pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

farat

farat

Ostatnie 10 wpisów
Nawet gdyby było poniżej 10% to mamy 1.5 miesiąca sprzedaży w 2014 oraz 2.5 miesiąca w 2015. Na pewno sprzedaż premierowa i świąteczna była wysoka ale 20% na dzień obecny wydaje się realistyczne.

Na konferencji, jeśli się nie mylę padło stwierdzenie, że dotychczasowa sprzedaż to ok 1/8-1/7 całej przewidywanej czyli 12.5-14%. Konferencja dotyczyła wyników za 2014. Jesteśmy 2.5 miesiąca później więc 20-30% nie dla mnie zaskoczeniem.

W dzisiejszym Parkiecie jest wywiad z Prezesem. Podsumowując:

1. Sprzedaż akcji: Zarząd chciał skonsumować część sukcesu, pozostaje długoterminowymi inwestorami. Uważa, że prawdziwe sukcesy przed nimi.

2. TWoM odpowiadał za 80% przychodów w 2014. Prezes uważa, że dotychczasowe przychody z TWoM to 20-30% z całego cyklu życia (zakładany na 2 lata). Sprzedaż pudełkowa 2% całości.

3. TWoM mobilny planowany w 2Q z szeroką kampanią promocyjną. Koszt kilkaset tysięcy PLN. Koszt TWoM niecałe PLN2m.

4. Dodatkowy produkt TWoM pod koniec roku, duży potencjał komercyjny, koszty niższe niż podstawowego TWoM.

5. Spółka pozostanie przy produkcji gier indie i nie będzie robić gier o budżetach liczonych w dziesiątki milionów PLN.

6. Industrial będzie miał budżet zbliżony do TWOM i będzie reprezentował bardziej popularny gatunek niż TWOM. Wg spółki ma szanse sprzedawać się lepiej niż TWOM. Wersje na inne platformy będą wypuszczane stopniowo. Nie znalazłem informacji kiedy premiera.

7. Games Republic ma 500 gier, zespół odpowiedialny za projekt nie jest duży, spółka planuje przyspieszyć prace, spodziewają się osiągnięcia progu rentowności w 2016.

8. Przejście na GPW na początku jesieni. Spółka zbiera oferty od DM, umowa do końca marca, planuje zatwierdzenie projektu na przełomie 2 i 3Q. Spółka liczy, że przeniesienie notowań poprawi płynność i przełoży się na wzrost zainteresowania ze strony inwestorów nie mogących inwestować na NC.

Mam nadzieję, że niczego ważnego nie przeoczyłem i nie zmieniłem wydzwięku wywiadu. Zachęcam do kupienia Parkietu, przeczytania i wyrobienia własnego zdania na poruszane kwestie.

Niejaki Pan Adam Sokołowski przekroczył 5% głosów. Z tego newsa wynika, że jest ze Spółką od dawna. Pytanie czy należy go traktować jako insider'a.

Witam,

Zakładam wątek kopiując opis z profilu SW:

piLAB SA to działa w branży IT i specjalizuje się w tworzeniu oprogramowania z zakresu zarządzania danymi i zasobami cyfrowymi, gdzie konieczna jest integracja kilku źródeł danych. System piLAB pozwala na swobodne realizowanie procesów zarządczych i administracyjnych. Produkty spółki mają zastosowanie szczególnie w firmach, gdzie występuje rosnąca liczba informacji, duża zmienność ich źródeł i jednocześnie zachodzi potrzeba analizowania i użytkowania danych w czasie rzeczywistym.

Moim skromnym zdaniem to czy sprzedało się w roku 2014 800k czy 1m kopii nie ma większego znaczenia (zgadzam się natomiast ze Scarry'm że TWOM będzie long seller'em więc w długim terminie będzie to większa ilość). Wynika to z prostego faktu, że aby uzasadnić obecny mcap wynoszący ok.PLN160m tylko sprzedanymi kopiami TWOM musiałoby to być kilka milionów (spółka wygasza działalność i nie ma innych wpływów).

Główną wartością w wycenie 11bit są obecnie inne produkty: związane z TWOM (wersje mobilne, ew. kontynuacja) i nowe projekty np. industrial, potencjalnie o większej skali, które spółka będzie mogła realizować dzięki gotówce z TWOM na PC. Natomiast fakt pobicia szacunków sprzedaży w 2014 i zarobienia np. PLN5m więcej ma, moim zdaniem, znaczenie marginalne ponieważ w obecnej wycenie jest to c3% czyli wartość, która nie interesuje większości inwestorów długoterminowych.

Co do dyskusji części zajmującej się AT. Załóżmy w ekstremalnej sytuacji, że spółka podaje jutro sprzedaż na poziomie 10m sztuk. Waszym zdaniem kurs powinien się konsolidować żeby nie spaść z większego poziomu czy wycenić nowe info? Pytanie retoryczne.

Jutro w parkiecie p.4 krótka informacja o 11bit. Nowości niewiele, ale potencjalnie miód na uszy "ulicy". W skrócie:

Prezes nie uważa, że wycena jest wygórowana;
TWOM cały czas świetnie się sprzedaje;
Pracują nad dodatkami;
TWOM może pojawić się w wersji na konsole.Kurs rośnie dynamicznie, ale biorąc pod uwagę perspektywy spółki, moim zdaniem, mcap cPLN125m nie wydaje się wygórowany. Mając na uwadze obroty w ostatnich dniach jest szansa, że w najbliższym czasie ujawni się nowy akcjonariusz.

Zgadzam się w 100% z anty_teresa że koszt kapitału 12% nie jest wygórowany w tym wypadku. Risk free najniższe w historii, ale premia za ryzyko powinna być tutaj dużo wyższa niż w przypadku innych spółek. Venture capital jak w coś inwestuje to przynajmniej ma pełne dane finansowe a my w raportach dostajemy tylko strzępki informacji, na co zwracałem (i inne osoby) uwagę na formum 11bit.

Wiecie może czy była organizowana konferencja wynikowa 11bit po wynikach 3Q14? Odnoszę wrażenie, że w ostatnich dniach inwestorzy instytucjonalni mogli mieć dużo lepszy dostęp do Spółki. W świetle sukcesu TWOM myślę, że warto byłoby przeprowadzić spotkanie z szerszą grupą inwestorów i zrobić update planów. Chwilowo wygląda to tak, że dostajemy szczątkowe informacje i to tylko wtedy jak ktoś konkretnie o coś zapyta na forum.

Informacje
Stopień: Oswojony
Dołączył: 1 kwietnia 2010
Ostatnia wizyta: 19 stycznia 2018 11:06:31
Liczba wpisów: 31
[0,01% wszystkich postów / 0,01 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,465 sek.

AD.bx ad3a
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d