hejtu zdegustowanych, faktycznie oszukanych graczy. Zaczęło się to conajmniej od 2005 i wypuszczenia kultowego Silent Hunter 3 który w wersji fabrycznej był bublem i dopiero praca tysiąca pasjonatów programistów przez kolejne lata zrobiła z niego dzieło warte uwagi. Potem były regularne "dzieła" o dużym potencjale, budzące początkowy zachwyt, ale usiane błędami tak okrutnie że w końcu dawały się zapamiętać jako źródła wielkiej irytacji. Mnóstwo ludzi znienawidziło tą firmę (Ubisoft) za ten styl wykupowania kultowych tytułów i spieniężania tej sławy wystawiając buble na sprzedaż, tak było np. z serią Heroes of Might and Magic. Ten negatywny sentyment z upływem lat narastał i dzisiaj całe masy ludzi na widok producenta Ubisoft automatycznie odrzuca rozważania o zakupie. Co jest racjonalnym i naturalnym zachowaniem. Trochę to trwało, ale w końcu świat sie nauczył jak wyceniać.
Póki co CD Projekt nie wchodzi na tą ścieżkę, ich produkty mają opinie dobrej jakości i dopracowanych. Przedstawiana przez CDR strategia jest zaprzeczeniem tego co stosował w praktyce Ubisoft. Myślę, że to jest jedyny sposób aby budować wartość na dłużej niz kilka lat. Raz oszukani gracze mogą więcej nie wrócić, a więc tylko utrzymanie jakości pozwoli utrzymać kurs.
Jako, że to polski biznes to życzmy im powodzenia. Dobrze dla nas wszystkich gdy narodowym dobrem eksportowym jest nie tylko tania siła robocza, wycinane drzewa puszczy i miejsca na składowiskach toksycznych odpadów.
Nie mam ich akcji, nie planuję zakupu, myślę że jestem neutralny.

headbang Jak ostry cień mgły straszy to będzie na razie ciężko chyba wyjśc z trendu bocznego, który swoim trzecim cyklem utrwala tendencję. Chyba go pokonamy dopiero o wyborach jak pogonimy albo zatwierdzimy na urzędzie Rapera Polski.

Jeśli szwedzki system zdrowotny wytrzymał takie tempo zarażania to chyba wszystko w porządku. Tu pojemnośc systemu opieki szpitalnej jest wyznacznikiem tempa rozwoju epidemii na jaki państwo może sobie pozwolić.
Sama giełda tak jak przypuszczałem utknęła w ruchu bocznym i to może potrwać do rozwiania niepewności z rozruchem gospodarek. Dla wielu inwestorów to obecne poziomy GPW to takie "zbyt drogo aby kupować, za tanio aby sprzedawać".
Swoją drogą jak sie porówna wykresy WIG20 z DAX czy S&P500 to widać że nasza giełda znowu przegrała jakieś 5 do 10 procent w 3 miesiące. Zaczynam znowu podejrzewać że GPW ma strukturalne błędy w systemie opłat i prowizji co powoduje, że jest skazana na zapomnienie.

Informacje
Stopień: Wykładowca
Ostatnia wizyta: 23 czerwca 2020 08:38:49
Liczba wpisów: 1 170
[0,33% wszystkich postów / 0,28 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,597 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +125,36% +25 071,75 zł 45 071,75 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d