pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

gandalfp

gandalfp

Ostatnie 10 wpisów
Boa sprzedane i dokupione Aforti, do poprzedniej ilości czyli 4000 akcji. 1tys zł zostanie wypłacony z konta, na poczet podatku za 2019r. Z wyników sprzedażowych za marzec wynika, że windykacja może być w tym czasie najsilniejszą z nóg spółki. Portfel czeka na dalszy rozwój sytuacji.

Wygląda na to, że ktoś w końcu przestał sprzedawać na coraz niższych poziomach. A robił to od początku roku. Ja w ciągu dwóch lat tylko raz widziałem widełki górne na tej spółce - pomimo tego, że spółka była w trendzie wzrostowym. Także dobry sygnał.

To co w poprzednich latach dla portfela było zaletą i powodem olbrzymiego wzrostu (koncentracja, mała płynność), obecnie obróciło się przeciw i portfel został strasznie zmasakrowany. Nawet nie przeliczam, bo jaki sens, jest skoro na rynku panują emocje, a nie logika. Wirus w końcu minie i ludzie przejdą do porządku dziennego, zacznie się odreagowanie i rynek będzie ostro odrabiał straty. Jeśli ktoś ma gotówkę, to narodzą się przyszli milionerzy :)
Także życzę zdrowego rozsądku i patrzenie długoterminowe. Obecna sytuacja nie jest sytuacją która będzie stale na rynku. Jest chwilowa i ktoś z niej skorzysta. Portfel bez zmian - czeka na lepsze czasy.

Dodał bym punkt 5) Emocje. Tutaj teraz logika w ogóle nie działa, bo na rynku jest skrajna panika i kierują nim emocje. Zastanawiam się kiedy ludzie "wytrzeźwieją". I sugerowałbym nie czytać wiadomości i nie nakręcać się, tylko spokojnie szukać okazji. Trzeba się zastanowić "czy coś się zmieniło przez ten tydzień w spółce"? Jeśli nie to prędzej czy później inwestorzy się obudzą i zaczną się zastanawiać po co sprzedawali swoje spółki. Czy naprawdę jest powód do takich spadków? Podchodzić bez emocji do tego.

Z raportu:
"W IV kwartale 2019 roku Grupa Kapitałowa Aforti wypracowała ponad 364 mln zł przychodów ze sprzedaży, co w stosunku do 2018 r. stanowi wzrost o 76,50 procent.
Zysk netto całej Grupy w raportowanym okresie wyniósł ponad 1,11 mln zł wobec straty w wysokości 923 tys. zł zanotowanej w IV kwartale 2018 roku.
Zobowiązania długoterminowe w ujęciu r-d-r wzrosły o 110,62%. Na wynik ten wpłynęło zwiększenie wartości długoterminowych instrumentów dłużnych (+57 mln zł), a także zwiększenie zobowiązań wobec jednostek powiązanych. Zobowiązania krótkoterminowe obniżyły się o 42,23% w ujęciu r-d-r oraz o 13,59% w porównaniu do III kwartału 2019 r."

Zgłosiłem prośbę o analizę raportu. Jeśli ktoś jest zainteresowany to również zgłaszajcie. Na pewno analityk lepiej wyłowi niuanse i będzie bardziej neutralny w opinii.

Dzięki, za uwagi. O to chodzi przecież, żeby się dzielić i uczyć :) Strategie zawsze powinno się wybierać taką, jaka przynosi nam efekt. W Twoim przypadku jest 7-10 spółek i to jest w porządku. Dla mnie rozdrabnianie się jest mało efektywne i zbyt niska roczna stopa wzrostu jest możliwa. Jestem skłonny bardziej ryzykować. Dlatego inwestuję w małą ilość spółek.
Co do strategii to jedna spółka to mało, zgadzam się, bo np jak trafiają się okazje jak ostatnio Digital, to muszę sprzedawać Aforti, które wg mnie jest w dołku, czyli w złym momencie na sprzedaż.
Digital okazało się dobrym typem i oczywiście zbyt krótko go trzymałem. Zarobiłem ok 10%, a on wzrósł dalej o 150%. Mam nadzieje, że tym razem nie popełnię tego błędu. Kosztem kilkuset akcji Aforti dobrałem drugą spółkę do portfela. Kolejna spółka ze stajni Januara Ciszewskiego, która jak na razie nie wiadomo czym się będzie zajmować, i jaka spółka będzie przejęta w jej miejsce. Z czasem się dowiemy.
Zakup BOA 1550akcji. cena 5,9zł/akcje.

Cytat:
Spółka otrzymała licencję Małej Instytucji Płatniczej

Więcj na ten temat jest tu:
www.cashless.pl/7083-aforti-ex...

Aforti Exchange (spółka zależna) została wpisana jako 50 spółka w rejestrze małych instytucji płatniczych, prowadzonym przez KNF. Spółka robi swoje i walczy o przyznanie międzynarodowej instytucji płatniczej EMI. A na giełdzie mamy bardzo głęboką korektę. Ale nie będzie trwać wiecznie :)

Z tym wkładem 64mln to różnie może być, bo w uchwałach WZA masz napisane (par. 1 podpunkt 3):
"Zarząd może wydawać akcje zarówno za wkłady pieniężne, jak również niepieniężne"

biznes.pap.pl/pl/news/ebi/info...(14-2019)-tresc-uchwal-podjetych-przez-nadzwyczajne-walne-zgromadzenie-01cyberaton-s-a--w-dniu-29-listopada-2019-roku-

Także wszystko zależy od tego jak wycenią aport, a z tym to różnie bywa.

To piękny wynik. Trzeba sporo doświadczenia, żeby nic nie robić z portfelem i żeby rosło Dancing Gratulacje i oby tak dalej szło.hello1

Dużo osób inwestuje długoterminowo. Zmieniasz jakieś spółki na kolejne pół roku czy pozostawiasz portfel bez zmian? Dla mnie trochę dziwne, że nie reagujesz częściej niż pół roku, no ale ważne, żeby było skuteczne. Jaka Ci wyszła stopa zwrotu z tego portfela przez pół roku?

Informacje
Stopień: Elokwentny
Ostatnia wizyta: 6 kwietnia 2020 15:21:48
Liczba wpisów: 206
[0,06% wszystkich postów / 0,17 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,464 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +82,47% +16 494,39 zł 36 494,39 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d