pixelg
Długoterminowy Portfel (Max 3 spółki) - Indywidualne kroniki giełdowe - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3

Długoterminowy Portfel (Max 3 spółki)

gandalfp
gandalfp PREMIUM
1
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 248
Wysłane: 18 października 2018 15:02:33
Wbrew regułom, które dla wielu są podstawą inwestowania, stworzyłem portfel długoterminowy, który składać się będzie max z 3 spółek. Dywersyfikacji mówimy "nie" :) Zasada jest prosta. Znaleźć spółkę, która jest niedoceniona i rośnie fundamentalnie (przychody, zyski) i się jej trzymać, dopóki sytuacja się nie zmieni. Taka strategia od kilku lat przynosi mi regularnie zyski.

Obecnie w portfelu są dwie spółki:

1) Aforti Holdings, średnia cena kupna 4,17zł z lutego 2018 (tak naprawdę były kupowane wcześniej, ale ze względu na dokupowanie na coraz wyższych poziomach cena zakupu wzrosła)
Obecnie kurs 6,80zł

2) Global Trade, średnia cena kupna 14 groszy
Spółka zawieszona od półtora roku - brak notowań - biznesradar nie ma jej w arkuszu, dlatego w portfelu musiałem ją umieścić jako "lokata"

Podsumowanie:
Wartość zakupionych walorów: 34390.50 zł
Wartość posiadanych walorów: 46620.00 zł
Zysk 35%
WIG -13% (liczony od lutego 2018)

Link do portfela:
www.biznesradar.pl/portfel/339...

Zmian dokonuje, rzadko, ale może ktoś podobnie inwestuje i może się podzielić swoimi uwagami.
Edytowany: 18 października 2018 15:17

gandalfp
gandalfp PREMIUM
1
Wysłane: 28 grudnia 2018 17:35:44
Minęła ostatnia sesja tego roku, więc czas na szybkie podsumowanie. Skład portfela jest ten sam. Od ostatniego wpisu sprzedałem jedynie 150 sztuk Aforti, po średniej cenie 6,15zł. Pieniądze (900zł) zostały wypłacone z rachunku. Na 2019 rok pozostają:

1) Aforti Holdings, 4500 akcji. Obecnie kurs 6,20zł. Wartość 27900zł
Średnia cena kupna 4,17zł

2) Global Trade, średnia cena kupna 14 groszy
Spółka zawieszona od półtora roku - brak notowań - biznesradar nie ma jej w arkuszu, dlatego w portfelu musiałem ją umieścić jako "lokata" Wartość 15tys zł

Całkowita wartość portfela na zakończenie 2018 roku to 42900zł.
Zysk wirtualny (wzrost wartości portfela) od lutego 2018 wynosi ok 25%
WIG w tym czasie spadł o ok. 8%.

To aby nam kolejny rok przyniósł hossę i trzycyfrowe stopy wzrostu :)

gandalfp
gandalfp PREMIUM
1
Wysłane: 14 lutego 2019 17:46:47
Rok 2019 zaczął się bardzo dobrze dla portfela. Aforti przebiła się przez opór i zaczęła konsekwentny marsz do przodu. Przez półtora miesiąca urosła o 48%, co pozwoliło zwiększyć wartość portfela o ok. 35%
WIG w tym czasie urósł o 2,87%. Czyli kolejny raz portfel zachowuję się lepiej od rynku.

Wypłacone 1000 zł z portfela. Po za tym portfel bez zmian. Spółka w trendzie wzrostowym, pokazała świetne wyniki za IV kwartał, co na pewno daje bardzo dobre rokowania na wyniki roczne. Wyniki sprzedażowe za styczeń również na wysokim poziomie, także kurs powinien konsekwentnie rosnąć i przejść na stałe na wartość dwucyfrową :)

Global Trade, niestety bez zmian i być może trzeba będzie się pogodzić ze stratą. Ale jak na razie brak informacji na temat przyszłości spółki.

Stan na 14luty: 56tyzł

gandalfp
gandalfp PREMIUM
1
Wysłane: 19 marca 2019 16:50:54
W portfelu bez większych zmian. Aforti doskonale zaczęło ten rok. Wzrost o ok.100% od stycznia spowodował wzrost wartości portfela o ok. 65%. W średnim okresie obecnie widoczna jest konsolidacja na poziomach 10-13zł. Wybicie z tego poziomu górą, powinno rozpocząć kolejny etap wzrostów, który pozwoli przebić się przez 20zł. Wsparcie psychologiczne ok 9,5-10zł.
Długoterminowo zarówno technicznie jak i fundamentalnie wygląda, że spółka dopiero się rozkręca :). Informacje płynące ze spółki są cały czas pozytywne i nie widać na razie prób odwrócenia trendu, który mamy już ok. 2 lat. Idziemy z trendem dalej.

Stan na 18 marca: 69 tys zł

gandalfp
gandalfp PREMIUM
1
Wysłane: 28 czerwca 2019 18:40:56
Ostatnio niewiele pisałem, bo też skład portfela nie zmieniał się i główna spółka portfelowa Aforti znalazła się w kilkumiesięcznej konsolidacji. Obecnie jest w okolicach wsparcia, które wydaję się, że jest dość silne i dolnego ograniczenia kanału wzrostowego.
Stan portfela jest niższy niż przy ostatnim wpisie, ale jestem spokojny o spółkę. Dziś podali informację, że w corocznym rankingu 1000 Największych Firm w Polsce przygotowywanym przez Gazetę Finansową awansowali o ok. 200 pozycji - na 481 miejsce. Także dynamika robi wrażenie.

Stan na 28.06: 58tys zł

gandalfp
gandalfp PREMIUM
1
Wysłane: 2 sierpnia 2019 17:07:26
W poście z 28grudnia, życzyłem trzycyfrowej stopy wzrostu, no i po siedmiu miesiącach się udało :) Po dniu dzisiejszym wzrost wartości portfela wyniósł ok 102%.Boo hoo!
Składa się na to obecny stan konta:
1) 83tys zł oraz
2) Środki wypłacone 3tys zł

Od stycznia sprzedałem łącznie 308 akcji Aforti po średniej cenie 9,94zł. Stopa zwrotu transakcji zakończonych to ok 140%. Środki w kwocie ok 3tys zł zostały wypłacone.

Stan konta na 02.08 to: 83tys zł

Elemis
Elemis PREMIUM
30
Wpisów: 264
Wysłane: 2 sierpnia 2019 20:34:09
Cześć @gandalfp

Na wstępie gratuluję dotychczasowego wyniku. Serce roście patrząc, że nawet na szerokim rynku takim jak nasz ( indeks cenowy, NC market... te sprawy) można wypatrzeć i pielęgnować perełkę, która odwdzięcza się za okazaną jej życzliwość love4

Gdzieś tylko w ferworze liczenia na prawdę fajnych stóp zwrotu umknął Ci nieszczęsny Global Trade. Jaki finalny spotkał go los?

Z czego wynikają systematyczne wypłaty z rachunku? Ochrona kapitału? Założona strategia?

Edytowany: 2 sierpnia 2019 20:34

gandalfp
gandalfp PREMIUM
1
Wysłane: 2 sierpnia 2019 21:44:57
Dzięki. Perełki się zdarzają, tylko nie zawsze jest cierpliwość, żeby się ich trzymać, bo człowiek jest zazwyczaj niecierpliwy i skacze z jednej na drugą. A jakby popatrzeć na wykresy długoterminowo to dopóki jest trend wzrostowy to nie ma co zmieniać. Czas zrobi swoje :)

Co do Global Trade to jest ona uwzględniona w mojej wycenie, cały czas.
1) 15tys zł w Global Trade
2) 68 tys zł w Aforti
Jest to niestety dość dawna transakcja i prawdopodobnie będę musiał się pogodzić ze stratą, bo jest cały czas zawieszona (2 lata), nie prowadzą działalności gosp. i prędzej czy później zniknie zapewne z notowań, bo nie ma ze spółką żadnego kontaktu. Ale dopóki się to nie stanie, to liczę ją po ostatnim kursie. Gdy w nią inwestowałem, wyglądało, że zaczynają nową działalność - windykacyjną. Była nawet konkretna umowa, ale jak się okazało, to był "pic na wodę".

Wypłaty są bardzo symboliczne, bo 3tys zł w przeciągu 7 miesięcy. Powód bardzo prozaiczny. Po prostu potrzebowałem na życie codzienne :)

Elemis
Elemis PREMIUM
30
Wpisów: 264
Wysłane: 2 sierpnia 2019 23:00:44
gandalfp napisał(a):
Dzięki. Perełki się zdarzają, tylko nie zawsze jest cierpliwość, żeby się ich trzymać, bo człowiek jest zazwyczaj niecierpliwy i skacze z jednej na drugą

Podobno stworzenie idealnego związku to znalezienie idealnego partnera i bycie idealnym partnerem thumbright

gandalfp napisał(a):
Co do Global Trade to jest ona uwzględniona w mojej wycenie, cały czas.
1) 15tys zł w Global Trade
2) 68 tys zł w Aforti

Sorry za lenia - bo mogłem to w zasadzie sam wyliczyć. Niestety jestem w permanentnym nieczasie, a dziś wpadła mi w oko pierwszy raz Twoja kronika. I nie mogłem się powstrzymać, żeby coś skrobnąć - bo żal żeby wartościowy wątek leżał odłogiem

gandalfp napisał(a):
Wypłaty są bardzo symboliczne, bo 3tys zł w przeciągu 7 miesięcy. Powód bardzo prozaiczny. Po prostu potrzebowałem na życie codzienne :)

Jasna sprawa - giełda dla nas a nie my dla giełdyking Spytałem, bo przynoszący zyski portfel raczej powinien skłaniać do dopłat niż wypłat. Jeśli robisz coś dobrze - rób to dalej Dancing

gandalfp
gandalfp PREMIUM
1
Wysłane: 3 sierpnia 2019 08:29:27
Cytat:
Podobno stworzenie idealnego związku to znalezienie idealnego partnera i bycie idealnym partnerem thumbright

No i proszę, giełda to nauka o życiu. Boo hoo! Dzięki za odzew thumbright

gandalfp
gandalfp PREMIUM
1
Wysłane: 30 września 2019 17:32:53
Ostatni tydzień września był doskonały dla portfela. Jeśli ktoś obserwował link z analizą techniczną Aforti, którą umieściłem miesiąc temu, to zaznaczyłem w niej górne ograniczenie kanału na poziomie 24 zł. Dziś kurs zakończył się na tym poziomie. Ale zaskoczyło mnie tempo w jakim to się stało :) Jest to efekt dwóch dobrych wiadomości, o których napisałem na wątku spółki - przyjęciu programu motywacyjnego na kolejne 2 lata i emisji akcji po cenie min. 30zł. Czy te informację będą na tyle silne, że kurs wyjdzie górą z kanału, czy pozostanie w nim, pewnie dowiemy się na najbliższych sesjach. Ja stawiam na pierwszą opcję.
Stan konta: 114tys
Środki wypłacone (od stycznia 2019) : 5tys zł
Wzrost o ok. 170% (od stycznia 2019)

gandalfp
gandalfp PREMIUM
1
Wysłane: 23 października 2019 17:11:06
Październik był bardzo ciekawy dla portfela. Zdarzyło się to co już wcześniej przewidywałem, czyli wykluczenie z obrotu spółki Global Trade. Niestety nie zawsze jest wesoło i nie zawsze się trafia. Tym razem muszę się pogodzić ze stratą 15tys zł. Pozostaje mi sprzedaż akcji na umowę cywilno-prawną i zmniejszenie dzięki temu zysku i podatku, który będę kiedyś musiał zapłacić przy sprzedaży drugiej spółki.
Na szczęście, Aforti radzi sobie znakomicie i pnie się na coraz to wyższe poziomy. Mam nadzieje, że ktoś z was skorzysta z mojego wpisu, bo uważam, że nadal jest to jedna z najbardziej niedocenionych spółek. Widać to, po praktycznie zerowym zainteresowaniu, a spółki często rosną w ciszy. Spółka podała ostatnio plany na kolejne lata (program motywacyjny, przejście na GPW, emisja, EMI), więc długoterminowo wygląda, że wzrost będzie kontynuowany.

Pomyliłem się oczywiście w ostatnim wpisie i kurs nie wybił się górą z kanału, ale skorygował się i można było dokupić nawet po 16-17zł. Obecnie kurs wrócił powyżej 20zł i pnie się w stronę ceny z emisji czyli 30zł.

Stan konta: 4075 akcji. Cena 23zł. Wartość 93700zł.
Wypłacone od stycznia 5tys zł. Wzrost wartości portfela od stycznia ok 130%.
WIG w tym czasie urósł o 0,27%.

gandalfp
gandalfp PREMIUM
1
Wysłane: 30 grudnia 2019 17:17:21
Czas podsumowania tego roku, który był dla portfela najlepszy w historii.

Stan konta: W portfelu są wyłącznie akcje spółki Aforti: 4000 akcji. Cena 27,2zł. Wartość 108800zł.
Wypłacone od stycznia 7tys zł, co łącznie dało 115800 zł. Wzrost wartości portfela od stycznia ok 170%.Boo hoo! Wzrost byłby większy procentowo, gdyby nie zaksięgowanie straty na Global Trade - spółka została wycofana z obrotu.
WIG w tym czasie urósł o 0,23%.

Powtórzę życzenia z poprzedniego roku: hossy i trzycyfrowej stopy wzrostu :) Przynajmniej jedno się spełniło. Zobaczymy jak będzie w kolejnym roku. W portfelu pozostaje Aforti Holding. Ten rok będzie bardzo ważny dla spółki, bo powinna się wyjaśnić sprawa licencji EMI. Bardzo ciekawy jestem również jak będzie wyglądać bilans spółki, po ostatniej wymianie zadłużenia na akcje nowej emisji i spłaceniu przed terminem kilku serii obligacji. Technicznie kurs w długoterminowym trendzie wzrostowym. Także oby tak dalej !!!

gandalfp
gandalfp PREMIUM
1
Wysłane: 13 stycznia 2020 12:40:15
Dziś zagościła druga spółka w portfelu. Najstarsza spółka z New Connect - Digital. W grudniu została przejęta przez pana Januarego Ciszewskiego, który jest znany z kilku spółek, m.in. Columbus, JR Holding, One More Level. W poprzednim roku przejął kilka spółek mniejszych i w każdej następuje zmiana działalności i później emisja akcji. Przy okazji zawsze są olbrzymie wzrosty, dlatego jest to zakup czysto spekulacyjny.
19tys akcji. Cena 49 groszy.

epro
epro PREMIUM
4
Wpisów: 78
Wysłane: 17 stycznia 2020 11:55:02
Jakie poziomy stop loss przyjmujesz dla spółek w portfelu, a także czy planujesz w najbliższym czasie zakup kolejnej ze spółek związanych z p. Ciszewskim? Pozdrawiam

gandalfp
gandalfp PREMIUM
1
Wysłane: 17 stycznia 2020 14:21:28
Nie ustawiam stop lossów. Aforti jest inwestycją długoterminową i jest mało płynna. Dlatego stop loss na takiej spółce mija się z celem. Zazwyczaj na bieżąco obserwuje kurs i informacje płynące ze spółek, więc mogę reagować, gdy jest to potrzebne.
Digital jest spółką na krótko, część dziś sprzedałem z zyskiem kilkunastoprocentowym i dokupuje z powrotem Aforti, bo jest bardzo tani.
Ze spółek Ciszewskiego miałem kiedyś Laser Med - jak został przejęty. Sprzedałem go z zyskiem, ale gdybym poczekał zysk byłby dużo wyższy. Przestraszyłem się nowej emisji pod przejęcie One MoreLevel, bo liczba akcji miała się zwiększyć 10-krotnie.
Z obecnych jego spółek raczej nie będę wchodzić, bo już sporo urosły. Choć nie mówię, że się to nie zmieni :) Za to trzeba być czujnym na kolejne przejęcia, bo wtedy najwięcej się zarabia.

gandalfp
gandalfp PREMIUM
1
Wysłane: 17 stycznia 2020 17:02:01
Krótka spekulacja udana. Digital sprzedany, Aforti dokupione do wcześniejszych 4tys akcji. Zysk 1300zł zrobiony w kilka dni zostaje wypłacony. Zapewne się pośpieszyłem z tą sprzedażą Digitala i podejrzewam, że będzie wyżej, ale skusiła mnie cena głównej spółki portfelowej. To teraz pozostaje czekać na koniec korekty i powrót do wzrostów.

daimond
0
Wpisów: 120
Wysłane: 21 stycznia 2020 09:50:46
Afhol spada dość mocno, czy to korekta czy coś wiecej? Gdzie wsparcie?

gandalfp
gandalfp PREMIUM
1
Wysłane: 21 stycznia 2020 10:48:01
No rzeczywiście dość mocna ta korekta. Wsparcie jest na 17 zł. Mam nadzieje, że zamknie się powyżej. Przez 2 ostatnie lata, takie spadki, były wstępem do kolejnej fali wzrostowej. Mam nadzieje, tym razem będzie podobnie. Nie ma żadnych komunikatów ze spółki, więc trudno powiedzieć, czy ktoś realizuje zyski czy coś się dzieje. Ja czekam na rozwój sytuacji, wyniki za 3 tygodnie i na kolejne Investor's day.
Szkoda, że z Digitalem się pośpieszyłem, bo ładnie urósł.

daimond
0
Wpisów: 120
Wysłane: 21 stycznia 2020 11:15:35
a może chcą zamknąć lukę na 15 zł?

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3