pixelg
PEP - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6 7

PEP [PEP]

AKTUALNY KURS: 50,20 zł (-1,18%) 30-11-2020 17:00
Jarbas
0
Wpisów: 1 169
Wysłane: 4 października 2008 13:07:58 przy kursie: 28,80 zł
Polish Energy Partners S.A. świadczy konkurencyjne i ekologicznie przyjazne usługi dla przemysłu polegające na obniżeniu kosztów zaopatrzenia w energię oraz produkuje energię odnawialną. Świadczy usługi w następujących obszarach:
- DEVELOPMENCIE czyli opracowywaniu, przygotowywaniu do realizacji nowych projektów oraz pozyskaniu dla nich finansowania
- BUDOWIE I EKSPLOATACJI obiektów energetycznych

Oferuje swoje usługi w dwóch głównych segmentach rynku energetycznego:
- OUTSOURCINGU wytwarzania energii w skojarzeniu dla odbiorców przemysłowych, w szczególności dla przemysłu papierniczego
- Wytwarzaniu i dostawach ENERGII ODNAWIALNEJ z biomasy i wiatru

Zajmuje ponad 70% rynku outsourcingu energetyki przemysłowej w Polsce, a przeszło 5% energii odnawialnej w Polsce wytwarzane jest w źródłach zarządzanych przez PEP S.A.

AKCJONARIAT:
1 PZU Asset Management SA 12.95%
2 Pioneer Pekao Investment Management SA 12.22%
3 Generali OFE 10.01%
4 PZU Życie SA 5.03%
5 Millennium TFI SA 5.01%
6 Klein Stephen Richard 0.76%

Free Float: 54%

Prognozy na rok 2008 (w mln zł)
Skonsolidowany zysk netto 35,6
EBITDA 49,9
Skorygowana EBITDA
(uwzględniająca odsetki z tytułu dzierżawy majątku) 53,2
Przychody ze sprzedaży 101,3
Skorygowane przychody ze sprzedaży
(uwzględniające odsetki z tytułu dzierżawy majątku) 104,6

Narastająco w I-IV kw. 2007 roku grupa miała 33,20 mln zł zysku wobec 0,55 mln zł zysku rok wcześniej przy obrotach odpowiednio 85,14 mln zł wobec 62,72 mln zł.

W ujęciu jednostkowym, narastająco w I-IV kw. 2007 roku spółka miała 24,21 mln zł zysku netto wobec 0,33 mln zł zysku rok wcześniej.

PEP miał 10,36 mln zł zysku netto w I kw. 2008 r., spadek o 0,8 proc. r./r.

PEP miało 5,21 mln zł zysku netto w II kw. 2008 r., wzrost o 43,8 proc.

Bieżące wskaźniki:
EPS: zysk na akcję 0,03
P/E: cena/zysk 991,95
P/OP: cena/zysk operacyjny 1 751,45
P/BV: cena/wartość księgowa 4,83
P/S: cena/sprzedaż 8,23
P/CF: cena/cash flow 143,06
BVPS: wartość księgowa na akcję 5,85

Strategia przewiduje dewelopment farm wiatrowych o mocy 709 MW do 2013 roku

Może spółka nie rewelacyjna, ale jak dla mnie zajmująca się przyszłościową branżą – energią odnawialną. Od dłuższego czasu kupuję systematycznie akcje (traktuje tę pozycję jako fundusz emerytalny ;)
Proszę WatchDoga o ile znajdzie chwilkę aby rzucił okiem na raporty i podzielił się uwagami.

WatchDog
WatchDog PREMIUM
16
Grupa: Bus Driver
Wpisów: 8 574
Wysłane: 4 października 2008 18:50:07 przy kursie: 28,80 zł
Jak na wielkość branży w której działa, ta spółka to mikrus. 83 mln złotych rocznie to można uzyskać na sprzedaży plastikowych noży... :-$
W każdym razie, Bogu dzięki, wyciąga z tego na razie niezły pieniądz. Jadąc na dużych (i kosztownych) kredytach, które jednak stopniowo redukuje.
Podoba mi się struktura finansowa: prosta i przejrzysta. Żadnych ściemnionych aktywów ani korekt poprzednich okresów.
Zysk jest zdrowym zyskiem, choć ratowanym przychodami finansowymi, to nie widzę śladów "kreatywności".
Przepływy operacyjne nie są równe lecz sezonowe, ale w ujęciu rocznym są silnie dodatnie.
To oznacza, że firma generuje gotówkę z działalności podstawowej i stać ją na inwestycje.
W grupie jest kilkadziesiąt spółek. Nie widzę struktury przychodów i zysków po poszczególnych podmiotach, natomiast jest po segmentach działalności. I tak, prawie połowa przychodu i nieco ponad połowa zyski pochodzi z działalności operatorskiej. Dwie pozostałe: produkcja energii oraz energetyka wiatrowa, są mniejsze i mniej zyskowne.
Można jednak zgadywać, że zazębiają się wzajemnie, a rozwój produkcji oznacza pionowe wzmocnienie firmy i poszerzenie zakresu w łańcuchu dostaw. Innymi słowy, że na tej samej energii marża bęzie generowana w dwóch miejscach. Ale jak na razie, przychody rosną bardzo wolno.

Szansa i zagrożenie to oczywiście branża, w której działa spółka. Bardzo silna pozycja regulatora, udzielającego koncesje i regulującego ceny. Potężna konkurencja ze strony światowych koncernów. I jednocześnie rosnący popyt na energię i rosnące jej ceny. Akcjonariat się jednak nie boi: w spółce siedzi sporo inwestorów instytucjonalnych, i to raczej na dłużej. W trakcie bessy kurs spadł bardzo niewiele. Ogólnie, to wszystko bardzo dobre sygnały. I to właśnie z ich powodu spółka jest droga wskaźnikowo. Pytanie, czy urośnie, jak szybko i jak wysoko? Wystarczy znać prognozę przychodów aby oszacować sobie wzrost wartości, bo biznes jest przyszłościowy, a firma skupiona na jednej działalności i ma w niej niezłe wyniki, choć na razie bez wzrostów.

Jarbas
0
Wysłane: 4 października 2008 18:59:26 przy kursie: 28,80 zł
Dzięki WatchDog - napracowałeś się.
Dokładnie - ostatni rok wykres pep'a powyżej wig-u Mało spadła i wielu uważa że mało urośnie. Bo wszystko ma swoje granice ale jak wspomniałem wole to jak fundusz (np 3 filar emerytalny)
Ma perspektywy - konieczność zwiększania ilość produkowanej energii ze źródeł odnawialnych
Mimo zapowiedzi innych podmiotów np Enea o udziale w tym "kawałku tortu" pep ma doświadczenie a ono też się liczy.
Jeszcze raz dzięki za analize.

Jarbas
0
Wysłane: 19 października 2008 12:47:27 przy kursie: 24,50 zł
Cytat:
Data sporządzenia: 2008-10-16

Polish Energy Partners Spółka Akcyjna ("Spółka") informuje, że w dniu 16 października 2008 roku Spółka otrzymała zawiadomienie, zgodnie z którym Generali OFE ("Generali") nabyła akcje Spółki, w wyniku czego na dzień 13 października 2008 roku Generali posiada 1.888.626 akcji Spółki, co stanowi 10,05% ogólnej liczby akcji Spółki oraz 10,05% ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu Spółki.

Przed nabyciem akcji Spółki skutkującym wzrostem udziału Generali w Spółce powyżej 10%, Generali posiadało 1.875.619 akcji Spółki, co stanowiło 9,98% kapitału zakładowego Spółki i uprawniało do 1.875.619 głosów na walnym zgromadzeniu, stanowiących 9,98% ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu Spółki.

Zgodnie z przekazaną Spółce informacją, Generali w perspektywie najbliższych 12 miesięcy nie wyklucza zwiększenia lub zmniejszenia stanu posiadania akcji Spółki w zależności od rozwoju sytuacji rynkowej i ekonomicznej Spółki.

Wracam po paru dniach a tu proszę... kurs zdołowany. Z uwagi na powyższe (podejrzewam że ten zakup to akcje z 10 października) od jutra postawię koszyk aby odtworzyć pozycję ;)

dariusz72
0
Wpisów: 94
Wysłane: 24 października 2008 06:21:07 przy kursie: 23,10 zł
Kurs jest zdołowany przez inwestorów instytucjonalnych szykujących kase na IPO Enei,nie jest to moja prywatna opinia,tylko kolegi z innego forum dyskusyjnego,sam też nadstawiłem koszyk i coś tam zakupiłem.Nie wiem jak handlują się spółki działające w segmencie OZE na Zachodzie,jednak analitycy z DMBZWBK twierdzą,że PEP jest tani patrząc na c/z o oceniając perspektywy branży pod kątem regulacji UE.

dariusz72
0
Wpisów: 94
Wysłane: 24 października 2008 07:00:12 przy kursie: 23,10 zł
Własnie przeczytałem,że cena akcji Enei w IPO dla instytucji nie jest atrakcyjna,no cóż wyceny spółek energetycznych z Europy Zachodniej spadły ostatnio,tego MSP pewnie nie bierze pod uwage i nadal chce opchnąć akcje energetyka po jak najwyższej cenie.Wczorajszy wzrost kursu Cezu i Pep,może świadczyć,że duzi zagłosują nogami i wrócą na stare dobre papiery.

WatchDog
WatchDog PREMIUM
16
Wysłane: 28 października 2008 20:04:57 przy kursie: 24,89 zł
Raport za III kwartał 2008 r.:
- słabsze przychody niż rok wcześniej
- mały ich spadek w ujęciu kroczącym
- długofalowe tempo wzrostu przychodów na poziomie zera
- ten kwartał jest wyraźnie gorszy w zysku i przepływach operacyjnych
- kredyty bez zmian
- niewielki wzrost zapasów i zobowiązań
- niewielki spadek należności
- rating właściwie utrzymany
- przepływy operacyjne dodatnie drugi kwartał z rzędu
- na spory zysk netto proszę patrzeć ze świadomością, że doboostowały go dodatnie różnice kursowe, rozwiązanie rezerw i jednorazowe przychody finansowe

W serwisie są już zaktualizowane wszystkie wskaźniki. Spółka nadal jest droga, czyli zdyskontowany jest duży spodziewany wzrost wyników.

Firma idzie równo, to znaczy równo: nie w górę. Raport zawiera wiele stron szczegółowych opisów co się dzieje z poszczególnymi projektami i co jest planowane. Soczysta lektura dla znawcy branży energetycznej. Warta przeanalizowania jest też tabela na stronie 52, zawierająca cały biznes rozpisany na segmenty i pokazaną marżę i aktywa w segmentach. Daje do myślenia co do preferowanych kierunków rozwoju i stopnia dywersyfikacji grupy.
Edytowany: 28 października 2008 20:06

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
101
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 10 360
Wysłane: 28 października 2008 21:47:10 przy kursie: 24,89 zł
WatchDog napisał(a):
Raport za III kwartał 2008 r.:
- na spory zysk netto proszę patrzeć ze świadomością, że doboostowały go dodatnie różnice kursowe, rozwiązanie rezerw i jednorazowe przychody finansowe

Z raportu...

Cytat:
Na dzień 30 września 2008 roku Grupa miała otwartą pasywną pozycję walutową w wysokości 7,4 mln
EURO. Znaczący wpływ na osiągane przez Grupę wyniki mają niezrealizowane róŜnice kursowe
wynikające z wyceny bilansowej aktywów i pasywów denominowanych w walucie obcej. Wskutek
deprecjacji złotego polskiego do EURO w dniu 30 września 2008 roku w stosunku do 31 grudnia 2007
roku Grupa zrealizowała 1.846 tysięcy złotych przychodów finansowych z tytułu niezrealizowanych
róŜnic kursowych. W okresie od 30 czerwca 2008 roku do 30 września 2008 roku Grupa zrealizowała
468 tysiące złotych kosztów finansowych z tytułu niezrealizowanych róŜnic kursowych.

Stricte za trzeci kwartał była z tego tytułu strata... :^o

Nazwane przez Ciebie jednorazowe przychody finansowe to:
sprzedaż 70% farmy wiatrowej i sprzedaż emisji CO2...
Jak dla mnie to niekoniecznie są zdarzenia jednorazowe. Pierwsze jest jednorazowo księgowane i przez to zaburza raport, ale nie jest to zdarzenie niepowtarzalne. Spółka już dokonywała sprzedaży farm i także ma w planach. Jeśli chodzi o druga kwestię to sprzedali to holendrom, ale...

z raportu

Cytat:
Oba projekty będą rozpoznawały
przychody z tego tytułu do końca roku 2012.

WatchDog
WatchDog PREMIUM
16
Wysłane: 28 października 2008 21:59:03 przy kursie: 24,89 zł
Dziękuję za dociekliwość i wrzucenie tych uwag.
Różnice kursowe to zawsze jest kłopot w odkręceniu.

Tabela str. 5:
Przychody z różnic kursowych (zrealizowane): +186 tys.
Koszty różnic kursowych (zrealizowane): -485 tys. -> koszty ujemne są to przychody!

Przychody z różnic kursowych (niezrealizowane ale zaraportowane): -1.995 tys. -> są to koszty!
Koszty różnic kursowych (niezrealizowane): -727 tys. -> koszty ujemne są to przychody!

W sumie w raporcie, tak jak podałeś poniżej (przed wytłuszczeniem), przychodów z różnic było 1.846 tys., a kosztów 468 tys. -> efekt netto jest dodatni i wynosi na moje liczenie +203 tys. zł.

Z resztą uwag się zgadzam. Chyba widać, że trochę bokiem się ustawiam do energetyki - nie znam sprawy, nie kumam czaczy, i otwarcie to piszę. Nudzi mnie czytanie o wiatrakach, więc poprzestaję na liczbach.

Peace!
Edytowany: 28 października 2008 22:09

Jarbas
0
Wysłane: 28 października 2008 22:26:53 przy kursie: 24,89 zł
Raport raportem dzisiaj kolejne +6% Jutro po otwarciu czas na małą redukcję ;)

szooler
0
Wpisów: 2 112
Wysłane: 1 listopada 2008 21:24:18 przy kursie: 21,70 zł
Jeśli idzie o PEPa,to można go potraktować na L.jak wspomniał Jarbas,potencjalnie dobra inwestycja. ;)
Krótkoterminowo,nie.Może przybliżę jakie są tendencje w Hiszpanii,po Niemczech najsilnieszy kraj jeśli chodzi o eko-biznes.
Tam dla przekładu Iberdrola Renowable,zajmuje się tym samym co Pep,przechodzi całkowite załamanie,jeśli idzie o wycenę giełdową.Kurs spadł z około 5 eu poniżej 2 eu.Analitycy oczywiście nie przestają piać z zachwytu nad doskonałością perspektyw dla branży itp,itd.Inna spółka,Gamesa,światowy lider,(tak,tak,kto nie wierzy,może sprawdzić) w energetyce wiatrowej(czyli dokładnie takiej jak Pep) też ma nie lepiej.Kurs z maksimów na 35 eu z wielkim hukiem wali na 10eu.W niespełna rok.Dodać,że są to spółki bardziej zaawansowane technologicznie niż nasz PEPik.Taka wyprzedaż jest niezrozumiała,zważywszy na przyszłościowość ekoenergii,ale..Hiszpania ma bliżej do Ameryki.
Silne wsparcie to ma dopiero na 15 pln.
"Fortuna favet fortibus"

Jarbas
0
Wysłane: 2 listopada 2008 12:23:23 przy kursie: 21,70 zł
szooler napisał(a):
Silne wsparcie to ma dopiero na 15 pln.

Zacznę podbierać od 20... jak ruszy do góry od 25... taki mam plan. Co wyjdzie? zobaczymy
Szooler podobnie przeaanalizowałem sobie brażne i podobne wyciągnąłem wnioski.
Wojna z emisją CO2 aż dziwne że wiatraki nie są na topie, moim zdaniem za duże rozdrobnienie
Może jednak się okazać że lawinowo ruszą obostrzenia emisji, i wtedy wszyscy rzucą się do firm wyspecjalizowanych... wtedy trzeba mieć akcje.
Od 15 zł juz miałem pakiet... dał zarobić... Wiatraki kręcą koła więc jestem pewien że jeszcze z raz przynajmniej tak będzie ;)
Wiać będzie coraz bardziej więc "złoże" energii raczej się nie wyczerpie :)

szooler
0
Wysłane: 2 listopada 2008 16:50:10 przy kursie: 21,70 zł
PEP to zielona perła.Zachodni management,zachodnie standardy.. ;)
Sęk w tym ,że ludziska zapominają o szlachetnych,acz kosztownych hobby.W okresie posuchy.I coś trzeba do garnka włożyć.
"Fortuna favet fortibus"
Edytowany: 2 listopada 2008 16:56

szooler
0
Wysłane: 5 listopada 2008 19:12:39 przy kursie: 22,00 zł
Gamesa wczoraj +15%.Już kosztuje 14eu
"Fortuna favet fortibus"

Jarbas
0
Wysłane: 5 listopada 2008 21:07:36 przy kursie: 22,00 zł
PEP rozważa emisję akcji o wartości 80 mln zł

W obecnych czasach informacja mało popularna... dotyczy planów na rok 2009
Więcej TUTAJ

niebonie
0
Wpisów: 1
Wysłane: 19 listopada 2008 14:32:23 przy kursie: 19,17 zł
Witam

Do niedawna byłem szczęśliwym posiadaczek akcji PEP,u i z stoickim spokojem inwestowałem w niego większość swoich oszczędności. Zwłaszcza po ogromnych wtopach na StalEx i PCGuard wydawało mi się, że mam wkońcu spółkę która jest stabilna i przyszłościowa. Ostatnio dokupiłem akcji gdy były po 24,50 ponieważ jeszcze tak niskiej ceny nie widziałem i pomyślałem, że szybko to pomnożę a tu Zonk ! Wszystko zaczyna spadać po lini prostej i zaczynam się obawiać czy czasami nie wtopię jak z poprzednimi pseudo spółkami. Proszę o podpowiedź i coś na uspokojenie. Lub o alarm by sprzedawaćangry5

opennetpr
0
Wpisów: 688
Wysłane: 19 listopada 2008 15:44:10 przy kursie: 19,17 zł
Wskaźniki to ona ma drogie, na giełdzie jest wiele spółek które zaczęły rosnąć, a są wartę dwa razy więcej swej ceny, jak zobaczyłem wykresy to nie wziął bym jej w tym momencie. Nie wiem jeszcze jak z tym sektorem jest, więc nie powiem, ale wskaźniki ma drogie i dużo funduszy w niej siedzi jak się rozmyślą i zechcą przesiąść na spółki którym rośnie to może być nie wesoło. To nie jest akurat zachęta do sprzedaży bo jak powtarzam nie mam jeszcze rozeznania w sektorze, a on może ją utrzymać, ale droga coś jest. I plany tej emisji, hmm może faktycznie wówczas będą wzrosty i kasę zaciągnie, ale kto robi emisje w takich czasach, czy nie ten kto musi. Nie wiem jak tam z zyskami jej, bo może dochodowa to nie jest tak źle, ale ja bym jej nie wziął z czysto technicznego podejścia, wszystko ma za wysoko, a przynajmniej nie w tej chwili, bo z energią to nigdy nic nie wiadomo, zwłaszcza jak wejdzie handel CO2. Dla mnie jest za droga, ale ja mały inwestor 3some nie aspiruję do wielkości portfela funduszy,a dla nich czy droga czy tania, kto to wie. Z drugiej strony może osiągnęła dno. To inni mogli by się wypowiedzieć czy jest blisko dna czy nie. Ale plany emisyjne, to zazwyczaj wywołują inflację wartości papierka, choć może ta zapowiedź już jest w cenie.
Edytowany: 19 listopada 2008 15:46

greg
0
Wpisów: 32
Wysłane: 12 grudnia 2008 19:01:11 przy kursie: 18,90 zł
Przeczytałem, zgadza się, wsaźnikowo drogie, ale branźa jest niezła.
Ekotrendy, mimo,ze nieopłacalne ekonomicznie, bedą nową bańką. Kryzys szaleje, a pieniądze na alternatywne, nieopłacalne de facto technologie wytwarzania energii będą. Dzisiejsze ustalenia z Brukseli, co do planowanej ilości wydatkowania w przyszłości gotówki na "ekotematy", zwalają z nóg. Mody biznesowe, racjonalne na ogół nie są, ale warto się pewnie na nie łapać, byleby tylko wyskoczyć o czasie.
Rekomendacja WBK co do kursu PEP za rok jest przekonująca. Za rok 36 zł. Tylko ta nieszczęsna emisja. Pomysł jest jeszcze aktualny?

przemas1
0
Wpisów: 4
Wysłane: 14 grudnia 2008 16:46:04 przy kursie: 18,90 zł
'Elektrownia Połaniec zwarła 12 grudnia umowę ze spółką Polish Energy Partners w oparciu o którą wybudowana zostanie farma wiatrowa w okolicy miejscowości Gościno, o łącznej mocy zainstalowanej ok. 20 MW.'

pozdrowienia dla inwestorów

Jarbas
0
Wysłane: 17 grudnia 2008 23:43:54 przy kursie: 19,20 zł
Data sporządzenia: 2008-12-17
Uzupełnienie stanowisko Zarządu dotyczącego emisj akcji Spółki zawartego w raporcie bieżacym nr 61/2008

W uzupełnieniu do komunikatu bieżącego nr. 61/2008 z dnia 13 grudnia 2008 r. i zawartej w nim informacji, iż emisja akcji Polish Energy Partners S.A. w celu pozyskania kapitału własnego na wkład do projektów farm wiatrowych będzie dokonana jedynie wtedy, gdy cena akcji będzie odzwierciedlać wartość godziwą spółki, informujemy, ze w ocenie Zarządu Spółki bieżąca cena akcji spółki bardzo znacząco (ponad pięćdziesiąt procent) odbiega od wartości godziwej. W związku z powyższym emisja akcji będzie przeprowadzona jedynie wtedy, gdy cena akcji znacząco wzrośnie – do poziomu odzwierciedlającego wartość godziwą Spółki.

Hmmm... taka niby rekomendacja Zarządu? ;)

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6 7