pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Elemis

Elemis

Ostatnie 10 wpisów
Ależ tu się zrobiło licznie i gwarno. Nie pamiętam takiego poruszenia na wątku zbiorczym od czasu 23 czerwca 2016 Angel Widać wszyscy mają już dość " nudnych " wzrostów na świecie i jeszcze nudniejszej konsoli na bananie. Spadki są zdecydowanie bardziej elektryzująceblackeye

Ja pozostaję jednak wciąż relatywnie spokojny. Przynajmniej dopóki @buldi nie wskrzesi swing tradingu na kontraktach Anxious

Sprawą absolutnie kluczową w obecnej sytuacji rynkowej jest oszacowanie - jak bardzo wirus może rozprzestrzenić się na świecie. I w tym aspekcie ja w wizje kasandryczne nie wierzę. Czas ( pora roku ) będzie działać na naszą korzyść. Do następnej zimy wynalezienie i względne przetestowanie szczepionki wydaję mi się być prawdopodobne. Europa jest ( jako całość ) lepiej przygotowana do walki z chorobą niż Chiny. Dostała też więcej czasu. W razie " W " stanie się tak jak napisał @Ammianus. To co z pozoru wydaje się niemożliwe - stanie się natychmiast rzeczywiste. Czasami nawet mam wrażenie, że taka szybka lekcja z tego czym są zagrożenie i niedogodności przydałaby się roszczeniowej Europie.

Afryka z racji klimatu wydaję się być mniej narażona na działanie naszego małego nieprzyjaciela. Szybkie zmutowanie kolegi wydaje się nie być scenariuszem bazowym.

A zatem - naszym rozlanym mlekiem zdają się być konsekwencje gospodarcze zaistniałej sytuacji. Turystyka/ łańcuchy dostaw / imprezy masowe... Problemy bolesne - ale przejściowe. Skoro w Chinach rusza - najgorsze mamy już być może za sobą.

To czego spodziewałbym się teraz na rynkach - to jakaś próba werbalnego zażegnania spadków. Być może interwencja banków centralnych. Wyglądam dużego odbicia, a może nawet mini kilkudniowej euforii. Po czym nawrotu spadków przełamujących obecne dna. Kolejna porcja czarnych wtorków i czwartkowych ścian płaczu - trzepiąca do reszty byczą brać. Wtedy - jak już wszyscy będą pozbawieni depo - nadejdzie jakaś stabilizacja.

W dłuższej perspektywie wielkiej bessy bym nie widział. Ostatnia była głęboka, zatem jeśli korona będzie początkiem nowej - pora chyba z reguły przemienności na płytką? Być może na końcu naszej korono - sagi zobaczymy też wyczekiwaną od dłuższego czasu zmianę wajchy. EM > DEV ?

Co do krótkotrwałych save heaven - ja bym widział metale.

Tyle na szybko ode mnie wave

Wygląda na to, że wszyscy kosmonauci zasłużyli dzisiejszego wieczora na solidny kawałek chałwy love4 I choć wszystko dobre to - co się dobrze kończy - sądzę, że na zielone Chartreuse jest jednak sporo przy wcześnie.

Nasza kosmiczna rakieta była w stanie uplasować na coraz trudniejszym dla debiutantów rynku emisję. Dla wielu za wysoko wycenianą. Z minimalnymi informacjami co do tego co tak na prawdę jest w studiu tworzone - jak całkowicie słusznie zauważył @kjujik. Do tego zrobiła to z nadsubskrypcją i po raz kolejny pokazała, że jest mocno pro - inwestorskim środkiem lokomocji king Przedłużenie zapisów na akcje w momencie kiedy finalnie było więcej chętnych niż wolnych miejsc - wskazuje mi po raz kolejny na to, że inwestorzy nie są tutaj tylko niechcianą koniecznością. Osobiście - podobają mi się też cyferki stojące za średnim zapisem. 73 tysiące akcji dzielone na 72 osoby wskazywałoby, że spółka w bólach osiągnęła to, co chyba było jej intencją. Papier znalazł się w rękach raczej większych, raczej bardziej świadomych. Wybór Navigatora jako BM okazał się być zatem finalnie dobrym pomysłem.

Z drugiej jednak strony łatwiej zapobiegać niż leczyć. Mam nieodparte wrażenie, że spółka zbyt optymistycznie podeszła do kwestii organizacyjnych Sick Połowa grudnia & mały dom maklerski & krótki termin zapisu. Artykuł na bankierze z analizą IPO, który pojawił się 10 grudnia w momencie kiedy pierwotnie emisja miała zostać domknięta 12tego. Kilka innych rzeczy, które także rzuciły mi się w oczy - o których jednak nie wspomnę - co by nie dawać zbytniej pożywki kochanym hejterom 3some

Po raz kolejny napiszę - od Lem Teamu moim skromnym zdaniem - bije jakością. Głupio by było, gdyby nie potrafił tej jakości sprzedać - najpierw rynkowi, a chwilę później graczom. Zwłaszcza, że gracze - zarówno komputerowi/ konsolowi - jak i gracze naszego rynku kapitałowego z branży game dev - na prawdę mają już w czym wybierać

Spin napisał(a):
Spodziewałem się dużej redukcji

Ja także jestem wstrząśnięty, ale ( póki co ) nie zmieszany.

Różne myśli kołaczą w głowie, ale dopóki spółka sama nie zabierze głosu w sprawie przyczyn przedłużenia emisji - nie ma co wyrokować.

Vox napisał(a):
-zapisy były możliwe jedynie w mało popularnym biurze maklerskim.
spółka powinna skorzystać z jakiegoś większego biura, jak np BOŚ.

W pierwszej chwili przyznałbym Ci rację, ale jak poskładałem kilka faktów w całość to już taki pewien nie jestem. Wydaję mi się, że ideą tej emisji jest jednak wpuszczenie świadomego akcjonariatu do spółki. Osób które mają wiedzę, doświadczenie i wyczucie. Rynku i gamingu. Pamiętajmy, że te aktualnie emitowane 73 tysiące akcji, przez wzgląd na lock - upy pozostałych serii, zadecydują przez pół roku o losie pozostałych przeszło półtora miliona. Wolałbym, żeby nie znalazły się w rękach i portfelach ludzi rozchwianych i niestabilnych inwestycyjnieblackeye Fakt, że trzeba wykonać minimum wysiłku i porejestrować się w paru miejscach, wypełnić parę papierów, może być problemem dla ludzi o niewielkim przekonaniu inwestycyjnym, ale nie dla świadomych swoich przekonań wyjadaczy giełdowych.

Uniwersalne przyczyny przedłużenia zapisu można by było zresztą mnożyć:
1. Nie za ciekawa jednak na pre - ipo pora roku
2. Niezbyt rozpoznawalny dom maklerski
3. Duży wysyp innych gamingowych ofert
4. Relatywnie krótki chyba jednak czas w jakim można było składać zapisy

Nie mniej jednak to wszystko nie do końca mnie przekonuje. Spółka przeprowadziła book building, ustaliła na jego podstawie cenę na takim a nie innym poziomie. Po czym przeprowadziła fajną kampanię marketingową. Co by nie pisać. Dobrze czy źle - było o niej głośno. Zaryzykuję tezę, że coś tu rzeczywiście mogło pójść nie tak z kwestiami technicznymi. Komunikat o przedłużeniu emisji wyglądał na pisany niemal na ostatni moment. Poczekajmy zatem na oficjalny komentarz ze spółki. Jak do tej pory wszystko było tu przeprowadzane bardzo transparentnie. Żywię nadzieję, że wysokie standardy zostaną zachowane także i teraz

Rif napisał(a):
Elemis napisał(a):
Zdrowa struktura akcjonariatu z osiągającymi wcześniej realne sukcesy inwestorami.
Masz na myśli przyfarcenie na paru spółkach gamedev i próbę przejście w realia rozgrywających?

Mam na myśli głównie fakt, że zespół dev' ów posiada większość akcji. Jest to dla mnie najlepszy gwarant wysokiej motywacji członków załogi. Olbrzymia redukcja jednego z większych ryzyk projektu jakie dostrzegam ( brak ciasta wśród rodzynek, osobiste ambicje i EGO naszego dream teamu ).

Rif napisał(a):
Indywidualni na giełdzie jadą na koniunkturze, rozgrywkach ludzi i instytucji z bardzo dużymi pieniędzmi.
Na doczepkę. Żeby tylko, ktoś tutaj towarzystwa nie przetrzepał porządnie.

To oczywista oczywistość. Wszystkie sukcesy inwestycyjne innych to fart, przypadek, złośliwość losu dająca " głupiemu szczęście" no i odpowiednia konstelacja planet i gwiazd. Nasze zwycięstwa to natomiast efekt ciężkiej i wytrwałej pracy i wrodzonego talentu. Coś mi się wydaję, że statek kosmiczny mistrza Lema właśnie mija Eternię i na horyzoncie pokazali się mędrcy z kosmosu. thumbright

WatchDog napisał(a):
A rynek publiczny dodatkowo może się wzbogacić o przedmiot wartościowych dyskusji.

Rif napisał(a):
Jednego można być pewnym - ten wątek będzie jeszcze bardziej wyjątkowy, niż w temacie 11bit, skoro w akcjonariacie rozsiedli się sami ludzie sukcesu ;)

Prorok jakiś? Kosmiczna wyrocznia? Think

Bardzo chciałbym, żeby ten wątek był tak pełny wiedzy jak 11tkowy. Nie pogniewałbym się także gdyby wykres spółki mocno przypominał ten Bici. Jesteś kolejną osobą porównującą SI do 11tki. Kurcze. Miłe to, ale chyba jednak przedwczesne. Dobrze, że wierchuszka spółki póki co twardo stąpa po ziemi. Docenia i podziwia pracę innych, ale pragnie pisać własną historię kosmicznych podbojów Boo hoo!

Rif napisał(a):
Niemniej z czego należy wnioskować, że kolejne podejście w gamedevie zaskoczy, a nie zostanie zaliczono do posunięć, które się nie sprawdziły?

Ja wnioskuję, że obecność @WatchDoga w akcjonariacie jest wartością dodaną dlatego że:
1. Jak sam wskazał ma 33 letnie doświadczenie w branży Game Dev
2. Czynnie uczestniczył w procesie budowy "n" start - upów, z których dobrodziejstw korzystamy nawet teraz
3. Stworzył od podstaw, moim zdaniem, najlepszy portal o inwestowaniu jaki funkcjonuje w tym momencie nad Wisłą.
4. Moim subiektywnym zdaniem dał się poznać jako człowiek o bardzo wysokich standardach inwestycyjnych i etycznych.

Jak wskazał @anty_teresa oczywiście niczego to nie gwarantuje. Intuicja mi jednak podpowiada, że zwiększa prawdopodobieństwo czegoś Think

Najogólniej rzecz ujmując ja tu widzę jakość w każdym jednym " aspekcie " osobowym studia. Wręcz "nasterydowany" team kreatywny. Mocna RN. Silny zespół korporacyjny. Zdrowa struktura akcjonariatu z osiągającymi wcześniej realne sukcesy inwestorami. W zasadzie to mamy tu problem bogactwa. Żeby nie było za słodko - niesie to w sobie też pewne ryzyko. Fajnie zaadresował je na pierwszej stronie wątku kolega @bankrucik. Te wszystkie wspaniałe rodzynki muszą pogodzić się z rolą ciasta w tym naszym "kosmicznym torcie". Umiejętności interpersonalne prezesa Markuszewskiego okażą się tutaj równie istotne jak jego wiedza czysto branżowa.

Co do lock up' ów - kurcze. Moim zdaniem ta kwestia została rozwiązana tak PRO - RYNKOWO, że aż się zastanawiam czy nie za bardzo Angel Zgadzam się z @aircanada15, że obrót na walorze po początkowym około giełdowym debiucie może mocno zamrzeć. Jest to bardzo potężna broń.... obosieczna king

Zwróciłbym także uwagę na inną kwestie. Na to w jaki sposób SI zareagowała na "głos ludu". Tutaj NA PRAWDĘ odniosłem wrażenie, że został wzięty pod uwagę rynkowy feedback jaki otrzymała spółka. Rynek zwrócił uwagę na akcje serii A bez lock up' ów - nagle one zniknęły. Rynek zwrócił uwagę na program motywacyjny - jest wyjaśnienie i powiązanie programu motywacyjnego z wynikiem osiągniętym przez studio: www.stockwatch.pl/wiadomosci/s... " Będzie on rozciągnięty na 2 lata i wszystkie planowane akcje będą mogły być objęte pod warunkiem osiągnięcia przez członków zespołu – nowych i przyszłych – stawianych im celów." Do tego spisany a zatem w przyszłości weryfikowalny manifest. Tak jakoś fajnie się człowiek może poczuć kiedy ma wrażenie, że jego potrzeby są respektowaneblah5

Ktoś napisze: poczekaj, aż się skończy IPO ? Odpowiem - giełda nauczyła mnie, że kontynuacja to scenariusz bazowy thumbright

Jako zacietrzewiony fanatyk posiadający w domu 11 ołtarzy także nie mam nic przeciwko kiedy ktoś nazywa moją przypadłość wprost i po imieniu king

Joker napisał(a):

Mam jedynie nadzieję, że chociaż lock-upy zastosowali.

Joker napisał(a):

Odróżniajmy reklamę, od reprezentowania interesu drobnych akcjonariuszy.
Pierwszy post i jakiś taki niesmak się wkradł.

@Joker

A na moją buzię wkrada się za to uśmiech. Kiedy widzę jak kolega z giełdowego padołu nie zadający sobie trudu nawet nie tylko przeczytania dokumentu ofertowego/ skróconej - slajdowej prezentacji spółki, ale nawet pierwszych 5 wypowiedzi na wątku spółki o której się wypowiada formułuje takie tezy.

Ja tu widzę nowy " nick", który pojawił się na forum i w domyśle być może będzie stanowić pewnego rodzaju pomost komunikacyjny pomiędzy akcjonariatem a władzami spółki. Być może będzie w jakimś zakresie odpowiadał na nasze pytania/ wątpliwości. Celem zwiększenia komunikacji/ wiarygodności/ transparentności

Gdzie tu niesmaczna reklama ?

W tym miejscu ?
kamil_kr napisał(a):

Należy pamiętać, że ryzyko inwestycji w branży gamedev jest bardzo wysokie.

Pierwszą rzeczą jaka rzuciła mi się w oczy jest fakt, że rzeczona whisky leżakuje w beczkach po czerwonym australijskim winie, a wspomniane Melbourne uchodzi za australijską " foodie capital". Ja już nabrałem ochoty hello1

Co do pretendenta do odebrania 1wszego miejsca frazie w wyszukiwarce googla. Pierwszy rzut oka na prezentację firmową ukazuje relatywnie niewielkie osobowo studio ale nabite od początku do końca weteranami branży. Każdy z nich jest dodatkowo "zmotywowany" faktem posiadania pakietu akcji. Z niezwykle " catchy " tematem w imadle. Budowanie marketingu dla gry będzie tu bardzo ułatwione - zwłaszcza, że na rok 2021 przypada setna rocznica urodzin mistrza Lema. Do tego widzę tu 7mln budżetu na grę ( plus 2 na marketing ) i planowane co najmniej 8h zabawy. Projekt z pewnością nie jest zatem mały. Do tego w Starwardowym manifeście stoi jak wół - że wydają multi - platformowo. Nie dam sobie głowy uciąć - ale gdzieś mi chyba mignęło, że debiut P1 ma nie być rozbity w czasie. Fajnie wygląda też struktura lock - upów. Powiązanie lock upu twórców z wydaniem gry i akcjonariuszy z debiutem giełdowym spółki. Im wcześniejsze obejmowanie akcji - tym dłuższy lock up. Logicznie i uczciwie.

Z potencjalnych ryzyk wypada wymienić te uniwersalne dla każdego rodzaju inwestycji - kto gra ten wieblackeye. Do tego pomimo naprawdę imponującego stanu osobowego zespołu - nie tworzyli oni w tym składzie jeszcze niczego wspólnie. Wycena także wydaje się być już mocno zobowiązująca jak na start - up Angel

Strzałka @slider,

Moim skromnym zdaniem to internet wręcz huczy od niesprawdzonych lub kłamliwych pogłosek, które mogą spowodować utratę " dobrego wizerunku " CDP.
Specjalnie dla Ciebie zanurzam się w czeluściach wspomnianego przez Ciebie " bankiera". Zwykle tam nie zaglądam, no ale niech tam. Co widzę? Faktycznie - ludzie piszą to i owo. Wpisuję sobie " Cyberpunk 2077 delayed " w google. Całkiem spory wysyp artykułów datowanych na około 17 października. Wtedy to chyba ktoś tam przyznał coś odnośnie czegoś? John Mamais? Podgrzewanie atmosfery, żeby o tytule było głośno ( nie ważne co - ważne żeby mówili? ), ziarenko prawdy? Powolne oswajanie fanów z tym, co nieuchronnie nastąpi? Tyle wiem - ile zjem coffee2 tongue8

Widzę @krewa, że " planujesz " wypełnić swą poprzednią formację po same brzegi sad4

Byłem ostatnio zdania, że zanosi się na sztorm w całej branży, ale po dzisiejszym rzucie oka na kilka notowań z brzegu, zmieniłem zdanie. On już trwa tongue3

Obraz nieco zaburza " wielka 3ka " CDP blisko szczytów, szczytujący TSG i mocny wciąż Playway. No ale gdzie jest reszta?

11B - maksy historyczne 540, tegoroczne około 430 - na te chwilę 340 trzeszczy i się ugina

Farma - maksy tegoroczne 32/33 dzisiaj próbuje pukać od dołu w 20

Boombit - Jakieś 75% niżej od debiutu
Moonlit - Byliśmy powyżej 8pln przez chwilę - dzisiaj chętni zbiorą tego sporo przy 4.50
ECC - Wąchało się z 4ką a dziś "marzy" o 2ce
Dust - Podchodził pod 18tke - teraz odejmujemy w zasadzie 1kę z przodu
Creepy Jar - Z okolic 250 jesteśmy z powrotem na 180
Red dev - w sumie to dead - 2,40 na 1,16
Nawet wnuczek CDP w wigilię święta dziadka po mega debiucie póki co został delikatnie mówiąc w blokach startowych.

Mój pogląd na szeroki wschodzący ( Emerging Markets/ różnej maści WIGI ) i GD pozostaje w zasadzie niezmienny. Będzie zielono toothy4

Sęk w tym, że krótko terminowo zieleń może wyglądać bardziej tak thefinger tongue2

Plotki o przełożeniu Cybera krążą coraz mocniej. Jeśli się zmaterializują a na szerokim nastąpi strząśnięcie liści ( np. przed rajdem Mikołaja ) - to możemy mieć powtórkę z zeszłorocznej rozrywki.

Jeśli chodzi o 11tke to mieliśmy wybicie dołem z całkiem długiej konsoli. Nawrotkę na małym obrocie do byłego wsparcia ( które jest teraz oporem ) i odpadnięcie. Następne katalizatory kursu to wyniki za Q3 ( historycznie akcjonariusze raczej nie lubią dnia po ogłoszeniu wyników) oraz debiut "Game Changer DLC" do FP. Pierwsza historyczna przecena Steamowa na 55% świata nie podbiła. Uważam, że może tutaj ostro gibać bounce bounce

Informacje
Stopień: Elokwentny
Ostatnia wizyta: 8 kwietnia 2020 09:10:52
Liczba wpisów: 213
[0,06% wszystkich postów / 0,07 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,986 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +80,85% +16 170,15 zł 36 170,15 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d