pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

gandalfp

gandalfp

Ostatnie 10 wpisów
No i pokazali wyniki piękne. Szkoda, że nie mam więcej wolnych środków.

No niezły timing. :) I to na sporym obrocie jak na tą spółkę ten spadek.

Pojawiła się zapowiedź kolejnego Investor's Day. Spotkania się odbędą w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Wrocławiu i Poznaniu.

"Podczas ostatniego w tym roku cyklu spotkań omówimy nasze wyniki finansowe za trzeci kwartał br, podsumujemy naszą działalność w 2019 r. oraz przede wszystkim przedstawimy Państwu nasze najbliższe plany rozwojowe dotyczące Aforti Holding, jak i całej grupy kapitałowej.

Dodatkowo przygotowaliśmy dla Państwa wystąpienie Pana Jacka Adamczyka. Nasz ekspert przybliży zagadnienie z zakresu prawa odszkodowań i ubezpieczeń"

Szczegóły i terminy:
aforti.pl/2019/10/28/zaproszen...

Jeśli kogoś zainteresowała spółka, albo ma jakieś pytania, to zachęcam do zapisania się. Nie trzeba być akcjonariuszem, aby uczestniczyć w takim spotkaniu, a można czegoś dowiedzieć się i porozmawiać z Zarządem.

Październik był bardzo ciekawy dla portfela. Zdarzyło się to co już wcześniej przewidywałem, czyli wykluczenie z obrotu spółki Global Trade. Niestety nie zawsze jest wesoło i nie zawsze się trafia. Tym razem muszę się pogodzić ze stratą 15tys zł. Pozostaje mi sprzedaż akcji na umowę cywilno-prawną i zmniejszenie dzięki temu zysku i podatku, który będę kiedyś musiał zapłacić przy sprzedaży drugiej spółki.
Na szczęście, Aforti radzi sobie znakomicie i pnie się na coraz to wyższe poziomy. Mam nadzieje, że ktoś z was skorzysta z mojego wpisu, bo uważam, że nadal jest to jedna z najbardziej niedocenionych spółek. Widać to, po praktycznie zerowym zainteresowaniu, a spółki często rosną w ciszy. Spółka podała ostatnio plany na kolejne lata (program motywacyjny, przejście na GPW, emisja, EMI), więc długoterminowo wygląda, że wzrost będzie kontynuowany.

Pomyliłem się oczywiście w ostatnim wpisie i kurs nie wybił się górą z kanału, ale skorygował się i można było dokupić nawet po 16-17zł. Obecnie kurs wrócił powyżej 20zł i pnie się w stronę ceny z emisji czyli 30zł.

Stan konta: 4075 akcji. Cena 23zł. Wartość 93700zł.
Wypłacone od stycznia 5tys zł. Wzrost wartości portfela od stycznia ok 130%.
WIG w tym czasie urósł o 0,27%.

No wyniki i cała dynamika robią wrażenie. Ciekawe, czy uda im się w kolejnych kwartałach utrzymać. Dodałem do obserwowanych.

Spółka podała trochę nowych wiadomości na temat etapu prac związanych ze staraniem się o licencje instytucji pieniądza elektronicznego EMI:

biznes.pap.pl/espi/pl/reports/...

We wtorek 22 października jest WZA, które powinno zatwierdzić emisję akcji, która pozwoli spełnić warunki kapitałowe. Rozwiąże się równocześnie problem niskiego FF i niskich dziennych obrotów. Emisja 2mln akcji po min 30zł.

anty_teresa napisał(a):
Joker napisał(a):

Wiem, że Spółka ze względu na zainteresowanie inwestorów i mały ff nie stanowi obiektu zainteresowania ekipy SW, ale jeżeli to czytacie to przemyślcie, czy nie zrobić analizy. Wydaję mi się, że warto.

W spółkach finansowych jest tak, że bardzo wiele zależy od uznaniowości - np poziom odpisów na złe pożyczki, albo uznawanie przychodów. Doskonale było to widać w przypadku Idea Banku - odpisy na setki milionów złotych. Pewne rzeczy można próbować szacować i osądzać, ale do tego potrzebne są dane, a w przypadku Aforti takich danych brak. Nie ma nawet rachunku segmentowego, więc analizować nie ma czego.

Wygląda na to, że się to wkrótce zmieni i będą dostateczne dane.

Zarząd Aforti Holding S.A. z siedzibą w Warszawie _dalej: "Spółka", "Emitent"_, w nawiązaniu do raportu bieżącego ESPI nr 11/2018 z dn. 05.04.2018 r. dotyczącego przyjęcia "Strategii rozwoju Grupy Kapitałowej Aforti Holding na lata 2018 - 2020", przekazuje do publicznej wiadomości, że w dniu 16 października 2019 roku Zarząd Spółki powziął uchwałę w sprawie rozpoczęcia starań zmiany rynku notowań akcji Emitenta z Alternatywnego Systemu Obrotu rynku NewConnect na rynek regulowany, realizując tym samym jedno z głównych założeń ww. Strategii Rozwoju Grupy Kapitałowej Emitenta.

W związku z powyższym, Zarząd Spółki planuje rozpocząć sporządzanie począwszy od dnia 1 stycznia 2021 r. sprawozdań finansowych Emitenta oraz skonsolidowanych sprawozdań finansowych Grupy Emitenta zgodnie z Międzynarodowymi Standardami Sprawozdawczości Finansowej _MSSF_ oraz Międzynarodowymi Standardami Rachunkowości _MSR_.
Jednocześnie, w celu zachowania transparentności oraz zwiększenia porównywalności z podobnymi podmiotami krajowymi oraz zagranicznymi, Zarząd Spółki planuje także publikować finansowe raporty okresowe Emitenta oraz jego Grupy Kapitałowej za lata 2019 – 2020 zgodnie z dotychczas stosowanym Polskim Standardem Rachunkowości _w układzie porównawczym_ oraz informację dodatkową w postaci wybranych danych finansowych wypracowanych w 2020 r. zgodnie z MSSF/MSR.

W opinii Zarządu Emitenta, wdrożenie MSR oraz sporządzanie sprawozdań finansowych zgodnie z MSR ułatwi Interesariuszom Spółki uzyskanie niezbędnych im informacji o sytuacji finansowo-gospodarczej Spółki oraz Grupy Kapitałowej.

biznes.pap.pl/espi/pl/reports/...

Prawdopodobnie od stycznia znów będziecie na ciągłych:

www.stockwatch.pl/wiadomosci/g...

Uczyć inwestować w spółki w trendach wzrostowych. Długoterminowo, na naszej giełdzie to trudne, bo na każdą spółkę (może z wyjątkiem CD Projektu :) przychodzą zmiany trendu. JSW jest od dwóch lat w trendzie spadkowym, więc jaki sens siedzieć w takiej spółce?

Patrząc po innych spółkach pana Januarego, to na pewno będzie dodruk. Ale też wzrost do tego czasu zapewne również. Choć wcześniejsze projekty wprowadzane, były bardziej ambitne.

Informacje
Stopień: Rozgadany
Ostatnia wizyta: 8 listopada 2019 16:04:14
Liczba wpisów: 163
[0,05% wszystkich postów / 0,16 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,550 sek.

AD.bx ad3a
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d