pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

dariusz72

dariusz72

Ostatnie 10 wpisów
Szwedzi w listopadzie 2008 chcieli objąć większy pakiet akcji niż dostali,znają spółke i znają realia jakie panują w tego typu spółkach SP,więc argument o tchórzostwie raczej mi tu nie paduje,Niemcy z RWE mają już STOEN,więc też wiedzą jak jest.Myślę,że tu chodzi o kase,przypomnę,że rynek spekulował o wartości pakietu SP na poziomie 10mld,łatwo policzyć ile to wychodzi za akcje.Cezu jakoś poważnie nie brałem pod uwage,biorąc pod uwagę skale akwizycji jakich dokonali i poziom zadłużenia od początku nie wyglądali na gracza nawet nr.3.Dzisiaj pokazało się nieoficjalne info bodajże w Parkiecie,że Szwedzi nadal podtrzymują zainteresowanie spółką,pewnie czekają na oficjalną oferte cenową RWE i mogą próbować stawke podbić,no cóż tu trzeba być cierpliwym,myślę jednak,że do ugrania już tu dużo nie ma.Przy cenie 26zł rynek zdyskontował już wszystkie dobre infa.

Jakiego longa?Policz sobie sobie jaki będzie c/z na koniec tego roku biorąc pod uwagę nieoficjalne prognozy zarządu,nawet jak dostaną zwrot kasy z akcyzy.Tu toczy się walka o cene w wezwaniu,Szwedzi się wycofali,ok. sam się nie dziwie niecały rok temu SP z proszącym uśmiechem oddał im papiery po 20,4zł,teraz nieoficjalnie mówiło się o premii 20-30% ale przy kursie 20,5zł,ostatnio były spekulacje o 10mld za pakiet kontrolny i na to liczyli ci co brali ostatnio po 24-26zł,a tu psikus,SP za 4 dni ma podać szczegóły z kopert od dwóch graczy,tu jest teraz kot pogrzebany,być może Szwedzi i Czesi sobie odpuścili bo nie wytrzymali ciśnienia,może wiedzą,że konkurencja da....dużo więcej?Reasumując po uaktualnieniu planów prywatyzacji spółek SP na najbliższy okres Enea jest jedyną spółką energetyczną,którą może w 100% przejąć inwestor branżowy.....jest jeszcze druga strona medalu,być może SP wcale nie chce pełnej prywatyzacji Enei i z tego powodu tak krótki termin na złożenie ofert.Szykuje się jakieś gambini czy jak to się mówi,na dniach wszystko się wyjaśni,ale na longa to tu nie ma co trzymać.

Jak ktoś się interesuje spółką to pewnie wie,że dzisiaj w "samo południe" upływa termin zgłaszania ofert na zakup pakietu pozostającego w rękach SP,różnej maści analitycy wyceniają wartość tego pakietu w przedziale 7-10mld zł,ja część swojego pakietu już sprzedałem,z resztą czekam na otwarcie kopert z cenami.Cierpliwi już zostali wynagrodzeni

Fundy kręciły nochalami na 8,7zł i 0,3zł wykręciły,Afrykanerzy coś dorzucili,myślę,że to nie koniec,Noble chyba nie odda po tych pieniądzach,reszta nabrała wody w usta.Ja na razie mam dywidende za darmo i czekam dalej.Może będzie powtórka z Polmosu Białystok.

Ma ktoś te zacne papierki?

No i pare procent do przodu,a tak swoją drogą to powrót do łaski inwestorów takich defensywnych spółek jak CPS,TRK,TP,ACP czy KGN świadczy,że korekta na dużych spółkach z wig20 może nabrać rozmachu.Co do samej TRK to od kilku sesji mamy rosnące obroty i wzrost kursu,pytanie czy to korekta ostatniego spadku po słabych wynikach 1kw,gra pod "chudą"dywidende,czy coś więcej?

Ja dzisiaj zakupiłem pakiecik,może coś wzrośnie pod dywidende,rano uwolniłem środki sprzedając BDX,więc infrastruktura za infrastrukture.

"Standardem jest, że występuje się o kwoty, które zawierają
pewien bufor bezpieczeństwa, który zwiększa szanse takich emisji.
Ta kwota maksymalnego podwyższenia kapitału oznacza, że zarząd
chce mieć elastyczność w przeprowadzeniu transakcji i bynajmniej z
tego nie wynika, że będziemy chcieli wyemitować 650 mln akcji po
cenie, która jest rynkowa" - powiedział Pruski. Panowie,macie tu słowa samego Prezesa,więc radzę czytać i interpretować komunikaty po uważnym przeczytaniu tekstu.

Podciąganie kursu na końcowym fixingu,bez czarów zamknięcie wypadłoby poniżej 20zł.

Cenke już macie,przedział 42-48zł,za akcje.

Informacje
Stopień: Obeznany
Ostatnia wizyta: 17 listopada 2010 23:01:27
Liczba wpisów: 94
[0,03% wszystkich postów / 0,02 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,162 sek.

AD.bx ad3a
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d