Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

gandalfp

gandalfp

Ostatnie 10 wpisów
Rewizja portfela co 6 miesięcy bez względu na to co się dzieje ze spółkami w tym czasie? Trochę to mało elastyczne, no ale ciekawy jestem wyników teorii zamienionej w praktykę, zwłaszcza, że wybrałeś wig30 i wig40, które sobie dość słabo radzą. Czy możesz napisać więcej jak procentowo rozłożyłeś spółki w portfelu i jakie ceny zakupu?

Dokładnie, też się zastanawiałem wtedy nad tym Boombitem, bo to nie było jasne. Wydaje mi się, że gdyby ktoś zapisał się na debiut w momencie gdy są zapisy, to można by wtedy liczyć cenę z zapisu. Oczywiście z uwzględnieniem redukcji. W przeciwnym wypadku cenę z debiutu. Skoro ma portfel być zbliżony do rzeczywistości. Ale to już decyzja Wojeteka.

We wtorek wchodzi do obrotu 12mln akcji - seria E i H, także może pojawić się chęć realizacja zysków.

biznes.pap.pl/pl/news/all/info...:-wyznaczenie-pierwszego-dnia-notowania-na-rynku-newconnect-akcji-serii-e-i-h-spolki-varsav-game-studios

Techniczne pytanie - właśnie na przykładzie Ursusa, po jakiej cenie zostanie zakupiony? Bo dzisiejszym kursie zamknięcia czy wczorajszym? Bo dokładnie nie wiadomo, co w sytuacji gdy kurs był zawieszony na widełkach i nie był otwarty na wczorajszym zamknięciu. A różnica jednak spora :) Wybacz myster77777 blackeye

Jasne, że tak. Na giełdzie nigdy nie ma pewności i zawsze jest ryzyko. Pytanie, czy warto zaryzykować? To już pewnie zależy od preferencji indywidualnych. Jedni inwestują w start-upy inni w spółki bankrutujące, a jeszcze inni trzymają się sprawdzonych i znanych marek z WIG20.

Joker napisał(a):

W kwestii wymiany walut. Przy dzisiejszej ofercie banków, takich firmach jak Revolut to na tym biznesie ciężko się wybić.

Revolut właśnie jest instytucją pieniądza elektronicznego EMI.

"Procesy licencyjne i ich paszportowanie
Licencje EMI i PSP jako usługi finansowe podlegają paszportowaniu w Unii Europejskiej. Oznacza to, że po uzyskaniu licencji w jednym państwie członkowskim można świadczyć te usługi we wszystkich państwach członkowskich. Jest to o tyle istotne, że obecnie, można ze świecą szukać instytucji pieniądza elektronicznego, posiadającą licencję przyznaną przez Komisję Nadzoru Finansowego. W rejestrze znajdziemy więc głównie instytucje legalnie działające w Polsce na zasadzie paszportowania. Jest to z pewnością dobre rozwiązanie, w którym EMI rejestrowana w innym państwie członkowskim świadczy usługi na terenie Polski dla polskich klientów.
Przykładem kraju, który zdobywa coraz większą popularność, jako jurysdykcja do rejestracji podmiotu z licencją EMI jest sąsiadująca z nami Litwa. Przyjaznym (w porównaniu do innych jurysdykcji) jest sam proces aplikacyjny. Licencja przyznawana jest tam w terminie ok. 4-5 miesięcy od daty złożenia dokumentów"
Żródło:
bithub.pl/prawo/instytucja-pie...

Aforti złożyło wniosek w lipcu. Przy czym podali, e może trwać cała procedura od 3 do 12 miesięcy, w zależności od wymaganych dokumentów. Myślę, że warto poczekać, bo pozytywne rozpatrzenie będzie wielkim krokiem naprzód.

Cytat:
Plasowanie jest skierowane tylko do niektórych kwalifikujących się inwestorów instytucjonalnych, a ostateczne warunki zostaną określone w ramach przyspieszonego procesu budowania księgi popytu.

Oznacza to, że ten 9% akcji, które chcą sprzedać, zaproponują inwestorom instytucjonalnym po cenie 30,05. Czy znajdą chętnych to się dopiero okaże. A spadek jest spowodowany po prostu tą informacją, bo oznacza, że główni akcjonariusze, z jakiegoś powodu postanowili spieniężyć część swoich udziałów.

Oni się nie dogadali między sobą na kupno/sprzedaż, tylko razem sprzedają - wiodący akcjonariusze.

O to się nie dowiadywałem. Nie wiem skąd jesteś, ale do piątku są jeszcze spotkania w kilku miastach, można spróbować się zarejestrować.

Dziś podała spółka dane sprzedażowe za sierpień - nie zwalniają tempa:
1) Aforti Finance S.A. spadek o 58,43 % (wartość pożyczek 2,1mlnzł)
2) Aforti Finance Romania - wartość pożyczek 168tys RON
3) Aforti Exchange S.A wzrost o 103,1% (wartość obrotu 42mln Euro)
4) Aforti Exchange Romania S.A.wzrost o 409% (wartość obrotu 19,8 mln euro) hello1
5) Aforti Collections S.A. wzrost o 7723% (wartość nominalna 27,7mln Euro)
6) Aforti Factor S.A.wzrost o 2,3% (wartość wierzytelności 3,6 mln zł)

Jestem świeżo po Investor’s Day i po rozmowie z vice prezesem spółki Panem Pawłem Opoką. Polecam korzystać z takich spotkań jeśli jakieś Wasze spółki organizują. Co udało mi się dowiedzieć:
1) Rozmowy z brytyjskim funduszem nadal trwają i gdy będą zakończone pojawi się komunikat.

2) Spółka zaprzestała emisji obligacji - tak jak wcześniej już była o tym mowa i emituje weksle - dla klientów, którzy mieli obligację i nadal chcą inwestować w spółkę. Weksle są emitowane na rok, 2 i 3 lata. Oprocentowanie 1-rocznych jest 7%, kolejnych wyższe, wypłacane co miesiąc (o ile dobrze pamiętam). Zadłużenie tych wekslów jest uwzględniane w bilansie, więc na pewno w kwartalnych wynikach będzie widoczne.

3) Od jakiegoś czasu przy miesięcznych wynikach sprzedażowych, wszystkie spółki córki generowały skokowe wzrosty sprzedaży, oprócz Aforti Finance. Jak spółka wyjaśniała kilka miesięcy temu, jest to efekt zmian w sprzedaży pożyczek. Chodzi o rezygnację z platformy Mintos. Od stycznia spółka nie sprzedaje przez tą platformę i faktycznie mniejsza sprzedaż jest zauważalna od stycznia. Co ciekawe spółka generuje spore zyski i w październiku wypłaci dywidendę dla swoich akcjonariuszy w wysokości ok 9%. Jest to nagroda za to, że spółka opóźnia się z wejściem na New Connect i jest to jedyna spółka córka, która płaci dywidendę - ma bardziej rozproszoną strukturę akcjonariatu. Bo sam Holding nie jest spółką dywidendową - ze względu na strukturę akcjonariatu. Holding skupia się bardziej na rozwoju i ekspansji niż na generowaniu zysków, dlatego widoczny jest spory przyrost przychodów i zysk na raczej niskim poziomie.

4) Kamieniem milowym dla spółki będzie otrzymanie licencji instytucji pieniądza elektronicznego EMI od litewskiej instytucji nadzoru finansowego. Spółka złożyła w lipcu wniosek. Litwa w 2017 roku ogłosiła bardzo przyjazne plany dla fintechów i otrzymanie tej licencji pozwoli z automatu wejść do kolejnych krajów. Obecnie np. W Bułgarii trwa już to półtora roku dla spółki, a po otrzymaniu licencji, będzie to kwestia dni czy tygodni. A co to może przynieść, wystarczy spojrzeć na wyniki Aforti Romania.

Informacje
Stopień: Rozgadany
Ostatnia wizyta: 23 września 2019 11:38:40
Liczba wpisów: 144
[0,04% wszystkich postów / 0,14 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,410 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d