Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

gandalfp

gandalfp

Ostatnie 10 wpisów
Po kilku miesiącach akumulacji, pojawił się sygnał kupna o jakim pisałem w poprzednim poście. Kurs odbił się od dolnej linii kanału i zaczął systematycznie rosnąć. Technicznie wygląda bardzo dobrze. Zasięg kanału to ok. 20-24zł. No chyba, że wyjdzie górą lub dołem. Wzrost pojawił się po informacji o wejściu spółki do nowego kraju. Po Rumunii i Bułgarii, rusza Litwa. Oczywiście trochę potrwa zanim się to rozrusza, ale patrząc na wyniki z Rumunii, to jest spora szansa, że w długim terminie spółka będzie dalej rosnąć. Cały czas jest trend wzrostowy i nie widać przesłanek, żeby miało się to zmienić.
Na ostatnim WZA było obecnych ponad 93% spółki i jak widać akcję są zbierane i jest ich coraz mniej. :)

Bardziej mi chodziło o to, że rekomendacja nie wyprzedza rynku, tylko mówi to, o czym rynek wie od dawna :) Zauważ, że spółka urosła o 100% już, a wybicie gdzieś było w okolicach 10zł. Także rekomendację trzeba traktować jako potwierdzenie bardziej, a nie sygnał kupna czy sprzedaży.

Nie macie wrażenia, że rekomendację są opóźnione o ładnych kilka miesięcy zazwyczaj? O tym, że spółka zaczyna rosnąć już dawno na tym forum można było przeczytać, albo samemu nawet przeanalizować. Tak czy inaczej brawo dla spółki i akcjonariuszy. W końcu zaczyna wracać do dawnej wyceny.

Cytat:
Nieskromnie zauważę, że udało mi się przeprowadzić udany atak na pozycję lidera blackeye . Ciekawie też na trzeciej pozycji gdzie pojawił się "znikąd" brutalp z swoim Enterem. Miejsce w top5 stracił natomiast myster77777. Poprzeczka jeśli idzie o top5 jeszcze wzrosła, trzeba już mieć prawie 67% stopę zwrotu...

Przynajmniej nie jest nudno salute Ale, żeby fundusze były lepsze od nas to nie do pomyślenia. Jeszcze ich wyprzedzimythumbright

Ostatnio niewiele pisałem, bo też skład portfela nie zmieniał się i główna spółka portfelowa Aforti znalazła się w kilkumiesięcznej konsolidacji. Obecnie jest w okolicach wsparcia, które wydaję się, że jest dość silne i dolnego ograniczenia kanału wzrostowego.
Stan portfela jest niższy niż przy ostatnim wpisie, ale jestem spokojny o spółkę. Dziś podali informację, że w corocznym rankingu 1000 Największych Firm w Polsce przygotowywanym przez Gazetę Finansową awansowali o ok. 200 pozycji - na 481 miejsce. Także dynamika robi wrażenie.

Stan na 28.06: 58tys zł

Zostaw takie okazję samobójcom ;)
Jest wiele spółek innych, które płacą swoim pracownikom i przynoszą zyski. Szkoda czasu i pieniędzy na bankrutujące spółki.

Uaktualnienie wykresu.

kliknij, aby powiększyć

Wszystko idzie zgodnie z oczekiwaniami. Po silnych wzrostach w lutym, nadszedł czas na schłodzenie wskaźników i akumulację w granicach 9,5-12. Obecnie kurs jest dokładnie w środku kanału, z silnym wsparciem w okolicach 9,5-10zł. Prawdopodobnie akumulacja jeszcze trochę potrwa aż pojawi się ruch, jaki był widoczny w punktach zaznaczonych strzałkami. Wskaźnik RSI był w obu wypadkach w okolicach 40. W obu przypadkach wzrost był o ok 100%, więc można się spodziewać ruchu w okolicę 20zł. Teraz jest czas na akumulację :)

Moderator:
Polecam używać tagów IMG, które pozwalają na wczytanie grafiki. Podczas pisania posta wystarczy nad polem tekstowym wybrać przycisk "Obrazek" i wpisać adres grafiki pomiędzy tagi [img] i [/img]

Była odcięta dywidenda, także nic nie straciłeś, tylko dostaniesz bonus pieniężny w formie dywidendy.

Mam pytanie odnośnie zwrotu środków z IKE. W przypadku zwrotu części pieniędzy z konta IKE, mamy obowiązek zapłacić podatek Belki.
1) Od czego liczony jest ten podatek? I czy każdy rok rozliczany jest oddzielnie czy jako całość? Chodzi o to czy tu obowiązuję możliwość odpisywania straty 5-lat wstecz czy traktuje się konto w całości niezależnie od lat.
Przykładowo:
- rok 2015 Wpłata 10tys zł
- rok 2016 wpłata 10tys zł
- rok 2017 wpłata 10tys zł
Po 3 latach inwestowania na zakończenie roku 2017 stan konta 20tys (strata 10tys zł)

- rok 2018 brak wpłaty - na zakończenie roku stan konta 40tys zł (podwojenie wartości)

Czyli wpłat było 30tys
Stan konta 40tyszł

Chcę wypłacić 10tys zł (zwrot). Jak policzyć podatek? Czy od 20tyszł, które w 2018 roku zarobiłem czy od 10tys zł (różnica wpłat i stanu konta). ? Jeśli od 20tyszł to czy mogę rozliczyć stratę z lat wcześniejszych?

Tak, ten zysk roczny niestety będzie bardzo zredukowany przez odpisy. Dziś pojawiły się wyniki za pierwszy kwartał i również zysk jest mniejszy, pomimo znaczącego wzrostu przychodów. Ogólnie zyskowność mogła by być lepsza, przy takich wielkościach przychodów, no ale spółka sporo jednak inwestuje w rozwój grupy. Mam nadzieje, że przyniesie to efekt i w kolejnych latach zysk będzie już dużo wyższy.

Wzrost przychodów o ok 100% ze 100mlnzł do 200mln zł.
Spadek zysku z ok. 700tyszł do 300tys zł.

"Zysk netto całej Grupy we wskazanym okresie wyniósł ponad 295,8 tys. zł, ale był niższy o ok 421 tys. zł niż rok wcześniej. Wpływ na wynik netto miało zwiększenie poziomu kosztów operacyjnych Grupy, których poniesienie jest konieczne z uwagi na intensywny rozwój oraz rozbudowę struktur wszystkich spółek z Grupy – co przy zwiększaniu skali działalności jest normalnym zjawiskiem – nastąpił także wzrost zatrudnienia w tzw. back-office, a także w departamentach odpowiedzialnych za sprzedaż. Ponadto, wpływ na wynik miał również stały rozwój Grupy na rynkach zagranicznych."

Informacje
Stopień: Rozgadany
Ostatnia wizyta: 18 lipca 2019 16:48:49
Liczba wpisów: 113
[0,03% wszystkich postów / 0,12 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,337 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d