pixelg
Raporty spółek giełdowych - Ogłoszenia - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Raporty spółek giełdowych

pandorinium
Wpisów: 262
Wysłane: 6 stycznia 2017 13:16:02
Nie wiem czy dobry dział wybrałem, w razie pomyłki proszę o przeniesienie.

Potrzebuję pomocy dotyczącej raportów. Jako, że sam je tworzę dla firm, którym prowadzę księgowość staram się je udoskonalać również pod względem szaty graficznej, a pod tym względem giełda obfituje w ilość spółek, z których można czerpać wzorce. Niektóre pomysły niezwykle mi się przydały i sprawozdania roczne nabrały również wartości graficznej, co również jest ważne bo buduje obraz firmy nie tylko dbającej o jakość prowadzenia firmy, ale także umiejętność zaprezentowania danych.

I miałbym tutaj prośbę. Każdy z nas obserwuje różne spółki, samemu nie jestem wstanie prześledzić dużej ilości. Byłbym wdzięczny gdybyście napisali, które z nich potrafią stworzyć ciekawe raporty z wyglądu. :)

Kiri
Wpisów: 38
Wysłane: 10 stycznia 2017 17:03:24
Mało raportów do tej pory przeczytałem, więc nie mam porównania, ale graficznnie jak dla mnie nienajgorzej wygląda Summa Linguae.

summalinguae.pl/upload/2016112...

krewa
krewa PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 5 794
Wysłane: 10 stycznia 2017 17:20:37
Chciałem jedynie zwrócić uwagę, że inwestorzy zwykle oceniają treść a nie formę.

pandorinium
Wysłane: 11 stycznia 2017 15:37:59
Tak krewa. Ale nigdzie nie napisałem, że robię to dla spółek giełdowych. :) Dla normalnych spółek, treść zazwyczaj jest zawsze prawidłowa, no nie oszukujmy sie, nie ma sensu tak czarować w księgowości co niektóre tutaj spółeczki. :D A w rozmowach z potencjalnymi klientami wygląd też ma znaczenie.

WatchDog
WatchDog PREMIUM
Grupa: Bus Driver
Wpisów: 8 598
Wysłane: 12 stycznia 2017 09:13:46
pandorinium napisał(a):
I miałbym tutaj prośbę. Każdy z nas obserwuje różne spółki, samemu nie jestem wstanie prześledzić dużej ilości. Byłbym wdzięczny gdybyście napisali, które z nich potrafią stworzyć ciekawe raporty z wyglądu. :)

Zastanowiłbym się kto jest odbiorcą tych raportów i popatrzył co dla tego kogoś może mieć wartość.
Trochę inaczej czyta księgowy czy analityk - wystarczą przejrzyste dane finansowe i niewiele więcej. Trochę inaczej pracownik - który patrzy na spółkę też (a może przede wszystkim) jak na miejsce pracy, więc dodatkowe informacje z tej perspektywy plus zdjęcia "od wewnątrz" i dużo porównań z konkurencją. Jeszcze inaczej inwestor tak zwany przygodny, który skupia się na produkcie. Jak Ci dojrzeje w głowie do kogo mówisz i jakie story chcesz sprzedać, będzie wtedy łatwiej o wygląd, który ma spełnić określone zadanie - przekonać do siebie.

pandorinium
Wysłane: 12 stycznia 2017 13:19:30
Najczęściej to różne instytucje, którym się pokazuje wybrane dane aby pozyskać jakieś np. dofinansowanie. Główny nacisk jest na kwestie merytoryczne. Ale też chciałbym aby to wyglądało przejrzyście. Po prostu lepiej się czyta gdy wszystko jest należycie poukładane i pod względem merytorycznym jak i graficznym. Czasami może takie dane trafią do kontrahentów, którzy zanim kupią produkt chcieliby poznać więcej szczegółów.

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 9 853
Wysłane: 12 stycznia 2017 13:44:58
Zerknij na to:
www.cdprojekt.com/pl/wp-conten...
Raport jest estetyczny i w miarę czytelny. Oczywiście dla mnie jak zwykle ciut za mało ujawnień, ale i tak nie jest źle.

Jeśli to do dotacji czy instytucji to ważne aby przyjąć odpowiednią metodę prezentacji zdarzeń gospodarczych i polityki rachunkowości.

Reszta jest wtórna.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość