pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

del-28032019

del-28032019

Ostatnie 10 wpisów
natura rynku, którą warto wykorzystać w dłuższym terminie.
Spółka jest skrajnie niedoszacowana, być może z uwagi na rosnące ceny gazu, być może z uwagi na planowane kosztowne przejęcia. Choć ta sytuacja może jeszcze jakiś czas potrwać, to w perspektywie inwestycyjnej kilku lat kupno teraz może być traktowane jako niezła okazja.

Po sprzedaży pakietu ORP i utracie kontroli nad resztą grupy, CRM w raporcie skonsolidowanym nie uwzględnia wyników tych spółek, a jedynie rozlicza je metodą praw własności jako iloczyn ilości akcji i 2 zł jako wartości godziwej. Raport skonsolidowany więc właściwie nic nie wnosi, oprócz rozhuśtania wskaźników (np. C/WK a czytelny obraz porównawczy można mieć dopiero patrząc na raporty ORP i CRM razem.

To co zauważam w jednostkowym,
- lekki spadek na sprzedaży i spadek na marży
- wzrost kosztów ogólnego zarządu
- spadek na kosztach prac badawczych
W efekcie 1,2 mln straty operacyjnej, pokryty w skonsolidowanym zyskami, a właściwie przychodami ze sprzedaży pakietu ORP - stąd w skonsolidyowanym zysk 5 mln. ( trudno mówić faktycznie o zysku, skoro akcje ORP sprzedane poniżej wartości zakupu, co też jest uwzględnione w raporcie skonsolidowanym, tylko w innym miejscu).
Spółka więc sama w sobie nie wygenerowała w Ikw pieniędzy dla akcjonariuszy... ORP też wygenerował stratę.


andypaton napisał(a):
(...) Cały wywiad powinien być udostępniony na forum Cormaya, a nie jakiś tam śmieszny link, którego ciężko zauważyc.


Z całym szacunkiem, ale kto chciał, to znalazł bez trudu.
Wywiad wisiał na stronie głównej SW przez kilka(naście) dni, dodatkowo jest osobny dział WYWIADY
www.stockwatch.pl/artykuly/cat...

Cytat:
WatchDog
Myślę, że próbujesz strzelać do posłańca. Okej, jeśli takie wywiady i próby dowiedzenia się czegoś u źródła są niepotrzebne, to nie będziemy ich podejmować

inicjatywa jak najbardziej potrzebna i warta kontynuacji.
Uważam, że na większość pytań odpowiedzi padły, choć nie były wyczerpujące.
Swoje naistotniejsze uwagi do wywiadu podałem kilka postów wyżej.

1.
cyt. "Sprzedaż części z należących do mnie akcji Cormaya wynikała z potrzeby reinwestowania w akwizycje i rozwój firmy. Była to strategia uzgodniona z pozostałymi akcjonariuszami, a gotówka wracała w postaci przejęć."

Czy takie "uzgodnienie" dokonane za plecami rynku bez podania oficjalnego komunikatu (jeżeli takowy był, to byłbym wdzięczny o podanie numeru komunikatu), a skutkujące gwałtownym spadkiem kursu akcji nie jest niezgodne z prawem? Jeżeli było, to chyba w niezbyt dobrym świetle stawia strony tego "uzgodnienia", które może być potraktowana przez KNF jako zmowa mająca na celu sterowanie kursem akcji spółki?

2.
Kwestia opóźnień w wypuszczeniu analizatorów o której mówił wcześniej w wywiadzie dla Parkietu Pan T.Tuora dotyczyła analizatorów Hermes, Equisse. Tu długo i namiętnie sugerował opóźnienie BlueBoxa.
Niemniej okazało się że na tagach w Niemczech Hermes i Equisse zostaną jednak pokazane, tak więc opóźnienia jak rozumiem w rzeczywistości żadnego nie ma. (cyt."Już za kilka dni na targach medycznych w Niemczech zaprezentujemy dwa następne, ciekawe urządzenia: Hermes i Equisse.")

3. Kurs do poziomu 4,30 zł nie sprowadził nowy zarząd, tylko wyprzedaż akcji przez Pana T.Tuorę.
Rynek z wielką radością przyjął zmianę prezesa reagując wzrostem do poziomu 5,9 zł. Również wbrew sugestii zawartej w wywiadzie odwołanie wcale nie było zaskoczeniem. Było oczekiwane.
Kolejna gwałtowna zniżka to efekt informacji o sprawie sądowej założonej przez byłego prezesa i informacji o zawarciu dziwnej umowy o sprzedaży lokalu Orphee z Planezza Ltd. Warto prześledzić kursy i komunikaty.
Tak więc pan Tuora sugeruje że kowal zawinił, a Cygana powiesili. Nie - akurat fundusze nie ponoszą żadnej winy za spadek kursu, wręcz przeciwnie - po decyzji o odwołaniu b.prezesa kurs zaczął rosnąć.

4. Nazwać działania blokujące głównemu udziałowcowi możliwość kontroli nad spółką "ostrożnym postępowaniem" to trzeba mieć naprawdę ciekawe poczucie humoru. Na sugestię jakoby Cormay chciał zatrzyzmać pieniądze Orphee proszą się o odpowiedź zarządu CRM. Nie ma ku temu póki co żadnych podstaw i może być traktowane jak pomówienie. Pieniądze w sytuacji nie przeniesienia aktywów produkcyjnych do Orphee mają być zwrócone do końca 2015 roku. (cyt."Czyli Cormay prawdopodobnie chce zatrzymać nie swoją gotówkę, blokując rozwój spółki córki w Genewie. ")

5. cyt."Dziś, w końcu października, ten sam inwestor dzwoni i pyta „Panie Tuora, co robimy?” I co ja mam mu powiedzieć?" Przekazać kontakt do aktualnego zarządu?

6. cyt"Dlatego chcę ratować Cormay i dlatego wszelkimi legalnymi sposobami będę walczył o dobro spółki."
Trzymam za słowo. Najlepiej więc współdziałać z nowym zarządem i nie przeszkadzać, nie blokować. Dla wspólnego dobra. NAwet za cenę prezesury w ORP


pytania do Pana Tomasza Tuory:

- proszę o wyjaśnienie celu transakcji kupna przez Orphee nieruchomości od Planezza Ltd, oraz tak wysokiej wyceny, w tym zasadności jej składników dodatkowych "nadwyżki nad wartość odtworzeniową" w wysokości 400 tys PLN i wierzytelności TT Managment w kwocie 557 tys PLN. Transakcja ta, z uwagi na Pana powiązanie z wszystkimi spółkami mającymi udział w transakcji została bardzo źle przyjęta i odebrana być mogła przez wielu drobnych inwestorów jako działanie na szkodę spółki i próbę wyprowadzenia pieniędzy.


- jakie miał Pan ustalenia z Panem Łapińskim, które gwarantowały Panu utrzymanie funkcji prezesa spółki Cormay z chwilą sprzedaży tak znaczącego pakietu akcji? Jeżeli żadnych pisanych czy dżentelmeńskich umów między Panami nie było, czym prócz faktu bycia współzałożycielem spółki - w sytuacji kiedy wyzbył się Pan w dość krótkim czasie ponad połowy posiadanych akcji i swoimi działaniami naraził Pan na straty pozostałych udziałowców - argumentuje Pan swoje prawo do dalszego zajmowania funkcji prezesa z pakietem akcji trzykrotnie mniejszym niż obecny główny udziałowiec Cormaya?

- Po decyzji sądu w kwestii bezzasadności Pana wniosku o unieważnieniu uchwały odwołującej Pana ze stanowiska prezesa Cormaya, nadal nie uznaje Pan faktu prawa przedstawicieli spółki Cormay do zwołania walnego zebrania Orphee i w praktyce przeciąga Pan jego zwołanie. Proszę uzasadnić zasadność tego działania, lub podać informację kiedy zostanie walne zebranie w Orphee zwołane.

- w jaki sposób patowa sytuacja pomiędzy CRM a ORP wpływa na wypuszczenie na rynek nowych analizatorów?
Ich produkcja i dystrybucja jak rozumiem jest w pełni kontrolowana przez Orphee. Jakimi więc działaniami Cormay aktualnie przyczynia się do opóźnienia planowego wypuszczenia nowych modeki analizatorów na rynek?

dziękuję.

Polecam wywiad z prezesem Płocicą w Parkiecie

www.parkiet.com/artykul/139259...

cyt. " W naszej ocenie ich (tzn.Tuorów - przyp. korin) zamiarem jest przede wszystkim opóźnienie zmian w grupie PZ Cormay, a w szczególności zmian w zarządzie spółki Orphee wchodzącej w jej skład."
Twierdzi prezec Płocica.

Poza tym dużo ciekawych informacji dotyczących Orphee i grupy, oraz otwartej już wojny pomiędzy klanem Tuorów a resztą akcjonariatu.

Tomasz Tuora walczy o władzę nad Cormayem

pulsinwestora.pb.pl/3873044,45...

cyt."Powód zaskarżył uchwały walnego zgromadzenia, będące podstawą zmian w rady nadzorczej i w konsekwencji zmian w zarządzie,"

Wg mnie oznacza to dalszą niepewność co do spółki a w konsekwencji możliwe dalsze obniżanie kursu :(
Wskazana byłaby jakaś odpowiedź ze spółki

terminów jeszcze nie ma podanych.
Na razie jedynie prawa poboru są zarejestrowane w depozycie papierów wartościowych (Raport bieżący 61/2014) i są bezwartościowym zapisem na rachunkach bez możliwości obrotu nimi.w dniu dzisiejszym oddano do użytkowania obwodnicę Ełku budowaną przez konsorcjum z Mirbudem na czele.

www.olsztyn24.com/news/17694-o...

Całkowity koszt zadania wynosi 129 515 668,90 zł.


Informacje
Stopień: Oswojony
Dołączył: 6 stycznia 2011
Ostatnia wizyta: 18 października 2018 22:05:55
Liczba wpisów: 36
[0,01% wszystkich postów / 0,01 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,861 sek.

AD.bx ad3a
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d