pixelg
Vabank - portfel tratata - Indywidualne kroniki giełdowe - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Vabank - portfel tratata

cyzo
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 732
Wysłane: 25 października 2017 12:56:19
fundament napisał(a):
odpowiednikiem polskiego stooqa jest dość dobry skaner finviz.com

I jest tam aplikacja do AT? Niestety (chyba) nie ma jakiejś trialowej wersji free of charge, więc ciężko sprawdzić.

tratata
tratata PREMIUM
Wpisów: 900
Wysłane: 25 października 2017 13:02:19
Normalne indywidualne konto założyłem i bez problemu przelałem poniżej 10k USD. Nigdzie nie było mowy o takim limicie, w każdym razie ja nie zauważyłem.
Depozyt mam nawet poniżej 3k USD. Tam za to dokładnie wypytują Cię o dochody, majątek, majątek płynny itp.
Uwaga

Nie jestem ekonomistą ani finansistą, tylko zwykłym głupkiem który wierzy w teorie spiskowe i lubi sobie pogadać.
Kierowanie się moimi wpisami w jakichkolwiek decyzjach może mieć opłakane skutki.
Edytowany: 25 października 2017 13:17

cyzo
Wysłane: 25 października 2017 13:23:04
To ciekawe.
Na stronie IB, jak byk widnieje tekaie info:
Cennik IB

Być może znowu coś zmienili, bo jak się interesowałem w sierpniu, to na rynek USA potrzebny był depzyt min. 25 tyś USD, żeby móc dokonywać więcej niż 4 transakcje tygodniowo, bez jakiś dodatkowych formalności podatkowych. Jeżeli < 4 transakcji tygodniowo, to wystarczyło 10 k USD.

tratata
tratata PREMIUM
Wysłane: 25 października 2017 13:31:35
Mój angielski nie jest najlepszy i nie czytałem wszystkiego bardzo dokładnie ale tam gdzie trzeba było wypełnić dane nie zauważyłem żadnego infa o limitach. Spróbuj założyć konto, to nic nie kosztuje a sam sprawdzisz.
Uwaga

Nie jestem ekonomistą ani finansistą, tylko zwykłym głupkiem który wierzy w teorie spiskowe i lubi sobie pogadać.
Kierowanie się moimi wpisami w jakichkolwiek decyzjach może mieć opłakane skutki.

tratata
tratata PREMIUM
Wysłane: 25 października 2017 17:14:41
Nie było mnie w domu a tu ładna obsuwa na GNK. System sam zmniejszył mi pozycję o ponad połowę realizując sporą stratę a potem kurs odbił. Muszę rozważniej zacząć stawiać swoje pierwsze kroki na rynku amerykańskim.
Uwaga

tratata
tratata PREMIUM
Wysłane: 25 października 2017 19:34:47
Pomyślałem trochę i doszedłem do wniosku, że żeby się lewarować trzeba mieć jednak zdywersyfikowany portfel. Ta dzisiejsza obsuwa mnie pognębiła trochę. Może nawet ktoś specjalnie zrzucił shorty żeby wywalić takich jak ja. Przy zdywersyfikowanym portfelu, system nie zrealizowałby mi straty na koncie i spokojnie kurs by odbił a bez dywersyfikacji zostałem podczas odbicia bez ponad połowy akcji.
Uwaga

cyzo
Wysłane: 25 października 2017 19:43:07
A to jakiś automat skraca Ci pozycję, jak jest zbyt duża obsuwa na całym depozycie, czy takie miałeś zlecenie wbite i się stop odpalił ?

tratata
tratata PREMIUM
Wysłane: 25 października 2017 20:15:37
Automat, ale nie było mnie w tym czasie przy komputerze więc nie wiem czy były jakieś zapytania itp.
Uwaga

tratata
tratata PREMIUM
Wysłane: 25 października 2017 21:26:34
Nie do końca wiem ile mam własnych pieniędzy na rachunku itd, mam problem z ogarnięciem ich zapisów, lewarów, kontraktów i całej reszty. Chyba będę musiał sobie książkę Jajugi przypomnieć.
Zredukowałem Genco i kupiłem SDRL. Jest to spółka wydobywająca ropę, nisko wyceniana ze zdrowymi na pierwszy rzut oka przepływami pieniężnymi. Zbyt dużo informacji to ja o niej nie zebrałem, ale jak pisałem wcześniej nie mam czasu ostatnio na nic.

Logując się do account managment jest to lepiej podane. Odnalazłem też 2 wiadomości, które dostałem jak mnie nie było:

ok 15:15
ALERT: Your account, while currently margin compliant, maintains qualifying equity (i.e., Equity with Loan Value) at a level only 5% above that which is required. Please note that we do not issue margin calls and should this cushion erode and your account no longer remain margin compliant, it will be subject to forced position liquidations. To ensure continued compliance, please consider depositing additional funds to increase equity and/or closing or hedging positions to lessen margin exposure. Further note that funds in transit or subject to a credit hold are not considered when liquidating positions.

ok 18:00
This is to inform you that Interactive Brokers liquidated certain positions in your account U2265343 because your account would have incurred a Regulation T margin call at the end of the trading day. In order to protect our customers and the firm, we generally do not allow customers to incur Regulation T margin calls (i.e., your account must have sufficient equity under Reg T by the end of the trading day).

Jak widać ładnie się zachowali i poczekali na odbicie, nie sprzedali moich akcji w samym dołku. Nie rozumiem jednak do końca tej gadki o regulacjach itp Nie wiem jaki lewar teraz mogę mieć, mam na pewno otwarte pozycje ok 2x większe niż stan mojego konta.
Uwaga

Edytowany: 25 października 2017 21:47

cyzo
Wysłane: 25 października 2017 22:29:09
Heh...taka mi się myśl nasunęła...i widzę, że GPW to to nie jest :) i nie jest to takie proste, od tak przelać kilka dolków i grać. Już porównując sam interfejs rodzimych DM z takim IB...mamy jeszcze duuuużżżżżoooooo do narobienia. Powodzenia życzę i wytrwałości.thumbright

Wojetek
Wojetek PREMIUM
Wpisów: 3 950
Wysłane: 25 października 2017 22:29:10
Cytat:
redukowałem Genco i kupiłem SDRL. Jest to spółka wydobywająca ropę, nisko wyceniana ze zdrowymi na pierwszy rzut oka przepływami pieniężnymi. Zbyt dużo informacji to ja o niej nie zebrałem, ale jak pisałem wcześniej nie mam czasu ostatnio na nic.

Penny stock w silnym trendzie spadkowym od 2014 roku. Jesteś pewny tego co robisz ? Bo o ile Genco w konsolidacji może być w przyszłości ciekawe, to na SDRL raczej łapanie spadającego noża moim zdaniem.
Mój autorski portfel "Cztery Fazy Rynku" - cotygodniowe biuletyny, analizy techniczne i specjalne forum dla subskrybentów.

Zainteresowany ?

->>>INFO<<<-
->>>SUBSKRYPCJA<<<-

tratata
tratata PREMIUM
Wysłane: 25 października 2017 22:42:39
@cyzo
Przeglądanie wykresów jest moim zdaniem lepsze np w BOŚ, ale wyszukiwarki spółek po fundamentach są dużo lepsze w USA

@Wojetek
Od pewnego czasu raczej w trendzie bocznym, po drugie była już jedna próba wybicia będzie kolejna, po 3 ropa trochę odbiła. Spójrz na P/B i przepływy pieniężne
Uwaga

bankrucik
bankrucik PREMIUM
Wpisów: 3 934
Wysłane: 25 października 2017 23:00:11
tratata napisał(a):
Normalne indywidualne konto założyłem i bez problemu przelałem poniżej 10k USD. Nigdzie nie było mowy o takim limicie, w każdym razie ja nie zauważyłem.
Depozyt mam nawet poniżej 3k USD. Tam za to dokładnie wypytują Cię o dochody, majątek, majątek płynny itp.
i co ci zrobią jak zapomnisz o części majątku? do USA nie wpuszczą? przestępstwo finansowe ? ciekawi mnie to
Pogromca bajkopisarzy giełdowych:-)))

Brak kary w przeszłości rozzuchwala na przyszłość..

teraz również na twitter.com

tratata
tratata PREMIUM
Wysłane: 25 października 2017 23:03:33
Tutaj raczej chodziło o zdolność kredytową a nie o ukrywanie majątku przed skarbówką
Uwaga

bankrucik
bankrucik PREMIUM
Wpisów: 3 934
Wysłane: 25 października 2017 23:09:26
no to w takim przypadku byłoby to przestępstwo wyłudzenia ( kredyt) gdyby tam naściemniaćbinky w formularzu
z ciekawością obserwuję poczynania innych ludzi na światowych rynkach akcji.. ja już bym tego czasowo nie ogarniał więc teraz tylko rynek polski ale trzymam kciukithumbright
Pogromca bajkopisarzy giełdowych:-)))

Brak kary w przeszłości rozzuchwala na przyszłość..

teraz również na twitter.com
Edytowany: 25 października 2017 23:11

tratata
tratata PREMIUM
Wysłane: 25 października 2017 23:12:47
No tak, ale jak to Kijosaki pisał, w USA przy zdolności kredytowej do aktywów wlicza się garnitur, psa i garnkiShhh
Dziękuję za kciuki
Uwaga

Edytowany: 25 października 2017 23:13

tratata
tratata PREMIUM
Wysłane: 26 października 2017 08:40:32
Nie mam w tej chwili czasu dokładniej się przyjrzeć SDRL, ale dotarłem do jakiś informacji o postępowaniu upadłościowym przed sądem. Pewno mają problem z rolowaniem długu, ale wartość księgowa za 2016 rok jest wysoka a przepływy nie odstraszają. Muszę się jeszcze dużo nauczyć, kilka książek zamówiłem już.
Uwaga

Wojetek
Wojetek PREMIUM
Wpisów: 3 950
Wysłane: 26 października 2017 09:08:17
@tratata

Jest taka złota zasada na rynku amerykańskim - "Don't buy penny stocks !" U nas ta zasada też działa i brzmi "Nie kupuj groszówek !". Dzięki temu prostemu filtrowi uniknąłem wielu rozczarowań i może góra kilku okazji. Generalnie więc saldo in plus :)

Jeśli kurs jest groszowy/centowy to jest tego jakiś dobry powód o którym rynek wie.
Mój autorski portfel "Cztery Fazy Rynku" - cotygodniowe biuletyny, analizy techniczne i specjalne forum dla subskrybentów.

Zainteresowany ?

->>>INFO<<<-
->>>SUBSKRYPCJA<<<-
Edytowany: 26 października 2017 09:08

tratata
tratata PREMIUM
Wysłane: 26 października 2017 16:13:42
Podejścia do penny stocks są różne, mi się kilka razy udało na nich ładnie zarobić i innym też no Timothy Sykes i jego uczniowie.
Jeśli chodzi o upadłość to są plotki, że dotychczasowym akcjonariuszom zostanie tylko 2% udziałów, resztę obejma nowymi akcjami wierzyciele. Nie chce mi się jednak do końca wierzyć w tak negatywny scenariusz przy tak wielkiej wartości księgowej. Ta spółka podobno ostro inwestowała w nowy sprzęt więc to nie jest jakieś g.. żeby do zaspokojenia wierzycieli brać pod uwagę żałosną kapitalizację zamiast majątku. Nie wiem jednak jak tam u nich z prawem, zresztą w Polsce też nie wiemhello1

Co do ciekawostek z Interactive Brokers to dowiedziałem się, że pozycje forexowe, które pokazują w zestawieniu są wirtualne. Dolary mam przewalutowane jak w kantorze
Uwaga

Edytowany: 26 października 2017 16:14

fundament
Wpisów: 16
Wysłane: 26 października 2017 19:35:21
Zgadzam się z przedmówcą. Powinieneś sobie wyrobić nawyk niekupowania spółek, których cena jest niższa niż 1 zł lub 1 dolar. Bardziej ostrożni inwestorzy stosują nawet zasadę 10 zł i 10 Euro, Dolarów itp.

Nieustannie podnoś swoje kwalifikacje. Tu każdy chce wyrwać przeciwnika przysłowiowe 3 grosze.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10