Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

gandalfp

gandalfp

Ostatnie 10 wpisów
Uaktualnienie wykresu.


kliknij, aby powiększyć


Wszystko idzie zgodnie z oczekiwaniami. Po silnych wzrostach w lutym, nadszedł czas na schłodzenie wskaźników i akumulację w granicach 9,5-12. Obecnie kurs jest dokładnie w środku kanału, z silnym wsparciem w okolicach 9,5-10zł. Prawdopodobnie akumulacja jeszcze trochę potrwa aż pojawi się ruch, jaki był widoczny w punktach zaznaczonych strzałkami. Wskaźnik RSI był w obu wypadkach w okolicach 40. W obu przypadkach wzrost był o ok 100%, więc można się spodziewać ruchu w okolicę 20zł. Teraz jest czas na akumulację :)

Moderator:
Polecam używać tagów IMG, które pozwalają na wczytanie grafiki. Podczas pisania posta wystarczy nad polem tekstowym wybrać przycisk "Obrazek" i wpisać adres grafiki pomiędzy tagi [img] i [/img]

Była odcięta dywidenda, także nic nie straciłeś, tylko dostaniesz bonus pieniężny w formie dywidendy.

Mam pytanie odnośnie zwrotu środków z IKE. W przypadku zwrotu części pieniędzy z konta IKE, mamy obowiązek zapłacić podatek Belki.
1) Od czego liczony jest ten podatek? I czy każdy rok rozliczany jest oddzielnie czy jako całość? Chodzi o to czy tu obowiązuję możliwość odpisywania straty 5-lat wstecz czy traktuje się konto w całości niezależnie od lat.
Przykładowo:
- rok 2015 Wpłata 10tys zł
- rok 2016 wpłata 10tys zł
- rok 2017 wpłata 10tys zł
Po 3 latach inwestowania na zakończenie roku 2017 stan konta 20tys (strata 10tys zł)

- rok 2018 brak wpłaty - na zakończenie roku stan konta 40tys zł (podwojenie wartości)

Czyli wpłat było 30tys
Stan konta 40tyszł

Chcę wypłacić 10tys zł (zwrot). Jak policzyć podatek? Czy od 20tyszł, które w 2018 roku zarobiłem czy od 10tys zł (różnica wpłat i stanu konta). ? Jeśli od 20tyszł to czy mogę rozliczyć stratę z lat wcześniejszych?


Tak, ten zysk roczny niestety będzie bardzo zredukowany przez odpisy. Dziś pojawiły się wyniki za pierwszy kwartał i również zysk jest mniejszy, pomimo znaczącego wzrostu przychodów. Ogólnie zyskowność mogła by być lepsza, przy takich wielkościach przychodów, no ale spółka sporo jednak inwestuje w rozwój grupy. Mam nadzieje, że przyniesie to efekt i w kolejnych latach zysk będzie już dużo wyższy.

Wzrost przychodów o ok 100% ze 100mlnzł do 200mln zł.
Spadek zysku z ok. 700tyszł do 300tys zł.

"Zysk netto całej Grupy we wskazanym okresie wyniósł ponad 295,8 tys. zł, ale był niższy o ok 421 tys. zł niż rok wcześniej. Wpływ na wynik netto miało zwiększenie poziomu kosztów operacyjnych Grupy, których poniesienie jest konieczne z uwagi na intensywny rozwój oraz rozbudowę struktur wszystkich spółek z Grupy – co przy zwiększaniu skali działalności jest normalnym zjawiskiem – nastąpił także wzrost zatrudnienia w tzw. back-office, a także w departamentach odpowiedzialnych za sprzedaż. Ponadto, wpływ na wynik miał również stały rozwój Grupy na rynkach zagranicznych."

Aforti wzmocniło Zarząd o jedną osobę. Pana Mateusza Niemczyka, który pełnił rolę między innymi Dyrektora w Citibanku i w BPH. Od 20 lat związany z rynkiem finansowym. Również dołączył do spółki Pan Piotr Kulikowski - vice prezes BPH.
Odnośnie budowania relacji inwestorskich, oprócz spotkań kwartalnych Investor's Day, i miesięcznych Biuletynów, spółka zaczyna publikować co miesiąc video z opisem podsumowującym każdy miesiąc pracy. Dziś właśnie jest pierwsze video prezentuje prezes Klaudiusz Sytek i vice prezes Paweł Opoka.

www.youtube.com/watch?v=TFnQjc...

No i już wiadomo gdzie był błąd. W drugim roku liczysz 30%, ale nie od 10, ale od 7zł i tak dalej w kolejnych latach.

Tak to nie działa. Najwyższe stopy dywidendy są kilkunastoprocentowe zazwyczaj. Załóż np 20% rocznie co jest nierealne, i kurs wyjściowy 10zł. Po 20 latach odcinania 20%-owej dywidendy, kurs wyniesie 9 groszy, zakładając, że kurs stał w miejscu. Ale założenia nie są rzeczywiste, bo kurs się zmienia i oczywiście może być tak, że przy początkowym kursie 10zł, dywidendy będzie wypłaconej łącznie dużo więcej a kurs będzie nisko, ale nigdy ujemny :) Bo to się koryguje co roku od nowej wartości.

No i są terminy kolejnego Investor's Day. Zachęcam do uczestnictwa, bo to bardzo rzadko można spotkać nawet wśród spółek z WIG20. Nie potrzeba być akcjonariuszem. Wystarczy zgłosić się mailowo do 13 maja. Spotkania odbywają się w 9 miastach, od 16 do 30 maja. Dokładna rozpiska jest tu:

aforti.pl/2019/05/07/zaproszen...

Dodatkowo można będzie się czegoś dowiedzieć o tajemnicach warzenia piwa i wziąć udział w degustacji. :)

Spółka podała wyniki sprzedażowe za kwiecień:

1) Aforti Finance S.A. spadek o 71,75 % (wartość pożyczek 2,1mlnzł)
2) Aforti Finance Romania - uruchomienie działalności - wpłynęły pierwsze wnioski kredytowe
3) Aforti Exchange S.A wzrost o 108,66% (wartość obrotu 39mln Euro)
4) Aforti Exchange Romania S.A.wzrost o 273,44% (wartość obrotu 10,9 mln euro)
5) Aforti Collections S.A. wzrost o 46854,82% (wartość nominalna 36,2mln Euro)
6) Aforti Factor S.A.wzrost o 9,81% (wartość wierzytelności 1,7 mln zł)

Jak widać wszystkie nogi oprócz AF, rosną bardzo dynamicznie. Jak przełoży się to na zysk, zobaczymy już niedługo będą wyniki za pierwszy kwartał. W tym tygodniu powinna spółka podać terminy majowego Investor's Day. Jest możliwość przyjrzenia się z bliska i porozmawiania z Zarządem. Do czego zachęcam. Nie trzeba być akcjonariuszem. Wystarczy zgłosić chęć wzięcia udziału.

Mała płynność w przypadku dobrych spółek jest zaletą. Oczywiście gdy jest to trend, a nie jednorazowy wyskok. Brawo Wojetek za świetny typ. Trend Twoim przyjacielem :)

Informacje
Stopień: Rozgadany
Dołączył: 2 stycznia 2017
Ostatnia wizyta: 25 maja 2019 12:44:51
Liczba wpisów: 107
[0,03% wszystkich postów / 0,12 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,186 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d