Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Pilkahalowa

Pilkahalowa

Ostatnie 10 wpisów
Obawiam się, że nie będzie skupu akcji.
Kruk potrzebuje środków na rozwój. Nie udało się pozyskanie inwestora a to może oznaczać brak lub zmniejszenie dywidendy. Moim zdaniem ten trop może prowadzić do zmniejszenia pozycji przez niektóre fundusze. Być może należy też brać pod uwagę dodruk akcji. Prezes chce być liderem rynku w Europie a nie podążać za peletonem. To ambitny facet, dlatego Kruk jest już dużą firmą na GPW.
Wydaje mi się, że zbliżamy się już do dna jeśli chodzi o kurs a po wynikach podskoczymy. IV kw zeszłego roku to odpisy na Włoskim portfelu i niska baza, którą teraz Kruk powinien skokowo poprawić. Pytanie jak to będzie wyglądało w porównaniu do prognoz analityków.

Ja równeiz piszę się na kolejną edycję ... jesli uda się dopisać na 2019 r. chiałbym kupić Patentusa.
Uważam, że niemodna branża okołogórnicza odzyska teraz na kilka lat swój blask.

Witam
Czy w portfelu uwzględniamy dywidendy ?
Jesli tak to czy w Eurotelu została ona uwzględniona w wyliczeniach ?
Nie zmieni to pewnie wiele w całości ale zawsze to jakiś plus.

Ciekawe czy w takiej sytuacji jak zapłaci ten zaległy VAT fimra będzie mogła zrobić korektę podatku dochodowego za 2013 rok ... pewnie już nie :)

Moim zdaniem koszt długu zależy od wiarygodności a ona działa na korzyść Kruka w tej chwili. Dłużej na rynku, większe doświadczenie, dłuższa historia spłat zadłużenia itp.
Jeśli Kruka czeka wzrost kosztów zadłużania to raczej z powodu wzrostu stóp procentowych, zbyt dużego lewarowania działalności w przyszłości lub ewentualnego pogorszenia się rentowności biznesu.

I wynajęty miastu lokal pod przedszkole z miesięcznym czynszem ponad 80 tys zł.

Skoro rzutem na taśmę udało mi się załapać do konkursu to poproszę o zakup spólki EUROTEL.
Powody zdecydowanie fundamentalne choć sam jestem ciekaw jak obecną sytuację widzi np Wojetek.

Wskaźnik C/Z 7,57, C/WK 1,77, EV/EBITDA 4,46.
Zysk netto za IV kw 2017 r liczę, że będzie lepszy niż w III kw 2017 a nawet jak tylko zbliży się do niego to i tak zdecydowanie powinien przebić IV kw 2016 r.
Spółka systematycznie wypłaca dywidendy.
Szansą na skokowy wzrost ceny akcji upatruję też w planach przejęcia spółki posiadającej również sieć salonów sprzedaży. Może to być spore wydarzenie dla Eurotela. Myślę, że nawet gdyby konsekwencją był brak wypłaty dywidendy w 2018 roku to zrekompensuje to z nawiązką wzrost kursu wówczas.

Zgłaszam sie do konkursu.
Spółke podam później ... jak będę wiedział czy udało mi sie załapać.

Kurcze mamy jeszcze 2017 rok a mijesc na 2018 juz brak widzę :)

Sam tylko Bitcoin ma dziś wartość 9000 USD co daje kapitalizację około 135 mld USD (przy założeniu 15 milionów monet na świecie). A przecież kryptowalut jest pełno.
http://bitcoin.pl/wiadomosci/ciekawostki/1196-szacujemy-liczbe-wszystkich-dostepnych-i-utraconych-bitcoinow

Dla porównania, kryzys w 2008 roku zapoczątkował upadek banku Lehman Brothers, który zarządzał aktywami na poziomie około 175 mld USD.
https://www.forbes.pl/wiadomosci/upadek-lehman-brothers-rozpoczal-kryzys-finansowy-w-2008-roku/lx3meth

Moim zdaniem w przypadku kryptowalut mówimy już o wartościach na tyle dużych, że mogą w razie problemów zrobić zamieszanie na rynku. Wiele osób faktycznie nie inwestuje w kryptowaluty ale uzywa ich do rozliczeń. Nie zmienia to jednak faktu, że przez jakiś czas są ich posiadaczami. Potem ktoś je sprzedaje a ktoś inny kupuje potwierdzając tym samym ich poziom wartości na daną chwilę. Jak spojrzy się na wykres wzrostu cen Bitcoina widać, że własnie teraz posiadaczy jest z każdym dniem coraz więcej i to właśnie winduje cenę.
Jestem pewnien, że na całym świecie jest pełno osób, który w inwestowaniu w kryptowaluty widzą jedyna szansę stania się milionerami. Przypuszczam, że w większości nie sa to korporacje ale osoby prywatne. Niekoniecznie też zdające sobie sprawę z poziomu ryzyka. "Jak coś rośnie od 2009 r to pewnie będzie rosło już zawsze".

I to jest kolejny argument za tym aby ten rynek w jakiś sposób ucywilizować, co uniemżliwi robienie nierejestrowanych transakcji albo wogóle go zdelegalizować aby uniknąć w przyszłości wielkiej tragedii wielu nieświadomych ryzyka ludzi.
Kto wie, może kolejny kryzys nie będzie z winy Chin, jakiś zadłużonych państw czy banków we Włoszech ale właśnie z powodu upadku jakiejś kryptowaluty ? Wówczas nastąpi efekt domina, panika i ucieczka po trupach. Wiele osób może stracić majątki a to może pogrążyć gospodarki wielu krajów i wiele giełd.
Nie do końca rozumiem dlaczego takie ryzyko jest tolerowane przez tak wiele krajów na świecie.

Informacje
Stopień: Rozgadany
Dołączył: 28 maja 2013
Ostatnia wizyta: 20 lutego 2019 11:09:52
Liczba wpisów: 157
[0,05% wszystkich postów / 0,07 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,385 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d