pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

gandalfp

gandalfp

Ostatnie 10 wpisów
Cytat:
Ciekawe jaka będzie odpowiedz rynku NC na sprawozdanie :)

Roczne raporty zazwyczaj niewiele zmieniają, bo nie są zaskoczeniem. Dane są zazwyczaj mniej więcej znane, ponieważ można samemu policzyć zysk/stratę na podstawię raportów kwartalnych. A przy dobrych wynikach można nawet spodziewać się realizacji zysków przez niektórych inwestorów.

Kto nigdy nie działał pod wpływem emocji na giełdzie niech pierwszy rzuci kamień ;)
Będę obserwował kronikę, także powodzenia w kolejnych transakcjach i życzę cierpliwości, a zyski przyjdą.

Poproszę o sprzedaż Advertigo i kupno ponownie Medcamp. Kupno spowodowane wybiciem na dużym wolumenie - formacja chorągiewki. Dziś nastąpiła korekta wzrostu i dobry moment na zakup.

Dzięki :) Podatek trzeba zapłacić, więc lepiej zrealizować zysk, który się szybko pojawił. Za resztę wziąłem Medcamp, który również nagle się wybił na dużym obrocie. Jak dla mnie wygląda na chorągiewkę. Ale późno to zrobiłem. Zobaczymy czy słusznie.
Kupno Medcamp 4,28zł.

Sprzedaż Biomed po 17,95. Zysk na transakcji to 54%. Cały zysk wypłacam na podatek za rok 2020. Obecnie Stan to Adverigo 6tys akcji i gotówka. Łącznie 14500zł.

Od stycznia wartość rachunku urosła o 110%

Dokupiłem dziś Biomed do portfela (po średniej 11,70zł). Nastąpiło wczoraj wybicie z trójkąta, górą, na dużych obrotach. Dziś jak widać korekta. Oby nie skończyło się to falstartem i powrotem do trójkąta.
Obecnie pół na pól Advertigo i Biomed.
Stan konta 15tys zł.

Piękny zysk, hello1 To oby Aforti znów zagrało Boo hoo!

Jeśli ktoś czeka na asymilacje, to oczywiście, PDA bardziej się opłaca trzymać, ale jest sporo inwestorów, którzy inwestują krótkoterminowo i dla nich jest obojętne, na której spółce zrobią kupno/sprzedaż. Pójdą tam gdzie jest to łatwiejsze i spready są większe.

Wyszedłem dziś z Medcampa i dokupiłem Advertigo, bo pojawiła się okazja na rynku :)
Stan obecny to: 11300akcji Advertigo. Poczekamy co tu będzie się działo i jaka spółkę wprowadzą panowie Ciszewski i Górski.

Brawo hello1 Piękny wynik jak na razie i oby tak dalej. Dancing

Dzięki wave Przyda się !!!

Długo zwlekałem z podsumowaniem roku, bo 2020r. strasznie mi dał popalić. Najgorszy rok w mojej prawie 20-letniej historii na giełdzie, który nadszedł po najlepszym roku poprzednim.

Już od pierwszego dnia stycznia byłem na minusie, praktycznie każda decyzja w poprzednim roku była nietrafiona, począwszy od sprzedaży Aforti w dołku. Co prawda z zyskiem, ale dużo niższym niż bym mógł. Wyjściem z Blumeranga w dołku, wyjście z Biomedu z dołku - wtedy wyglądało na głowę z ramionami, ale pojawiła się pozytywna informacja, która zaprzeczyła formacji. Gwoździem do "trumny" był ostatni kwartał gdzie Medcamp spadł w krótkim czasie z 10zł na 2zł. Podejrzewałem, że było to celowe zagranie jakiejś grupy osób, która realizowała stratę na spółce w celach podatkowych dlatego pozostałem w spółce. Wzrost spółki od początku 2021r potwierdza moją teorię.

Stan konta na koniec 2020r to 9tys zł. W ciągu roku wypłaciłem 12300zł. Co razem daję 21300zł.
Jest to spadek o 80%.Silenced
A żeby było śmiesznie, to dostałem PIT na którym jest zysk 18tys zł za rok 2020 :) Taka różnica wynika ze zrealizowanych i niezrealizowanych zleceń.

Rok 2021 rozpoczął się dla mnie dużo lepiej, ponieważ Medcamp zaczął odrabiać straty.
Obecnie stan konta to:
Medcamp 1500akcji
Advertigo 6700akcji
Wartość na dzień 02.02.2021 to 15tys zł, czyli wzrost o 70%

Poproszę o sprzedaż Medcamp i kupno Advertigo. Spółka została przejęta, przez panów Ciszewskiego i Górskiego i spadła o 50% w przeciągu kilku dni. Podejrzewam sprzedaż ostatnich akcji przez "starszą gwardię" w spółce. Dziś nastąpiła zmiana prezesa i czas na powrót kursu na wyższe poziomy.

Dzięki za wyjaśnienie, bo wydawało mi się, że zniesienie uprzywilejowania jest na całą serię i w przypadku sprzedaży części, pozostałe również tracą uprzywilejowanie.

Mam pytanie odnoszące się do akcji imiennych.
Kilka dni temu główni akcjonariusze jednej ze spółek sprzedali akcje imienne(15mln akcji) w formie cywilnoprawnej. Przy czym pozostawili sobie 1mln tych akcji.

Nie było zniesienia uprzywilejowania przy czym podaną w komunikacie taką informację:

"Zarząd Emitenta informuje, iż niezbędne zmiany Statutu Spółki uwzględniające zniesienie uprzywilejowania co do głosu akcji imiennych serii C zostaną ujęte w porządku obrad najbliższego Walnego Zgromadzenia Spółki. Jednocześnie Zarząd wskazuje, na incydentalne naruszenie obowiązku informacyjnego w zakresie, o którym mowa w §3 ust. 1 pkt 5), tj. brak przekazania informacji objętej niniejszym raportem w trybie niezwłocznym. Zarząd wyjaśnia, iż naruszenie nie było celowe."

Czy zatem mogą ten pozostały 1mln akcji sprzedać obecnie na rynku czy dopiero po odbytym WZA?

Cytat:
Gandalfp, wróciłes do spółki czy o niej już zapomniałeś?

Nie wróciłem, ale mam w obserwowanych cały czas :)

Gratulację !!! Oby tak dalej w obecnym roku Boo hoo!

Cytat:
Mam taką teorię... gandalfp kupuje spółkę w wirtualnym konkursie Stockwatch, a potem pompuje jej kurs do niebotycznych rozmiarów na realnym rynku, żeby wygrać konkurs Silenced . Zwróćcie uwagę, że historia już miała miejsce dwie edycje wcześniej. Skąd facet ma tyle kasy...

Dancing Haha, niezłe:) Tak naprawdę na realnym koncie mam ze średnią ok 6 i jak bym był takim świetnym inwestorem, to bym uciął stratę, albo sprzedał jak było po 10. Ale to już pewnie kiedyś wpiszę na forum w wątku gdzie jest mój portfel. Na razie nie patrze, na rachunek, żeby się nie wystraszyć ;)

Trochę mi się Medcamp pośpieszył z tym wzrostem Think A tu dwóch dni z rzędu zielonych nie było od 2 miesięcy. Czas na przełamanie tej serii w końcu.

Gratulację dla zwycięzcy i pozostałych nagrodzonych za niesamowite stopy zwrotu w tym kosmicznym roku !!! Oby tak dalej i niech się to Dancing przekłada na rzeczywiste portfele :) hello1 hello1 hello1

Witam forumowiczów i inwestorów ponownie i zgłaszam się do konkursu, bo warto powalczyć o nagrody :) Rezerwuję Medcamp. Powód jest prozaiczny. Przez ostatnie 2 miesiące, ktoś bardzo zepchnął kurs spółki, pomimo tego, że wyniki są dobre. Według mnie był to efekt zbliżającego się końca roku. Teraz powinien nastąpić powrót na wyższe poziomy.

Aż mnie zmroziło, że ktoś może tak Wojtkowi odpisać. Nie mam nic do Autora wątku, ale jednak trochę pokory zawsze jest mile widziana. Zwłaszcza, dla osoby, która na Stockwatchu, od lat dowodzi jaką olbrzymią wiedzą dysponuje i dzieli się nią z innymi. Mnie również kilka osób na forum potrafiło objechać, ale podziękowałem im za inny punkt widzenia i starałem się nie obrażać. Także powodzenia w inwestycjach i życzę trochę więcej życzliwości do innych, którzy przecież nie życzą Ci źle.

Długo nie pisałem, ale też niewiele zmieniałem w portfelu. Od dwóch miesięcy miałem w portfelu Starward i Medcamp - po połowie. Wczoraj sprzedałem Starward, ponieważ nie spadał tak jak cały rynek i dokupiłem Medcampa, który spadł bardzo dużo ostatnio. Obecnie 4300 akcji Medcamp, po średniej 5,96zł. Liczę na dobre wyniki za 3 kwartał, które powinny uwzględnić wysoką wycenę Genxone, powrót na poziomy 9-10. Jak będzie, czas pokaże.

Trudno mi powiedzieć, bo nie wiem jaki masz horyzont czasowy dla swojego portfela. Ja w większości nie obserwuję tych spółek i mogę tylko po wykresie jakieś wnioski wysunąć. A trzeba by jeszcze zapewne poczytać ostatnie raporty i plany spółek w najbliższym czasie. Patrząc po samych wykresach, to zarówno PKNOrlnen jak i Forever są w trendach spadkowych, więc ja bym w nie nie inwestował, przy czym Forever, dopiero niedawno zaczął spadać. PKN Orlen długterminowy spadkowy, nadal aktualny. PGNiG pięknie rośnie, ale jest na oporze z połowy 2019r - w okolicach 5,5 zł. Jak go sforsuję, to zasięg do 7zł nawet. ECC bliski wsparcia wydaje się bezpieczną inwestycją, no chyba, że zejdzie poniżej 2zł. XTB również ładnie wygląda z wsparciem w okolicach 16-17zł.

Wieltonu i Cormaya nie znam, a Biomed jest bardzo trudną spółką i kosztuje sporo nerwów :) Ale jak uda Ci się w dobrym momencie wejść to wzrosty mogą być wysokie. Może to, że będziesz miał 5% spowoduję, ze nie będziesz nerwowo reagował na zwroty akcji :)

Geotrans również pożegnałem, bo nie zachowuje się tak jak oczekiwałem. Po dobrym czasie na giełdzie i dla portfela, teraz jakaś seria złych inwestycji u mnie. Także zastanowię się jeszcze co dalej. W planach mam też remont mieszkania, więc duża część portfela prawdopodobnie zostanie wycofana.

Dlaczego miała by zniechęcić? Emisja prywatna skierowana jest do inwestorów min 100tys Euro.

Cytat:
W związku z wydatkami inwestycyjnymi planowanymi w Etapie I, Spółka planuje pozyskanie finansowania poprzez emisję na rynku NewConnect do 500 tys. akcji, z czego Spółka planuje pozyskać około 16 mln zł.

Przy tych założeniach cena emisji wychodzi 32zł. Do tego objęcie akcji będzie do końca roku 2020, więc cena może być nawet wyższa do tego czasu.

Dziś powróciłem na Geotrans. Spółkach jest już po wynikach, które były bardzo dobre, ale ostatnio często jest to powodem do spadków, bo ludzie dyskontują wyniki wcześniej :) Dodatkowo dziś pojawiła się strategia na kolejne lata.
Zakup Geotrans 1100sztuk. cena 33zł.

To gratulacje, że i tak ładnie udało Ci się zarobić na Biomedzie. Jest to bardzo trudny walor, z olbrzymimi wahaniami i niewiele jest osób, które na nim potrafią wyczuwać dołki i górki. Jak dla mnie może być i zjazd do 10 jak i wejście powyżej 20. Teraz zagrałem na ochronę kapitału i wejście w coś mniej nieprzewidywalnego. :)

Zakupiłem wcześniej niż analiza Krewy, po 21. Ale byłem na spółce już od 6zł, z większymi lub mniejszymi przerwami. Dziś ostatecznie wyszedłem ze stratą 25%. Przede wszystkim dlatego, że uformowała się formacja głowy z ramionami i kurs nie wrócił powyżej linii szyi, a na to miałem nadzieje. Tak bywa. Szukam teraz innej inwestycji.
Stan obecny: gotówka 38tys zł.

Chyba trafiłeś w odbicie, ale tu niczego nie można być pewnym :) Mam nadzieje, że uda się przełamać złą passe kolejnych 6 dni spadków.

Sprzedawałem i wchodziłem kilkukrotnie, by w efekcie dziś wejść na podbitce, po 20,8. Błąd jak się okazało. Zwłaszcza, że uformowała się głowa z ramionami. Choć z drugiej strony zapowiedzi były, że chcą ruszyć z produkcją od połowy sierpnia. Na razie cisza i 6 dzień z rzędu spadków. Ustawiłem się na sprzedaż powyżej 20zł na kilka dni do przodu, żeby wyjść z tej spółki i na spokojnie pomyśleć, bo w tej chwil emocje chyba zagrały za dużo, u wielu osób. U mnie też :)

Cytat:
A tak od 4 sierpnia to już bliżej do 9 sierpnia(max. czas na scalenie akcji)

Zapewne chodzi Ci o połączenie akcji i PDA. A dlaczego 9 sierpnia?

Dzięki, kciuki się przydały :) W 2 i pół miesiąca, podwoiła się wartość portfela, także do stanu z grudnia brakuje jeszcze takiego samego wzrostu. Ale jak widać do zrobienia.
Stan obecny: Biomed 2500 akcji. Wartość 47tys zł.
Wypłaconych środków od początku roku: 9tys zł.

grabson napisał(a):
Jak to będzie wyglądało po połączeniu PDA z kursem akcji?
Kurs się ujednolici proporcjonalnie i cena zrówna?
Czy kurs notowań PDA będzie "podniesiony" do obecnych notowań akcji, a ilość akcji_pda będzie posiadaczom proporcjonalnie zmniejszona dla zrównania ceny?
Różnica na ten moment to ponad 10%

Kurs powoli zacznie się wyrównywać. W dniu połączenia po prostu PDA automatycznie będą miały cenę akcji, a ich ilość się zsumuje.

Czy była już podana data połączenia PDA z akcjami? Bo jest niezłe dyskonto w tej chwili.

Kupuje i sprzedaje tak od 6zł. I najlepiej bym zrobił gdybym trzymał :) Dlatego obecny zakup, to średnia jest wyższa, po 12,64zł. Ten szalony czas na wielu spółkach pokazuje, że nie ma sensu wyznaczać górnej granicy ceny, zwłaszcza na takich, które korzystają na corona hossie. Zamierzam trzymać, ale tu jest taka dynamika i wahania, że będę starał się dopasować do sytuacji.

Geotrans sprzedany. W międzyczasie spekulowałem trochę na Biomedzie, Carbon Studio i Mennicy Skarbowej. Obecnie w portfelu wyłącznie Biomed. Zapowiada się bardzo gorący dzień jutro. Biomed zwołał konferencje prasową przed siedzibą w Lublinie (u mnie w mieście) Dancing , w czasie której dojedzie pierwsza partia osocza.

Biomed 2800 akcji. Wartość na dzień dzisiejszy 33 tys zł.

Brawo, za mocny kręgosłup i dobre decyzje. Bo wytrzymać na jednej spółce to jedno, a drugie odpowiednio z niej wyjść :) W wczorajszemu wzrostowi spółki na pewno pomógł Longterm, który dzień wcześniej promował ją na webinarze. Przy tak małej płynności, efekt był natychmiastowy. salute

Cytat:
Przewodniczący Rady Nadzorczej Jarosław Błaszczak
udział 2.89 % 1 800 000 akcji

Z tego sprzedał 414.415

Czyli wszystko zgodnie z tym co zapowiedzieli 2 dni temu w podpisanym Term Sheet. Sprzedane akcje są w celu udzielenia spółce pożyczki, zamiast planowanej wcześniej emisji akcji:

biznes.interia.pl/gieldy/rapor...

"Przedmiotem TS jest określenie założeń projektu polegającego na udzielenie przez Pożyczkodawców na rzecz BIOMED pożyczki w kwocie 16 mln zł w ramach ramowej umowy pożyczki (dalej "Umowa Pożyczki”)."

Gratulację !!! Robi wrażenie taka transakcja.salute

A czy możesz sprawdzić dokładnie kiedy kupiłeś i sprzedałeś akcje? Żeby mieć dywidendę, powinieneś mieć akcję w dniu 17 czerwca, po zakończeniu sesji.

Gago007 napisał(a):
Witam szanownych forumowiczów, przepraszam za zboczenie z tematu.
Lecę z pytaniem - dostaliście dywidendę? Nie mogę u siebie znaleźć ani po kwocie, ani po dacie wypłaty...
Z góry dziękuję

niedźwiedź napisał(a):
Jak znam życie to te akcje po 11 puszczone na słupa będą skupowane po 35 i kasa pójdzie tam gdzie ma pójść.
klasyka drenowania spółki z kasy.

No, ale jaki by to miało sens. Główny też mógłby normalnie odpowiedzieć na wezwanie po 35 i też by sprzedał. Tu oczywiście będzie redukcja, bo wszystko zależy ile osób zgłosi chęć sprzedaży.

Moim zdaniem nie ma co szukać tu takich zagrywek i bardziej mi wygląda na normalne wejście kogoś, kto się na razie nie chce ujawnić.

No i rzeczywiście tydzień bardzo ciekawy dla BOA - sprzedane w większości z zyskiem ok 35%. Dokupiony Geotrans. Dziś dobre informacje o cenie skupu akcji i można spekulować, kto zakupił 10% akcji od głównych. Mieli współpracować z Columbusem, więc mogę się tylko domyślać :) Ale czekam na komunikat i nie spekuluje.

No cóż tak bywa. Kurs wzrósł po informacji o planach objęcia akcji przez pana Januarego Ciszewskiego. Tego raczej przewidzieć się nie dało :) Na dzień dzisiejszy nie zamierzam wchodzić ponownie w Aforti.

Obecnie obie spółki portfelowe rosną - BOA właśnie się wybiło ponad opór i wygląda, że ten tydzień będzie bardzo ciekawy dla notowań, choć jest na razie brak informacji o połączeniu z Sheepyard. Opóźnienie spowodowało, że trochę zmniejszyłem zaangażowanie. Obecnie mam 1300akcji.

Geotrans nie zawodzi i ładnie się zachowuje. Dodatkowo też pojawi się dywidenda, na koncie już za 5 dni. Od początku lipca spółka ma w planach skup akcji własnych w widełkach 30-35zł, więc moim zdaniem tylko kwestia czasu jak przekroczymy 30zł.

Strefa oporów 24-25zł została przełamana i utrzymana, także wybicie stało się faktem. Najbliższe WZA powinno trochę wyjaśnić i potwierdzić kierunek kursu. Obecnie wsparcie znajduje się w niedawnych poziomach oporu.

Tak to już bywa. Ale i tak miałem ładny zysk na nich. Znów sprawdza się przysłowie, że pieniądze płyną od aktywnych do cierpliwych :)

No powiem szczerze, że pierwszy raz widzę coś takiego na tej spółce. Nie wiem co się stało, że na walnym była tylko siostra prezesa, a sam prezes się nie pojawił. Na pewno nie jest to pozytywna informacja i kurs zareagował. Przyczyny mogą być różne, ale nie chcę spekulować. Może wyjaśni się to w najbliższych dniach.

W pierwszym roku się zgadza - z 10zl dostajesz 6zł do kieszeni, a po odcięciu kurs odniesienia wynosi 4zł. I tak zobaczysz na wykresie w dniu po odcięciu. Czyli dawne 10zł zamieni się na wykresie w 4zł.

Dalej kurs w ciągu roku skoczy na 8zł i z tego 6zł znów trafia Ci do kieszeni, i pozostaje kurs 2zł. Wszystko się zgadza. W dniu po odcięciu znów wykres będzie skorygowany, tzn dawnego 8zł nie zobaczysz, tylko na wykresie będzie 2zł. Czyli cały wykres zostanie przeliczony na stan obecny.

Nie wiem czy o to Ci chodziło, ale też pytanie ma nierealne zupełnie założenia. Takich dużych dywidend spółki nie płacą. Powyżej 10% to już jest wysoko, a tu w pierwszym roku jest 60% a w drugim 75%.

No niezbyt często, bo Aforti miałem ponad 2 lata. Nadal mam, ale na drugim koncie IKE -ze średnią 2,73zł. :)
A ten obecnie portfel to:
- Geotrans - 600akcji po cenie 23zł. Kupione kilka minut po wynikach, które okazały się kolejny raz wyśmienite. Jak widać, dało się kupić dużo taniej, bo wyniki zostały wykorzystane do sprzedaży, ale jestem dobrej myśli dla tej spółki. Powinna tu pozostać na dłużej.
- BOA -1846 akcji- kupione znów po 7zł - Po informacji o liście intencyjnym w sprawie połączenia z Sheeyard i wejściu w rynek gier mobilnych. I tu znów można było zrobić to lepiej. Do końca maja ma zostać podpisane porozumienie w sprawie połączenia. Inwestycja bardziej spekulacyjna.

Stan obecny konta 24 tys zł. W tym roku wypłaciłem już 6tys zł. Czyli razem wartość portfela wyniosła łącznie 30tys zł.Jest to gigantyczny spadek od początku roku.

Ale od początku prowadzenia portfela nadal portfel jest na niewielkim plusie. Start w 2018r. 34tys zł. W tym czasie wypłaciłem łącznie 13tys zł, co daje wynik 37tys zł, czyli ok 10% zysku. Marnie, ale nie poddaje się i walczymy dalej :)

Nie 20%. Ten temat jest co roku odświeżany, więc wkleję starszy post:

"Litewski Urząd Skarbowy pobiera 15%. Nas obowiązuje 19% i nie ma co do tego wątpliwości. To tzw. nieograniczony obowiązek podatkowy. Różnicę 4% wpłacamy sami,wpisując w PIT-38 odpowiednie kwoty w pozycjach - 37..38..40..42. W poz. 37 wpisujemy kwotę równą = ilość akcji x 0,51 (dywidenda za 2016 w euro) x kurs Euro w dniu poprzedzającym wypłatę x 19%. To podatek w Polsce. W pozycji 38 wpisujemy = ilość akcji x 0,51 x kurs Euro w dniu poprzedzającym wypłatę x 15%. Tyle wzięła Litwa. Różnicę,czyli 4% wpisujemy w poz. 40 i 42. I wpłacamy na konto US"

Z tego co doczytałem, to jest to dzień poprzedzający dzień wypłaty dywidendy. Przynajmniej podatek 15% jest pobierany według kursu z dnia poprzedzającego.

Dziś byłem w CCC. Pustki i w całej galerii handlowej też pustki - sporo sklepów nieczynnych. Pewnie jeszcze trochę zajmie ludziom powrót do normalności.

Zmiany w portfelu. Kilkumiesieczna wyprzedaż i spadek poniżej 7,5 zł, spowodował, że zdecydowałem się na wyjście ze spółki. Szkoda, że zrobiłem to tak późno. Błąd polegał na zbyt dużym przyzwyczajeniu się do spółki. Będę dalej monitorować i obserwować spółkę i nie wykluczam powrotu. Wszystko będzie zależało od rozwoju sytuacji. Obecny czas jest zupełnie inny do inwestowania niż rok temu. Sprzyja spekulacji i wiele spółek notuje duże skoki kursów. Dlatego chwilowo szukam okazji na krótkie zagrania, typu CCC obecnie, czy Biomed Lublin wczoraj.
Na celowniku też mam i rozważam wejście na trochę dłużej w Geotrans i InterAolt. Czas pokaże co dalej.

Dzięki anty_teresa. Liczyłem właśnie na takie konkrety. Nie jestem specem od analiz, dlatego wcześniej zgłaszałem, aby ktoś z profesjonalistów i neutralna osoba pochyliła się nad spółką i właśnie przeanalizowała raport. Wasza opinia jest bardzo cenna, także dzięki za opinię. Będę starał się bardziej zwracać na to uwagę.

W porządku. Da się zrobić. Dodam tylko, że ta aktywność jest na przestrzeni dwóch lat i był niewielki odzew forumowiczów, którzy by posiadali akcje spółki, gdy była w trendzie wzrostowym. Stąd zagęszczenie moich postów. Ale ok. Będę rzadziej pisał.

To proszę rozwinąć myśl i proszę o wyjaśnienie o jaki typ spółek chodzi i o jaką działalność, bo mam wrażenie, że jakaś dziwna nagonka tu jest.

Ponawiam, jeśli macie jakieś informacje, które są ważne dla inwestorów, to wpisujcie. Ja podaje informacje, które podaje spółka. Nie mam wyłączności, do pisania przecież.

Krewa - oceniam, na podstawie wielu czynników i w większości są to informacje, które przedstawia spółka, czy to w formie raportów czy video i nie widzę w tym nic złego. Przecież jest tam również biuletyn z danymi, które nie są deklaracją Zarządu, tylko wynikami. A analizę i wnioski pozostawiam czytającym. Jedni mają pozytywne opinie i oczekiwania, a inni negatywne.

Joker - serio piszesz ? Wydawało mi się, że to forum jest do przedstawiania swoich opinii o spółkach. Przecież ani nie naganiam, ani nie przedstawiam nieprawdziwych informacji. Jeśli masz jakieś negatywne doświadczenia o spółce to pisz tu na forum. Przecież od tego jest. I nie będę mówić, żeby Cie za to zbanować.

Do moderatora - odnośnie listu intencyjnego, to trochę źle sformułowałem wypowiedź, ale było to nieumyślne. Rzeczywiście mogło być to inaczej odebrane.

Prezes mówi o wejściu na angielską giełdę na forum inwestorzy.tv

www.youtube.com/watch?v=hA7U96...

Co do postępów, to dynamiki spadały, ale trudno utrzymać jest 3-cyfrowe wzrosty co kwartał a 2019 był najlepszym rokiem w historii spółki, więc i baza porównywalna jest wysoka. Jest gorszy czas dla spółki, to fakt, ale i kurs jest adekwatny. Mam nadzieje, że w końcu się to zmieni.

Napisałem, ze chodzi o list intencyjny :)

Moderator:
Napisałeś: Aforti Exchange wchodzi na londyńską giełdę :) Jest info o odwrotnym przejęciu jednej ze spółek tam notowanych.
Kolejne manipulacje poskutkują czasowym zawieszeniem możliwości publikowania wpisów 

Co do opinii to ja mam zupełnie inną niż Twoja, bo chodzę na te spotkania Investor's Day regularnie i od kilku lat widzę jak firma realizuję swoje plany wg strategii. Oczywiście nie wszystko się zawsze powiedzie, tak jak się nie udało właśnie z upublicznieniem Afortii Finance, ale pokaż mi spółkę, która zawsze na 100% realizuje plany. Ważne, że cały czas idą do przodu i starają się zrealizować strategię.

Info mega pozytywne.

Aforti Exchange wchodzi na londyńską giełdę :) Jest info o odwrotnym przejęciu jednej ze spółek tam notowanych. Spóka LSE (London Stock Exchange Group). Na razie list intencyjny

biznes.pap.pl/espi/pl/reports/...

Dziś była największa wymiana akcji od 2 lat. Mam nadzieje, że dzisiejsza wiadomość, będzie punktem zwrotnym w notowaniach i kurs wróci na poziomy z końca roku.

Jeśli chodzi o działalność, to polecam zobaczyć to video dołączone do biuletynu. Praktycznie cała działalność jest teraz zdalna i spodziewam się, że trudno będzie o te dynamiki które były rok temu, choć spółka od dawna przygotowywała się na spowolnienie. Pożyczki na razie chyba będą najsłabszą nogą, i być może faktoring go zacznie zastępować. Za to windykacja powinna rosnąć, ponieważ sporo przedsiębiorstw może mieć problemy w najbliższej przyszłości. Wymiana walut też powinna rosnąć moim zdaniem, choć jak prezes wspomniał sporo osób czeka na uspokojenie sytuacji.

Co do EMI, to nie ma na razie żadnych nowych informacji. Trzeba czekać na oficjalne komunikaty, albo na kolejne Investor's Day - jak już będzie można zorganizować :)

Dlaczego abstrakcja? Średnia kursu z 2 lat, to 11,5zł. Z jednego roku 16,38zł. Półroczna 19,41zł. W chwili wydania komunikatu kurs był ok 7zł. A spółka przecież cały czas się rozwija.

Jest reakcja Zarządu na cenę akcji :) Skup akcji własnych do 45zł !!!

Zarząd Aforti Holding S.A. z siedzibą w Warszawie _dalej: "Spółka", "Emitent"_ informuje, że Zarząd Spółki w dniu dzisiejszym, tj. w dniu 08 kwietnia 2020 roku podjął uchwałę nr 01/08/04/2020 w sprawie wydania opinii w zakresie cen akcji Spółki Aforti Holding S.A., które zdaniem Zarządu są niedoszacowane oraz wydania rekomendacji dla Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy Spółki w zakresie wprowadzenia jednorocznego programu skupu akcji własnych Spółki, który będzie obejmował maksymalnie 200.000 akcji, za cenę nie wyższą niż 45 zł za jedną akcję.

Jest również wideo od Prezesa dotyczące obecnej sytuacji i pracy spółki w okresie pandemii:
aforti.pl/2020/04/08/biuletyn-...

Boa sprzedane i dokupione Aforti, do poprzedniej ilości czyli 4000 akcji. 1tys zł zostanie wypłacony z konta, na poczet podatku za 2019r. Z wyników sprzedażowych za marzec wynika, że windykacja może być w tym czasie najsilniejszą z nóg spółki. Portfel czeka na dalszy rozwój sytuacji.

Wygląda na to, że ktoś w końcu przestał sprzedawać na coraz niższych poziomach. A robił to od początku roku. Ja w ciągu dwóch lat tylko raz widziałem widełki górne na tej spółce - pomimo tego, że spółka była w trendzie wzrostowym. Także dobry sygnał.

To co w poprzednich latach dla portfela było zaletą i powodem olbrzymiego wzrostu (koncentracja, mała płynność), obecnie obróciło się przeciw i portfel został strasznie zmasakrowany. Nawet nie przeliczam, bo jaki sens, jest skoro na rynku panują emocje, a nie logika. Wirus w końcu minie i ludzie przejdą do porządku dziennego, zacznie się odreagowanie i rynek będzie ostro odrabiał straty. Jeśli ktoś ma gotówkę, to narodzą się przyszli milionerzy :)
Także życzę zdrowego rozsądku i patrzenie długoterminowe. Obecna sytuacja nie jest sytuacją która będzie stale na rynku. Jest chwilowa i ktoś z niej skorzysta. Portfel bez zmian - czeka na lepsze czasy.

Dodał bym punkt 5) Emocje. Tutaj teraz logika w ogóle nie działa, bo na rynku jest skrajna panika i kierują nim emocje. Zastanawiam się kiedy ludzie "wytrzeźwieją". I sugerowałbym nie czytać wiadomości i nie nakręcać się, tylko spokojnie szukać okazji. Trzeba się zastanowić "czy coś się zmieniło przez ten tydzień w spółce"? Jeśli nie to prędzej czy później inwestorzy się obudzą i zaczną się zastanawiać po co sprzedawali swoje spółki. Czy naprawdę jest powód do takich spadków? Podchodzić bez emocji do tego.

Z raportu:
"W IV kwartale 2019 roku Grupa Kapitałowa Aforti wypracowała ponad 364 mln zł przychodów ze sprzedaży, co w stosunku do 2018 r. stanowi wzrost o 76,50 procent.
Zysk netto całej Grupy w raportowanym okresie wyniósł ponad 1,11 mln zł wobec straty w wysokości 923 tys. zł zanotowanej w IV kwartale 2018 roku.
Zobowiązania długoterminowe w ujęciu r-d-r wzrosły o 110,62%. Na wynik ten wpłynęło zwiększenie wartości długoterminowych instrumentów dłużnych (+57 mln zł), a także zwiększenie zobowiązań wobec jednostek powiązanych. Zobowiązania krótkoterminowe obniżyły się o 42,23% w ujęciu r-d-r oraz o 13,59% w porównaniu do III kwartału 2019 r."

Zgłosiłem prośbę o analizę raportu. Jeśli ktoś jest zainteresowany to również zgłaszajcie. Na pewno analityk lepiej wyłowi niuanse i będzie bardziej neutralny w opinii.

Dzięki, za uwagi. O to chodzi przecież, żeby się dzielić i uczyć :) Strategie zawsze powinno się wybierać taką, jaka przynosi nam efekt. W Twoim przypadku jest 7-10 spółek i to jest w porządku. Dla mnie rozdrabnianie się jest mało efektywne i zbyt niska roczna stopa wzrostu jest możliwa. Jestem skłonny bardziej ryzykować. Dlatego inwestuję w małą ilość spółek.
Co do strategii to jedna spółka to mało, zgadzam się, bo np jak trafiają się okazje jak ostatnio Digital, to muszę sprzedawać Aforti, które wg mnie jest w dołku, czyli w złym momencie na sprzedaż.
Digital okazało się dobrym typem i oczywiście zbyt krótko go trzymałem. Zarobiłem ok 10%, a on wzrósł dalej o 150%. Mam nadzieje, że tym razem nie popełnię tego błędu. Kosztem kilkuset akcji Aforti dobrałem drugą spółkę do portfela. Kolejna spółka ze stajni Januara Ciszewskiego, która jak na razie nie wiadomo czym się będzie zajmować, i jaka spółka będzie przejęta w jej miejsce. Z czasem się dowiemy.
Zakup BOA 1550akcji. cena 5,9zł/akcje.

Cytat:
Spółka otrzymała licencję Małej Instytucji Płatniczej

Więcj na ten temat jest tu:
www.cashless.pl/7083-aforti-ex...

Aforti Exchange (spółka zależna) została wpisana jako 50 spółka w rejestrze małych instytucji płatniczych, prowadzonym przez KNF. Spółka robi swoje i walczy o przyznanie międzynarodowej instytucji płatniczej EMI. A na giełdzie mamy bardzo głęboką korektę. Ale nie będzie trwać wiecznie :)

Z tym wkładem 64mln to różnie może być, bo w uchwałach WZA masz napisane (par. 1 podpunkt 3):
"Zarząd może wydawać akcje zarówno za wkłady pieniężne, jak również niepieniężne"

biznes.pap.pl/pl/news/ebi/info...(14-2019)-tresc-uchwal-podjetych-przez-nadzwyczajne-walne-zgromadzenie-01cyberaton-s-a--w-dniu-29-listopada-2019-roku-

Także wszystko zależy od tego jak wycenią aport, a z tym to różnie bywa.

To piękny wynik. Trzeba sporo doświadczenia, żeby nic nie robić z portfelem i żeby rosło Dancing Gratulacje i oby tak dalej szło.hello1

Dużo osób inwestuje długoterminowo. Zmieniasz jakieś spółki na kolejne pół roku czy pozostawiasz portfel bez zmian? Dla mnie trochę dziwne, że nie reagujesz częściej niż pół roku, no ale ważne, żeby było skuteczne. Jaka Ci wyszła stopa zwrotu z tego portfela przez pół roku?

Pojawiło się info o kolejnym Investor's Day, które odbędzie się w lutym po wynikach kwartalnych, w 7 miastach Polski. Zachęcam do wybrania się i zadawania jak największej ilości pytań prowadzącemu :)

aforti.pl/2020/01/28/zapraszam...

Dziś pojawiło się również info o zwiększeniu zaangażowania przez prezesa spółki. Objął poprzez spółki zależne ponad 30% emisji. Myślę, że korektę mamy za sobą. Na wykresie dotknięta została dolna granica kanału i nastąpiło odbicie. RSI na poziomie najniższym od roku (ok 40).

Ależ jak najbardziej mam strategię :) Gdybym nie miał to bym skakał po spółkach. I podtrzymuje, że powrót na 30 i kolejne max będą bardzo szybko. Spółka mnie już przyzwyczaiła do takich numerów. Może nie aż tak ostro jak obecnie, ale przynajmniej zaczyna się obrót robić i spółka staje się zauważalna. Spadek sprzedanych pożyczek był dokładnie od stycznia (przez ostatnie 12 miesięcy), więc teraz przy kolejnych wynikach będzie dużo niższa baza porównywalna. Polecam przyjść na spotkania Investor's day w lutym. Nawet dla kogoś kto nie ma akcji. Wiele można się dowiedzieć i sprawdzić czy warto czy nie.
Jak widać spółka dla ludzi o mocnych nerwach - przed kupnem należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą ;)

No rzeczywiście dość mocna ta korekta. Wsparcie jest na 17 zł. Mam nadzieje, że zamknie się powyżej. Przez 2 ostatnie lata, takie spadki, były wstępem do kolejnej fali wzrostowej. Mam nadzieje, tym razem będzie podobnie. Nie ma żadnych komunikatów ze spółki, więc trudno powiedzieć, czy ktoś realizuje zyski czy coś się dzieje. Ja czekam na rozwój sytuacji, wyniki za 3 tygodnie i na kolejne Investor's day.
Szkoda, że z Digitalem się pośpieszyłem, bo ładnie urósł.

Krótka spekulacja udana. Digital sprzedany, Aforti dokupione do wcześniejszych 4tys akcji. Zysk 1300zł zrobiony w kilka dni zostaje wypłacony. Zapewne się pośpieszyłem z tą sprzedażą Digitala i podejrzewam, że będzie wyżej, ale skusiła mnie cena głównej spółki portfelowej. To teraz pozostaje czekać na koniec korekty i powrót do wzrostów.

Nie ustawiam stop lossów. Aforti jest inwestycją długoterminową i jest mało płynna. Dlatego stop loss na takiej spółce mija się z celem. Zazwyczaj na bieżąco obserwuje kurs i informacje płynące ze spółek, więc mogę reagować, gdy jest to potrzebne.
Digital jest spółką na krótko, część dziś sprzedałem z zyskiem kilkunastoprocentowym i dokupuje z powrotem Aforti, bo jest bardzo tani.
Ze spółek Ciszewskiego miałem kiedyś Laser Med - jak został przejęty. Sprzedałem go z zyskiem, ale gdybym poczekał zysk byłby dużo wyższy. Przestraszyłem się nowej emisji pod przejęcie One MoreLevel, bo liczba akcji miała się zwiększyć 10-krotnie.
Z obecnych jego spółek raczej nie będę wchodzić, bo już sporo urosły. Choć nie mówię, że się to nie zmieni :) Za to trzeba być czujnym na kolejne przejęcia, bo wtedy najwięcej się zarabia.

Na portfelu, jak i na całym rynku małych spółek szaleństwo. Dwa pierwsze typy rewelacja. Po dwóch tygodniach 50% hello1 Brawo!!!

Odświeżam temat spółki, bo wygląda na to, ze zaczyna nowe życie. W grudniu przejęta została przez Januarego Ciszewskiego.

Prezesem został Łukasz Górski, który był w zarządach wielu spółek powiązanych z fotowoltaiką oraz spółkami powiązanymi z Panem Ciszewskim. Teraz tylko pytanie, jaka spółka i jaka działalność będzie dla Digitala?
Z wcześniejszych projektów Januarego to:
- One More Level (gry)- dawny Laser Med,
- Setanta połączy się z All in Games (gry),
- Premium Fund połączy się z Mouse Trap Games (gry),
- Compress działa jako Thunderboalt (platforma e-tenisowa)
Do tego Columbus i JR Holding. Spółka przez te 2 tygodnie już sporo wzrosła, ale jak popatrzeć na historię wszystkich tych spółek, to było podobnie. Czekamy na szczegóły nowej działalności.

No i w dwa dni indeks dotarł do strefy oporu. Ciekawe, jak by się udało sforsować, no to znaczy, że 10 letni trend spadkowy pokonany. hello1

Dziś zagościła druga spółka w portfelu. Najstarsza spółka z New Connect - Digital. W grudniu została przejęta przez pana Januarego Ciszewskiego, który jest znany z kilku spółek, m.in. Columbus, JR Holding, One More Level. W poprzednim roku przejął kilka spółek mniejszych i w każdej następuje zmiana działalności i później emisja akcji. Przy okazji zawsze są olbrzymie wzrosty, dlatego jest to zakup czysto spekulacyjny.
19tys akcji. Cena 49 groszy.

Ciekawie wygląda, choć zaskakujący dla mnie typ G-Energy. To dawny Elkop Energy i dawno przestałem obserwować spółki, które są lub były powiązane z panem Patrowiczem. Choć jak widzę wyniki bardzo sensowne za ostatni kwartał. I obyś miał racje z tym typem.

Geotrans bardzo trafiony, też go obserwowałem od jakiegoś czasu. Pięknie idzie.

Jeszcze raz dzięki i oczywiście to są gratulację dla pozostałych finalistów. Również się dołączam do gratulacji !!! hello1

Wiesz, nie da się wszystkich zadowolić, bo może być zupełnie odwrotnie: wysokie otwarcie i niskie zamknięcie i wtedy jest na rękę. Zawsze można dać zlecenie kupna/sprzedaży przed samym końcem notowań, wtedy będziesz pewien po jakiej cenie się zrealizuje.

Dzięki Panowie !!!! Takie wzrosty na spółkach się zdarzają, Choćby CDProjekt, czy 11bit. Tylko często problem jest żeby wytrwać odpowiednio długo. Życzę podobnych wzrostów na realnych pieniądzach thumbright
Też jestem weteran, co zresztą widać...po okularach wave

Dzięki wszystkim uczestnikom i prowadzącemu za silną konkurencje w tym roku i fajną zabawę i życzę pobicia tego rekordu w kolejnej edycji !!!! :)

No i brawo z tą zasadą odnośnie debiutów, fajnie te niejasności zlikwidowałeś - teraz wszystko jasne i przejrzyste.

Czas podsumowania tego roku, który był dla portfela najlepszy w historii.

Stan konta: W portfelu są wyłącznie akcje spółki Aforti: 4000 akcji. Cena 27,2zł. Wartość 108800zł.
Wypłacone od stycznia 7tys zł, co łącznie dało 115800 zł. Wzrost wartości portfela od stycznia ok 170%.Boo hoo! Wzrost byłby większy procentowo, gdyby nie zaksięgowanie straty na Global Trade - spółka została wycofana z obrotu.
WIG w tym czasie urósł o 0,23%.

Powtórzę życzenia z poprzedniego roku: hossy i trzycyfrowej stopy wzrostu :) Przynajmniej jedno się spełniło. Zobaczymy jak będzie w kolejnym roku. W portfelu pozostaje Aforti Holding. Ten rok będzie bardzo ważny dla spółki, bo powinna się wyjaśnić sprawa licencji EMI. Bardzo ciekawy jestem również jak będzie wyglądać bilans spółki, po ostatniej wymianie zadłużenia na akcje nowej emisji i spłaceniu przed terminem kilku serii obligacji. Technicznie kurs w długoterminowym trendzie wzrostowym. Także oby tak dalej !!!

Takie pytanie niedawno zadałem, dzwoniąc do biura maklerskiego i powiedziano mi, że cenę ustalam dowolną, tzn możesz określić za cały pakiet i wtedy np cena może być poniżej 1 grosza za akcje. Oczywiście trzeba być świadomym, że bardzo niska cena, może zainteresować Urząd Skarbowy. Myślę, że zawieszenie spółki i brak notowań jest argumentem na niską cenę, aczkolwiek nie wiem jak w praktyce to wygląda. Dowiem się dopiero w przyszłym roku, bo również będę tak sprzedawać zawieszoną spółkę.

Poproszę o sprzedaż Aforti :) Chyba się spóźniłem parę sekund, ale może obrót pojawi się w pozostałych sesjach do końca roku. Sprzedaż czysto formalna, bo kurs cały czas w trendzie wzrostowym.

Moim zdaniem bardzo sprytny zabieg. Inwestorzy, którzy objęli akcje, to są zapewne w większości obligatariusze i akcjonariusze, którzy wspierają firmę od dawna i ją znają. Wymienienie realnych pieniędzy, które przecież zainwestowali czy to w akcje czy obligacje czy nawet weksle, na akcje po 45zł, świadczy o olbrzymim zaufaniu do tego, że odzyskają je w nawiązką. A jak do tej pory spółka bardzo dba o inwestorów - obligacje są wykupywane i akcjonariusze również nie mogą narzekać. Emisję objęło 50 osób, co daję ponad 1mln zł od inwestora. Takie kwoty, to nie są od inwestorów drobnych, którzy będą sprzedawać jak jacyś amatorzy. Spróbuj zebrać z arkusza akcje za 1 mln zł. Zobaczysz gdzie kurs wyląduje. Dlatego ktoś kto godzi się na 45 zł, to patrzy bardzo do przodu i zauważ, że pomimo wielu obaw spółka od dawna robi swoje i rośnie.
Mnie wczorajsza informacja bardzo ucieszyła zwłaszcza, że wyjeżdżam i nie będzie mnie do Świąt :)

Emisja zakończona. Objęto 1.24 mln akcji. Cena emisyjna 45 zł Boo hoo! Spółka pozyskała 55 mln zł, choć w rzeczywistości będzie to widoczne bardziej w bilansie, bo większość to potrącenie wierzytelności z tytułu emisji papierów dłużnych. Także zobowiązania powinny znacząco spaść.

www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

W dwa ostatnie dni spółka wykupiła przedterminowo obligacje za ok 10mln. Może to być sygnał, że zamieniają droższe źródło finansowania na tańsze. Emisja skierowana jest tylko do 149 inwestorów i ma być zakończona do końca stycznia. Ciekawe czy uda im się pozyskać inwestorów instytucjonalnych i po jakiej ostatecznie cenie.

A jednak w poprzednim poście nie miałem racji, bo doczytałem taki zapis:

"TOTAL FIZ powyższe czynności zamierza przeprowadzić w ten sposób, aby udział TOTAL FIZ w kapitale zakładowym Emitenta przed i po ich przeprowadzeniu był co najmniej równy (tj. 26,25%)"

Czyli jednak zwiększą ilość akcji, bo wszystkich będzie łącznie więcej.

Cytat:
Zostaną wyemitowane akcje serii F na rzecz Total Fiz (największego akcjonariusza w spółce) w ilości nie większej niż 231540 akcji

To można dwojako rozumieć, bo mogą objąć mniej niż obecnie posiadają i wtedy zmniejszą zaangażowanie.

O wynikach i planach spółki opowiada na forum Investorzy.tv Wiceprezes Zarządu pan Paweł Opoka:

www.youtube.com/watch?v=o-xm_C...

Nie, ale wydaje mi się, że weksle posiadają dawni obligatariusze, którzy ze spółką są związani od dawna. I spółka z każdym indywidualnie rozmawia. Ja nie miałem obligacji, więc nie mam dostępu do takich informacji.
Raport zawiera całkowite zadłużenie - weksle też są w nim uwzględnione.

Jestem świeżo po Investor's Day, więc mogę się podzielić kilkoma informacjami. Przede wszystkim warto korzystać z takich okazji, bo można zobaczyć spółkę trochę od innej strony niż same raporty. Na spotkaniu było zdecydowanie więcej osób niż na poprzednich co świadczy o coraz większym zainteresowaniu spółką.
Obecnie spółka skupia się przede wszystkich na licencji instytucji pieniądza elektronicznego EMI. Wniosek złożyli w lipcu i przewidują, że zakończenie procedur maksymalnie może zająć 1 rok, czyli do końca lipca. Spółka aktywnie pracuję z litewskim odpowiednikiem KNFu, więc jest szansa, że może będzie to wcześniej. A co da EMI? Przede wszystkim oprócz obecnych działań (pożyczki, wymiana walut, windykacja i faktoring) spółka będzie mogła udzielać kredytów i prowadzić rachunki płatnicze. Pozwoli również "paszportować" z automatu działalność na teren kolejnych krajów. Na potrzeby litewskiego nadzoru spółka ma już przygotowany bardzo dokładny biznes plan wejścia i ekspansji kolejnych krajów. Mają spore doświadczenie w budowaniu rynku rumuńskiego od zera, więc przyszłość zapowiada się naprawdę ciekawie.
Pod koniec października spółka zatwierdziła emisję akcji, która jest na potrzeby EMI. Z jednej strony pozwoli zwiększyć FF i z drugiej strony uzyskać inwestorów instytucjonalnych, bo spółka tą emisję proponuje max 149 podmiotom. Jest to emisja prywatna i jej wyniki powinny być znane do końca stycznia, bo spółka ma 90 dni na to.

Cena akcji ostatnio pięknie urosła, ale to było do przewidzenia, po ostatnich wiadomościach jakie się ze spółki pojawiały. Trend wzrostowy jest cały czas aktualny i nie widać żeby miało się to na razie zmienić.
Jeśli ktoś z ekipy stockwatch był albo się wybiera w tym tygodniu na spotkanie w innym mieście, to dajcie znać czego się dowiedzieliście.

No i pokazali wyniki piękne. Szkoda, że nie mam więcej wolnych środków.

Informacje
Stopień: Elokwentny
Ostatnia wizyta: 5 kwietnia 2021 18:03:44
Liczba wpisów: 271
[0,07% wszystkich postów / 0,17 postów dziennie]
Punkty respektu: 5

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,269 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +159,35% +31 869,56 zł 51 869,56 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d