Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

gandalfp

gandalfp

Ostatnie 10 wpisów
Mam nadzieje, że ktoś z Was się zainteresował spółką, bo jak widać długoterminowo warto. Spółka oprócz naszego rynku planuje wejście do kolejnych państw z tą samą strategią, którą miała w Rumunii. A w Rumuni rośnie jak na drożdżach. :) Kolejna jest Bułgaria. W radzie nadzorczej Aforti jest Pan Ludwig Sobolewski, który oprócz naszej giełdy był szefem giełdy rumuńskiej i zna ten rynek bardzo dobrze.

Przez kilka dni trwa Investor's Day. Wybierzcie się, bo warto. Byłem wczoraj i perspektywy są tu bardzo dobre. Mało jest takich niedocenionych i wartościowych spółek na giełdzie.

Oczywiście, że przeżyje. Od poniedziałku zaczyna się Investor's Day. Skoro masz doświadczenie w branży, to na pewno miałabyś okazję do zadawania wszystkich pytań i przyjrzenia się spółce z bliska.

Rok 2019 zaczął się bardzo dobrze dla portfela. Aforti przebiła się przez opór i zaczęła konsekwentny marsz do przodu. Przez półtora miesiąca urosła o 48%, co pozwoliło zwiększyć wartość portfela o ok. 35%
WIG w tym czasie urósł o 2,87%. Czyli kolejny raz portfel zachowuję się lepiej od rynku.

Wypłacone 1000 zł z portfela. Po za tym portfel bez zmian. Spółka w trendzie wzrostowym, pokazała świetne wyniki za IV kwartał, co na pewno daje bardzo dobre rokowania na wyniki roczne. Wyniki sprzedażowe za styczeń również na wysokim poziomie, także kurs powinien konsekwentnie rosnąć i przejść na stałe na wartość dwucyfrową :)

Global Trade, niestety bez zmian i być może trzeba będzie się pogodzić ze stratą. Ale jak na razie brak informacji na temat przyszłości spółki.

Stan na 14luty: 56tyzł

Kolejny raz spółka pokazuję, że warto mieć ją w portfelu. Spółka przedstawiła bardzo dobre wyniki za IV kwartał:
"Grupa Kapitałowa Aforti wypracowała ponad 206,1 mln zł przychodów ze sprzedaży, co stanowi wzrost o 199,29 proc. w stosunku do 2017 roku.

Zysk netto całej Grupy we wskazanym okresie wyniósł ok.391,4 tys.zł i był on wyższy niż rok wcześniej
o 306,26 procent. Wypracowany wynik związany jest ze zwiększeniem poziomu efektywności działań
wszystkich spółek z Grupy Aforti oraz podwyższenia poziomu ich konkurencyjności.

W ujęciu narastającym po czterech kwartałach 2018 r. Grupa Aforti wygenerowała blisko 572 mln zł
przychodów ze sprzedaży, osiągając wzrost o 200,07 proc. w odniesieniu do 2017 roku. Na koniec
grudnia ub.r. skonsolidowany zysk netto osiągnął poziom 1,63mlnzł, czyli o 34,38proc. więcej rok-do-roku."

Ładnie, jak dla mnie wygląda to na przełamanie trendu spadkowego. Gdyby nie to, że jestem w innej świetnej spółce, to wrócił bym do Unimotu. Swego czasu sporo na niej zarobiłem. Także brawo. Oby tak dalej.

Ale rollercoaster tu Wam dziś robią. W obie strony. Można zawału dostać Silenced

gandalfp napisał(a):
Bardzo ciekawie wygląda wykres tygodniowy spółki od początku jej notowań. Przede wszystkim widać, że kurs jest bardzo blisko przełamania 7-letniego oporu w granicach 7-7,5zł. Jeśli to nastąpi, nie widać na wykresie kolejnych oporów. Ewentualnie zakres może ograniczać kanał trendu wzrostowego, który jest widoczny od półtora roku. Obecnie prawdopodobnie mamy powtórkę ruchu z przed pół roku, który wyniósł kurs o ok. 100%. Czyli przebicie oporu powinno wynieść kurs na poziom ok 12zł. Wsparciem jest dolne ograniczenie kanału, które jest na poziomie ok 5zł.

https://charts.stockwatch.pl/chart/nAsOmdaAq0ShK3o0vmtuTA

Jak widać analiza techniczna na spółkach mniej płynnych również działa. Kurs pnie się do góry i dąży do okolic 12zł. Przebicie górą tego poziomu będzie świadczyć o sile trendu. Odbicie od górnego ograniczenia, pozwoli na schłodzenie kursu kontynuowanie trendu wzrostowego. Wsparcie obecnie podnosi się z 5zł na poziom ostatniego oporu 7-7,5zł.

Jeśli kogoś zainteresowała spółka, lub ma jakiekolwiek pytania, to jest okazja spotkać się z Zarządem na Investor's Day, które będzie w lutym kilku miastach (Warszawa, Kraków, Gdańsk, Katowice, Poznań, Rzeszów, Wrocław). Byłem raz i wybieram się ponownie. Było ok 30 osób (akcjonariusze, obligatariusze). To jest rzadkość, żeby spółka z New Connect miała tak dobre relacje Inwestorskie. Spotkania są co kwartał - po wynikach kwartalnych.

Tu jest informacja na ten temat:
https://aforti.pl/2019/01/30/zaproszenie-kolejna-edycje-investors-day/

Spotkanie będzie świeżo po wynikach za IV kwartał, więc będzie okazja do przyjrzenia się finansom.
A przed chwilą spółka przedstawiła wyniki sprzedażowe za styczeń 2019:
1) Aforti Finance S.A. spadek o 36,52 %
2) Aforti Exchange S.A wzrost o 164,86%
3) Aforti Exchange Romania S.A.wzrost o 1278,84%
4) Aforti Collections S.A. wzrost o 2356,76%
5) Aforti Factor S.A.wzrost o 718,54%
Ciekawe czym spowodowany jest spadek Aforti Finance. Pozostałe nogi bardzo dynamicznie do przodu. Zobaczymy czy przełoży się to na zysk.

Ależ tu się nikt nie kłóci, tylko wymieniamy uwagi :) Doceniam wiedzę i chętnie słucham, ale uważam, ze jest za wcześnie, aby na takiej podstawie wyciągać wnioski i skreślać od razu firmę. Zwłaszcza, że dąży się do zmniejszenia monopolu banków. Co do korzystania z wiedzy... No cóż, piszę o spółce od dawna i nie wiem czy ktoś skorzystał. Mam nadzieje, że tak, bo kurs cały czas rośnie.

Wydaje mi się, że Aforti ma właśnie największe szanse przetrwać zmiany, bo cały holding to nie tylko pożyczki, a dodatkowo wymiana walut, windykacja, faktoring i oprócz naszego rynku rozwija się również na rynku rumuńskim. A w planie są kolejne rynki. Także działalność jest zdywersyfikowana, co pozwala zminimalizować ryzyko niekorzystnych zmian. Polecam przyjrzeć się spółce.

Informacje
Stopień: Obeznany
Ostatnia wizyta: 19 lutego 2019 15:57:10
Liczba wpisów: 79
[0,02% wszystkich postów / 0,10 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,187 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d