pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

LazyShare

LazyShare

Ostatnie 10 wpisów
Formalnie nie ma takiej możliwości ponieważ ryczałt od dywidend nie łączy się z innymi podatkami na PIT38. W zasadzie na chwilę obecną jedyna możliwość odpisania takiego podatku to ubieganie się indywidualnie o zwrot nadpłaty w państwie, w którym nadpłaciłeś.

BOSSA posiada tzw konto omnibus - w uproszczeniu sami posiadają zbiorczy rachunek w innym domu maklerskim (dokładniej w KBC), z którego później sami rozdzielają środki na rachunki uczestników. Stanowisko IRS (am. US) jest takie, że taka struktura rachunków maklerskich uniemożliwia jednoznaczne rozróżnienie, kto jest beneficjentem dywidendy, stąd stosowana jest najwyższa stawka.

Rzeczywiście najlepiej jest wybrać inny DM (osobiście gorąco polecam Interactive Brokers), kupować spółki crossnotowane na parkietach europejskich, które nie powodują takich problemów (chociaż pewnie i tak nadpłacisz ten podatek u źródła), ewentualnie rozejrzeć się za spółkami oferującymi DRIPY/SCRIPY (o ile Bossa je obsługuje - powinna bo KBC obsługiwało ale pewności nie mam).

Przy okazji, jeżeli jesteś zainteresowany inwestowaniem dywidendowym, to zapraszam do naszej grupy na fb: www.facebook.com/groups/usstoc...

"fundament" napisał(a):

opcje są ograniczone w czasie, a więc z samej swej natury nie mogą pełnić roli długoterminowej "inwestycji". średni cykl hossy trwa 4.1 roku, bessy 0.8 - u nas hossa trwa 1.5 roku, ale każdy ma swoje zdanie i statystyki.


Bez problemu znajdziesz opcje z terminem wygasania 4+ lat. Poza tym przyjąłeś, że mowa jest o kupowaniu opcji, a to też nie do końca o to chodzi. Rzecz w tym, że ja nigdzie nie pisałem o opcjach jako długoterminowej inwestycji, a jedynie wspominałem, że to najlepsze narzędzie do budowania bogactwa. Za pomocą prostych strategii na putach można znacząco redukować cenę zakupu.

Dla przykładu weźmy najprostszą strategię jaką jest wystawianie cash covered putów na w miarę rozsądna spółkę, jaką wydaje się być obecnie TJX. Jeżeli uznasz, że spółka stanowi ciekawą fundamentalnie propozycję przy cenie powiedzmy 67.50, to możesz albo wystawić zlecenie kupna z limitem i czekać co zrobi rynek albo sprzedać opcję put (powiedzmy styczniową), zgarnąć z góry 180$ (2.7%) redukując cenę zakupu do 65.8$. Innymi słowy w przypadku zlecenia z limitem albo ono się wykona i kupisz akcje albo nie i nic z niego nie masz. W przypadku sprzedanego puta albo kupisz akcje (po niższej cenie) albo jeżeli rynek ucieknie do góry, zostaniesz ze z góry zainkasowanymi 180 dolarami.

fundament napisał(a):
Tak na marginesie, po co ci te lewary, opcje i krótka sprzedaż? Przecież to liga dla zawodowców (bez urazy oczywiście; po prostu wnioskuję po postach, że jeszcze się uczysz inwestowania). Zresztą i tak jest to po to zrobione żeby ludzie tracili, bo wszystko działa na ich niekorzyść.


Bez przesady, aż tak źle nie ma - jeżeli chodzi o opcje na akcje to jest to najlepsze źródło budowania długoterminowego bogactwa dla inwestora (rozumianego jako odwrotność spekulanta). Zastosowanie tych instrumentów znacząco obniża ryzyko portfela i podwyższa gotówkową stopę zwrotu. Także nie ma co się od razu zniechęcać do danego instrumentu tylko rozsądnie korzystać z oferowanych możliwości :)

Czyli masz konto lewarowane - obecnie buying power wynosi czterokrotność Excess Liquidity

To co jest "Twoje" określa pozycja EQUITY WITH LOAN VALUE A jeżeli chcesz sprawdzić ile dokładnie cashu wpłaciłeś to bodajże nie ma innej metody jak przejrzeć historię wpłat/wypłat lub wygenerować raport z portfolio od początku istnienia konta

Krótka pozycja działa w przybliżeniu w ten sposób, że odstajesz cash do ręki ze sprzedaży pożyczonych akcji, zwiększają się wymagania depozytowe i jeżeli zainwestujesz cash to znowu zwiększy się wymagany depozyt. Tak na prawdę zależności jest więcej - tutaj mocno upraszczam.

Wirtualne pozycje biorą się stąd, że wymieniałeś PLN na USD i system liczy Ci wirtualną stratę/zysk z tej transakcji.

Hmm czyli zmienili Ci typ konta z RegT/Margin na Cashowe? W tej sytuacji podejrzewam, że po margin callu możesz nie spełniać części wymagań - www.interactivebrokers.com/en/...

Ciężko określić o co dokładnie chodzi nie widząc dokładnie co chcesz zrobić i jakie komunikaty generuje platforma :)

Dzięki za miłe słowa - możesz poczytać moje artykuły w Equity Magazine - tam się bardziej udzielam. SW to głównie rynek polski a ja inwestuję w zasadzie głównie poza Polską. A jeżeli interesuje Cię rynek w USA, to odezwij się na PW wyślę Ci zaproszenie do grupy na FB, na której bardziej omawiamy temat.

Co do marginu w IB, w zakładce ACCOUNT masz takie menu jak AVAILABLE FOR TRADING, a w nim CURRENT EXCESS LIQUIDITY i SPECIAL MEMORANDUM ACCOUNT oraz BUYING POWER. Dwa pierwsze powinny być większe od zera (inaczej dojdzie do margin calla), ostatnie określa ile akcji możesz kupić (za jaką kwotę licząc kredyt)

STAG to REIT, a w ich przypadku C/Z (P/E) jest mylącym wskaźnikiem. Obecnie DY dla STAGa to ok 5.2%. Przy analizie REITów zamiast earnings korzysta się z FFO lub AFFO. Na zwykłe zyski tych podmiotów wpływają olbrzymie odpisy amortyzacyjne, które nie zmniejszają możliwości wypłacania wysokich dywidend. Bez problemu znajdziesz REITy, które płacą 7-8 a nawet powyżej 10% przy C/Z > 50

Chodzi im o to, że Twoje konto jedzie na zbyt dużym lewarze i albo dorzucisz funduszy albo zamkniesz część pozycji żeby zwolnić dostępny margin

Z STAG uważaj - to jest REIT, który płaci wysokie, miesięczne dywidendy. A więc przy krótkiej pozycji to Ty wypłacasz te dywidendy osobie od której pożyczyłeś akcje

Opcje na akcję - tak jakby mój ulubiony temat :)

Kliknij na dowolna akcję prawym przyciskiem myszy i z menu kontekstowego wybierz "Trading Tools" - "Option Chain"

Lewar, a w zasadzie margin, zależy od typu konta jakie posiadasz. Szczegóły wraz z kalkulatorem tutaj www.interactivebrokers.com/en/...

Informacje
Stopień: Oswojony
Dołączył: 21 lutego 2012
Ostatnia wizyta: 13 lipca 2018 15:22:35
Liczba wpisów: 47
[0,01% wszystkich postów / 0,02 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,391 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +106,64% +21 328,00 zł 41 328,00 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d