Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

gandalfp

gandalfp

Ostatnie 10 wpisów
Cytat:
Czy jeśli sprzedamy akcje 17 grudnia o 10 rano, a następnie odkupimy te same (ok: fizycznie nie te same, ale powiedzmy takiej samej wielkości/wartości pakiet) akcje w zbliżonej (a może się i zdarzyć że identycznej) cenie tego samego dnia o 16 - to czy nie będzie tutaj zarzutu (tak wiem, czepiam się) pozorności transakcji?

Tak to nie działa. Żeby skorzystać z optymalizacji podatkowej, to musisz sprzedać akcję na których masz stratę, do ostatniego dnia rozliczanego w 2018. W tym roku będzie do 21 grudnia. I to wystarczy. Jeśli chcesz posiadać te akcje nadal, to odkupujesz je w następnym dniu notowań (27 grudnia) lub później. Wtedy zakup będzie rozliczany już na rok 2019.
A co do samego pytania, to kupować i sprzedawać jednego dnia możesz wielokrotnie i nie ma to znaczenia.

Na stooq jak zaimportujesz sobie spółkę w plik csv (wybierasz spółkę, dane historyczne, na dole opcja "pobierz dane w pliku csv"), to możesz odczytać ten plik w notatniku i masz całe nieposzatkowane. Nie wiem czy o to Ci chodzi?

Skoro działa dla Ciebie, to nie ma co kombinować i zmieniać. Ważne, żeby był efekt. Potwierdzam, to co napisaliście, że nie dla każdego zadziała ta sama strategia. Dla mnie działa portfel składający się z jednej lub dwóch spółek. Jak się przyzwyczai do tego, żeby jak najmniej kombinować w portfelu, wtedy człowiek się uczy cierpliwości i zysk się w końcu pojawia.

Aforti Holdings właśnie przekazało dane sprzedażowe za listopad. W większości 3-cyfrowe wzrosty obrotów hello1

http://biznes.pap.pl/espi/pl/reports/view/2,402599

Mam pytanie, które również dotyczy spółki zawieszonej. Czy ktoś z Was pisał kiedykolwiek list do KNF odnośnie jakiejkolwiek spółki zawieszonej i czy to w ogóle ma sens? W skrócie mówiąc, chodzi mi o to czy pod wpływem takiego listu KNF może jakoś zmotywować spółkę do działania żeby powróciła do notowań? Spółka od 1,5 roku jest zawieszona ze względu na brak rocznych raportów i zarząd nic sobie z tego nie robi. Zresztą nie wiadomo kto jest prezesem, bo ostatni mi napisał, że już nim nie jest i nie może udzielać żadnych informacji. I spółka w ostatnim raporcie (luty2018) napisała, że nie prowadzi działalności gospodarczej.
Może ktoś doradzić czy pisać do KNF list i czy to coś da? Do tej pory KNF jedynie przesuwał notowania na FIxing i tyle. Taka kara to raczej spółki nie motywuje do działania, tylko utrudnia akcjonariuszom. I jak pisałem trwa to już półtora roku.

Nieźle, jeszcze na tym dobrze wyjdziesz :) Najpierw wodospad, a teraz euforia. Gratuluje mocnych nerwów :)

No to się wstrzeliłeś z tym Getinem. Mam nadzieje, że nie doszło jednak do zakupu :)

Podsumowanie wyników za 3 kwartał:

https://ceo.com.pl/grupa-aforti-na-wzrostach-zamyka-trzy-kwartaly-2018-roku-72027

Nie wiem jak tu się załącza wykresy, ale zobaczcie sobie wykres tygodniowy od początku notowań spółki. W okolicach 7 zł jest kilkuletni opór. Jeśli przejdzie to na wykresie nie widzę, żadnych kolejnych oporów.

Nie pracuje dla nich :) Po prostu zainwestowałem w ta spółkę długoterminowo, bo widać, że bardzo dynamicznie rozwijają swój biznes. A, że jestem przeciwnikiem dywersyfikacji, to piszę głównie o nich, bo mi zależy też na wzrostach.

Zadłużenie obligacyjne jest rzeczywiście ryzykiem w przypadku Aforti. Dlatego miałem nadzieje, że ktoś bardziej kompetentny z forum dołączy się do dyskusji. Trzeba też pamiętać, że oni prowadzą działalność również pożyczkową, więc z jednej pożyczają od ludzi, a z drugiej strony sami udzielają pożyczek. I robią to z innego źródła oczywiście - tak zrozumiałem właśnie z informacji na Investor's Day.

Znam ryzyko i uważam, że jednak warto zaryzykować. Jest wiele spółek i każda ma jakieś ryzyka. Tu jest na pewno związane z obligacjami.

Zbliża się kolejne Investor's Day. Byłem na poprzednim i jeśli ktoś obserwuje spółkę, to jest bardzo dobra okazja do porozmawiania z zarządem, zadawania różnych pytań. Trzeba przyznać, że polityka firmy jest bardzo transparentna. Bo w większości firm, tylko na WZA jest taka okazja.

Spotkania zaczynają się od 29 listopada i są w 7 miastach. Tu jest harmonogram:

https://aforti.pl/wp-content/uploads/2018/11/AFH_Zaproszenie_Investors-Day.pdf

Informacje
Stopień: Obeznany
Ostatnia wizyta: 13 grudnia 2018 23:32:41
Liczba wpisów: 60
[0,02% wszystkich postów / 0,08 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,172 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d