Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Elemis

Elemis

Ostatnie 10 wpisów
W sumie to powinienem poczekać z tym wpisem do 15, ale komu by tam się chciało być na nogach o tak późnej porze?Sick
W leniwym oczekiwaniu na lepsze czasy przy średniorocznej stopie zwrotu około 40% ( od 1 stycznia 2015 - czytaj końca szału TWoM' owego i zaokrąglając w dół - bo po co zamiast odpoczywać - wyliczać dokładnie? ) pozwoliłem sobie sporządzić jakąś tam koślawą notkę odnośnie tego ile szturmów odparło już wzgórze Morta i jak długo jeszcze nierobotne dzieci będą w stanie go bronić. No i jak to się ma do performancu wiecznie zmęczonego Willa - sklepikarza. Angel
Po tygodniu pełnoprawnej sprzedaży będziemy mieli ponad 1000 komentarzy na steam db. Z wrodzonej chęci do nic nie robienia i ku uciesze wszystkich sprawiedliwych postanowiłem przyjąć okrągłe - bezpieczne - KONSERWATYWNE przeliczniki. Bo i mnożyć przecież łatwiej przez okrągłe liczby.Anxious
1000 komentarzy przekłada się na 50 000 sprzedanych kopii gry do tej pory
Mnożąc to razy 5 do końca 2020 roku mamy 250 000
Licząc że PC będzie 1/3 całkowitej sprzedaży na wszystkie platformy mamy 750 tysięcy kopii ( wszyscy wiemy, że 1/3 na osobiste to nie scenariusz bazowy no ale łatwiej mi tak policzyć )
W uznawanych tutaj chyba za najlepsze rekomendacjach BoŚ ( do innych zresztą wiecznie liczącym na farta nierobom nie chce się zaglądać) stoi liczba 700 tysięcy do końca 2020 roku. Tyle że przy cenie 20$. Zatem w zasadzie będąc bardzo ostrożnym można przyjąć, że wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że wolumeny ilościowo - cenowe zostaną wypełnione. Że jest to plan minimum
Teraz słów kilka o uznanym za duży sukces Moonlighterze.
Ów leniuszek po 7 dniach sprzedaży miał 1185 recenzji. 20% więcej - żeby nie trzeba było liczyć. Do tego nie było na niego żadnej około debiutowej promocji. Tyle że..
1. Przyjmując że co druga kopia dzieci poszła w przedsprzedaży bądź z 10% zniżką dla posiadaczy innych gier ze stajni - to i tak różnicę tę z nawiązką wyrównuje różnica kursowa ( $)
2. Drugie 10% daje różnica cenowa obu gier
3. Fakt, że Bici zgarniają tutaj około 50% wpływów a nie około 30% jak przy Moonlighterze sprawia, że jest raczej pewne że po tygodniu wpływy z PC z tej gry są wyższe niż z ML. Raczej sporo wyższe.
Osobiście uważam, że potencjał na długotrwałą monetyzacje CoM jest większy. No ale kto leserowi zabroni wiary w cuda?
Żeby kawa nie była z automatu a ciasteczka nie miały etykiety " big on quality, lidl on price" - warto rzucić okiem co się dzieję w niespiesznie ratowanym, skutym lodem mieście. Zatem leżąc na łóżku i przewracając się z boku na bok wynotowuję:
Po kilku dniach promocji gdy FP był niemal stałym rezydentem pierwszej strony na steam - jego sprzedaż ustabilizowała się na na prawdę fajnym poziomie. Od 2 września, aż do dziś przez 90% czasu buja się między miejscami 100 a 200
Jego season pass od momentu wydania praktycznie nie wypadł za 5tą stronę. Oczywiście olbrzymią większość czasu znajdował się znacznie wyżej.
Z rzeczy ogólnych:
Zgadzam się z przedmówcami. Mnożenie w pocie czoła razy dwa też jeszcze jak Cię mogę ogarnę. Zresztą od czego jest kalkulatorthumbright x2 dwie tak samo duże gry = x2 jedna większa gra. Czyli jest mi bez różnicy czy za rok spółka wypuści z wydawnictwa ponownie dwie nikczemne pikselozy czy tylko jedną, ale dwa razy większą grę. Chciałbym także przypomnieć, że niespieszny team Jedenaście w tym roku NA PRAWDĘ ma szanse dowieźć wszystkie swoje konferencyjne zapowiedzi. Dla mnie to mega pozytywny prognostyk na przyszłość. No bo jeśli do niewątpliwej JAKOŚCI, którą od lat posiadają dorzucą REGULARNOŚĆ i TERMINOWOŚĆ to największe w moim odczuciu ryzyko zaniknie. A łakocie jak były - tak zostaną.
Ależ się ( *edit: "swoiście") zmęczyłem tym pisaniem. Na teraz wystarczy

Nie mogę edytować.... A sprawdziłem też dokładnego peaka dla Spyro. Całe wielkie 4198 ( wobec naszego maxa - 2733 ). Jakoś tak znowu się lepiej poczułem love4 Ku pamięci potomnych - Spyro już od dłuższego czasu okupuje pierwsze miejsce na steam. Jego pre - ordery sprzedawały się baaardzo dobrze, a dziś w pokonanym polu zostawił przecenionego o 70% Wieśka i będącego poza zasięgiem od dłuższego czasu Remnanta. Nie widzi mi się żeby nasz Will mógł pokonać takiego smoka pierwszymi godzinami sprzedaży na co wskazywałby jego około premierowy peakNot talking

Mnie to się przede wszystkim widzi, że ten peak będzie jeszcze sporo poprawiony. Do niedzieli droga daleka, a patrząc po reckach nikt raczej nie zrezygnuje z zakupu bądź odpalenia gry jeśli takie miał plany. Tyle, że to już chyba nie będzie " to ". Dla mnie początkowego efektu ( sprzedażowego) WOW po prostu nie ma. Mimo tego pozostaję optymistą co do tego tytułu. Porównując znowu do Moonlightera:
1. Półtora raza większa grupa w momencie premiery: 20 900 - ML / 32 900 CoM
2. Sporo wyższe noty około premierowe. Przynajmniej na razie 77% ML versus 93% CoM. Może to sugerować, korzystniejszy rozkład późniejszej monetyzacji naszej nówki - sztuki
3. Sporo większa wishlista także przemawia za dłuższym ogonem dzieciaków
4. Trzeba poczekać te dobę, żeby policzyć recki. Widać jednak, że dzieci mają potencjał na przegonienie Willa. Jemu udało się zdobyć 369 komentarzy na SteamDB.
5. Wyższy udział Bitów
6. Większa cena jednostkowa

Ten peak zaburza mi obraz ( miejsca na Steamie troszkę mniej - bo ML był faktycznie pierwszy, ale tylko chwil kilka i chyba faktycznie miał mniejszą konkurencje ) mimo tego zaryzykuje stwierdzenie, że większy sumaryczny kwit na tym tytule w wersji PC po roku od wydania jest jak najbardziej możliwy.

No i odparliśmy wściekły atak Final Fantasy na steamie a nawet wdrapaliśmy się sami na 4 miejsce. It is not perfect but so far is good enough salute

Godzina 45 minut sprzedaży. Nieco ponad 2 tysiące osób w grze. Mamy też pierwsze recenzje steamowych graczy- póki co na SteamDB. Z jak do tej pory 45 wystawionych 100% pozytywów. Mogło być lepiej evil4

Za Steamdb i steamcommunity aktualnie mamy 1051 strażników Morty. Pobiliśmy już zatem Tower 57 ( all time peak 170) i Beat Copa z jego all time peakiem 402 blackeye Następny w kolejce jest Spacecom z peakiem maksymalnym 1217 ( *EDIT 1683 - to na razie max niedawnego Blair Witcha od konkurencji) . Po tej rozgrzewce kolejną pozycją na liście, jest Moonlighter - 6158 peaku. Ale i ten most uda nam się zapewne przekroczyć.... Dla porównania TWoM to już 9343 z czerwca 2017 i dużych już wtedy promocji. WalczymyBoo hoo!

"Był plecak na plecach i były walizki a teraz wakacje skończone" chciało by się rzec wraz z Wandą Chotomską. Dla wielu bowiem z nas skończył się czas beztroski i odpoczynku. Ku wielkiej rozpaczy najmłodszych Polaków już jutro zabrzmi dzwonek w szkołach, z wakacji w USA wrócił także do ojczyzny seryjny samobójca. Ten sympatyczny człowiek jest jednak pracoholikiem i nawet na urlopie zdecydował się wyświadczyć panu Trumpowi grzeczność i odwiedzić jego znajomego w areszcie, w ramach podziękowań za coraz łatwiejsze wizy dla swoich krajan.
Tylko Brytyjscy parlamentarzyści w czepku urodzeni, tuż przy końcu swego urlopu dowiedzieli się, że bardzo niedługo czeka ich kolejny. Jako, że jednak człowiek jest istotą nie potrafiącą docenić tego co ma ( dopóki tego nie straci) nie wiedzieć czemu dość gwałtownie wyrażają swoje obiekcje.....

Skoro jednak tyle się dzieję we wciąż zamkniętym parlamencie, a także pomału na ulicach i Facebooku pana Johnsona ( wzorem swego idola Donalda - pan premier zdecydował się na rozpoczęcie kontaktu z wyborcami za pośrednictwem mediów społecznościowych) nie podejmę się tym razem opisywania rzeczywistości. Ona będzie bardzo dynamiczna. Byłby to w zasadzie temat na codzienne relacje. Poczekam, aż kalejdoskop choć na moment się zatrzyma. A jakieś rozwiązanie - mapa drogowa - na najbliższe tygodnie niebawem w bólach się urodzi.

O czym zatem napiszę dzisiaj? Jako, że i mnie udzielił się wakacyjny nastrój zdecydowałem się napisać o winieking Co prawda większości z nas ze Zjednoczonym Królestwem kojarzy się bardziej szkocki single malt, bądź traditional british ale. Nieco bardziej rozeznani w temacie brytyjskich alkoholi wymienią dodatkowo nowo powstałe browary kraftowe typu buxton lub claudwater ( oj polecam ich wyrobylove4 ) O co zatem mi chodzi?Think Czy mam na myśli będący w rzeczy gruncie "perry" trunek o nazwie Lambrini? Ten bowiem brytyjski odpowiednik polskich win typu Arizona, Pokusa i Komandos, produkowany w Liverpoolu, jest niekwestionowanym liderem sprzedaży tej gałęzi alkoholi. Otóż ja również dziś nie o tym

Doszedłem do wniosku, że nieco innego rodzaju wina to temat przewodni większość debat politycznych w kraju Szekspira i Margaret Thatcher. Wszystko bowiem co się dzieje w kraju jest aktualnie winą kogoś innego. Co złego to nie my....

W wielu rozmowach, jakie stoczyłem ze znajomymi politycznie ukierunkowanymi na frakcje Torysów słyszałem, że winą UE jest to, że Brytania opuszcza jej szeregi..
Wina made in France brzmi swojsko. Ciężej z tymi Niemcami Think
Winą Corbyna jest to, że pani Theresa wynegocjowała tak nieakceptowalne dla większości parlamentarzystów i Brytyjczyków porozumienie.

Pan Borys winą za świeże zawieszenie parlamentu obarcza opozycje
Apriori obarcza też "buntowników" winą za ewentualny No Deal.
Fakt, że rozmowy w sprawie świeżego porozumienia właściwie jeszcze się nie rozpoczęły - jest winą uporu jego unijnych partnerów....

Pan Corbyn wine za cały parlamentarny mętlik przypisuje niezmiennie konserwatystom.
Sam byłby w stanie wynegocjować coś znacznie lepszego. Nie dostał jednak na to szansy gdyż winni Torysi mimo widomych znaków swej niemocy nie zgadzają się na kolejne wybory parlamentarne ( które to już z kolei ?? )

Obóz remain niezmiennie winy szuka u złych Brexitowców. Ich nieuczciwym prowadzeniu kampanii referendalnej. Okłamywaniu opinii publicznej w tym, jak korzystne porozumienie o opuszczeniu struktury niezwłocznie uda się wynegocjować.

Szkoci winnych upatrują w Brytyjczykach, którzy to podstępnie i wbrew ich woli zdecydowali się zaryzykować ich dobrobyt.

Irlandczycy " wina" dzielą po połowie ( bo to ogólnie lud o złotym sercu jest) w zależności po której stronie granicy nasza noga postanie

Pan Farage obarcza winą wszystkich po trochu. Sprawiedliwy i wyważony bowiem to człek. Zatem zła jest unia, źli bremainerzy. Parlament także zły - nie wyłączając konserwatystów - a nawet pana Johnsona. Ten bowiem zdaniem pana Nigela także kręci. Ufać mu żadną miarą się nie godzi.

Pani Caroline Lucas ( nie wspomniana przeze mnie jak do tej pory przewodnicząca jednoosobowej frakcji Zielonych w parlamencie) winami za zaistniały bałagan obarcza zapewne płeć brzydką ( samiec Twój wróg?!). Ostatnimi czasy zaproponowała utworzenie rządu alternatywnego złożonego z samych pań.

Lud winą obarcza klasę polityczną. Już ostrzy sobie zęby jak przy urnach ukarać niegodziwców. Tylko na kogo tu głosować skoro wszyscy jednacy? Niestety spora część młodych ludzi jakich znam planuje nie rozstrzygać tego problemu i pozostać w domu. Podziękować za wina.....

Wymieniać można by było jeszcze sporo dłużej. Nie tylko Polska zatem " nierządem stoi". W ramach ciekawostki a propos naszego kraju dodam, że właśnie staliśmy się sumarycznie ważniejszym dla Niemiec partnerem handlowym od wyspiarzy. Podtrzymuje swoją tezę o tym, że Wyspy Brytyjskie zgotowały sobie całkiem pokaźne piekiełko na całe lata. Szkockie sondaże zaczynają się przechylać w stronę poparcia niepodległości. Liderka frakcji konserwatywnej w kraju zrezygnowała z przywództwa w partii ( rzekomo kwestie rodzinne - ale konflikt z Borysem jest zbyt widoczny, żeby go pominąć).

Czekamy na rozstrzygnięcia przyszłego tygodnia i to ile osób wyjdzie korzystając z weekendu na ulice. Czy nie pojawią się kontr - manifestacje? Z pewnością będzie się działo.

No pięknie, życzliwi koledzyangry3

Pół nocy człowiek zjeżdżał całodobowe, żeby zaopatrzyć się w suszoną kiełbasę, wodę i konserwy. Drugie pół fortyfikował piwnicę. I gdzie ten obiecywany koniec świata? I kto to wszystko teraz zje?Not talking

Co było już zatem wiemy. Co będzie teraz?

Jako, że za momencik startuje PAX West, na HB i Gogu były ostatnio spore promocje a na Green Man Gaming nawet pierwszy raz widziałem FP przecenionego o 55% ( pytanie czy to taki check spółki " co by było gdyby" - czy też decyzja właściciela sklepu) - spodziewałem się tutaj jakiejś ofensywy. Zwłaszcza, że ostatnia przecena na Steam miała miejsce przy summer sale. Bici zdecydowanie przebili jednak moje przypuszczenia. Karty zostały mocno odkryte i tak jak napisał @topfacet - istnieje spora szansa, że spółka dowiezie w tym roku wszystko co dowieźć miała. Moje wzruszenie mąci tylko ( póki co) relatywnie niski peak. Dajmy mu jednak szanse się wykazać. Ma czas do startu kampanii wrześniowej, będzie w tym weekend,a wspomnieny PAX powienien swoje do tematu też dołożyć

CoM na niemal tydzień do premiery chodzi już całkiem wysoko w rankingach. Widziałem go na 7 stronie Steama. Zadomowił się na 2giej na HB. Wiem, że dobry wynik tej składowej jest już w cenach. No ale... mamy tutaj wyższą cenę jednostkową gry, większy udział w zysku dla 11tki od sprzedanej kopii, wyższą ( zapewne sporo i to już teraz) wishilistę.. Do tego szybszą premierę na pozostałe platformy. Spółka wciąż tonuje nastroje w raportach - pisząc o potencjale " przynajmniej takim samym" jak z Moonlighterem. Osobiście widzę w tym trochę kokieterii albo 3 trupy na krzyż w szafie o których wie spółka. Intuicyjnie obstawiam pierwszy scenariuszking

TWoM i back katalog dołoży to co zwykle. A jeśli już w którąś stronę miało by się to delikatnie wychylić - to z racji 5 urodzin TWoM' a prędzej w stronę kokosathumbright

Bez zmian również obstawiałbym przychód z ML. Biorąc na wzgląd, że głównym rynkiem pozostaje tam nieprzeceniana ( ? jeśli się mylę proszę poprawić) do tej pory Japonia oraz, że pudełka robią tam różnice ( a w wypadu ML ich tam jeszcze nie ma) byłbym w stanie nawet zaryzykować tezę, że może być tu nawet piękniej

No i coś co mnie osobiście zaskoczyło. Może to myślenie życzeniowe. Może lęk przed armagedonem zaćmił mi umysł blackeye No ale z raportu moim zdaniem bije oczekiwaniami spółki względem wersji konsolowej FP. Osobiście uważam, że szału tu nie będzie. Podobnie zresztą jak 90% rynku. Czy zatem tu znajduje się potencjalny gwóźdź programu i miejsce na największą pozytywną niespodziankę drugiego półrocza?

Tak czy inaczej. Biorąc pod uwagę także sezonowość branży i wysokość przychodów - fakt, że spółka zaraportowała o 1,3mln zysku mniej ( sic!) od konsensusu w Q2 - absolutnie nie przekreśla jej szans na 30 baniek zysku netto na koniec roku

sledzik007 napisał(a):

Elemis sorry za tą Białoruś - chodziło o Bułgarię

Radziłbym uważać. Pewnego dnia baćka Łukaszenka może się zjawić u Twych bramAngel

sledzik007 napisał(a):

Dalej zastanawia mnie ta liczba i jak oni ją osiągną

Obie strony zgodziły się na te cyferki. Były one negocjowane długimi miesiącami, a umowa została podpisana raptem parę tygodni temu. Pierwszy deadline to perspektywa 4 miesięcy. Zatem w tym wypadku nie mówimy chyba o fantasmagorii.

sledzik007 napisał(a):

Czym dłużej będą sie bawić z FDA to tym więcej kosztów a to może ich wpędzić do grobu niestety

Nie no - jeśli spółce pisane jest zderzenie z góra lodową to jestem niemal pewien, że nie polegnie dlatego, że utopi za dużo kasy w zabieganie o FDA. Ryzyk szukałbym w bardziej prozaicznych kwestiach

sledzik007 napisał(a):

Kończą mi się pomysły jak oni chcą wyjść na zero a co dopiero o zyskach mówić ( wiem zawiało pesymizmem)

Prochu tu raczej się nie wymyśli. A rozwiązanie jest jedno. Ora et labora. Mniej pisania o wielkich planach na przyszłość - więcej konkretów. Spółka ruszyła w końcu z pierwszym rynkiem zagranicznym. Zwiększyła przychód z Polski. Teraz fajnie by było podpisać jakąś umowę z kolejną dużą krajową placówką, stopniowo dosyłać urządzenia do Finlandii. Wystartować na kolejnym rynku. Jeśli będą się zwiększać przychody a zmniejszać strata netto - z czasem i sentyment rynkowy zacznie ulegać zmianie. Do zysków tu jednak droga jest baaaardzo daleka. Ja będę zadowolony ze 150 tysięcy przychodów za Q3 i 200 tysięcy za Q4. W 2020 miło by było osiągnąć BEP.

sledzik007 napisał(a):

Jakieś pomysły?

Przy weekendzie polecam znieczulenie miejscowe. Jako, że jest ciepło New England IPA wydaje się być słusznym rozwiązaniem occasion5

@ śledzik007

Pan Darek wspominał o Anomaly w kontekście całego roku, a nie jednego kwartału. Ergo - jeśli jest to 400 tysięcy to na kwartał przypada 100. Back katalog to jeszcze dodatkowy kwit z dawnych wydawnictw ( Spacecom, BeatCop, Tower 57), a sama seria Anomaly to kilka ładnych gier wydana na jeden Pan Bóg wie ile platform sprzętowych. Najogólniej rzecz ujmując według mnie spółkowe starocie przynosiły ostatnio : 2 - 2.5 bańki kwartalnie. Nie wydaję mi się, żeby w tym kwartale coś się zmieniło.

sledzik007 napisał(a):

o ktoś tu żyje i miło że to ty Elemis

Żyw. Żyw. Dycha jeszcze wave Bo o ile spółka jednym pomaga w narodzinach, nam inwestorom życie póki co skraca niemożebnie king

sledzik007 napisał(a):

Dla mnie teraz ważna jest Finlandia ponieważ to tam i całej Skandynawii produkt jest dedykowany. Jestem ciekaw kiedy zobaczymy pozycje umowy zagraniczne i ilość badań bo wiemy że Finlandia działa ale ile badan to nie wiadomo.

Z pewnością w raporcie za 3ci kwartał. Liczę jednak na to, że ponieważ od 1wszego lipca zaczęło się komercyjne wykorzystywanie maszynerii to już w raporcie miesięcznym jakieś wartości nam przedstawią. Pamiętaj tylko, że to nie ilość badań musi mieć znaczenie pierwszorzędne dla przychodów i zysków. Równie dobrze spółka mogła podpisać umowę, że pobiera opłatę za " dzierżawę" cacuszka. Nie będzie też tu pieniążków z TCM. Chociaż może to i dobrze. Fiński to koszmarny do nauki język blackeye Nie zgadzam się, że to Skandynawii produkt jest dedykowany. Ona po prostu idzie pierwsza na ruszt. Powiedziałbym, że przypadek

sledzik007 napisał(a):

Zastanowiła Cię ta umowa z Niemcami? A dokładniej ustawione ilości nowych urządzeń . Do końca roku ma ich być 60. Jak na razie pewnym dealem jest Finlandia bo na Nigerię nie liczę choć efekt tych działań bardzo mnie ciekawi. Mam wrażenie że spółka doskonale wie że 60 urządzeń pójdzie do Finlandii a pamiętajmy że oni obsługują 15 tyś porodów

60 urządzeń do Finlandii to bardzo optymistyczny scenariusz. Nie wydaję mi się, żeby przynajmniej na razie poszło tam tyle tego. Cóż, chciałbym się mylić. Co do Nigerii to nie wyczytałem nigdzie, żeby ktokolwiek w nią wierzyłking Zatem jeśli tylko spółka nie wyznaje zasady " no money no problem" i niczego nie da na tamtejszy rynek na piękne oczy - to jest tu miejsce tylko na pozytywne zaskoczenie. Co do " urządzeń" zwracam uwagę: w dealu z Niemcami jest napisane o " umowach zamkniętych". Czy oznacza to, że jedno urządzenie " wstawione gdzieś tam" to jedna umowa? W sumie to chyba warto było by o to dopytać spółkę.

sledzik007 napisał(a):
Co do Litwy i Białorusi obawiam się że to są kolejne testy które nie przyniosą na razie umów komercyjnych.

Litwa i Bułgaria to dwa kraje przewijające się najczęściej w raportach miesięcznych. Być może mylnie w którymś z nich upatruję rynku zagranicznego numer 3.

sledzik007 napisał(a):
Co do USA to ta wycieczka poniesie za sobą ogromne koszty w postaci dostosowania produktu i wydania odpowiednich certyfikacji. Jednak jeżeli przejdzie wszystko pomyślnie to ma szanse na sukces szczególnie że produkt idealnie nadaje się na słabo zaludnione tereny

Spółka pozyskała z programu " Polskie Mosty Technologiczne" niemal 200 koła papieru pod start w USA. Do tego na 99% ma już swojego człowieka w USA. Nie przesadzałbym z ogromem kosztów. Napisałbym jednak, że ogrom wody w rzece upłynie zanim coś się z tego wykluje ( albo i nie blackeye ) Jeśli spółka nie zacznie zarabiać sensownie gdzie indziej, do startu ekspansji za wielką wodą możemy najzwyczajniej w świecie nie doczekać. Samo jednak info pod start czegoś z FDA może dać jakąś tam spekulacyjną pompkę na kursie.

Informacje
Stopień: Elokwentny
Ostatnia wizyta: 22 września 2019 10:47:01
Liczba wpisów: 202
[0,06% wszystkich postów / 0,07 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,415 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d