pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

ORZELOPONY-IR

ORZELOPONY-IR

Ostatnie 10 wpisów
Szanowni Państwo,

chciałbym zaprosić Państwa na spotkanie poświęcone omówieniu wyników finansowych, przedstawieniu obecnej sytuacji w Grupie Kapitałowej ORZEŁ oraz zaprezentowanie planów na najbliższy okres. Podczas spotkania dowiedzą się Państwo dlaczego właśnie teraz warto inwestować w ORZEŁ SA.

Spotkanie odbędzie się 21 listopada 2012 r. w Warszawie w siedzibie GPW w Sali Catayst o godzinie 14:00.

Ze względów organizacyjnych proszę osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu o potwierdzenie swojej obecności do 16 listopada.

Proszę również o przekazanie tej informacji osobom które mogą być zainteresowane takim spotkaniem.


Pozdrawiam
Patryk Charkot

Witam serdecznie,

poniżej linki do raportów o których mowa powyżej

Relacja z WZA

Omówienie Strategii Rozwoju GK ORZEŁ


Pozdrawiam
Patryk Charkot

Witam Państwa,

w związku z ostatnimi publikowanymi raportami w piątek o 10:15 w TVN CNBC będzie wywiad z Prezesem Zarządu Panem Jackiem Orłem. Zapraszam do oglądania wywiadu.

Ad 1. Na przychody operacyjne składają się 2 operacje.
a. Bonusy posprzedażne dla ORZEŁ SA
b. Wartość ASTOR S.A. -objasnienie tej wartości znajduje się w raporcie skonsolidowanym. Poniżej jego treść

- zgodnie z umową zakupu akcji ASTOR S.A. od dotychczasowego właściciela może zaistnieć konieczność wypłaty dodatkowego bonusu za przejmowane udziały. Wartość tej „dopłaty” wynosi 680 tys. zł i uzależniona jest od wyników osiągniętych przez ASTOR S.A. w całym 2011 roku. W ocenie Zarządu ORZEŁ S.A., planowane wyniki ASTOR S.A. zostaną osiągnięte i wystąpi konieczność zapłaty wymienionej kwoty. W efekcie przychód operacyjny osiągnięty w IIIQ 2011 roku z tytułu nadwyżki wartości kapitałów własnych ASTOR S.A. nad ceną ich zakupu zmniejszy się o 680 tys. zł. Kwota ta pomniejszy skonsolidowany wynik finansowy osiągnięty w IVQ 2011 roku. - raport skonsolidowany za IIIQ 2011

Zysk który wynika z przejęcia ASTOR SA jest zgodny z MSSF 3 pkt. 33 i 34, dodatkowa zapłata będzie powodować dokonanie korekty kosztu połączenia, a w rezultacie spadek zysku na okazyjnym nabyciu.

Ad 2. Ne publikujemy takich informacji.

Ad 3. W związku z tym że w 3 kwartale trwał montaż linii przychody osiągnięte ze sprzedaży granulatu związane są z produkcją testową i nie możemy na tym etapie obliczyć rentowności. Przychody ze sprzedaży granulatu wyniosły ok 43 tys.

Sprzedaż w IV kwartale jest zdecydowanie lepsza w porównaniu do wyników osiągniętych w poprzednim kwartale i to właśnie te wyniki są satysfakcjonujące.

W powyższej wiadomości wkradł się błąd. Wywiad odbędzie się o godzinie 16:15.

Witam Państwa,

w związku z ostatnimi publikowanymi raportami w środę o 16;45 w TVN CNBC będzie wywiad z Prezesem Zarządu Panem Jackiem Orłem. Zapraszam do oglądania wywiadu.

Wielokrotnie informowaliśmy że rozpoczęcie produkcji będzie opóźnione, na początku przez opóźnienie w wypłacie środków z PARP a później z problemami z uzyskaniem odpowiedniej jakości najdrobniejszego granulatu.

Obecnie produkujemy granulat który na bieżąco jest sprzedawany, również w małych ilościach produkujemy mączkę ale jeszcze nie o takiej jakości jaka jest docelowa.

Prognozy za 2011 r. zostały odwołana i podane nowe ponieważ pełne uruchomienie ZPGG jest opóźnione a w związku z tym nie jest możliwe uzyskanie podawanych przychodów i zysków.
Proszę zwrócić uwagę że prognozy były publikowane na początku 2010 roku przy założeniach że produkcja rozpocznie się w 2Q2011 roku.

Ww. informację przyczyniły się do tego że prognozy musiały być odwołane.

Na wczorajsze spotkanie były zaproszone osoby które reprezentują instytucje finansowe TFI, OFE i inne towarzystwa inwestycyjne.

Natomiast na spotkanie w dniu dzisiejszym są zaproszeni głównie inwestorzy indywidualni tak aby mogli zobaczyć ZPGG w szczególności produkcje.

Informacje o planach zmiany prognozy były publikowan m.in w raporcie kwartalnym za IIQ

"...Po uzyskaniu pełnych zdolności produkcyjnych oraz po rozpoczęciu konsolidacji wyników ze spółką ASTOR S.A., Emitent przedstawi aktualizację prognoz finansowych na rok 2011..."

Prognozy publikowane w 2010 roku obejmujące rok 2011 przewidywały uruchomienie ZPGG w IIQ 2011 roku a w związku z tym również uzyskanie przychodów. W związku z tym że cały ten proces przeciąga się prognozy są gorsze niż te z 2010r.

Pozdrawiam
Patryk Charkot

Witam,

informacje o planach zmianie prognoz były publikowane już dawno temu, również informowaliśmy kiedy będą publikowane.

Natomiast informacje o opóźnieniu ZPGG były publikowane w momencie ich pojawiania się. Pierwsze opóźnienie spowodowane było opóźnieniem w wypłacie zaliczki z działania 4.1 a kolejne w związku z montażem linii i problemem z uzyskaniem jakości najmniejszej frakcji. Problem związany jest z oddzieleniem tekstyliów od gumy. Niestety nie byliśmy w stanie określenie dokładnego terminu uporania się z tym problemem, dlatego też nie podawaliśmy dokładnych dat a jedynie przybliżone okresy.


W dniu dzisiejszym odbyła się prezentacja wyników dla inwestorów instytucjonalnych, W dniu jutrzejszym (czwartek) odbędzie się prezentacja wyników dla inwestorów indywidualnych oraz prezentacja ZPGG. Spotkanie to odbędzie się w Poniatowej w ZPGG o godzinie 12:00. Zapraszam do udziału w tym spotkaniu. Osoby zainteresowane udziałem zapraszam do kontaktu w celu potwierdzenia swojej obecności.

Informacje
Stopień: Ośmielony
Dołączył: 17 listopada 2010
Ostatnia wizyta: 20 listopada 2012 16:19:23
Liczba wpisów: 28
[0,01% wszystkich postów / 0,01 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,471 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +81,39% +16 277,19 zł 36 277,19 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d