Vabank - portfel tratata - Indywidualne kroniki giełdowe - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Vabank - portfel tratata

tratata
tratata PREMIUM
Wpisów: 776
Wysłane: 31 października 2017 18:13:16

kliknij, aby powiększyć

Tak to wygląda.
@fundament Bo mam z tego zajawkę. Nie żyję z giełdy, traktuję to jak bardzo ciekawy dodatek i chcę poznać więcej rynków i instrumentów.
Uwaga

Nie jestem ekonomistą ani finansistą, tylko zwykłym głupkiem który wierzy w teorie spiskowe i lubi sobie pogadać.
Kierowanie się moimi wpisami w jakichkolwiek decyzjach może mieć opłakane skutki.
Edytowany: 31 października 2017 18:15

LazyShare
Wpisów: 47
Wysłane: 31 października 2017 18:23:07
Czyli masz konto lewarowane - obecnie buying power wynosi czterokrotność Excess Liquidity
Edytowany: 31 października 2017 18:23

tratata
tratata PREMIUM
Wysłane: 31 października 2017 18:25:42
Ale pisałem Ci, że to błąd jest. Nie mogę wykorzystać buying power tylko excess liquidity
Uwaga

Nie jestem ekonomistą ani finansistą, tylko zwykłym głupkiem który wierzy w teorie spiskowe i lubi sobie pogadać.
Kierowanie się moimi wpisami w jakichkolwiek decyzjach może mieć opłakane skutki.

LazyShare
Wysłane: 31 października 2017 20:41:53
fundament napisał(a):
Tak na marginesie, po co ci te lewary, opcje i krótka sprzedaż? Przecież to liga dla zawodowców (bez urazy oczywiście; po prostu wnioskuję po postach, że jeszcze się uczysz inwestowania). Zresztą i tak jest to po to zrobione żeby ludzie tracili, bo wszystko działa na ich niekorzyść.

Bez przesady, aż tak źle nie ma - jeżeli chodzi o opcje na akcje to jest to najlepsze źródło budowania długoterminowego bogactwa dla inwestora (rozumianego jako odwrotność spekulanta). Zastosowanie tych instrumentów znacząco obniża ryzyko portfela i podwyższa gotówkową stopę zwrotu. Także nie ma co się od razu zniechęcać do danego instrumentu tylko rozsądnie korzystać z oferowanych możliwości :)

tratata
tratata PREMIUM
Wysłane: 31 października 2017 21:35:14
Ja bym dodał jeszcze po co mi krótka sprzedaż. Hossa trwa już bardzo długo, spodziewam się niedługo krachu. Mając pół portfela w długiej pozycji na niedowartościowanych akcjach i drugie pół w krótkich pozycjach na przewartościowanych akcjach mam szansę zarabiać dużo podczas hossy i utrzymać wartość portfela podczas krachu gdy wszystko będzie spadało.
Uwaga

fundament
Wpisów: 16
Wysłane: 31 października 2017 23:00:45
LazyShare napisał(a):
opcje na akcje to jest to najlepsze źródło budowania długoterminowego bogactwa dla inwestora

opcje są ograniczone w czasie, a więc z samej swej natury nie mogą pełnić roli długoterminowej "inwestycji". średni cykl hossy trwa 4.1 roku, bessy 0.8 - u nas hossa trwa 1.5 roku, ale każdy ma swoje zdanie i statystyki.

LazyShare
Wysłane: 1 listopada 2017 01:02:14
"fundament" napisał(a):

opcje są ograniczone w czasie, a więc z samej swej natury nie mogą pełnić roli długoterminowej "inwestycji". średni cykl hossy trwa 4.1 roku, bessy 0.8 - u nas hossa trwa 1.5 roku, ale każdy ma swoje zdanie i statystyki.

Bez problemu znajdziesz opcje z terminem wygasania 4+ lat. Poza tym przyjąłeś, że mowa jest o kupowaniu opcji, a to też nie do końca o to chodzi. Rzecz w tym, że ja nigdzie nie pisałem o opcjach jako długoterminowej inwestycji, a jedynie wspominałem, że to najlepsze narzędzie do budowania bogactwa. Za pomocą prostych strategii na putach można znacząco redukować cenę zakupu.

Dla przykładu weźmy najprostszą strategię jaką jest wystawianie cash covered putów na w miarę rozsądna spółkę, jaką wydaje się być obecnie TJX. Jeżeli uznasz, że spółka stanowi ciekawą fundamentalnie propozycję przy cenie powiedzmy 67.50, to możesz albo wystawić zlecenie kupna z limitem i czekać co zrobi rynek albo sprzedać opcję put (powiedzmy styczniową), zgarnąć z góry 180$ (2.7%) redukując cenę zakupu do 65.8$. Innymi słowy w przypadku zlecenia z limitem albo ono się wykona i kupisz akcje albo nie i nic z niego nie masz. W przypadku sprzedanego puta albo kupisz akcje (po niższej cenie) albo jeżeli rynek ucieknie do góry, zostaniesz ze z góry zainkasowanymi 180 dolarami.

tratata
tratata PREMIUM
Wysłane: 1 listopada 2017 09:38:05
fundament napisał(a):
średni cykl hossy trwa 4.1 roku, bessy 0.8 - u nas hossa trwa 1.5 roku, ale każdy ma swoje zdanie i statystyki.

Ciekawe co się stanie z tą naszą hossą gdy dolar upadnie, yen upadnie kilka gospodarek zbankrutuje. Wielu dobrych wróżbitów zapowiada, że kolejny kryzys będzie dużo gorszy niż poprzedni, taki na miarę Wielkiej Depresji np Peter Schiff, Jim Rogers, Gerald Celente, Ron Paul. Przepraszam za ewentualne błędy w nazwiskach, pisałem z pamięci
Uwaga

Edytowany: 1 listopada 2017 09:39

fundament
Wpisów: 16
Wysłane: 1 listopada 2017 11:47:07
Nie zdziwiłbym się gdybyśmy jeszcze śmiało kolejną dekadę nieustannie mieli rynek byka (tak jak np. sp500 od 1980 do 2000 roku), a nawet jeszcze dłużej, np. kolejne pół wieku (jak nikkei zaczynająć od 1945 roku). Kto wie? Zbyt wielu prorokuje spadki i to mi się właśnie nie podoba. Moda Kowalskich na teorie spiskowe sprzyja wzrostom, nie spadkom.

Poza tym skoro nawet Fakt wieszczy Wielki Kryzys to można śmiało kupować ;) Nagłówki z 2007 roku - pamiętacie?

tratata
tratata PREMIUM
Wysłane: 1 listopada 2017 16:48:19
Pół wieku hossy napędzanej drukowanymi pieniędzmi, ciekawie to brzmi... Drukowane waluty muszą w końcu podążyć do swej prawdziwej wartości czyli wartości opałowej.
Uwaga

Pilkahalowa
Wpisów: 171
Wysłane: 2 listopada 2017 00:13:33
Tyle, że w Europie drukowanie idzie dalejjedynie na ciut mniejszą skalę.
Takiej sytuacji jeszcze nogdy w historii nie było więc też nie ma jak prognozować jak zachowają się rynki. Może być tak, że ta metoda da podtrzymanie wysokich cen na giełdzie jeszcze długo, zwłaszcza, że tak stabilnych wzrostów dawno nie było. Chyba, że ktoś powie sprawdzam i któraś gospodarka się wywróci od wątpliwej jakości długów (np Chiny) albo od zbyt dużego poziomu zadłużenia (np Włochy) albo od braku reform (np Francja). Jak gdzieś tąpnie to możemy mieć wielkie tornado a potem jeszcze większe drukowanie pustych pieniędzy aby to naprawić.
Ale może być też tak, że czeka nas powolny wzrost przez kolejnych ileś lat, warunkiem braku turbulencji byłoby nie powstanie olbrzymiej spekulacyjnej bańki na akcjach, nieruchomościach czy czymkolwiek innym. Tylko czy to możliwe aby przy takiej ilości taniego pieniądza gdzieś nie przegięto ? Słabo to widzę ...

tratata
tratata PREMIUM
Wysłane: 2 listopada 2017 08:32:40
Im dłużej to trwa tym bardziej będzie bolało. Banki centralne w szczycie hossy mają prawie zerowe stopy procentowe. Nie będzie z czego obniżać w kryzysie, zostanie tylko drukowanie na wielką skalę a to się przełoży na upadek walut fiducjarnych.
Uwaga

tratata
tratata PREMIUM
Wysłane: 7 listopada 2017 17:10:44
Jednak moje pierwsze spostrzeżenia na temat SDRL były słuszne. Raz próbowali wybić, próbują ponownie.
Obecnie portfel wygląda tak:
SDRL 2900 śr cena 0,271
GURE 570 1,673
GNK 38 11,927
SVM 45 3,363

ITUS -50 2,669 (krótka pozycja)

W portfelach IKE i IKZE łącznie Astro I Agroliga z przeważającym udziałem tej drugiej.
Uwaga

Edytowany: 7 listopada 2017 17:13

tratata
tratata PREMIUM
Wysłane: 7 listopada 2017 21:08:51
SDRL dzisiaj ponad 30% do tej chwili. Niestety muszę odejść od komputera więc końcówki sesji nie zobaczę.
Zredukowałem o połowę GURE i zamknałem SVM, zamiast tego kupiłem AOI. Nie mam czasu przyglądać się bliżej spółkom, ale AOI podjęło próbę wybicia a z tego co pamiętam (mam krótką pamięć) to ma kilka razy więcej gotówki niż wynosi kapitalizacja.
Uwaga

tratata
tratata PREMIUM
Wysłane: 12 grudnia 2017 17:23:25
Nie za bardzo mam czas na giełdę ostatnio, ale postanowiłem pobawić się opcjami. Sprzedałem wszystkie akcje i wystawiłem po 1 opcji opiewającej na 100 akcji Netflix call z ceną wykonania 205 i terminem 20 kwietnia po cenie 9,19 oraz put z ceną wykonania 170 i terminem 16 marca po 6,59. Planuję przed samymi wynikami kupić trochę opcji put i call z krótkim terminem ważności. Żeby wystawić te 2 opcje wykorzystałem prawie w całości swój margin
Uwaga

tratata
tratata PREMIUM
Wysłane: 12 grudnia 2017 21:08:17
Kolega wyjaśnił mi w kilku słowach jak się stosuje opcje na przykładzie ubezpieczeń i zamknąłem swoje pozycje, będę kupował długoterminowe opcje i wystawiał krótkoterminowe
Uwaga

tratata
tratata PREMIUM
Wysłane: 6 lutego 2018 20:37:20
Na polskiej giełdzie w ramach kont emerytalnych skróciłem przed krachem Agroligę, chciałem kupić co innego ale się wstrzymałem. Czekam na rozwój sytuacji.
Dzisiaj na amerykańskiej giełdzie kupiłem za wszystko lewarowanego ETFa na spadki obligacji rządowych USA - TMV Direxion Daily 20-Year Treasury Bear 3X. Liczę na to, że pojawi się inflacja i przebije bańkę na obligacjach ze stałym kuponem.
Uwaga

Edytowany: 6 lutego 2018 20:39

tratata
tratata PREMIUM
Wysłane: 6 lutego 2018 22:15:12
Kolega wytłumaczył mi jak działają lewarowane ETFy i już wystawiłem zlecenie sprzedaży, na szczęście z zyskiem

Lewarowane ETFy nawet nie leżały obok bazy. Ten jest rozliczany codziennie i lewarowany razy 3. Normalnie jak stracę 20% to muszę odrobić 25% a tutaj jak baza spadnie o 20% to ja tracę 60% potem jak wzrośnie 25% to ja zgarniam 75% czyli mam najpierw 100 usd potem 40 usd a na końcu 70 usd pomimo tego, że baza jest w tym samym miejscu co była. Kupię jakiś nielewarowany ETF
Uwaga

tratata
tratata PREMIUM
Wysłane: 12 lutego 2018 18:12:31
Na kontach emerytalnych mam cały czas trochę akcji Astro, dzisiaj piękne odbicie o 50%, niedługo wyjdę na 0Shhh Niby to groszowa pozycja, ale nawet grosze potrafią poprawić humor.
Uwaga

tratata
tratata PREMIUM
Wysłane: 13 lutego 2018 10:32:20
Na Astro jest kontynuowana gra pod wyniki. Czy ma ktoś dostęp do kanału E-SPORT, czy pojawiły się na nim reklamy? Ja niestety przeprowadziłem się i nie mam już do niego dostępu od kilku miesięcy. Proszę o info
Uwaga

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12