pixelg
Vabank - portfel tratata - Indywidualne kroniki giełdowe - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Vabank - portfel tratata

nexus79
Wpisów: 13
Wysłane: 26 października 2017 20:55:32
tratata napisał(a):
Nie do końca wiem ile mam własnych pieniędzy na rachunku itd, mam problem z ogarnięciem ich zapisów, lewarów, kontraktów i całej reszty.
ok 15:15
ALERT: Your account, while currently margin compliant, maintains qualifying equity (i.e., Equity with Loan Value) at a level only 5% above that which is required. Please note that we do not issue margin calls and should this cushion erode and your account no longer remain margin compliant, it will be subject to forced position liquidations. To ensure continued compliance, please consider depositing additional funds to increase equity and/or closing or hedging positions to lessen margin exposure. Further note that funds in transit or subject to a credit hold are not considered when liquidating positions.

ok 18:00
This is to inform you that Interactive Brokers liquidated certain positions in your account U2265343 because your account would have incurred a Regulation T margin call at the end of the trading day. In order to protect our customers and the firm, we generally do not allow customers to incur Regulation T margin calls (i.e., your account must have sufficient equity under Reg T by the end of the trading day).

Jak widać ładnie się zachowali i poczekali na odbicie, nie sprzedali moich akcji w samym dołku. Nie rozumiem jednak do końca tej gadki o regulacjach itp Nie wiem jaki lewar teraz mogę mieć, mam na pewno otwarte pozycje ok 2x większe niż stan mojego konta.

a mi sie po prostu wydaje, ze otworzyles konto z debetem (margin) :) Z opisu widze, ze informuja Cie o koniecznosci uzupelnieniu depozytu - nazywa sie to marign call. Jezeli tego nie zrobisz to automatycznie broker Ci zlikwiduje niektore pozycje zeby zejsc do progu dopuszczalnego debetu. O 15 dostales alert, ze jestes tego blisko, o 18 pewnie wartosc spadla Ci jeszcze bardziej i margin call sie wykonal :)
To standardowa procedura wszystkich brokerow z USA. Zobacz w regulaminie/umowie jaki jest Twoj dopuszczalny poziom debetu (margin). Maksymalnie daja do dwukrotnosci wartosci papierow+gotowki na koncie. Wiec to nie jest stala kwota ale waha sie w zaleznosci od wyceny Twoich papierow wiec nigdy nie powinno sie wykorzystywac tego na maksa bo jak beda jakies spadki to wlasnie mozna sie zdziwic jak Ty, ze Ci skasowali pozycje :)

witam na gieldzie w USA :-D

cyzo
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 733
Wysłane: 26 października 2017 21:49:11
@tratata
Z ciekawości zapytam, jak dużą pozycję otworzyłeś względem posiadanego depozytu? Bo to, o czym pisze @nexus79 trzyma się kupy. I wtedy nie byłaby to żadna magia/urok rynku w USA...tylko zwykłe przelewarowanie...i zwykły margin call, jaki występuje i u nas na kontraktach.

nexus79
Wpisów: 13
Wysłane: 26 października 2017 22:32:13
i zapomnialem dopisac, ze z tymi przepisami federalnymi chodzi o to, ze wymuszaja, zeby przynajmniej 25% wartosci papierow bylo pokryte z Twoich srodkow. Wiec zazwyczaj margin call dostaje sie przy 30% zeby miec czas na uzupelnienie depozytu. Bo jak zejdzie ponizej 25% to pozycja z automatu jest kasowana.

tratata
tratata PREMIUM
Wpisów: 900
Wysłane: 27 października 2017 16:43:02
Odpowiem na liczbach, bo to nie są jakieś wielkie kwoty.
Wpłaciłem 9000zł
Kupiłem 700 akcji bodajże po 12,7 USD To był prawie max, który mogłem kupić
Zabezpieczenie minimalne wynosiło ok 2000 zł
Jak kurs spadł to zbliżyłem się do 2000zł, ale odbiło i upłynnili mi akcje tak, że teraz mam 8000zł.

Tutaj kupujesz realne akcje i to jest realny kredyt, nie jakieś CFD
Uwaga

Nie jestem ekonomistą ani finansistą, tylko zwykłym głupkiem który wierzy w teorie spiskowe i lubi sobie pogadać.
Kierowanie się moimi wpisami w jakichkolwiek decyzjach może mieć opłakane skutki.

tratata
tratata PREMIUM
Wysłane: 27 października 2017 17:41:44
Nexus ma dużo racji, poczytałem trochę, pomyślałem i częściowo zrozumiałem. Tutaj jest to opisane:
www.interactivebrokers.com/ima...
Uwaga

Nie jestem ekonomistą ani finansistą, tylko zwykłym głupkiem który wierzy w teorie spiskowe i lubi sobie pogadać.
Kierowanie się moimi wpisami w jakichkolwiek decyzjach może mieć opłakane skutki.

tratata
tratata PREMIUM
Wysłane: 30 października 2017 15:40:22
Dobrałem jeszcze jedną spółkę do portfela - GURE. Jak to bywa z chińskimi, bardzo tania. Rynek wycenia dochodowy biznes poniżej ilości gotówki w kasie. Jutro chyba będę mógł nareszcie coś na lewar kupić. Oni przeliczają chyba dane pod konta margin raz dziennie a ja żeby mieć lewar muszę mieć kilka spółek w portfelu a przez weekend miałem tylko 1.
Otworzyłem też konta IKE i IKZE na polskiej giełdzie. Ze 2 lata się do tego przymierzałem...
Uwaga

tratata
tratata PREMIUM
Wysłane: 30 października 2017 18:51:48
Czy ktoś wie jak kupować opcje na akcje w Interactive Brokers?
Czy kontrakty na indeksy/waluty są też lewarowane czterokrotnie czy wyżej?
Uwaga

LazyShare
Wpisów: 47
Wysłane: 30 października 2017 20:09:42
Opcje na akcję - tak jakby mój ulubiony temat :)

Kliknij na dowolna akcję prawym przyciskiem myszy i z menu kontekstowego wybierz "Trading Tools" - "Option Chain"

Lewar, a w zasadzie margin, zależy od typu konta jakie posiadasz. Szczegóły wraz z kalkulatorem tutaj www.interactivebrokers.com/en/...

tratata
tratata PREMIUM
Wysłane: 31 października 2017 10:52:04
Dzięki za rzeczową odpowiedź, wieczorem się temu przyjrzę.
Uwaga

tratata
tratata PREMIUM
Wysłane: 31 października 2017 14:56:35
Dzięki IB codziennie robię coś zupełnie nowego na giełdzie, czuję się trochę tak jakbym nigdy wcześniej nie grał. Dzisiaj otworzyłem pierwszą krótką pozycję w akcjach, padło bez większych przemyśleń na STAG. Nie mam czasu dłużej się tym spółkom przyglądać, jestem zawalony robotą.
Uwaga

Edytowany: 31 października 2017 14:56

LazyShare
Wysłane: 31 października 2017 16:32:51
Z STAG uważaj - to jest REIT, który płaci wysokie, miesięczne dywidendy. A więc przy krótkiej pozycji to Ty wypłacasz te dywidendy osobie od której pożyczyłeś akcje

tratata
tratata PREMIUM
Wysłane: 31 października 2017 16:42:56
Cały czas nie rozumiem tego konta margin. Zapytałem co mam zrobić żeby znów mieć konto z kredytem to dostałem taką odpowiedź:

"You will either have to add funds, or liquidate positions to increase the margin buying power in your account."

O co im chodzi, jak sprzedam wszystkie pozycje to uruchomią mi znowu kredyt? Czy tylko o to, że jak sprzedam akcje to będę mógł kupić sobie znowu? Jeśli to drugie to poradzili mi jakbym był Forestem Gumpem

@ LazyShare Zobacz jaki Stag ma C/Z, % dywidendy musi być oszałamiający.
Uwaga

Edytowany: 31 października 2017 16:44

LazyShare
Wysłane: 31 października 2017 16:51:08
STAG to REIT, a w ich przypadku C/Z (P/E) jest mylącym wskaźnikiem. Obecnie DY dla STAGa to ok 5.2%. Przy analizie REITów zamiast earnings korzysta się z FFO lub AFFO. Na zwykłe zyski tych podmiotów wpływają olbrzymie odpisy amortyzacyjne, które nie zmniejszają możliwości wypłacania wysokich dywidend. Bez problemu znajdziesz REITy, które płacą 7-8 a nawet powyżej 10% przy C/Z > 50

Chodzi im o to, że Twoje konto jedzie na zbyt dużym lewarze i albo dorzucisz funduszy albo zamkniesz część pozycji żeby zwolnić dostępny margin
Edytowany: 31 października 2017 16:54

tratata
tratata PREMIUM
Wysłane: 31 października 2017 16:55:44
Dziękuję za wyjaśnienia. Z taką wiedzą powinieneś mieć tutaj na forum 1000+ postów, to by bardzo mi pomogło. Innym zresztą pewno też. Spróbuję wyjść z pozycji w STAGu bez większych strat.

Ja nie mam żadnego lewaru teraz. Ustawili mi initial margin na poziomie mojego depozytu, w każdym razie tak mi się wydaje jak czytam te zestawienia.
Uwaga

Edytowany: 31 października 2017 17:00

LazyShare
Wysłane: 31 października 2017 17:05:01
Dzięki za miłe słowa - możesz poczytać moje artykuły w Equity Magazine - tam się bardziej udzielam. SW to głównie rynek polski a ja inwestuję w zasadzie głównie poza Polską. A jeżeli interesuje Cię rynek w USA, to odezwij się na PW wyślę Ci zaproszenie do grupy na FB, na której bardziej omawiamy temat.

Co do marginu w IB, w zakładce ACCOUNT masz takie menu jak AVAILABLE FOR TRADING, a w nim CURRENT EXCESS LIQUIDITY i SPECIAL MEMORANDUM ACCOUNT oraz BUYING POWER. Dwa pierwsze powinny być większe od zera (inaczej dojdzie do margin calla), ostatnie określa ile akcji możesz kupić (za jaką kwotę licząc kredyt)

tratata
tratata PREMIUM
Wysłane: 31 października 2017 17:12:48
To co napisałeś to rozumiem i widziałem wcześniej. ale odkąd miałem margin calla i upłynnienie części akcji to buying power kłamie, mogę kupować tylko tyle ile pokazuje Current Excess Liquidity.

W najbliższych dniach zamknę wszystkie pozycje i zobaczę ile mam rzeczywiście na koncie. Może mam mniej niż myślę.
Uwaga

Edytowany: 31 października 2017 17:23

LazyShare
Wysłane: 31 października 2017 17:23:18
Hmm czyli zmienili Ci typ konta z RegT/Margin na Cashowe? W tej sytuacji podejrzewam, że po margin callu możesz nie spełniać części wymagań - www.interactivebrokers.com/en/...

Ciężko określić o co dokładnie chodzi nie widząc dokładnie co chcesz zrobić i jakie komunikaty generuje platforma :)

tratata
tratata PREMIUM
Wysłane: 31 października 2017 17:34:49
Sprawdziłem w ustawieniach konta i jest margin a nie cash. Może rzeczywiście mam mniejszy kapitał niż mi się wydaje. Gdzie się sprawdza ile mam własnych środków?
Powinni wprost pisać ile jest kredytu, ile środków itd.
Ja mam jakieś wirtualne kontrakty na forexie USD/PLN a do tego jeszcze nie wiem jak liczyć tę krótką pozycję w STAGu.
Uwaga

Edytowany: 31 października 2017 17:39

LazyShare
Wysłane: 31 października 2017 18:02:09
To co jest "Twoje" określa pozycja EQUITY WITH LOAN VALUE A jeżeli chcesz sprawdzić ile dokładnie cashu wpłaciłeś to bodajże nie ma innej metody jak przejrzeć historię wpłat/wypłat lub wygenerować raport z portfolio od początku istnienia konta

Krótka pozycja działa w przybliżeniu w ten sposób, że odstajesz cash do ręki ze sprzedaży pożyczonych akcji, zwiększają się wymagania depozytowe i jeżeli zainwestujesz cash to znowu zwiększy się wymagany depozyt. Tak na prawdę zależności jest więcej - tutaj mocno upraszczam.

Wirtualne pozycje biorą się stąd, że wymieniałeś PLN na USD i system liczy Ci wirtualną stratę/zysk z tej transakcji.
Edytowany: 31 października 2017 18:09

fundament
Wpisów: 16
Wysłane: 31 października 2017 18:09:38
Tak na marginesie, po co ci te lewary, opcje i krótka sprzedaż? Przecież to liga dla zawodowców (bez urazy oczywiście; po prostu wnioskuję po postach, że jeszcze się uczysz inwestowania). Zresztą i tak jest to po to zrobione żeby ludzie tracili, bo wszystko działa na ich niekorzyść.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11