pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

majama

majama

Ostatnie 10 wpisów
Tak jak wyliczyłeś. Tyle że od tych 32% zapłacisz w rozliczeniu rocznym (PIT) podatek, więc poza inflacją to jeszcze podatki tu zjadają zawsze zyski. Wchodząc do tej gry musimy otrzymać ministra, rząd i kasyno (giełdę i biura maklerskie), tylko oni zawsze zarabiają na Twoich inwestycjach. Taka zabawa Whistle
To jest gra. Zabawa na pieniądze.

Dzisiaj to wygląda jakby była realizacja zysków na KGHM.
Ewentualnie wycofywanie akcjonariatu z uwagi na przepowiednie Santandera.
Cytat:
2020-03-26 Warszawa (PAP) - Analitycy Santander BM w raporcie z 26 marca wytypowali osiem spółek, które w wariancie pesymistycznym i mało prawdopodobnym mogą być najbardziej zagrożone wpływem pandemii koronawirusa i wymagać działań w najbliższych sześciu miesiącach, by uniknąć poważnych kłopotów. Są to: CCC, Wielton, Amrest, Forte, KGHM, LPP, Erbud i JSW.


To jest gra. Zabawa na pieniądze.

Myslę, że kurs będzie broniony mimo braku dywidendy. Są jeszcze inne aspekty ważne, np zdobycie wpływu przez obce podmioty.
To jest gra. Zabawa na pieniądze.

Cytat:
26 marca 2020 09:45:30 przez Avocado
ciekawa jest psychologia tego kryzysu - co bardziej was przeraza - ze stracicie pieniadze kupujac za wczesnie, czy ze nie zalapiecie sie za winde do gory kupujac za pozno?


Ja się boje obu wspomnianych powyżej opcji, trudno powiedzieć której bardziej blackeye


Cytat:
2020-03-26 Warszawa (PAP) - KNF oczekuje, że w związku z epidemią banki i zakłady ubezpieczeń, niezależnie od podjętych już w tym zakresie działań, zatrzymają całość wypracowanego w poprzednich latach zysku - poinformował na Twitterze przewodniczący KNF Jacek Jastrzębski.


Czy fakt że KNF czegos oczekuje to juz jest wyrok na kazujący konkretne działania czy tylko mowa na zastraszenie? Wg mnie KNF to jeszcze nie wyrocznia.
To jest gra. Zabawa na pieniądze.

Na moje oko to Chiny wygrywają w tym kryzysie, ale nie jestem pewien jak to się przełoży na giełdy i kiedy. Chiny szybko poradziły sobie z epidemią, teraz rozsyłają wsparcie na cały świat zdobywając w ten sposób mocne wpływy. Jednocześnie pomoc do Włoch wysłała Rosja.
Europa, zwłaszcza południowa to dramat, to nas pogrąża (Europę), w Hiszpanii w ciągu doby zanotowano 6500 nowych nosicieli koronawirusa, ogólnie mają już ponad 40000 zarażonych w tym 5400 pracowników służby zdrowia.
twitter.com/24h_tve/status/124...

Ciekawe czy Amerykanie wytrwają w postanowieniu nie zatrzymywania gospodarki i poświęcenia paru procent społeczeństwa. Ekonomicznie i racjonalnie rozważając to łatwo dojść do podobnych wniosków. Trudniej zostać przy tych przekonaniach gdy się zobaczy przepełnione szpitale i ludzi wypluwających różową pianę z płuc, umierających w swoich domach.
W tym wszystkim Chiny wyglądają na najlepiej zmobilizowane, bo jakoś sobie poradzili. Kiedy będziemy mogli podobni powiedzieć o Europie i USA to będzie po kryzysie, ale wtedy już pewnie daleko od dołka i spokojny marsz indeksów w górę.
Porównując skale czasową do kryzysu z 2008-2009 to ten obecny jest ciągle krótki i ma czas na dojrzewanie do swojego ekstremum, trwa dopiero jakoś z miesiąc. Tyle, że teraz mamy rok 2020 i świat się zmienił, a i kryzys jest innego rodzaju niż ostatnio. Think


To jest gra. Zabawa na pieniądze.

inwestor intuicyjny napisał(a):
Wice Gubernator Teksasu właśnie stwierdził w telewizji że dziadkowie są gotowi umrzeć by ocalić ekonomię dla swoich wnuków...

Widzę że Partia Republikańska obrała już trajektorię. Narracja jest bardzo klarowna. Złoty Cielec domaga się ofiary z ludzi, Złoty Cielec dostanie ofiarę z ludzi. Grupa trzymająca kasę będzie się wszystkiemu przyglądać z oddali, siedząc na tropikalnych wyspach z drinem w ręku.

Coraz bardziej surrealistycznie się robi. Jeszcze kilka tego typu wypowiedzi, i amerykańskie społeczeństwo może się zorientować że w oczach swoich elit jest jedynie bydłem, a w 1865 roku niewolnictwo w USA bynajmniej nie zostało zniesione, tylko rozszerzone na 99,9% populacji.


To wydaje mi się najciekawsze i najgroźniejsze zarazem. Jeśli rząd USA utrzyma tą opinię i tak zrobi jak zapowiada to będzie sporo ofiar, zapchane szpitale i co najważniejsze: mnóstwo emocji i desperacji wśród ludzi. A już wiemy że społeczeństwo USA zakupiło rekordowe ilości broni. To mi pachnie potencjalnie sporymi rozruchami. W Moskwie i Pekinie zacierają ręce.
To jest gra. Zabawa na pieniądze.

ucofb napisał(a):
No właśnie dlatego tego nie rozumiem. Na mój prosty umysł to jest jawne manipulowanie przez bank centralny giełdą za pomocą sztucznie wydrukowanych $, do tego oczywiście w 100% legalne bo robione przez państwo.
Przecież przed dodruk nie zatrzymają recesji w gospodarce. Z recesji mogą pomóc wyjść poprzez ogromny plan inwestycji np. w infrastrukturę.


To samo tu dzisiaj pisałem. Same pieniądze nie pomogą gdy firmy stają a ludzie się chowają po domach. Dodatkowo jestem przekonany że to wyprodukuje przy okazji mnóstwo nadużyć. Prawdopodobnie chwytaja sie tych samych metod co przy poprzednich kryzysach, bo innych nie znają. Ten styl zdaje się nazywa Keynesowskim. Trudno mi to do końca zrozumieć, ale sa wśród nas ekonomiści zapewne ktorzy znają więcej szczegółów. Dla tych na moim poziomie wystarczał dotąd ten teledysk:
https://youtu.be/nSt4vCbmle0
(jest świetny love4 )
To jest gra. Zabawa na pieniądze.

Pompowane pieniądze mają efekt psychologiczny dla inwestorów, ale kryzysu to nie załatwia bo to nie jest kryzys tego rodzaju.
Po tygodniu na WIG20 trwa dalej trwa bitwa pod Grunwaldem, co oznacza że, nie jest najgorzej, bo tydzień temu jednak był WIG20 dużo niżej. Jakaś siła inwestorów nas jeszcze trzyma gdy usiaki zjeżdżają coraz niżej.
To jest gra. Zabawa na pieniądze.

Faktycznie, jakoś ten optymizm szybko upadł, nie widać tych pieniędzy pompowanych w rynki i skupu wszystkiego na wszelki wypadek.
To jest gra. Zabawa na pieniądze.

Kolejne wpompowanie wykreowanych pieniędzy aby sztucznie podtrzymać rynek. To może pomóc indeksom, na chwilę. Większość z tych pieniędzy trafi na konta na których już jest ich dużo. Dopisze się każdemu jedno zero i ludzie poudają że to im uszczęśliwia, chociaż gospodarka się zaraz zatrzyma. Może nawet indeksy pójdą mocno w górę w sytuacji recesji. Dla mnie to jest jakieś chore. Utrata korelacji giełdy z gospodarką. Think
To jest gra. Zabawa na pieniądze.

Informacje
Stopień: Wykładowca
Dołączył: 12 stycznia 2009
Ostatnia wizyta: 26 marca 2020 17:07:58
Liczba wpisów: 1 129
[0,33% wszystkich postów / 0,28 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,579 sek.

AD.bx ad3a
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d