pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Pilkahalowa

Pilkahalowa

Ostatnie 10 wpisów
Z tego co prezes przekazał na czacie wynika, że spodziewa się jednak lepszego III kw. To może sugerować, że jakieś przesunięcie między II a III kw miało miejsce (o tym też wspomniano w raporcie). Z wcześniejszych wypowiedzi pamiętam, że skupiają się teraz na jednostkowo większych transakcjach (projektach) a to by nieco tłumaczyło. Jeden projekt rozliczony zamiast w II to w III kw może mieć duży wpływ bo koszty zostały w II a przychody wpadną do III kw. Wcześniej takie sytuacje nie miały miejsca z tego co pamiętam a teraz chyba trzeba je brać pod uwagę.
Kurs nurkuje bardzo mocno i albo jest zapowiedzią kolejnych złych wiadomości ze spółki np. pogarszania się sytuacji związanej z płynnością albo mamy dołek i lepsze wyniki III kw spowodują odreagowanie. W normalnej sytuacji ciężko też będzie nie poprawić wyników IV kw w porównaniu z 2018 r. kiedy była spora wpadka na ponad 2 mln zł na kontrakcie.
Jesteśmy w ciekawym miejscu jeśli chodzi o LUG.
Obstawiam na razie nadal pozytywny scenariusz.

Faktycznie bardzo słabo to wygląda.
Pytanie na ile jest to przesunięcie a na ile pogorszenie koniunktury. To będzie widać dopiero po wynikach za III kw.

Gratulacje ! Wyniki są świetne.
Zastanawiam się tylko czy gdybyś kupując te spółki założył, że będziesz trzymał je latami to wybrałbyś te, które były w portfelu ?
Warren Buffett za horyzont inwestycyjny uważa "na zawsze" :) pewnie dlatego w jego portfelu są raczej liderzy rynku. Gdyby chciał inwestować na GPW musiałby w większości kupować firmy państwowe ... więc pewnie zmieniłby strategię.

Jestem spokojny o LUG-a.
Są w branży skazanej na rozwój (oświetlenie LED nadal będzie tym, na które wymieniane są stare instalacje a nowe właściwie tylko już są LED-owe).
Na tle branży powoli wyrastają na lidera w Polsce.
Stawiają na nowoczesne rozwiązania i patrzą przyszłościowo.
Eksport coraz bardziej nakręca sprzedaż. Dywersyfikują rynki.

Przyczepić się tylko można do słabości naszej giełdy a już najbardziej New Connect. Zagrożeniem jest zniechęcenie się właściciela wogóle do tego aby ich spółka była notowana.

Tą wpadką w IV kw bym się nie przejmował aż tak bardzo. Każdy musi czasami wtopić na czymś, ważne aby wyciągnęli wnioski na przyszłość. I na to liczę.

Z ewentualną sprzedażą akcji zaczekałbym co najmniej do wyników za IV kw 2019 r.

I kw też bardzo ładnie wyszedł.
Zysk netto +36% r/r.

www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

Examobile podało rekordowe wyniki.
Przychody wyniosły 310 tys. zł (+130%)
Zysk netto = 219 tys. zł (+313%)

Osobiście wolę jak kurs rośnie bo systematycznie poprawiają się wyniki. Przy debiutach mam zawsze taką obawę, że sprzedając akcje ktoś zadbał o to aby był dobry PR a wyniki wyglądały na ten moment bajecznie. Prawda wychodzi jednak dopiero po czasie.
Niestety dla akcjonariuszy najczęstszy scenariusz jest taki, że spółka rośnie mocno na debiucie a problemy zaczynają się chwilę później. Ci co do niego się przygotowywali wówczas upłynniają swoje akcje a po kilku miesiącach kiedy kurz opada okazuje się, że mamy długi trend spadkowy. Dopiero zmiana takiego trendu, potwierdzona wynikiem finansowym moim zdaniem jest optymalnym momentem do zakupu.
Na szczęście nie wszystkie spółki tak się zachowują. Mamy np DINO, które ładnie rośnie od debiutu. I tego życzę i na tej spółce wszystkim akcjonariuszom.

Co roku wypłacali też dywidendy. Ostatnio systematycznie po 80 gr na akcję.
Tym może być wyżej albo mniej jeśli planują np inwestycję w kopalnię.

80 gr na dziś dałoby ponad 4%.

A kiedy planujesz pozbyć się Kruka ? Faktycznie ostatnio chodzi między 150 a 170 jakoś ...aż się prosi aby na zmianę kupić i sprzedać :)

Bardzo by mnie pozytywnie zaskoczyli gdyby wypłacili dywidendę. Nie jest to wykluczone w sumie.
Branża przeżywa szok inwestycyjny po kilku latach bardzo chudych. Na logikę wydaje mi się jednak, że zatrzymają kasę jeszcze w tym roku w spółce aby bez problemu sprostać spływającym ciągle zamówieniom. Być może będą też potrzebować środków na jakieś inwestycje aby poszerzyć park maszynowy lub odnowić coś co się dawno zamortyzowało. Do tego ich sposób na sprzedaż jest taki, że budują np. kombajn dla kopalni a potem przekazują go a kopalnia płaci im raty leasingowe za niego. Pewnie też później go serwisują. Na taki sposób sprzedaży również potrzeba sporo kasy. Więc albo trzeba ją uzbierać albo pożyczyć z banku.

Informacje
Stopień: Rozgadany
Dołączył: 28 maja 2013
Ostatnia wizyta: 13 listopada 2019 10:15:45
Liczba wpisów: 171
[0,05% wszystkich postów / 0,07 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,475 sek.

AD.bx ad3a
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d