Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

roaner

roaner

Ostatnie 10 wpisów
varciasz napisał(a):
Rozczarował mnie ostatni raport i od niego właśnie zacząłem rozglądać się za możliwością wyjścia.
Poza tym z Oktawave, który najbardziej mi się podobał, nic sie nie dzieje. Kogo interesuje rozwój organiczny po 100% rocznie? w tym biznesie następuje akumulacja, a mali gracze odpadną. Mamy taki dynamiczny okres a oni dalej nie podjęli kluczowych działań do szybszego rozwoju. Pewnie dlatego że podstawowy interes K2 idzie kiepsko i nie chcą/mogą inwestować. Wrzuciliby to na NewConnect to przynajmniej coś by sie działo

Nie jestem zaskoczony Twoją sprzedażą. Patrząc na strategie starcza Ci 20-30% zysku na akcjach.

Nie wiem co nie podobało Ci się ostatnim raporcie, ale w zeszłym półroczu K2 zgarnęło dużo kontraktów, a podwojenie liczby klientów z 1000 na 2000 jednak robi wrażenie. Moim zdaniem Okta jest zbyt cenna żeby ją upubliczniać, ale cały czas się nad tym zastanawiają. Umowa home.pl z S3 też miło zaskoczyła. Good, Fabrity i pozostałe agencje nie mają się czego wstydzić w Europie. Wskaźniki rosną i zapowiadają rekord obrotów i kolejną dywidendę w 2016.

Ciekawe tylko dlaczego ten ruch w górę musiał czekać aż do wyjścia BMP, a może to nie ma nic ze sobą wspólnego.

Gratuluję odwagi wyjścia z akcji i życzę równie dobrych następnych inwestycji.
Twoja strategia całkiem nieźle działała. 20-30% to powód do dumy. Po co ją zmieniać? Cierpliwość mniejsza?

Vedia poszerza gamę produktów:
- smartfony
- projektory,
- smartwatch
www.new-dragon.cn/product.asp?...

Generalnie cieżko nie zgodzić się z oceną WatchDoga.

W spółce generalnie wszystko zostało poprawione oprócz kursu.
Tak można się dziwić tak niską wyceną rynkową przy dosyć konkretnym udziale części technologicznej K2.

Ten kto nie wiedział nie kupił, że tak sparafrazuje WATCHDOGA.
Najciekawsze jest to, że wypłata dywidendy tutaj nic nie zmieniła. Do 11.60 właściwie w ciemno można kupować. A potem do końca roku w przypadku zysków kwartalnych cena powinna podskoczyć do 12 lub 14 pln.

I to jest właśnie ten moment.

Watchdog:
Osoby śledzące spółkę od dawna mogą dziwić się jej niską wyceną rynkową, której na dłużej nie poprawiła ani sprzedaż Audioteki ani dywidenda, ani rosnące przychody. Jest to jednak odpowiednik wartości kapitałów własnych, bez dyskonta i bez premii, więc nie ma się na co obrażać. Ludzie nie wiedzą co kupują, więc nie kupują. Mam nadzieję, że teraz sytuacja jest jasna i wiadomo na jakie parametry zwracać uwagę, śledząc dalsze perypetie K2.

Ciekawe czy decyzja o sprzedaży Audioteki była konsultowana z Marcinem Beme i czy jest przychylny takiej transakcji?

@rafsty
Cieszę się że podobalo Ci się moje podsumowanie.
Jeżeli chodzi o akcje dla pracowników to ja jestem za. To oni tworzą w takich firmach i tej branży wartość dodaną.
Inżynieria finansowa K2I to wg mnie rozsądne i właściwe postępowanie z planem który mają zamiar zrealizować.
Myślę że nie ma czego się bać jak w przypadku np. Borka.

@price_bubble -
podaj proszę te ciekawe linki o Octan. Chętnie dowiem się więcej o tej usłudze.

Ps. Może to oczywiste ale jak skupią już akcje to wskaźniki nam się polepszą, a mają trochę nadwyżki teraz ];->

I kwartał:

Wyniki były fatalne, ale to usługi.
Największe projekty w tym półroczu odbierane są dopiero przed EURO2012, a wypłata będzie na przełomie II i III kwartału.
Już pod koniec ostatniego roku widzieliśmy osłabienie przychodów.
Za Tomaszem Nawrockim:
Ocena sytuacji finansowej
"Biorąc pod uwagę analizę rocznego sprawozdania finansowego sytuacja finansowa GKK2I, mierzona w serwisie modelem Altmana,
kolejny kwartał z rzędu uległa pogorszeniu (spadek ratingu z AA+ do A+)."
I rzeczywiście mamy następny bardzo słaby pierwszy kwartał.

Częściowo więc słabe wyniki z I kw. są przez rozpoczęte projekty, które zakończą się w połowie roku. A częściowo przez nowe inwestycje w Octawave, Audiotekę i odkupienie akcji Acr i GOOD.
Co, do jakości produktu chyba nikt z zaznajomionych z firmą raczej się nie martwi. Także to co miało być w I kw jeszcze wróci.

Pracownicy
1. Odchodzi wiceprezes.
2. Na najbliższej radzie nadzorczej K2 chce przyjąć uchwały dające akcje kluczowym pracownikom po realizacji planu.

To może zwiastować złe czasy. Niezmotywowani pracownicy. Słaba wydajność. Sam prezes o tym wspominał, że należy zrewitaliować zarządzanie.
A dlaczego odszedł wiceprezes. Ktoś wie?
Czasami tak się zdarza: powody osobiste, potrzebna nowa krew, niezgadzanie się z planem rozwoju. Z tego co widzę na linkedin Tymoteusz jednak cały czas pracuje
w K2 i jest dyrektorem.
O ile jest to prawdziwa informacja. To chyba jednak nie było tak źle:)
Na takie zmiany patrzę pozytywnie.

Plan rozwoju:
Po uchwałach, które mają być w czerwcu ja widzę go tak:
1. Wydzielamy Oktawave.
2. Skupujemy akcje bo są tanie.
3. Sprzedajemy cześć firmy - zagranicznemu funduszowi. Sam prezes o tym niedawno mówił.
Sprawdźcie sami:
www.stockwatch.pl/forum/wpisy-... - na dole tej strony.
4.Jedziemy dalej z naszym biznesem. Motywujemy pracowników, żeby zrealizować nasz ambitny plan o którym zaczynamy się dowiadywać.
5.Audioteka za 2 lata będzie miała 10 krotnie większe przychody niż dzisiaj.
6.Octawave - może ktoś się wypowie co z tym biznesem.

Oktawave składa się z czterech głównych usług: Instancje chmury, storage, aplikacje i bazy danych.
Ta pierwsza umożliwia bardzo szybkie tworzenie izolowanych sieci prywatnych i uruchamianie zróżnicowanych instancji serwerowych, a ta druga - wymianę plików pomiędzy różnymi systemami i aplikacjami w internecie. Aplikacje obejmują najpopularniejsze systemy CMS, CRM i e-commerce oraz aplikacje typu fora, wiki i do zarządzania projektami. Natomiast bazy danych to webowa usługa służąca uruchamianiu i zarządzaniu systemami relacyjnych baz danych MySQL oraz PostgreSQL.

- Oktawave powstała jako odpowiedź na niespotykane dotąd zapotrzebowanie biznesu na moc obliczeniową i outsourcing usług związanych z IT - opisuje Maciej Kuźniar, kierujący tym projektem w K2 Internet. - W perspektywie kilku lat dostawcy infrastruktury chmur obliczeniowych zdobędą czołową pozycję na rynku outsourcingu IT. Wyprą tradycyjnych hosterów, oferując rozwiązania szyte na miarę, zoptymalizowane kosztowo i znoszące ograniczenia związane z dostępem do zasobów - prognozuje.

Z tego co widzę Octawave to usługa usprawniająca pracę IT w porównaniu z tym co mamy teraz na rynku.

Wszystko powyższe opiera się na analizie informacji dostępnych przez internet.
To, jakie decyzje podejmiecie to już Wasz sprawa. Dla mnie K2internet to jedna z 4ech najlepszych spółek na GPW.

Pozdrawiam
ps. Na dywidendę już nie liczę. Ale ta stabilność rozwoju strasznie mnie kręci:)

* nie rok temu tylko pod koniec zeszłego roku.

Cześć na podstawie danych z raportów chciałbym zauważyć dwie rzeczy które moga wpłynąć na postrzeganie CEDC

Wybrane dane finansowe (w tys. PLN) IVQ'09 IQ'10 IIQ'10 IVQ'10
Wartość księgowa na akcję (PLN) 43,55 25,21 22,73 22,14
Liczba akcji (tys. szt.) 38692 69166 69166 70685

Podsumowując już rok temu wartość księgowa spadała o połowę tylko
dlatego że wielkość akcji zwiększyła się o połowę.
Lont odpalony został oczywiście niedawno w wyniku się załamania przychodów.

Może ktos potwierdzić moje wnioski bo ja dopiero zaczynam rozkminiać AF?
Jeżeli dobrze wnioskuje powinno jeszcze spaść, tak?

PZDR

Ten dobry wynik PKB z 3 kwartału ładnie pokrywa się z dobrymi wynikami DUDY.
Ciekawe jak będzie w 4tym kwartale?:)

spectrum napisał(a):
Widze, ze jednak moj scenariusz zaczyna sie realizowac i idziemy w kierunku 1,45.
Na sile bo na sile, ale jednak. Drobni inwestorzy nie chca sprzedac, a kurs sie osuwa.
Moi drodzy nie dajcie sie sprowokowac do wyprzedazy, bo bedziecie musieli odkupowac duzo drozej. Wystarczy przetrzymac gierki grubasow. Oni sprzedaja sami sobie swoje akcje.
Sledze codziennie notowania dudy i widze, ze ktos wyrzuca akcje a z drugiej strony ciagle
wystawia zlecenia kupna. Tak jakby chcial nam pokazac sprzedawajcie, bo widzicie ze inni sprzedaja. Nie dajcie sie nabrac.
Pozdrawiam.

Tu nie chodzi o nabieranie, ale o podbieranie.
Dlaczego by ich nie wykorzystać?

Informacje
Stopień: Ośmielony
Ostatnia wizyta: 28 stycznia 2016 10:52:24
Liczba wpisów: 19
[0,01% wszystkich postów / 0,00 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,446 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d