pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Artur

Artur

Ostatnie 10 wpisów
Jesli ta transakcja zostanie anulowana, to moim zdaniem to bedzie podejrzane.
Najpierw oglasza sie transakcje, ktora na pierwszy rzut oka wyglada bardzo korzystnie.
Nawet, az za bardzo, a potem Graal sie z niej wycofuje twierdzac, ze sprzedaje zbyt tanio.
Chociaz ja mialem wrazenie ze sprzedaje drogo.
Jesli jest tak jak pisze Graal i sprzedaje zbyt tanio, to nie widze powodow, dla ktorych
druga strona mialaby sie wycofac z tej transakcji, jesli Graal z tego tytulu nie zaplaci
jej zadnego odszkodowania.
Wyglada to bardzo dziwnie.
Wyglada mi to na manipulacje kursem, ale oczywiscie nie mam na to zadnych dowodow.

Kurs jest ciągnięty głównie chyba przez informacje ostatnio już potwierdzone, że Sygnity wygrało przetarg na e-Podatki i że w następnym tygodniu nastąpi podpisanie kontraktu z Sygnity.
Co prawda Asseco i Comarch oddały sprawę do Sądu Okręgowego, ale UZP zakończyło kontrolę i nie znalazło niczego co wskazywałoby na naruszenie przepisów podczas rozstrzygania kontraktu.
Ostatnio pojawiły się również informacje o tym, że wyniki za 4 kwartał mogą być lepsze od oczekiwań.
Sygnity planuje zmniejszyć zadłużenie z tytułu obligacji o około 20 mln i zamiast rocznych obligacji, chce wypuścić 3-letnie.
Kurs mocno się rozbujał, pewnie za jakiś czas będzie korekta. Nie zdziwiłbym się, że po ogłoszeniu
w połowie lutego raportu za 4 kwartał. Jednak poprzednie kursy w okolicach 11 czy 12 zł były zbyt niskie. Na akcjach tej spółki trzeba uważać, ponieważ już wielokrotnie ogłaszała zakończenie problemów i w którymś momencie znów przychodziło mniejsze lub większe załamanie.
Ma ona niewątpliwe problemy wewnętrzne z generacją zysków, ale marże spadły w całym sektorze IT, więc nic dziwnego.
Zgadzam sie z szoolerem, nic nie zapowiada spadkow.
W roku 2013 nie będzie chyba więcej zdarzeń typu e-Podatki, więc kurs nie będzie miał chyba podstaw (fundamentalnych), żeby wybić się ponad 20, ale też nie widzę powodów do spadków w granice 12.
Jedyne co mogłoby chyba pchnąć znów kurs mocno do góry w przeciągu najbliższego roku, to informacje o przejęciu, ale w to już przestałem wierzyć.

KIO nakazało ponowną ocenę ofert w przetargu na e-podatki, w którym oferta Sygnity za 232 mln została wybrana jako najlepsza.

www.stockwatch.pl/przeglad-pra...(opis)

Trochę to pewnie zdołuje kurs.

Według umowy Graal uzyska prawie 83 mln za prawie 86 % akcji SuperFish .

www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

Obecna kapitalizacja Graala to 89 mln, więc to powinno oznaczać wzrost kursu.
Będzie to spory przypływ gotówki, z którą jak pisał rafsty, był ostatnio kłopot.
Dla spółki, to bardzo dobra informacja.

Do tego Graal ma sporo akcji własnych kupionych po niższych cenach. Co oznacza, że
przy okazji zarobi na wzroście ich kursu.
Oczywiście szybka realizacji zysku z tych akcji nie jest raczej możliwa, bo oznacza spadek kursu,
ale może zaproponować te akcje za akcje spółki, którą ma zamiar przejąć.

Moim zdaniem upiekli 2 pieczenie przy jednym ogniu. Pozyskali gotówkę i zarobili na akcjach, które tanio kupili.

Podaję, też linka do treści raportu DI BRE Banku.

www.gpwinfostrefa.pl/GPWIS2/pl...(akumuluj_-_15.3_pln)

Pojawiła się rekomendacja DI BRE Banku na na 15,3 , która chyba jest bardziej wyważona niż ostatnie rekomendacje Erste.

http://stooq.pl/n/?f=647238

Myślę, że ogłoszenie informacji o rezygnacji z zakupu Sygnity może być tylko zasłoną dymną.
Możliwe, że Asseco, chce aby kurs się ustabilizował na niższym poziomie. Poczeka np, do
następnych wyników kwartalnych i wtedy może ponownie ogłosić wezwanie.
Zgoda UOKiK jest ważna przez 2 lata od momentu wydania, więc jest dużo czasu na ewentualną
"zmianę decyzji".
Sygnity wśród polskich spółek jest największym konkurentem Asseco na rynku zamówień publicznych.
Zgadzam się z Tobą, że rekomendacje Erste były chyba naciągane.
Właśnie te rekomendacje powodują, że pomysł ponownego wezwania wydaje się być jednak dosyć
prawdopodobny.

Asseco rezygnuje z przejęcia Sygnity.

www.stockwatch.pl/przeglad-pra...

Nastąpiło radykalne obniżenie wyceny Sygnity przez Erste do 8,73.
Poprzednia wycena wynosiła 13,80.
Nadal rekomendują sprzedaj.
http://stooq.pl/n/?f=638793

Poprzednia wycena na poziomie 13,80, też wydawała mi się przesadzona, a jednak kurs zjechał do tego
poziomu.
Nie wiem co sądzić o obecnej. Moim zdaniem też jest przesadzona i ze spółką nie jest aż tak źle.
Jednak trend ponownie może się zmienić na spadkowy.

Kiedy zostaną wprowadzone wyniki kwartalne Sygnity opublikowane 16 sierpnia ?
Prosiłbym o omówienie tych wyników jeśli znajdziecie czas.
Mam wrażenie, że ostatnio tylko ja i kilka osób obserwuje tę spółkę.
Już nie rozbudza takich emocji jak kiedyś, chociaż spadek kursu od momentu
wygaśniecią wezwania na akcje był dosyć spory.

Informacje
Stopień: Elokwentny
Ostatnia wizyta: 14 kwietnia 2017 15:44:20
Liczba wpisów: 418
[0,12% wszystkich postów / 0,09 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,458 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +138,98% +27 796,27 zł 47 796,27 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d